Tandarts Ackema nette HUISHOUDSTER J(eckóL JUuktAedchtm Advertentie*!. GRAF. MONUMENTEN afwezig tot 15 Juli. Meisje gevraagd BOEKHOUDER HET MAATSCHAPPELIJK WERK VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER WORDT DOOR DE KON. FAMILIE VOORTGEZET. DE STAATSLOTERIJ GEWIJZIGD. POLITIE-INVAL IN SPEELHUIS. De verdachten waren echter te IN EEN KLUIS OPGESLOTEN. Hachelijk avontuur van een kan toorbediende. HvWF.STOELrZ^ .W. TARIEF 3rïken I'~ lil IMIFH i Vullmg f2~- nette Dienstbode, „Nog geheel vervuld van het verlies, dat het Nederlandsche Volk zoowel het moederland als in de Overzeesche Gewesten geleden heeft door het 01 lijden van de Koningin-Moeder, geven de Koningin en de Prinses zich ten volle rekenschap van de plaats, welke de Koningin-Moeder in het leven en in het hart van ontelbaar velen heeft ingeno men en beseffen het groote gemis, dat Haar ontslapen voor die velen beteekent. De Koningin wenscht daarom, in de zen bijgestaan door de Prinses, geheel in der. geest van de Koningin-Moeder al datgene te doen, wat Haar beschikbare tijd en krachten zullen toelaten, ten ein de aan allen, voor wie de Koningin- Moeder Haar medeleven en warme be langstelling betoond heeft, dit gemis zooveel in Haar vermogen ligt, te ver goeden." In aansluiting met het bovenstaande kan gemeld worden, dat Hare Majesteit re>:ds, wat de Stichtingen „Oranje Nas- sau's Oord" en „Koriingin Emma Jubi leum Fonds" betreft, geheel in de plaats van Haar Moeder treedt, terwijl ook het werk van de Commissie van Weldadig heid van Koningin Emma te Baarn en te Soest wordt voortgezet. De Koningin heeft Prinses Juliana verzocht, en bereid gevonden, de leiding hiervan op zich te nemen, binnen de grenzen en langs de lijnen die de Ko ningin-Moeder zich had gesteld. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de wet tot regeling van de Staatsloterij. Door verschillende particulieren en vennootschappen worden loterijen of z.g. premieleeningen georganiseerd, waarij voor ue toekenning van prijzen o1 premiën geruik gemaakt wordt van den uitslag van de trekkingen der taatsloterij. De minister van financiën acht een zoodanig gebruik van de door den Staat georganiseerde trekkingen door pai cu'iere ondernemingen niet toelaatbaar, onverschillig of de loterijen al dan ni t in f trijd zijn met de bepalingen van de Loterijwet 1905. Het wetsontwerp heeft de strekking een dergelijk gebruik te verbieden. Van deze gelegenheid wordt gebruik ge maakt om een aanvulling aan te brengen in art. 2 der wet, ten gevolge waarvan het mogelijk is het aantal z.g. klassicale loten, welke door het publiek niet wor den gewenscht, tot een kleiner beloop dan de helft te doen uitgeven. wens voor den aanvang van de Kamerzit ting waren er zeer vele Kamerleden, die even dr. Colijn de hand gingen drukken, geestver wanten zoowel als tegenstanders. Ook vele te laat komende leden zag men, alvorens zij hun plaatsen innamen, eerst naar dr. Colijn gaan om hem te feliciteeren en men kon het aan het glundere gelaat van den premier zien. dat deze belangstelling hem goed deed. Het was een zuiver persoonlijke be langstelling, die de Kamer had, want zake lijk was dr. Colijn al heel gauw met haar klaar en om even halftwee wandelde de mi nister al weer, kaasrecht en krachtig, den wandelstok in de hand over het Binnenhof, op weg naar het departement van Economi sche Zaken, waar hij des middags ging werken. snel. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de Amsterdamsche politie van het bureau Warmoesstraat een inval gedaan in het perceel Molensteeg 10, waar, vol gens bij haar ingekomen klachten, gele genheid zou worden gegeven tot hazard spel. De Molensteeg is een obscuur steegje tusschen den Zeedijk en de O. Z. Achter burgwal, en de politie koesterde reeds lang het vermoeden, dat in genoemd perceel hazardspel beoefend werd. Een aantal politiemannen in burger gevolgd door eenige agenten in uniform onder leiding van een inspecteur van het bu reau Warmoesstraat toog er vannacht op uit, in de hoop de spelers op heeter- daad te betrappen. Deze toeleg is echter mislukt. Een politieman in burger ging het perceel binnen, doch stuitte reeds op den trap op een uitkijkpost, die welis waar kon worden „op zij gezet", doch dit veroorzaakte voldoende rumoer om de personen, die zich in het verdachte huis ophielden, te waarschuwen. Toen de po litie binnenkwam, zaten twaalf perso nen rondom een tafel, oogenschijnlijk bezig met gemoedelijken kout, want geld noch kaarten of andere sporen van spel waren meer in de kamer te vinden. Niettemin werden alle twaalf aanwezige personen ingerekend en naar het bureau Warmoesstraat overgebracht, waar zij allen gefouilleerd werden. Weliswaar werd bij verschillenden hunner stellen speelkaarten bevonden, waardoor de po litie in haar verdenking gesterkt werd, doch voldoende bewijs om de aangehou denen vast te houden leverde dat niet op. Aangeziën onder de aangehoudenen eenige oude bekenden van de politie waren, werden dezen naar het Hoofdbu reau overgebracht, waar men gemakke lijker gelegenheid heeft om te onderzoe ken of deze personen misschien nog an dere oude „zaken" op hun kerfstok heb ben. Is dat niet het geval, dan zullen zij, evenals de anderen, op vrij voeten ge steld worden. ONDER DE AUTO. Knaapje gedood. Gisteravond is de 14-jarige knaap P. Arts, woonachtig te Venray, op den weg Venray-Deurne met zijn fiets onder een pas- seerende personenauto gekomen en vrijwel op slag gedood. Het stoffelijk overschot van den knaap werd naar het St. Josephgesticht te Venray overgebracht. TRAMLIJN BESTAAT 70 JAAR. De oudste van ons land. Bij gelegenheid van het feit, dat het heden 70 jaren geleden is, dat de eerste tramlijn te Den Haag, tevens de eerste tramlijn hier te lande, van de Plaats naar het Badhuis werd geopend, uit welke tramlijn zonder onder breking het tegenwoordige Haagsche tram- en autobusbedrijf is gegroeid, waren op dezen dag de tramrijtuigen en bussen der H. T. M. gepavoiseerd. VOORZITTER „ONS BELANG" MOET HEEN. Naar de „Tel." verneemt, heeft de minister van Defensie in een schrijven van 4 Juni j.1., gericht aan het hoofdbestuur van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang", van dit hoofdbestuur gevorderd, dat de heer D. F. Brandwijk, sergeant-majoor bij de Luchtdoelartillerie te Utrecht en voorzitter van het hoofdbestuur .dezer vereeniging, als zoodanig zal aftreden. Gisteravond is de 19-jarige kantoorbe diende G. de Jonge in een kantoorlokaal in het Witte Huis te Rotterdam in een kluis opgesloten geraakt. Bij' het stoeien met an dere bedienden was hij de kluis binnenge- loopen en hij had daarop de deur dicht ge trokken. Het bleek daarna niet meer moge lijk de deur te openen, zoodat de jongen op gesloten was en deze in een benarde positie begon te verkeeren. Toen men de kluis niet meer op normale wijze kon openen, heeft men daarop getracht deze met een snijapparaat te openen. Hierbij ontstond in de kluis brand in een partij mappen met brieven, die op houten rekken stonden. De positie van den opgeslotene was toen uiterst precair. De brandweer moest er aan te pas komen en deze kon toen door een gaatje heen het vuur blusschen nog juist voordat de vlammen den jongen hadden bereikt. Deze dreigde echter daarna door den rook te stikken. Met een zuurstofapparaat en een gummislang werd hem lucht toegevoerd, waardoor hij ge red is. Nog geruimen tijd is men daarop doende geweest om de kluisdeur te forceeren, waardoor de gevangene bevrijd kon worden. Deze was door de doorstane emotie zeer overstuur geraakt. Nadat hij in het zieken huis aan den Coolsingel behandeld was, kon hij naar huis worden gebracht. Lichamelijk letsel had hij niet bekomen, doch het waren eenige benauwde uren voor hem geweest en hij zal dit avontuur dan ook niet licht ver geten. VIERJARIG KIND AANGEREDEN. En gedood. Gisteravond is in de Oldenzaalschestraat te Hengelo een 4-jarig kind van den heer Steffens door een auto aangereden en ge dood. Door de politie is proces-verbaal opge maakt, terwijl de auto in beslag werd geno men. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Schade 'van f 15.000. Gisteravond ontstond door onbekende oor zaak brand in de kapitale boerderij van den heer Veenhuis. Aangewakkerd door den fei len wind sloeg het vuur over naar den schuur van de naastbijgelegen boerderij van den landbouwer Hulshof, terwijl voorts nog vlam vatte de 200 M. verder gelegen boer derij van den heer Giesen. Deze boerderij kon echter behouden blijven, evenals het woonhuis van den heer Hulshof. De boer derij van den heer Veenhuis alsmede de schuur van den landbouwer Hulshof brand den tot den grond toe af. De brandweer, die ter plaatse aanwezig was, kon wegens ge brek aan bluschwater niets uitrichten. Een aantal varkens kwam in de vlammen om. De schade, die ongeveer 15.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. DR. COLIJN'S VERJAARDAG. Groote belangstelling. De dag van gisteren, waarop minister Colijn 65 jaar werd, is niet geheel onopge merkt voorbij gegaan. Reeds vroeg in den ochtend werden er aan de woning van dr. Colijn vele bloemstukken bezorgd en de post stuur kwijt en vloog tegen een boom aan bracht talrijke schriftelijke en telegrafische De wagen werd zwaar beschadigd. Een der gelukwejischen. inzittenden, de veekoopman Hoek uit Utrecht De eerste van de leden van den minister- werd uit den weg geslingerd en ernstig aan raad die den jarigen premier complimenteer- het hoofd gewond. Na voorloopig verbonden de, was mr. Oud, die op het departement van te zijn, werd hij naar de Rijksklinieken te iën non <4a 1 1 I I Airar/vAkrO/>tii Ho hnetmirrlor on ItlTAP AUTO TEGEN BOOM GEVLOGEN. Gisteravond omstreeks half acht is op den Tienhovenscheweg onder de gemeente Via- nen een personenauto tegen een boom ge vlogen. Doordat een wielrijder, een oude man, die op ouderwetsche wijze van zijn fiets stapte, kwam te vallen, geraakte de be stuurder van een hem achteroprijdende per sonenauto, die om een aanrijding te voorko men naar rechts uitweek, de macht over het Koloniën aan de genoemde besprekingen deelnam. Later, in de zittingzaal van de Tweede Kamer, waren het de ministers Mar- chant, Kalff en van Schaik, die den minister met een handdruk gelukwenschten. Trou- Utrecht overgebracht. De bestuurder en twee andere inzittenden kwamen er zonder letsel af. De politie heeft den auto in beslag ge nomen en een uitgebreid onderzoek inge steld, PRACTISCHE BLINDE KAARTJES. Het adm. Tijdschrift Ond. Aard. zendt ons een mapje met kaartj.s en namenlijst als eerste praktische poging van samenwerking tusschen het Lager- en het Middelbaar On derwijs. Enkele maanden geleden publiceerde n.1. de heer L. Cohen, leeraar aan het Kennemer Lyceum, Overveen, in het Tijdschrift Onder vijs Aardrijkskunde een voorloopige lijst van plaatsen, rivieren, staten en gebergten, die als maximum gevraagd konden worden op het toelatings-examen. De meeste leerkrach ten hebben zich de moeite getroost deze voorloopige lijst nauwkeurig te bestudeeren en hun op- en aanmerkingen daaromtrent in te sturen. Zoo is ontstaan een definitieve lijst, waaraan velen van het onderwijs heb ben medegewerkt en zich dan ook gaarne vrijwillig zullen onderwerpen door op het examen geen enkelen naam te vragen, die niet op deze lijst voorkomt. Om te voorkomen dat de namen maar machinaal uit het hoofd worden geleerd zonder gebruik van de atlas is onder de pas sende naam van Ken de Kaart door de admi nistratie van bovengenoemd tijdschrift (De Bunte, Aardenhout) een mapje samengesteld met 14 losse kaartjes, waarop alle rivieren, plaatsen, enz., die gekend moeten worden, zijn ingeteekend. Wanneer de daarbij gegeven raadgevingen inderdaad worden opgevolgd moet het on derwijs daarvan profiteeren. Het was te wenschen dat de Regeering de lijst van Ken de Kaart voorschreef als maxi mum voor het toelatings-examen wat de na men betreft. Het is natuurlijk mooi, dat zeer velen vrijwillig verklaren zich aan die lijst te zullen houden, maar er blijven altijd in dividualisten, die Zich om kleinigheden niet storen aan goede, algemeene afspraken. Die moeten door de minister maar gedwongen worden; financieel zijn daar geen bezwaren tegen, want lijst en kaartjes staan gratis ter beschikking van hoofden en leeraren. Het zou aanbeveling verdienen dat deze ken nis door de lagere school aangebracht bij het Middelbaar werd onderhouden. De ver dieping van de geografie leidt er wel eens toe, dat de eenvoudige kaartkennis te veel wordt verwaarloosd. Door het mapje Ken de Kaart wordt het thans echter mogelijk dat elke leerling in elke klasse de voornaam ste feiten steeds tot zijn beschikking heeft, en de hoofdzaken er voor het leven vast in komen. DE BEROEPSKEUZE VAN DE JONGE EINDEXAMINANDI VAN H. B. S. EN GYMNASIUM. De eindexamens zijn weer aan den gang, op vele plaatsen zijn zij al afgeloopen. De vraag: „wat nu" houdt vele ouders en kin deren bezig. Ieder jaar wordt deze vraag moeilijker te beantwoorden. „Het is overal vol", luidt het telkens weer. Het resultaat is vaak dat de kinderen, of die een studiebeurs kunnen bemachtigen, een universitaire 0! soortgelijke vakstudie beginnen. Dikwijls vergeet men zich voldoende af te vragen of ze hierdoor na verloop van 6 of 7 jaar studie beter aan toe zullen zijn en laat men na de vooruitzichten in dit vak behoorlijk na te gaan. Want het is zeker niet juist, dat het er tegenwoordig tóch niet op aan komt wat men begint. De beroepen, welke men na beëindiging van de verschillende vakstudies kan uitoefe nen, worden onderscheiden in vrije en niet- vrije beroepen. Vrije beroepen zijn b.v. die van arts en van advocaat. Vanzelf sprekend dalen de inkomsten van deze gestudeerden als hun aantal toeneemt. Dat het aantal art sen en meesters in de rechten momenteel zeer groot en het gemiddelde inkomen van de jongeren zeer laag is, mogen wij wel als be kend veronderstellen. Ook van de vooruit zichten van de ingenieurs is men voldoende op de hoogte. Het blijkt echter herhaaldelijk, dat over de niet-vrije beroepen veel minder bekend is en speciaal over dat van leeraar. In deze beroe pen zijn slechts een bepaald aantal plaatsen beschikbaar en het overschot moet iets an ders beginnen. In de meeste vakken van leeraar bij het M. O. en V. H. O. bestaat er reeds een zeer groot overschot. Hoe groot dit precies is, valt niet gemakkelijk te zeggen. Een typisch ver schijnsel van dezen tijd is de oprichting van de Vereeniging van Werkzoekenden met vol ledige Middelbaar-Onderwijs-bevoegdheid afgekort We. M. O. (secretariaat Harenma- kersstraat 15 Zaandam). Het leden tal van de We. M. O., die nog geen jaar bestaat, neemt geregeld toe. Momenteel zijn er nog slechts een 280 leden. Let men op het aantal sollicitanten naar kleinere leeraarsvacatures (waarbij dus geen leeraren zijn, die een be hoorlijke betrekking hebben) en houdt men rekening met het feit, dat sommige niet meer solliciteeren, omdat zij den moed al verloren hebben, dan schijnt een tacatie van 800 werk zoekenden niet overdreven. Het aantal kan echter ook grooter zijn. Uit de statistische ge gevens, die over de inkomsten van de We. M. O.-leden verzameld zijn, kan men con- cludeeren, dat de meesten blij zijn, als zij het, veeal door privatat lessen, tot een inko men van 50.per maand brengen. Betere vooruitzichten bij het onderwijs zijn er momenteel niet. De overheidsmaatregelen gaan nog steeds in de richting van inkrim ping van het leerarencorps, en de stroom van afstudeerenden zal de eerste jaren zeker niet verminderen. Vrouwelijke leerkrachten wor den aan de H. B. S. en het Gymnasium prac- tisch niet meer gephatst, alleen nog maar aan de steeds zeldzamer wordende meisjes scholen. Voor een eenvoudige kantoor-be trekking geeft men de voorkeur aan iemand die pas eindexamen gedaan heeft, boven een doctorandus of doctor in de wiskunde of in de Biologie. Wie thans een langt en dure vakstudie in één der overvoerde richtingen wil beginnen, moet dat uitsluitend doen uit liefde voor dat vak. Hij moet echter ook rekening houden met het nuchtere feit, dat de mensch van de wetenschap a'leen niet kan leven, en moet er op voorbereid zijn, dat het na beëindiging van zijn stndie nog jaren duren kan, vóór hij een behoorlijk bestaan heeft. Begaafde jongelui dienen dan ook zeer voorzichtig te zijn met het aanvaarden van een studiebeurs /erschillende afgestudeerden die een s beurs genoten, verkeeren nu in nood. Een jongmensch dat begaafd maar arm is, za zeer zeker ook in de toekomst een bevredi gend bestaan kunnen krijgen, maar hij grijpe niet te hoog. Gaan studeeren beteekent niet meer: automatisch in een geéérde positie komen. Gaan studeeren beteekent thans: gaan on dervinden dat het leven moeilijk en hard is Vooral komt het daarom aan op karakter. Wie geen sterk karakter heeft, die moet niet fjaan studeeren, want hij heeft 90 kans inancieele en moreel onder te gaan. Het verdient aanbeveling, alvorens een richting te kiezen, eerst inlichtingen in te winnen bij den vroegeien directeur of rector of één der vroegere leeraren. In ieder geval; „bezint eer gij begint". PREDIKBEURTEN. HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Vereeni ging aan de Kerkiaan, 10 uur vm., de heer G L>un, van Alkmaar. GEWIJZIGDE PREEKBEURTEN. NIEUWE NIEDORP, 8 uur n.m. ds. de Leeuw. HEILOO, Ned. Herv. Evang. Verg. a.jd. Kerkiaan, 10 uur, ae heer G. Dun van Alkmaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 23 Juni 1934. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 Paarden 100— 260; 3 Melkkoeien 150—170; 13 Nuchtere kalv. (slacht) 4.509; 1 Vet Schaap 16; 3 Bigzeugen 50; 10 Biggen (10 weken) 7—8; 2 Bokken en geiten 6f 8. DE EIERENPRIJZEN. ALKMAAR, 23 Juni 1934. Op de heden gehouden eierenmarkt werd betaald voor kipeieren 2.20—2.40 en eendeieren 2.30. Boter 65—70 cent. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 22 Juni 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.906.10; Aard beien per 100 slof 3383; Aalbessen per 100 doos 12; Andijvie per 100 stuks 0.803.20; Bloemkool le s. per 100 st. 1.506-50; Doperwten per 100 pond 47Druiven per 100 pond 42 46; Kropsla per 100 st. 0.50—1.80; Komkommers per 100 stuks 2.505.50; Meloenen per 100 stuks 1533; Poste lein per bakje 1235 cent; Peulen per 100 pond 3—7; Rabarber per 100 bos 1 5; Selderie per 100 bos 0.501.20; Spinazie per bak 4370 cent; Snifboonen per 100 pond 1521Dubb. Spercie- boonen per 100 pond 2025; Tuinboo- nen per 100 pond 1—/ 2; Tomaten per 100 pond 911Uien per 100 bos 3.80; Wortelen per 100 bos 1—/ 6.50. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni '34. 290000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 45.60, drielingen 2.604.10; 15000 K.G. Tomaten: A 17.60—17.80, B 16.20, C 16.10, CC 9—9,90, per 100 K.G. en 280 stuks Bloemkool 4.90. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juni '34. 147800 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 4—5.60, Drielingen 2.40—3.30; 16 K.G. Peulen 11; 105 K.G. Tuinboonen 1.90, alles per 100 K.G, WARMENHUIZEN, 22 Juni 1934. Aan gevoerd waren in totaal 31800 K.G. Aard appelen, waarvan de prijzen als volgt: Schotsche muizen 45.30, id. voor ex port 1.10, id. grove voor export 1.20, id, drielingen 2.203.70. BEVERWIJK, 22 Juni 1934. Beverwijk sche exportaardbeienmarkt „De Molen". Tot dusver geeft de handel gelukkig reden tot tevredenheid. De prijzen bewogen zich Vrijdagavond per 100 K.G. voor de div. soorten en kwaliteit 2228. PURMEREND, 22 Juni 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen. Schotsche muizen 11.48 en kleine 5794 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen (dubb. z. dr. 4.80— 6 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stam (smalle) 4.20—6 per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 31—37 cent, Peulen 2— en Dopertwen 2.505.50 per kist, 50 K.G.; Roode Aalbessen 20—52 ct. p. K.G Kruisbessen 2 per 100 K.G.; Blauwschok kers 0.93—1.39 per 15 K.Gj Aard beien 1038 cent per doosje, 1 K.G.; Kom kommers 25.60 per 100 stuks; Torna ten: A 14-/ 18, C 12—15 en CC 11 per 100 K G.; Bloemkool 1.50—6 per 100 stuks; Spinazie 1895 cent en Pos telein 30—66 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50—1.40 per 100 krop; Andijvie 24 50 cent per 100 kist; Wortelen 2.40 9.80; Druiven (Frankenthalers) 6472 cent per K.G. Heden overleed te En schede, zacht en kalm, na een langdurige ziekte, in den ouderdom van ruim 45 jaren, onze geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster JOH.4NNA SCHERMER, echtgenoote van den Heer A. J. W. SCHOLTEN. Alkmaar, 21 Juni 1934. Wed. A. SCHERMER- VADER. Mw. G. P. SCHERMER. P. SCHERMER. C. SCHERMER— BLEIJENBERG. Soerabaya, C. KOENEN- SCHERMER. F. L. M. G. KOENEN. Alkmaar, S. SCHERMER. A. SCHERMER— HOMAN. Den Burg, N. SCHERMER. C. SCHERMER—BRUIN. Alkmaar, M. C. HUMAN— SCHERMER. K. HUMAN. Heden overleed, geheel onverwacht, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer CORNELIS BARSINGERHORN, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Uit aller naam, Gr. BARSINGERHORN. Koedijk, 22 Juni 1934. STOOMSTEENHOUWERU LUTTI* OUDORP 25.ALKMAAR VRAAGT CATALOGUS Heden overleed na een lang durig ljjden zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, in den ouderdom van 72 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS JOHANNI S VAN SAASEIV wedn. van MARIA DATEMA. Uit aller naam, P. C. v. SAASEN. Grootschermer, 22 Juni 1934. Uitvaart Dinsdag 9 uur te Schermerhorn, daarna begra fenis. Eenige kennisgeving. Bij deze betuigen wij onzen op rechten dank aan familie, buren en vrienden, inzonderheid aan Dr. POOT, zuster EGGERS en Ds. v. KIEBOOM, voor de hulp en deel neming, tijdens de ziekte en na 't overlijden van onzen geliefden Man en Vader ondervonden. Uit aller naam, Wed. W. BAK—STROOKER. Bergen, 23 Juni 1934. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar d.d. 21 Juni 1934 is in staat van faillissement verklaard PETRUS JOHANNES BROERSEN, pluimveehouder, wo nende te Heiloo, Kapel L 184, met benoeming van den E.A.Heer Mr. W. A. Ubbens tot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende tot Curator. Alkmaar, Oudegracht 227. Mr. J. VERDOORN, Curator. Nassaulaan 25. Particulier spreekuur dagelijks 1J--3 beh. Woensdags. Maandags en Woensdags 78. KLINIEK alle dagen 912. IvLirilCK I Geheel gebit f 50.— voor het seizoen, persoonlijk aan melden. Pension ZEEZICHT, Cam perduin. Voor direct gevraagd Adres te bevr. bureau v. d. blad. Wordt gevraagd: bekend met koken, v.g.g.v. Mevr. KUIPER, LAAT 221. biedt zich aan voor morgenuren. Brieven onder letter S 421 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3