Het leven van Jnhn Dillinger. o&osc.; KNOEIERIJEN MET TARWE. D.A.W. NAAR DE NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Naar wij vernemen, wordt door be voegde instanties thans een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek ingesteld naar groote knoeierijen, welke met de levering van tarwe in Westelijk Noord brabant moeten hebben plaats gehad. Hangende het onderzoek konden wij hieromtrent geen nadere informaties verkrijgen, doch het schijnt wel vast te staan, dat de fraude van grooter om- varg is. Het onderzoek strekt zich over veischeidene gemeenten in Westelijk Noordbrabant uit. IIET COMITÉ „KUNST IN NOOD". De eerste tentoonstelling op het Loo. Het comité Kunst in Nood heeft sinds Maart j.1. een aanzienlijke collectie kunst verzameld door in wekelijksche zittingen werk aan te koopen van nood lijdende beeldende kunstenaars. Deze collectie zal in geheel Nederland geëx poseerd worden. Dank zij de goedheid van H.M. de Koningin zal de eerste ten toonstelling in een der zalen van het Loó, welke tentoonstelling zal worden geopend op 14 Juli a.s. Dit is de eerste maal. dat het publiek tot het Loo zullen worden, toegelaten. 60 REDUCTIE OP DE DUITSCHE SPOORWEGEN VOOR BUITENLANDERS. In den tijd van Dinsdag 10 Juli tot Woensdag 31 October 1934 verleenen de Duitsche Spoorwege naan buitenlanders en in het buitenlanl wonende Duit- scber6 een reductie van 60 mits zij 7. dagen in Duitschland blijven De gel digheid der biljetten bedraagt twee maanden; voor Amerikanen drie maan den. PRINSES JULIANA NAAR ZWITSERLAND? 'Een bericht uit Brig aan het Hdbl. meldtr Naar verluidt, zal Prinses Juliana zich na haar bezoek aan Londen naar Zwit serland begeven. Prinses Juliana reist naar Brig, waar op het oogenblik de Ko ningin vertoeft. Koninign en Prinses zij: voornemens, van Brig uit op 1 of 3 Juli-verder te reizen naar Zinal in de Vallei d'Annniviers. KORTE BERICHTEN. Gisteravond is het 2-jarig zoontje van de familie B. te Breugel (N.-B.) in een tobbe met water gevallen en verdronken Te Sprang-Caipelle is bij een werkman van de gemeentelijke werkverschaffing de ziekte van Weil geconstateerd. De toegang tot de bosschen, waar de 4 slachtoffers van het bekende moorddrama Piitbroek begraven liggen, is door den eigenaar jhr. A. van Aefferden te Geulle, verboden. De ingang van den weg ter plaatse is thans afgerasterd. Spoct Zwemmen. Dank zij de groote activiteit van bestuur en trainer van D.A.W. zullen reeds a.s. Zondag de beste zwemmers, die D.A.W. in zijn midden heeft, op de nationale wedstrij den te Aalsmeer uitkomen. ingeschreven zijn: R. Velthuis, 40 M. vrije slag; Fr. ten Pas, 80 M. schoolslag; mej. Eli v. d. Berg, 40 M. vrije slag en S. de Haan, 80 M. vrije slag. Door de deelneming aan deze wedstrijden zal D.A.W. aan de buitenwereld thans kun nen toonen, dat op zwemgebied ook Alkmaar een woordje wil meespreken. Aan de zwem mers thans de taak om daarvoor te zorgen. Schieten. DE ALKMAARSCHE SCHIET WEDSTRIJDEN. Gisteravond zijn de Alkmaarsche schiet wedstrijden, welke tot en met Vrijdag a.s. op de zaal van het café van Gijzen worden ge houden, officieel geopend. Van de genoodig- den waren aanwezig burgemeester van Kin schot, voorzitter van het eere-comité, mr. D. Bosscher, commandant der Burgerwacht, kapitein b. d. Haremaker en mr. H. Judell, allen leden van het eere-comité. Hoofdstuk VI. DILLINGER'S WAAGHALZERIJEN. Ten Zuiden van Springfield jaagt in ra zend tempo een auto over den straatweg. Het is John Dillinger's gepantserde wagen, die op de vlucht is voor de politie. Achter in den wagen zitten Dillinger, machinegeweer- Kelly en Underhill. Naast hen een berg machinepistolen. Aan het stuur zit blonde Jimmi, een ter dood veroordeeld misdadiger. Dertig dagen geleden is hij op geheimzin nige wijze uit het tuchthuis bevrijd. Hij is de meest roekelooze chauffeur der Ver. Sta ten, dat ;weten politie en onderwereld. Dillinger had hem noodig; Mary bevrijd de Jimmi en zond hem naar Dillinger. Maar desondanks is de situatie voor de vier gangsters hoogst gevaarlijk. Wel heb ben ze een half uur geleden den laatsten vervolgenden politie-auto onschadelijk ge maakt, maar een groote ramp is hun over komen: zij hebben al hun munitie verscho ten. De luidspreker in den auto begint op dit oogenblik een reeks getallen te murmelen, steeds weer dezelfde .getallen: 13 45 65 89 193 43 1000 2 45 32 75 Berichten van onze centrale!" brult Dil linger. „Waar is het codeboek?" Hij ontcijfert de berichten en het resultaat is; De voorz. van den B. V. L., de heer de Kort, heeft een kort openingswoord gespro ken, waarin hij de talrijke aanwezigen ver welkomde en waarin hij de goede kame raadschap der B. V. L.-ers en hun vrienden memoreerde. Spr. hoopte, dat de wedstrijden een spannend karakter en een vlot verloop mochten hebben en toen noodigde hij den burgemeester uit om de banen te openen met het eerste schot, aan welk verzoek bur gemeester van Kinschot volgaarne voldeed. Direct daarop werden alle banen door de schutters in gebruik genomen en de animo was reeds direct zeer groot. De organisatie commissie had alles uitstekend geregeld en dank zij den heer v. Gijzen zien ook de banen er best uit. Elke baan is goed verlicht, ter wijl alle schutters rurtig hun schoten kunnen afvuren. Verschillende korpsschutters hebben reeds geschoten, ook de vrije baan en de perso- neele baan „liepen" best, terwijl de geluks- baan zich in een groote drukte mocht ver- heugen. Er zijn tal van fraaie prijzen uitgeloofd, o.a. door den burgemeester, mr. Bosscher en den heer Colders en door de schietvereeni- gingen Alcmaria, b imred, Willem Teil en de A.P.S.V. Ook de heeren Middelhoff en de B.V.L. loofden prijzen uit, alsmede mevr. Cohen Stuart, kapitein Haremaker, dr. Hui- zinga en de heer J. J. Schouten. Daarnaast heeft de commissie zelf een groot aantal prijzen gekocht, zoodat de col lectie wel zeer uitr el reid is en men zelfs in de gelegenheid kwam, om meerdere dagprij zen beschikbaar te stellen. SPORT EN BEELD. Sport en Beeld brengt een goed verslag van den Grooten Prijs van Europa en heeft dat artikel met verschillende racemomenten verlucht. Eveneens zijn van de hypische wedstrijden in het Stadion verschillende kie ken opgekomen alsmede een uitvoerig ver- slag. Daarnaast is er nog heel wat voetbai- lectuur, o.a. een open brief aan den K N V.B. over het dwaze zomervoetbal. Verder de gewone rubrieken: Dagboek van een leek, het Sportoverzicht en de Redactioneele opmerkingen en daartusschen de plaatjes van zeilen, athletiek, cricket, voetbal, enz. REVUE DER SPORTEN. De Revue der Soorten brengt deze week nauurlijk een verslag van de T.T. en geeft daarvan tevens een paar interessante kieken. Ook van de hypische sport in het Stadion is een verslag gemaakt en zijn eenige foto's opgenomen. Groothoff schrijft o.a. over het verschil tusschen 11X1 goede speler en een elftal en verder over het lek in de verdediging van onze Oranje-ploeg. Interessant is het artikel van Jan Blankers over de Athletiek in Ita lië en hetzelfde kunnen wij zeggen van de artikelen Waterpolo en Damesathletiek. De voetbalwedstrijden van de vorige week worden aan de vergetelheid ontrukt en ver schillende kleinere gebeurtenissen worden eveneens gememoreerd. Tenslotte zijn er de vaste mededeelingen op het gebied van golf, enz. JlechLsioAeu ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 26 Juni. EEN WINKELDIEVEGGE STAAT TERECHT. De 21-jarige mej. Geertruida Elisabeui O., zonder beroep, wonende te Nijmegen en tijdelijk'vertoevende te Den Helder, stond heden voor de rechters, terzake dat zij op onderscheidene datums in Maart 1934, vel schillende winkeldiefstallen had gepleegd en wel: In den winkel van mevr. de wed. Veen, ge boren Clee, diefstal van 6 zijden hemden, zijden onderrok en een paar dameshand schoenen; voorts in de winkel van den heer Jacobus Thielemans fleschjes crème de men- the, de mandorie en cognac; in den winkel van mej. M. Jongstra twee dameshoeden; bij Emil Meyer dameshandschoenen en dames kousen en bij de firma v. d. Lee een kruikje oude Bols. Het keurig gekleede meisje maakte een gunstigen indruk en werd ook door den heer Wiggers met welwillendheid beoordeeld. De feiten door haar zelve gepleegd wer den door' het meisje erkend en zij verklaar de over de gepleegde oneerlijkheden berouw te hebben, doch het bleek, dat zij ten zeerste onder den verderfelijken invloed had gestaan van een tante, die zoo aanstonds terecht zou „Blijf Zuidelijk van Springfield. Alle an dere richtingen zijn door de politie bezet Een doorbraak slechts mogelijk Zuidelijk van Springfield volgens de berichten onzer agen ten. Ten Zuiden van Springfield is slechts een kleine politie-afdeeling met één politie auto onderweg; die is gemakkelijk onscha delijk te maken. Bij mijlsteen 45 zone A wacht kolonne C van onze gepantserde wa gens op U; zij zullen U veilig verder bren gen". Inderdaad, dit is een der geheimen van het voortdurende ontsnappen. Duizend oogen en ooren zijn voortdurend open en berichten de centrale over alle manoeuvres der politie. Hier strijdt de geheele onderwe reld aan de zijde van Dillinger. Underhill lacht spottend. „Gemakkelijk gezegd, een kleine politie-afdeeling onscha delijk maken Wij hebben geen kog 1 meer in den loop. En met vuisten is het slecht vechten, als de tegenpartij machine pistolen bezit". „Ellendige geschiedenis!" gromt machine geweer-Kelly, terwijl hij woedend op de ma chinepistolen slaat, die ontladen naast hem liggen. Alleen Dillinger blijft koelbloedig en kalm. En die ongeloofelijke koelbloedigheid is het, die zijn mannen steeds weer zoo im poneert. Het lijkt wel of er geen situatie mo gelijk is, die Dillinger uit zijn kalmte zou kunnen brengen. Hij wordt beheerscht door de bijna ziekelijke gedachte, dat hem niets kan overkomen, dat hij immuun is tegen ko moeten staan. De in beslag genomen voor werpen, in een paar kisten aangevoerd, zou den een winkeltje van bescheiden omvang hebben kunnen vullen. Om de zaak te vereenvoudigen waren dus maar enkele feiten ten laste gelegd. De beide dames maakten er blijkbaar een soort dagtaak van in onderscheidene win kels die op het programma stonden, links en rechts zooveel mogelijk weg te kapen. Gelukkig, dat ten slotte de politie aan de wandaden van deze vrouwelijke rampass.'s een eind kon maken. Na de visite van deze cliëntéle werd ;n voortdurend later goederen vermist. Mej. Th. de Hablous, winkeljuffrouw des tijds bij de firma v. d. Lee, had de beide da mes, de verdachte en haar tante, verkocht een proeffleschje, nadat zij eerst met interesse de prijscourant hadden bestudeerd. Later werd gemist een flesch Lucas Bols. Volgens verklaring van het meisje hau tante aezen diefstal gepleegd, wat den presi dent eenigermate bevreemdde. Zij had ook de bedoeling niet gehad om te stelen. Wat moest ik eigenlijk met drank doen, vroeg verdachte. De moeder van verdachte werd nog gere- quireerd door den verdediger mr. van Leeu wen als getuige a décharge, doch op grond van het feit, dat zij op de publieke tribune de behandeling had bijgewoond, kon zij al leen worden gehoord tot het geven van in lichtingen. De in dit proces berucht geworden tante was een zuster van deze vrouw, die haai zuster volkomen in staat achtte tot het ple gen van dergelijke diefstallen en haar doch ter daartoe over te halen. Inderdaad geen adres voor nichtje om te komen logeeren! De officier memoreerde in zijn requisitoir, dat die tante niet zoo heel gunstig bekend stond in Den Helder en deze reputatie slo"g ook wel een weinig over op het nichtje, doch de lieve tante was de kwade genius, 't nichtje stond geheel onder suggestie en kwam volkomen onder den kwaden invloed van deze vrouw. Tante had het meisje natuurlijk niet op recht lief, doch misbruikte nichtje voor haar oneerlijke neigingen. Het meisje bleek veel beter te zijn dan aan vankelijk werd gedacht. Ook de heer Beije- rink, directeur van het Huis van Bewaring, gaf omtrent haar een gunstige getuigenis. De officier bleek dan ook volkomen bere'd een voorw. straf te requireeren en vorderde tegen haar zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van dr;e jaren. Mr. van Leeuwen kon volkomen meegaan met dit requisitoir en was eveneens over tuigd dat de tante de ooraak was van het gebeurde.. PI. hoopte dan ook, dat door 't uitspreken van een dergelijk vonnis het leven van ver dachte weer in goede banen kon worden geleid en refereerde zich aan het requisitoir van den officier. VOOR DE TANTE ALS HEELSTER VRIJSPRAAK GEVRAAGD. De niet-verschenen Maria Petronella Th., echtgenoote R., te Den Helder woonachtig, moest zich thans verantwoorden wegens he ling op grond van het feit, dat zij een door diefstal verkregen flesch Bols als geschenk van haar nichtje had aangenomen. Het meisje werd in deze zaak gehoord als ge tuige. !e officier kon echter niet slagen in de l>e- wijslevering van deze tenlastelegging en re- quireerde alzoo vrijspraak. Na dit echéc kon de uitdragerswinkel in de zaal weer worden opgeruimd. NAWEEEN VAN EEN DRANK ZAAKJE. Op 20 Februari werd behandeld een drank wetovertreding in hooger beroep tegen den caféhouder van Nimwegen te Den Helder. Toen had mej. Jansje van N., thans gehuwd met den heer J. B., op instigatie van dien caféhouder onder eede een verklaring afge legd, die den toets der waarheid niet kon doorstaan. Brigadier Horsman had destijds procesverbaal tegen van Nimwegen opge maakt en o.m. geconstateerd, dat het meisje zich niet alleen bezig hield met haar verloof de doch ook met andere mannen. Later had zij erkend destijds opzettelijk niet de waar heid te hebben gezegd en bleef hierin thans volharden. De officier bracht naar voren, dat meineed een der ernstigste misdrijven is, omdat het daardoor niet mogelijk is behoorlijk recht te spreken. Eisch zes maanden gevangenisstraf. De hevig schreiende verdachte was zeer ont daan door dezen eisch. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat een voorwaarde lijke straf wordt opgelegd. gels, politie en detectives. Er is iets van den waanzin van een Nero in hetn en deze waan zin is het wellicht, die hem zijn groote suc cessen mogelijk maakt. Hij bestudeert thans rustig een kaart en dan roept hij Blonde Jimmi iets toe, dat hen allen ten zeerste verbaast. Zelfs Jimmi ziet verbluft om. Is de chef gek geworden? „Vooruit" zegt John en reeds gehoorzaamt Jimmi het bevel: hij geeft vol gas. Hij heeft het kalnje, onbewo gen gelaat van den chef gezien en hij ge looft, dat alles, wat de chef zegt, goed moet zijn. Ook al klinkt het nog zoo dol. Maar hij blijft ten hoogste verwonderd, wanthij moet rechtstreeks naar den naastbijzijnden politiepost rijden. „En wat moeten we daar doen?" vraagt Underhill heesch. Dillinger lacht: „Ben je bang, Underhill?" „Met jou ben ik voor den duivel niet bang!" zegt Underhill en hij meent het. Ook Kelly grijnst. „Als je wilt, rijden we direct naar president Roosevelt en noodigtn hem uit, een autotochtje met ons te maken". Deze woorden klinken als phrase, maar het is werkelijk zóó, dat deze mannen aan de zijde van Dillinger alles durven onderne men. En dan zet Dillinger zijn plan uiteen. Underhill zegt: „Als ik alleen was, zou ik zeggen, dat het volkomen waanzin wis, maar met jou, John, is het een aardige grap met 99 pCt. kans op succes". Zij stoppen voor den politiepost en dringen binnen, de machinepistolen in de handen „Maakt de wapenkasten open, anders zijn EEN ZWIJNTJESJAGER. De niet-verschenen heer Jos. Wilh. Herin P. had op 9 Jan. te Alkmaar, bij de Openb. Leeszaal weggenomen een rijwiel, gemerkt B.S.A., met toebehooren, eigendom van den colporteur W. P. de Boer. Het rijwiel was gedeponeerd in den tuin van het leeszaalge bouw en daar een gemakkelijke buit voor den fietsendief. Waar bleek, dat de heer P- zich meermalen aan diefstal had schuldig gemaakt, was de officier niet malsch en re quireerde één jaar gevangenisstraf. LANDELIJKE JAGER OP ZWIJNTJES. Een 29-jarige boerenknecht uit Ursem, Re- nier Petrus B., had zich op 21 Mei naar Castricum, waar zijn zuster woonachtig is, begeven en op deze familiereis tevens een aan zekeren heer K. Mulder toebehoorend rijwiel gestolen, voor welk strafbaar feit hij heden terecht stond. De verdachte beriep zich op zijn dronkenschap, doch stond reeds voor diverse diefsallen in het register van den officier genoteerd. Het gestolen rijwiel had hij te Oostzaan van de hand gedaan. Eisch acht maanden gevangenisstraf. GEDEELTELIJK GEVULD BIERVAT INGEPIKT. Aan den heer Hendrik B., de eerste ver dachte uit de inbraak in café De Roode Leeuw, welke rechtszitting gisteren werd ge publiceerd, werd nu weer tenlaste gelegd, dat hij zich in den nacht van 14 op 15 April een biervat, inhoudende 8 Liter, wederrech telijk had toegeëigend Dit vat met inhoud was het eigendom van den heer J. Krul, bier- bottelaar te Zuidscharwoude, die dit in :1e steeg had gedeponeerd. De waarde was 14 totaal. Door verdachte werd wederrechtelijke toe- eigening ontkend Hij had het vat op 18 April in het water van het Geestmerambacnt gevonden. Door den officier werd opge merkt, dat verdachte den datum van de vin ding had gesteld op 18 Maart en zich later, toen hij bemerkte, dat het vat eerst op 14 April was vermist, had herzien. Eisch zes maanden, waarbij de officier te kening hield met de te verwachten omstan digheid dat hij zal veroordeeld worden voor den te laste gelegdcn diefstal in De Roode Leeuw. Mr. Josephus Jitta nam aan dat er wéi schijn van schuld bestond, doch dat er geenszins een wettig bewijs was. weshalv verdediger zich refereerde aan het oordeel der rechtbank. NOG EENS CORNELIS KR. OP HET ZONDAARSBANKJE. De verdachte uit de inbraak in de Roode Leeuw, Cornelis Kr., had zich nu nog weer eens te verantwoorden voor wederrechtelijke toeëigening van een dekkleed, eigendom van zekeren heer Cornelis Zwager. Volgens ver dachte zou dit kleed door een onbekende hand in zijn koolschuit zijn gelegd. Door den groentenhandelaar Cornelis Zwager werd alsnu verklaard, dat het ter zitting aanwezige kleed zijn eigendom was. In deze zaak werden als getuigen a char ge gehoord de heeren C. Zwager, A. Mijts en de gemeenteveldwachter Prins, die be doeld kleed op den zolder van verdachte hadden gevonden. Deze vertelde toen, dat hij dit waardelooze kleed zou hebben gevonder Door den officier werd herinnerd aan de zaak van het biervat en hij achtte de toelicli ting van verdachte ook hier onaannemelijk Verdachte had heel goed kunnen weten, dat men een kleed met deze initialen gemerkt, niet in zijn vletje zal leggen. Eisch 4 maan den gevangenisstraf. Mr. Prins, verdediger ook in deze zaak, was van dien eisch voor diefstal van 'n der gelijk vod geschrokken. Pleiter achtte het zeer wel mogelijk, dat het kleed in de schuit van verdachte was gevonden en concludeer de vrijspraak. Mackt&ecicfitm ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 27 Juni 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K G. 2.50—5.80; Aardbeien per 100 slof 29—61Andij vie per 100 stuks 0.50—2.10; Bloemkool le s. per 100 stuks 4—7 en 2e s. 1— 3; Doperwten per 100 pond 3—8; Druiven per 100 pond 30—35; Kropsla per 100 stuks 0.50—1.70; Komkom mers per 100 stuks 1—/ 4.50; Meloenen per 100 st. 1630; Postelein p. bakje 10—17 cent; Peulen per 100 pond 1 50— 8; Rabarber per 100 bos 4—8; Selde rie per 100 bos 0.50-/ 1.20; Spinazie per bak 22—56 cent; Snijboonen per 100 pond 1015; Dubbele Spercieboonen jullie er geweest!" roept Dillinger, terwijl hij zijn machinepistool op den sergeant richt. Maar deze is een moedig man. Hij door ziet den toestand direct en zegt lachend- Ik geloof, jongens, dat jullie je verrekend hebt Ik laat me niet overbluffen. Ik weet dat iui lie nooit hierheen gekomen zoudt zijn, zoo lang je nog één kogel in je pistolen zoudt hebben En zonder de geringste vrees trekt hij zijn revolver en richt die op de ban- dieten Underhill en machinegeweer-Keily wisselen een blik en werpen hun waardeloo- ze wapens neer. „Wij zullen jullie boeien", zeg de sergeant. Maar dan gaat Dillinger op hem toe. „Halt, vriend, of ik schietMaar Dil linger stopt niet. Zonder aarzelen treedt hij dicht op den verbluften sergeant toe en lach hem in het gezicht uit. „Seigeant, denk je werkelijk, dat wij i gek zijn om zonder wapenen hier binnen IFtl' Kogels hebben wij niet meer, ma? we hebben een aardige kleine helsche mach ne meegebracht. Met tijdontploffing be je? Hoor je het uurwerk tikken? Over lucht 6 mmuten vliegt hier alles in De sergeant en de andere beambten ve starren van schrik. Zij kennen Dillinger gelooven hem. Luister scherp!" zegt Dillinger en in stilte hoort men duidelijk hettik tik der helsche machine. De ne- ambten zijn ontzet. Zij werpen hun wapens neer, ook de sergeant. Tegen helsche ma zoo te maar -nacht- begrijp pre- de csSi gr i uei dragen »lle In boSCh° ies bovenstaand \üC' 7° Ws na een regen- merW* bulten kurk- bui k^ ,a dgevaar\0 dro°9 »>n 03 Rookt niet in basch of hc :r- en de tik be- per 100 pond 19—23; Tuinboonen per 100 pond 1—/ 2.50; Tomaten per 100 pond 8—9; Uien per 100 bos 1.90— 3.90; Wortelen per 100 bos 2.50— 6.50. HOORN, 28 Juni 1934. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 stapels kleine fabriekskaas 20, 15 stapels kleine boerenkaas 20; 8 stapels boerencommissiekaas 24.50. Totaal 32 stapels, wegende 23348 K-G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni '34. Op de heden gehouden veiling waren aan voer en prijzen als volgt: 352000 K G. Aardappelen: Sch. muizen 4—5.70, drielingen 3—4.30 en schoolmeesters 3.604; 3500 K.G. Roode kool 5.20— 6, per 100 K.G.; 3500 bos Wortelen 1.50—1.90 en 500 st. Bloemkool 6 50 6 80. SCHAGEN, 28 Juni 1934. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Geldekoeien (mag.) 100—130; 56 Geldekoeien (vette) 1.60 220; 3 Kalfkoeien 140-/ 170; 2 Pinken 80—90; 3 Graskalveren 5— 12; 93 Nuchtere kalveren 6—13; 164 Schapen (vette) 1316; 318 Lammeren 5—13; 14 Varkens (mag.) 10— 14; 21 Varkens (vete) per K.G. 30—33 cent; 196 Biggen 7—11; 100000 stuks Kipeieren: 5254 2, 55—59 22.20, 58-60 2.102.40, 61—63 2.20— 2.50, 64—67 2.602.70, kleine 2; 3000 stuks Eendeieren 2.20—2.30 en 32 Kalkoeneieren 4.50. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni 1934. 229600 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 4—5.90, Drielingen 3.304.10; 33 K.G Peulen 9, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 27 Juni 1934. Er waren 61900 K.G. Aardappelen aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Schotsche muizen 45.70, drielingen 2.60 4.30 en grove (voor export) 2—/'2.Ó0. ZAANDAM, 27 Juni 1934. Veilingver. „De Zaanstreek" Sla 1535 cent, Andijvie 1255 cent, Spinazie 1245 cent per kist en Postelein 10—20 cent per kleine kist; Peen 28 cent, Pieterselie en Selderie 2 2'A cent en Rabarber 5—7 cent per bos; Bloemkool le s. 57 en 2e s. IK3 cent en Komkommers 25 cent per stuk; Citroe nen 2—2.10 oei 100; Kersen 12—15 cent, Slaboonen 1617 cent, Snijboonen 14 —16 cent, Tuinboonen IK2 cent, Peulen 4—6K cent, Doppers 5—7K cent, Tomaten 8—10 cent, Aalbessen 11—16 cent en Kruisbessen 2—2K cent per'pond en Aard bei en5070 cent per slof. PURMEREND, 27 Juni 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardpapelen: Sch. muizen 1— 1.50 en kleine 0.63—1.12 per kist, 25 K.G.; Slaboonen (dubb.) 4.655 40 p. kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stam (smalle) 2.705.40 per kist, 15 K.G.; Tuinboo nen 30—37 cent per kist, 15 KG.; Peulen 2—7 en Doperwten 2.50—'4.50 per kist, 50 K G.; Roode Aalbessen 18—/ 36 en Zwarte bessen 18 per 100 K.G;; Klapbessen 1.10—1.45 per 10 K.G.; Perziken 6 per 100 stuks; Blauwschokkers 0.83-/ 1.19 per 15 K.G.; Aardbeien 10 —34 cent per doosje, 1 K.G.Komkommers 2.40—4.90 per 100 stuks; Tomaten: A 17-/ 19, C 14-/ 16 en CC 13 per 100 K.G.; Bloemkool 1.506 per 100 stuks; Spinazie 12—38 cent en Postelein 12 —48 cent per kist, 6 K.G.; Sla 50—90 cent per 100 krop; Andijvie 8—44 cent per kist; Wortelen 2.409.60 en Sjalotten 150 3.20 per 100 bos; Druiven (Franken- thalers) 25—32 per 100 K.G. chines staat hij machteloos. Dillinger en zijn mannen nemen de wapens op en Dillinger lacht: „Dwazen die jullie bent, wij hebben heelemaal geen helsche machines. Jullie eigen wekker is het, die zoo hard tikt". En hij wijst op een wekker, die op een plank staat De sergeant uit een kreet van woede, maar hij is thans machteloos. Dillinger houdt le beambten in bedwang, terwijl Underhill' en machinegeweer-Kelly de wapenkasten plun deren. Zij laten een vloekenden sergeant en een half dozijn wanhopige politie-agenten ach ter. Jimmi rijdt als razend. Inderdaad stui ten zij ten Zuiden van Springfield op den politiewagen, die door de centrale was ge meld. Een moorddadig gevecht vindt plaats. De bezetting van den politie-auto wordt on schadelijk gemaakt en dan komen de bandie ten ongehinderd bij mijlsteen 45, waar een kolonne van hun eigen wagens hen wacht. En zoo keert Dillinger triomfantelijk terug naar zijn vesting in Chicago. Bij zijn aan komst in Chicago hoort hij de krantenver- koopers schreeuwen: „Dillingers laatste mis daad. Overval op een politiepost!" Maar Dillinger lacht ironisch en mompelt: „Mijn laatste misdaad, neen, nog lang niet!" (9e ,v'if vor'ffe artikelen werden opgenomen 16, 19 2' 23 en 26 Juni. Red Alkm. Gft (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8