^Rechtszaken feuxMe AecicfUen PxMMtciaal Tlieums Jiacktfacichtm HEILOO. ZUIDSCHARW OUDE. HEEMSKERK. NOORDSCHARWOUDE. waarna een tocht werd gemaakt langs de boerderijen, welke aail het eind van dit jaar zullen worden uitgegeven. Ook de dorpen werden bezichtigd, waarbij in het bijzonder aan de Koningin Emma- hoeve te Slootdorp en aan de te Midden- meer gebouwde kerken aandacht werd geschonken. NIEUWE STEIGER. Reeds sinds eenige dagen kan men aan de Handelskade 30 een geheel uit stalen buizen bestaanden steiger aanschouwen, waarvan de stalen-buizen-fabriek Holland te Amsterdam het patent heeft. De firma Scholtens en Co. van den Wester weg alhier is de eerste, die bij een verbou wing een dergel ijken steiger in gebruik heeft genomen. Op dit gebied inderdaad' een vernuftige vinding. HET SCHOOLFEEST. In verband met het schoolfeest van heden is het aanvangsuur voor de Openbare Lage re scholen morgen (Woensdag) voor alle leerlingen bepaald op 10 uur. EXCURSIE NAAR HET CREMATORIUM. In de laatste vergadering der afdceling Alkmaar van de vereeniging voor faculta tieve lijkverbranding werd o.m. besloten tot het houden van een excursie naar het crema torium te Velsen, en als datum vastgesteld Zondag 24 Juni. De belangstelling hiervoor was zeer voldoende. 30 personen meldden zich aan. Om 1 uur vertrok het gezelschap met de H A.B O. en kwam na een prachtige rit in de schoone omgeving van het crema torium. Nadat onder plechtig orgelspel allen had den plaats genomen, deelde de directeur, de heer Blauw, een en ander mede over cre matie. Vervolgens werden de bezoekers door een der leden van het personeel rondgeleid en konden zich overtuigen van de doelma tige inrichting van het gebouw, dat op alle bezoekers diepen indruk maakte. De prachtige tuinen in de omgeving, het impluyium, de beelden, die als kunstwerken bewonderd werden en nog zoo veel meer werden met onverdeelde aandacht aan schouwd, zoodat de uren, die hier werden doorgebracht, nog zeer lang in herinnering zullen blijven. Het is niet onwaarschijnlijk dat deze ex cursie hen, die nog niet tot crematie konden besluiten, tot ernstig nadenken zal brengen. Op de terugreis werd nog een kleine om weg langs de ruïne van Brederode gemaakt; ongetwijfeld is het geheele gezelschap zeer voldaan over alles, wat is gezien en genoten. REGELING AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN 28 JUNI 1934. Het is de bedoeling, de ouden van dagen te doen genieten van de mooie streek, waar door zij komen. De auto's rijden voor bij de gestichten te 13.00. In de le colonne bevinden zich de bewo ners van de Piusstichting en die van het Karenhuis. Bij deze colonne bevinden zich 5.zusters van de Piusstichting. De auto's van deze colonne begeven zich, na het instappen der gasten, via Nassau- laan, Kennemersingel, Wilhelminalaan, naar de Muzieklaan. De voorste auto houdt halt bij het bordje „Verboden parkeeren". Daar worden de autos opgesteld. Op aanwijzing van den leider (heeft een oranje vlaggetje) vertrekken deze auto's uiterlijk te 13.30 van de Muzieklaan, langs den Kennemerstraatweg naar Schiphol. In de 2e colonne bevinden zich de 'bewo ners van het Diaconiehuis en de ouden van dagen, welke door de zorg van de Vereeni ging van Huisvrouwen medegaan. Bij deze colonne bevinden zich eenige verpleegsters, alsmede een auto met herstellingsmateriaal, daartoe welwillend ter beschikking gesteld door den heer F. H. Ringers, als comman dant der brandweer. De auto's van deze colonne begeven zich na het instappen der gasten naar de Hard draverslaan. De voorste auto stelt zich op bij en ten Z. van het kruispunt Harddravers- laan/Kruislaan. Op aanwijzing van den leider (heeft een oranje vlaggetje) vertrekken deze auto's langs de Muzieklaan en den Kennemer straatweg naar Schiphol. Deze colonne houdt een korte rust tot het verstrekken van eenige versnaperingen nabij „Marquette" bij Heemskerk. De te volgen route is voor beide colonnes op den heenweg Alkmaar Castricum Beverwijk Pont bij Velsen Westerveld Bloemendaal Overveen Zandvoort- sche Laan Heemstede Hoofddorp Kruisweg Schiphol. De route voor den terugweg wordt nog nader bekend gemaakt. Op den terugweg wacht de le colonne de 2e colonne in nabij Heemskerk, zoodat geza menlijk naar Alkmaar wordt gereden langs den Kennemerstraatweg, daarna: voor bewoners Piusstichting, langs Ken nemerstraatweg, Kennemersingel, Nassau- Jaan voor bewoners Diaconiehuis, langs Ritse voort, Koorstraat, St. Laurensstraat, Ged. Nieuwesloot; voor bewoners Karenhuis: Nassaulaan, Nassauplein, Egmonderstraat, Bergerhout, Groenelaan, Krelagestraat; voor gasten van de Ver. voor Huisvrou wen als voor de Diaconie De stoet wordt dus geacht ontbonden te zijn, zoodra het borstbeeld van mevr. Bos boomToussaint bij het Weeshuis is gepas- Bij de tweede colonne gaat mej. dr. Schoo als arts mede. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 19—26 JUNI 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: Brandstoffenhandel Benus Schot en Zoon, Kwakelpad 4. BarsingerhornM. Ploeger, C 85. Radio distributiebedrijf. Den Helder: Garage „Lorette" (eig. B. J- Lorette Jr.), Kroonstraat 40. Oude Niedorp: N. G. Buren, Zijdewind 98. Kruideniersbedrijf, v Schoorl: W. Ooijevaar, Heereweg B 56. Groenten, aardappelen en fruit. Wijzigingen: Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting N.V., Zeglis. In liquidatie getreden. Café-restaurant „Royal" (eig. J. Hoekstra), Scharloo 19. Overgegaan aan S. Kia- mer Hzn. Den Helder: W. Vonk, Loopuijtpark 15. Tabak, sigaren, radio en electrische artike len. Overgegaan aan J. Vonk. Winkel: D. Mul, Boschstraat A157. Ma nufacturen. Overgegaan aan V. Hakhoff. Opheffingen: „Eureka» (eig. J. de Jong), Langestraat 12. Fruit en delicatessen. PROGRAMMA voor het concert te geven door de chr. mu- ziekvereeniging „Soli Deo Gloria", dirigent de heer Jac. ter Hall, op Donderdag 28 Juni 1934, des avonds van 8—10 uur in den Sted. Muziektuin 1. Pro Rege, marsch Jac. ter Hall 2. LAmabile, ouverture J. Werkman 3. a. Ede Ehre Gottes in der Natur L. van Beethoven b. Sarabande Handel 4. Potpourri over Christelijke liederen Schweinsberg 5. Feestmarsch J. R. van der Glas Pauze. 6. Bruxelles-Lille, pas redoublé par. Louis Vermaelen 7. Fraternité, ouverture D. Snoeck 8. a. Pelgrimkoor uit „Tannhauser" arr. Jac. ter Hall Richard Wagner b. Koraal: Psalm 150 9. Fantaisie-Pastorale Sam. Vlessing 10. Sarie Marais, marsch C. J. N. Corie EENIGE UITDEELINGSLIJST Ter griffie van de rechtbank alhier is ge deponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van W. P. Riemens, kleermaker en koopman te de Helder met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 49.275% STRAFZAAK TEGEN Dr. SAMTER'S SLACHTOFFERS. Behandeling in cassatie? Zaterdag j.1. meldden wij, dat de beide Nederlanders de Rooy en Bremes in tweede instantie door 't gerechtsnof te Berlijn resp. tot drie en een half jaar en drie jaar tuchthuisstraf en 6000 en 5000 mark boete zijn veroordeeld wegens een poging tot het smokkelen van de viezen. De preventieve hechtenis is niet in mindering gebracht. Zooals men weet waren de beide Ne derlanders naar Berlijn gegaan op in stigatie van een zekeren dr. Samter, een Berlijnsch advocaat, die tijdelijk te Am sterdam woonachtig was. Juist toen de Amsterdamsche politie den man wilde arresteeren, was de vogel gevlogen. De beide Hollanders, die in goed ver trouwen naar Berlijn gingen, liepen in den val, door Samter opgezet, en werden gearresteerd. Naar aanleiding van deze terechtzit ting en het verbazingwekkende vonnis hadden wij een onderhoud met den Amsterdamschen advocaat mr. J. A. van Baren, die de beide Hollanders bij stond. Op de zitting, welke hij geheel bijwoonde, kon hij echter, als Hollander, het woord niet voeren. De zitting, zoo vertelde mr. van Baren, duurde van 9 uur tot 's middags half vier. Uitvoerig zijn de feitelijke omstan digheden behandeld en speciaal werd getracht te weten te komen, wat de be doeling van de verdachten was. De na druk werd gelegd op de vraag in hoe verre het de bedoeling was geweest om het geld over de grens te brengen. De president was buitengewoon scherp en gaf onomwonden blijk niet veel belang te hechten aan de verschillende mede- deelingen, dat de verdachten op instiga tie van dr. Samter de transactie voor wettig hadden gehouden. De officier sprak zelfs van „tijdver- knoeien" en „lichtvaardig ingesteld hooger beroep". Vooral verdachte de Rooy moest het ontgelden, omdat hem de leidende rol werd toegedacht en omdat hij al6 ex- bankbeambte geacht werd op de hoogte te zijn van wat wel en niet mocht. Een nadeel voor de verdachten was, dat zij bij het vooronderzoek wellicht onder invloed van de niet erg zachtzinnige ondervragingsmethode meer hadden verteld over hun bedoelingen, dan goed voor hen was. Wel probeerden ze thans de oorzaak daarvan te vinden in 't feit dat ze de Duitsche taal niet goed machtig waren en dus verkeerd waren begrepen, doch dit werd niet geaccepteerd. De verdachten werden vervolgd op grond van artikel 18 van de deviezen- verordening, krachtens welke in ver band met artikel 36 strafbaar gesteld wordt het zoider toestemming beschik ken over een door verkoop van in bui- tenlandsch bezit zijnde Duitsche effecten ontstane vordering. Deze toestemming is alleen dan niet noodig, wanneer het effectenbezit in buitenlandsche handen was overgegaan vóór 1 November 1931 en dus z.g. oud bezit betrof of wanneer de opbrengst onmiddellijk op Sperr-con- to zou worden gestort. De verdachten beriepen zich er op, dat do door hen verkochte stukken waren zoogenaamde „witte stukken", in beurs- kringen het gebruikelijke woord voor „oud bezit", waarvan de verkoop naar zij op grond van Samter's voorlichting meenden, zonder meer geoorloofd was. Deze meening was onjuist, hun han deling was als zoodanig inderdaad straf baar, mits opzettelijk begaan. Zou er dus aan de reis van verdachten niets zijn voorafgegaan, dan was er iets voor te zeggen, dat straf moest worden opgelegd. In verband met de rol van dr. Samter verandert de heele zaak echter van aspect, daar de elementen, die de handelingen tot een strafbare zaak ma ken, allemaal waren weggevallen. Het treurige van de beslissing in hooger beroep is nu, dat men de rol van dr. Samter opzettelijk heeft genegeerd. Elke poging van de verdediging om duidelijk te doen uitkomen, dat de verdachten in handen van een agent-provocateur waren gevallen en daarom ingevolge van verschillende Duitsche rechterlijke beslissingen niét strafbaar konden zijn, werd verijdeld, doordat de getuigen die over de rol van Samter opheldering had den kunnen geven, met toestemming van den rechter weigerden daarover iets te verklaren. Het vonnis spreekt dan ook nauwelijks over Samter, maar doet het voorkomen, als of het hier een gewone door de verdachten opgezette „Schieber-affaire" betrof, die niet was gelukt door de slimheid van de betrok ken autoriteiten. Openlijk gaf de Duitsche rechter toe een afschrikwekkend voorbeeld te willen stellen. De tijd van den Ouden Frits, die zelfs het hoofd moest buigen voor het gezag van de Berlijnsche rechters, ligt wel ver aaiter ons. Welke plannen hebben de verdachten thans? Zij willen revisie aanvragen in de wel licht ijaele hoop, dat de hoogste Duitsche autoriteiten meer aandacht aan de talrijke argumenten zullen schenken, die vrijspraak voor het ten laste gelegde niet slechts moge lijk, doch zelfs gebiedend noodzakelijk ma ken. Is er een mogelijkheid, dat onze volks vertegenwoordiger en onze minister van bui tenlandsche zaken zich met deze zaken be moeien om deze landgenooten, die zoo zwaar moeten boeten, te helpen? Zeer zeker zal ik mij nog deze week persoonlijk tot den minister zeff wenden, om te trachten op deze vraag een bevestigend antwoord te krijgen. Ook de Duitsche verdedigers en vele an dere Duitschers waren zeer verontwaardigd over dit met het rechtsgevoel strijdende vonnis, aldus eindigde mr. van Baren ons gesprek. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK Meervoudige Strafkamer Zitting van Dinsdag 26 Juni. Uitspraken vorige zitting. Diederich Hendr. P., zwerver (gedeti neerd), rijwieldiefstal en verduistering van een pink en geld te Wognum. 10 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proef jaren. Voorts in vrijheid gesteld. Salomon L. te Amsterdam. Hooger beroep overtreding motor- en rijwielreglement art. 3c. Vrijgesprc' -i. Minne v. U? fabrikant, Andijk. Hooger beroep vonnis kantonrechter Hoorn, betref fende overtreding motor- en rijwielwet. Von nis bevestigd. Jb. Gr., visscher, Egmond aan Zee. Hoo ger beroep overtreding jachtwet, 25 boete of 10 dagen. Pieter K. en Jan Schr., visschers, te Urk, diefstal van een kacheltje. Ieder 25 boete subs. 25 dagen. Jacob Gr., visscher, Egmond aan Zee. Hooger beroep vonnis overtreding jachtwet. 20 boete of 10 dagen. Theodorus Joh. B., visscher te Berkhout. Hooger beroep vonnis. Overtr. Jacht- en Visscherijwet. Vonnis bevestigd. Zegen te rug gegeven. Teunis Bastiaan, van D. te Heemstede. Hooger beroep vonnis. Overtr. Motor- en Rijwielregl. Vonnis bevestigd. Maarten B., bakker te Zwaag. Hooger be roep vonnis. Overtr. Warenwet. Vonnis be vestigd. HET BEFAAMDE WORMERVEERSCHE BELEEDIGINGSZAAK. Het Haarlemsche vonnis bevestigd. Het Amsterdamsche gerechtshof wees vandaag arrest in de strafzaak tegen den Wormerveerschen smid A, de B. en diens oom J. de B., die zich in een pamflet op een beleedigende wijze hadden uitgelaten over den heer Klinkenberg, oud-wethouder en oud-raadslid te Wormerveer. Het Hof veroordeelde verdachten resp. tot 50 en 75 boete, benevens ieder tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden en bevestigde hiermede het vonnis van de rechtbank te Haarlem. De beleedi- gingszaak vindt haar oorsprong in Decem ber 1929. DE MOORD IN DE BOOMSTRAAT. Voortgezette behandeling voor het Hof. Het gerechtshof te Amsterdam zette van daag het getuigenverhoor voort in de zaak tegen den 36-jarigen arbeider E., verdacht van doodslag, subs. mishandeling. Verdachte heeft zich te verantwoorden, omdat hij in den nacht van 29 op 30 Septem ber van het vorige jaar den kastelein Arts in de Boomstraat voor diens woning had neergeschoten. Eenige dagen later was A- overleden. De rechtbank veroordeelde den man, die geschoten had, tot een gevangenis straf van zes jaar. Verdachte beriep er zich op, dat hij door den caféhouder werd bedreigd en doordat deze hem een klap op de hand gaf, was het schot afgegaan. De wapendeskundige mr. B. A. Kolthoff, a décharge gedagvaard, ver klaarde voor het Hof, dat de wondjes die verd. in zijn hand had, waarschijnlijk waren ontstaan door het terugslaan van het pis tool. Dit wijst er op, dat hij het wapen niet goed vast had gegrepen en dus in haast had gehandeld. Desk. achtte het mogelijk, dat het schot buiten den wil van verd. is afge gaan. Een buurtgenoot, die geruimen tijd in het hotel van Arts heeft gewoond, kwam een en ander vertellen over de huiselijke verhou dingen in het gezin A. Volgens hem was A. wel een groot liefhebber van bier, maar „een kwaje kerel was 't niet". Volgens hem was verdachte te intiem met de vrouw van den verslagene en naar zijn meening was het plan om A. te dooden van de vrouw uitge gaan. Langen tijd had verd. in het café van den verslagene de lakens uitgedeeld; Arts was niet in tel De vrouw van den verslagene deekk. mede, dat zij met verdachte had staan praten, toen hij echter wegging, was zij naar bin nen gegaan. Nadat het schot gevallen was, was zij niet naar haar man toegegaan om hem te helpen. Pres.: Was dat, omdat U een hekel aan Uw man had? Getuige: Neen, ik voelde me er te zwak voor. Pres.: U vindt verdachte wel heel aardig, U helpt hem zelfs nu nog. Getuige (verbaasd): Ik meneer, ik heb hee- lemaal niet geholpeni Pres.: Wie stuurt het dan cantinegeld naar het Huis van bewaring? Getuige: Dat weet ik niet De president vraagt dan, hoe de verstand houding tusschen haar man en verdachte w&s. Getuige: De laatste weken konden ze het niet goed samen vinden. De verdediger, mr. van Hattem, stelt dan aan getuige verschillende vragen over hu welijkskwesties. Een vrouw op de tribune was het blijk baar met haar antwoorden niet eens. Zij barstte in snikken uit en riep „dat zijn leugens". President tot get.: Uw dochter is 20 jaar, wist U absoluut niet dat zij de verdediging van verdachte betaalt? Getuige: Ik weet van niets. De dochter Tonia kwam dan voor het hekje. Volgens haar voerde haar vader iets in zijn schild tegen verd. Pres.: Het is toch vreemd, dat U den man, door wiens revolver Uw vader stierf, steunt. Getuige: Ik houd van hem, en ik ben ervan overtuigd, dat het gebeurde zijn schuld niet is. NIEUWE SECRETARIS VAN DE VARA. Naar Het Volk meldt, is in de plaats van den heer Zwertbroelc tot secretaris van de omroepvereeniging de Vara benoemd de heer Arie Pleysier, thans redacteur van het Rotterdamsche soc.-dem. blad Voorwaarts. Gedurende het onweer van Maandag is de bliksem op een 3-tal plaatsen ingeslagen. Het betrof hier het lichtnet, een ipaal en een boom. Maandag had de toewijzing plaats voor de kramerijen e.d. voor de kermis op 31 Juli, 1 en 2 Augustus. De kermis wordt gehouden op het weiland van Joh. Bakker, gelegen ten Noorden van „Ter Coulster en te bereiken vanaf den Rijksstraatweg. Zondag had een voetbalwedstrijd plaats tusschen de districtselftallen A en B waarvan baten kwamen ten voordeele van den missio naris P. Kuijjoer, een oud-plaatsgenoot. De uitslag was 42. De opbrengst was ruim 100. De opbrengst van de gehouden Zonne straal-collectie was alhier 30.50 en te Noordscharwoude 27,82. Paard dood gereden. De tuinier A. Klaasse, woonachtig aan den Ruiterweg te Noorddorp, keerde Maandag avond van de markt huiswaarts en spande tegenover zijn woning rechts van den weg zijn paard uit. Door een ongelukkige manouvre van het beest kwam het in aanraking met een juist passeerende vrachtauto uit Den Helder, die het dier zoo ernstig verwondde, dat het op last van een deskundige moest afgemaakt worden. Het bestuur en stemgerechtigde ingelan den van de banne Noordscharwoude verga derden Maandagavond in Concordia alhier. Voorzitter was de heer J. Ootjers. De maatschappij voor gemeentecrediet bood een geldleening aan van 6800 tegen een rente van 4i/£ pCt., af te lossen in 40 jaren. Op voorstel van het bestuur besloot men dit aanbod aan te nemen. De heer H. Swager informeerde, of er van de opbrengst van het te verkoopen land geen kasgeld mag worden genomen. De secretaris gaf hierop een uitvoerige toelichting. Daarna ging men over tot de behandeling van de begrooting voor 1934. De ontvang sten waren geraamd op 6362.76, de uit gaven op 5590.94, zoodat het vermoedelijk batig saldo 771.82 zal bedragen. In deze begrooting zijn de volgende lasten verwerkt: voor het land in de banne moet 16 p. H.A. worden betaald, voor land ra den N.Scharwouderpolder 8 per H.A. en voor het „verdolven" land bedraagt de hef fing 3.22 per H.A. De voorzitter merkte op, dat er voor divi dend van de aandeelen der Spoorlijn Noord scharwoude-Station-dorp niets is geraamd, omdat het er voor deze N.V. in deze tijden niet zoo gunstig voorstaat. Het kan i.u nog een meevallertje worden als er een beetje di vidend wordt uitgekeerd. De heer IJ. Kaan drong er op aan, dat de verplichte bijdragen aan de verschillende waterschappen naar beneden zouden gaan De voorzitter gaf daarop een uitgebreide toelichting. Na nog eenige opmerkingen volgde vast stelling der begrooting. De rekening over 1933 werd vervolgens aan de orde gesteld. De nazieners hadden alles in orde bevonden. De rekening werd vastgesteld op een totale ontvangst van 33.105 17, uitgaven 32.739.32, alzoo een batig saldo opleverende van 365 85. Den penningmeester werd décharge ver leend. Hierna volgde vaststelling van eenige wij zigingen in het ambtenarenreglement. De salariskorting van den secretaris-pen ningmeester werd nog aan een besPre.^1J onderworpen. In verband met den pensi°en- grondslag werd deze korting als tijdelijk be schouwd. Het bestuur stelde voor, het vrijgekomen terreintje naast de Mosselenbrug te verkoo pen. Er waren nog geen definitieve aanbie dingen ingekomen, maar toch werd het be stuur gemachtigd, tot den verkoop over te gaan. Besloten werd tot het aangaan van een kasgel d leening van 1500. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 25 Juni 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard-; appelen per 100 K.G. 2.505.80, Aard» beien per 100 slof 3064; Aalbessen per 100 doos 14; Andijvie per 100 stuks 1.10—4.10; Bloemkool le s. 4—f 2e s. 1—/ 3 per 100 stuks; Doperwten pee 100 pond 6—8; Druiven fier 100 pond 36; Kropsla per 100 stuks 0.50— 1.70; Komkommers per 100 stuks 1 5Q 4.50; Meloenen per 100 stuks 21-« 38; Postelein per bakje 1020 cent; Petrj len per 100 pond 69; Rabarber pef 100 bos 25.50; Selderfie per 100 bos 0.50—1.30; Spinazie per bak 528S cent; Snijboonen per 10^ pond 1418| Dubbele spercieboonen 18—22, Tuinboo- nen 1.503 en Tomaten 911 per 100 pond; Uien 3.50—5.20 en Wortelen 3.50—8 per 100 bos. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL. PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Juni 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd 6— 6.40 per 100 K.G. voor Kleine muizen be taald. Aanvoer 104000 K.G. PURMEREND, 26 Juni 1934. Op de he den gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 28 stapels kaas 20 per 50 K.G., laagste prijs; 2368 K G. bo ter (laagste prijs) 1.30—1.45 en Weibo- ter 1.151.33 per K.G.; 487 Runderen, w.o. 270 vette koeien 5460 cent per K.G., 100 Geldekoeien 80—140 en 65 Melk koeien 110220, handel stug; 52 Stie ren 3246 cent per K.G., handel vlug; 19 Paarden 60130, handel stug; 97 Vette kalveren 3550 cent per K.G., handel ma tig; 308 Nuchtere kalveren, slacht 38 en fok 3ƒ16, handel stug; 245 Vette varkens (slacht) 2832 cent per K.G., han. del stug; 50 Magere varkens 816.50, handel matig; 151 Biggen 610, han del matig; 325 Schapen 10—22, handel stug; 265 Lammeren 510, handel stug; 26 Bokken 39, handel matig; Eendeier en 2.252.75 per 100; Kievite eieren 2.10 per 100 stuks; 5694 stuks kip- eieren A 2—2.50, handel stug; 3988 st. Eendeieren 2.15; Oude kippen en hanen 4552M ct., handel matig; Konijnen 0.30 1.80; Eenden 0.3O—1.75; Duiven 40 cent per paar. Eierveiling „Paradijs". 170000 st. eend eieren 2.10—2.45 per 100 en 85000 st. kipeieren, waarvan de prijs (per 100) als volgt: 3—4.10, 2.50—2.80, 2.50— 2.70, 2.302.60, 2.10—2.20, 2.10-/ 2.50, 1.90-/ 2.10, 1.80- 2. Kaasbeurs. 22 Partijen, wegende 65000 K.G, Prijs 19.50. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. 26 Juni '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 280000 K G. Aardappelen 45 80, Cres 33.30 en Drielingen 2 90— 4.50; 29000 K.G. Tomaten: A 13.60 14.80, B 11.50—13.30, C 12 80 tn CC 8.20; 3000 K.G Roode kool 4 90 7.30, pre 100 K.G.; 580 krop Sla 50 cent; 425 stuks Bloemkool 6.20 en 5700 bos Wortelen 1.50-/ 2.30. BEVERWIJK, 25 Juni 1934. Beverwijk, sche aardbeienexportveiling „De Molen". Maandagavond waren de prijzen al svolgt: Mouline rouse 55—75, Duitsch Evern 4565Amazone 4580 en gemid deld per 100 K.G. voor al deze soorten 20-ƒ 27. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 25 Juni 1934. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 92581 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.10-/ 2.50; 62—64 2.352.60; 66 -70 2.553 en 50-56 1.85—2.15. TEXEL, 25 Juni 1934. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1562 Lammeren 6— 9, midden prijs lammeren ƒ7; 10 Koeien 120160; 20 Nuchtere kalveren <k- 8; 6 Graskalvercn 9—25; Schapen 10-13. PURMEREND, 25 Juni 1934. „Afslag ver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Schotsche muizen 11.50 en kleine 0.571.04 per kist, 25 K.G.; Slaboonen (dubb.) 4.20—5.85 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stam (smalle) 3.30 5.40 per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 25 40 cent per kist, 15 K-G.; Peulen 2.50 7 per kist, 50 K-G. Doperwten 2.50 6 jser kist, 50 K.G.; Roode Aalbessen 28 56, ZwartAalbessen 18 per 100 K.G.; Klapbessen 1.25 per 10 K G.; Kruisbessen 1.90 per 100 K.G.; Blauwschokkers 1.24 1.40 per 15 K.G.; Aardbeien 8—36 ct. per doosje, K.G.; Komkommers 2.10— 4.90 per 100 stuks; Tomaten: A 16— 19, C 12—16 en CC 9 p. 100 K.G Bloemkool 1.50—6.40 per 100 stuks; Spinazie 27—83 cent en Postelein 24—54 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50—1 40 per 100 krop; Andijvie 24—84 ct. per kist; Wortelen 5.80—12.40 per 100 bos; Druiven (Frankenthalers) 31—32 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 25 Juni 1934. Aan- gevoerd waren 14327 K.G. Aardappelen, waarvan de prijzen als volgt: Sch. muizen 45.40 en drielingen 3—3.80. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juni '34. 111000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 4—ƒ6.20 en Drielingen 2.70—3 90 per 100 KA

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3