JCeek S. School yxoviaciaat Hieums £anden Juinêoum £uchtoaact 3\ucgedijke Stand Onze JCol Jiidschciften. JhiMicaües Stad en Omgeving. jHackt&ecichten. SCHAGERBRUG. PROV. ELECTRISCH BEDRIJF IN N.-HOLLAND. BOERDERIJBRAND TE WORMER. EGMONDBINNEN OE POSTVLUCHTEN OP INDIE, HEERHUGOWAARD (Mei). HINDERWET. Hebben met tien landen al hun beste dan sers laten dansen op de maat van „My dan cing lady", hebben we al geen nationale en internationale tournooien beleefd om die song er „in" te krijgen? Welnu, zij komt er in! „Mydanring lady" zoogoed als „Rhythm of the day'\ En „Everything 1 have is yoursv „Hi, ho, the gang s all here" en „Let 6 go Bavarian" het hoogtepunt van een ko mische Beiersche scène doen eveneens een goeden gooi naar een flinke gramofoon- en film-populariteit. En dan de shows! „De spiegel van Venus", „Meisjes in Cellophane". „Onze mo derne tijd-' en vooral „de draaimolen van den dans" zijn weer waardige schakels in de einoelooze keten van kostbaar klatergoud, die de Amerikaansche industrie in dienst van de showfilm samensmeedt. Vooral de draaimolen van den dans is een boeiend kijkspel geworden, waar men onmo gelijk verdienste aan kan ontzeggen. Wij laten ten slotte nog deze persstem uit de Cetem volgen' Joan Crawford vindt ook in deze film gelegenheid tot tallooze staaltjes van prach tig en intens-doorvoeld spel, vooral in de korte scènes met Tod en de tintelende dialo gen met den yper^nerveuzen weerbarstigen Patch, van wien Clark Gable 'n typisch figuur maakte, al zien we hem liever in een jon gensachtige of minder artistieke rol. Maar Joan Crawford's perfect spel beheerscht deze film en niet gering te achten is de groote dansvaardigheid die zij zich voor deze rol eigen gemaakt heeft. En de revue zelf, zoo wel in de koortsachtige voorbereidingen als in de brillante opvoering met nieuwe trucs naast praal en pracht, overtreft veel van wat wij op dit gebied zagen. Inplaats van mej. A. C. Jansen, die is benoemd tot onderwijzeres te Akersloot, is tot onderwijzeres aan de o.l. school te 't Zand benoemd mej. J. M. C. C. Redemagni uit Zeist. HULDIGING VAN PROF. J. H. SCHOLTE. In de aula van de Universiteit te Amster dam heeft gistermiddag de huldiging plaats gehad van prof. J. H. Scholte bij gelegen heid van zijn 60sten verjaardag. De aula, bood een feestelijken aanblik door de bloemen- en plantenversiering, die ter gelegenheid van dit feest was aange bracht. Onder de talrijke aanwezigen waren vele hoogleeraren en als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de wethouder dr. I. H. J. Vos. De zestigjarige, die vergezeld was van zijn echtgenoote en zijn kinderen, werd welkom geheeten door den voorzitter van het huldigingscomité. NEDERLANDSCH BIJBEL GENOOTSCHAP. 500-jarig Lutkerbijbel. Gisteravond begon in het „Parkhotel" te Amsterdam de algemeene vergadering van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Na ge zang en gebed leidde de heer L. H. Quarles van Ufford, voorzitter van het genootschap, den spreker met een korte toespraak in. Spreker wees op de belangstelling, die in het genootschap voor de Lutheranen altijd aan den dag was gelegd en uitte zijn ver heugenis dat dezen avond een zoo bij uitstek bevoegde over de Lutherbijbel het woord wil de voeren. In een daartoe gehouden vergadering is besloten een schoolreisje te maken met de leerlingen van de o.l. school, alhier. De jon gere leerlingen zullen op 3 Juli a.s. naar Schoorl en Bergen gaan, terwijl de oudere op 10 Juli a.s een bezoek zullen brengen aan Schiphol en Amsterdam, alwaar o.m een rondvaart door de havens en grachten zal worden gemaakt. De hoofdprijs van de verloting van de harddraverijvereeniging „Voorwaarts" al hier is gewonnen door de heeren A. Jonge- jan te Oudesluis en C. Kossen, Westfriesche- dijk te Schagen. Deze prijs bestond uit een paard. In een toelichting op de eerste supple- toire begrooting der inkomsten en uit gaven van het provinciaal electrisch be drijf, groot 1.700 000 gulden, zeggen Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, dat hiervan voor de verhooging van het crediet voor overnemen en verbeteren van laagspanningsnetten in verband met uit te voeren verbeteringswerken in de Zaanstreek 700.000 gulden is be stemd, in verband met het feit, dat op een belangrijk gedeelte der beschikbare gelden beslag zal moeten worden ge legd- Aangezien het zou kunnen voor komen, dat door het stellen van zwaar dere ei6Chen aan de provincie dan door haar in redelijkheid kunnen worden in gewilligd, met enkele der gemeenten geen tijdige overeenstemming zal kun nen worden bereikt omtrent de over neming van haar geleidingsnetten met toebehoore nen de provincie na expi ratie dier contracten niettemin zorg zal willen dragen, dat aan gegadigden in de betrokken gemeenten electrischen stroom kan worden geleverd, wordt ver volgens het als stelpost te beschouwen crediet van een millioen gulden aan gevraagd. Te Wormer is gisteravond te kwart voor zes door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerenhofstede van Jb. Meester. Toen de brandweer ter plaatse kwam, had het vuur reeds zoo- de tig om zich heengegrepen, dat aan behoud niet meer viel te denken. De boerderij ging geheel in vlammen op ook de inventaris van den bewoner ging verloren. De boerderij, welke eigendom was van de wed. De Boer te Zaandam was verzekerd. Het bestuur der R K. kiesvereenigir.g besloot in zijn Dinsdagavond gehouden ver gadering een bijdrage toe te staan voor den politieken landdag, die in Augustus te Be verwijk zal worden gehouden. Voor een te vormen kern werden de na men van 20 leden genoteerd. Deze leden zul len eind-Augustus worden uitgenoodigd tot een bijeenkomst, waar dan een definitieve kern zal worden gevormd. In alle gezinnen zal dezer dagen de bro chure „Hou vast" worden bezorgd. Ook zal het bestuur trachten lezers te werven voor het halfmaandelijksch propagandablad „De Opmarsch". De groentenventer J. van W. had te Rinnegom het ongeluk van zijn wagen te vallen, tengevolge waarvan hij een ernstige ribbenkneuzing bekwam. BEEMSTER. Alhier is heden een verordening afge kondigd tot wijziging van de Algemeene Politieverordening, waarbij het wordt ver boden op of langs den openbaren weg ben zinepompen of water- en luchtinstallaties te plaatsen zonder vergunning van B. en W. Deze vergunning zal niet worden ver leend, indien deze pompen of installaties niet worden geplaatst voor een autogarage of een zaak waar in motorrijtuigen of motorrij wielen wordt handel gedreven, terwijl ook geen toestemming wordt verleend wanneer tegen plaatsing; van deze inrichtingen be zwaar bestaat in verband met het belang van het verkeer of uit een oogpunt van lan delijk schoon. CENTRALISATIE BEVERWIJK- SCHE VEILINGEN. Particuliere veilingen er tegen. Gisteravond is te Beverwijk een vergade ring gehouden van inbrengers der drie par ticuliere veilingen: „De Eendracht", „Tuin- dersbelang" en „Beverwijksche exportvei ling", ter bespreking van de centralisatie der Beverwijksche veilingen, aldus het „Hbld." Namens de veilingbesturen werd medege deeld, dat de centralisatie door de regeering in elk geval zal worden doorgezet. De bank instellingen, die het benoodigde kapitaal voor de nieuwe veiling zullen fourneeren, eischen echter van alle leden in zekere mate een aansprakelijkheid. Aanvankelijk waren de besturen der parti culiere veilingen hiertoe niet bereid, tenslotte is een oplossing gevonden in dier voege, dat de inbrengers der drie particuliere veilingen een vereeniging zullen stichten, waarvan de leden een beperkte aansprakelijkheid hebben tot maximaal 2O0. De vergadering kon zich in groote meer derheid hiermede niet vereenigen en heeft het voorstel in dien geest verworpen. Beslo ten werd een request aan den minister te richten, om te protesteeren tegen de voorge nomen regeeringsmaatregelen. Hedenmorgen te 5 uur is het K. L. M. vliegtuig „De Ijsvogel" van Schiphol naar Indië vertrokken. Vier passagiers zullen de reis meemaken. De „Havik" is heden te Bandoeng ge land. De Snip is gisteravond om 20.10 uur op Schiphol geland. Geboren Maria, d. v P. J. Haaker en C. Zomer. Catharina Maria, d. v. A. Th. Jongkind en H. Hoogland. Cornelis, z. v. J. v. Stralen en A. Wijn- ker. Petrus Wilhelmus Maria, z v. W L. Schilder en M. Beerepoot. Tho- inas, z. v. A. Schoon en T. Stins. Ma ria Margaretha Johanna, d. v. N. Kruijer en A. P. Molenaar. - Anna Cornel-a, d. v. J. Smit en A. Wiering. Anne Geert Marinus, z. v. J. Geusebroek en A. G. van Schelven. Christina Maria, d. v. A. P. A. Overtoom en M. Borst. Johanna Wilhelmine, d. v. M. Je Krijger en H. E. Weerkamp. Johannes, z. v. F. Huiberts en G. Loos. Simon, z. v. J. Wijnker en A. v. Langen. Catharina Maria, d. v. C. Weel en L. Dekker Johannes Petrus, z. v. P. Mooij en U. E Oudeman. Theodorus Johannes, z v. Th. Oudhuis en M. Dekker. Elisabeth, d. v. D Gootjes en E. den Hartigh. Frederika, d. v. G. Jonker en C. Smit. Ondertrouwd: Gerrit Kaper te Alkmaar en T. Reine. P. Snoek en C. Tijm te Harenkarspel. Nic. Snoek en M. Appelman. Nic Mooij en M E. Beers. G. Brink en S. Meijering te Koedijk. Pieter Frans tc St. Maarten en J. Wagenaar. G. Ligthart te Ven huizen en C. Eeken. P. C. Bakker te Obdam en C. F. Klaver. G. J. Klaver en C. C. Bijvoet. Gehuwd: P. Commandeur en M. P. B. v. d. Velden. J. Blokker en A. H. v. Welsenes. G Plak en A. Nanne. N. Rood en P. C. Bos. A. Groen en A. Poel. J. Wagenaar en A. v. d. Meulen. J. S. Oud en E. Loos. H. J. Beers er C. Loos. J. Tamis en C. Th v. Nieuwkerk. C. A. Oudhuis en M C. Does. G. Kaper en T. Reine. P. Snoek en C. Tijm. N. Snoek en M. Appelman. N Mooij en M. E Beers P. Frans en J. Wagenaar. G. Brink en S. Meijering. Overleden: Dirk de Wever, 73 j echtg. v M. Veldboer. Anne Geert Ma rinus Geusebroek, 6 d. z. v. J Geuse broek en A G. v Schelven. Jan Schot- va.iger, 2(5 j. te Alkmaar, z. v. P. Schot vanger en D Reik. Jan Winkel, 80 j. wednr. v. A. Wammes. Levenloos aangegeven kind v. G- Jonker en C. Smit. HET GRAF VAN J. Pz. COEN GEVONDEN? Opgravingen worden voortgezet Indien inderdaad ditmaal Coens graf zou zijn gevonden zou dit een succes zijn voor den oud-adj. archivaris mr. Bloys van Tres long Prins, die meende te beschikken over juiste gegevens betreffende de plaats waar Coen eenmaal zou zijn begraven en die her haaldelijk had verzocht nieuwe nasporingen ter plaatse te mogen doen. Een twaalftal jaren geleden hadden eveneens onderzoekin gen plaats gehad, welke echter tot niets leidden. Gouverneur-generaal Coen overleed gedu rende het tweede beleg van Batavia op 21 September 1926 en werd met krijgsmanseer begraven in het toenmalige stadhuis, daar de kerk gedurende den strijd tegen Mataram was verbrand. De Heeren XVII vonden het later ongepast dat hij op Compagnies kosten was ter aarde besteld! In 1634 werd het stoffelijk overschot over gebracht naar de weer opgebouwde kerk. Die nieuwe kerk werd omstreeks 1732 door weer een nieuwe vervangen, bij welke verbouwing de graven in het midden der oude kerk, w.o. van Coen, onaangtast werden gelaten. On der Daendels' bestuur werd de kerk voor af braak verkocht. Ze lag op een terrein tus- schen de huidige Kerk- en Lloydstraten, aan de Westzijde van het Stadhuisplein, waar nadien de kantoren en goedangs der firma Geo Wehry Co. werden gevestigd. De nasporingen van 1922 hadden plaats namens den Oudheidkundigen Dienst.. De Tooneelspiegel. In De Tooneelspiegel van Juni haalt A. J. G. Strengholt oude herinneringen op aan de beginjaren van den dichter-zanger Clinge Doorenbos, die deze maand 50 jaar is ge worden. Ed. Veterman schrijft over zijn ar tistieke idealen, die hem tot de oprichting van het Ned. Tooneelgilde bewogen hebben. Bet- sy Rancci-Beckman geeft een nabeschouwing over de laatste stukken van het Amsterdam- sche tooneelseizoen. Met de gebruikelijke ru brieken en veel illustraties biedt 't Juni-num- mer van het blad weer het bekende welver zorgde aspect. Holland op Reis heeft een speciaal Frankrijknummer laten verschijnen, waaraan bekende figuren op toeristisch geoied medewerking verleend hebben. Het nummer opent met een inleiding van den Ned. gezant Jhr. dr. J. Loudon en den Franschen gezant in Nederland baron d'Arnauld de Vitrolles', die zijn hartelijke instemming met het initiatief van de redactie van „Holland op Reis" betuigt. We vinden artikelen van G. S. Sicco Smit, Léon Barety, Robert Trébor en vele anderen. Deze spe ciale uitgave zal zeker bijdragen tot vergroo ting van de kennis van Frankrijk. De Waterkampioen. Nu er een prachtig watersportseizoen staat te beginnen is de Waterkampioen na tuurlijk voor alle zeilers, kanovaarders, enz. een welkome gast. Het nummer van deze week zal weer met vUle genoegen gelezen en bekeken worden, want het bevat goede artikelen over het Jollenkampioenschap, de wedstrijden van de Koninklijke en het Week end van de Kanoclub, alles varieerd met' mooie foto's. Een interessant nummer. Bij besluit van 19 Juni 1934 i6 aan C. DE BOER, alhier, vergunning ver leend tot het oprichten van een onder- grcndsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting, aangedreven door een electromotor van 1/3- P.K., vóór en ten behoeve van het perceel FRIESCHE- WEG nr. 1, alhier. Alkmaar, 21 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. OPENBARE LEESZAAL, Langestraat 85. Uitleening uitsluitend aan leden, mini mum contributie f 2.per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. B 97vr Barman, Rolf. Een vriend schap. C 36.5k Corsari, Willy, en J. R. Th. Campert. Klokslag twaalf. C 36.5w Corsari, Willy. Wiek wint. C 36.5ww Wiek's wonder kind. N.B. Verv. op: Wiek wint. JE 14.6 Eekhout, l. H. De boer zonder God. t*H 77z Hoogewerff, K. C. De zwaard geesten. fH 78h Hoogstraten—Schoch, A. van. Horizon. fL 23.5s Lantermans, K. Het snijdende zwaard fL 57.9r Limburg,Jilles. Ruth. fM 88 MulderO. Deining. N 23e Nes—Uitkens, G. van. Eer- vvaardc fR 38.6 Renting, Cath. C. H. Stuw kracht. S 39ab Schmitz, Marie. Als een bloem in de wind. fS 58.9i Sevensma—Themmen, G. In beide handen. f*S 81 Staal, M. van der. De God gezant. tV 70 Vlis, Nel van der. Loek Bergs- ma. W 17e Walch, J. Epizoden uit het leven van Mr. Thomas. W 17v Het vreemde geval van Hoghen Lugt. In 't Nederlandsch vertaalde romans. K 79e Körmendi, F. Erfgenamen. M 35.11o Mauriac, F. De loop van het lot. W 18.9dz Wallace, E. De deur met zeven sloten. W 18.9ga De gravin van Ascot. W 18.9hi Hindernissen. W 18.9r Roode azen. W 18.9s Stella's dilemma. W 18.9vb De vierde bezoeking. N.B. De met f gemerkte werken zijn christelijk. De met gemerkte historisch. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (District-Areidsbeurs, tel 838). Geopend voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 2—5 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag). De Directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 36 grondwerkers, 25 metselaars, 9 voegers, 5 stucadoors, 13 opperlieden, 32 timmerlie den, 1 bouwkundige, 1 waterbouwkundige, 1 bouwk. teekenaar, 1 stuc. opperman, 1 straatm. opperman, 1 stratenmaker, 2 tegel zetters, 8 schilders. Groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 10 bankwerkers, 1 tand- techniker, 2 vuurwerkers, 6 ijzerwerkers, 2 zandvormers, 4 electrioens, 1 fitter, 2 in strumentmakers, 1 kernmaker, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 8 loodgieters, 1 lijnweker, 4 ma chinisten, 1 mach. teekenaar, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 2 scheepsbouwers, 3 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 11 monteurs, 1 scheepsteekenaar, 1 scheeps timmerman, 4 smeden, 6 stokers. Groep voedings- en genotmiddelen: 34 sigarenmakers, 2 sigarensorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 2 tabaksbewerkers, 11 bakkers, 3 slagers, 2 koks, 1 bierlottelaar, 3 chocoladebewerkers. Groep boek- en steendrukkerijen: 2 letterzetters, 3 drukkers. Groep houtbewerking: 13 meubelmakers, 4 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 beeld houwer, 2 borstelmakers. Groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 12 boerenarbeiders, 2 bloe misten. Groep handel: 1! vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden. Groep verkeerswezen: 25 chauffeurs, 1 koetsier, 12 pakhuis knechts, 12 magazijnbedienden, 4 kellners. Overige beroepen: 8 boekbinders, 1 wasscher, 6 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 verfbereider, 4 incasseerders, 9 kantoorbedienden, 1 zak- kenstopper, 1 huidenzouter, 1 secretarie ambtenaar, 1 reclameteekenaar, 36 trans port- en 125 losse arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 27, tabaksindustrie 3, overige beroepen 2. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 14. Geplaatst: 85 werkzoekenden. Vrouwelijk personeel (aangeboden) 2 kin derjuffrouwen, .1 winkeljuffrouw, 1 boek- bindster, 1 huishoudster, 4 werksters. VERTROKKEN PERSONEN. J. J. de Ruiter, R.K., z.b., en echtgen., en kinderen, N.H.,van Kooltuin 9a, naar Heiloo. L. Holwerda, N.H., timmer man, van Waerdendelstraat 7, naar Tiet- jerksteradeel. S. Bais, N.H., huishoud ster, van Geestervveg 16 naar Velsen. W. E. G. Hulskamp, echtgen. van J. C. Gerritee, R.K., z.b., van Ropjeekuil 36 naar Oterleek. A. Zwart, G.K., bouw vakarbeider, van Snaarmanslaan 82 naar Amsterdam. J. U. Dijkstra, geen, bedrijfsleider, er. echtgen. en zoon, van Ivennemerstraatwee 41 naar Heiloo. dochter, van C. W. Bruinvisstraat 11 M. A. Idema, R.K., en echtgenoote en naar Heiloo. H. G. Jacobse, R.K., zon der beroep, van Verdronkenoorl 70 naar België. C. A. Wester, R.K., dienstbode, van Geestersingel 38 naar Heerhugo- waard. M. Kloosterboer, weduwe van G. Blom, N.H., zonder beroep, van West- dijK 1 naar Heiloo. A. J. M. Delemar- re, R.K., z.b., en zuster, van Prin6 Hen drikstraat 32, naar Amsterdam. J. Jansen, R.K., vertegenwoordiger en dochter, van Prins Hendrikstraat 32 naar Amsterdam. C. D. G., geen, sla gersknecht, van Achterstraat 62 naar Haarlem. M. G., echtgenoote van A. S- Honsbeek, O.C., zonder beroep, van Kitsteeg 6 naar Den Helder. Th. Bij man, R K, z.b.e en echtgenoot, en kin deren, van Costerstraat 23 naar Haar lem. M. F. Godschalk, H.A., verpleeg ster, van Wilhelminalaan 11 naar Zwaag A. 1 ekema, N.H., dienstbode, van Emmastraat 49 naar Zwaag. C. H. Smit, R.., caféhouder, en echtgenoote, van Krebbesteeg 2 naar Amsterdam. D. Oldenburg, N.H., schoenmaker, en echtgenoote, R.K., en zoon, geen, van Kennemerstraatweg 102 naar Heiloo. K de VHes, N.H., ass. accountant, van Kanaalkade 43a, naar Leeuwarden T Madderom, N.H., dienstbode, van Spoorstraat 6 naar Koedijk. C. G. F. Ludwig, R.K., depothouder, en echtgen en kinderen, van Luttik Oudorp 62 naar Rotterdam^ - C. M. Boek, N.H., kruide nier, van K. van 't Veerstraat 65 naar Edam. A. C. A. Biemans, R.K., z.b van Bergerweg 148 naar Overschie. \V H. van Uden, KH, wagenvoerder s en echtgenoote, E.L., en neef, N H van Eikelenbergstraat 22 naar Am6ter- dam G- Palmers, N H dienstbode, van Fontein Verschuir-draat 6 naar Schermerhorn. - C. Altorf, R.K., schoen maker (o.) van Spoorstraat 10 u Oegst- geest. C. M Schagen, R K, winkel- juffrouw, van Oudorperdijkje naai Am sterdam. a J. Duinker, N H., weduwe van H. Korff, z b., van Stationstraat 82 naar 's-Gravenhage G M. Duijn R K. leerl. verp'eegster, R.K van Van Ever- diigenstraat 18 naar Hengelo (O) L. Heupel, R K, hup in de huish., van Ken nemerstraatweg 3 naar Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN. H. A. Molder, R.K., kapper (o.), Laat 203, van Lonneker. S. M. C. Mulder, R K-, dienstbode, Mient 17, van Noord- wijk. D. Pels, N.H., zonder beroep, en echtg., Lyceumstraat 91, van Amsterdam L. H. van den Benden, N.H., Insp. Levensverz. mij., en echtg., t-G., Ly ceumstraat 62, van Amsterdam. j-j. Schonewille, N.H., bouwvakarbeider] en echtgen., geen, Westdijk 18 I, van Heerhugowaard. G. M. Vennik, N.H., dienstbode, Doelenstraat 24, van Aker sloot. Q. P- J. Kroon, R.K., winkelcon troleur, Hoogstraat 6, van Amsterdam H. Jager, D.G., dienstbode, Scharloo l] van Wieringerwaard. J. D. van Wave- ren, G.K., waterbouwk. opzichter, Fnid- sen 51, van Haarlem. A. Stroïnk, R.K., zonder beroep. Wilhelminalaan 21, van Utrecht. J. J- Bakker, R.K., meubel maker, Druivenlaan 38, van Boxtel. J. Schot, R.K., religieuse, Emmastraat 12, van Delft. J. van Seijst, geen, wa- genvoerder-conducteur N.S., en echtg. en kinderen, Dahliastraat 17, van 's-Gra- venhage. M. N. den Hartigh, G.K dienstbode, Oudegracht 227, van Broek op Langendijk. E. Heidema, GK schipper (h.), en echtg., en kinderen Stationsweg 166, van Delfzijl. jj' Schinkel, N.H., magazijnbediende, en echtgen., Hulststraat 6, van Heiloo. A Waijboer, G K., monteur, Uitenbosch- straat 59, van Broek op Langendijk. J. ae Rijk, R K„ monteur, le Tuindwars straat 16, van Leeuwarden. T. Hoek stra, R.K., echtg. van J. de Rijk, le Tuin dwarsstraat 16, van Franeker. M. A. Taheij. R.K., machinist N S., en echtg'. en dochter. Snaarmanslaan 90, van Onst- wedde. P. Luitjes, E.L., ass. machinist (gr vaart), Nieuwpoortslaan 56 van Utrecht. L. F. Homorg, N.H., schoen maker (h.), Baansloot 15, van Amster dam. K. Groen. O.C.. dienstobde, Mient 24, van Egmond aan Zee. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 20 Juni 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.5O—f 6.10; Aard- beien per 100 slof 2962; Andijvie per 100 stuks 0.70—2.90; Bloemkool le s. per 100 stuks 1.50—4; Doperwten per 100 pond 4—7Druiven per 100 pond 46; Kropsla per 100 stuks 0.50— 2.10; Komkommers per 100 stuks 2— 5.50; Meloenen per 100 stuks 33; Pos telein per bakje 10—22 cent; Peulen per 100 pond 48; Rabarber per 100 bos 1.50—4; Selderie per 100 bos 0.70— 1.90; Spinazie per bak 52—84 cent; Snij- boonen per 100 pond 15—22; Dubbele Spercieboonen 20—23, Tuinboonen 1.50—2.50 en Tomaten f 810 per 100 pond; Uien per 100 bos 4.10 en Wor telen 3—6.50 per 100 bos. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Juni 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor Groote muizen 7.207.40 en Kleine muizen 5.606, per 100 K.G. Aanvoer 108100 K.G. HOORN, 21 Juni 1934 Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 stapels kleine fabriekskaas 19.50, 22 stape's kleine boerenkaas 19, 2 stapels fabriekscommissiekaas 18.50; 5 stapels toerencommissiekaas 25. Totaal 37 stapels, wegende 24088 K.G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juni '34. 280000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 4 4.90; Drielingen 2.204, alles per 100 K.G. en 4500 bos Wortelen 1.60 2.90. SCHAGEN, 21 Juni 1934. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paarden 100—200; 7 Geldekoeien (mag.) 100—135; 50 Geldekoeien (vette) 1.60—2.35; 6 Kal koeien ƒ130—175; 10 Graskalveren 10 16; 91 Nuchtere kalveren 6f 12; 103 Schapen (vette) 12—16; 155 Lam meren 512; 5 Bokken en geiten 4 12; 6 Varkens (mag.) 1215; 16 Varkens (vette) per K.G. 30—32 cent; 6 Biggen 7—10; 100000 stuks kipeieren 52-54 2, 55—57 2—2.20, 58—60 2—2.30, 61—63 2.20—2.40, 64— 67 2.50—2.60, kleine eieren f 1 80, 4000 stuks Eendeieren 2.20—2 30 en 10 Kalkoeneieren 4.50. WARMENHUIZEN, 20 Juni 1934. Sch. Muizen 45.50 en drielingen 2.50— 3.60. Aanvoer 21550 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni 1934- 105400 K.G. Aardappelen: Schotsche mul" zen 4—6.60, Drielingen 3—4.20; 67 K.G. Tuinboonen 3, alles per 100 K.G. PURMEREND, 20 Juni 1934. „Afslag- vereeniging, Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Sch. muizen 1 1.52, kleine 5794 cent per kist, 25 K G.; Slaboonen (dubb.) 5.40—6.75 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stam (smalle) 3.90 6 per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 43 49 cent per kist, 15 K G.; Peulen 2— 6.50 en Doperwten 3.505.50 per kist, 50 K.G.; Roode Aalbessen 52 cent per K.G.; Blauwschokkers 0.781-12 per 15 K.G.; Aardbeien 14—34 cent per doosje, 1 K.G.; Komkommers 2.80— 6.90 per 100 stuks; Tomaten: B 13— 15 en C 11—14 per 100 K.G.; Bloem kool 1.50a.60 per 100 stuks Spinazie 1274 cent en Postelein 1848 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50—1.60 per 100 krop; Andijvie 22—74 cent per 100 kist; Wortelen 4 50—10.80 p. 100 bos; Drui ven 68—78 cent per K.G.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8