Hel leven van John Dillinger. BOSCHBRAND IN BRABANT. Tevens twee boerderijen in de asch gelegd. MESSTEEK IN..,. OSS. Dader wordt gearresteerd. DE RACES OP MAN. Hoe de groote strijd verliep. Mist, regen en hellingen. „Daar gaat rrïn STER-TABAK das ergerT JONG HOLLAND IDINDUA I 4—6. HULDIGINGSAVOND V. V. „ALKMAARSCHE BOYS". vattingen der Nederlandsche staatslieden en onze eigen meeningen" De heer Child zal vanavond ons land ver laten en zich naar Londen begeven. Vandaai gaat hij met het stoomschip Washington naar de Ver. Staten. JAARVERGADERING „KERK EN VREDE". T eg en nationaal-socialisme en fascisme. De jaarvergadering van „Kerk en Vre de" is Zaterdag te Zutphen gehouden. Het geheel stond onder leiding van ds. Wartena uit Zevenaar. De 11e jaarvergadering stond onder leiding van den heer ds. J. J. Buskes die haar opende bij afwezigheid van prof. Heoring. Spreker belichtte het toene mend nationalisme en de bekoring, die d lrvan op de jeugd, die de verschrik kingen van den oorlog niet kent uitgaat. De roeping van Kerk en Vrede, aldus spreker, is ook de wereldbewegingen fascisme en nationaals ">cialisme te ont maskeren en de daarbij aan den dag tre dende afgodendienarij aan de kaak te stellen. In plaats van dr. A. K. Kuiper, die geen herkiezing wenschte, weid gekozen mr. P. J. de Kanter, Den Haag. In de statutenwijziging werd uitdruk kelijk verklaard, dat de vereeniging streeft naar nationale ontwapening op godsdienstige en zedelijke gronden. De begrooting 1934/'35 werd goedge keurd met een eindcijfer van 17 000, waaronder 14.100 als contributie van 7500 leden. Gistermiddag omstreeks 1 uur is in een der schuren van het gehucht Giersbergen (gem. Drunen) brand uitgebroken, welke noodlottige gevolgen gehad heeft. Het vuur sloeg spoedig over op twee boerderijen van de families van der Meijden en Brekelmans, welke binnen zeer korten tijd in lichter laaie stonden. Het aan grenzende bosch werd tevens aangetast en zonder dat men het vuur in zijn vernielend werk kon stuiten, brandde weldra eenige hectaren dennenbosch. Een gelukkige omstandigheid mag wel genoemd worden het feit, dat de wind van het gehucht af stond, zoodat de andere boerderijen van Giersbergen geen gevaar lie pen. Door de geweldige droogte stond binnen betrekkelijk korten tijd een groote oppervlakte bosch in brand. Aan blusschen viel vrijwel niet te denken. De politie van Drunen, alsmede de marechaussee van Waalwijk hielpen bij het blusschingswerk, dat voornamelijk geschiedde door bewoners uit de omstreken. Een geweldige rookontwikkeling vond plaats, zoodat de brand tot ver in den omtrek te zien was. Tenslotte bleek, dat blusschen ondoenlijk was en men beperkte zich er toe te zorgen, dat de vernielende vlammen tenslotte niet over den verkeersweg NieuwkuykHelvoirt konden ko men. Dank zij dezen weg is de brand bedwon gen. Omstreeks 25 H.A. bosch en heidegrond is verbrand. Deze grond behoorde aan verschil lende eigenaren toe. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. De schade is uit den aard der zaak aanzienlijk. Omstreeks vier uur in den middag was het ge vaar voor verdere uitbreiding geweken. DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. Eén gedood. Hedenmorgen is nabij sluis II onder de gemeente Asten (N Br.) de 60-jarige L. Lo- mans uit Asten door een vrachtauto aange reden en gedood. De heer L., die fietsende uit Asten kwam, moest een paar wielrijders passeeren, op welk oogenblik door een hem achterop rijdende vrachtauto uit Asten werd gegrepen. De politie heeft de zaak in han den. Hoofdstuk II. DILLINGER'S DEBUUT. Opgewonden en met een vreemde prikke ling in het bloed verlaat John Dillinger de kroeg van Big Bill. Wanneer hij een wapen bij zich gehad zou hebben hij voelt het dan zou hij mee geschoten hebben, onver schillig op wien! De bende van Jeff Dell is hem even onverschillig als die van Roode Mary, maar het is een prachtige „sport", het schieten op menschen! De 37ste straat is stil en donker. Dillinger moet deze straat passeeren. Hij is zoo in ge dachten verzonken, dat hij de beide heeren, die hem reeds een tijdlang hebben gevolgd, eerst ziet, wanneer zij voor hem staan. „Stop, my boy!" Dillinger ziet op. Hij kan de gezichten der mannen niet onderscheiden, want zij dragen slappe hoeden, die zij diep in de oogen heb ben getrokken. Maar hij is er niet de man naar, om zich zoo maar uit het veld te laten slaan. „Damned fools!" zegt hij en zondei aarzelen geeft hij een hunner een stomp te gen de kin, die den man doet neervallen. Maar hij is snel weer overeind en nu houden de beide mannen Dillinger een revolver voor den neus. „Misschien ben je nu wat rustiger!' Dillinger lacht. Hij lacht luid en de beide mannen zijn volkomen verbluft, want dit lachen is zoo echt, zoo werkelijk geamu seerd, dat men kan merken, dat deze man geen greintje angst voor een revolver heeft. „Scniet toch eens!" zegt hij met eigen aardige, koude stem en bijna zonder opwin ding neemt hij den beide mannen de revol vers eenvoudig uit de hand. Later hebben den beiden bandieten ver klaard, dat het uitsluitend die onbegrijpelij ke onbevreesdheid van Dillinger geweest was, die het hem mogelijk maakte hun de re volvers afhandig te maken. Beiden waren er varen gangsters, die verscheidene moorden, op hun geweten hadden. Zij zouden niet ge aarzeld nebben, bij deze handelwijze van te KNAAPJE DRINKT AZIJN-ESSENCE. Toestand hoogst ernstig. Het twee-jarig zoontje van J. van de L. Veenendaal heeft in een onbewaakt oogen blik uit een fleschje met azijn-essence ge dronken. De kleine is in zorgwekkende toe stand naar het zuiekenhuis te Utrecht over gebracht. Men vreest voor zijn leven. In den afgeloopen nacht heeft nabij den Elzenburg te Oss een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij de 23-jarige van B. uit Oss een ernstige messteek in de linker borst heeft opgeloopen. Van B. is naar zijn zuster gevlucht, waar hij door een genees heer is verbonden en vervolgens naar het St Annaziekenhuis werd overgebracht. De ko ninklijke marechaussee was spoedig ter plaatse, alsmede burgemeester Ploegmaker uit Oss. Een uitgebreid onderzoek werd in gesteld. De vermoedelijke dader van O. zal waarschijnlijk nog heden kunnen worden gearresteerd. De aanleiding tot de vechtpar tij is nog niet bekend. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 47-ja- rige schipper J. O. van Lelie, aan boord van het lichterschip „Willem III" in de Rot te te Rotterdam over boord geslagen en in de diepte verdwenen. Geruimen tijd heeft men gedregd, doch toen de schipper tenslotte opgehaald werd, bleken de levensgeesten reeds geweken. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel overgebracht. 9 Hl* Motoren. Assen staat voor de deur en iedereen is thans nieuwsgierig, hoe de strijd zal verloo- pen. Daarom nemen wij uit het N. v. h. N. over een verslag over van de races op Man. De Britten, trotsch op een absolute supe rioriteit op de internationale circuits in de laatste jaren hebben zich in 1933 inder daad aan de spits weten te handhaven, doch het opdringen van Zweden en naar sommi gen meenen, ook de Belgische machines had toch reeds vrij ernstige ongerustheid ver wekt. Algemeen was men er van overtuigd dat, zoo de Norton in het bijzonder de laat ste zomers alles-overtreffende successen mocht hebben behaald, het nu allerminst de tijd was om op de veroverde lauweren te gaan rusten. Integendeel, men zou duchtig op z'n qui vive moeten zijn om de opdringen de buitenlandsche rivalen inderdaad tijdig tot staan te kunnen brengen! Dat in de laatste Zweedsche T.T. de Husqvarna, die reeds bij Assen de oer-degelijke Nortons toch maar zoo had opgejaagd, dat Percy Hunt in het gezicht van de finish strandde, haar eerste overwinning op de Nortons behaalde, had de Engelsche technici reeds te eerder de ooren doen spitsen, en eenige maanden later zorgde de ten onzent ook zoo goed bekende Ier Stanley Woods voor een tweede sensatie door zijn overgang aan te kondigen naar de Husqvarna-fabrieken. De Britsche T.T. zou de eerste groote bot sing Norton—Husqvarna, Engeland—Con tinent, brengen. Zouden de Zweden inder daad weten door te zetten, steunend op de medewerking van een der beste renners uit het vijandelijke kamp, Stanley Woodsx, of zou Norton na een winter van hard wer ken in de laboratoria en montage-zalen zich op de eerste plaats weten te handhaven? Voor dezen monstrueusen strijd te be schreven, eerst echter iets over de uiterlijke omstandigheden, waaronder gisteren de zwe- re machines de race aanvingen. Het driehoekige traject, waarop op Man de internationale races worden gehouden, is Dillinger te schieten, wanneer zij niet uit het veld geslagen waren door de volkomen rust, waarmee Dillinger optrad. Intusschen werpt Dillinger de beide revol vers lachend op straat, terwijl hij zegt: „Zoo, nu kunnen we daarheen gaan, waar jullie mij wilt hebben". De verbazing der gangsters kent thans geen grenzen meer „Jullie kunt je revolvers wel meenemen", zegt Dillinger rustig. Hij bukt zich en geeft den bandieten hun wapens terug. Hoofdschuddend bergen zij de revol vers weg. Dillinger wordt nu in een bar gebracht, vandaar voert men hem door een achterdeur over een lange gang en weer staan zij voor een deur. Dillinger schrikt er niet van, dat deze deur uit zware staalplaten bestaat en dat door een gleuf in die deur een geweer loop te voorschijn komt, die eerst terugge trokken wordt, als de beide mannen een wachtwoord mompelen. „Een slechte en goedkoope comedie", zegt Dillinger verachtelijk. Zij komen nu in een vertrek, waar een aantal mannen zitten te rooken en te drinken. De meeste zijn in rok. Sommige hebben ergens een verband, om de hand, om de arm of om het voorhoofd Maar alle zijn buitengewoon vroolijk en schijnen zich zeer behagelijk te voelen. Zij slaan geen acht op Dillinger. Deze lacht. Hij weet, dat hij deze heeren een half uur geleden in een verbitterd vuurgevecht met de bende van Dell heeft gezien. Men zegt hem, dat hij moet wachten en Dillinger zet zich in een fauteuil. Hij doet of hij hier thuis is. Hij laat zich door een bediende whiskey en sigaren reiken en wacht. Dillinger heeft altijd getracht,met ban dieten kennis te maken. De omgang met die mannen beteekende voor hem aïtüd een merkwaardige stimulans. De sfeer van strijd, roof en moord, die om hei hangt, be valt Dillinger buitengewoon Maar nu is hij voor het eetsf m dden tusschen hen. in het huis van een bende. Hij weet niet wat zij van hem willen maar hij is er volkomen van overtuigd, dat zij hem zonder veel omrlag uit den weg zullen ruimen, als hij op de een of andere wijze hun misnoegen heeft opge van gansch anderen aard dan dat bij Assen, hetwelk de Nederlandsche motorliefhebbers zoo goed bekend is, en waar den volgenden Zaterdag meer dan honderd coureurs van allerlei slag voor de tiende keer de gaskraan zullen opendraaien. Het parcours van Man is allereerst veel langer, n.1. 38 mijl, oftewel ongeveer 61 K-M. En waar deze afstand door de deelnemers 7 maal moet worden afgelegd, kan niet anders gesproken worden dan van een uiterst zwaar circuit, te eerder, omdat het vlakke karakter van het Drent- sche er vrijwel vreemd aan is Het terrein immers is er bergachtig, men heeft er tal rijke scherpe hellingen, op- en beneden waarts, herhaaldelijk plotseling afgebroken door de meest verraderlijke hairpins, die een groot meesterschap van den rijder over stuur en machine vereischen. En alsof dat alles nog niet genoeg was, kwamen daarbij Zondagmorgen nog een ferme regen, die de wegen even glad als ge vaarlijk maakte, en inzonderheid boven de hooger gelegen wegdeelen een mist, waar door het zicht niet zelden weinig' meer dan 50 yards bedroeg. Dat deze Senior TT ook al beweerde men dat het weer, toen het later wat opklaarde, toch nog beter was dan den afgeloopen Woensdag onder derge lijke omstandigheden allerminst ongevaarlijk was voor de bijna 50 rijders, die zich er voor hadden aangemeld, laat zich zonder verdere explicaties denken. Verschillende oorzaken leidden tot het uitvallen van een 8-tal deel nemers vóór de start; onder hen waren Wal, Handley, Norton's voornaamste represen tant, de Duitscher Loof en verschillende andere rijders van het vasteland. Successie velijk gingen de coureurs, die den strijd aan durfden, onderweg. Als eerste Stanley Woods, de anderen in tegenstelling met het gebruik op het Nederlandsch Circuit met regelmatige tusschenpoozen. En spoedig vielen de slachtoffers, gelukkig meer als ge volg van machine-pech dan door persoon lijke ongevallen. Van Hamersveld, de pechvogel. Onder hen was de Nederlander van Ha mersveld, wiens pech in de Nederlandsche T.T. spreekwoordelijk is geworden, en die op Eysink weer op Man startend ook op Britschen bodem opnieuw weinig fortuinlijk bleek. Reeds in de eerste ronde maakte hij een tuimeling, die zijn machine buiten ge vecht stelde, maar welke althans deze goede zijde had dat onze coureur er zelf best af kwam. Zijn lotgenooten waren legio. Nott. van Assen welbekend, moest zijn „Husklie" ook al laten staan, zijn landgenooten Dun- can, Taylor, Wood en Dodson waren al niet gelukkiger, en weer wat later volgden Mellors, die het vorige jaar in Drente de 250 ccm.-klasse voor zijn rekening nam, een Franschman en een Australiër dezelfde wekt. En dat is vaak niet moeilijk. Een on bedachtzaam woord, de verdenking van teri spion te zijn, het feit, dat hij getuige is ge weest van de schietpartij bij Big Bill, kan genoeg zijn om hem te doen verdwijnen. Desondanks voelt Dillinger niet den min sten vrees. Hij heeft eigenlijk in zijn geheele leven nog geen angst gekend. Hij weet niet wat angst is. Dié onbevreesdheid is bij nem bijna pathologisch. Na een kwartier wachten komen de beide mannen, die hem hierheen gebracht hebben, weer binnen. Eén hunner legt hem de hand op den schouder. „Old boy", zegt hij, „er is niets aan te doen, je moet dit masker voor doen en met ons meegaan". Dillinger beziet spottend het masker en constateert onmiddellijk, dat de oogopenin gen dichtgenaaid zijn. „Ik mag dus niet zien, waarheen jullie me brengt. En als ik weiger?" „Dan moeten wij je een slag op je hoofd geven, zoodat je buiten westen bent. In ieder geval brengen we je daarheen, waar je ge zien moet worden". „Ik heb veel zin het hier tegen jullie al len op te nemen!" zegt Dillinger. En hij snijdt niet op. Hij zou iemand zijn wapen kunnen ontnemen, de tafel voor hem omsmij ten, daar achter dekking zoeken en er op 'os schieten. Met één blik overziet hij de strategi sche situatie. Eenige seconden aarzelt hij. Maar even snel als bij hem een gedachte opkomt, even snel verdwijnt zij weer. Hij heeft thans plotseling geen zin om te vechten. Neen, op dit oogenblik beheerscht hem veel eer de nieuwsgierigheid om te weten, waar heen men hem zal brengen. Zonder verder een woord te zeggen doet hij het masker voor. Geflankeerd door de beide gangsters gaat hij door een lange gang. Hij komt over een binnenplaats en snuift de frissche lucht op. Intusschen heeft hij nauwkeurig waar genomen, welken weg hij heeft afgelegd, hoeveel schreden de gang lang was, wan neer hij rechts of links is afgeslagen. Hij heeft een prachtig oriënteeringsvermogen, dat hem later bij het uitbreken uit de gevan genissen van nut zal zijn, en hij slaat acht op iedere kleinigheid. Het masker voor de koers. Een gebroken enkel en een geblesseer de hand waren de ernstigste gevolgen van verschillende valpartijen, die bij de uiterst glibberige wegen al heelemaal niet konden uitblijven. Dunner en dunner werden de ge lederen, en na enkele ronden waren niet meer dan de helft der gestarte renners nog in den strijd. Wie de leiding had? Jimmy Guthrie, de man op wien Norton, nu Handly niet deelnam, zijn hoop had ge steld. En deze Brit reed dermate onver saagd, dat hij dit vertrouwen stellig voor 100 procent verdiende. Zijn eerste rond? leverde een average op van ruim 77 mijl per uur ruim 123 K.M., en dat bij zulk weer en op zoo'n traject! de tweede werden het er 78, en de derde zelfs 79. Het was onder deze omstandigheden een moordend tempo, waarin direct in den aan vang klaarblijkelijk niets werd gespaard, en heel wat geriskeerd. Maar Woods, op z'n nieuwe machine, gaf zich niet aanstonds ge wonnen, noteerde in de eerste ronden ach tereenvolgens ruim 75, 76 en 77 mijl per uur en ontketende, toen Guthrie daartoe door het slechte weer op de bergtrajecten gedwon gen in de volgende ronden iets lager ging rijden, een monster-duel, waarin in beide kampen alles-op-alles werd gezet Merkwaardig was het op te merken, dat de Ier, ondanks zijn overgang naar een vreemd merk, de sympathie bij de massa nog aller minst had verloren. „The great Stanley" werd aan iedere bocht en vanaf de tribunes levendig toegejuicht en aangemoedigd, te geestdriftiger nog toen hij, hoe meer de race vorderde, langzamerhand bleek in te loopen op Guthrie, die vanaf de start het steeds dunner wordende veld had geleid. Drie minuten werd het verschil tusschen de beide rivalen, daarna 2 minuten en 50 secon den, maar toen herstelde de Norton-rijder zich, bij het steeds helderder wordende weer en het zich verbeterende zicht, weer meer en meer, en werd zijn voorsprong opnieuw iets meer dan 4 minuten. En toen terwijl Woods zich op een monstrueuse eindspurt prepareerde. Kalèn, de Zweed, die zich het vorige jaar in Drente zoo uitstekend weerde, en die ook nu van de partij was, moest zijn machine na 4 ronden laten staan, en eenige oogenblikken later kwam de mare, dat ook Stanley Woods, na een overigens goed afge loopen val, wegens machine-breuk, midden in het gebergte, had moeten opgeven. Guthrie's oer-sterke Norton reed, na zijn rivalen op prachtige wijze te hebben weer staan, de race onfeilbaar uit, en bracht Brir- tanje een keer te vaker aan de spits van een wedstrijd, die vele stellig nog lang in het geheugen zal blijven door de hoogst merk waardige en gevaarlijke omstandigheden waaronder moest worden gereden. oogen hindert hem niet: hij zal den weg te rug vinden. Maar de gangsters zijn slimmer dan de politie. Plotseling blijven zij staan en Dillinger voelt, dat de grond onder hem met groote snelheid rond gaat draaien. Hij wordt er zelfs duizelig van. „Aha, een draaischijfom de oriëntee ring te verliezen en duizelig te worden een goed ideezegt hij en hij lacht met de anderen mee. Hij begint vermaak in het avontuur te scheppen. Van de draaischijf wordt hij in een lift gebracht, die eerst in razende vaart stijg:, daarna daalt en dan weer stijgt. Neen, op deze wijze is het werkelijk volkomen onmo gelijk vast te stellen, op welke verdieping men eindelijk stilhoudt. Dan neemt men hem het masker van het gezicht. Dillinger bevindt zich in een ele gant gemeubileerd vertrek, waar weer eenige mannen in groote clubfauteuils zitten. Zij zien er buitengewoon krachtig uit en John Dillinger weet wel zooveel van gang sters, dat hij begrijpt, dat deze mannen go rilla's zijn. Zoo noemt men n.1. in de Ver. Staten de lijfwacht der bendeleiders. De situatie wordt Dillinger nu al duidelijker. Eén of andere bendeleider wil hem spreken Welnu, dat kan gebeuren. Hij is noch be vreesd voor den gangsterleider, noch voor diens gorilla's, noch voor de geheele bende Zijn beide geleiders brengen hem thans in een andere kamer en Dillinger is een weinig verbaasd, als hij binnentreedt. Het is een prachtig ingerichte kamer en voor een fraaien vleugel zit een vrouw. Het is een buitengewoon elegant gekleedc vrouw. Zij heeft wonderschoon goudblond haar; om den hals draagt zij een paarlen- collier van enorme waarde. Dat alles heeit John Dillinger waargenomen, terwijl zij me* den rug naar hem toegekeerd zat. Thans draait zij zich om. En voor het eerst in zijn leven ontroert John Dillinger bij den aanblik van een vrouw. Er is iets tn deze vrouw, dat hem onmiddellijk onder haar bekoring brengt. Onwillekeurig slaat zij de oogen neer. „Ik ben Roode Mary", zegt de vrouw en er is een vreemde welluidendheid in haar Het was een all-Britain T.T. Na Guthrie, die ook Maandag had gewonnen en nu met een gemiddelde bleek te hebben gereden van ruim 78 mijl, volgde zijn stalgenoot Simp- son, terwijl voorts, naast de Norton, de Velocette best werk bleek te hebben gedaan- Van de 39 coureurs, die aan den strijd haa- den deelgenomen, bereikten 14 de finish. Wel een bewijs, welke eischen in deze Senior I l op Man aan rijders en machines zijn ge steld Voetbal. Het gelukte Jong Holland niet revanche te nemen op Dindua. Ook nu bleken de Enk- huizers de sterksten. Door deze overwinning werden ze kampioen der afd. Ongetwijfe.a is Dindua de sterkste ploeg uit de afd. en komt haar den titel dan ook volkomen toe. Met een sensationeel begin nemen de gast- heeren door J. Kuiper in de eerste minuten de leiding (1—0). Dindua komt nu meer in 't offensief en uit een hoekschop maakt zij gelijk (1—1). Lang plezier hebben zij hier niet van, want Jong Holland herneemt spoe dig de leiding, als uit een voorzet van rechts de midvoor schitterend inkopt, 21. De thuisclub blijft in den aanval en uit een vrije schop plaatst J. Kuiper den bal zuiver in den rechterbenedenhoek, 31. Er zijn pas 10 minuten gespeeld en ieder is verwonderd over den overwachten voorsprong van Jong Holland. De half linie laat zich dan eenige malen leelijk passeeren en dat heeft ernstige gevolgen. Ook de keeper blijkt niet al te be trouwbaar en binnen enkele minuten ligt den gelijkmaker al in de touwen. Nog voor de rust weet Dindua haar 13-achterstand om te zetten in een 5—3-voorsprong. De rust heeft de gastheeren blijkbaar goed gedaan, want direct nemen ze het initiatief en zitten geregeld voor het Dindua-doel, maar succes blijft uit. Ondanks de hitte wordt er met veel élan gespeeld en zien wij vaak schitte rende staaltjes voetbal. De Jong Holland-halflinie en -verdedi ging is nu beter op dreef en 't is jammer, dat in deze periode de keeper een bal door zijn handen laat glippen en Dindua dus het halve dozijn volmaakt, 36. Jong Holland gaat nu geregeld tot den aanval over, maar de Dindua-verdediging weet voorloopig stand te houden. Tenslotte moet ze zwichten. Een voorzet van links belandt bij P. Kuiper, een hard schot en de Dindua-doelman is ge passeerd, 4—6. Fel wordt er nog gestreden, vooral door Jong Holland, die haar achter stand probeert in te halen, maar het mocht niet baten. Het onveranderden stand kondigt scheidsrechter de Nijs, die uitstekend leidde, het einde aan. We wenschen Dindua veel succes in de kampioenswedstrijden. Jong Holland II verloor met 47 van Dindua II. Stand rust 15. De Alkmaarsche Boys beginnen er de smaak van te pakken te krijgen. Als we dit schrijven bedoelen we daarmede niet het be halen van nieuwe overwinningen, of de bij na vanzelf sprekende promoties, integendeel! Het is een niet te ontkennen feit, dat we wel eens niet altijd even gunstig over een feestavond van de „Alkmaarsche Boys" oordeelden enzeer terecht, want het is een vaststaand feit, dat we kort na de oprichting van de jonge kaasilub den in druk kregen, dat de rood witte Alkmaar- ders over het algemeen beter konden voet ballen dan feestvieren. Maar ook in deze richting is wel een merk bare verandering gekomen. Naast goed voet bal, kunnen de Boys momenteel voor een goede feeststemming zerg dragen. Er heerschte een ongekende feestvreugde, een sfeer, die nauw verwand ligt aan het ent housiasme, dat maar al te vaak menig Boys wedstrijd bestempeld en voert naar de over- winningspalm. Waar de oorzaak ligt van deze ongekende vooruitgang op dit terrein? Och het is spoe dig te verklaren! Is het ledental van deze jonge kaasclub niet buitengewoon gestegen? En dan het donateurlSkader? En niet te ver stem. Dillinger ziet weer op en slaat het ge laat der vrouw nauwkeurig gade. Het is een gelaat van bijna klassieke schoonheid. Re gelmatig in iedere lijn, maar hard en onbe wegelijk als marmer. De oogen schijnen van onpeilbare diepte; de mond is haast wreed. Dit is dus Roode Mary? De leidsters van een bende handelaars in verdoovende mid delen? De vrouw, die een uur geleden Jef Dell en zijn bende liet ombrengen? Nu valt het hem ook in, dat hij deze vrouw bij Big Bill heeft gezien. Voor het eerst in zijn leven wordt John Dillinger zinneloos verliefd. Misschien is het de overeenkomst hunner karakters, die hem zoo bekoort. Wreedheid, hardheid, onverbid delijkheid, dat alles leest hij op haar gelaat en het bevalt hem. Hij staart haar met brandende oogen en voelt, hoe het hart hem in de keel klopt, hem, John Dillinger, die tot dusverre niets meer verachtte dan vrouwen „Ik heb u in de salon van Big Bill ge zien", zegt Roode Mary en zij monstert Dil linger even nauwkeurig als hij haar. Ook hij schijnt haar te bevallen Ongetwijfeld zkt ook zij de kenteekenen van een hard karakter op zijn gelaat. „Ja", zegt John Dillinger en hij tractu zich te herstellen. Lieve hemel, hij is toch ook geen kind! „U schijnt mij een moedig man te zijn. Ik heb gezien, hoe onverschillig u midden in dien kogelregen stond. Ik won inlichtingen over u in en vernam, dat het u niet bijzonder goed gaat Ik stel u voor, lid van mijn bende te worden". John Dillinger is uiterst verbaasd. De ge dachten volgen elkaar razend snel in zijn brein op. Gangster worden bij Roode Mary? Steeds met deze vrouw samen kunnen zijn? Haar kunnen laten zien, waartoe hij in staat is? Dat is een prachtige kans! „U kunt als gorilla bij mij beginnen" John overlegt een oogenblik. „Tweeduizend dollar per week!" ze^t Roode Mary. 8 Reeds wil Dillinger toestemmen, als ziin stemming plotseling geheel omslaat. Zou hii John Dillinger voor gorilla spelen? Zou hif een onaanzienlijk dienaar worden van de

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7