PRINSES JULIANA IN ENGELAND. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX" Muizenplaag leidt tot paniek. motie werd, overwegende dat een dusdanig aantal de paedagogische beteekenis aan de school ontneemt en vruchtdragend onderwijs onmogelijk maakt, besloten, in samenwer king met organisaties van ouders en onder wijzers en in samenwerking met de moderne arbeidersbeweging zich met alle kracht te verzetten tegen elke poging om verdere be zuiniging op het lager en voorbereidend on derwijs tot stand te brengen en ieder op te roepen, die het groote volksbelang van goed onderwijs inziet, dit verzet te steunen. NASLEEP BACON-AFFAIRE. Thans voor de rechtbank te Brussel. Naar bet „Hbld." verneemt zullen An- dré Peuschgens, de gewezen hoofdver tegenwoordiger der Varkenscentrale te Brussel, en de Esscheneche varkens- vleeschimporteur H. C. van den Eynde over eenigen tijd te Brussel moeten te rechtstaan, verdacht van medeplichtig heid aan invoer in België van varkens- vlcesch, waarvoor geen invoerrecht is betaald en dat niet aan invoerkeuring was onderworpen. Peuschgens is Nederlander en zal niet worden uitgeleverd; Van den Eynde, die Donderdag j.1. te Rotterdam uit de pre ventieve hechtenis werd ontslagen, i6 Belg en is reeds naar zijn land vertrok ken. LOOPJONGEN VERDWIJNT MET 500. Opsporing vruchteloos gebleven. De N.I.V. Van Hoorns Vleeschhandel- en Worstfabriek aan de Lange Hilleweg in het tuindorp Vreewijk op den linker maasoever te Rotterdam, heeft bij de politie aan de Nassaukade aldaar aan gifte gedaan ver verduistering. Vrijdagmiddag had zij haar 22-Jarigen loopjongen uitgestuurd om een kwitan tie van 500 te innen. Met dit geld moest de jongen een leverancier betalen. Te vens had hij bij zich eenige kwitanties tot een gezamenlijke waarde van 77 22 Tot dusver heeft de jongen zich niet bij zijn chef gemeld. Het is gebleken dat de kwintantie van 500 wel geïnd is, doch t de leverancier het hem toekomende ge.u niet heeft ontvangen. Wat er met de kleinere kwitanties is gebeurd, wordt nog onderzocht De poli tie heeft nog geen enkel spoor van den jongen in de ouderlijke woning aange troffen. UIT RIJDENDE AUTO GEVALLEN. Een noodlottig „frisch luchtje In de buurtschap Reutum onder de g- meerite Tubbergen is de 24-jarige B. Holst uit Enschede, doordat men om meer frissche lucht te krijgen de deur uit de cabine had genomen, uit een rijdende vrachtauto gevallen, ten ge ve Ige waarvan hij een ernstige schedel breuk bekwam. Holst is .^poedig daarop aan de gevolgen Overleden. Prinses Juliana heeft het week-end door gebracht bij Lord Salisbury. Zij zal deze week eenige malen de gast zijn van onzen gezant, jhr. de Marees van Swinderen. Van avond zou zij na op de Nederlandsche lega tie den maaltijd te hebben gebruikt de avondreceptie bij lady Mildred Fitzgerald in Dorchester hotel bijwonen. Morgen is hef diner en bal der Nederlandsche legatie. KINDERMISHANDELING. Reeds eenigen tijd stond de 43-jarige ar beider A. N. te Otten bij de gemeente-politie onder verdenking van kindermishandeling, doch zekerheid had men daaromtrent niet. Het was bekend dat N. zijn 9-jarig zoontje gebruikte voor het verrichten van zwaar werk, terwijl de kleine een zeer slechte ver zorging genoot. Zondagmorgen omstreeks 6 uur hoorden de buren wederom een klagend gehuil en pijnlijk geschreeuw, dat zoo erg werd, dat de gemeente-politie er mede in kennis werd gesteld. Thans kwam vast te staan, dat het lichaam bedekt was met blauwe plekken en builen en dat verder armen, polsen, handen en ooren ontvellingen en bloedende wonden vertoonden, die zooals het geneeskundig on derzoek heeft uitgewezen, op geweldadige wijze waren toegebracht. Volgens ooggetuigen werd de kleine meer malen mishandeld met een stok, welken de moeder, die gebrekkig is. bij het loopen noo- dig heeft. De moeder zelf verzette zich nooit tegen deze mishandelingen, maar hielp zeer vaak mede. N. verklaarde, dat de kleine dikwijls on deugend was en alleen door lichamelijke kastijding tot rede te brengen was. Proces-verbaal is opgemaakt wegens kin dermishandeling. ONVERBETERLIJK. Ter beschikking van den officier van justi tie in Den Haag is gesteld de zwerver H. L., die op 9 Juni j.I. uit de werkinrichting Veen- huizen was ontslagen, waar hij een vonnis van ruim 5 jaar had ondergaan ter zake van brandstichting en diefstal. L. kon Vrijdag j.1. worden aangehouden in verband met een door hem verpleegde inbraak in een perceel in ce Nassaustraat te 's-Gravenhage, welk perceel tijdelijk onbewoond was. Hij had zich aldaar toegang verschaft door over- klimming en verbreking. Eenmaal in het per ceel had hij alle kamers doorzocht en alle kasten leeggehaald. Enkele sieraden werden ontvreemd, welke later in de Bank van lee ning aldaar in beslag konden worden ge nomen. Doordat hij op enkele voorwerpen vingerafdrukken had achtergelaten, kon zijn signalement worden vastgesteld en hij daar op worden gearresteerd. Bovendien bleek, dat hii verleden Dinsaagnacht had ingebroken in een perceel aan den Benoordenhoutsche- weg, waar dien nacht slechts de dienstbode aanwezig was. Ook daar had hij het geheele huis doorzocht en eenige sieraden ont vreemd. Op het hulpgeroep van de dienst bode; die wakker was geworden doordat aan de deur van haar kamer werd gemorreld, had hij de vlucht genonfen. De aldaar gestolen voorwerpen had hij later verkocht. EEN DIRECTEUR GEARRESTEERD. Onjuiste keuringsverslagen. Gistermiddag heeft de justitie te Amster dam gearresteerd den directeur van het slachthuis te Uithoorn, van D. Hij werd ge arresteerd onder vermoeden dat hij door on juiste keuringsverslagen de veeverzekerings maatschappij heeft opgelicht. Hem zal op lichting en valschheid in geschrifte worden ten laste gelegd. Bedoelde oplichtingen gaan waarschijnlijk reeds over een geruim aantal jaren. In zijn keuringsverslagen gaf de man veel meer deelen van het gekeurde rund als on deugdelijk op dan in werkelijkheid het geval was. Al deze zoogenaamde afgekeurde gedeelten werden dan door de verzekering vergoed, ter wijl in werkelijkheid de waarde van het rund normaal bleef. Aan dezen truc had dus de eigenaar en naar alle waarschijnlijkheid ook de directeur een geldelijk voordeel. De man is op last van den rechter-commis- saris in het huis van bewaring opgesloten. VERKEERSONGEVALLEN BOTSING TUSSCHEN AUTO EN AUTOBUS. Zes gewonden. Gistermiddag omstreeks kwart voor één heeft op den Rijksstraatweg te Sotsterberg een ernstig auto-ongeluk piaats gehad. Dr de Boer uit Soesterberg keerde per auto huiswaarts. Juist toen hij met zijn wagen in de richting van zijn woning zou zwenken, werd hij van achteren aangereden door een autobus, die .ten dienst tusschen Assen en Utrecht onderhoudt. Tengevolge van de bot sing reden beide voertuigen tegeri een boom. De auto van dr. de Boer werd nage noeg geheel vernield; de autobus werd van voren ingedrukt. Dr. de Boer werd licht gewond. Voor de inzittenden van de autobus waren de gevol gen echter ernstiger Eenigen van her. vlo gen door ds voorruit. In totaal moesten vijf passagiers, n.1. twee vrouwen en drie man nen (o.w. een soldaat) naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort werden overge bracht. Het vervoer geschiedde per zieken auto, met een gewonen auto en per fiets-bran- card. Twee der gewonden henben een her senschudding opgeloopen; twee anderen zijn ernstig aan het hoofd gewond. Deze laatste, vier zijn ter verpleging in het zie kenhuis opgenomen. Het zijm mevr. Wolf uit Groningen, mevr. Vadc uit Wiidervank en de heeren P. van Dijk uit Utrecht en M. de Wit uit Niezijl (gem. Grijpskerk) Automobilist verongelukt, door dat hij te snel reed. Hedenmorgen te ongeveer 5 uur reed de 20-jarige reserve-wachtmeester van de schooi voor verlofsofficieren der bereden artillerie te Ede, A. P. J. H., met zijn auto van Arnhem naar Ede. Nabij de Ginkel is de auto, vermoedelijk doordat de bestuurder met te groote snelheid reed, tegen een boom gebotst. De auto kronkelde als het ware om den boom en de bestuurder H., die zich al leen in den wagen bevond, was vrijwel op slag dood. Het lijk werd naar de militaire geneeskundige inrichting te Ede vervoerd. KORTE BERICHTEN. De Prins is gisteravond per trein van 8 uur 44 aan het Staatsspoorstation uit het buitenland in de Residentie teruggekeerd. Morgen zal de ekende journalist Maurit6 Wagenvoort thans verbonden aar, „Het Algemeen Handelsb'ad", zijn 75en verjaardag vieren. £and: enJmm&ouw DE VEILING TE VENLO EN DE EXPORT NAAR DUITSCHLAND. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Aangezien de Venlo'sche veiling voor 90 pCt. op den export naar Duitschland is aan gewezen, komen tengevolge van de deviezen- verordening en dearingwet de gelden uit Duitschland slechts zeer langzaam binnen, waardoor de veiling nog belangrijke vorde ringen op de verschillende koopers heeft Eiken Zaterdag worden ruim 750 leden, welke bij de veiling zijn aangesloten, uitbe taald. Aangezien het seizoen thans binnen enkele dagen in vollen gang is, wordt de omzet op de veiling steeds grooter, waarte genover de gelden uit Duitschland niet even redig binnenvloeien, zoodat het veilingbe- stuur in overleg met de leden heeft besloten de wekelijksche uitbetalingen aan de aan brengers een week uit te stellen. Men hoopt zoodoende een behoorlijke reserve te vormer, om gedurende den verderen duur van het seizoen over voldoende contanten te kunnen beschikken en de betalingen regelmatig te doen plaats vinden. Naar wij vernemen is deze maatregel uitsluitend het gevolg van de deviezenverordening en clearingwet en be hoeft tot geen enkele ongerustheid aanleiding te geven. Stad en Omgeving. INGEKOMEN PERSONEN. B. Dijkstra, echtg. J. Hoekstra, N H huishoudster, Stationsweg 26, van Fra- neker. J. H. Hendriks, R.., hoofdcon ducteur N.S., en echtg. en kinderen, Kinheimstraat 31, van Gennep. W. Vledder, H A.E.A., dienstbode, Stations straat 8ó5, van Heiloo. G A.. Tiet, R.K., dienstbode, Langestraat 64, van Amsterdam. H. P. Bommer, R K„ melkventer, Zeglis 61, van Graft. J. M. van Vianen( R.K., religieuse, v. Ever- dingenstraat 18, van Soest. A. Smit, geen, betonwerker, Blaeustraat 30, van Velsen. E. H. van Bree, geen, chauf feur A.T.O., en echtg. en kinderen, van Leeuwenhoekstraat 9, van Elburg. C P. Brakenhoff, RK, leerl. machi nist N.S., Popelmanslaan 15, van Rotter dam. P. Walrecht, NH., filiaalhouder „Velo"-waschmachine6 en echtgen. en dochtertje, Luttik Oudorp 62, van Hoorn. S. J. Eriks, geen, zonder beroep, Ly ceumstraat 71, van Amsterdam. J. J. van Gastel, N.H., geh. met J. A. Tim- mers, C. W. Bruinvisstraat 25, van Noordgouwe. A. M. Olof, R.K., dienst bode, Langestraat 7, 4van Medemblik. J. Klompmaker, N.H., zonder beroep, en echtg., D.G., en zoon, geen, Oudegracht 149, van Rotterdam. H. Boon, N.H., dienstbode, Oudegracht 178, van Texel. A. Louwe, RK., slager (o.), en echtg. en kinderen, Nieuwpoortslaan 45, van Oudorp. S. R. Stolker, echtg. A. Boe- ser, geen en dochtertje, N.Ha., Heuli 28, van Haarlem. M. A. Koning, N.H., dienstbode, Molenbuurt 22 ,van Koedijk. VERTROKKEN PERSONEN. J. J. Semeijn, N.H., kappersbediende, van Scharloo 24 naar Hoorn. G. L. Jedeloo, E.L., goudsmidsbediende, van Fnidsen 105, naar Amsterdam. C. Th. van Nieuwkerk, R.K., dienstbode, van Houttil 30 naar Heerhugowaard. H. J. Hovestad, G.K., letterzetter en echtgen. en dochter, van Stuartstraat 47 naar Amsterdam. P. Spel, R.K., dienstbode, van K. van 't Veerstraat 106 naar Hoorn. Z. Bergsma, D.G., leerares .bij het Iandbouwhuishoudonderwijs, van Wes- terweg 55 naar Harlingen. L. Hop, N.H., z.b.. en echtgen., van Houttil 34 naar Heiloo. M. C. C. Ve'dt, R.K., huishoudster, van Lyceumstraat 21 naar Purmerend. C. W-'tte, N.H., beambte N S., van Asterstraat 3 naar Nijmegen. D. J. van Amstel, N.H., van Macl. Pontstraat 3, naar Amsterdam. A. de Beus, echtgenoote van A. Wijker, N.H zonder beroep, van ruislaan 14 naar Hi arlem. R. Ratelband, geen, handels reiziger. van Stationsweg 19 naar Scha- gen. J. Jonsen, N.H.. secretaris van den Armenraad, van Wilhelminalaan 20 naar Groningen. J, Zipp, geen, tech nisch employé, en echtgenoote, van Co- mausstraat 12 naar Nederland ,ch Oost- Indië. N. Jonker, echtgenoote van D. Schoemaker. geen, zonder beroep, van L^-ndstraat 6 naar Graft. J. L. van B' erschoten. N.Hverkoopster, van Me- tiussfraat 14 naar Arnhem. T. M. Ko ning N.H., dienstbode, van Stationsweg 44 naar Koedijk. H. van der Laan. GK„ chef proeftuin, en echtgenoote, var Blaeustraat 7 naar Wieringerwaard. J. delenEboseh, N.H.. vischhandelaa.-, en echtgenoote en dochter en stiefkinde ren, van Hekelstraat 29 naar Oudorp. 5. G. de Vries. C.K z.b.. van Blaeustr 7 naar Dragten. W. H. Eecen, N.H., banketbakker, van Koningsweg 4 naar Bussum. H. C. Wuis. N.H., hulp in de 'leshouding, van Koningsweg 4 naar Bussum. H. Berger, R.K., veehouder, en echtgen., van Westerweg 164 en Koor straat 37b naar Heerhugowaard. D. de Jong, N.H, chauffeur, en echtgenoote en kinderen, geen, van Leeghwaterstr. 3 naar Bergen (N.H.) H." Hulskamp, RK., schoenmaker, pn echtgenoote, en kinderen, geen, van Hoeverkade 13 en Ropjeskuil 36 naar Oudorp. J. C. Hoebe, R K., chauffeur, en echtgenoote en dochter en stiefdochter, van Oude gracht 5 naar Schagen. J. Douma, G.K., arbeider, en echtgenoote, van Nieuwlandersingel 18 en Schagen6traat I naar Wijdenes. Th. J Beenken, N.K., kapper, van Breedstraat 2 naar Egmond aan Zee. J. van Roon, N.H., z bvan Tuinstraat 9 naar Hilversum. W. Huisman, G.K„ schipper, van lig plaats Victoriepark naar Opsterland. D. van Zon, geen, dienstbode, van Lut tik Oudorp 73a, naar Dudorp. J. M. M. Feddema, R.K., dienstbode, van Westdijk II naar Akersloot N. L. Besse, geen, winkelbediende, van v. d. Woudestraat 42 naar Den Helder. M. G. de Nijs, R.K., z.b., van St. Anna- H.E.L., letterzetter, en echtgenoote en straat 9 naar Delft. P. G. van 't Hof, kinderen, van Zeglis 51 naar Heiloo. G. J. J. Wijnker, R.K., boerenknecht, van Zeglis 83 naar Heerhugowaard (N.) M. M. van Koot, geen, huishoudster, van Zocherstraat 16 naar Amsterdam. C. M. Kareis, R.K., z b., v. Dr. Schaep- mankade 18 naar Spanbroek. A. S. W. Hamel, monteur, geen, van Bergerweg 6. naar Oudorp (N.-H.) C. 01 ij. DG., verwarmingstechniker, van Noorder kade 63 naar Leeuwarden. B. Eek- ho', geen, vertegenwoordiger, en echtge noote, D.G., van Voordam 15a en Laat 146 naar Heiloo. M Th. Beer, R K., dienstbode, van Langestraat 47, naar Dutschland. M. C. van Diepen, R K., echtgenoote van N. F. C. Nieuwenhui- zen, z.bvan v d. Woudestraat 45 naar Heemstede. A. Brugman, N H.. dienst bode, van Corfstraat 1 naar Hoogkarspel A. M Kokke, weduwe van M A. van Lokven, geen, van Rippinsstraat 11 naar Ned. Oost Indië. Q. P J Kroon. R K„ wirkelchef. van Hoogstr. 6 naar Den Helder. R. Degeling, R.K., tuinder, en echtgenoote en knderen, van Huiswaard 1 naar Heemskerk. Spoct DE INTERNATIONALE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Aan de op 24, 25, 26 en 27 Juli a.s. in de omgeving van Nijmegen te houden vierdaag- sche afstandmarschen, uitgeschreven door den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding kan, onder verleening van vrij vervoer en van een geldelijke tegemoetkoming, worden deelgenomen door militairen en vrijwilligers van den Landstorm (Vooroefenir.gs-Instl- trut). werpen en een veldloop. Den deelnemers, die aan de minimum-eischen hebben voldaan, zullen het diploma en het vijfkamp-kruis worden uitgereikt, terwijl voor het totaal classement afzonderlijke prijzen beschikbaar worden gesteld. De minister van Defensie stelt ten behoeve van elk der vijfkampen een zilveren wisselbeker beschikbaar voor het konps met de beste resultaten. Deze bekers worden in eigendom verkregen, nadat zij door hetzelfde korpc in twee achtereenvol gende jaren, of driemaal in het geheel, wor den gewonnen; bovendien ontvangt jaarlijks het winnende korps een kleinen zilveren her inneringsbeker. Kolven. KOLFWEDSTRIJD TE NIEUWE NIEDORP. Zondag j.1. is in de Prins-Maurits te Nieuwe Niedorp de beslissingswedstrijd ge speeld om den visselbeker tusschen Koog aan de Zaan en Nieuwe Niedorp, welke is gewonnen door Koog a. d. Zaan. Gespeeld werd wederom met 12 spelers van iedere club door ieder 15 slagen. Door Koog a. d. Zaan werden 1252 en door Nieuwe Niedorp 1278 punten gesla gen. De stand van den voorwedstrijd was Koog a. d. Zaan 1333 en Nieuwe Niedorp 1130 pnt Alzoo totaalstand 2585 en 2408 pnt., zoo dat gewonnen is door Koog a. d. Zaan met een puntenmeerderheid van 177. Het hoogste aantal punten werd geslagen door Jb. Gelder van Nieuwe Niedorp met 148 pnt. Wederom kenmerkte deze wedstrijd zich door een buitengewoon geanimeerd ver loop. S ch i e t e n. SCHIETWEDSTRIJDEN IN ALKMAAR. De leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, die der Burgerwacht en het Politie Korps alhier houden op 27, 28 en 29 Juni onderlinge schietwedstrijden op geweer K.S.O., op de bovenzalen van den heer Th. van Gijzen, Breedstraat, alhier, 's avonds van 7 tot 11 uur. De wedstrijden zijn verdeeld in Korps, Personeel, Kampioens, Vrijebaan en Ge- luksbaanwedstrijd. Ieder lid van bovengenoemde instituten^ kan deelnemen. De burgemeester van Alkmaar heeft be reids het voorzitterschap van het eere-comité aanvaard en een keurige medaille uitgeloofd. Meerdere notabelen namen zitting in ait comité, terwijl de wedstrijdcommissie reeds vele aangeboden prijzen mocht ontvangen. Evenals vorige jaren beloven het 3 dagen van echte schietsport te worden, waarbij het aan spanning niet zal ontbreken. VIJFKAMPEN VOOR MILITAIREN. De door het Nederlandsch Olympisch Co mité georganiseerde vijfkampen voor offi cieren zullen worden gehouden op 10, 11, 12 en 13 Juli a.s. Het programma omvat schieten, zwemmen, schermen, handgranaat A t h 1 e t i e k. HALTER-SUCCESSEN. Op de K.N.G.V.-athletiekwedstrijden te Zaandam behaalde het lid van „De Hal ter" C. Bakker het kampioenschap van Ne derland 1500 M. harloopen (tijd 4 min 36 sec.) Zondagmorgne hield de gym.ver. „De Halter" haar tweeden afstandmarsch voor jongens en meisjes. Door den regen waren eenigen thuis ge bleven, maar om 8.20 marscheerden 27 jon gens en meisjes om den marsch van 15 K.M te volbrengen. Opgewekt arriveerde allen zonder uitval lers om 11.30 in Alkmaar, zoodat de af stand werd afgelegd binnen den voorge schreven tijd. Postduiven. Bovenvermelde vereeniging hield een wed vlucht vanaf Pont Sint Maxence. 402 K.M. Los 6.40. Wind Z.Z.W. Aantal deelnemende duiven 100. Tijd van aankomst; 1. N. J. Meijer 12.40.23 2. C. G. de Nijs 12.50.37 3. A. Haring 12.51.12 4. C. G. de Nijs 12.51.20 5. H. J. Caarls 12.55.26 6. N. J. Meijer 12.57.15 7. N. IJpma 12.58.16 8. P. H. Ranzijn 12.56.19 9. H. J. Caarls 12.59.43 10. L. v. Vuure 1.00.48 D- Joh Bek 1.01.36 A. Hanng 102.04 13. H. J. Caarls i 04 38 14- idei" 1.05:53 15. De Looze en Pauw 1 05.51 16. N. J. Mei'°r 1 08 25 17. J. Egberg.n j 18. S Hopman 1 oq 40 19. C. J. de Moei j Ï321 20. H. Machielse l 14 ss 21. S. Dingerdis I 15 28 22. A. Kleef oq 23. H. Machielse ,0=4 24. H. Machielse 1 17 91 25. H. J. Struijs Motoren. ACHTER DE PITS. Simpson, de man die gaat, aan het woord. Rusk, de man die komt. Wat Stanley Woods verdient. A«h,te4r de Pits. 200 schrijft het N. v. h N klopt het hart van de T. T. HPHn'fmpnhaer d'e van houten cabines, die de namen dragen van alle motormerken die maar iets in de race-wereld hebben in te brengen, staan de machines, die de hoofd factor van den strijd op het Circuit van uitmaken en bewegen zich de cou reurs en hun helpers. Hier worden de mo toren, waarvan de Duitsche wel van zilver lijken, en de Belg.sche glanzen als renpalr den, verzorgd als troetelkinderen, hier woï- den de laatste afspraken gemaakt tusschen de renners en de le.ders der fabrieken Hier vindt men de kopstukken van de Husq^arna, de Zweedsche fabriek die met de Belgen samen het offensief op Engeland onweer- lranï 8i ffY/°P?d door "'«mand min der dan Stanley Woods in haar dienst te ne men; hier ook instrueert Joe Craig, de con- Wanneer muizen niet onmiddellijk afdoend wor. den bestreden, kan men, evenals de Heer A. te IC, voor het geval komen te staan, dat huisraad noch levensmiddelen veilig zijn voor besmetting, ver nieling en vraatzucht Alleen een werkelijk vergif, zooals „Rodent", Is in staat muizen en ratten vol komen uit te roeien. De Heer A. schreef ons, dat hij met één doosje Rodent in 3 avonden 113 mui zen gedood had. Zorg, dat U steeds een doos Rodent van 50 of 90 cent in huis hebt welke o.a. elke drogist U kan leveren. Imp.Fa. B.Meindersma, Den Haag. B52 structeur van Norton, zijn mannetjes voor de laatste maal. Nortor. dat is vandaag niet Woods, Hunt of Handley. Het is Simpson. Jimmy Simpscn: klein, gespierd, beenig, met een paar grijze oogen in een niet meer jong, gebruind gelaat. Een van de weinige groote Engelsche renners die tot nu toe nog niet op het Nederlandsche traject startten, maar nu even is ove.gewipt om de Junior T. T. op zijn naam te brengen eer hij er mee zal gaan uitscheiden. „Ik ben nu 36", zegt Jim' „en ik gevoel dat het racen je niet in je kleeren blijft hangen. Zoo op het eind van den zomer heb je er je bekomst van en ieder jaar meer krijg je het gevoel dat het maar beter is het aan de jongeren over te laten. Misschien komt het ook hierdoor, omdat ik in de laatste vier seizoens niet minder dan twaalf beenderen, nu eens hier, dan daar. heb gebroken. „In alle geval: ik ben besloten er oip het eind van dit seizoen, dat mijn dertiende is in de internationale motorsport, een eind aan te maken. Ik vind het tegenover mijn vrouw en beide kinderen niet fair, er nog langer mee door te gaan, en bovendien heb ik m'n zaken die het steeds lastiger maken mij voor de races vrij te rnakm. „Iets over m'n loopbaan? Wel, voor den oorlog al startte ik in competition-races, als amateur. Toen kwam het front: vier jaar. Weer thuis gekomen, ging ik later over naar de beroepsklasse, en daarin heb ik in den loop van de ja-en op vrijwel alle circuits van Europa gereden. Alleen toevallig was ik in Nederland nog niet eerder geweest. Dat maak ik dus in m'n laatste jaar nog even goed. Oorspronkelijk reed is voor Rudge, la ter voor A. J. S. en het laatste half do'zijn jaren voor Norton. Acn Norton Motors Ltd. was ik verbonden in dubbele zin: Eenerzijds voor de wedstrijden, aan den anderen kant als „tester", d.w.z. voor het beproeven van nieuw-geconstrueerde machines. Maar'thans ben ik in de olie gegaan. Dat is kalmer. Eigenaardig is echter dat ik nu, op het eind van m'n loopbaan, eigenlijk tot de' meest positieve successen kom. Jarenlang hebben m'n kameraden mij „Bad Iuck Jimmy" ge noemd, omdat ik haast in iedere groote race, na één of meer ronden in recordtijd te heb ben gedraaid, ipech kreeg, en daardoor niet op een goede plaats kon Fnish'en. Maar dit jaar gaat het eindelijk beter. Ik won op Man de light weight race, noteerde de snelste ron de en maakte ook in de andere klassen een goede beurt. En nu hier een overwinning Hoe vindt U het traject? „Het is een goed parcours. Vlak en effen, zeer in tegenstelling met wat wij op Man hebben. Daat gaat het soms tot 200Ó 'voet omhoog. Voor den ervaren rijder is het Drentsche Circuit, intusschen, vrij gemakke lijk. Lange rechte einden, en niet te veel bochten". Geven die bochten geen moeite? „Bij Laaghalerveen ben ik er eenmaal daar van m'n machine getuimeld. Toen deed ik het de volgende ronde vanzelfsprekend een beetje voorzichtiger. Maar: omdat het bij mij daardoor tot die eene maal bepaald bleef, en Rusk er twee of drie keer van maakte won ik precies de race. Het had evengoed andersom kunnen zijn. Het gaat hier dermate hard, dat je gerust kunt zeggen dat wie op z'n machine weet te blijven zitten, al knap op weg is naar de eerste plaats. „Maar bij regenweer zal men hier toch erg moeten oppassen, en zal het aardig „slippy" kunnen worden, en zal Het wenschelijk zijn dat men als op Man, speciale maatregelen gaat nemen". Rusk, ie komende man. Een eindje verder staat Rusk. In tegenstel ling met Simpson, die gaat, hier de man, die komt. En door z'n phenomenale rijkunst, én door z'n geweldige durf die hem in de mor genuren een paar valpartijen, maar toen ook de tweede plaats, direct achter den ouden rot, deed behalen. En hem bij de start van de groote klasse, eerder nog den geroutineer de coureurs als Milhotx en Stanley Woods deed vertrekken. Maar toen kreeg ook hem de pech gauw te pakken „Platinum blond", een benaming die Rusk aan z'n geelwitte haar te danken heeft, is inderdaad nog maar heel weinig in groote wedstrijden uitgekomen. Hij is trouwens ook nog maar weinig ouder dan 20. Als amateur begonnen op Sunbeam en Velocette, ging hij spoedig over naar de beroepsmenscnen in wier millieu hij voor het eerst, door den laat- sten Grooten Prijs van Ulster te winnen, in het vorige jaar de algemeene aandacht op zich vestigde. En ook in dit seizoen begon hij al weer goed door in de Senior T. T. op Man in het eerste gelid te eindigen, en nu, bij Assen, direct achter Simpson uitstekende tweede te worden. Rusk geniet de speciale bescherming en steun van Stanley Woods. Hetgeen zeer begrijpelijk is, omdat ze beide in Belfast wonen. Van Stanley Woods gesproken: Wat ziet die er welvarend uit! U weet, dat hij zijn contract met Norton beëindgde, en over ging naar Husqvarna. Natuurlijk om z'n verdien sten die het vorige jaar ongeveer 4000 Pond Sterling hetgeen bij de gedaalde koers toch nog altijd een sommetje beduidt van rond 30.000 moet hebben bedragen, nog wat op te voeren. Maar tot dusverre is Lucky Stanley daarmee niet erg fortuinlijk geweest. Op Han strandde hij in de laatste ronde, en Zaterdag moest hij er na 10 K.M. al mee uitscheiden, omdat hij bij een val z'n hand blesseerde. En omdat, bij het vaste salaris van den beroepsrenner, pas bij overwinningen in de groote races de waardevolle premies komen, e" v"n de fabriek, ér. van de fabrikanten van allerlei onderdeden, kan men nu niet be paald zeggen dat Woods van z'n overgang naar het Zweedsche kamp tot nu tot veel plezier heeft beleefd. Maar het seizoen is nog lang

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8