drein drentel en piet prikke£ tBuUeuland Jtadicnieuws OUDE NIEDORL. BERGEN, NIEUWE SALARISREGELING IN NOORDHOLLAND. Ged. Staten stellen voor een 58 salarisvermindering toe te passen. Motiveering. OTERLEEK. URSEM. HEEMSKERK. DE RIJP. DE DUITSCHE KAZERNES. Te denken gevende maatregel. KONING CAROL IS WOEDEND. Hij wil niets van fascisme weten. KOMT RUSLAND IN DEN VOLKENBOND? Een optimistisch geluid. KROONPRINS MICHAEL MOET HARD BLOKKEN. DE OUDSTE VERPLEEGSTER. Vier oorlogen meegemaakt. REGEERINGSCRISIS OP CUBA. Ministers nemen ontslag. AMERIKAANSCHE ZEEMANSLIEFDE. Ik denk aan geen ander. POLITIEKE BOTSING IN AMERIKA. 9 dooden, meer dan 50 gewonden. GEEN VERWISSELING VAN BABIES MFER. Nieuwe practische vinding. kring een breeder resumé gegeven ter verdui delijking en des middags te twee uur riep de heer G. Vergaaij het welkom toe aan de op- gekomenen, waarvan hij er gaarne meerde ren had gezien. Mej. Lie Heijnen behandelde het onder werp „Moeders uw kind is geen kanonnen- vleesch". De spr. had graag meer vrou wen gezien, nu er dreigend gevaar is van oorlog. Zij wees hierbij op de bewapening van Duitschland en de vermeerdering van bewapening der andere landen en achtte het ieders plicht om sterker dan ooit tegen de bewapening in te gaan. Bij een oorlog eischen wij het recht op om te zeggen: „Moeders houdt uw kind huis". Wij roepen tot de soldaten: „Staakt met den broeder moord". Als wij weigeren, ontbreekt het ma teriaal voor den oorlog. Wij moeten strijden in den dienst van recht en vrijheid. Na een kleine pauze was het woord aan ds. N. Padt, met als onderwerp: Zal 1914— 1918 zich toch weer herhalen? Wij leven in een dwangvoorstelling van een komenden oorlog en daarom is het noodig een dam op te werpen, waartegen die oorlog zich te plet ter loopt. Wanneer men het nationalisme op den spits drijft, volgt oorlog, en als wij dar, hooren verklaren: wat het moederschap is voor de vrouw, dat is voor den man de oor log, noemen wij dat demonisch en duivelsch. Er zijn er die zeggen, dat hij die op 't slag veld sterft, den heldendood sterft en wie met 'n gebroken geweer op de borst loopt met zijn lafheid te koop loopt. De volgende oorlog zal humaan zijn, beweert men, doch sprekers oordeel is, dat de volgende oorlog in pestia- liteit zal uitmunten. Elke oorlog is een misdaad en daarom hebben wij front te maken ertegen, wij zul len dienen het anti-militarisme; onder geen enkele omstandigheid gaan wij medewerken aan oorlog. Wij weigeren te worden misda digers, wij zijn geen dieren maar menschen De voorzitter sloot met dank te zeggen aan spreekster en spreker en wekte de aarv wezigen op de gesproken woorden te onthou den en weg te dragen onder de menschen. Op Vrijdag hebben de kinderen van de O.L. school alhier hun jaarlijksch school reisje gemaakt en wel naar IJmuiden. Met den autodienst van de H.A.B.0. werd over Alkmaar langs de hertenkamp naar Velsen gereden, waar een broodje en een glaasje limonade werden gebruikt. Vervolgens ging het op IJmuiden aan. Jammer, dat door het stormachtige weer de kleintjes de zee niet konden bereiken. De oudste leerlingen zijn, na eerst de sluizen ie hebben bezichtigd, nog op de pier geweest, waar de woelige zee in teressant was om te zien. Na eerst weer wat gegeten en gedronken te hebben, ging de reis over Castricum langs den duinkant naar Bergen, waar volop is genoten van het duin en van het lust- en ontspanningsoord. De bedriegertjes, kettingbrug en glijbanen ver schaften wel het toppunt van vermaak. Om 7 uur werd de terugtocht aanvaard en in de beste stemming arriveerde men om 8 uur weer in Oude Niedorp. Een woord van dank is hier zeker wel op zijn plaats aan allen die het mogelijk heb ben gemaakt om dit schoolfeest zoo uitste kend te doen slagen. Naar wij vernemen heeft het voorloopig comité tot verbetering van het zwembad be sloten om het plan, hetwelk in de laatstge houden ledenvergadering van de vereeniging Plaatselijk Belang werd voorgelegd, toch nog dit jaar uit te voeren. Het plan is om twee zwembassins aan t? leggen. De diepte van deze bassins is resp. 40 en 110 c.M. Het eerste bassin is bestemd voor de kleinere en het tweede voor de oudere grootere leerlingen. Men is reeds be zig met baggeren. Zwembad. Bij besluit van B. en W. is aan het voorloopig comité tot verbetering van het zwembad vergunning verleend tot het bouwen van 7 kleedkamers. Zaterdag 23 Juni 1934 waren 12 arbei ders uit deze gemeente tewerk gesteld bij de rijkswerkverschaffing in den Wieringerpol- der. Door B. en W. dezer gemeente werd vergunning verleend aan de provincie Noordholland tot het leggen, hebben en on derhouden en zoo noodig weder verwijderen van een laagspanningswaterkabel nabij de sluis in de Niedorper Verlaat in deze meente. ge- Door den veehouder J. de Waard, alhier, werd Maandagmorgen een paard dood in de sloot van zijn weiland aan den Bergerweg gevonden. Vermoedelijk is het dier tijdens het on weer door den bliksem getroffen. Alhier is komen aanloopen een groote zwart-wit-gevlekte trekhond, welke bij de po litie is terug te bekomen. In de Januarizitting van Prov. Staten van N.-Holland deelde Ged. Gerhard mede, dat de wijziging van het salaris reglement 1920 ter hand zou worden ge nomen. Het ontwerp is thans gereed. De Tel. deelt er het volgende van mee: Was aanvankelijk bij Gedeputeerden de gedachte gerezen, dat het in de ge wijzigde omstandigheden wellicht aan beveling zou verdienen, op het voet spoor van het Rijk, door invoering van huwelijks- en kindertoelagen, stand plaatsaftrek en aftrek voor ongehuw- den, in groote mate rekening te houden met de individueele behoeften der amb tenaren, het college heeft daarvan mede op advies van de centrale commissie voor georganiseerd overleg, afgezien. De door den economischen toestand onver mijdelijke verlaging van de salarissen kan ooit op andere wijze worden verkre gen en behoeft niet te leiden tot wijzi ging van het beginsel, dat tot dusverre steeds aan de salarieering van het pro vinciaal personeel in Noordholland ten grondslag heeft gelegen, een beginsel, krachtens hetwelk een ambtenaar met een gezin behoorlijk van zijn bezoldiging moet kunnen bestaan. Slechts in één opzicht wijkt het thans aangeboden ontwerp in beginsel van het geldende reglement af. Nu, mede ten ge volge van het volledig pensioensverhaal, de bezoldigingen belangrijk worden ver laagd, achten Ged. deze voor ambtenaren met een groot gezin in de lagere bezol digingsklassen niet meer voldoende. Het college heeft daarom gemeend te moeten voorstellen, thans over te gaan tot invoering van een kindertoelage van f 52.— per kind tot de voltooiing van het 18e jaar, te beginnen bij het derde kind, echter met deze beperking, dat de toe lage niet genoten wordt door ambtena ren wier bezoldiging 3000.of meer bedraagt en dat zij ten aanzien van ambtenaren met minder dan 3000. zoo noodig zooveel verlaagd wordt dat de toelage vermeerderd met de bezoldi ging de 3000.— niet te boven gaat In andere opzichten wenschen Ged. Staten de algemeene grondslagen der salarieering niet aan te tasten. Stanï- plaatsaftrek b.v. zou tot onbillijkheden voeren in verband met de geografische ligging van sommige takken van dienst. Op deze gronden wordt thans voorge steld de jaarwedden zoodanig te ver lagen, dat de vermindering voor de la gere klassen 5 zou bedragen om daarna geleidelijk tot 8 voor de hoog ste klasse te stijgen. Hoewel de op deze wijze berekende nieuwe salarisnormen voor vele func ties boven het peil van het Bezoldigings besluit 1934 uitgaan en vooral die voor de hoogere ambtenaren niet onbelang rijke verschillen met de Rijksnormen vertoonen, acht het college dit geenszins ongemotiveerd. Deze ambtenaren ver richten veelal werkzaamheden-, die bij het Rijk aan hoogere ambtenaren wor den opgedragen. Een verdergaande ge lijkschakeling met het Bezoldigingsbe sluit 1934 achten Ged. niet in het belang der provincie. De bezuiniging, daardoor verkregen, zou trouwens zeer gering zijn en het verschi' niet de rijksambte naren is minder groot dan het lijkt, omdat het bij de provincie slechts spo radisch voorkomt, dat de ambtenaren toelagen, bezoldigde nevenbetrekkingen of emolumenten genieten. Het salaris voor eenige hoofdambte naren zou een korting ondergaan van 8.2 en 8.4 Aan art. 5 zijn twee nieuwe alinea's toegevoegd, waarbij de ingevoerde kor ting voor tijdelijke ambtenaren voor wie geen pensioensgrondslagen zijn vastge steld. in een blijvende korting wordt omgezet. Ten slotte stellen Ged. Staten voor de tijdelijke kortingen te doen vervallen Ten aanzien van de algemeen geldende korting van 6 met vrijstelling der eerste 1000.is opheffing geboden, omdat de genoemde salarisverlaging in wezen een gelijksoortige strekking heeft De korting van 3 voor tijdelijke ambtenaren met pensioensgrondslag zal bij aanneming van het besluit definitief worden gemaakt. De centrale commissie voor georgani seerd overleg adviseerde met algemee ne stemmen tot de salarisverlaging van 5 Met 8 tegen 2 stemmen adviseerde zij ongunstig ten aanzien eener kinder toelage; voor het geval deze tóch zou worden ingevoerd wenschte men met 9 tegen 1 stem de kindertoelage niet tot een aantal bezoldigingsklassen te be perken. Omtrent de overgangsbepalingen zul len nadere mondelinge mededeelingen worden gedaan. De Zonnestraal-collectie heeft hier ter plaatse 49 opgebracht. De heer N. Komen alhier, werkzaam ter secretarie te Oudendijk, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Obdam. Schoolfeest openbare lagere school. Dezer dagen zal langs de huizen worden gegaan met inteekenlijsten voor het school feest. Het ligt in de bedoeling om met de leerlingen der hoogste klassen 2 dagen naar Bakkum te gaan en met de kleintjes naar Bergen aan Zee en Schoorl. Deze plannen kunnen alleen uitgevoerd worden als de in- gezetenen, evenals vorige jaren, flink op de lijsten teekenen. Diefstal. Onbekenden hebben uit een luxe auto van den heer G. de Graaf het nummerbewijs, alsmede de wegenbelasting- kaart weggenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Niettegenstaande de totale oppervlakte en ook den snelleren groei van darwintulpen veel beter is dan die der vroegere soorten, schijnt de handel in eerstgenoemde veel' beter te zijn dan in die der laatste. Voor sommige dezer soorten en dat is nog niet zoo heel lang geleden zijn kostbare prijzen betaald. Vandaar dat men met de saneering der Darwinnen veel royaler te werk is ge gaan dan met de enkele en dubbele soorten. Men was, en dit is verklaarbaar, wel wat huiverig om deze te vernietigen en achteraf beschouwd schijnt dit nu aan het licht te komen. De afd. De Rijp van den Bond voor Staatspensionneering heeft besloten in dezen zomer een uitstapje te maken met de ouden van dagen. Tevens werd op voorstel van den heer C. Kuiper besloten, dat de afd. de Rijp geen deel meer zal uitmaken van de federatie Alk maar. Na den oorlog werden de vele leegstaande kazernes te Leipzig voor particuliere doel einden verhuurd. Deze groote complexen dien den tot nu toe als woning of opslagplaatsen, terwijl groote hallen door de industrie in ge bruik waren genomen. Aangezien men „eerstdaags" deze kazernes denkt noodig te hebben, heeft men allen huurders de huur opgezegd. Sommige gedeelten zijn reeds ont ruimd. Volgens officieele berichten uit Boekarest is koning Carol gisteren woedend weggeloo- pen van een bijeenkomst, welke hij bijwoon de, toen hij begroet werd met uitroepen: Lang leve de IJzeren Garde. Deze IJzeren Garde is een semi-fascistische studenten-organisatie, die als anti-regeeri-ngsgezind geldt. Ambassadeur Ivan Maisky heeft te Bir- mingham een toespraak gehouden, waarin hij mededeelde, dat Rusland overwoog toe te treden tot den Volkenbond, aangezien de Sowjet-leiders altijd hebben verlangd den permanenten vrede te verzekeren. Kroonprins Michael van Roemenië is dezer dagen hard aan het blokken voor het eind examen van de lagere school. Hij studeert niet alleen, doch met twaalf andere jongens, die als de verstandigste leer lingen van andere scholen zijn uitgekozen. Óm niet te behoeven onder te doen voor deze leerlingen, moet prins Michael z^er ard werken. Tot het genoegen van zijn vaaer, koning Carol, was Michael er het vorige jaar in geslaagd, de tweede te worden van deze uitgelezen klas. Het denkbeeld, om zijn zoon met andere knappe leerlingen op te voeden, is afkomstig van den koning zelf, die van meening is, dat tegen den tijd, dat Michael het bewind op zich zal nemen, er een zeer democratisch be stuur zal moeten worden ingevoerd en dat het daarom goed is, dat de prins thans reeds nauw contact heeft met gewone burgers. Minerva Hartmaan, vermoedelijk de oudste verpleegster ter wereld, werdt morgen 102 jaar. Zij heeft vier oorlogen meegemaakt. Zij heeft echter nooit pensioen gekregen van de Amerikaansche regeering, omdat de registratie van haar dienst verloren is ge gaan. De laatste 28 jaar woont zij in een oud huis, bekend als „Minerva Fort" en zij wei gert elke aanbieding tot ondersteuning. Voordat zij verpleegster werd', was zij onderwijzeres. Zij verkeert nog in goede gezondheid. Tengevolge van de oneenigheid in de Cubaansche regeering hebben de verschil lende ministers gisteren hun ontslag aan geboden. Het doel hiervan was president Mendieta de vrije hand te laten en hem in de gelegenheid te stellen naar eigen over tuiging de verschillende ministers of in hun functie te herstellen, dan wel te vervangen. Naar verluidt, houdt het A.B.C. vast aan zijn eisch, dat de regeering in zijn handen wordt gelegd. Een Engelsch blad meldt uit Plymouth een typisch geval van zeemansliefde dat door een vergissing van den betrokken zee-officier aan het licht is gekomen. Een officier van hef Amerikaansche oorlogsschip „Wyoming", dat onlangs Plymouth bezocht, schreef ze ven briefkaarten aan meisjes in de Ver. Sta ten en postte ze in de brievenbus van een kruidenier in plaats van in de postbrieven bus, die zich er naast bevond. De kruidenier kon niet nalaten de briefkaarten te lezen, die gericht waren aan twee meisjes in New- Vork, een in Frisco, een in Los Angeles, een in Hawaï, op New-foundland en een in Me- xico-stad. Aan alle meisjes schreef de offi cier als een verloofde die naar den huwc Üjksbank haakt en hij eindigde: „Ik denk aan geen ander meisje dan aan jou alleen". De kruidenier heeft de briefkaarten thans ge post. Uit Bogota (Columbia) wordt gemeld, dat te Fetsagasuca, een plaatsje, dat ongeveer 45 K M. van Bogota ligt, een botsing heeft plaats gehad tusschen twee politieke groe pen. Negen personen zijn gedood en meer aan 50 gewond. In de vrouwenkliniek van Debrecen te Roemenië heeft men na langdurige proef nemingen een nieuw middel gevonden, waar door het oude vraagstuk, hoe men in gynae cologische inrichtingen een verwisseling van pasgeboren kinderen kf.n voorkomen, is op gelost. De tot dusver gebruikte methoden waren min of meer ondeugdelijk. De aangebrachte insignes vielen af, of werden yer wissel d bij het baden. De met inkt of verfstof aange brachte kenteekens werden na eenige dagen onleesbaar. Aniline-verf kon wegens gevaar voor vergiftiging niet gebruikt worden. In Amerika heeft men het geprobeerd met de dactiloscoop en de pedoscoop, doch een bevredigend resultaat gaf het niet. De art sen in de vrouwenkliniek te Debrecen hebben thans een bevredigend middel gevonden. Uit een oplossing van helsche steen en een z.g. vitale verfstof, genaamd pyrol-blauw, wordt een mengsel vervaardigd, waarmede men met een gewone pen op de huid kan schrijven Na eenige minuten wordt het schrift droog en kan met water niet meer worden afgewischt. Minstens twee weken blijft het schrift goed leesbaar en waarborgt daarmee dus een volmaakte bescherming tegen de verwisseling van babies in deze in richtingen. HET „JAZZ-CONCERT" VAN HEDENAVOND. Een A.V.R.O.-première. Hedenavond a.s. te 9.20 uur wordt over den Hilversumschen zender (301 M.) Rio Gebhardt's Concert in Es. gr. t. voor jazz orkest en piano ten gehoore gebracht door het gezamenlijke omroep- en Kovacs Lajos- orkest onder dirigentschap van Louis Schmidt, met als solist Pierre Palla. Het betreft hier voor ons land een eerste opvoering. Het woord „jazz-concert" Jazz als concertmuziekEen contraai- tie in terminis, welke dringend eenige op heldering behoeft. Tot goed begrip van het zonderlinge, hetwelk in de gewraakte woord verbinding ligt verborgen, dient in de eerste plaats het woord „jazz en wat het inhoudt, eens nader bekeken te worden. Wat is jazz? In onze verbeelding zien wij reeds min-of-meer-bejaarde huisvaders op doemen, die bij het vernemen van het toch zoo onschuldig klinkende woordje, van kleur verschieten, de handen tot vuisten ballen n tusschen de tanden sissen: „Jass? Dat is al les, behalve nu juist muziek. Het is de tot klank geworden ontaarding, waarin niet slechts ons muziekleven, doch tevens ook de beschaving zich bevindt". Ziethier een proe ve van „critiek", zooals een ieder in zijn naaste omgeving wel eens gehoord zal heb ben. Tot dezulken vragen wij slechts een blik in het verleden te werpen, het leven van zoovele, later onsterfelijk geworden geesten, te bestudeeren. Er is niets nieuws onder de zon. Het nieuwe en dan vooral het revolu- tionnair-schijnende nieuwe, ondervond in vroeger eeuwen heftigen tegenstand, onder vindt thans tegenstand en zal over 1000 jaar precies even veel moeilijkheden in den weg gelegd worden. De jazz is er. Hoe en wanneer zij geko men is, is van minder belang. Het feit be staat. Ondanks de smalende opmerkingen: dat die ketelmuziek (wat het 10 tot 15 jaar geleden ook werkelijk was) spoedig uit de wereld zou verdwijnen, mag de jazz zich in een uitstekende gezondheid verheugen. Maar en nu komen we waar we wezen moeten de gezondheid betreft alleen de „jazz" als zoodanig. Dus niet de „ersatz" waarmee de aether dagelijks vergiftigd wordt. Ja, zou er wel één woord te vinden zijn, waarom trent zulk een misverstand heerscht als juist dit? Zonder blikken of blozen noemt men Duitsche of Engelsch-Amerikaansche schla- geri'-muziek jazzmuziek; zonder schaame betitelt dezelfde „men" bands als die van Dajos Bela, Kovacs Lajos, Henri Hall e.d als jazzorkesten. Wanneer men door de radio een programma, aangeduid met de veelzeg gende titel „jazz-muziek" beluistert, hoort men weliswaar muziek-of-wat-daar-op-lijkt, doch zelden of nooit jazz. Men hoort dans muziek. En dansmuziek heeft juist evenw-.i met jazz te maken als een wals van Strauss- zaliger-nagedachtenis met de 9de symphonie van den onsterfelijken van Beethoven. WAT IN HET WATER BLOEIT. De trek is in de laatste jaren naar het water. De zee lokt en de strandbaden bloeien. Watersport viert hoogtij, en er is waarschijnlijk in ons land nog nooit zooveel gebaad en gezwommen, gezeild en geroeid als in den zonnigen zomer van verleden jaar. Die milde warmte, die het water doet zoeken en die op het water niet zoo gauw hindert, hebben we in dezen voorzomer nog al te weinig ge noten, maar Juli en Augustus, de echte zomermaanden, moeten immers ook nog komen. En de verwachtingen zijn ge spannen van velen, van hen vooral tot wie de roep van het water klinkt. Wij zijn, als we tot de watervrienden behooren, in Nederland bevoorrechte menschen. De zee ruischt langs de stran den en zingt zijn altijd eendere en toch altijd wisselende lied. De groote rivieren stroomen tusschen de dijken en gaan door een landschap, waarvan zij zelf een zoo belangrijk deel uitmaken, dat tot de schoonste van Holland behoort. De beken, vervuild helaas in Twente, afge damd, genormaliseerd jammer genoeg voor een groot deed daar en elders, vloeien door bosschen en velden en geven aan vele streken boeiende varia ties. Kanalen zijn gegraven alom en ook hun rechte strakheid hoort bij ons land. In de slooten staat hun stille spiegelen de water en in de boschvijvers weer kaatst het de wolken en het groene, straks het bont-gekleurde loof. Lest en wel mee het best zijn er de meren, de Kagerplassen ,de Friesche watervlakten, het waterlandschap van Loosdrècht en Giethoorn, heel het prachtige merenge bied van Nederland, stil verborgen nog hier en daar, maar druk bevaren toch in leze en in komende weken voor een zeer groot deel. Wie naar het water gaat, zal zijn vreugde vinden in de wijde ruimten om hem heen, in de klotsing van het water tegen den steven, in den wilden wind, die de zeilen spant, in de stilte van den avond, die zijn vrede over de wereld leg In vele, vele dingen In kleine dingen ook. Want heel die harmonie van het waterland, waartoe wolkenspel en windgeruisch, rietgeflui6- ter en avondstilte, vogelroep en golfge- kabbel, ruimte van wijde watergebieden en intimiteit van verscholen hoekjes be hooren, heel die harmonie wordt ook mede gevormd door wat daar geurt en groent langs den kant en wat daar groeit en bloeit in het water. Langs de kanten geurt en groeit en kleurt de wa termunt en de valeriaan, de zwanebloem en het wilgenroosje, de kattestaart en de moerasandoorn met vele, vele andere planten en bloemen. En in het water zelf, daar bedekken de witte waterranonkels heele opper vlakten der slooten, daar legt het kik- kerbeet elders zijn groene schijven over het watervlak. Daar heeft in Meische dagen de gracieuse rose bloei van het waterdrieblad de kanten van vaart en meer getooid en de gele plompen tus schen hun groote bladeren steken er ïu omhoog. Daar zal in Juli de mooie, gele watergentiaan beginnen te bloeien en soms heele goud-en-groene velden vor men en in zijn buurt zult ge de onopval lende groenbloemige fonteinkruiden vinden met hun bruinachtig blad. Daar steekt ook de veenwortel zijn sierlijke roode bloeiaren omhoog en de scherpe scheeren toonen liefelijker aanblik dan gewoonlijk in teere witte bloei. Het riet is een oeverplant, die echter ook de waterkanten annexeert en die, late bloeier als hij is, bij het voortgaan der zomerweeken toch steeds weer zijn glanzende bruine pluimen tusschen 't hooge blad laat den Zoo is daar op en om het water een rijke veelzijdigheid van groen en bloei, waaruit ik een en ken greep mocht doen. Het water is niet dor en dood, het blinkt en schittert, het kabbelt en vloeit, het stroomt en bruh't, het beweegt en leeft zijn eigen myste- rieuse leven in morgenglans en middag zon en avondschemerng, in de eenzame uren van den besterden nacht. r. in en op het water daar wuift en slingert het, daar trilt en beeft en groeit en bloeit en groent en kleurt het, daar blinkt en glanst en drijft en woelt het van wonderrijk en wonder veelzijdig leven Zoo staan aan den stillen water kant ook blank en zuiver, uit zwarten moddergrond zich verheffend naar het licht, als de essentie van het water, het over donkere diepten woelende, langs zwarten bodem schurende, maar in zijn wezen zoo pure, zuiverende water, zoo staan er ook de witte waterlelies met De negende keer stond Piet Prikkel tevergeefs te wachten Ureinw eer in ziin armpn .«i - a^iiu t imi rriKKCi tevergeefs te tot Dreinw eer m zijn armen zou terugkeeren Toen er 2 mi nuten verloopen waren, keek hij naar de lucht, om te zien waar Drem was gebleven. Hij deed echter een vreeselij..e ontdekkim. 24. Piet Prikkel had Drein namelijk verkeerd in de hoogte geworpen en hem op die manier in zee gegooid. De kapitein liet terstond een sloep uitzetten en bemannen, maar Drein zwom zoo snel, dat men hem niet meer in kon halen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6