Ayenda gsfesu-u^ alkmaar racket JUooiHciaai Tlieuws £atuU e*i JmUi&ouw £aatste éeeichten Weec&ecicht Stad en Omgeving, Duitsche Rijksbank kondigt moratorium af. op de Zondagen in JUHI OPHEFFING L. O.-SCHOLEN IN DRECHTERLAND. Voor den duur van 6 maanden. Weeroverzicht. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juni, Laagwater. nam. v.m. nam. 2.42 2.58 3.15 3.29 4.22 4.40 5.00 5.20 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE, (In Zomertijd). Juni, v.m. nam. v.m. nam. van ALKMAAR i 7.45 - 10.80 - 14.00 - ,8'°° -,8"0°' VERLAAGDE TARIEVEN I dagretour Ie kl. 1 1.20, 2e kl. 75 cent. Goederenvervoer Snel en Goedkoop. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uurZondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Mag een dokter spreken? (tendenz film); 2de hoofdnummer Zijn geluksdag (sens.), hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Met groeten en kussen, Veronika (rom.), hoofdrollen Franziska Gaal, Paul Hörbiger en Otto Wallburg. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Mijn nichtje uit Warschau (hum.); hoofdrollen Liane Haid en Szöke Szakall. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 14 Juni. 8 uur, De Unie, leerlingenavond mej. Annie Veenenbos. DE „DICTATOR"-CONFERENTIE. Hitier vertrokken. Hedenmorgen om 8.20 uur is rijkskanselier Adolf Hitier van het vliegveld München Ober Wiesenfeld gestart naar Venetië, voor zijn onderhoud met Mussolini. In het gevolg bevindt zich o.a. von Neurath. Voorbereidingen worden ge troffen. Hedenmorgen om 10 uur werd Hitier op het vliegveld San Nicolo verwacht, waar de Duce hem zou verwelkomen. Vervolgens zal Mussolini terugkeeren naar Stra naar zijn villa Pisani, waar hij verblijf houdt, terwijl Hitier naar het Grand-hotel aan het Canale Grande zal gaan. Om 12 uur zal Mussolini in villa Pisani Hitier een dejeuner aanbie den, waarna in den loop van den middag de beide staatslieden hun eerste onderhoud zul len hebben. Hitier is aangekomen. Even na 10 uur is Hitier op het vliegveld van Venetië geland, waar hij aoor Mussolini werd ontvangen. Het vliegtuig, waarmee Hitier naar Vene tië is gekomen, is tegemoet gevlogen door eenige eskaders vliegtuigen van de Italiaan- sche luchtstrijdkrachten. Onmiddellijk na de landing stapte Hitier als eerste uit de ca bine en ging naar Mussolini die op enkele stappen afstand van het vliegtuig stond, om geven door Italiaansche hoogwaardigheids- bekleeders en functionnarissen van de fascis tische partij. Mussolini begroette Hitier en beiden schudden elkaar hartelijk de hand. Vervolgens begaven de staatslieden zich on middellijk naar de wachtende motorboot, waarin zij plaats namen. De motorboot- flotille voer allereerst langs een torpedoboot- flotille, waarvan de bemanningen in witte uniform stonden opgesteld. Langs het doge- paleis ging de tocht daarop door het Canale Grande naar het Grand Hotel. Hier nam Mussolini afscheid van Hitier. FASCISTENPARTIJ VERBODEN. In Polen. De politie van Katowic heeft de Poolsche nationaal-socialistische partij in het geheele gebied van het Silesische Woywodeschap ontbonden. Het dragen van uniformen en in signes is verboden. Ook de neven-organisatie Milno is verboden. ALS ER OORLOG KOMT Gaan dan Frankrijk en Enge land samen? Het gisteren door de „Morning Post" ge lanceerde bericht, dat de chef van den Fran- schen generalen staf, generaal Weygand, binnenkort een bezoek zal brengen aan En geland, wordt thans overgenomen door den diplomatieken medewerker van de „Dai'.y Herald", die schrijft te hebben vernomen, dat de Fransche generaal Maandag a.s. in Lon den zal aankomen. Er verluidt, dat het be zoek weliswaar niet officieel is, maar toch, aldus de diplomatieke medewerker, is het verontrustend, in verband met de voortdu rende Parijsche en Londensche geruchten, volgens welke particuliere besprekingen tus- schen de Fransche en de Britsche generale staven worden gehouden, met het doel plan nen uit te werken voor een militaire samen werking in geval van een Europeeschen oor log. De medewerker herinnert eraan, dat ook vóór 1914 was verzekerd, dat er geen bond genootschap was gesloten; later is toen be kend geworden, dat de beide generalen sta ven reeds jaren hadden samengewerkt. Een diepgaande en ondubbelzinnige verklaring van den premier MacDonald is. gewenscht. De volgende week zullen de regeering in verband met deze zaak in het Lagerhuis vra gen worden gesteld. DE WENSCHEN DER MIJN WERKERS. R.K. Mijnwerkersbond wifst loons verlaging af. In de gisteren te Heerlen gehouden verga dering der Contact-Commissie voor 't Ned. Mijnbedrijf heeft de voorzitter van den Ned R.K.M.B. een verklaring afgelegd, waaraan het volgende is ontleend: Het voorstel tot 10 loonsverlaging met ljuli a.s. is voor het hoofdbestuur van den R.K.M.B. onaannemelijk. Het is van oordeel, dat een deel der mijn werkers reeds op den rand van het bestaans minimum leeft, een ander deel dat slechts vier of vijf dagen kan werken was sinds lang niet meer in staat de voornaamste levensbehoeften in voldoende mate te koopen Hun weekinkomen verminderd met de bij dragen voor de sociale fondsen is in veel gevallen lager dan de bedragen bij de steun regeling. Verdere verlaging zou de grootste ellende met zich meebrengen. Eerder was verhooging noodig, gezien 't zware werk der mijnwer kers. De R.K.M.B. erkent, dat de positie van het mijnbedrijf zeer moeilijk is, maar van de arbeiders kunnen geen verdere offers meer worden gevraagd. Van een verlaging der loonen verwacht het hoofdbestuur ook geen opleving van onze mijnindustrie. De oorzaken van de crisis in de mijnen zijn immers geen gevolg van te weinig concurrentievermogen onzer mijnen, maar voornamelijk van de maatregelen, welke andere landen ter bescherming van hun eigen mijnindustrie hebben genomen. Onze regeering heeft daartegen niets ge daan; bij haar onderhandelingen, met name met Duitschland, hebben agrarischeb elangen gedomineerd. De regeering kan daarvoor Haar goede reden hebben gehad, maar dit brengt met zich mede, dat de mijnindustrie recht heeft op compensatie in een of anderen vorm. De R.K.M.B. denkt hierbij aan het verstrekken van een zeker bedrag voor elke gedolven ton steenkolen. Ook Is er alles voor te zeggen, om inzake het mijnrecht een rege ling te treffen, waarbij van buitenlandsche kolen minstens eenzelfde bedrag wordt ge heven. Bij de mijndirecties dringt de Bond nog maals aan op het stichten van een gezamen lijke verkoopcentrale, beter nog een economi sche belangengemeenschap, waardoor in dezen tijd meer als een eenheid naar buiten kan worden opgetreden. Nogmaals wordt tenslotte herhaald, dat de mijnwerkers niet verder terug kunnen. Met beslistheid wordt de loonsverlaging dan ook afgewezen. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. En gedood. Gietermiddag Is de ongeveer 18-jarige mejuffrouw L. 't Hart, gewoond hebben de aan den Noordweg te Nootdorp, om streeks tien minuten voor drieën op den onbewaakten overweg aan den Veenweg door een electriechen trein die kwam uit de richting Den Haag aangereden. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Het lijk is naar het raadhuis van Leid- schendam overgebracht, waar het spoe dig is geïdentificeerd. MINISTER DE WILDE NAAR DE MIJNSTREEK. De minister van binnenlandsche za ken, mr. De Wilde, zal a.s. Zaterdag een bezoek brengen aan de gemeente Ge leen. Hij zal vergezeld zijn van den com missaris der Koningin in de provincie Limburg en enkele leden van Gedep. Staten, Vermoedelijk zal de minister nog enkele andere plaatsen in de mijn streek bezoeken. DE BRAND TE VELDDR-EL. De hulp aan de slachtoffers. Omtrent de huisvesting der slachtof fers van den grooten brand te Velddriel deelt de burgemeester van Kerkdriel he. volgende mede: Het grootste gedeelte van de getroffen gezinnen is ondergebracht bij familie en kennissen. Uiteraard was dit niet voor allen mogelijk. Aan vijf groot families is van gemeentewege onderdak ver schaft in een leegstaande boterfabriek en in onteigende huizen, welke ont ruimd waren in verband met den aan leg .van den nieuwen verkeersweg ter plaatse. Het crisiscomité heeft aan de slachtoffers de noodige kleeren ver schaft, terwijl liefdadige instellingen de voedselvoorziening verzorgen. Bij de ruïnes, welke door tal van vreemdelingen worden bezocht, collec teerden eenige jongedames, terwijl in het dorp een collecte is gehouden om de eerste nooden te lenigen. Daar de ver brande huizen alle van rieten daken waren voorzien, konden de panden zeer onvoldoende worden verzekerd. Als ge volg hiervan zijn de meeste ewoners door de ramp van hun heele bezit be roofd. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 21 tot en- met 26 Mei 1934 het aantal leden van inge volge het werkloosheidsbesluit 1917 gesub sidieerde vereenigingen bedroeg 585.600, waarvan 85.200 landarbeiders. In de maan den Mei tot en met November worden geen gegevens aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 500.400 verzekerden bedroeg in genoemde periode 25.1 pCt. Bij de arbeidsbemiddeling stonden op 26 Mei 1934 in totaal 315.074 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 300.950 mannen Hiervan waren werkloos 292.949 personen, waaronder 283.353 mannen. Op 12 Mei '34 bedroeg het aantal totaal ingeschrevenen bij een gelijk aantal organen 322.499. Hier van werkloos 299.806 personen, waaronder 289.935 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is sedert 12 Mei 1934 ge daald met 7.425, het aantal werkloozen met 6.857, LEVENSVERZ. MIJ. N.V. ROTTERD. VERZEKERING SOCITEIT. In de gister gehouden gewone algemeene vergadering van aandeelhouders dezer ver- noootschap werden de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het voorstel van Commissarissen tot verdeeling van het winstsaldo aangenomen. Het dividend bedraagt 20 op de ver plicht en 8 op de onverplicht gestorte be dragen; op winstbewijzen wordt uitgekeerd 79.99 per stuk. De heer P. J. M. Dolk te Rotterdam, aftredende volgens rooster, werd herkozen tot commissaris. Drechterland, het gedeelte van Noordhol land dat gelegen is tusschen Medemblik, Hoorn en Enkhuizen, komt er tot nog toe goed af, wat betreft de opheffing van open- bare lagere scholen. De éénmansschool te Wervershoof, welke momenteel dertien leer lingen telt, blijft; Zwaag geraakt wellicht zijn tweemanschool kwijt, wanneer het hoo- ger beroep het gemeentebestuur in het onge lijk stelt; de kwestie in Opperdoes is nog hangende, terwijl Hem (gem. Venhuizen) met zijn tweemanschool nog steeds wachten de is op een beslissing. INSTALLATIE VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON Door den burgemeester van Egmond aan Zee is de commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon ter vervanging van het Burger lijk Armbestuur geïnstalleerd. Het bestuur is samengesteld uit de heeren B. A. van Kleef, mr. J. J. Spit, L. A. Hart man, Kl. de Graaff, G. Snoeks en A. Wij- ker, terwijl door het niet aannemen van een bestuursfunctie door den heer J. de Groot nog in die vacature moet worden voorzien. Het dagelijksch bestuur wordt gevormd door de heeren B. A. van Kleef, voorzitter, mr. J. J. Spit, secretaris en L. A. Hartman. WIERINGEN. Door de ambtenaren der rijkspolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren L. P., visscher te Den Oever, aie in den avond van 9 Juni j.1. een hek bij' café Plooij uit zijn hengsels heeft gelicht en pl.m. 15 M. van zijn plaats verwijderd. Het aantal werkloozen bedroeg op 31 Mei j.1. in deze gemeente 272. Hiervan waren 254 personen in de werkverschaffing in den Wierihgermeer geplaatst. W ARMENHUIZEN. Onze vroege plaatsgenoot den heer Jb. Dalenberg, thans gemeente-secretaris te De Rijp, is aldaar tevens benoemd als gemeente ontvanger. NOORDSCHARWOUDE. De schoolfeestcommissie vergaderde bij den heer J. de Bakker. Voorzitter was de heer L. Mallekote. De penningmeester, de heer J. Deutekom, bracht verslag uit van het financieele ge deelte betreffende het schoolfeest in 1933. Als nieuwe commissieleden werden ge kozen de heeren K. Boot, C. Muller en J. Langedijk. In de loop der eerstvolgende week zullen de gebruikelijke lijsten bij de ingezetenen worden aangeboden. De voorzitter sprak den wensch uit, dat voldoende zal worden geteekend. De volgende week zal dan officieel worden vastgesteld waar de tocht dit jaar zal heen gaan. ZUIDSCHARW OUDE. De bekende slagerij van den heer J. C. Goet, die onlangs door den eersten hypo theekhouder in publieke veiling is gekocht, zal betrokken worden door den heer IJff te Dirkshorn. NIEUWE NIEDORT Nieuwe schoolwoning. De plaatselijke vaklieden zijn door het gemeentebestuur in de gelegenheid gesteld om opgaaf te do envoor welk bedrag zij de nieuwe woning voor het hoofd der school zouden willen bouwen. Deze opgaven waren echter allen boven de begrooting, zoodat geen opdracht is ver strekt. Architecten zijn de heeren van Reyen- dam te Alkmaar, die ook de nieuwe openbare school hebben ontworpen en doen bouwen. WIERINGERWAARD. Begunstigd door zeer mooi weer (Wierin- gerwaard treft het ieder jaar best) hebben Woensdag ongeveer 90 schoolkinderen wederom hun jaarlijksch schoolreisje ge maakt, waarvoor 22 auto's plus de proviand wagen beschikbaar waren gesteld. Om ruim 9 uur werd afgereden via gedeelte Burger- weg, Stolpe, Burgervlotbrug, Petten, Cam perduin enz. met als eerste aanleg Bergen. Daar hebben de jongelui zich gedurende 2y3 uur uitstekend vermaakt. De nieuwe glij baan was wel een bijzondere attractie, waar voor de kinderen van heer Bruin erg dank baar waren. Van Bergen ging het naar Ber gen aan Zee, waar druk gebruik werd ge maakt van pootje baden. Na 1 Y> uur aldaar te hebben vertoefd, vertrokken we via Eg- mond a. d. Hoef naar Alkmaar. In Alkmaar werd de hertenkamp bezocht, de vogels en de aapjes bezichtigd en zoo werd het langzamerhand tijd om weer op huis af te gaan. Overbodig te vermelden, dat het aan eten, drinken en snoepen niet heeft ontbroken. Ongeveer half acht werden de kinderen door de diverse ouders en belangstellenden met gejuich ontvangen. Rest ons nog nog namens de schoolfeest commissie de vriendelijke eigenaars der auto's hartelijk dank te zeggen. Ze hebben de kinderen wederom een prachtig bezorgd. OUDE NIEDORP. 'Het schoolreisje voor de leerlingen der o. 1. school te Oude Niedorp zal dit jaar naar IJmuiden gaan en wel op Vrijdag 22 Juni a.s. Het is ditmaal de eerste keer dat de oudercommissie dit reisje organiseert. Dai dit de sympathie der menschen heeft blijkt wel uit het feit, da* op de lijsten voor 50 meer aan bijdragen is geteekend dan andere jaren. LANGENDÏJK. De langdurige droogte is van zeer na- deeligen invloed op het beschot der vroege aardappelen. Het is heel wat minder dan verleden jaar. En al zou het nu nog spoedig gaan regenen, dan zou dat toch niet meer het gewenschte gevolg hebben. We zagen tal van akkers, waarvan het aardappelloof al begint te verdoften. Het is dus zeker, dat ook de aardappelen, die later nog gerooid worden (en aan verreweg het grootste aan tal akkers moet men nog beginnen) een slechte opbrengst zullen geven. Bij de moeilijkheden, die men bij den ex port ondervindt, zal deze mindere opbrengst echter nog een al te groote ramp zijn, daar bij een overvloedige teelt de prijzen onge twijfeld lager zouden worden. De late aardappels staan er op het oogen- blik nog vrij goed voor. Verschillende bou wers verzekerden ons echter, dat, als er niet spoedig flink water valt, het ook met deze misloopt. Ook andere tuinbouwproducten hebben van de droogte te lijden. CRISISTUINBOUWBESCHIKKING. De minister van economische zaken a i. heeft, gelet op het bepaalde in artikel 1, on der V van de Crisistuinbouwbeschikking '33, bepaald, dat met ingang van 13 dezer, arti kel 1 onder V wordt gelezen als volgt: V „aardappelen 3.50 per 100 k.g. netto". NEDERLANDSCHE AARDAPPEL CENTRALE. Indien steunregeling noodig mocht blijken Het bestuur der Nederlandsche aard appelcentrale brengt ter algemeene ken nis, dat het in zijn vergadering van 6 Juni 1934 heeft besloten: Indien de aardappeloogst van 1934 een steunregeling opnieuw noodzakelijk maakt, zal de Nederlandsche aardappel centrale bij het eventueele heffen van bedragen op het vervoer van aardappe len geen rekening houden met zooge naamde „voorkoopen" of „voorverkoo- pen", zoodat voor de desbetreffende partijen aardappelen geen vrijstelling zal worden verleend op eenigerlei hef fing, welke op grond van regeerings- maatregelen zal worden gedaan. Tevens zullen belanghebbenden rekening moe ten houden met het feit, dat bij een eventueele regeling in elk geval het koopen van partijen „te velde" (zooge naamd in de roes koopen) zal worden verboden althans voorzoover hierbij de bedoeling voorzit later uit deze partijen de consumptiematen te sorteeren en deze na betaling der heffing voor de consumptie te verhandelen. KENNEMERLAND. De eerste exportveiling is gehouden. Hoe groot het aantal aangevoerde kilogrammen was, is moeilijk te zeggen, daar behalve in sloffen, ook nog in doosjes werd aangevoerd Eigenlijk was alleen Beverwijk nog maar veiling voor export, de overige markten is het eerst op Donderdag 14 Juni. De prijzen liepen sterk uiteen. Vele par tijtjes (want de aanvoer was nog niet groot) droegen de sporen van de langdurige droog te en het schrale weer en zagen er ver van mooi uit. Wat de prijzen betreft stond Be verwijk bovenaan en Heiloo het laagst. De kwaliteit der vrucht was in Beverwijk redelijk goed. in Heiloo in doorsnee ge nomen van middelmatig tot slecht. Castricum hield het midden, de kwaliteit was redelijk. De prijzen waren in Heiloo uitermate laag, doch als men de kwaliteit aanziet behoeft dat niemand te verwonde ren. De prijs was daar 57 cent per doosje en 4055 cent per slof. Castricum was plm. 10 pCt. hooger. Beverwijk golden ze 10— 16 cent per doosje en 5590 cent per slof. Ofschoon nog niet officieel bevestigdf verluidt uit zeer welingelichte kringen dat de Duitsche Rijksbank heden heeft besloten een volledig moratorium af te kondigen voor den duur vun 6 maanden, te rekenen varaf 1 Juli a.s. Het moratorium zal ook gelden voor de transfer van de Dawes- en Young- leening. Omtrent een eventueele bijzondere regeling met Nederland konden wij nog geen nadere mededeelingen verkrijgen. DRIE ARBEIDERSWONINGEN TE HENGELO IN DE ASCH GELEGD. In den afgeloopen nacht is te Hengelo een drietal arbeiderswoningen, eigendom van de firma Hazemeyer, tot den grond toe afge brand. Slechts een deel van de inboedels kon worden gered. Ongelukken kwamen niet voor Alles was verzekerd. ONDIEPTEN IN HET FLEVOMEER. Klachten van de schippers. Door de schippers, die op de voormalige Zuiderzee varen, wordt geklaagd over on diepten in het Flevomeer. Schepen met een diepgang van 2.50 M. stooten reeds op on diepten aan de binnenzijde van den afsluit dijk, terwijl voor den Ketel zelfs door slib moet worden gevaren. Zelfs houtscheppen, diepgang hebben van ongeveer 2.50 M (zwaarder hout meer) ondervonden dezen hinder naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 15 Zwakke tot matige westelijke tot noordelij. ken wind; half tot zwaar bewolkt; later af- nemende bewolking; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. De dalingen van den druk op de Britsche eilanden namen in den loop van den dag een eind en gingen in den nacht weer tot stijgjn. gen over. Ook in Scandinavië en op de Noorsche zee ging de druk weer stijgen, zoo dat de rug van hooge druk niet werd ver broken, maar zich weer versterkte. De de- pressie in Scandinavië is thans bezig op te vullen, die op den oceaan werd dieper, doch blijft op grooten afstand en beïnvloed het weer niet verder dan tot Schotland en Ier land. Overal op het vasteland houdt het mooie zomerweer met niet te groote warmte aan. De koude der polaire luchtmassa's in het oosten bleef beperkt tot Lapland en Finland, doch reikt niet tot de overzijde van de Oost zee. Naar het zich laat aanzien herstelt de toestand van droog en weinig bewolkt weer zich opnieuw. (In Zomertijd). Dat. Hoogwater. v.in. 15 6.12 6.36 16 6 48 7.09 17 7.23 7.43 3.48 4.03 18 8.00 8.23 19 8.45 9.11 Dat Hoogwater. Laagwater. 15 6.09 6.33 2.30 2.46 16 6.45 7 06 3.03 3.17 17 7.20 7.40 3.36 3.51 18 7.57 8.20 4.10 4.28 19 8.42 9.08 4.48 5.08 HET KINDERFEEST VAN VOLKSONDERWIJS. De lijsten voor het kinderfeest van het jubileerende Volksonderwijs zijn thans alle binnen gekomen maar daarop ont breken de handteekeningen en dus ook de bijdragen van verschillende goede vrienden dezer vereeniging. Het bestuur zou het feest gaarne zon der financieele moeilijkheden tot een goed eind brengen en brengt dank aan allen die reeds van hun belangstelling deden blijken. De mogelijkheid om voor dit kinder feest nog te offeren bestaat nog door te 6torten of oen boodschapje te sturen aan de volgende bestuursleden: H. Lind, Kennemerpark; A. Burger, Laat; J. Barkman, Westerweg; M. Rentenaar, Snaarmanslaan; H. Gerling, Lyceum straat 16; mevr. v. d. Horst, Stations straat en H. van Drunen, Koningsweg. EEN FIETS GEKRAAKT, Een groote touringcar, op het Waagplein staande, had hedenmiddag veel bekijks en vooral de jeugd was zeer nieuwsgierig, hoe „dat ding' er van binnen wel uit zou zien. Een jeugdige fietser moest er het zijne ook van weten en liet zijn fiets daarom in den steek. Of liever, hij legde zijn fiets op den grond. Juist op dat moment reed de bus weg, met het actherwiel over de fiets heen twee seconden later was wat even te voren een rijwiel was, nu een hoopje roest geworden, totaal waardeloos. COÖP. VERBRUIKVEREENIGING ALKMAAR U. A. TE ALKMAAR. Bovengenoemde vereeniging zal Maan dag 25 Juni a.s. des avonds te 8 uur in het geouw De Unie haar jaarvergade ring houden. GESLAAGD. Voor het examen, uitgaande van de Ne derlandsche Vereeniging voor Gemeentebe langen slaagden te Amsterdam voor diploma A (gemeente-administratie) de heeren H. Ho- getoorn te Beemster en F. K. M. Kruse te Alkmaar. DE INBRAAK TE BERGEN. Wij hebben gister reeds in 't kort bericht gemaakt van een inbraak bij de familie Slui ter te Bergen. Onze correspondent ter plaatse meldt ons daarover thans de volgende bij zonderheden In den nacht van Dinsdag op Woensdag te omstreeks half vier is ingebroken bij den heer Sluiter aan de Breelaan te Bergen. Door het W.C.-raampje heeft men zich toe gang tot de woning verschaft. Ontvreemd zijn: 12 zilveren taartvorkjes met verschillende beeldjes en gemerkt VK, 1 zilveren drietands groote vork, 1 zilveren vleeschvork met pareltjes langs den rand, 4

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2