Het leven van John Dillinger. ^Rechtszaken J-ijdschdfteH fBiaumiand KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraken. DE STERRENHEMELVAN 27 JUNI—3 JULI '34, 23h MT (24hZT) ZUID S/TUDNU5© wijd open kelken in het licht van de zon, da, waterlelies, die het allermooiste zijn van wat er in het water bloeit. En als er één vers is, dat van die bloei van 't water de schoonste suggestie geeft in zuiver gevoelde woorden, dan is het het gedicht van Van Eeden: Ik heb de witte waterlelie lief, Daar die zoo blank is en zoo stil haar kroon ultploolt in 't licht. Rijzend uit donker-koelen vijvergrond heeft zij het licht gevonden en ontbloot toen blij het gouden hart. Nu rust zij peinzend op het watervlak en wenscht niet meer. A. L. B. HEEMSKERK. (Juni). Getrouwd: Jac. v. Limmen en M. C. de Ruijter. Bevallen: J. de MunnikKruidewaar d. A. MeylandHeesterbeek z. C. J. DuineveldSinneg z. R. Beentjesde Wildt d. Strafzitting van Vrijdag 22 Juni 1934. Overtreding van demotor en r ij w i e 1 w e tP. W. te St. Pancras 3 boete of 1 week tuchtschool, H. S. te Alkmaar, J. A. L. J. te Amsterdam, J. A. H. te Amsterdam, C. N. te Bergen, G. B. te Noord-Scharwoude, T. L. te Broek op Langend ijk, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, J. W. te Alkmaar, W. B. te Egmond aan Zee, T. de W. te Koedijk H. D. te Alkmaar, C. B. te St. Pancras J. B. te Warmenhuizen, C. L. K. te Haarlemmerliede, A. J. te Srhermer- horn, J. S. te Wieringerwaard, S. J. de W. te Warmenhuizen, J. P. S. te War menhuizen, A. M. te Schagen, K. v. D. te Alkmaar, A. V. te Alkmaar, M. K. te Oudkarepel, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, J. H. S. te Aagtdorp, P. B. te Schagen, C. A. O. te Zuid- en Noord- Se) ermer, J. P. S. te Haarlem, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, N. J. J. O. te Alkmaar, ri. W. K. te Alkmaar, H. de G. te Kolhorn, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, I. V. te Texel, G A V *e 's-Gravenhage, ieder 8 boete of 8 dag°n hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: G. J. S. te Alkmaar, 1 brete of 1 dag hechtenis, P. J. H. te Breda, W. K. te Noord-Schar woude, W. S. te Zwolle, M. v. d. M. te Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, J. A. te Bergen, F. G. V. te Bergen, Ph. C. B. te Bergen, C. D. te Bergen, Th. J. H. J. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, J. F te Alk maar, J. N. S. te Alkmaar, ieder 4 boe te of 4 dagen hechtenis, J. J. K. te Alk maar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het wetboek van straf recht (dronkenschap)A. v. L. te Amsterdam, G. S. te Leeuwarden, M. J. W- te Haarlem, H. B. E. te Utrecht, J. T. te Amsterdam, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 427 van het wetboek van strafrecht T. de G. te Heerhugowaard 3 boete of 1 week tuchtschool. Overtreding van art. 435 van het wetboek van strafrecht P. v. L. te Alkmaar, 12 boete of 12 da gen hechtenis, J. de 0. te 's Gravenhage, 15 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de vogel- wetJ. S. te Schoorl, 8 boete of 4 dagen hechtenis, J. B. te Egmond aan Zee, 10 boete of 5 dagen hechtenis, J. G. Szn. te Egmond aan Zee, J. de G. te Egmond aan Zee, M. D. te Egmond aan Zee, S. G. Jz'. te Egmond aan Zee, ieder 'f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Hoofdstuk V. DILLINGER ORGANISEERT DE MISDAAD. Nog drie weken blijft Dillinger thuis; hij smeedt zijn plannen. Het zijn de afschuwe lijke plannen van een ziekelijk brein. De waanzin van een Nero of een Caligula be- heerscht hem. Roode Mary heeft den juisten man gekozen. Vier-en-twintig uur na zijn onderhoud met Roode Mary melden zich machinegeweer- Kelly en revolver-Underhill bij Dillinger. Beiden zijn „guns" der onderwereld: gang sterleiders, ae schrik der politie. Zij zeggen niet, wie hen gestuurd heeft. John Dillinger vraagt er ook niet naar: hij weet het. Roode Mary heeft voor twee flinke officieren ge zorgd. En met deze twee bouwt Dillinger zijn bende op. De beste vaklieden stroomen hem toe, koelbloedige misdadigers, die evenzeer als Dillinger er naar hunkeren, den grooten slag tegen de politie te leveren. Er is iets in John wat hun blindelings doet gehoorza men. Zij zweren bij John Dillinger, bij de zen man zonder vrees, zonder scrupules, zonder gevoel. Zij weten, dat hij toch een gevoel heeft, het gevoel der misdadigerseer. Dag en nacht oefent John Dillinger zijn mannen. Hij wil de beste schutters der Ver Staten uit hen maken. Hij prent hun steeds weer in: „Schieten zonder aarzelen; dooden spreken niet". Zij richten hun hoofdkwartier in, hun vestingen, hun schuilhoeken. Geweldige hoe veelheden wapens, patronen, gifgas- en traangasbommen en tallooze machinegewe ren worden overal verborgen. Overal worden steunpunten ingericht, waar snelle wagens, motorrijwielen en vliegtuigen tot hun be schikking staan. Een leger van handlangers, spionnen, vrouwen van verdachten levens wandel en souteneurs wordt gemobiliseerd en dan begint John Dillinger er op los te slaan. Het is een geheel nieuw systeem van koel- „Op den Uitkijk?', tijdschrift voor het christelijk gezin. Het nieuwe nummer trekt de aandacht zoowel door de vele illustraties als door den inhoud. Drs. A. B. W. M. Kok herdenkt Za- charias Ursinus, een der opstellers van den Heidelbergschen catechismus. G. J. Peelen wijdt een artikel aan de waarzeggerij, waar bij hij constateert, dat waarzeggers en profe ten ondanks de verlichte, beschaafde twin tigste eeuw nog niet veel van hun crediet hebben verloren. Willem de Mérodc vangt aan met een artikel over Herman Gor- «r-- Ds. J. D. Boerkoel schrijft in zijn buitenlandsch overzicht over Polen als de vriend van Frankrijk. Dr. Bruins Slot geeft beschouwingen over de gemeentelijke bestuurstaak, bezien in het licht van de te- genstelling autonomie en zelfbestuur. In „Ernst in de politiek" spreekt dr. J. Ve d- kamp oa. over de spelling-Marchant. Van ds. Velders weer een van zijn schetsjes over israelieten. Panorama heeft bijzonder fraaie opnamen van Yemen, een der weinige landen waar de slavernij nog wettelijk heerscht. Even zorg vuldig is het Duitsche stadje Weinsberg in beeld gebracht. Heel Weinsberg houdt de nagedachtenis vol aan de vrouwen, die in haar trouw en liefde voor haar mannen een list bedachten om het leven dier mannen te redden. Typeerend voor landen en volken is de pagina welk gewijd is aan „verdriet op bestelling" en waarop men de klagers en klaagsters ziet welke men bij begrafenissen kan huren. Goed kunnen schreien en diep kunnen zuchte zijn daar eigenschappen, die geld waard blijken. Aan mode, sport, bin nen- en buitenlandsch nieuws, enz is weer bijzondere aandacht gewijd. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van AHce Duer Miller, van J. Clarke en van Marie B. Schrader. Een groot deel van het Juni-nummer van het maandblad Dierenbescherming het door de Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren uitgegeven tijdschrift, wordt ingenomen door het verslag van de Alge- meene Vergadering, welke 25 en 26 Mei te Groningen werd gehouden. Voorts o.m. een verhaaltje over het redden van een paar jonge ransuilen met aardige foto's door J. A. Verwey. Aan het onderwerp: „Ritueel slach ten" worden eenige bijdragen gewijd. In „Dilemma" behandelt C. M. K. het voor en tegen van het vegetarisme. Het door den heer D. Aalfs te Groningen gedane voorstel ter Algemeene vergadering, te ijveren voor verandering van de verzekering van vee in verband met stalbranden, wordt volledig af gedrukt. RIJWIELBELASTING BLIJFT 2.50. Naar wij vernemen, zal de rijwielbelas ting voor het nieuwe belastingjaar, dat op 1 Aug. a.s. ingaat, niet, zooals oorspronke lijk in het voornemen der regeering lag, tot 3 worden verhoogd. De belasting zal voor het a.s. belastingjaar op 2.50 gehandhaafd blijven. DE PREVENTIEVE KRACHT VAN ONS LEGER. Vragen van eenige burgemeesters aan de regeering. Namens een op 20 Juni te Eindhoven ge houden bijeenkomst van burgemeesters uit Noordbrabant en Limburg hebben de burge meesters van Maastricht, Tilburg en Weert een adres aan den ministerraad gezonden, waarin ernstige bezorgdheid wordt geuit over de vraag of van de Nederlandsche weermacht bij de thans reeds doorgevoerde en nog te vreezen bezuinigingen bij een on verhoopt eventueel conflict wel een zoo bloedigheid, brutaliteit en bijna waanzinni gen moed. En toch is het eigenlijk geen nieuw systeem. Het is het oudste Wild-West- systeem, dat er bestaat. Het is een systeem, dat reeds lang verworpen was en in vergetel heid geraakt. Het is slechts nieuw in onzen tijd der photocellen, geheime alarminstallaties, auto matische geweren, bankdetectives, automati sche deursluitsystemen, kortom van al die tallooze hulpmiddelen der moderne techniek in den strijd tegen de misdaad. Meestal gebeurt het zoo: Dillinger rijdt met zijn auto voor een bank voor. Hij springt met zijn mannen uit den wagen en beveelt: „hands up!" Een schot weerklinkt en reeds zijn de handen in de hoogte. Dillinger, Kel ly en Underhill bedreigen bankemployé's en publiek, de drie andere bandieten plunderen de bank uit. Het verbluffende daarbij is niet slechts de eenvoud, het is ook de ongelooie- lijke snelheid, waarmede alles geschiedt. Het verbluffende is, dat plotseling de automati sche geweren bij de safes, de alarminstalla ties en de automatische sluitsystemen niet meer functionneeren. Het merkwaardige is, dat de bankdetectives tot de ontdekking ko men, dat hun revolvers ontladen zijn. De te lefoondraden zijn doorgesneden, de electri- sche leiding is defect, de revolverkogels der detectives vindt men later ergens, op de merkwaardigste plaatsen: in de tasch van den bankdirecteur of in een melkflesch in de cantine. Soms ook worden zij den volgenden dag in een brief aan de bank teruggezon den Waar Dillinger opduikt, ontstaat een pa niek. En die paniekstemming, waarin hei publiek reeds na de eerste groote geslaagde overvallen bijna systematisch wordt gejaagd, maken het Dillinger en zijn mannen bijna steeds mogelijk te ontkomen. Het wordt be kend, hoe meedoogenloos de bende er op los schiet. Men weet, dat de mannen pantser- vesten dragen, die niet gemakkelijk door een kogel doorboord worden. Men weet, dat hij die op EHllinger en zijn mannen heeft ge schoten, vaak eenige uren later ergens dood geschoten gevonden wordtin een hoek of midden op de straat. Of de kogel treit groote en in het bijzonder preventieve kracht zal uitgaan, dat de neutraliteit van ons vaderland zal worden ontzien en geen enkel van ons territoir zal worden geschonken. DE HEER WILLEN5TEIN ONGESTELD. Naar wij vernemen, is de heer Willen- stein, directeur van het departement van economische zaken in Indië, die naar men weet sinds eenige weken hier te landen ver toeft in verband met besprekingen met de regeering, sinds eenige dagen ongesteld. De overdrukke werkzaamheden, verbonden aan de tallooze conferenties welke de heer W. tijdens zijn verblijf woest bijwonen en dit gevoegd bij een ernstige gevatte koude, heb ben ertoe geleid, dat de geneesheer hem eeni ge weken absoluut rust heeft voorgschreven. Het vertrek naar Indië is daarom uitgesteld. DE TILBURGSCH'E TENTOONSTELLING. Wordt geopend door minister Steenberghe. Daar minister Colijn a.s. Donderdag in de Eerste Kamer aanwezig moet zijn en dientengevolge verhinderd is de industrieele tentoonstelling te Tilburg te openen, zal in zijn plaats minister Steenberghe de ope ningsrede. INCIDENTEN BIJ N.S.B.- 'S VERGADERING. Drie gewonden naar het ziekenhuis. Gisteravond heeft de N.S.B. te Amster dam in Gebouw Bellevue een vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer C. Frenay. De vergadering was openbaar, terwijl het stellen van vragen was toege staan. Kort voor de pauze werd het zeer on rustig in de zaal. De spreker werd herhaal delijk geïnterrumpeerd en het tumult ging weldra in een algemeen handgemeen over Er waren naar schatting ongeveer 200 anti fascisten in de zaal aanwezig. Met allerlei voorwerpen als gummistokken, fietspompen, stoelen en wat meer als slagwapen kon dienen, werd gevochten. Binnen korten tijd was een versterkte politiemacht onder lei ding van hoofdinspecteur Van Soelen van het bureau Leidscheplein aanwezig. Met ge weld werd aan het gevecht een einde ge maakt en werden de opposanten naar buiten gedreven. Er vielen rake klappen en drie Eersonen moesten met hoofdwonden naar et ziekenhuis worden overgebracht. Een N.S.B.-er werd gearresteerd en overgebracht naar 'het bureau Leidscheplein. Buiten verspreidden de verschillende groe pen zich, doch de rust was bij lange na nog niet teruggekeerd. Inmiddels was een zeer sterke politie-macht, waaronder ruiters en motor-brigaden op het Leidscheplein en om geving gearriveerd. Herhaaldelijk moesten charges worden uitgevoerd en van de gummi knuppel moest talrijke malen gebruik wor den gemaakt. Een en ander trok op dezen fraaien zomeravond veel belangstelling ook van niet politiek-georiënteerd publiek. AMSTERDAMSCHE BANKIERS VEREENIGING. Afscheid van dr. van Aalst. De gister gehouden alg. ledenvergadering der Amsterdamsche Bankiersvereeniging had een bijzonder karakter door het afscheid van den heer Dr. C. J. K van Aalst als voorzitter dezer vereeniging. De directie van De Nederlandsche Bank, de instelling, die, hoewel zij uit den aard' van haar bijzondere positie geen lid der Amster damsche Bankiersvereeniging is, toch bij bijzondere gebeurtenissen steeds met deze vereeniging in nauw contact staat, had aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg ge geven bij dit afscheid tegenwoordig te zijn Aanwezig waren de president van De Neder landsche Bank, de heer mr. L. J. A. Trip, en de directeuren de heeren J. F. de Beaufort en mr. J. Westerman Holstijn. Voorts waren het bestuur en de leden der hem, terwijl hij in een café zit en in de bla den de laatste berichten over de wandaden van Dillinger leest. Paniek overal! Een paniek, die de onder wereld systematisch weet te verwekken. Een leger van spionnen is aan het werk, in Chicago, in Denver, in New-York, in de duizend kleine steden in de provincie. Het. zijn mannen en vrouwen, vooral vrouwen revuegirls, danseressen, dames uit de socie ty. Alles, wat behoort tot de onderwereld of wat in verbinding staat met de onderwereld, is aan het werk, om den grooten slag te slaan, den slag, die de onderwereld weer groot en machtig moet maken. En in de duisternis werkt de ongekroonde koningin dier onderwereld; zij organiseert, beveelt, spionneert, schept alibi's en bevrijdt de flinkste gangsters uit de tuchthuizen. Maar de heros der onderwereld is John Dil linger, de man zonder vrees, de grootste gangsterleider van alle tijden. De Dillinger- bende wordt tot een nachtmerrie voor geheel Amerika. Dillinger heeft zijn centrale in Chicago, een geheime centrale, die niemand kent en waarin honderden gangsters werk zaam zijn. Deze centrale is als een vesting, zij is voorzien van machinegeweren, chemi sche gif wapenen, geheime radiozenders, morse-apparaten en telefoons. De organisatie werkt prachtig. John Dil linger weet nauwkeurig, op welken dag bij de Stillmann Bank te La Grosse een groot bedrag aan loongelden voorhanden is. „Blonde Lou", een revuegirl, verried het hem, nadat zij was uitgeweest met een em ployé van de bank. Dillinger weet, wanneer er in de voorstad Terre Haut bij Jeffe Sen Bros. Lid., een reusachtig bedrag aan een fabriek zal worden uitbetaald. Ook dit heeft een bankbeambte aan een vrouw verraden. John Dillinger rijdt met zijn auto juist op tijd naar de bank en maakt zich van het geld meester. Door omkooping, door vrouwen, door bedreiging komt hij op de hoogte van de plaatsen, waar schatten zijn te bemachti gen. Hij maakt de banken tot oorlogstoonee len, waarop dooden en gewonden achterblij ven. Hij maakt honderdduizenden en nog maals honderdduizenden buit en ontkomt Ster'/dj'grootte, olkUtot. Ster '/t 2* grootte. Ster 'A 1' 9r. Melkweg Wettelijk tageedireven bij het Bureau Ve Industrieel en Eigendom onder Mn 64222 O EERSTE K\? ©VOLLE MMN 3 LAATSTE KVMCTIER W NIEUWE HAAN Sterretijd 17 h 21 min. Ta drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De volle maan v. d. 27 in den Schut- VENÜS® MARS® JUPTTËRQ ter; afnemende maan van 30 Juni van den O.Z.O.-rand der kaart, vlak bij Sa- turnus, die, sinds hij eenige maanden geleden voor 't laatst op ons voorkwam, inmiddels den verliet. kaartje Steenbok Amsterdamsche Bankiersvereeniging vol tallig ter vergadering opgekomen. Na afhandeling van enkele gewone agen dapunten kwam de vervulling van de be- stuursvqcatures aan de orde. Ter vérvulling van de door het aftreden van den heer dr. C. J. K. van Aalst vrijge komen bestuursvacature werd de heer mr. D. Crena de Iongh gekozen. Voorts werd het periodiek aftredende be stuurslid, de heer mr. Y. J. H. van der Meulen, herkozen. Tot voorzitter werd daarna gekozen de heer Paul May, en tot vice-voorzitter de heer J. M. Telders. Al deze verkiezingen geschiedden bij acclamatie. BRAND DOOR DEN BLIKSEM. Gistermiddag heeft boven Almelo een kort, doch hevig onweer gewoed, tijdëns het welk de bliksem insloeg in de hoeve van den landbouwer J. H. Kleisen, terwijl het gezin aan tafel zat. In het huis ontstond een begin van brand, dat evenwel spoedig gebluscht kon worden, doch een groote schuur ging in de vlammen op, waarbij 21 varkens in de vlammen omkwamen. Groote voorraden hooi en stroo benevens gereedschappen verbrand den. De brandweer van Almelo moest zich be palen tot het voorkomen van uitbreiding van den brand. TRAM-ONGELUK, DAT GOED AFLIEP. In den nacht van Maandag op Dinsdag te ruim half één had op de Ceintuurbaan te Amsterdam een tramongeluk plaats, dat be trekkelijk nog goed afgeloopen is. Een remisetram van lijn 10 geraakte op den hoek van de Ferd. Bolstraat en Ceintuurbaan defect. Door een achteroprij dende tram wer den de motorwagen en bijwagen van lijn 10 opgeduwd. Dit ging ongeveer 20 M. goed, toen plotseling van onder het achter- balcon van den motorwagen van lijn 10 een geweldige steekvlam naar boven schoot, gepaard gaande met enkele knallen. De be timmering van het achterbalcon geraakte in brand; twee passagiers, die in den bijwagen zaten, benevens het personeel, wisten zich ijlings in veiligheid te stellen. Het brandje werd snel met zand gebluscht, waarna de tram weer opgeduwd kon worden en zoo de remise wist te bereiken. steeds weer aan zijn vervolgers. Bij iederen overval knallen zijn machinepistolen en zijn geweren. Steeds ziet men aan de zijde van John Dillinger den vetten, grijnzenden ma- chinegeweer-Kelly, die de beste schutter der Ver. Staten is, en den koelbloedigen Under hill. De politie is verbluft en radeloos. Nau welijks heeft de eene overval plaatsgevonden of de politietickers melden reeds een overval op een andere bank, gepleegd door de bende van John Dillingqr. „Dillinger maakt bij Hewlett Co. 50.000 dollar buit. Drie bankdetectives neergescho ten. Vier voorbijgangers gewond. Dillinger met zijn btnde ontkomen!" De icrantenverkoopers schieeuwen de nieu we misdaad uit, maar reeds braken de reus achtige rotatiepersen der groote bladen een nieuwe extra-editie uit: „Nieuwe overval door Dillinger op 'n bank. 60.000 Dollar bij Hay and rrench geroofd. Twee kassiers neergeschoten. Dillinger ontkomt in een ge pantserden race-auto Dozijnen politie-auto's vervolgen hem, maar zijn wagen is sneller. Zijn machinege weren zijn gericht op de vervolgers en dwin gen hen, hun pogingen op te geven. Geheele staten worden in afweertoestand gebracht: Indiana, Illinois, Wisconsin, Ohio. Alle poli tieposten worden in alarmtoestand gebracht, vliegtuigen worden gereedgehouden. De banken dezer staten zijn met machinegewe ren bewapend. En wee Dillinger, zoo hij nu komt! Dan is hij verloren. Maar Dillinger komt niet, hij lacht ze uit. Hij weet dat alles reeds van tevoren, dat van de politie, van de vliegtuigen, van de machinegeweren in de banken. Zijn spionnagecentrale werkt voor treffelijk. In deze dagen houdt Dillinger zich op grooten afstand van de gewapende sta ten. Maar in Minnesota heeft niemand aan John Dillinger gedacht. En nu brengt hij Minnesota een bezoek. Uitgeplunderde ban ken, dooden en gewonden zijn het gevolg van dezen rooftocht. Dillinger is weg. voor dat Minnesota maatregelen kan nemen De geschiedenis van den bankkussier H te Wayne. Hij komt 's morgens wat vermoeid GEKNOEI MET TARWE? Bij den Noord-Brab. boerenbond. Onlangs zijn in do provincie Zeeland knoeierijen ontdekt met „regeerings- tarwe". Twee vooraanstaande graan handelaren zijn toen in arrest gesteld en na eenigen tijd weer vrijgelaten. In bepaalde kringen wordt de zaak thans zeer ten onrechte generalisee- rend aangegrepen, als bewijs, hoe verkeerd het is, om den particulieren handel in te rchakelen bij de uitvoering van landbouw-crisi6maatregelen Onmiddellijk na ontdekking verscheen toen al een communiqué der Graancen- trale over de zaak. Reeds sedert eenigen tijd is echter bekend, dat ook bij de Coöperatieve Handels vereeniging van den Noord-Brabantschen Boerenbond dingen zijn ontdekt, die zouden kunnin wijzen op fraude. Zoo is b.v. op 29 Mei, dus vrijwel een maand geleden, een partij T.C. tarwe, die gedenatureerd was, door controleurs van het bureau der Tarwecentrale te Breda in beslag geno men, welke partij voor ongeveer de helft uit uitschoonsel bestond. Zelfs zouden er nog meer somber stemmende bevin dingen zijn opgedaan. Waar de partij in beslag genomen „tarwe" zich thans be vindt, is het „Hbld." en anderen niet be kend. Wel weet men, dat Regeerings- commissaris Louwes zich Woensdag j.L in eigen persoon naar Brabant heeft be geven. Aangezien heden precies vier weken zijn verloopen sedert de eerste ontdek king, zonder dat in scherpe tegenstel ling met het Zeeuwsche geval nog één officieele mededeeling ter zake is verschenen, lijkt het dienstig, dat dit alsnog geschiede. OPVOERING VAN JET AANTAL LEERLINGEN. De houding van de onderwijzers. In de gisteren te Amsterdam gehouden huishoudelijke vergadering van de afdee- Iing Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers is de opvoering van het aan tal leerlingen per klas bij het lager en voor bereidend onderwijs ot 48 besproken. In een op de bank en denkt aan den dollen nacht, die achter hem ligt. In een bar heeft hij Lissy Hegan ieeren kennen, een prachtig meisje; hij was op het eerste gezicht verliefd op haar. Zijn hoofd doet hem pijn; wat heeft hij al niet door elkaar gedronken! Hij had het eigenlijk niet moeten doenvandaag heeft hij een zwaren dag. Aan loongelden moet 70.000 dollar worden uitbetaald. Daar vait hem plotseling in, dat hij 's nachts over deze loongelden heeft gesproken. Drommels, waarom heeft hij dat gedaan? Heeft Lissy hem dat gevraagd? Natuurlijk, maar waar om? Deze gedachte maakt hem plotseling doodelijk bang. Niemand mocht weten Dan heeft hij geen tijd meer om er over na te denken. Zes mannen stormen de bank binnen, gewapend met revolvers en machine pistolen. Paniek! „Bandieten!" schreeuwt H., terwijl hij met den voet op een knop drukt, die de politie wacht alarmeert. Een der bandieten springt op hem toe: „De loongelden, ouwe jongen! 70.000 Dollar, en een beetje vlug!" H. kijkt in twee koude, wreede oogen en in den loop van een machinepistool. Op dit oogenbhk weet hij, dat Lissy Hegan een spionne van de Dillingerbende was. En deze man voor hem is Dillinger. Hij herkent hem direct. Waarom komt de politie niet, denkt hij wanhopig, terwijl hij trilt van opwinding. Dillinger grijnst. Hij schijnt de gedachten van den kassier te raden. „De electrische stroom is uitgeschakeld, vriendje", zegt Di!- linger. „De politie zal je belsignaal niet hooren". Hij heeft zijn revolver in een la liggen Een razepde woede maakt zich eensklaps van hem meester. Hij is woedend op dezen bandiet en op Lissy, die hem verraden heeft „Handen af van die revolver!" schreeuwt Dilinger. Maar H. is niet laf. „Ellendeling! schreeuwt hij en richt de revolver. Het is de laatste handeling van zijn leven. Hij heeft de hand nog niet aan den trekker als het ma chinepistool knalt. Bijna een dozijn kogels heeft de kassier in het lichaam, als hij lat*r wordt gevonden (De vier vorige artikelen werden opgeno men 16, 19, 21 en 23 Juni. Red. Alkm Crt (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7