£and- en Jluw&ouui f-tomtciaai Uieums DREIN DRENTEL EN RIET PRIKKE£ 62-JARIGE AMSTERDAMMER VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Moor kleine turnen. Maarten-bad zich meer en meer als badplaats uitbreidt. Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. tot wijziging \an de verordening, rege lende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der ge meente Zijpe. Dit voorstel werd gedaan in verband met een tweetal van den commissaris der ko ningin ontvangen brieven, waarin o.m. werd gewvzen op het feit, dat de minister van Binnenlandsche Zaken thans de tijd gekomen acht om ten aanzien van het salaris van de veldwachters te breken met het stelsel van tijdelijke kortingen en de salarissen nu defini tief te herzien, terwijl als normsalaris voor de gemeente-veldwachters werd aangegeven 1300 tot 1700 (vrije woning inbegrepen) plus diverse emoliementen, als vergoeding voor diploma's, 100 voor uniform, 30 voor rijwielonderhoud. De meerderheid van B. en W. stelde nu voor om het maximum-salaris, thans zijnde 1550 met f 50 te verlagen, de tijdelijke korting ten bedrage van f 126 te doen ver vallen, doch een pensioenverhaal van 10 pet. toe te passen. Wethouder Nannis, de minderheid van B. en W„ achtte deze korting te zwaar en stelde daarom voor zich te bepalen tot het verplichte pensioenverhaal van 10 pet. Tenslotte werd het voorstel van de meer derheid van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Nannis, Blom en Rens. Voorts werd besloten tot het doen van af- en overschrijving op de gemeente- begrooting 1933 tot een bedrag van 1697 Bij de rondvraag ontwikkelde zich een dis cussie omtrent het besluit van de meerder heid van B. en W. tot stopzetting van de werkverschaffing bij staatsboschbeheer en Wieringenneer met ingang van 2 Juli a.s. en eventuvele invoering vari een steunregeling ten behoeve van de werkloozen uit Zijpe. Wethouder Nannis was van oordeel, dat de werkverschaffing dient te worden voortgezet, omdat bij invoering van een steunregeling de arbeiders het financieel nog moeilijker zouden krijgen dan momenteel reeds het geval is. De meerderheid van B. en W. gaf te ken nen, dat de stopzetting van de werkver schaffing niet strekte om het inkomen der arbeiders te drukken, maar dat de gemeente- financiën deze stopzetting noodig maakten, terwijl zij het bovendien zeer waarschijnlijk achtte dat in dezen tiid van het jaar een gedeelte van de arbeiders straks werk zou kunnen vinden in het vrije bedrijf. Nadat de heer Blom gewezen had op de onbewoonbaarheid van het huisie, eigendom van L. van Buuren en bewoond door De Ruijter. volgde sluiting der vergadering. NEDERLANDSCHE LANDBOUWWEEK. Regeeringsmaatregelen voor land en tuinbouw. Dinsdagmiddag werd te Wageningen de 5de Nederlandsche landbouwweek in de hulpaula der landbouwhoogesrhool geopend. Het getal deelnemers(sters) bedraagt pl.m. 300. De heer ir. A. W. v. d Plassche, Goes, heeft de maatregelen, genomen in het belang van den tuinbouw behandeld. Spr. meende, dal men ir. een betere toe komst voor het Nedeilandsche tuinbouwbe drijf mag blijven gelooven,»al zal het buiten land, door toenemende teelt aldaar, minder afnemen. Wanneer verdere vermindering van productie zal noodig zijn, moet gezorgd worden, dat de tuinbouw niet door een te veel doorgevoerde teeltbeperking gaat sta- biliseeren in den vorm van het bedrijf, dat momenteel onder de moeilijkste omstandig heden verkeert. De verbouwer van tuinbouw- gewassen moet ook binnen zijn bedrijf een groote mate van vrijheid behouden. Getracht moet voorts worden het peil van onzen tuin bouw te behouden en zoo mogelijk te ver- hoogen. waarbij de hulp der regeering nu onder zoo moeilijke en abnormale omstan digheden moet gewerkt, niet kan gemist. Dit is geen bewijs van gebrek aan energie bij den tuinder, die verlangend uitziet naar het moment dat hij weer geheel op eigen beenen zal kunnen staan. De heer F. V. Valstar, regeering-commis saris meende, dat, als er in het buiienland een opleving komt, ook de tuinbouw zal opleven en dus zag hij de toekomst voor den tuin bouw niet zoo erg in. Thans is er, hoe men ook de teelt van vroege aardappelen overal in het buitenland heeft bevorderd, een rede lijke afzet naar Duitschland. Spr. wees er voorts op. dai het zaaizaad in den tuinbouw nog verbeterd moet. Voorts, dat de wijze van afievering van fruit nog op zeer laag peil staat in vergelijking met het buitenland. BEPERKING INVOER STIKSTOF- HOUDENDE MESTSTOFFEN. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat gedurende •het tijdvak van 6 maanden, aanvangende 1 Juli 1934 en eindigende 31 December 1934, de invoer van ieder land verboden is van kalk- salpGer, kalkammonsalpeter en ander ammo niumnitraat, zoomede van leunasalpeter en zwavelzuren ammoniak, voor zoover deze meer bedraagt dan 100 ter, honderd van de hoeveelheid, welke in de maanden Juli tot en met December van het jaar 1933 is inge voerd. ONBRUIKBAAR MAKEN VAN TARWE. Te Oud-Beijerland 100 ton ver nietigd? I>ezer dagen zou te Oud Beijerland, ten aanschouwe vai> verschillende personen, die daarover uun ergernis te kennen gaven, 100 ton tarwe voor merschelijk voedsel onbruik baar zijn gemaakt. Door den heer Duynmaer van Twist is aan den Minister van Econom-sche Zaken gevraagd, of zulks juist is en zoo ja, op grond van welke overweging dan deze han deling plaats heeft gehad? Schuilt, zoo vraagt hij verder, in het on bruikbaar maken van tarwe, met het oog op ret feit, dat van de nieuwen oogst nog niets Loopt nu weer „als de beste". „Ik ben op het oogenblik 62 jaar oud en leed al sinds jaren aan rheumatiek in de beenen, die hoe langer hoe erger werd. Ten slotte was het zoo ernstig, dat ik vanaf mijn 60e tot voor kort als het ware verlamd te bed moest blijven. Daar ik zeer levenslustg ben, werd alles ge probeerd, doch niets hielp. Eindelijk kwam op raad van een kennis, die goed succes heeft gehad met uw middel, ook Kruschen Salts aan de beurt en zie, 3 maanden reeds nadat ik begonnen wa6 Kruschen Salts te gebruiken, kon ik in de kamer loopen met een stok, en daar na ging het zienderwijze vooruit. Tegen woordig maak ik eiken dag een och tendwandelingetje door de Amstellaan, en als de beste hoor! En dit alles schrijf ik uitslutend toe aan Kruschen. Dank, dank, dank ervoor! S. Z. te A. De oorzaak van rheumatiek is een te veel aan urinezuur in het lichaam, het- gaen ontstaan is door te trage werking der inwendige organen (o.a. ingewanden er, nieren). En indien deze organen niet beter gaan werken, hoopt dit kwaadaar dig urinezuur en andere afvalstoffen, die uw gezondheid kunnen benadeelen, zich steeds meer in uw lichaam op. De zes velschillende zouten in Kruschen nu, sporen deze afvoerorganen tot betere we-king aan, zóó dat alle opgehoopte schadelijke afvalstoffen uit het lichaam verwijderd worden. De pijnen worden nu gestild, gezwellen slinken, verstijfde ledematen worden weer lenig. Daarna zal „de kleine dagelijksche dosis" U in wendig schoon houden, vrij van afval stoffen, overtollig urinezuur en dus ook vrij van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0 90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt bekend is, of zij voldoende broodgraan voor ons volk zal opleveren, niet het gevaar, dat zich gebrek aan tarwe zal kunnen voor doen? DE TEELT VAN BRAVO-AARDAPPELEN. De heer van den Heuvel, lid van de Twee de Kamer, heeft aan den minister van econo mische zaken de volgende vragen gesteld: Is de minister bereid zekerheid te verschaf fen omtrent het al of niet voor het jaar 1935 toelaten van de teelt van den Bravo-aardap- pel, welke zekerheid ter voorkoming van even tueel vergeefsche selectie van pootgoed niet langer uit mag blijven? KENNEMERLAND. 'Volgens de berekening zitten we mid den in de aardbeiencampagne. De vroe ge soorten zijn vrijwel verdwenen en de Amazone beheerscht de markt. Toch is het lang niet zoo als andere jaren. Niet dat de twee voorgaande jaren best wa ren, doch 1934 zal, wat de opbrengst be treft, een recordjaar zijn. Wel te verstaan wat de geringe opbrengst betreft. Geluk kig valt de prijs mee. De prijzen zijn be duidend hooger dan in 1932 en 1933, il- tiians de gemiddelde prijzen. In de af- geloopen week (en ook deze week tot Woensdag) waren de prijzen 16 a 25 per 100 K G. Voor ie soort Amazone nog tot 30 per 100 K G. De groentemarkt toonde een beeld van grooten aanvoer. De handel is aan wisseling onderhevig, doch gemiddeld zijn de prijzen niet hoog. Spinaz'e, waarvan de kwaliteit vrij goed was, go'd weinig. Slechts 0.40 a 0.45 per k''st. Postelein, waarvan de kwaliteit middel matig was, gold een ietsje beter voor zoover le soort. De prijzen bewogen zich om de 0.15 a 0.30 per kist. Sla, waar van ruime aanvoer, had geen groote be langstelling. De kwaliteit munt niet uit, zeker de helft bestond uit 2e kwaliteit. De prijzen waren, ook voor le soort, laag. De totaalprijzen 6lechts 0.10 0.25 p. kist. Voor andijvie, die goed van kwa'iteit was, was meer belangstelling. De prijzen waren vrij hoog, nl. 0 50 0.75 per kist. Bospeen, mooie kwaliteit, had weinig belangstelling wat tot uiting kwam in den prijs van 5 a 8 per 100 bos. Rabarber had alleen belangstelling van de fabrieken. De prijs bleef constant en wel 3 5 per 100 bos. Asperges, die na den langsten dag weer gaan ver dwijnen, golden lager dan we gewoon zijn. De prijzen waren (dik wit) 25 k 32 en (dik blauw) 16 k 22 per 100 bos Pe terselie en selderie waren wel in trek, doch de prijs bleef laag, nl. 2 3 per 100 bos. Bloemkool, waarvan ruime aanvoer, munte niet uit in kwaliteit. De handel was lui en de prijs laag, nl. 3.50 5 vcor le soort, 2e soort bloemkool gold zoo goed als niets. Ditzelfde gold ook voor komkommers met een prijs van 1 k f 4.50 per 100 stuks. Peulen, doppers, raspers en capucij- ners waren gewild, hoewel de prijs be heerscht werd door de kwaliteit. Men kan wel zeggen dat afwijkende kwali teit niet was gewild. We noteerden voor peulen 10 a 18, doperwten 9 a 16, raspers 20 k f 26 en capucijners 14 18 per 100 K G. Snijboonen en spercieboonen (alleen nog glasproduct) werden in kleine par tijen aangevoerd en waren daardoor in trek. De noteering was voor snijboonen 35 k 40 en voor spercieb. 40 a 30 per 100 K.G. De aanvoer van tomaten is nog beperkt. De prijs was niet hoog, nl. 12 a 20 per 100 K.G. De handel in frambozen was willig met hooge prijzen nl. 0.50 k 0.55 per doosje Ook was de aanvoer van druiven beperkt met vrij hoogen prijs, nl. 60 70 per 100 K G. De handel in aardappelen (bekend om de goede kwaliteit) was vrij goed. De noteering 5 6.25 per 100 K G De overige aanvoer was van geen beteeke- nis. LANGENDIJK. Men deelt ons mede, dat de beperking voor den export van vroege aardappelen naar Duitschland, bestaande in het verlee nen van consenten voor den uitvoer van slechts 750 spoorwagens aardappelen naar dat land, is opgeheven, en dat thans onbe perkt mag worden ingevoerd. De exporteurs zijn echter zeer voorzichtig met den handel in aardappelen op Duitschland, eerstens om dat de betalingsmoeilijkheden daarvoor een beletsel vormen en tweedens om het valuta risico, dat zij loopen in verband met de sterke koersfluctuaties van de mark. HEERHUGOWAARD. Poldervergadering op Woensdag 27 Juni n.m. half drie in het Polderhuis te Oudorp. Aanwezig alle bestuursleden. Oud-burgemeester van Slooten opende als dijkgraaf met een hartelijk woord de verga dering en feliciteerde den heer P. Kostelijk met zijn benoeming als sprekers opvolger. Spr. feliciteerde niet alleen den heer Koste lijk, doch ook den Polder met deze benoe ming. E>e heer Wonder was er niet erg mee inge nomen, zooals het nu is gegaan, om iemand buiten de voordracht om te benoemen. Zijns inziens had de voordracht terug moeten worden gezonden met de opmerking, dat er een andere voor in de plaats moest komen. Hij vond het een klap in 't gezicht voor hen, die de voordracht hadden opgemaakt. De heer Poland vroeg of deze benoeming reglementair is? Hij kon den heer Kostelijk wel feliciteeren met zijn benoeming, maar vond toch, dat wij moeten protesteeren, om dat buiten de voordracht om is benoemd. Hierna ging de vergadering in comité. Na heropening werd het woord verleend aan den heer v. Steenis, die een uiteenzetting gaf over de Polderbemaling. Hierop volgde een bespreking over ver zwaring en verandering der machines, waarbij verschillende bedragen werden ge noemd, waarna de heer Poland met een be rekening kwam om een geheele nieuwe ma chine te plaatsen, welke pl.m. 20.000 moest kosten verminderd met 5500 voor verzwaring en boete, zoodat hij kwam oo een eindbedrag van 12.000. Hij vond, dat we dan maar door een zuren apoel heen moeten bijten. De heer v. Steenis: Ik durfde niet met dat voorstel bij het bestuur aan te komen. De dijkgraaf had er bezwaar tegen, daar er dan toch weer onderhoud aan komt, b.v de ketels moeten worden nagezien e. d. Na langdurige bespreking werd het voor stel van den heer Poland verworpen en be sloten om de tegenwoordige machines te ver zwaren. De voorzitter maakte békend, dat de borg stelling van den penningmeester was gesteld op f 8000. Hierna volgde de rondvraag. De heer Poland stelde voor om het zomer- peil wat geregelder te houden, niet meer dan hoog en dan laag. De voorzitter: Daar heeft het bestuur al voor gezorgd. De heer Poland: Hoe bevalt het overloo- pen van verschillende pompen? De voorzitter: Dat gaat naar tevreden heid. De heer Poland vroeg of er vergunning is gegeven tot het maken van een verhoog den steiger aan de ringvaart. De voorzitter zeide, dat er geen bezwaar was en de polderbaas heeft mondeling zijn toestemming gegeven. De heer Groen vond, dat de boomen langs de wegen te laag gesnoeid zijn, de takken Komen te ver over den weg en zijn lastig voor 't verkeer. Hij stelde voor ze op 3 meter hoogte af te laten snoeien. Zal nagezien worden en waar noodig ge snoeid. Verder zeide de heer Groen, dat de sloo ten nog lang niet allen in orde waren. De voorzitter zeide, dat er ook nog aan ge werkt wordt. De heer Kostelijk dankte den voorzitter voor de vriendelijke woorden en de felicitatie bij zijn benoeming tot dijkgraaf van Heer- Hugowaard. Tevens dankte hij de heeren, die met deze benoeming instemden. Welke redenen er voor de Kroon waren om spr. buiten de voordracht om te benoemen, wilde spr. buiten beschouwing laten. Hij zal zijn taak serieus opvatten en alles in 't werk stel len om die taak goed te volbrengen. Spr. zal met alle krachten het Waterschap Heer- Hugowaard dienen. (Applaus.) De heer Appelman sprak woorden van waardeering tot den scheidenden dijkgraaf en wenschte hem een lange rust toe in Soest- dijk. De voorzitter dankte den heer Appelman en was tevreden, dat er een nieuwe dijkgraaf was, voor dat hij weg ging. Hij had altijd met veel genoegen verga derd. Het is wel eens niet gemakkelijk hoofd van den Polder te zijn, want het kost soms veel hoofdbrekens. Toch zal spr. evengoed vanuit zijn nieuwe woonplaats alles met volle aandacht volgen De heer v. Langen wenschte den scheiden den dijkgraaf een lange rust toe na een werkzaam aandeel in het bestuur van den polder gedurende 17 jaar, wat met applaus werd onderstreept. De dijkgraaf dankte den heer v. Langen voor zijn gevoelvolle woorden en voor het applaus en hoopte, dat de rust werkelijk lang mag zijn. Hierna sluiting onder dank voor de aan gename besprekingen. SCHAGERBRUG. Geslaagd. De heer A. Bakker, ambtenaar ter secre tarie alhier, is geslaagd voor het te Amster dam gehouden examen ter verkrijging van het diploma A Esperanto. LOOS ALARM OP TERSCHELLING? Geruchten omtrent noodlanding of neerstorten van Duitsche vliegboot. Gisteravond werd te West-Terschel ling bericht ontvangen van bewoners van Hoorn op Terschelling, dat te onge veer zes uur in den namiddag een vrij groote Duitsche vliegboot laag over Hoorn was gevloger. en even later ter hoogte van strandpaal 27 aan het Noor- derstrand op eigenaardige wijze omlaag was gegaan, zoodat het vermoeden be stond, dat het vliegtuig op of nabij het strand een noodlanding had gemaakt, misschien zelfs wel neergestort. Te West-Terschelling had men inder daad te ongeveer vijf uur zwaar motor- ge-onk gehoord doch tengevolge van den mist had men geen vliegtuig kunnen waarnemen. Te ongeveer half zes had had echter een vrij groot watervliegtuig ovr het dorp gevlogen, waarop men duidelijk het hakenkruis had kunnen zien, zoodat men zekerheid had, dat het toestel van Duitsche nationaliteit was. Toen dan ook de mededeeling uit Hoorn kwam, achtte de kustwacht het raadzaam een onderzoek in te stellen, waartoe de opzichter van de kustver- lichting, de heer W. Stobbe, vergezeld van nog eenige andere personen, tegen 9 uur gisteravond vertrok. Gemakkelijk was zijn taak niet. De door de bewoners van Hoorn aangeduide plaats ligt op een afstand van ongeveer 30 K.M. van West- Terschelling op een der meest afgelegen gedeelten van het Noorderstrand. Van WestTerschelling kan men per auto slechts komen tot Oosterend. Vandaar loopt naar de omgeving van strandpaal 27 slechts een onberijdbaar voetpad door de duinen en langs de kust. Dit gedeelte van den weg hebben de heer Stobbe en zijn begeleiders dan ook te paard moeten afleggen. Zij hebben een groot gedeelte van het strand afgezocht, echter zonder eenig spoor van een gedaald of veronge lukt vliegtuig te vinden, en tegen ha'f twee in den nacht waren zij te West- Terschelling terug. In het dorp deden inmiddels weer andere geruchten de ronde,- nl. dat 's middags een drietal Lithausche vlieg tuigen boven het eiland zouden zijr ge weest en dat het vermiste vliegtuig een dezer Lithausche machines zou zijn. Inmiddels heeft Bij de kustwaibt öe neening post gevat, dat de bewoners van Hoorn loos alarm hebben gemaant B': den mist, die in den namiddag boven het eiland en boven zee^ heeft gehangen is het mogelijk, dat het verdwijnen van het vliegtuig in een laag boven zee hangende mistbank bij de bewoners den indruk heeft gewekt, dat het vliegtuig plotseling achter de duinen of in zee verdween. VERPLEGEND PERSONEEL IN N.-HOLLAND. Ged. Staten van Noordholland stellen voor in het „Ambtenarenreglement 1920" de bepaling op te nemen: „De leerling-verpie- gende, die alvorens hem ontslag is verleend, het diploma van krankzinnigenverpleging verwerft en daarna nog drie jaren op ar beidsovereenkomst als adspirant gediplo meerd-verplegende werkzaam is, heeft, in dien hij gedurende dien tijd van voldoende geschiktheid heeft blijk gegeven, na afloop van die drie jaren aanspraak op eene vaste aanstelling, de man als gediplomeerd-vtr- piegende, de vrouw als adspirant gediplo meerd-verplegende". ZUIDSCHARWOUDE. Te Broek op Langendijk en St. Pancras zijn geen werkloozen meer, dank zij de proef, welke men daar krachtens ministeriee- le beschikking mag nemen met het plaatsen van arbeiders in het tuinbouwbedrijf met Sproeien en gieten in den bloementuin. Het droge zonnige weer der laatste weken heeft tot gevolg dat we op de meeste plaat sen moeten gieten en spuiten om den tuin werkelijk groen te houden. Eerstens is daar het gazon dat ons zorg baart. Moeten we het gazon blijven maaien of is het beter om het nu maar door te laten groeien. Indien we het mes van de machine wat hooger, lange gras ook. Om nu te voorkomen dat onze tuin een verwaarloosde indruk gaat maken maaien we geregeld. Alleen stellen! we het mes van de maoimachine wat hooger, zoodat het gras wat langer blijft. Indien zeer kort wordt gemaait is de kans van ver. branden wel het grootst. We laten nu het gemaaide gras op het gazon liggen, het geeft nog eenige bescherming aan de wor tel tegen verbranden. Soms vraagt men of het ook noodig is om in tijden van droogte het gazon te sproeien. Nu gaat gras niet spoedig dood van droogte; ook al ziet het er dor uit zal het na een regenbui weer spoe dig opgroeien. Maar daar de gazons ge- woonl'ijk het centrum van onze siertuinen vormen en veeal als voorgrond van heester vakken en bloemstruiken zijn aangebracht willen we het graag steeds frisch groen zien. Om dit te bereiken is sproeien in tijden van droogte bepaald noodig. Sproeien en gieten doen we bij voorkeur tegen den avond. Daar de verdamping dan minder sterk is dringt het meer in de aarde en tot de wortels door Beginnen we eenmaal met sproeien dan moe ten we het ook volhouden en zoolang het noodig is, elke avond herhalen. Ook moeten we bij het sproeien niet te veel plassen, daar door wordt de grond te veel dicht geslagen.. Het water moet als een zachte regen op de aarde komen en toch moet deze goed vochtig worden. Om dit te bereiken is herhaald sproeien noodig. Dit geldt niet alleen voor het sproeien van gazons maar ook voor bloemplanten en houtgewassen. Bij het ver zorgen van pas aangeplante bloemplanten en andere gewassen hebben we niet alleen te gieten en te sproeien maar brengen we ook eenige bescherming aan tegen de felle zon. Wat fijn erwteurijs of eenige bebladerde tak jes kunnen daarvoor goed dienen. Zijn de planten, b.v. na een week, goed aangegroeid dan kan dit schermmateriaal weer worden weggenomen. Tusschen dit voorjaar aange plante houtgewassen kunnen we de bodem bedekken met wat ruigte, daaronder blijft de aarde meer vochtig en het water door gieten of sproeien aangebracht verdampt dan ook niet zoo spoedig. A. G. steun van rijk en gemeente. Te Zuidschar woude is men, zeer begrijpelijk, naijverig op een dergelijken idealen toestand in dezen tijd: de gemeente zonder werkloozen. Het orgaan van de arbeidsbemiddeling heeft zich nu schriftelijk tot de werkgevers gericht met het verzoek, van de arbeidsbemiddeling ge bruik te willen maken door zich daar aan te melden, als men werkkrachten noodig heeft. Dit is ongetwijfeld wel noodig, daar de werkgevers zoo goed als niet van de ar beidsbemiddeling gebruik maken. BROEK OP LANGENDUK. *De alhier gehouden collecte ten bate van het Nederlandsch Bijbel Genoot schap heeft opgebracht 57.42. ST. MAARTENSBRUG. De heer Jb. Zeeman Wz., controleur aan de zuivelfabriek „De Eensgezindheid" alhier, is benoemd tot melkcontroleur aan de „M. E. B A." te Amsterdam. HET ROODE KRUIS. Alg. vergadering te Beverwijk. Heden weid alhier de algemeene vergade ring gehouden van het Nederlandsche Roode Kruis. Wegen songesteldheid van prins Hendrik was deze verhindeid de vergadering te pre- sideeren. Als voorzitter fungeerde thans de eerste-onder voorzitter luitenant-generaal b.d. jhr. J. H. Röell, die de vergadering mede deelde, dat prins Hendrik de vergadering niet kon bijwonen en in diens plaats heette hij de aanwezigen welkom. Jhr. Röell her dacht in gevoelvolle bewoordingen wijlen de koningin-moeder. Een bijzondei woord van welkom richtte spr. tot de vertegenwoordigers van den Koninklijken Nationalen Bond voor Red dingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis'Met groote dankbaarheid herdacht spr. de figuren, die aan het Roode Kruis zijn ontvallen. De secretaris-generaal mr. dr. F. W. Don ker Curtius sprak hierop een inleidend woord, waarin hij met dankbaarheid constateerde, dat eenige voetbalvereenigingen wedstrijden hebben gehouden, ten bate van doeleinden, die ook dooi het Roode Kruis worden na gestreefd. In hef in dru>k verschenen jaarverslag wordt uitvoerig melding gemaakt van het 29. Dat was niet zoo heel moeilijk, want in Amerika lag de naam Drein Drentel op aller lippen. Voor volle zalen hielden deftige heeren urenlange redevoeringen over de lotgevallen van den beroemden kampioen-zwemmer Dren Drentel, 30. Drein had intusschen al een betrekking gekregen als op- den me!Yen/reriUin/ Hi' T reeds dikke vrienden Sew°r- Pi"Pritk"h,m de

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4