.58ucqectfyke Stand hulp in de huishouding, £aatste èecichtett Qemeeutecadm Jkovinciaal Tlieuws JUchtsaafim Adoectetitiën flink Dagmeisje, KEUKEN-WERKMEISJE MOTOR-ONGEVAL. ZAAK ONNES VAN NIJENRODE. Vrijspraak in de neg hangende zaken. BOTSINGEN MET FASCISTEN. DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN ARGENTINIË. TREINVERKEER HERVAT. JOHN DILLINGER. DE DROOGTE, EEN TOOVENAAR EN EEN WOEDENDE MENIGTE. HOORN. BERGEN, LANGENDIJK. WERVERSHOOF. SCHAGEN. BEVERWIJK. SCHERMERHORN. EGMOND AAN ZEE. G. DE JAGER Cd. J. MOLEN. JAN KOMMER, in den ouderdom van 54 jaar. Wed. A. KOMMER—RAVEN. J. WONDER. N. WONDER—RAVEN. Alkmaar, 27 Juni 1934. Scheteldoekshaven 3. Verzoeke beleefd van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 30 Juni a.s., des nam. te half drie, vanuit het Centraal Ziekenhuis op de Alge meene Begraafplaats te Alkmaar, JAN KOMMER, kust vanaf een der schepen van de Mij. Zeeland bewonderd! Niet alle leden echter waren dien dag in de gelegenheid dezen tocht mede te maken, voor deze leden is echter een even schoone tocht in 't zich op Zondag 8 Juli a.s. dan varen een 5-tal af- deelingen van den Helder naar Terschelling, waarvoor het bestuur der afd. Alkmaar uw belangstelling vraagt. Hedenmorgen slipte bij de brug aan den Bergerweg bij café „Rust wat" een motor rijder uit Beverwijk, komende uit de richting Alkmaar. De man brak een enkel en werd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. MINISTER COLIJN PESSIMISTISCH GESTEMD. Eerste Kamer. De afdeelingen der Kamer benoemden tot voorzitters dier afdeelingen de heeren Ane- ma, Van Sasse van IJsselt, De Zeeuw, Jan sen, Limpens en Van Lanschot. Voortgezet wordt de behandeling van de verschaffing van een crediet van 60 mil* lioen voor werkverschaffing. Minister Colijn vervolgt zijn rede. Een onderzoek naar de loonen in het bouwbedrijf acht hij overbodig. Het bestuur van hei werkfonds dient in hoofdzaak te bestaan uit personen die niet belanghebbenden zijn. De minister is van meening, dat men blijvend neergeploft is op een lager peil. Hij heeft 't reeds in 1922 gezegd. Het herstel, dat later intrad, was kunstmatig en een gevolg van de credietinflatie. Intusschen vertoonen de werkloozencijfers eenige daling. Deze lichte verbetering wil de regeering met dit ont werp stimuleeren. Bij het bestuur van het werkfonds zijn niet minder dan 350 voorstellen in onder zoek. Het zal gebruik maken van de be staande outillages van het Rijk en de ge meenten. Over het offer, dat het rijk brengt moet niet gering gedacht worden. De budge- tatre toestand voor 1935 baart groote zor gen. Aan verzwaring van lasten kan echter niet meer worden gedacht. In 1 y2. jaar tijds is onze schuld gestegen met 235 millioen en eirid 1935 zal er nog 200 millioen bijkomen. De publieke lasten moeten dus omlaag. Den heer van Lanschot antwoordt spr dat de regeering van alle middelen die zij heeft volledig gebruik maakt ten opzicht van het buitenland. Er is slechts één oordeel ten opzichte van hetwelk wij sterk staai, omdat onze handelsbalans ten opzichte van dat land passief is. Men kan thans niet zeggen, of het be ginsel van beschermende rechten ons voordeel zou brengen Wel beginnen zich bezwaren voor te doen bij het stelsel van contingénteering. Industrialisatie heeft het bezwaar van vergrooten invoer van grondstoffen, die betaald moeten wor den, hetgeen alleen kan, als meer geëx porteerd wordt. Elk serieus plan zal de regeering echter onderzoeken. Het ontwerp wordt z. h. s. goedge keurd. Aan de orde is het ontwerp tot oprich ting van een. landbouwcrisisfonds. De Helderman vraagt strenge maatre gelen tegen ontduiking en sabotage van de inkrimping van den veestapel. De heer Otten merkt op, dat het complex van maatregelen zoo ingewikkeld is, dat velen verdwalen in het warnet van bepa lingen. Bezwaren oppert spr. tegen het stel sel van hooge graanprijzen. De resultaten met de landbouwmaatregelen bereikt, acht spr. van groote beteekenis. Toch ontvangt de landbouwer nog geen redelijke belooning voor zijn arbeid. De heer Hermans klaagt er over, dat werk- loozen niet eerder ondersteund worden, dan dat zij hun laatsten cent opgeteerd hebbe. Bedrijven daarentegen genieten wel onder steuning; ongeacht den vermogenstoestand van de ondernemig. TWEEDE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot instelling van een verkeers- fonds. De heer Bogaerts dient namens de vaste commissie voor verkeers- en waterstaats aangelegenheden een motie in om met het oog'op de ingrijpende door de regeering in gediende wijzigingen de verdere behandeling te schorsen. De heer Schouten acht deze motie voorba rig, waar de replieken nog niet eens zijn aangevangen. De heer Gooseling verklaart zich eveneens tegen de motie, waarbij de heer Joekes zich aansluit De heer v. d. Waerden verdedigt schor sing der beraadslagingen. De heer Bogaert verklaart zich bereid de motie tijdelijk in te trekken. De beraadslagingen over het wetsontwerp worden dan voort gezet. De heer v. d. Heuvel repliceert. Hij hand haaft zijn bezwaar, dat de verhoogde be lasting op de motorrijtuigen uniform voor alle auto's zal gelden. De heer Ebels wensch zekerheid te hebben op welke bedragen de provincie aanspraken zullen hebben. De heer van Voorst tot Voorst blijft als hoofdbezwaar handhaven, dat de motor- en rijwielbelasting wordt verhoogd, hetgeen fu nest zal zijn voor het platteland. De heer v. d. Waerden acht het onredelijk, dat de belasting op auto's enz. wordt ver hoogd, terwijl ander verkeer onbelast blijft. DE NOODLIJDENDE GEMEENTE. De wet van 22 Dec. 1933 tot steun aan noodlijdende gemeenten zal met ingang van 1 Juli a.s. in werking treden. De vier verdachten in de zaak van den schilderijen-diefstal in het kasteel van den heer Onnes zijn heden allen door de Amster- damsche rechtbank vrijgesproken. PRINS HENDRIK ZIEK. Van officieele zijde wordt gemeld: Prins Hendrik moet wegens een plotseling opgekomen ongesteldheid eenige dagen rust houden. Gisteravond is het in Glasgow tot een ernstige botsing gekomen tusschen Mosley- fascisten en politieke tegenstanders. De on geregeldheden ontstonden tijdens een der vergaderingen van de zwarthemden welke worden gehouden er voorbereiding van het bezoek Van sir Oswald Mosley. Honderden personen raakten met elkander slaags. Drie fascisten werden tegen den grond geslagen. De politie herstelde de orde. In Argentinië dreigt thans de mogelijk heid van een spoorwegstaking tengevolge van de beslissing van het congres van spoorwegarbeiders volgens welke de loons verlagingen en pro-rata-overeenkomsten moe ten worden opgeheven daar de verbeterde economische toestand een handhaving daar van niet rechtvaardigt. De vakvereenigings- raden kregen opdracht om zoo noodig een staking af te kondigen. In Peking en in Tokio is thans officieel be kend gemaakt, dat het doorgaand treinver keer tusschen Peking en Moekden per 1 Juli a.s. zal worden hervat. Een dagelijksche dienst zal worden inge steld. De bende desperados van John Dillinger heeft Woensdag wederom een lid verloren, toen de politie erin slaagde Albert Reilley te arresteeren te St. Paul (Minesota). Gisteren zijn tijdens relletjes te Dridoe in Roemenië twintig personen gewond. De on lusten ontstonden, toen weeduizend opge wonden menschen de gevangenis bestorm den, teneinde te trachten een „toovenaar'', Chigidu genaamd, te bevrijden. De politie hield de woedende boeren tegen, die opgewonden de invrijheidstelling eischten van den gevangene, die hun beloofd had om tegen een geringe belooning het te laten re genen. De toovenaar was gearresteerd op aandringen van een priester. De gemeenteraad is Dinsdagavond bij eengekomen onder leiding van burgemeester mr. Leemhorst. De voorzitter sprak namens den raad zeer waardeerend over den afgetreden wethouder Stumpel, die de gemeentebelangen lange jaren heeft gediend; als iemand met groote liefde voor de stad Hoorn; met onbeperkte toewijding en een eerbiedwaardig initiatief. De geloofsbrieven van den opvolger, den heer V. Lampe (r.k.) werden in orde be vonden. Bij de bespreking van het voorstel tot vaststelling van suppletoire begrootingen dienst 1933 en 1934 wees de heer Smits (r.k.) er op, dat de gevraagde gelden voor verbou wing van het raadhuis ad 6.200 en nieuwe huisvesting van Maatsch. Hulpbetoon ad 3.800 vijftig procent boven de raming uit gaan. Spr. gaf in overweging de verbouwing van het raadhuis aan te houden. De suppletoire begrooting, dienst 1934, ontlokte een zeer uigebreide discussie. Het betrof de stichting van het nieuwe zwem en badhuis aan den Westerdij'k, waaraan de kosten geraamd zijn op rond 14000, ter wijl thans hl eek, dat de inrichting rond 29.000 zal kosten. Scherpe verwijten wer den gericht aan Openbare Werken en B. en W., vrijwel namens alle fracties. B. en W. zegden toe, dat de gemeente-ar chitect in onformeele zitting verantwoording zal moeten afleggen. Vastgesteld werd de rekening van het Kerkenarmenfonds over 1933. Genoemde rekening wees aan: in ontvangsten 10.632.87, in uitgaven 10.435.59, batig saldo 197.28. Eveneens de rekening van den Brandraad over 1933. Genoemde rekening wees in ont vang en uitgaaf een bedrag aan van 3581.72. Vastgesteld werd voorts de rekening van het St. Pietershof, dienst 1933. Genoemde rekening wees aan, wat den gewonen dienst betreft: ontvangsten 6391.25, uitgaven 5590.51, batig saldo 800.74; wat den kapitaaldienst betreft: ontvangsten 1997.72, uitgaven 1359.27, nadeelig saldo 1161.55. Goedgekeurd werd voorts de begrooting voor het jaar 1934 van het St. Pietershof in ontvang en uitgaaf met een eindcijfer van f 6375. Aangenomen werd een voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Vereen, tot bestrijding der tuberculose. a. Een bedrag van 1495.14, als bijdrage in de kosten van sanatoriumverpleging onder voorbehoud, dat ter zake door de provincie een bijdrage wordt verleend tot de helft van genoemde bedrag; b. Tot een bedrag van 165.33 als bijdra ge der gemeente in het nadeelig saldo over 1933. Aangenomen werd een voorstel tot toeken ning van een uitkeering van 316.10 a fonds perdu aan de Algemeene Hoornsche Coöp. Woningbouwvereen. „Goed Wonen." Voorts werd een voorstel aangenomen tot het verleenen van een bijslag ad 593.84 per jaar (tot 1 Aug. '35) op het aan den eervol ontslagen tuinbaas E. Elgersma toe te ken nen pensioen. Vastgesteld werd een nieuw reglement voor het nieuwe gemeentelijk volksbad aan den Westerdijk, hetwelk onder of>pertoezicht van B. en W. bestuurd en beheerd zal wor den door de afd. van het Witte Kruis. Een voorstel tot vaststelling van een nieuw reglement voor het nieuwe gemeentelijk volksbad aan den WésterdijTc en van een tarief voor deze badinrichting, gaf aanlei ding tot zeer uitgebreide discussie. De R.K. raadsfractie nam fel stelling tegen de openstelling van het gemengde bad en de vrijgevigheid bij de zonnebaden. Genoemde fractie werd vooral bestreckn door de S.D.A.P. De heer Van der Plas (c.h.) zou tegen stemmen om het feit, dat het badhuis ook op Zondag wordt opengesteld. De heer Spaander (v.b.) pleitte vooral voor soepeler bepalingen omtrent sommige voorschriften ten aanzien van vereischte kleeding in theepaviljoen, enz. Ten slotte werd het reglement aangeno men,, gewijzigd met een amendement-Spaan der met 8 tegen 6 stemmen (r.k. en c.h.) De S.D. raadfractie wilde nadrukkelijk het voor gestelde tarief verlagen. Nadat B. en W. hadden toegezegd, dat, indien wenschelijk, reductie bij abonnemen ten kan worden verleend, werden de tarieven aangenomen met 9 tegen 5 stemmen (s.d.) Tevens werd vastgesteld een verordening ter voorkoming van besmetting door de ziekte van Weil in zweminrichtingen en zwemgelegenheden. Aangenomen werd een voorstel inzake overdracht van bestuursbevoegdheid van den gemeenteraad op het college van B. en W. met betrekking tot den verkoop van bouw grond, voor welke de raad den verkoopprijs reeds heeft vastgesteld en waarvan de be bouwing inzake het uitbreidingsplan inmid dels is geregeld. Aangenomen werd verder een voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op den dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsvoorziening. Besloten werd tot verkoop van eenige per- ceelen bouwterrein. Bij de verkiezing van een tijdelijk wethou der deelde de heer Plomper (s.d.a.p.) mede, dat de fractie in afwijking van de gewoonte om den wethouder uit de sterkste frac tie te kiezen (in dit geval r.k.) van oor deel is, dat de gemeentefinanciën thans eischen iemand met ervaring (gedoeld werd op den heer Spaander). De heer Spaander werd gekozen met 8 tegen 6 stem men (r.k. en c.h.) Met touringcars hebben gister de ouden van dagen een tocht gemaakt naar den af sluitdijk, waar in het koffiehuis op den ddjlk ververschingen gebruikt werden. Gereden werd via Alkmaar, Hoorn en Medemblik. Van Medemblik toerde men door de Wieringermeer over Slootdorp, terwijl over Wieringen de terugtocht naar huis werd ondernomen. Opgetogen arriveerden1 de oudjes, die 's middags om 12 uur vertrokken, om 9 uur in Bergen, waar in de Hertenkamp Bergen's Harmonie gereed stond om hen te verwel komen. Namens de ouden van dagen weid' aan den organisator van den tocht, den heer P. Besse, door een van ben, den heer Blanken- daal, een herinneringsmedaille aangeboden Algemeen was het oordeel van de tochtge- nooten, dat ze een mooien onvergetelijken dag hadden gehad. Mag een gemeente een eenmaal ge geven toezegging van financieelen steun weer intrekken als met het werk een aanvang is gemaakt? In enkele gemeenten is meermalen ge wezen op de moeilijkheid, om de indertijd toegestane subsidie als bijdrage in de kosten van den kanalenaanleg in Westfriesland te voteeren, nu het er met de gemeentefonanciën als gevolg van de economische depressie zoo slecht voorstaat. En daaraan werd dan ver der de vraag vastgeknoopt, of het niet mo gelijk zou zijn, van de toegezegde bijdrage af te komen, m.a.w. de indertijd gedane gun stige beschikking in te trekken. Om aan deze redeneering kracht bij te zetten werd dan gewezen op de zoo sterk gewijzigde omstan digheden van thans, vergeleken met die ten tijde van de genomen beslissing ten gunste eener financiële bijdrage. Men wijst dan ver der op de groote veilingen te Noordschar- woude en Broek op Langendijk, vanwaar vroeger alles te water werd vervoerd, ter wijl egenwoordig de groenten en aardap pelen, welke in zulke groote hoeveelheden op die markten worden verhandeld, voor een belangrijk deel per transportauto worden verzonden. Daarmee wil men bewijzen, hoe het vervoer der goederen zich als gevolg van de hooge vlucht, die het transportauto-ver voer heeft genomen, heeft gewijzigd, waar door de kanalisatie niet meer in zulk een be hoefte voorziet als toen de gevraagde subsi die werd toegestaan. De klacht van de Lan- gendijker schippers, dat zij voor hun boot geen emplooi kunnen vinden, wordt dan als een nader bewijs voer deze veranderde om standigheden aangehaald. Of deze argumenten juist zijn, kunnen we in het midden laten, als we bedenken, dat op sommige plaatsen de werkzaamheden reeds zijn begonnen, op andere verschillende voor bereidende maatregelen zijn getroffen, ter wijl, wat het kanaal Huigendijk-Oudkarspel betreft, dat voor Langendijk van de grootste beteekenis wordt geacht, verschillende per- ceelen, noodig voor het graven van het ka naal, reeds zijn aangekocht, en met de eige naars van de overige wordt onderhandeld met de mededeeling, dat ongeveer Mei 1935 een en ander zal moeten worden ontruimd. De gemeenteraad van Oudkarspel heeft deze laatste overwegingen niet laten gelden en alleen lettende op de eerste, heeft hij op 23 October 1932 zijn besluit, om jaarlijks gedurende 40 jaar 600 voor de kanalisatie van Westfriesland bij te dragen, ingetrok ken. Een verzoek aan tal van gemeente- en waterschapsbesturen, om adhaesie aan dit besluit te betuigen, had intusschen een zoo pover resultaat, dat daaruit wel bleek, hoe weinig men het eens was met een dergelijke beslissing. Eenige maanden geleden nu werd door Ged. Staten, de intrekking van het besluit niet accepteerende, een schrijven gericht aan het gemeentebestuur van Oudkarspel, waar bij zij verzochten 31.38 te betalen als om slag in de kosten, welke waren gemaakt over 1932 voor de voorbereidende werkzaamhe den inzake den kanalenaanleg. De raad vol hardde bij zijn genomen besluit, ondanks den aandrang van rechtskundige zijde op het ge meentebestuur geoefend, en besloot niet te betalen. Het is duidelijk, dat het bij deze kwestie niet gaat om de 31, doch om het principe, n.1. of een gemeenteraad gerechtigd is, een besluit tot net verleenen van subsidie voor werken, waarmede intusschen een aanvang is gemaakt, weer in te trekken. Met groote belangstelling wordt deze zaak in de krin gen van gemeente- en waterschapsbesturen gevolgd, nu Ged. Staten machtiging vragen aan Prov. Staten tot het voeren van een pro ces, ter invordering van genoemd bedrag, te gen de gemeente Oudkarspel. Wij weten ze ker, dat velen het zouden toejuichen, als de beslissing viel in dezen zin, dat men niet ongestraft zich kan> onttrekken aan de mo raal, neergelegd in de oud-Hollandsche spreuk: Een man, een man, een woord, een woord. E>e heer J. Aarse Wz. vond op zijn land een ongeschonden luchtballonnetje. Het adres luidde: Village Nieppe, Nord Francais. De heer A. heeft den ballon teruggezonden. Door den gemeenteraad1 is besloten, dat de gemeenteraadszittingen geen extra kosten mogen meebrengen. Het traditioneele si gaartje weid afgeschaft. De alhier gehouden Zonnestraalcollecte heeft 101.7434 opgebracht. Wat lang gevreesd werd, wordt thans bewaarheid. De prijzen der aardbeien zijn in zakkende lijn. Woensdagavond werd aan den Molen betaald voor 100 K.G. aardbeien 15 -ƒ 18.50. Men schrijft ons: Naar wij vernemen zijn de vaklieden van de gemeente Schermerhorn en Ur- sem zeer ontstemd over het feit dat kerkvoogden (de notabelen zijn er niet in gemoeid) de nieuw te bouwen boer derij publiek laten aanbesteden, daar zij hadden verwacht, dat dit onder de plaatselijke patroons zou geschieden. In een hedenavond te houden verga dering van het kerkbestuur zal een schrijven, onderteekend door alle pa troons, worden aangeboden om dit als nog te verhinderen. Daar de pachters de laatste jaren een zeer tegemoet komende houding van beide colleges mochten ondervinden, verwachten zij op dezelfde wijze behan deld te zullen worden. *De heer A. Boom die voor eenige da gen te Egmondbinnen is benoemd tot buitengewoon veldwachter dier gemeen te is thans ook in gelijke functie te Egmond aan Zee benoemd. Hij is hier eveneens belast met het toezicht in het pi ovinciaal duinterrein. MAG EEN TANDARTS ADVERTEEREN? Voor den president der arrondissements rechtbank te Amsterdam diende vandaag in kort geding de vordering, welke de Ned. Mij. tot bevordering der tandheelkunde en een aantal tandartsen uit Leiden tesamen heb ben aanhangig gemaakt tegen een tandarts te Leiden, die een kliniek leidt. Gedaagde heeft eenige advertenties, waarin hij de ver dienste van zijn kliniek uiteen zet, in Leid- sche couranten geplaatst. Dit achten de eischers in strijd met de in hun beroep ge bruikelijke ongeschreven regeling, weshalve zij den president der rechtbank verzochten, de verdere plaatsing der advertenties te ver bieden. Voor eischer treedt op mr. G. H. E. Nord Thomson, voor gedaagde mr. J. E. W. Duys. Mr. Nord Thomson begint zijn pleidooi met er op te wijzen, dat in de intellectueele groepen geen reclame wordt gemaakt en hij leest eenige passages voor uit de eerecode van de tandartsen, welke een dezer dagen zal worden aangenomen en volgens welke adverteeren behalve bij vestiging, adreswij ziging, vacantie enz., strikt is verboden. Pleiter citeert dan de advertentie van ge daagde. Gedaagde heeft zich volgens pleiter schuldig gemaakt aan een heele reclamecam pagne, waarbij hij o.a. adverteert, specialist te zijn in pijnloos trekken en waarbij hij onder het motto: Nieuwe tijden eischen nieuwe prijzen, een heel gebit voor 40 aan biedt. Mr. Nord Thomson geeft dan als zijn meening te kennen, dat men voor 40 geen behoorlijk gebit kan leveren. Hij is van oor deel, dat door deze advertentie de eer en waardigheid van tandartsenstand wordt ge schaad. Bovendien betoogt pleiter namens de tweede groep van eischers Leidsche tandartsen dat hun door deze adverten tie oneerlijke concurrentie wordt aangedaan Over deze zaak is een klacht ingediend bij het medisch tuchtcollege. Pleiter meent, dat de uitspraak daarvan niet twijfelachtig zou zijn. Hij verzoekt den president slechts het adverteeren aan gedaagde te verbieden tot dat deze uitspraak van het tuchtcollege zal zijn gevallen. Mr. Duys meent, dat deze zaak niet bij den gewonen rechter kan worden aange bracht, aangezien deze geheele kwestie toch is opgedragen aan speciale medische tucht colleges. Iets anders ware het, indien eischers een proces hadden aanhangig ge maakt bij de rechtbank wegens oneerlijke concurrentie, maar daarvan staat in de dag vaarding niets vermeld. Voorts ontkende pleiter, dat in dit geval de onverwijlde spoed aanwezig is, die voor een kort geding noodzakelijk is. COM UITGEGEVEN. De llpendamsche kwestie. De Vierde Kamer der Arrondissements rechtbank te Amsterdam zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak den pluimveehouder K. te Den lip. Verd. zou op 27 Jan. j.1. in de gemeente Ilpendam een nummer van het communistische boerenblaad je ,Het Kompas" hebben verspreid In het blaadje werd opgeruid o.a. tot handelen in strijd met de voorschriften van het cnsis- pluimveebesluit 1933. Verd. hield vol „Het Kompas" niet te hebben verspreid. Wel werd soms het blaadje bij hem gehaald, maar de inhoud ervan kende hij meestal niet. De officier van justitie vond geen aanlei ding om zijn reeds gehouden reauisitoir te wijzigen, (deze zaak diende op 13 April, doen werd toen geschorst om een nader onderzoek in te stellen) en persisteerde bij zijn eisch: een gevangenisstraf van 5 maanden met af» trek van voorarrest. Uitspraak 10 Juli Mql EEN VECHTPARTIJ IN HET HUI&S8# BEWARING. In December 1933 bevonden drie gedeti neerden en een bewaker zich in een cel vaft het huis van bewaring, toen er eenwoordei* wisseling ontstond over het al of niet sluite^ van den luchtkoker in deze cel, waar op da oogenblik de luchtverversching te wensche overliet. In de hitte van den strijd greep er der gedetineerden een bloemvaas, waa schijnlljk met de bedoeling den bewaker e» mee in het gezicht te slaan. De bewaker wee# de den slag af, de vaas brak, de gedetineer de, die den voet van de vaas in de hand hield sloeg den bewaker hiermee in het gezicht, zooaat deze hevig bloedend werd gewond. Het O. M., waargenomen door mr. Kist, rekening houdende met het feit, dat verdach te in prikkelbaren toestand verkeerde, requi* reerde wegens mishandeling zeven dagen ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Baruch, pleitte een voorwaardelijke gevangenisstraf voor ver dachte, die zich in het psychepatenasyl te Avereest bevindt. Uitspraak 10 Juli. GETROUWD: Hendrik de Groot en Petronella Quax. Jacob Muller en Martha Nijhuis. Lub- bertus Alferink en Trijntje Janssen. jo- hannes Oostendorp en Bertha Mulder. GEBOREN: Hendrik, z. van Leenaert Kok en Leentje Bijker. Johanra Maria, d. van Jacobus Besteman en Maria Bijl. OVERLEDEN: Jan Kommer 54 jaar. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: en Heiloo, 2g Jun. 19g4 Alkmaar, Huwelijksvoltrekking 12 Juü a.s. te Heiloo. Thuis Heiloo 1 Juli Alkmaar 8 Juli uur' Toekomstig adres Zocherstraat 27 A. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze lieve Man en Zwager, Heden overleed onverwacht mijn lieve zoon Echtgenoot van A. RAVEN, in den ouderdom van 54 jaar. Wed. A. KOMMER—WIJN. Alkmaar, 27 Juni 1934. Nienwpoortslaan 30. Gevraagd voor direct een bekend met koken, leeftijd onc. 20 jaar. Adres LANGESTRAAT 65. Gevr. v. direct in Café-Pension een v. 5 a 6 weken, loon en verval f 12 p. week. Brieven lett. M 439 a. h. bureau v. d. blad. Net burgermeisje z.z.g.g. als alleszins bekwaam, leeftijd 26 jaar. Br. lett. K 437 Bureau v. d. Blad.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3