Agenda Stad m Omqeomg. JSuhtvaact ^Binnenland DE POSITIE VAN VON PAPEN. EEN SCHILDERIJENTENTOON STELLING IN HET WAAGGEBOUW TE ALKMAAR. PRINSES JULIANA NAAR HATFIELD. DE MASSA-IJSCO- VERGIFTIGING. Alle slachtoffers hersteld. HET MIJNCONFLICT IN LIMBURG. De houding van den R.K. bond. OMROEP BLOEMENDAAL. Bestaat morgen 10 iaar. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, eiken avond 7.30 uur, behalve Zaterdag „De dame met den zwar ten sluier" (spann.), hoofdrollen Olga Tschechowa en Paul Otti, leeftijd boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, Champagne bij kaarslicht (rom.), met Elissa Landi en Paul Lukas en „Reken nooit op vrouwen" (spannend) met Jack Holt en Fay Wray. Leeftijd boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, Reprise S.O.S.-ijsberg (sens.), hoofdrol Ernst Udet. Leeftijd boven 14 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, Dancing Lady (rom.) met Joan Crawford en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 23 Juni. Harmonie, 8 uur, feestavond Ned. Ver. v Spoor- en Tramwegpersoneel. (20-jarig bestaan). Zondag 24 Juni. De Unie, 8 uur, populaire avond „De Minstreel". EINDE JULI BIJEENKOMST MUSSOLINIDOLLFUSS In diplomatieke kringen verluidt dat Dollfuss zich einde Juli naar Riccione zal begeven voor een bezoek aan Mussolini. Goebbels gaat zijn „vriend" te lijf. Dat het met groote heeren kwaad kersen eten is, kan men eiken dag tot zijn meer dere teering aan den lijve ervaren. Dat die kerseneterij zelfs bedenkelijke vormen kan aannemen, ondervond j.1. Don derdag niemand minder dan de vice-kanse- lier des derden rijks, Herr von Papen. En zulks, terwijl volgens ooggetuigen de beide heeren op dien eigen Donderdag bij een persreceptie op het propaganaa-mi- nisterie gezien waren, samen genoegelijk een sigaret rookend en „zeer vriendschappe lijk boomend". De aanwezige jonrnalisten, die aan dit feit groote waarde schenen te hechten en het aan hun bladen ook in ons blad werd het vermeld als een bijzonderheid van be- teekenis seinden, dachten wellicht, dat dit de bezegeling moest beteekenen van een verzoening, sedert Goebbels' verbod van von Papen's opzienbarende rede, te Marburg ge houden, tot stand gekomen. Weinig vermoedden de heeren van de pers toen, dat het onderscheid tusschen schijn en wezen inzake de verhouding von Papen Goebbels hun eenige uren later op even ver rassende als duidelijke wijze aan het ver stand zou worden gebracht. Want, nog dezelfden avond beklom dr. Goebbels het spreekgestoelte in een arbei dersvergadering ergens te Berlijn, om op denzePden heer van Papen, met wien hij kort tevoren zoo amicaal en gezellig had staan te kouten, een fulminanten aanval te ondernemen. Die vroegere cavalerie-ofifcieren aldus ongeveer de heer Goebbels gooiden hun achterdeel tegen de kribbe, wanneer zij zich moesten schikken naar de regelen, voorge schreven door officieele personen, gerecru- teerd uit het volk. In hun tijd gingen zij er prat op, te regee- ren bij de gratie Gods, doch zij waren onge schikt gebleken, om de macht in handen te houden en konden haar dan ook niet langer uitoefenen. „Wij weigeren", zoo verklaarde dr. Goeb bels met klem, „aan deze oude heeren het Techt toe te kennen van kritiek. Wij behouden dat recht aan ons zelf voor. Wij, nationalis ten, mogen kritiek uitoefenen, omdat wij be kwamer zijn, hetgeen we bewezen hebben door de anderen van de baan te kegelen." BLINDHEID-EPIDEMIE. In Mexico. Een epidemie van blindheid, welke veroor zaakt wordt door een steek van een zwarte muskiet, heeft zich reeds over drie Mexicaan- sche staten uitgebreid. In de naaste omge ving van de hoofdstad zijn reedis verscheidene gevallen voorgekomen. De overheid stelt krachtige pogingen in net werk om de epi demie te stuiten, vóór deze zich over het ge- heele land heeft land heeft uitgebreid. Tien tallen gezinnen zijn reeds uit Oaxaca gevlucht om aan deze vreeselijke epidemie te ontkomen. MOORDAANSLAG OP ELZHOLZ. Twaalf personen gearresteerd. Naar uit Berlijn vernomen wordt, heeft Donderdag te Potsdam de teraardebestel ling plaats geh3d van den nationaal-socia- listischen inspecteur Elshols die door den slager Meissner 0|p het landgoed Golnitz is verinoord. Volgens het „Deutsche Nachrichtenbu- reau" zou zijn vastgesteld, dat de pleger van den moordaanslag een der stichters is van de Katholieke „Deutsche Jugendkraft", een Katholieken jeugdbond in Schwerin aan de Warthe. Het Duitsche persbureau voegt hieraan nog toe, dat het van welingelichte zijde ver nomen heeft, dat Elzholz op beestachtige wijze om het leven is gebracht. Gewapend met een grcot slagersmes trad Meissner de werkkamer van Elzholz b.nnen en sloeg hem met het mes op het hoofd. Toen Elzholz uit de kamer wilde vluchten, sloeg Meissner hem neer en bracht hem een paar steken toe. Met welk een brutaliteit de daad werd uitgevoerd, aldus het „Deutsches Nachriehtenbureau", bewijst het feit, dat de linker en de rechter bovenarm bijna geheel van het lichaam van Elzholz waren afgesne den. Ook de borst was door vijf diepe messte ken geheel opengehaald. Toen de zwaargewonde op den grond lag, trachtte de dader hem met ziin mes den hals af te snijden. Een boerenknecht kon dit even wel verhinderen. Deze sloeg op Meissner los, totdat hij door de politie gearresteerd werd. Bij den aans'ag schijnen nog meer perso nen betrokken te zijn. Behalve Meissner werden ook nog de onderwijzer van het donp en nog elf personen, van wie negen leden der „Deutsche Jugendkraft" in hechtenis geno men. Zij zouden Meissner hebben beïnvloed om de daad uit te voeren. Ter opheldering van de zaak is de pastoor van het dorp door de Loogere kerkelijke auto riteiten naar Tuetz in de Grensmark overge plaatst, waar hij zich ter beschikking houdt van de crimineele politie. De „Deutsche Ju gendkraft" is inmiddels voor de Grens mark verboden. „DOOD IS DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE NIET". Henderson en MacDonald spreken. De voorzitter der ontwapenings-conferen- tie, Arthur Henderson, verklaarde in een gisteren te Cheltenham gehouden rede, dat de vooruitzichten voor de ontwapenings conferentie niet erg bemoedigend waren. Doch de conferentie is niet dood, zoo zei- de hij, en zij is niet definitief mislukt. De reeds bestaande groote moeilijkhedn worden echter nog vergroot door Duitschlands af wezigheid. Doch zoolang er nog eenig uitzicht bestaat op een overeenkomst, welke de geheele we reld moet omvatten, zal ik mijn pogingen niet opgeven. Mac Donald heeft in zijn boodschap aan het vredes-congres te Birmingham verklaart, dat het thans schijnt, dat in plaats van een ineenstorten van de ontwapeningsconferen tie een internationale overeenkomst tot stand zal komen. De werkzaamheden worden voortgezet en er bestaat goede hoop, dat zij tot een resul taat zullen leiden. DE OORLOG IN DEN ORAN CHACO. Waar blijft nu de Volkenbond? Officieele telegrammen meldden gisteren, dat de overwinning der Boliviaansche troe pen in den Pilcomaye sector bevestigd kan worden. De veldslag aldaar was Maandag begonnen en Woensdag geëindigd, toen naar thans officieel door het departement van oorlog wordt meegedeeld, 4000 Para- guaysche soldaten door een kruisvuur der Boliviaansche troepen werd weggemaaid. Gisteren is in den strijd een fel handge meen ontstaan. Na een zwaar bombarde ment gingen de Boliviaansche troepen over tot een stormloop met de bajonet in den sec tor CanadaAlcadar. De Paraguaysche troepen ontvingen hen met een kruisvuur uit de machinegeweren met het gevolg, dat de Boliviaansche troepen waren gedwongen terug te trekken. Nadere telegrammen meldden, dat ook in den sector Ballivian een felle strijd woedt. In militaire kringen is men van meening, dat de strijd thans een beslissend stadium heeft bereikt Men is echter vol vertrouwen op het succes van de Paraguaysche wapens. GESLAAGD. Voor het eindexamen Rijkskweekschool alhier zijn zes vrouwelijke candidaten ge ëxamineerd. Geslaagd de dames: M. van den Berg te Hoorn, J. Heijt te Heiloo, E. Poppens te Alkmaar en M. van Enschut. Afgewezen twee. INGESLOTEN IN HET HUIS VAN BEWARING. Als verdacht van het plegen van oneer bare handelingen is te Schagen een persoon aangehouden, die ter beschikking van de justitie is gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring, alhier. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, maakt bekend, dat voor de week van 20 Juni25 Juni uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op gele bonnen vanaf no. 9956 en onvermengde margarine op iicht-bruine bonnen vanaf no. 4664. TERUGGAVE VAN OPCENTEN OP DEN SUIKERACCIJNS. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat teruggave van 20 opcenten op de suiker accijns wordt verleend, van suiker en suiker houdende goederen met minstens 5 sui kergehalte, welke op 30 Juni 1934 in hun pand voorradig zullen zijn. Geen teruggaaf wordt verleend, indien voor den voorraad, in een pand aanwezig, geen 45 teruggegeven kan worden (over eenkomende met 1000 K.G. suiker in na- tura.) Ieder, die afschrijving of teruggaaf ver langt, moet hiervan uiterlijk 26 Juni 1934 aangifte doen ten kantore van den Ontvan ger der accijnzen over zijn woonplaats op een formulier, dat ten kantore van dien Ont vanger verkrijgbaar is. De partijen, waarvan teruggaaf wordt verlangd, moeten per soort van suiker of suikerhoudende goederen overzichtelijk bij elkaar worden geplaatst; zoodanig dat de ambtenaren deze goederen tusschen 26—30 Juni 1934 ten spoedigste kunnen opnemen en ter plaatse onder verzegeling brengen. Stroop, melasse melade en glucose blijven voor teruggaaf buiten aanmerking. Ook kon voor thee 2214 cent per K.G. in voerrecht worden teruggegeven, indien de voorraad in een pand minstens 200 K G bedraagt en daarvan eveneens uiterlijk 26 Juni 1934 aangifte ten kantore is gedaan. Op varzoek van de Berger Kunste naarsvereniging hebben B en W. van A'kmaar aan die vereeniging de be schikking gegeven over een ruimte in het Waaggebouw, welke ruimte tot nog toe als bergplaats dienst deed, maar in voorbije eeuwen als kapel in gebruik was bij het klooster, waaruit het Waag gebouw is ontstaan. De kunstenaars het ben die ruimte in een gotische zaal herschapen en die ingericht als exposi tiezaal gedurende het zomerseizoen. Tijdens de kaasmarkt wordt 'e Waag- toren de6 Vrijdags door honderden vreemdelingen beklommen. Bij hun gang naar de torentrans moeten zij de tentoonstellingszaal, die een afmeting heeft van 13 bij 10 M., passeeren- Uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer heeft Alkmaar door deze expositie een nieuwe attractie verkregen en verwacht mag worden, dat vooral de vreemdelin gen de tentoonstelling, die voor 10 cent toegankelijk is, zullen bezoeken. Er hangt werk van de Berger Kunste naars Filarski, Essers en Graadt van Roggen, den Amsterdamschen schilder A. Colnot (voorh. te Bergen) den thans in Egmond wonenden schilder Frans Huys- mans en den Alkmaarschen schil Ier Koos Stikvoort. In het geheel omvat de expositie een 48 tal werken. Wij konden constateeren dat er door het eene goti sche raam een goed licht binnenvalt, zoodat het werk er mooi tot zijn recht komt. De zaal is met kleeden en meu belen, die welwillend afgestaan zijn door de firma Vroom en Dreesmann, in een passenden stijl aangekleed. De heer Elfrink, broodbakker alhier, stond een paar door hem vervaardigde schepen af, die, opgehangen aan de eeuwenoude eiken spanten het aanzien van het geheel verhoogen, terwijl de meubelmaker Smit een oude balpoort- tafel afstond. Voor de Alkmaarders verdient het bezoeken van deze tentoonstelling wel bijzondere aanbeveling. Ze biedt een mooie gelegenheid om nader te komm tot het werk van bovengenoemde kun stenaars. Men kan kennis maken met nieuw werk van eenige hunner en het op de plaats waar in vorige eeuwen de moet bovendien van een bijzondere be kooring zijn, om eens rustig te toeven eeredienst aan God werd uitgeoefend. De tentoonstelling, die voorloopig da gelijks geopend zal zijn, werd heden middag officieel geopend door burge meester Jhr. van Kinschot, die er zijn voldoening over uitsprak, dat Alkmaar door het beschikbaar stellen van de expositieruimte de schilders ter wille had kunnen zijn en de hoop uitsprak, dat de tentoonstelling het gewenschte succes zou brengen. Vooraf gaf de voorzitter van de Berger Kunstenaars Vereeniging Dr. J. Hemel rijk, een uiteenzetting van het doel der vereeniging. De belangstelling in de kunst noemde hij dringend noodig, om dat in crisistijd de kunstenaar wel het eerst en het langst in de verdrukking komt. Men beseft niet dat zonder kunst de geest verdort, evenals zonder weten schap de geest inschrommelt en zonder geloof de geest ten gronde gaat. Kunst is een van de hoogste levensfuncties en elke kunst heeft min of meer met de waarde van de groote kunst te maken. Spr. deed 'n beroep op de pers om de be langstelling bij het publiek voor deze tentoonstelling wakker te maken er op wijzende, dat hier levende kunst te ver krijgen is voor eiken beurs. Spr. wees er op dat de B. K. V. voor 2 jaar is op gericht om voor de kunstenaars een weerstandsfonds te vormen, om hen in den crisistijd tot steun te zijn. Het bestuur was daarom in handen gelegd van niet kunstenaars. De vereeniging hoopt ook door het werven van donateurs en het houden van tentoonstellingen en verlotingen het doe' te bereiken. De schilders die steun ontvangen staan daarvoor hun recht af. Eens per jaar wordt onder iedere 40 donateurs een schilderij verloot en de winnaar heeft recht van keuze uit de werken die de gesteunde schilders if stonden. De voorzitter van de V. V. V. Alcmaria Mr. J. P. Bosman, sprak namens le V. V. V. een woord van dank voor het inrichten van de tentoonstelling, die l. i. er toe zal bijdragen het vreemdelin genverkeer te bevorderen. De tentoonstelling bevat meest olie schilderijen, teekeningen en litho's. Men heeft keuze uit landschappen, interieurs, stillevens en figuurstukken en kan hier veel ontdekken dat een blijvende vreug de geeft. Ook ieder Alkmaarder bezoeke daarom in de komende weken de Waag toren. OP WEG NAAR DE T.T Ernstig ongeluk nabij den Helder Hedenmorgen omstreeks 4 uur reed een vijftal jongelui in een open auto op den weg langs het Balgzandkanaal nabij den Helder op weg naar de T.T. races te Assen. De be stuurder, de 19-jarige P. H. Perk uit Zaan dam, die met zeer groote snelheid reed, raakte de macht over zijn stuur kwijt en reed van den dijk. De inzittenden, mej. M. Perk, zuster van den bestuurder J Louman uit Zaandam en M. v. Wijk en H v. Wijk, beiden uit Wasenaar, werden uit de wagen geslingerd. De heer L. liep ernstige inwendige kneuzingen op en een bekken fractuur. Hij moest in het ziekenhuis te den Helder worden opgenomen. Mej. v. Wijk kreeg een 'been- en een armbreuk en kon naar huis worden vervoerd. De bestuurder werd licht gewond, terwijl mej. M. Perk en H. v. Wijk ongedeerd bleven. De auto werd ernstig beschadigd. VOOR HET DIERENASYL. Voor het te stichten dierenasyl is bij den inspecteur van Dierenbescherming ingeko men 5 voor het plaatsen van dieren en 5 van N.N. voor hulpverleening aan een aan gereden hond. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Met ingang van 9 Juni is verplaatst van het postkantoor Alkmaar naar het postkan toor Eindhoven de besteller P. J. C. Muller Eervol ontslagen wegens ziekte is met in gang van 1 Juni de referendaris J. Cam pagne, directeur van het post- en telegraaf kantoor te Beverwijk. Vetta£\ ,Ber\jenual wee>Kier? Doe nu eindelyk een? wat ik ze£ en rook voortaan ififly-1fifly''C^arelfen, want .Tifly-Tifty\S fluweel voorde keel DE KLOK IN DEN TOREN DER GROOTE KERK. Reeds eenige dagen hebben de Alk- maarsche inwoners zich afgevraagd, wat het herhaalde klokgelui van de Groote kerk toch had te beteekenen. Zelfs uitingen als „er is toch niet een koning, gestorven" kon men maar al te dikwijls hooren. Maar gelukkig is dit mysterie thans opgelost, want naar men ons mededeelt, zal vanaf morgen een oude traditie n.1. het klokluiden voor eiken kerkdienst in eere worden her steld. De eerste maal dat er geluid zal worden is 3530 minuten voor den aan- %:.ng, de tweede maal is 105 minuten voor den aanvang. Het klokgelui dezer dagen werd ver oorzaakt door het „proefdraaien" van een motor. De thans aangebrachte in stallatie zal namelijk electrisch in bewe ging gebracht worden. TOT BEWUSTZIJN GEKOMEN. Uit Leeuwarden wordt aan de Tel. ge meld: Zooals gemeld, reed Zondagmorgen een auto uit Castricum met groote snelheid in de dooden-bocht bij Roordahuizen tegen de hoo rnen, met het gevolg, dat mevr. Admiraal uit Castricum, door de voorruit werd geslin gerd. In bewusteloozen toestand werd zij naar een ziekenhuis te Leeuwarden overge bracht. Na eenige dagen zonder bewustzijn te zijn geweest kwam mevr. Admiraal heden eindelijk weer bij kennis. Zij verkeert echter nog steeds in levensgevaar. Wij vernemen, dat de bestuurder van den wagen, waarmede het ongeluk gebeurde, niet in het bezit was van een rijbewijs. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 24 Juni is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één du- apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nacntdienst waargenomen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Pelikaan is op thuisreis uit Bangkok vertrokken en te Calcutta aangekomen. VAN DER LEEUW TE KAAPSTAD. De „Goede Hoop", het vliegtuig, waar mede de heer van der Leeuw een vlucht maakt naar Zuid-Afrika, is heden om '2.30 van Port Elisabeth vertrokken en om 16.40 uur te Kaapstad geland. Het doel van de reis is hiermee bereikt. BUITENLANDSCHE GASTEN BIJ DE K. L M. In verband met de bouw en uitbreiding van het vliegveld te Liverpool bracht gister middag een gezelschap van architecten en deskundigen op luchtvaartgebied uit Liver pool het vliegveld een bezoek Het gezel schap arriveerde om ongeveer 3.15 uur met het K. L. M.-vliegtuig „De Ekster" Behalve de directeur der K. L. M., de heer Plesman, waren als vertegenwoordigers van de ge meente Amsterdam de wethouder de heer J. ter Haar en de heer L. Boogert, directeur van Handelsinrichtingen aanwezig. Toevalligerwijs viel de aankomst van de gasten bijna gelijk met het bezoek dat de Gele Rijders vandaag aan Schiphol brachten De heer L. Boogert ga? aan de hand van kaarten een overzicht van de vüeghaven ter wijl de heer Dellart het gezelschap rond- 'eidd- en met zijn groote deskundigheid v:r- schillend? bijzonderheden uitvoerig toelichtte. Wij waren in de gelegenheid de leider van hft fcczo schau. de hper rhoinas \X hite, voor zifter van het Air Poste Comm't'ee eenige oogenblikken te spreken. De heer White verklaarde dankbaar te zijn in de gelegen heid gesteld te worden om de vlieghaven nader te kunnen bezien. Het vliegterrein Liverpool verkeert nog in alle opzichten in een wordingstoestand De reis naar Holland per K. L. M was voortref felijk. Morgen gaat het verder naar Beriijn van daai naar Hamburg, om dan weer via Amster dam naar Liverpool terug te keeren. naar waarnemingen, verricht in den morgen ran 23 iwni Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764,7 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 750,4 m.M. te Isaford. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Juni: Zwakke tot matige noordelijke tot ooste lijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempe ratuur. Weerover zicht. De depressie trok dwars over Letland naar het Oostzeegebied en neemt in diepte af. Het stijggebied van den druk dat de barometerdalingen aan de voorzijde van de depressie op den voet volgt ligt thans over de Noordzee. Een strook van hoogen druk strekt zich uit van den oceaan bezuiden IJsland tot de Alpen. Over Groenland nam de druk af en evenzoo maakte de hooge druk in de Golf van Biscaye plaats voor een uitgebreide vlakke depressie, met een secundaire bij Biarritz, die waarschijnlijk in Zuid-Europa zal binnendringen. Het gevolg van deze laatste wijziging in de drukverdeeling zal zijn, dat in het geheele westen de wind door noord naar noordoost en oost zal gaan en dat de voortschrijdende depressie in het zuiden groote verwarming en onweersregens zal brengen, terwijl het in het noorden droog zal blijven met betrekkelijk koel weer. Be halve langs de Duitsche Oostzeekust zijn de stormachtige winden allen weer tot matig afgenomen. In Ierland en Engeland ging de wind reeds om naar oost en geeft de nieuwe de pressie reeds regen. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). J u n i. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v m. nam. 24 1.02 1 37 9.43 10.22 25 2.02 2.35 10.42 11.23 26 2.56 3 27 1141 27 3 43 4 15 0.03 0.29 28 4 34 5.08 0.56 1.20 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd), luni. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 24 0.59 1.34 9 31 1010 25 159 232 1030 11.11 26 2.53 3.24 11 29 27 3.46 4.18 0.15 0.41 28 4 37 5 11 1.08 1.32 Prinses Juliana zal Zaterdag en Zendag de gast zijn van Lord en Lady Salisury te Hatfield. HET BIOSCOOPCONFLICT TE VENLO. Na 14 maanden opheffing. De gemeenteraad van Venlo is gister avond in een buitengewone spoedvergade ring bijeengekomen ter behandeling van een voorstel van de R.K. Raadsfractie in ver band met het bioscoopconflict. Op voorstel van deze fractie werd besloten aan B. en W. de bevoegdheid te geven het jeugdverbod verbod om personen beneden 18 jaar tot de bioscopen toe te laten buiten werking te stellen. Door dit besluit is nu definitief een einde gekomen aan het bioscoopconflict, waardoor gedurende 14 maanden de biosco pen te Venlo gesloten zijn geweest. Naar ons bij informatie is gebleken, zijn thans alle personen, welke Zondag nadeelige gevolgen ondervonden van het gebruik van ijs, afkomstig van den den ijsventer van der W. te Nieuwkoop, thans weer hersteld of zoo goed als her steld. De oorzaak van de vergiftiging is nog steeds niet vastgesteld. Nadat het bestuur van den Nederland- schen R. K. mijnwerkersbond, het Ne- derlandsch R. K. werkliedenverbond te Utrecht is gaan inlichten over de drei gende moeilijkheden, zijn gisteren ver tegenwoordigers van het werkliedenver bond te Heerlen geweest om zich ter plaatse, dus meer van nabij van den toe stand op de hoogte te stellen. In een langdurige bespreking hebben deze ver tegenwoordigers met het dagelijksch be stuur van den Nederlandschen R. K. mijnwerkersbond de geheele situatie on der de oogen gezien. Er heerschte eens gezindheid over het ingenomen stand punt. Morgen zal het juist 10 jaar geleden zijn, dat de eerste gereformeerde kerk dienst in Nederland per radio vanuit Bloemendaal werd uitgezonden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2