Qemeentecadeti tBucqecüjke Stand JCeck Schoot J&joekeu. Amsteidamsche Jieucs Enorme fraudes bij tarweleveranties. 'SJ POLITIEAGENTEN IN HEMDSMOUWEN? Echt Amerikaansch. New York, waar een hittegolf heerscht, maakt zich den laatsten tijd warm over de vraag of de politieagenten hun uni formjas mogen uittrekken. Tot voor kort wilde de hoofdcommissaris, gene raal O'Ryan, er niets van weten maar GROOTE BRAND TE ISTANBOEL. Vier personen gedood. Laatste berichten Ambtenaren, boeren, handelaars en molenaars er bij betrokken. ENKHUIZEN WEERSPANNIG. De raad verzet zich tegen Minister de Wilde. HET ERNSTIGE CONFLICT S. A.—VON PAPEN. New-Yorksche geruchten. Dr. Zinsser's Vermageringskuur predikbeurten. van Vrijdag 29 Juni 1934 -j OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. B ANK-INSTELLINGEN. '3* pl.m. 2.15 rook ontwikkelde. De menschen konden ■den trein niet verlaten en moesten wachten tot de stroom was uitgescha keld en de deuren van buiten geopend werden. Radeloos liepen de menschen door den trein, sloegen de ruiten in en trachtten de deuren te forceeren. Vele vrouwen en kinderen werden onder den voet geloopen; nadat de orde was her steld, bleek, dat 10 personen ernstig ■waren gekwetst. nu heeft de burgemeester, La Guardia, het voor de politie opgenomen. Hij heeft een brief aan den hoofdcommissaris geschreven waarin hij er op aandringt dat den agenten zal worden toegestaan hun jas uit te trekken en te verschijnen met hun zilveren insigne op het hemd gespeld. „Hemdsmouwen," aldus de burgerva der, tot staving van zijn verzoek, zijn een Amerikaansche instelling. Gisteren heeft te Istanboel in Turkije in de buurt van het Dolma Bagtsje Paleis, waar momenteel de Shah van Perzië als gast van den Gazi Kemal Pasha logeert, een groote brand gewoed, waardoor 300 men schen dakloos zijn geworden, terwijl vier personen in de vlammen zijn omgekomen. Omtrent de omvangrijke fraudes, welke ontdekt zijn bij de tarwe-leveranties aan de gewestelijke tarweorganisatie in Noordbra bant verneemt V. D„ dat zoowel door de kon. marechaussee als door de controleurs van de rijkstarwecentrale door geheel West- Noordbrabant nasporingen worden gedaan Bij deze fraude zijn zoowel ambtenaren der gewestelijke tarweorganisatie, als boe ren, handelaars en molenaars betrokken. Het eerste onderzoek had plaats in Hal steren, waar een groote partij z.g. vrije tarwe als Vita-tarwe is vermalen en daarna aan verschillende bakkers tegen den grondprijs is afgeleverd. Naar aanleiding hiervan heeft de hoofd controleur van de tarwecentrale, de heer den Oudsten, te Halsteren een onderzoek inge steld, waarbij zooveel feiten aan het licht kwamen, dat de nasporingen, welke reeds vier weken duren, een zeer grooten omvang hebben aangenomen. Hierbij is komen vast te staan, dat de tarwecentrale en de geweste lijke tarwe-organisatie op tal van wijzen zijn benadeeld. Zoo is al dan niet opzettelijk door onjuiste schattingen van de op brengst van den te velde staanden oogst veel meer tarwe aan de centrale geleverd door de boeren is verbouwd, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat goedkoop gekochte vrije tarwe tegen den hoogsten prijs aan de centrale, c.q. de gewest, organisatie is ge leverd. Ook is gefraudeerd met het monster- trekken der geschoonde tarwe, waardoor groote partijen in een hoogere prijsklasse ge classificeerd zijn, tengevolge waarvan deze partijen van 50 cent tot 2 per 100 K.G. te duur aan de centrale zijn geleverd. Voorts is gebleken, dat tarwe, die als A- kwaliteit of Suber-A-kwal. aan de centrale werd gedeclareerd, bij de boeren als B of C kwaliteit werd afgerekend. Fraude is verder gepleegd met de levering van zaaitarwe, terwijl tenslotte met mede weten en goedvinden van ambtenaren der gewestelijke tarwe-organisatie vervoerbewij- zen voor ongeschoonde tarwe zijn afgegeven, tengevolge waarvan het bewaarloon in de opslagplaatsen te vroeg is ingegaan. Hier door is de centrale opnieuw door groote be dragen benadeeld. Naar al deze fraudes wordt thans een on derzoek ingesteld, o.m. te Halsteren, Woens- drecht, Hoogerheide, Bergen op Zoom, Os- sendrecht, Rukfen, Steenbergen, Zevenber gen. Over de tot dusver bereikte resultaten wordt door de betrokken autoriteiten de grootste stilzwijgendheid in acht genomen, terwijl alle inlichtingen worden geweigerd. Gisteravond heeft de gemeenteraad van Enkhuizen behandeld een aanschrij- van den minister van binnen landsche zaken om de korting op de salarissen der secretarie-ambtenaren terug te bren ger van 15 op 7% 10 De raad wenschte niet in te gaan op het voorstel ven B. er W. om zich naar het voorschrift van den minister te voegen. Aangenomen werd een motie Vis (a.r.), waarin den minister verzocht wordt de salariskorting 15 te hand haven en wel op deze gronden: „De raad heeft de door den minister mede in overweging genomen impera tief gestelde verhooging van het pen- sioenverhaal door een overeenkomstige vermindering van de tijdelijke korting gecompenseerd; door de verminderde salariskorting alléén voor het secretarie- personeel zou deze groep onbillijk wor den bevoorrecht boven het overig ge- meentep ersoneel Tegen 1 Jan. 1935 is door B. en W. een algeheele salarisherziening in uitzicht gesteld. De „Daily Herald" uit New-York meldt het opzienbarende bericht, dat heden nacht bij von Papen nachtzoekingen zouden hebben plaats gehad. In de afgeloopen week is het particu liere schrijfbureau van von Papen drie keer met geweld geopend. Zijn papieren werden doorzocht. Verder wordt ge meld, dat alle telefoongesprekken met het huis van Von Papen worden afge luisterd. Dit alles zou geschied zijn op last van Göring naar aanleiding van 1e bekende rede van Marburg, die voor de Duitsche pers is onderdrukt. GROOTSCHERMER. In de hedenmorgen gehouden raadsverga dering deelde burgemeester Kolb, onder dankzegging aan den raad voor de bereid willigheid om een ambtswoning te doen bou wen, mede, dat hij voor het bewonen van de Ned. Herv. pastorie met het kerkbestuur tot overeenstemming was gekomen, zoodat deze behoorlijk wordt opgeknapt en hij deze gaat betrekken. De bouw van een ambtswo ning was hierdoor niet noodig geworden. Ingekomen een beredeneerd verslag over de Volkshuisvesting. Zal bij de raadsleden circuleeren. Van den heer van Straaten was bericht ingekomen, dat hij bedankte als lid van de commissie van de gemeentelijke leesbiblio theek. Met het oog op meerdere vacatures in deze commissie werd deze mededeeling aan gehouden tot een volgende vergadering. Aan de orde was hierop de wijziging en opnieuw vaststelling bouwverordening. Deze verordening was in de vorige vergadering vastgesteld en Ged. Staten wenschten slechts eenige wijzigingen. De heer H e ij n i s was van oordeel, dat er gedeelten in het dorp zijn waar de vloer leggers niet op 20 c.M. boven Je kruin van den weg kunnen worden aangebracht. Beter oordeelde hij 30 c.M. boven het maaiveld. De raad vereenigde zich met dit voorstel. Tot het doen van administratieve maat regelen ten aanzien van af- en overschrijvin gen op de begrooting 1933 tot een bedrag van 1319.67 werd besloten. De begrooting wijst een tekort aan van 2332.71, veroorzaakt door de meerdere kosten naar de werkverschaffing van 1513.05 en van de electriciteitsverlaging van 1350.27. Besloten werd de begrooting met het te kort vast te stellen. Dit tekort zal overge bracht worden op de rekening van 1935 in welk jaar de raad maatregelen voor dek king moet nemen. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting voor 1934 groot 125. Wijziging steunregeling. De minister heeft gunstig beschikt op het verzoek van den raad om een steunregeling vast te stellen. De bedragen moeten gewij zigd worden. De minister wenschte de be dragen te wijzigen'en wel voor uitgetrokke- nen van 8.05 brengen op 8 met 0.75 toeslag per gezinslid, boven 2 personen. De steunregeling geldt voor werklieden boven de 65, jaar. Tegen de vastgestelde huurtoeslag heeft de minister geen bezwaar. Voor niet-rechthebbenden en dubbel uitge- trokkenen wordt de steun 7. Voor kostgan gers 5 inplaats van 6. Voor niet-georga- niseerden wordt de steun 6.50 per week benevens 0.75 per gezinslid en voor niet- georganiseerde kostgangers 5. De voorzitter deelde mede, dat het Gerechtshof de gemeente in het proces-H. Keizer in het gelijk heeft gesteld. Keizer is in hooger beroep gegaan en procedeert kos teloos, omdat hij niet kan betalen. De ge meente zal wel moeten blijven procedeeren, om te voorkomen, dat ook de proces-kosten van Keizer betaald moeten worden, doch als de gemeente ook in hoogste instantie wint, valt er niets te verhalen. Besloten werd om aan den advocaat reeds opgave van de rekening te vragen. Van den heer C. v. cl. Molen te Driehuizen was het verzoek ingekomen om hem voor een schoolgaand kind een vergoeding toe te ken nen en wel van 2 per maand. De afstand van de woning tot de school is 7.6 K.M., waarom B. en W. voorstelden het verzoek in te willigen. Conform besloten. In behandeling kwam hierop een voorstel om de verordening van het electriciteitsbe- drijf te wijzigen. Het voorstel hield in de ter mijn voor de verordening met één jaar te verlengen, op verzoek van Ged. Staten, aan gezien er sprake is van overname door de provincie. Rondvraag. De heer Smit vroeg hoever de besprekin gen over de overname van het G E.B. gevor derd zijn. De voorzitter zeide, dat die bespre kingen nog gaande zijn en sloot hierop de vergadering. Na afloop van de raadsvergadering werd de beneden gelegen burgemeesterskamer be zichtigd, die in overleg met Rijksmonumen tenzorg twee passende ramen in glas in lood had gekregen en op keurige wijze was ver beterd. De raad betuigde hierover zijn instem ming en de burgemeester, die oog heelt yoor de architectonische schoonheid van dit is een eenvoudige thee-kuur, die iedereen zonder bezwaar volgen kan. Deze kuur is goed en goedkoop en volstrekt onschadelijk. Tienduizenden tevredenheidsbetuigingen. Vraagt zonder verplichting toezending van afschriften en volledige inlichtingen. Dr. Zinsser Co., Afd. L, Leliegracht 11 Amsterdam C. oude raadhuisje, maakte van de gelegenheid gebruik, den raad er opmerkzaam op te ma ken, dat ook de ramen boven in de stijl van het gebouw behooren te worden gebracht en dat zoodra de middelen het toelaten, het lee- lijke pleisterwerk verwijderd moet worden, opdat de oude roode handvorm wederom te voorschijn komt. Wij verheugen ons er over, dat de raad, die reeds eerder blijk gaf veel met den nieu wen burgemeester op te hebben, ook oor ver leende aan deze wenschen. Het valt alleen te betreuren, dat de gemeentebegrooting niet toelaat om dit zeer gewenschte werk spoedig ter hand te nemen, want na de uitvoering er van zal ook naar onze overtuiging blijken, dat dit middeleeuwsche raadhuisje een ju weeltje van bouwkunst is. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. ONDERTROUWD; Richard Hartsuiker en Alida van der Made. Jacob Visser en Jansje Koster. Petrus Tesselaar en Margaretha de Groot. Willem van Hulst en Sjoukje Franssen. Cornelis Bakkum en Elizabeth van Deu- tekom. Adrianus Moonen en Anna van Beek. Jan Molen en Guurtje de Jager. Wilhelmus Karlas en Catharina Delen. De heer P. A. J. de Rijke te De Rijp is gekozen tot notabel der Ned. hervormde ge meente. Met ingang van 28 Juni is de heer C. van Twuiver te Veenhuizen benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Vondelschool te Alkmaar. DE VERGADERING VAN DE CLASSIS ALKMAAR. Aanwezig waren 23 predikanten en 32 ouderlingen. I. (kennisgeving bij verhuizing) Voor met 514 st.II. (indeeling in wijken, aanwijzing van wijkpredikanten) Voor met algemeene stemmen met amendement van A. Enklaar, dat het alleen geldt voor gemeenten met meer dan 4 predikanten; III. (regeling herderlijk werk, godsdienstonderwijs en va- cantie der predikanten) Voor met 532 st.; IV. (elke 10 jaar nieuwe ligger diaconie-goe deren) Voor mot algemeene stemmen met aanteekening, om liever in het desbetreffende reglement een datum te noemen dan te ver wijzen naar een ander reglement; V. (bewijs dat de pensioenpremie betaald is, noodig voor approbatie van beroep) Voor met alge meene stemmen; VI. (accountants-onderzoek diaconie-administratie) Voor met 52 stem men, met adviseeren, dat de kosten door de Algem. Kas zullen gedragen worden; VII. (restitutie van toegestane subsidies uit het fonds voor noodlijdende kerken) Voor met algemeene stemmen; VIII. (samenwerking der gemeenten) Voor met algemeene stem men, met amendement van ds. Eikema, van Schagen, om art. 7 en volgend, betreffende den Groote-Stedenraad te schrappen. Verdere punten: Een adres van den Herv. Schippersraad wordt door niemand overge nomen en komt dus niet in behandeling. Adres van de Alle-Dag-Beweging aan de Sy node om de door haar gepropageerde idee onder de aandacht te brengen van alle ker keraden, wordt met algemeene stemmen on dersteund. Bestuursverkiezingen. In de verschillende vacatures in het class. bestuur zijn gekozen de heeren ds. W. A. F. van Dijk te Oud karspel; ds. A. E. v. Baaien'te Broek op Langendijk; ds. J. Eikema te Schagen; ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo; ds. Visser te Den Burg op Texel; ds. H. A. Enklaar te Den Helder is als secundus van den scriba quaestor aangewezen en ds. F. J. van der Poel te Den Helder als assessor. Classis Hoorn. Aanwezig 14 predikanten, 29 ouderlingen en 5 belangstellingen. I. Voor met algemeene stemmen; II. Tegen met algemeene stemmen; echter is aangenomen een voorstel van ds. Van Lunzen om aan de Synode te verzoe ken, om hoewel het voorgestelde onuitvoer baar werd geacht, met nieuwe voorstellen e komen, die rekening houden met practische bezwaren alsook met het bestaan van meer dere richtingen in één gemeente; III. Tegen met 3013 stemmen; IV. Voor met algem. stemmen; V. Tegen met algem. stemmen. En op 8 na tegen een voorstel om in te voegen „tenzij het Class. Bestuur wegens onvermo gen ontheffing verleent"; VI. Voor met alge meene stemmen met de toevoeging, dat de kosten voor rekening der kerk vallen indien blijkt, dat de administratie wel in orde wm' \t Voor met algemeene stemmen; VIII. Voor met algemeene stemmen en één blanco. Alle bestuursverkiezingen in vrijzinnigen geest; gekozen als secundi: ds. F. W. Boeis (Hoorn), dr. L. T. G. Schey (Hoorn) en C. de Vries (Grosthuizen). Zonag 1 Juli. Groote Kerk, 10 uur, ds. van der Linden, van Lopik; 6 uur, ds. Roobol, van Egmond aan Zee. Voorbereiding H. Avondmaal! Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Deetman. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rap- pold. 1 Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meijenfeldt. rsi\ /\P°st- Gem., Toussaintstraat, 10 d'enT UUr Cn ^oens^a^avon^ 8 uur, Vrij Ev. Gem., Lindenlaan 117, 10.15 uur en 's avonds 7 uur, de heer W. Akse, Beverwijk; 2 uur, Zondagsschool. Leger des Eleils (stichter W. M. Booth), Limmerhoek 40. Zondag 1 Juli v.m. 7.30 uur, bidstond: 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uur, open luchtsamenkomst bij den Kattenberg; 8 uur, verlossingssamenkomst; Dinsdag, 8 uur, voor leden; Donderdag, 8 uur, heifigingssamen- komst. Openbare samenkomsten Nederlandsch Leger des Heils, Hekelstraat 9c. Vrijdagavond 29 Juni 8 uur, mannen- bijeenkomst; Zaterdag 8 uur, straatzang; Zondagmorgen 10 uur, wijdingsdienst; Zon dagmiddag 12.30 uur, kinaersamenkomst b'ij de Frieschebrug; Zondagmiddag 4 tot 5 uur, openluchtsamenkomst; Zondagavond 8 uur, verlossingssamenkomst; Maandag 8 uur, moederbond; Dinsdag en Donderdag, openbare samenkomsten. Deze bijeenkomsten zullen geleid worden door kapiteine M. v. Stein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 2 uur, ds. Deetman. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk aan de Dr. van Peltlaan, 10 uur en 5 uur, hulpprediker J. H Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Donszelmann, van Amsterdam. BERGEN AAN ZEE, 10.45 uur, ds. A. G. H. var. Hoogenhuyze, van Amsterdam. Litt dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo bol. Geref. Kerk, 10 uur en 5.30 uur, ds. Sij- brandy, van Zwartebroek (Gld.) Oud kath. kerk, 8 uur, vroegdienst; 10 uur, laatdienst; 7 uur, vesper. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel. GRAFT, geen dienst. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 7 uur n.m., ds. Bloemhoff, tekst Hand. 7 56. Onderwerp: „Onder open hemel". Zang van het Knapenkoor uit Alkmaar. Nederl. Herv. Evartg. Vereeniging a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer E. Baart, van Alkmaar. HEERHUGOWAARD, geen dienst. KOEDIJK, 10 uur, ds. Warners. LIMMEN, 9.30 uur, de heer M. van der Meulen (cand.) NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. van Dijk. DE RIJP, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heap. Evangelisatie, 10 uur, dr. G. Oorthuys, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem. Doop. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer N. Hazes, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, Vrij Ev. Gem., 3 uur n.m., de heer W. Akse, van Beverwijk. ZUIDSCHERMER, geen dienst. De heerlijke smaak van KING-pepermunt is voor den modernen mensch meer dan enkel een genot. Het edele natuurproduct, waarvan deze fijne smaak af komstig is, werkt opwekkend en verkwikkend als een weldadige medicijn. Wat moet ieder automobilist en motor- rijder van het verkeer weten? Hoe verkrijg ik mijn rijbewijs? Het zijn twee vragen, die dagelijks door zeer velen gesteld worden en de heer J. P, Peereboom te Alkmaar heeft er een in een klein populair geschreven en ook daarom lezenswaardig boekje te verkrijgen bij de Handelsdrukkerij 1Y Huy te Purmerend een duidelijk antwoord op gegeven. Hoe klein het werkje ook is, het fs een standaardwerkje op verkeersgebied en daar om voor eiken automobilist en voor ieder die dat wil worden onontbeerlijk. Het bespreekt rij- en nummeibewijzen, rij proef en rijvaardigheid, het geeft in kleur de voornaamste verkeersteekens, borden en seinen, het behandelt het open portier het achteruitrijden, de remmen, het slippen! het gebruik der lampen en het parkeeren. Het vertelt van verkeersongevallen' en verkeersregelingen, het bespreekt het rijden in het buitenland, de verkeersbeleefdheid en geeft vel waarschuwingen en goeden raad Tusschen den tekst zijn tal van illustraties opgenomen, waarop duidelijk uitkomt, hoe wel en hoe niet gereden moet worden. De commissaris van Politie Bakker, chef van het bureau Verkeerswezen te Amster dam, noemt dit boekje in een voorwoord een handleiding, die werkelijk in een behoefte voorziet. Ook hij is van oordeel, dat het boekske vlot geschreven en populair gehou den is en dat het zijn weg vooral in de pro vincie zal vinden, waar het dikwijls niet ge makkelijk is, maar aanstonds die adviezen en raadgevingen te verkrijgen, welke een aan staand of bereids rüdend automobilist of motorrijder noodig heeft. De weggebruiker, die den inhoud kent en het boekje bij de hand houdt, zal er zeker de gemakken yan ondervinden. van (Ontvangen per draadlooze telefoon). ,T Koers van heden te: Vonge koers 1931 1934 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 4 4 5 Ned.-Indië 5% Duitschland Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting t Anaconda i - Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S, Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton f Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continenta1 Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli t Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. •Exdividend. fExclaim. 1015'g lüli/, 100% 34% 98 391/4 45% 541/4 741/4 38% 18% 4672 202% 2133/a 71 25% 91/18 203/ie 1% 23% 5%6 170i/s 89 721/s 17% 11.00 124 8 161 141% 102»/. 621/4 40% 51% 2% 3% 33% 146% 33'/l6 1367/8 1337/3 361/, 15% 74% pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pLm. 2.00 34H/16 100% 33%-% 39% 98 45 55 74% 37% 201 214-1/. 70% 2158/4 1 215J-6J 707/8* 1 96/16 20% 9H/18 20%-i 9%6 247/16 5Vs 170% 171-% 123% 8 159i-% 91 51/s 103i/4-| 52 3% 146% 34 135% 1353/4 151/4 74 159-iöO 103J-8/, 136V, 136% 160-t/, 103»/, 63% 2%. 707g.I 20%-{ 104 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pCt. .WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-Yorlc N1ET Londen 1 1 Berlijn 1 Parijs Brussel (Helga) Bazel 1 Weenen p. Sch. 100 J 1 1 Kopenhagen Stockholm O-lo Italië i 4 Vorige koert 1 478/8 7.44% 58.00 9 72% 34.44 47 95 00.00 33 30 38 40 37 40 12.60 Koers op heden 2 uur 147% 7.4b 57.20 y 73 34.44 47 92% 00 00 33 30 38 40 37 40 12.62'/,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8