Agenda Twee zeilers verdronken? £aatste be Dr. Zinsser's Vermageringskuur VERZET VAN INBREKERS TEGEN MARECHAUSSEE. Een inbreker neergeschoten. lüeec&ecUM GROOTE BRAND IN FRANKRIJK. De stad in duisternis gehuld. BURGEROORLOG TE LYON. Ware veldslagen midden in de stad. WINKELSLUITINGSWET IN ZUID-AM ERIKA. Naar het voorbeeld van Nederland. DE „TSJELJOESKIN" BEMANNING THUIS. Enthousiaste intocht. JBitwentand Zal Prinses Juliana zich verloven Een verklaring van den Nederlandschen gezant te Stockholm. Van hun zeiltochtje op het Flevo- meer nog niet teruggekeerd. FELLE BRAND TE VLIJMEN. 41 personen dakloos; schade 50.000 gulden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Weeroverzicht. OOSTZEE, belangstelling ESKADER NAAR DE Onder groote vertrokken. REUZE BRAND NABIJ CAIRO. 13 Personen verbrand. T-toviitciaai 7lieuws DE RIJP. Stedelijk Museum ingang Breedctraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Eerste Liefde (rom.); hoofdrollen Warner Baxter en Elissa Landi: tweede hoofdnummer Dieven aan boord (sens hoofdrol Thomas Meighan. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Grootvorstin Alexandra (kom.), hoofd rollen Maria Jeritza, Szöke Szakall, e.a. Toegang alle leeftijden. A. B. T., 7 30 uur, hoofdnummer De pseudo-bandiet (sens hoofdrol Ken May- nard. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Miss Fane's baby is ontvoerd (sens. dram.), hoofdrollen Dorothea Wieck en baby Le Roy. Toegang boven 15 jaar. Za - slag zijn o.m. opgenomen ontwerpen van al gemeene maatregelen van bestuur. Konink lijke besluiten en ministerieele beschikkingen, welke naar het oordeel van de commissie worden gevoerd tot uitvoering van het reeds eerder aangeboden wetsontwerp, betreffende bescherming tegen luchtaanvallen alsmede tot het treffen van maatregelen, die zekerheid scheppen, dat hier te lande geen minder deugdelijke gasmaskers bestemd voor de burgerbevolking in den handel zullen wor den gebracht. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche Vereeniging van Arbeidsbeurzen, die te Zeist haar jaarver gadering houdt, is Maandagmiddag offi cieel ten gemeentehuize van Zeist ontvan- gem Zaterdag 30 Juni. 3 uur n.m., opening Victoriebad voor abonnees. Alleen voor de maand Juni niet meer voorgekomen recordhoogte bereikt heeft, is gisteren een afkoeling ontstaan, welke in den loop van den avond door een zware regenbui werd ingezet. In den loop van den nacht daalde toen de temperatuur met bijna 13 graden Celcius. ENGELAND EN NEDERLAND SAMEN TEGEN JAPAN? Een sensationeel bericht. De „Asahi" uit Tokio meldt, dat tusschen Engeland en Nederland een overeenkomst js gesloten, waarbij aldus dit blad, de beide landen zich verplichten een gezamelijk front op militair en economisch gebied in het verre Oosten aan te gaan. Het blad is van mee rling, dat deze overeenkomst het gevolg is van de noodzakelijkheid voor beide landen om hun commercieele belangen te verdedi gen tegenover de opmerkelijke vooruitgang in het doordringen van de Japansche goe deren. Het blad schrijft verder nog, dat het jbezoek van generaal majoor Lewin, de com mandant der Engelsche troepen in Malakka aan Nederland het gevolg is van de nieuwe overeenkomst. Een nader bericht meldt: Wij vernemen van officieele zijde, dat liet bericht van de „Asahi", dat tusschen Engeland en Nederland een overeen komst iö gesloten over een gezamenlijk optreden in het verre Oosten van eiken grond is ontbloot. Een dergelijke over eenkomst bestaat niet. is een eenvoudige thee-kuur, die iedereen zonder bezwaar volgen kan. Deze kuur is goed en goedkoop en volstrekt onschadelijk. Tienduizenden tevredenheidsbetuigingen. Vraagt zonder verplichting toezending van afschriften en volledige inlichtingen. Dr. Zinsser Co., Afd. L, Leliegracht 11, Amsterdam C. VERBODEN MONUMENT TOCH GEPLAATST. Actie tegen de politie. Blijkens een bericht van de Gazeta Polska is in het Oekraïnsche plaatsje Lazki bij Stanislau zonder toestemming van de over heid een gedenkteeken opgericht ter eere van de Oekraïnsche vrijheidsstrijders. Teneinde een weghalen van dit monument te verhinderen zijn kinderen en grijsaards rond het gedenkteeken op den grond gaan liggen. Meer dan 24 uur bleven zij daar. De bevolking nam tegenover de politie een drei gende houding aan en bekogelde haar met steenen. Een agent werd gewond. Met be hulp van militairen uit Stanislau werden de kinderen en grijsaards weggehaald en het monument verwijderd. In de laatste dagen zijn in het Woywode- schap Stanislau eenige daden van sabotage gepleegd en in dit verband zijn ongeveer 100 personen gearresteerd. Een deel der ar restanten is na verhoord te zijn weer op vrije voeten gesteld. MILITAIR PROCES TE ROME Vlieger-officie: en als beklaagden. Gisteren is door het speciale gerechtshof te Rome ter bescherming van den staat de zaak behandeld tegen 7 mannen en een vrouw die beschuldigd worden van het ver- koopien van militaire inlichtingen aan Sov jet Rusland. Voor het proces bestaat een zeer groote belangstelling, in verband met de op den voorgrond tredende positie van enkelen der beklaagden. De hoofdbeklaagde - +Prwiil Hp rferde is Umberto Bianchi, voormalig lid van het t£ ;nhr„. Terwijl de wachtmeesters der Koninklijke marechaussee te Hulsberg van der Ven en Verhagen in den afgeloopen nacht op sur veillance waren, stieten zij om ongeveer 2 uur in het gehucht Aalbeek op een drietal inbrekers die juist gereed stonden om hun slag te slaan in de woning van den heer G. Widdershoven, Zij werden gesommeerd de handen omhoog te steken, waarbij bleek dat zekere Ghama Emanuel met een schoenma kersmes was gewapend, waarmede hij een dreigende houding aannam. Toen men hem verzocht dit mes af te geven, sloeg hij op de vlucht in de richting Hulsberg. Er werden drie schoten op hem gelost waarbij een schot hem in de borstkas trof. Nadat het slachtoffer nog 50 M. had geloo- pen viel hij dood neer. De tweede van het drietal inbrekers was inmiddels door wacht- brandweer moest zich bepalen tot het voor komen van uitbreiding van den brand. Omstreeks half 11 was het grootste ge vaar geweken. De vlammen verminderden en men kon een aanvang maken met de na- blussching. Eerst hedenmorgen te half 6 kon de Bossche brandweer inrukken. Tengevolge van de verzengende hitte waren de araden van de electrische leiding gesmolten, waardoor een gedeelte van het dorp, waaronder ook het station, in duister werd gezet. Ook de telefoondienst ondervond stagna tie. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook is geen vee in de vlammen omge komen. Slechte een enkel beest bevond zich op stal en dat kon tijdig in veiligheid wor den gebracht. Slechte een kat en een aantal kippen verbrandden. In totaal zijn 41 personen door den brand getroffen. Zij zijn allen bij familieleden ondergebracht. De brand veroorzaakte in het dorp groote consternatie. Op de daken der woningen in de omgeving van de plaats des onheils wa ren de dorpelingen geklommen om bij het eerste gevaar direct in te grijpen. Zoo is erger voorkomen. De schade van den brand, die in totaal ruim 1 hectare bebouwde eigendommen besloeg, wordt geraamd op 50.000 gulden. Zij wordt nagenoeg geheel door verzekering gedekt. In een textielfabriek in Libourne in Frank rijk is gisteravond een brand uitgebroken, die zich met groote snelheid over het geheele fabrieksgebouw uitbreidde. Het gemeente bestuur van Libourne zag zich tegen mid dernacht gedwongen de hulp in te roepen van de brandweer van Bordeaux, dat er ge vaar bestond, dat het vuur zou overslaan op een geheele wijk van de stad. Het gelukte niet de omliggende huizen te behouden, daar de vlammen werden begunstigd door een krachtigen wind. De electrische centrale heeft onmiddellijk den stroom afgesloten, teneinde verdere ongelukken te voorkomen. De heele stad was daardoor in het duister gehuld. Gisteravond zijn te Lyon ernstige botsin gen ontstaan tusschen linksche demonstran ten en de politie. De socialisten hadden naar aanleiding van een vergadering der „Solida- rite Fran^aise" een tegenbetooging op touw gezet, welke de politie wilde verhinderen. De politie was versterkt door gendarmerie te voet en te paard. Intusschen kwamen toch tegen 8 uur in het centrum van de stad een 2000 demonstranten bijeen, die trachtten door de afzetting heen te dringen. Met stoelen en straatsteenen vielen zij de politie aan, die zich van haar kant bediende van de geweer kolven. Tegen 10 uur hadden de demonstranten de meerderheid; uit twee gebouwen werd de politie beschoten, terwijl barricades werden opgericht. De barricades werden echter spoedig door de politie bestormd en ingeno men. Met kleine vrachtauto's brachten de demonstranten hun gewo-iden weg, teneinde hen niet in handen der politie te laten vallen. Eerst laat in den nacht kon de orde weer worden hersteld Vijftien betoogers en drie politie-agenten werden zoo zwaar gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De Braziliaansche regeering heeft een wet afgekondigd, waarin wordt bepaald, dat de winkels om 8 uur 's avonds in den winter en om 9 uur in den zomer moeten sluiten en hun deuren niet mogen openen voor 7 resp. 6 uur 's morgens. De bemanning van den ijsbreker „Tsjel- joeskin", benevens de 7 vliegers, die haar hebben gered, zijn gisteren onder ontzag gelijk enthousiasme van een groote menigte welke wordt geschat op een millioen men- schen te Moskou aangekomen. Zij wer den verwelkomd door Stal in en andere hoog geplaatste leden der Sovjetregeering. parlement, die er van beschuldigd wordt de leider te zijn van de spionnage organisatie, waarbij ook drie vliegerofficieren zijn be trokken. De vrouw bij dit proces betrokken is de 20-jarige dochter van Bianchi. De an deren beklaagden zijn, Bianchi's chauffeur en een Rus, wiens naam nog niet bekend is gemaakt. Te Londen wordt uit Stock holm gemeld, dat men aldaar den nieuwen Nederlandschen gezant in Zweden, Baron Van Nagell, die Dinsdag in de Zweedsche hoofdstad is aan gekomen, zijn meening heeft gevraagd over de geruchten die de ronde doen over een ver loving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bertil van Zweden, in verband met hun gelijktijdig bezoek aan Enge land. Baron Van Nagel antwoord de: „Ik geloof niet, dat ik een indiscretie bega, wanneer ik zeg, dat het Nederlandsche volk een Zweedschen prins hartelijk zou begroeten als lid van de Nederlandsche Ko ninklijke Familie." Waar was de prinses gisteren? Op het oogenblik brengt men elk be richt in verband met de verlovingsge ruchten. Zoo doet zich thans de vraag voor, waar prinses Juliana gisteren was. Zij zou de Ascot-rennen bijwonen, doch blijkbaar is er iets geweest, dat haar aanwezigheid op de rennen verhinderde. HET A.V.R.O.-ORGEL, De bouw stopgezet. Naar „Het Orgel" (orgaan der Neder landsche Organisten Vereeniging) verneemt, heeft het bestuur van de A.V.R.Ó. besloten, den bouw van het door haar bestelde orgel, voorloopig te laten stopzetten. Dit orgel moet tweeledig worden: eener- zijds kerk- (resp. concert-) orgel, anderzijds z.g. „orkest (cinema-) orgel. En het is vooral tegen de dispositie van het „kerk orgel, dat in de kringen der organisten en bij deskundigen ernstige bedenkingen zijn gerezen, UIT DE LUCHT GEGREPEN. De arrestatie in Indië. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid den heer Wijnkoop betreffende de juist heid van een bericht nopens gevangenneming van den op Java verblijf houdende directeur van het Nederlandsch Telegraaf Agentschap Aneta, heeft minister Colijn, minister van Staat, minister van kolonië, geantwoord, dat het bericht, als zou de directeur gevangen zijn genomen, volkomen uit de luent is ge grepen. nog kans had gezien te ontkomen. De inbre kers bleken Italianen te zijn. De arrestant die in de Hulsbergsche marechausseekazerne zit ingesloten, weigert den naam van zijn ontvluchten kameraad te noemen. Het lijk van Emanuel is voorloopig in het lijken huisje te Hulsberg ondergebracht. Waarschijnlijk heeft gisteren tijdens een hevigen wind op het Flevomeer een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij twee jongens om het leven zijn gekomen. Gisterochtend zijn de 23-jarige H. D. B. Pommerel, geboren te Den elder en zijn 20- jarige broer B. Pommerel, geboren te Am sterdam, met de zeilboot „Willem" van de Oudenschans te Amsterdam vertrokken ^n tot dusverre niet teruggekeerd. Vermoedelijk zijn zij door de Oranjesluis naar het IJsel- meer gezeild, waar zij tijdens den storm waarschijnlijk met het bootje zijn omgesla gen en verdronken. De zeilboot is wit ge schilderd met groen bovendek, bruine mast, waaraan een zeil van ongeveer 16 M2. en een fokzeil. Het signalement van den oudsten jongen luidt: lang 1.79 M., flink postuur, gezond uiterlijk, blauwe oogen, blond haar, witte gave tanden, gekleed m lichtblauw polo shirt, zwarte sokken, witte tennisschoenen, donkerblauwe broek, met zelfde kleur das, witte onderbroek met korte pijpen en bloots hoofd. Het signalement van zijn broer luidt: lang 1.75 M., flink postuur, gezond uiterlijk, blauwe oogen, blond haar, midden op het voorhoofd een rond lidteeken, gave tanden, gekleed in wit zomergoed, aan een zijner handen een nikkelen ring met doodshoofd, zwarte sokken, witte tennisschoenen, licht grijze sportbroek, lichtgrijs overhemd met vast boord, blootshoofd. Naar de politie meedeelt, konden beide jongens goed zwemmen, doch niet zeilen. Gisteravond heeft te Vlijmen een felle brand gewoed, waarbij vijf boerderijen en zes schuren en loodsen in de vlammen zijn op gegaan. Omstreeks kwart over 8 brak vermoedelijk tengevolge van een lek in den schoorsteen brand uit in de boerderij van den landbou- wer J. Boom. Er woei een stormachtige wind en in een minimum van tijd stond dan ook het groote pand van onder tot boven in lichterlaaie. Met groote moeite konden de DE VALSCHE MUNTERSBENDE. Het spoor leidt naar Antwerpen. Het onderzoek naar de te Venlo op het spoor gekomen internationale valsche mun tersbende heeft geleid naar Antwerpen, waar men in de Langestraat een modern ingerich te drukkerij ontdekte, waar materiaal in be slag werd genomen voor het vervaardigen van binnen- en buitenlandsche bankbiljetten, een viertal litho-cliché's voor het vervaardi gen van 100 bankbiljetten en vele andere materialen. Een vijftal personen, waaronder een bekend Antwerpsch makelaar, die de zaak financierden, werd door de Belgische politie gearresteerd. De Pelikaan is te Singapore geland. De Snip wordt hedenavond omstreeks 6.30 uur op Schiphol verwacht. E. J. M. STUMPEL BEDANKT ALS WETHOUDER VAN HOORN. De heer E. J. M. Sturapel heeft wegens gezondheidsredenen ontslag genomen als wethouder en raadslid der gemeente Hoorn. De heer Stumpel had sinds 1916 voor de R.K. Staatspartij zitting in den raad van Hoorn en was sinds 1924 wethouder dier gemeente. MEVR. LINDBERGH VERWACHT EEN BABY. Naar de „New York Times'' meldt, ver wacht mevrouw Lindbergh binnenkort een blijde gebeurtenis. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766,4 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 741,8 m.M. te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Juni: Matige westelijke tot noordwestelijken wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvankelijk nog kans op regenbuien; weinig of geen regen overdag; aanvankelijk nog koeler. De depressie heeft zich in diepte toene mend, naar Scandinavië \erplaatst en zich vooral over Duitschland uitgebreid. Over de Britsche eilanden vormt zich een rug van hooge drukking die in Schotland nog toeneemt en een koele luchtstroom uft het hooge noorden is tot Schotland doorge- drongen, zoodat de eerstvolgende 24 uur nog wel eenigen regen hier te lande zullen brengen. Zoowel in Scandinavië als in Midden- Europa zijn zware regens gevallen, in onze omgeving bleef de regen nog gering, Gro ningen had 4 m.M. Bij de ochtendwaarneming viel regen in zuidwest Frankrijk, Noord-Frankrijlc en België, aan de Oostkust en in bijna geheel Scandinavië. Matige tot krachtige westelijke tot noorde lijken winden waaien op de Noordzee en over de Britsche eilanden en in Noord- Frankrijk; aan de Noorsche kust waait een krachtige noordelijke vind. Behalve in Finland is de lucht overal zwaar bewolkt. Bij het oostwaarts verplaat sen van de rug van hoogs drukking zal ge leidelijk opklaring intreden, aanvankelijk met lagere temperatuur. LICHT OPf Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.56 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Hedenmorgen te ongeveer 12 uur is een eskader bestaande uit H.M. Evertsen, Her tog Hendrik, Z5, Z6, Z8, en de onderzeeboo ten K 17 en K 18 onder commando van ka pitein ter zee Hellfrich voor een oefenreis naar de Oostzee van den Helder vertrokken. Het vertrek vond plaats zonder officieel uitgeleide, doch onder groote publieke be langstelling. De reis zal 6 weken duren. Door een geweldigen brand is het dorp Maschtoul nabij Cairo bijna geheel ver woest. 180 huizen vielen ten offer aan het vernielende vuur. Dertien personen kwamen om het leven. Juni< Dat. Hoogwater. Laagwafer. v.m. nam. vm. nam. 21 10 31 11.00 6.35 7.05 22 11.31 - 7.35 8.13 23 0.01 0.35 8.41 9.20 24 1.02 1.37 9.43 10.22 25 2.02 2.35 10.42 11.23 26 2.56 3.27 11.41 27 3.46 4.18 0.15 0.41 28 4.37 5.11 1.08 1.32 29 5.28 6.01 1.56 2.21 30 619 6.49 2.47 3.12 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). EERSTE KAMERZITTING. Welke interpellaties er gehouden mogen werden en welke niet. Op voorstel van den voorzitter wordt met 62 tegen 25 stemmen besloten den heer Schalker geen verlof te verkenen de regee ring te interpelleeren over de voorgenomen steunverlaging in de vier groote gemeenten. Den heer Wijnkoop wordt verlof verleend op nade<- te bepalen dag den minister van justitie te interpelleeren over de laatste in structie aan politie-autoriteiten inzake het toelaten van vluchtelingen. Een amendement Vervoorn op het wets ontwerp inzake belasting op vermogens van de doode hand strekkende om coöperaties vrij te stellen, wordt verworpen bij zitten en opstaan. Een drietal amendementen-Wijnkoop om vrij te stellen arbeiders-verbruikscoöperaties de rijksposspaarbank en de vakvereenigin- Juni, Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 21 1028 10.57 623 6.53 22 11.28 11.58 7.23 8.01 23 0.32 8.29 9.08 24 0.59 1.34 9.31 10.10 25 159 2.32 10.30 11.11 26 2.53 3.24 11.29 27 3 43 4.15 0.03 0.29 28 434 5.08 0.56 1.20 29 5.25 5.58 1.44 2.09 30 616 6.46 2.35 3.00 Tot bestuurslid van de Maatschappij tot Nut van 't algemeene werd benoemd de heer dr. J. M. Hilbronds, die deze benoeming heeft aangenomen. bewoners, die door voorl^gangers gewaar- ^en ^erWTmet 81V schuwd werden, zich In vriligheid Stellen Ue"£de °P,sta?n; MAATREGELEN TEGEN LUCHT AANVALLEN. Advies den minister aangeboden. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft dezer dagen de aanbieding aan den minister van binnenlandsche zaken plaats gehad van het verslag van de interdeparte mentale commissie, welke tot taak had de regeering van advies te dienen nopens het treffen van wettelijke voorzieningen ter be scherming van de bevolking tegen de gevol gen van aanvallen uit de lucht. In dit ver- veiligheid De vrouw van den landbouwer, die bij het vernemen der ijding in zwijm viel, moest naar buiten worden gedragen, terwijl door inklimming langs de buitenzij juist bijtijds een baby van 5 maanden uit de wieg kon worden gered. Het vuur sloeg bijna onmiddellijk over naar de woning van den landbouwer van de Griendt en tastte achtereenvolgens ook de boerderij en de daarachter gelegen schuren en loodsen van den landbouwer van Herven en den kolenhandelaar van Nooten aan. Kort daarop vloog ook de aan de overzijde van den weg gelegen boerderij van den heer Kops in brand. Een geweldige vonkenregen trok over het dorp. De vrees was gewettigd, dat ook an dere in de nabijheid gelegen met riet gedekte hofsteden aan het vuur ten offer zouden vallen. Daar de Vlijmensche brandweer on machtig was iets tegen de loeiende vuurpoel uit te richten, vroeg de burgemeester van Vlijmen de heer van der Ven assistentie van de brandweer te 's-Hertogenbosch. Aan de Vliimensche spuitgasten gaf hij opdracht de bedreigde panden nat te houden. Om half 10 des avonds arriveerde de Bosche motorspuit Toen waren de aange taste panden echter reeds verloren, en de De heer Rutgers van Rozenburg bepleit een drietal amendementen om ook onder de vrijstellingen te brengen de voor den open baren eeredienst bestemde zaken. Niet al leen de kerkgebouwen zelve met inventaris behooren vrij te zijn. Den heer Kortenhorse verdedigt een amen dement beoogende een redactieverbetering van artikel 3, alsmede om een reserve voor koersverlieen bij spaar- en pensioenverzeke- ringen buiten de belasting te houden. VEENHUIZEN. Alhier is in het perceel van den heer J. R. Jz. brand uitgebroken. Gelukkig werd het onheil spoedig opgemerkt, zoodat men het vuur in den aanvang kon stuiten. Gemeente De Rijp gedagvaard. De heeren Matser en van Vliet te De Rijp hebben de gemeente de Rijp gedagvaard voor het gerechtshof te Amsterdam, inzake beroep vonnis arrondissements rechtbank betreffende de kwestie Beemsterbrug. OUDE NIEDORP Op Zaterdag 16 Juni 1934 waren 10 ar beiders uit deze gemeente tewerk gesteld bij de rijkswerkverschaffing in den Wieringer- meerpolder. LANGENDIJK. Naar wij vernemen, zijn er een 25-tal bedrijven uitgezocht, waarop de opgaven ten behoeve van de Tuinbouwcrisiswet worden nagemeten URSEM. De collecte voor het plaatselijk crisis- comité dezer dagen door enkele dames langs de huizen gehouden te Noordijk en Ursa» heeft opgebracht 24 72. Deze week komen eenige dames te Rustenburg en in de Scher- ffier, terwijl het in de bedoeling ligt van het comité deze collecte maandelijks te houd®' ZUIDSCHAR W OUDE. De schoolfeestcommissie vergaderde Dinsdagavond acht uur ten huize van den heer P. Kramer. De opkomst was niet bij* zonder groot, toen de voorzitter, de heer H. J. Erkamp, de bijeenkomst opende. Spr. zette het doel der vergadering uiteen etl deelde mede, dat het schoolfeest waarschijn lijk den 27en Juli zal worden gehouden. Tot commissielid werd de neer J. Schoen maker herkozen en gekozen de heeren D. Blom, D. Schoenmaker en mevr. Reinders— Kroon. De keuringmeester, de heer J. Schoen maker, bracht rekening en verantwoording uit. Ontvangen wx in 1QV1 f 96S 88 uit- uit. Ontvangen was in 1933 268,88, even 238,48, alzoo een batig saiao van 30,40. De penningmeester werd gedé- De heer C. de Ruiter vroeg of men ook de Heldersche bussen zou vragen om prijs, daar die goedkoop zijn.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2