5BiHttett£and Ook, Aspirim DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKE£ DUITSCHE KRANTEN VERBODEN. Opheffing der Bayrische Staais- zeitung. GENERAAL WEYGAND BEZOEKT LONDEN. De neutraliteit van België en Nederland. WEER AANSLAGEN IN OOSTENRIJK. NEDERLANDER IN TURKIJE GEVANGEN GENOMEN. Hij zou de nationale gevoelens hebben gekrenkt. ERNSTIGE BOSCH- EN HEIDEBRAND BIJ VUGHT. Tien Hectaren bosch- en hei verbrand; kruitmagazijn met moeite behouden. Geruchten. door hot venstor op do vrachtauto to verladen. Ongeveer 100 personen, die Intusschen waren toegestroomd, werden met machine-pistolen in bedwang ge houden. Ten slotte moesten de roovers na een half uur gewerkt te hebben hun karwei staken. De brandkast, die te zwaar was, móesten zij laten liggen. Voor alle zekerheid namen zij zes personen als gijzelaars mede, doch toen zij een paar mijlen buiten het plaatsje geen beschieting meer van de politie vreesden, lieten Lij hun slachtoffers, d'e zeer onthutst waren, weer vrij. De misdadigers zouden „zonder her kend te zijn", zijn ontkomen. CHRISTENDOM EN HITLER-JEUGD. De positie van de Duitsche kerk. „Obergebietsführer" Ammerlahn heeft op een bijeenkomst in Heilsberg in Duitschland een redevoering gehouden over de verhou ding van Christendom en Hitler-Jugend. Hij zeide o.a.: „Het is een leugen wanneer men beweert, dat wij het Christendom aan vallen. Ik heb integendeel steeds geëischt, dat men voor de zuiverheid en hoogachting van het Chr. geloof zou opkomen. Ik ver klaar in naam van de Hitler-jeugd: Wij wenschen, dat de r.-k. Hitier-jongen een goed katholiek, en de protest. Hitler-jongen een goed protestant zal zijn. Wij weten, dat het geloof een kracht is, die voorwaarts wijst Wij, nationaal-socialisten en Hitler-jongens, verklaren: Het geloof aan God is de vooronderstelling voor onzen strijd. Wij zullen den germaanschen vuur geest, welke den wil der natie en de diepte van het Christendom vereenigt, uitdragen en vóer alles voorstrijders voor den ger maanschen en Chr geest zijn. De katholieke Hitler-jongen moet des Zondags in de kerk gaan en in eerbied zijn knie buigen voor Gods almacht." MILITAIRE BEDRIJVIGHEID. Rusland en Japan gereed. maken zich De correspondent van de „Daily Tele- graph" te Dairen maakt melding van groote militaire activiteit in het Noord-Oostelijke deel van Azië. Dertig Russische destroyers en duikbooten en een gedeelte der luchtvloot zijn bezig met tactische manoeuvres in de buurt van de haven van Wladrwostok, terwijl 250 Russische tanks te Chabarovsk, op de Noordoostelijke grens van Mandsjoerije, zijn aangekomen. Dinsdag zijn de Japanners m het Mandjoerijsche gebied de grootste lucht- manoeuvres begonnen, die ooit in het Verre Oosten zijn gehouden. Uit Charbin wordt verder bericht, dat de zware artillerie, tanks, pioniers- en chemische oorlogscorpsen zijn versterkt langs de Oostelijke grens en in het gebied der Óessoeri. De „Bayrische Staatezeitung" publiceert op de frontpagina var, de editie van gis teren de volgende mededeeling: De Beiersche staatsregeering heeft bij verordening van 12 Juni 1934 met in gang van lJuni 1934 den Voelkischen Beobachter aangewezen als publicatie orgaan van de Beiersche staatsministe- ries. Door deze beschikking blijkt het ver- de. verschijnen der Bayerische Staats- zcitung onmogelijk. Wij zien ons ge noopt het verschijnen der Bayrische Staatszeitung en van den Bayrischen Staatsanzeiger per 1 Juli a s. stop te zetien. Uit Londen wordt naar aanleiding van het bezoek van generaal Weygand gemeld, dat de Fransche generaal zich met de Engelsche regeering ook zal on derhouden over een suggestie van En geland, vvaarij alle Europeesche naties, Duitschland inbegrepen, zich zouden verplichten de neutraliteit van België en N e d e r 1 a n d te respecteeren. Het ministerie van Oorlog deelt de op vatting der Fransche militaire kringen, dat de versterkingen aan de Oostgrens een voortreffelijke verdedigingslinie vormen, doch dat de inval uit het Noor den zou kunnen komen MacDonald persoonlijk is van meening, dat Frank rijk, wanneer de neutraliteit van België verzekerd is, een voldoende veiligheids garantie bezit en Engeland in dit ge val geen verdere garantie behoeft te geven. In den nacht op gisteren zijn in Vo- rarlberg 18 aanslagen gepleegd op tele foonleidingen, spoorrails e. d. In het bizonder aan kabels van eDctrische centrales is ernstige schade toege bracht. Op het postkantoor te Bregen, is een helsche machine gevonden, welke van een tijdlont was voorzien De bom was evenwel niet goed geconstrueerd, zoodat geen ontploffing heeft plaats ge had. Innsbruck: Gisterochtend werd een dynamietaanslag gepleegd op het huis van den „Kriminalinspektor" Rofner Er zijn groote verwoestingen aangericht. De Nederlander Henk Goemans assi stent-directeur van de American Match M nopoly Company is door de Turksche po'itie gearresteerd, onder beschuldiging de Turksche nationale gevoelens te heb ben gekrenkt. RUMOERIGE AVOND IN AMSTERDAM-OOST. Tal van schermutselingen tusschen politie en anti-fascisten. Het is Dinsdagavond in de Indische Buurt te Amsterdam en in het aangrenzende gedeelte van de voormalige Watergraafs meer rumoerig toegegaan. De N.S.B. had in het vergaderlokaal „Ambon" aan het Am- bon plein reeds verleden week een vergade ring aangekondigd en daarvoor in de afge- loopen week de noodige propaganda ge maakt. De nat.-soc. propagandisten waren daarbij eenige malen op militante anti fascisten gestooten en reeds eenige malen had de politie moeten ingrijpen. Het was te voorzien, dat de hedenavond gehouden N. S. B.-vergadering nieuwe moeilijkheden zou uitlokken en de politie van het bureau Lin- naeusstraat had dan ook niet verzuimd, de noodige voorzorgsmaatregelen te nemen. Reeds lang voor den aanvang der vergade ring hadden zich voor het vergaderlokaal vele anti-fascisten verzameld, die tijdens de vergadering zelf herhaaldelijk tot tegen- betoogingen overgingen. De politie, die met verscheidene detachementen aanwezig was en versterkt was door de bezetting van eeni ge overval-auto's, ruiters en motor-politie, zette eerst de omgeving van het gebouw „Ambon" af en ging vervolgens over tot verspreiding der verschillende groepen anti fascistische demonstranten. Hierbij is het op verschillende plaatsen tot schermutselingen gekomen, waarbij ook eenige politie-mannen niet-ernstige kwetsuren hebben opgeloopen Toen een detachement agenten tegen half tien in de Celebesstraat een groep betoogers verspreidde, werd er uit de menigte met een flesch naar de politie gegooid. Een agent werd door de flesch zoodanig geraakt, dat zijn pols gekneusd werd. Hij trok zijn revol ver, doch behoefde van het wapen geen ge bruik te maken. Een uur later, tegen half elf, werd bij het verspreiden van een groep betoogers in de Sumatrastraat een agent met een scherp voorwerp aan de rechterhand bij de pols zoodanig gewond, dat hij zich naar het Bur gerziekenhuis moest begeven om verbonden te worden. De agent kon zich vervolgens naar huis begeven. Bij dezelfde schermutse ling werd een ander agent van politie zoo danig door een brtooger bij de hand gegre pen, dat zijn linker-wijsvinger gekneusd werd! In de Celebesstraat nabij de Valentijnkade hadden de betoogers de straat opgebroken waar zij de politie dreigden met steenen. Toen eenige ruiters een dertigtal personen op de Valentijnkade uiteen wilden drijven, vluchtten deze over de houten hulpbrug naar de Ooster-Ringdijk. Van de hulpbrug af wierpen zij nog met steenen naar de rui ters. Een der steenen verbrijzelde een ruit van een aan de Valentijnkade staande wo ning. Een politie-ruiters trok hierop zijn re volver en loste een schot, dat vermoedelijk geen doel heeft getroffen. Groepen demonstranten en opgeschoten jongens doorkruisten in verschillende rich tingen de Indische Buurt en herhaaldelijk meest de politie optreden. De politie-actie stond onder persoonlijke leiding van hoofd inspecteur Staal, die in verband met het ziekenverlof van commissaris Reyinga waar nemend chef van het bureau Lihnaeusstraar is en den gehee'en avond in uniform op het operatie-terrein aanwezig was Na afloop der vergadering werden de N.S.B.-ers onder sterk politie-geleide naar hun Kringhuis in de Pythagorasstraat ge bracht, vanwaar zij, eveneens door politi? begeleid en gevolgd door anti-fascisten in groepen naar hun woonplaatsen werden ge bracht. Tegen twaalf uur moesten op de Linnaeuskade nogmaals groepen anti-fascis ten met de gummistok uiteengedreven wor den. Tijdens de schermutselingen op de Valan- tijnkade en de Ooster-Ringdijk hoorde een politie-agent in burger, die een vrijen avond had en met zijn vrouw een wandeling rond om den polder had gemaakt, dat een betoo- ger tegenover een politie-ruiter de woorden „moordenaar" en „belasting-opeter" ge bruikte. De agent in burger, die hierin be- leediging van een ambtenaar in functie meende te zien, hield den man aan en gaf hem aan de dienstdoende politie over, die hem naar het bureau Linnaeusstraat bracht, waar proces-verbaal tegen hem werd opge maakt en hij, nadat een onderzoek naar zijn naam en woonplaats was ingesteld, weer in vrijheid werd gesteld. FABRIEKSBRAND TE LEEUW ARDERADEEL. Gisteravond omstreeks half twaalf brak door onbekende oorzaak brand uit in de si garenfabriek van U. de Boer te Schrand onder Leeuwarden, gemeente Leeuwardera- deel. Toen de brandweer van Leeuwardera- deel arriveerde stond het geheele fabrieksge bouw, dat ongeveer 25 bij 40 M. groot is en geheel tusschen huizen ingebouwd is, reeds in lichterlaaie. Aan blusschen viel niet te denken. In verband met het groote gevaar voor de belendende huizen riep men de hulp in van de brandweer uit Leeuwarden. Toen deze gearriveerd was, ging men gezamenlijk de belendende huizen nathouden, die dan ook behouden konden blijven. Met 8 stralen werd den vuurhaard in het farieksgebouw bestreden. Omstreeks twee uur kon men zeggen dat men den brand meester was, waarna men met de nablussing een aanvang kon maken, welke nog wel den ge- heelen nacht in beslag zou nemen. Men be gon met den grooten voorraad atbak uit el kaar te houden. Het geheele fabrieksgebouw werd een prooi der vlammen alsmede de in ventaris, o.a. ongeveer 300 blokken, waarop de sigaren gemaakt worden. Door dezen brand zullen ongeveci 25 a 30 man die in de fabriek werkten, broodeloos worden. Om omstreeks negen uur was de meester knecht nog in de fabriek geweest en was er nog geen spoor van brand te zien, hetgeen ook later, omstreeks elf uur, toen de dochter van den eigenaar met haar verloofde thuis waren gekomen en laatstgenoemde zijn motor in den garage had neergezet, het geval was geweest. DE GELE RIJDERS TE AMSTERDAM Romantisch schouwspel. Gistermiddag ongeveer vijf uur verlieten de gele rijders, de batterij der rijdende artil lerie, in groot tenue de kazerne aan de Sar- phatistraat te Amsterdam voor een tocht door de stad naar het Stadion, waar zij aan de oefeningen voor het concours-hippique deelnamen. De batterij voerde kanonnen voor met zich mee en werd voorafgegaan door Am sterdamsche „ipolitie-te-paard". Juist tegen dien tijd stroomde de kantoren van de binnenstad leeg. De drukte was op straat op haar grootst. Wij zagen het batil- lon op net Frederiksplein naderen. De fon teinen spoten, de zon brak toevallig door de wolken, de gele uniformen der huzaren blon ken in het licht. Vele belangstellenden had den zich langs den kant geschaard, om dit ouderwetsche-soldateske schouwspel gade te slaan. Vier aan vier maakte een romantischen in druk. De berenmutsen zwierden in de lucht. Kinderen liepen opgetogen mee. Ouderen herinnerden zich dergelijke schouwspelen van vroeger en meisjes dachten wellicht aan een vertooning uit de een of andere operettefilm. Indrukwekkend schreed de batterij voorbij. Het leek en plaatje van „Vernet" de ijzer vreter van Napoleon of zooiets MOORDAANSLAG TE ZWOLLE. Noodlottige vergissing. Gistermiddag tegen drie uur heeft zich in een perceel in de Blokstraat te Zwolle, be woond door het gezin L., bestaande uit man, vrouw en de 80-jarige vader van den man, een huiselijk drama afgespeeld. Den laatsten tijd was er dikwijls oneenig- heid in verband met het niet bepaald onbe sproken gedrag der 40-jarige vrouw. Gistermiddag, tijdens afwezigheid van den man, is wederom een hevige twist ontstaan tusschen den ouden vader en zijn schoon dochter. Blijkbaar heeft de man daarbij de vrouw gedreigd met een revolver. Zij vluchtte den tuin in, gevolgd door haar schoonvader, die plotseling een schot op haar loste. De vrouw liet zich met een gil, op den grond vallen, waarop de vader meen de, zijn schoondochter vermoord te hebben. Hii richtte het wapen op zich zelf en schoot zich door het voorhoofd. Hij was onmiddellijk dood. Inmiddels bleek, dat de vrouw geheel on gedeerd was. Het parket stelt een nader onderzoek in. DE ZEILERS ZIJN TERECHT. Een ongeluk, dat goed afliep. Gisteren vermoedde men, dat op het IJssel- roeer de twee gebroeders Pommarel uit Am sterdam door het omslaan van hun boot waren verdronken. Het blij'kt echter, dat alles goed is afge- loopen. De twee jongens zijn weer veilig in hun ouderlijke woning teruggekeerd. Zij waren gisteren onder Pampus terechtgeko men. Het roer van hun boot was gebroken, zoodat deze onbestuurbaar ronddobberde. De boot sloeg tegen een krib en de jongens wisten hun vaartuig over den dam heen in stil water te brengen. Zelf trachtten zij door hun scheepsroeper de aandacht van voorbij varende schepen te trekken wat echter niet gelukte. Daar het eiland niet telefonisch met de stad is verbonden, konden zij geen bericht naar Amsterdam sturen, zoodat hun familie in doodelijke ongerustheid verkeerde. Den nacht hebben zij doorgebracht aan den dijk. Vanmorgen voer er een schip voorbij, dat zij konden praaien. De schipper bracht het twee tal naar Muiden, vanwaar zij per tram naar hun woning terugkeerden. Tenslotte is dus dit onaangenaam avontuur nog goed voor de bude jongelui afgeioopen. HET LAATSTE NIEUWS UIT OSS. Van O. bekent schuld. Van O., die ah vermoedelijke dader van de steekpartij, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag nabij den Elzenburg te Oss heeft plaats gehad, heeft gisteren over de Marechaussee van Oss een volledige beken tenis afgelegd. Vandaag zal hij naar Den Bosch worden overgebracht. WEER EEN GROOTE BRAND TE VLIJMEN. Drie boerderijen met schuren in den asch gelegd. Gistermiddag legen zes uur is wederom brand onstaan in de boerderij van den heer Baardwijk. De brand sloeg, aangewakkerd door den wind, weldra naar de boerderijen van den landbouwers W. Kievit en A. Boom, over. Al spoedig stonden ook deze laatste twee boerderijen in lichter laaie. De bewoners konden zich tijdig in veilig heid stellen. De drie boerderijen, alsmede drie schuren, die achter deze boerderijen lagen, waren wel dra in den asch gelegd. De inboedels gingen alle verloren. Een hooimijt brandde geheel uit. Een koe kwam in de vlammen om. De brandspuiten uit Vlijmen en uit Nieuw kerk bestreden het vuur. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Het verkeer was tijdens den brand ge stremd. JONGEN AANGEREDEN. En gedood. Gistermiddag tegen vier uur is het 7-jarig zoontje van den heer W. Huizinga te Olde Haske bij Joure, door een personenauto aan gereden en op slag gedood. Gistermiddag omstreeks drie uur is op de heide onder de gemeente Vught nabij den Bosch een groote brand ontstaan, vermoede lijk ten gevolge van het achteloos wegwer pen van een brandenden sigaret of een luci fer. Aangewakkerd door een krachtige Zuid-westen-wind grepen de vlammen zeer snel om zich heen en dichte rookwolken lieten reeds van grooten afstand zien, wat er aan den hand was. De uitkijkpost van de Isabella-kazerne te Den Bosch, waar in het regiment „Wielrijders" is gelegen, bemerkte den brand en maakte daarvan direct mel ding bij de overste Baron G. C. W. van Lawick, die de eerste compagnie orde gaf uit te rukken onder leiding van luitenant Leeuw. Spoedig bleek, dat deze met een betrek kelijk gering aantal manschappen tegen de vuurzee niet veel kon uitrichten, waarop het geheele regiment in alartoestand en 300 manschappen, voorzien van bluschmateriaal naar het terrein van den brand werden ge dirigeerd. De militairen legden onmiddellijk tegen vuur aan, en groeven brandgrachten, waar door het vuur tenslotte werd omsingeld en uitbreiding kon worden tegengegaan. Het kruithuis en de schietbanen van het regiment wielrijders konden slechts met uiterste moeite ebhouden blijven, waardoor een ernstige ramp kon worden voorkomen Ongeveer tien H A. bosch en heide zijn in de vlammen opgegaan. De in de nabijheid gelegen villa-wijk te Vught liep geen gevaar De gemeentebrandweer van Vught tastte het vuur aan met twee stralen op de motor spuit, welke het water betrok uit het z.g. Drongelenkanaal. Een sterke afdeeling marechaussee, mili taire politie en de politie van Vught hadden de handen vol om het uitgestrekte terrein voor onbevoegden te isoleeren, aangezien herhaaldelijk groot gevaar bestond dat groe pen personen door het vuur zouden worden omsingeld. Na een buitengewoon krachtige inspanning is men erin geslaagd tegen half zes het vuur te localiseeren. De nablussching is nog in vollen gang. Op het terrein van den brand waren tal van autoriteiten van Den Bosch en omstreken aanwezig. STRIJD OM EEN MILLIOENEN ERFENIS. Was Oene van Teyen toereke ningsvatbaar, toen hij zijn testa ment maakte? „Een millioen-erefenis"! Het is het stra mien voor veler droomen en verlangens, die gedoemd zijn onvervuld te blijven, omdat de groote erfenissen gemeenlijk op zich plegen te laten wachten. Zoo nu en dan duiken verhalen op meestal speelt de historie in verre landen over erfenissen van fantastische bedragen, die aan niet rechthebbenden zouden zijn uit gekeerd. We lezen dan bijzonderheden, die een schrijver van detective-verhalen doet watertanden en de oorsprong van deze ge schiedenissen gaan meestal terug tot het grijs verleden. Friesche millioenen. Thans is in Nederland weer een dergelijke geschiedenis over een millioen erfenis opge doken, doch de dag waarop de steenrijke erf later ten grave daalde in het rustige Frie sche Beetsterzwaag ligt nog niet zoo ver achter ons. Bejaarde menschen in het plaatsje herinneren zich nog hoe in 1866 de oude zonderling Oene van Teyen stierf. Oene was fabelachtig rijk, stokoud en méér dan zonderling. Waarschijnlijk zouden we tegenwoordig van „zwakzinnig" praten en een psychiator zou als 't hem gelukte een gesprek met Oene te voeren hoofd schuddend en bedenkelijk kijkend heengaan De dorpelingen wezen Oene, als attractie bij vre'mdelingen-bezoek aan met veelzeggende woorden: „Kiek, das gekke Oene". Dat aan wijzen gebeurde niet dikwijls en daarom bleef 't ook een attractie. Oene n.1. vertoonde zich slechts voor de vensters van zijn bezui zinge. Op straat liet hij zich slechts zien in gezelschap van twee „oppassers", die voor strenge isolatie zorgden Tegenvallers. Toen Oene eenmaal het tijdelijk met het zomer nooil zonder eeuwige had verwisseld, kwamen de ver meende erfgenamen, neven en nichten, ooms en tantes en alles wat maar aan den rijken Oene geparenteerd was, bijeen. Helaas, voor de familie zou de hoop schielijk in rook ver gaan. Oene had n.1. zijn familie onterfd Stilzwijgend zullen we de tooneel bij het openen van het testament voorbijgaan. Er zijn onverkwikkelijke tooneelen op dit aard- sche tranendal genoeg. Het wonderlijke was, dat tot vrijwel uni verseel erfgenaam was benoemd. de dokter, die Oene had behandeld en de laatste jaren bij den ouden heer de deur plat had geloopen. Al heel gauw gingen hardnekkige ge ruchten in Beetsterzwaag, dat de zaak niet heelemaal in orde was, en vooral nu 't ging om vele millioenen maakte de publieke be langstelling zich met graagte van dit zon derlinge testament meester. Er werd gefluis terd, dat zijn naaste omgeving, de dokter en den notaris, alle mogelijke invloed op zijn gedragingen en zijn zaken had uitgeoefend, en zij zouden hun invloed ook hebben ge bruikt, ten opzichte van het testament De wettige erfgenamen lieten het er niet bij zitten, hun doel was nietigheid van het testament te verkrijgen, daar h.i. Oene niet in staat was zijn nalatenschap te regelen, daar hij ontoerekeningsvatbaar was. E)e pogingen, die vroeger door enkele na komelingen afzonderlijk werden onder nomen, leden schipbreuk. Thans hebben zij echter de handen ineen beslagen. De nakomelingschap van den ouden zonderling is over het geheele land verspreid, doch zij hebben een „Oene van Teyen" vereeniging om door gezamenlijke actie nietigheid van het testament te ver krijgen. Reeds vroeger was men erin geslaagd een groot aantal getuigenverklaringen te ver zamelen, waaruit zou blijken, dat Oene op z'n minst genomen een groote zonderling was. Zoo vertelt voormalig dienstpersoneel b.v. dat hij buitengewoon schuw en bang was. Herhaaldelijk verborg hij zich in het kippenhok en met veel moeite gelukte het dan hem er uit te halen. Dagvaardingen gaan in zee. Wat het juridisch gedeelte van deze mil- lioenenzaak betreft vernemen wij, dat de zaak thans zoover gevorderd is, dat spoe dig de uitzending der dagvaardingen ver wacht mag worden. Het proces zal worden behandeld voor de arr. rechtbank te Leeu warden. Vooral in Friesland, waar het grootste deel van de vermeende erfgenamen woont, ziet men in breede kringen de ontwikkeling van deze interessante rechtskwestie met spanning tegemoet. DR. WIBAUT 75 JAAR. Nog êên der krachtigste figuren uit uit de S.D.A.P. Zaterdag wordt dr. F. M. Wibaut 75 jaar De berichten over zijn gezondheidstoestand luiden gelukkig gunstig: er treedt lang zamerhand beterschap in, en de patiënt mag zich weer met wat lectuur bezig houden. Het was zijn bedoeling geweest, zich op zijn ver jaardag buiten Amsterdam op te houden, maar dit voornemen is tengevolge van de ziekte, die hem eenige weken geleden plotse ling heeft overvallen, onuitvoerbaar gewor den. Wel zullen zijn geestverwanten hem een uitgave van artikelen, die de heer Wibaut vroeger over vele onderwerpen geschreven heeft, in een door den heer E. Boekman ver zamelden bundel bij wijze van feestgave doen toekomen; overigens kan er ditmaal geenerlei ontvangst of feestvertoon zijn. DE KINDERVERLAMMING TE GENDRINGEN. Maandag de scholen weer open. Omtrent de gevallen van kinderverlam ming te Gendringen kan het „Hbld." nog mededeelen, dat het eerste geval geconsta teerd is op de christelijke bewaarschool, het tweede op de r.-k. bewaarschool en de overi ge bij niet-schoolgaande kinderen. Alle patientjes zijn beneden de vier jaren. Alle scholen in Gendringen en de centrale openbare school te Uulft zijn, gelijk reeds is gemeld, gesloten. Onder leiding van dr. Vee- ger, inspecteur der volksgezondheid te Nij megen, zijn uitgebreide voorzorgsmaatrege len genomen. Op groote schaal onder de be volking circulaires verspreid. Gisteren zijn -ontsmettingspastilles aan gekomen, terwijl ze voor on- en minvermo genden gratis beschikbaar zijn. Van deze gelegenheid wordt een druk gebruik ge maakt. Indien zich geen nieuwe gevallen 15. De apotheker deed intusschen echter een vreeselijke ont dekking. Het laatste draadje van de groote teen van Piet Prik kel had losgelaten en daar lag hij nu vlak voor de toonbank van de apotheek. 16. Bijna tegelijkertijd voelde Piet een vreemde ruimte in de neus van zijn schoen. Vlak voor een slagerij sprong hij van schrik wel een meter in de lucht. „Drein", brulde hij, „Drein, er is iets vreeselijivs gebeurd, ik heb mijn groote teen "•srloren."

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6