Zonnig Weekend-weer Fotohandel fa. v. d. HORST Agenda SSinnentan DE ZIEKTE VAN PRINS HENDRIK. (Rechtszaken Qemeentecaden £andr en Stad en Omgeving. Weec&eücht De seint Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het schandaal in Budapest (hum.), hoofd rollen Franziska Gaal, Paul Hörbiger en Szöke Szakall. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, eiken avond tot en met Woensdag 7.30 uur, hoofdnummer Too- neelintriges (operette), hoofdrollen Kathe von Nagy en Karl Ludwig Diehl. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De Sweepstake van den Duivel (sens.), hoofdrollen Elissa Landi en Victor Mac Laglen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Heerscher der wilde paarden (Wild-West- film); tweede hoofdnummer Pas op de kleintjes (rom.), hoofdrollen James Dunn en E! Brendel. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zaterdag 30 Juni. 3 uur n.m., opening Victoriebad. Alleen voor abonnees. 3 uur, Muziektuin, landdag „Kerkherstel". 1000 NIEUWE VLIEGTUIGEN. In Amerika. Het Amerikaansche ministerie van Oorlog heeft 81 gevechtsvlieg tuigen en 280 vliegtuigmotoren be steld als eerste levering voor de aanschaffing van 1000 nieuwe vliegtuigen, ten einde de sterkte vaj de Amerikaansche luchtvloot in overeenstemming te brengen met die van andere landen. HITTEGOLF IN AMERIKA. Een moordende temperatuur. Te New York is gisteren de thermometer tot boven de 24 graden Celsius gestegen, met welke temperatuur het record van den warmsten Junidag van 1874 is geslagen. In sommige stadsdeelen is de hitte onver draaglijk. Uit de Westelijke staten worden verschil lende overlijdensgevallen tengevolge van de hitte gemeld. In de omgeving van Pittsburgh zijn vijf personen tengevolge van de hitte omgekomen. Tal van Atlantische mailbooten, o.a. de „Borengaria" en de „AlLert Ballin" hebben vertraging tengevolge van de nevelvorming in de haven van New York en omgeving. Volgens de weerberichten kan gerekend worden op het aanhouden van de hittegolf. DE OUDSTE MAN TER WERELD f Volgens den dokter niet ouder dan 125 jaar. De oudste man ter wereld Zaro Agha uit Turkije is gisteren overleden. De Turksche geneesheeren, die Zaro Agha, den oudsten man ter wereld, in zijn laatste dogenblikken hebben bijgestaan, hebben aan een vertegenwoordiger van de United Press te Konstantinopel gezegd, dat Zaro onge twijfeld zeer oud was, wat overigens op den Balkan niets bijzonders is, maar toch niet ouder dan 120 of op zijn allerhoogst 125 jaar. Het geboortecijfer uit 1774, waarmee Zaro schermde, was waarschijnlijk dat van zijn vader, misschien zelfs van zijn groot vader, maar in geen geval van hemzelf. Het verhaal dat hij zich Napoleon's intocht te Moskou in 1812 uitstekend weet te herinne ren, is natuurlijk onzin, maar de bijzonder heden, waarmee hij de wereld zoo langen tijd bij den neus heeft gehad, heeft hij van zijn vader, die dien veldtocht inderdaad meege maakt heeft. Het geheugen van den ouden man is tot enkele dagen voor zijn dood zeer goed geweest. Eerst Maandag heeft hij het oewustzijn verloren. De koningin terug in den Haag. Gistermiddag te ongeveer half zes is toningin Wilhelmina uit Zwitserland in len Haag teruggekeerd. Er was zoowel >p het perron als op het Stationsplein eer veel belangstellng; de menschen tonden vele rijen dik de aankom-t van len trein af te wachten. In de Konin klijke wachtkamer bevond zich dr. Han- tema, geneesheer-directeur van het Roo- e Kruis-ziekenhuis en behandelend ge- leesheer van den Prins. Nadat de Koningin den trein verlaten ad, begaf zij zich naar de wachtkamer, /aar zij zich ruim een kwartier met dr. lannema onderhield, die H. M. op de oogte stelde van het verloop der onge teldheid van den Prins. Toen H. M. de wachtkamer verliet, /erd zij zeer hartelijk door het publiek egroet. Per auto ging H. M. naar het aleis Huis ten Bosch. Dr. Hannema eerde naar het paleis Noordeinde terug- De toestand van den zieke onveranderd. Gisteravond heeft de koningin gerui- ïen tijd aan het ziekbed van den Prins j ertoefd en is vervolgens naar het paleis i luis ten Bosch teruggekeerd, i De toestand van Z. K. H. was gister- vond onveranderd. De toestand iets minder gunstig. De toestgpd van Z.K-H. den Prins liet zich gisteravond iets minder gunstig aanzien, zoodat er een consult tusschen eenige genees heeren heeft plaats gehad. De nacht was over het geheel rustig, zoo dat de toestand hedenochtend weer tamelijk bevredigend is. Naar wij vernemen brengt de koningin enkel malen per dag een bezoek aan den Prins. DIRECTEUR VAN DE TRIBUNE DRUKKERIJ VEROORDEELD. 10 boete opgelegd. De Vierde Kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam veroordeelde vam daag den directeur van de N.V. „Atlanta''. waar de Tribune gedrukt wordt, tot 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis, omdat hij niet op eerste vordering dengene heeft ge noemd, die hem last tot het afdrukken van artikelen had gegeven, welke gericht waren tegen minister Colijn en tegen den heer Ma- rinus, wethouder van Landsmeer. De schrijver van het eerste artikel werd onlangs van beleediging vrijgesproken, de schrijver van het laatste werd echter tot een gevangenisstraf veroordeeld. Het O.M. had tegen den directeur van de Tribune-drukkerij twee maanden geëischt. HET LEVENDE LIJK. Poging tol oplichting van een ver zekeringsmaatschappij. D-e rechtbank te Amsterdam veroor deelde twee broers uit Amsterdam we gens poging tot oplichting tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De jongste had een levensverze kering gesloten met de R. V. S. van 50.000 gulden. Hij had zijn broer als be gunstigde aangewezen. Deze zou dus bij zijn overlijden dit bedrag uitbetaald k-ijgen. In den avond van 1 Juli 1933 reed hij met een gehuurde auto bij Sliedrecht in de Merwede. Hij zorgde echter zich tijdig in veiligheid te stellen. De jongeman verdween naar het bui tenland. Den volgenden dag werd de auto in het water gevonden, doch het „lijk" was nergens te vinden De oudste zoon poogde het geld bij de verzekerings maatschappij te innen, daarbij geheel te goeder trouw door den vader geholpen. De ouders, die geheel buiten het op lichtersplan stonden, en er ook geen voordeel van konden hebben, treurden om hun „overleden zoon." De verzeke ringsmaatschappij wantrouwde het zaakje echter en betaalde niet uit. Ten slotte werd het „lijk" te Antwerpen ge arresteerd. Ook zijn broer werd gear resteerd. Beiden legden een volledige bekentenis af ter terechtzitting. Het O. M. had tegen de beide broers een gevangenisstraf van twee jaren gere- quireerd. BARSINGERHORN. In de Donderdag gehouden raadsvergade ring zijn uitvoerige besprekingen gehouden over de gemeentebegrooting 1934, die door Ged. Staten is teruggezonden; o.a. met het verzoek, bij de raming van de lasten van steunverleening en werkverschaffing rekening te willen houden met de circulaire van den minister van soc. zaken betreffende het boe ken van uitgaven, voortvloeiende uit het te werk stellen van werkloozen bij een centrale werkverschaffing. Dit wil zeggen, dat de door den minister vastgestelde subsidierege ling ook van toepassing is op de plaatsing van de werkloozen in de Wieringermeer. B. en W. vinden dit zeer onbillijk. Immers, door de Zuiderzeewerken is het aantal werkloozen in Barsingerhorn buitengewoon hoog. De zelfde werkloozen brengen nu grootendeels op kosten ook van deze gemeente, de Wie ringermeer in cultuur. Toegelicht wordt ver der, dat de kosten van steunverleening en werkverschaffing in 1933 ongeveer 21,000 'hadden bedragen, waarvoor 76 pet. subsidie of ongeveer 17,000 werd verkregen. Nu ontvangt de gemeente voor 1934 slechts 46/75 van 17,000 als subsidie of 9800. De kos ten van werkverschaffing en steunverleening stijgen, terwijl practisch de subsidie op 40 pet. is gebracht. Om nu de begrooting slui tend te maken, stellen B. en W. voor, de op centen op de personeele belasting te verhoo- gen van 115 tot 140. Dit werd met alge- meene stemmen aangenomen, nadat de voor zitter nog heeft meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt gemeenschappelijk actie te voe ren tegen den toestand, zooals die door de beslissing van Ged. Staten wordt geschapen. CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE. De Crisis-zuivel-centrale deelt mede, dat voor de week van 1—7 Juli de prijs van het crisis-botermerk en van de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is vastge steld op 1 per K.G. tycwiHciaal Tlieuws 'T ZAND. De heer M. van Loo, brugknecht alhier, wordt 1 Juli a.s. overgeplaatst naar St. Maartensbrug, waar hij als brugwachter te werk zal worden gesteld. De heer C. E. Buis, kaasmaker aan de zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier is be noemd tot directeur-bedrijfsleider van een zuivelfabriek in Frankrijk. NIBBIXWOUD. De rekening van het Algemeen Armen- fonds te Nibbixwoiid wijst aan: ontvangsten 7090.60; uitgaven 9006.73; nadeelig slot f 1915.73; het fonds te Hauwert: ont vangsten 3683.11; uitgaven 3299.99; batig slot 383.12. AVENHORN. In den gemeenteraad is opnieuw de aan sluiting bij het openbaar slachthuis te Hoorn aan de orde gesteld. Op 5 Mei 1927 werd in beginsel besloten tot aansluiting. B. en W. zijn thans in hun oordeel om trent al of niet handhaving van het besluit niet eenstemmig. De meerderheid in het col lege is vóór handhaving van het eenmaal genomen besluit; de minderheid tegen. Hierover ontspon zich in den raad een uitvoerige discussie. Het resultaat der besprekingen is, dat het voorstel om de aansluiitng te handhaven werd verworpen met 5 tegen 1 stem. De voorzitter verzette zich tegen deze wei gering en zeide ziCh bij Ged. Staten tegen het besluit te zullen verzetten. Ook nu weer neemt de discussie een groo- ten omvang. De wethouders ontraden den voorzitter dezen stap, evenals de heer van Diepen. De voorzitter achtte het echter van belang, dat Ged. Staten in deze nu maar uitspraak doen. ZIJPE. Donderdag werd ten raadhuize alhier de aanbesteding gehouden van het on derhoudswerk der gemeente-eigendom men, dienst 1934. Ingeschreven werd a's volgt: a. Timmer- en metselwerk: Gebr. Veeter te Schagerbrug F. Schotten te Schagen M. Schipper te Schagerbrug G Plevier te Schagerbrug D. de Leeuw Wz. te St. Maar tensbrug P. Tuin te 't Zand F. Ranzijn te 't Zand C. Dekker te Schagerbrug A. v. Eekeren te Keinemerbrug b. Verf werk: P. J. Renooij te chagerbrug Het timmer- en metselwerk werd ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer A. van Eekeren te Keinemerbrug en het verfwerk aan den heer P. J Renooij te Schagerbrug. 547— 520— ft 519— 495— 475— ft 470— ft 447.69 ft 427— ff 355.50 f 784— WESTWOUD. De heer J. W. Bakker, die als geleider het uitstapje van de schoolkinderen naar Bergen meemaakte, had het ongeluk van den wip te vallen. De ongelukkige liep hierbij ernstige inwendige kneuzingen op, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis noodzake lijk werd geacht. TAALBEDERF VAN HOOGERHAND. Aan de Staten-Generaal is dezer dagen nog vóór de beslissing viel door den heer O. Kamerlingh Onnes te Bergen een adres gezonden, waarin hij stelling neemt tegen de voorgenomen wijziging in de spel ling. De heer Kamerlingh Onnes zegt o.a. in dit adres: De taaivereenvoudiging is niet anders eene uiting van nationale inzinking. Gei. aan waardeering voor de schoonheid, d.i. slordigheid, taalverwarring en blindheid voor wat dit verarmde volk op dit oogenblik het meest dringend behoeft. Politiek is de geheele opzet, voor zoover bepaald getinte onderwijzers hun zin hopen te krijgen. Voorts voor de Groot-Nederlan ders, die clandestien een deel van België gaar ne binnenhalen. En dan schijnt Indië een drijf veer. In Indië wilde de voorzitter van den ministerraad reeds in 1910 de vereenvoudi ging invoeren. Met het voorbeeld van Zuid- Afri'ka voor oogen, is meen ik, in Indië eene sterk Indisch getinte taal verkieselijk. In elk geval mag om die reden het Nederlandsch niet verminkt worden, en dient iedere proef neming in Indië op zichzelve te staan. Opheffing van het geslachtsverschil be dreigt de Nederlandsche taal. De voornaam ste levensvoorwaarde onzer taal is hare be wegingsvrijheid. Nu op eenmaal geeft dit vrije bonte spel, het laatste vrijwel wat ons onder den steeds toenemenden belastingdruk nog blijft, het millioenenverslindende Depar tement van Onderwijs aanstoot, en moet ook onze rijke taal worden besnoeid. Het oogen- schijnlijk omslachtig taaiapparaat is verre van overbodig. Ontneem het schoonste Ne derlandsche proza het geslachtsonderscheid, dat het gehoor aanwijst, en het geheim zijner innigste ontroering, de schoonheid der beslotenheid in den vorm, die het woord verre boven zijn algemeene beteekenis uit draagt, gaat verloren. Verstik de dartelheid der taal, die zich onder een vrij volk tot jolijt leende, en gij houdt een surrogaat, maar geen Nederlandsch over. BEDANKT DE HEER RINGERS ALS RAADSLID? Het N.H.D. bericht, dat de raadsvergade ring van Donderdag a.s. de laatste zal zijn die door den heer J. Ringers als raadslid zal worden bijgewoond, aangezien hij op me disch advies voor deze functie zal bedanken. Wij hebben bij den heer Ringers naar de juistheid van dit bericht geïnformeerd. De heer Ringers deelde ons mede, dat hij nog geen beslissing had genomen. Wel had zijn medicus hem, met het oog op zijn gezond heidstoestand geadviseerd eenige van zijn openbare functies neer te leggen. Zooais men weet is de heer Ringers lid van Provin ciale Staten, lid van den gemeenteraad, lid van de Kamer van Koophandel en van het Hoogheemraadschap Hollands Noorder- kwartier. De heer Ringers heeft 15 jaren zijn vader stad als raadslid gediend, waarvan 7 jaren als wethouder. Het zal den heer Ringers ongetwijfeld moeite kosten in deze een beslissing te ne men. Als spruit van een bij uitstek Alkmaar- sche familie heeft hij onze stad, die hij bij uitstek kent, lief. Voor het besturen van de stad zijn derge lijke menschen in het stadsbestuur van hooge waarde en wij hopen dan ook van harte, dat de gezondheidstoestand van den heer Ringers zich nog zoodanig ten gunste zal wijzigen, dat hij althans het raadslidmaatschap zal kunnen blijven waarnemen. Donderdag komt het voorstel over de ver betering van de Hoornsche vaart, waarover in de vorige zitting de stemmen staakten, in herstemming. Van den heer Ringers is het bekend, dat hij als man die de bevordering van handel en industrie voor Alkmaar van groote betee kenis acht en zich bovendien op het stand punt stelt, dat het niet aangaat, om met een beroep op het algemeen belang particulieren speciale uitgaven op te leggen, aan het plan „West" de voorkeur geeft. Het staat dan ook zoo goed als vast, dat het voorstel van B. en W. om de oude Hoornsche vaart te verbeteren, verworpen zal worden, aangezien dit reeds het geval is, wanneer de heer Ringers de vergadering niet bijwoont, aangezien een voorstel, waarover ten tweede male de stemmen staakten geacht wordt te zijn verworpen. DE TELEFOONKABEL IN DEN VOORDAM. Dank zij het werk van den duiker is men er in geslaagd de nieuwe telefoon kabel onder de walmuren van den Voor- dam aan te brengen. Vanmorgen bleek echter dat een tegenvaller is opgetreden. Een looden kop van de kabel bleek nl. gescheurd, waardoor er water in de kabel is gekomen. Men heeft hoop dat het water niet ver in de kabel is doorge drongen. Blijkt dit wel het geval te zijn dan zal er een nieuwe kabel gelegd moeten worden. AUTO-ONGEVAL. Bij Hem werd hedenmorgen de auto van den heer G. Koolhaas uit Hem door den trein gegrepen. Hoewel de auto totaal werd versplintera, bleef de bestuurder, de heer Koolhaas, ongedeerd, zoodat hij met de passeerende auto van den heer Nordemann uit Alkmaar zijn reis kon vervolgen. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ KOEDIJK. Gistermiddag ongeveer 4 uur heeft op den Helderschenweg bij de Koedijker vlotbrug een ernstige aanrijding plaats gehad. De reeds bejaarde heer v. Tol, wonen de aan den Westerweg te Alkmaar, kwam per fiets de brug afrijden en be gaf zich op den Helderscheweg in de richting Alkmaar. Toen de heer v. T. reeds'op het rechtergedeelte van den weg was, werd hij aangereden door een auto, komende uit de richting den Hel der. Meteen bloedende hoofdwonde werd de aangeredene per auto naar het Stads ziekenhuis alhier vervoerd. De automobilist wilde eerst doorrij den, doch omstanders beletten zulks. Het bleek te zijn zekere S. uit Hilversum, tegen wien de Berger politie proces verbaal heeft opgemaakt. ERNSTIGE AANRIJDING. Vrijdagmiddag omstreeks half vier, toen de 65-jarige A. Tol Ht Alkmaar op zijn fiets vanaf de Koedijkervlotbrug komende, aan den rechterkant van den Kanaaldijk in de richting Alkmaar reed, werd hij door een uit de richting den Helder komende auto, bestuurd door den heer Sik uit Hilversum, aangereden, waardoor de wielrijder kwam te vallen. Zijn fiets werd verhield, hijzelf be kwam ernstige hoofdwonden. Dokter den Hartogh uit Koedijk was spoe dig ter plaatse en verleende de eerste hulp Op diens advies is T. door de politie van Bergen per auto naar het Centraal Zieken huis vervoerd. UIT DE KAR GEVALLEN. Het paard van den heer S. de Vet te Langendijk, gespannen voor een dresseer- kar, kwam op de brug over de Veersloot al daar te vallen, waardoor de beide stokken braken. De voerman en een passagier be nevens een kalf, vielen uit de kar. Het paard rende met de losse kar den Voorpolder in, totdat een boom een einde aan den tocht maakte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. IN DE ZEIS GEVALLEN. De veehouder Jb. R. te Zuidscharwoude, kwam bij het grasmaaien in de zeis te vallen met gevolg, dat hem bijna de duim werd af gesneden. Een snede tot op het been was het gevolg. Direct werd een noodverband aange legd, waarna de dokter verder hulp verleen de. ALKM. OPERETTE-VEREENIGING. De bekende Alkmaarsche Operette en O'- kestvereeniging, die thans staat onder leiding van den heer Jac. Jansen (directeur) en den heer Vóórhaar (regisseur), heeft voor het volgend seizoen de overbekende en zeer po pulaire operette „Het jolige Weeuwtje" van Frans Léhar in studie genomen. In verband met de zeer groote bezetting kunen nog enkele leden worden aangeno men, doch deze zullen niet te lang moeten wachten, aangezien de repetities spoedig be ginnen. OPBRENGST COLLECTE. De bruto-opbrengst van de collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap heeft hier ter stede 289.02i/2 opgebracht. - LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de deze week gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen" werden 22 aanvragen behandeld, waarvar er 12 moes ten afgewezen worden. Voor de 10 andere gevallen werd toegestaan aan giften en ren- telooze voorschotten een totaalbedrag van 320.—. 8 GESLAAGD. Voor het op 9 Juni gehouden Esperanto- examen voor diploma A te Amsterdam slaagden de dames N. den Ouden en N Vellinga te Alkmaar en T. van Essen té Schoorl, benevens de heeren C. Beek en H W. de Koning (met lof) te Bergen (N.H Te Amsterdam slaagde 20 Juni voor het examen tot rijksklerk bij de Registratie en Domeinen de heer H. P. Appelman te Alkmaar. naar waarnemingen, verricht in den mofgen van 30 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl.-Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772,7 m.M. te Valencia. Laagste barometerstand 757,0 m.M. te Ween en. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Juli: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; zeer licht bewolkt, weinig of geen regen, mogelijk iets koeler. Weeroverzicht. In het zuidwesten van het waarnemings gebied bleef de hooge drukking zich hand haven. Zij breidde zich naar IJsland uit, terwijl over Scandinavië de barometer daal de. Over Centraal Europa bleef de depressie vrijwel onveranderd.De drukverdeeling gaf aanleiding tot vrij krachtige winden langs onze kust. In het overige gebied heerschten matige tot zwakke winden. De warmte in Polen bleef aanhouden. Hier en daar oveif Scandinavië is de temperatuur gedaald- Sinds gistermiddag kwam warme lucht uit Zuid-Duitschland bij ons ran, zoodat zoo wel in onze omgeving als in België de tem peratuur steeg. Ook over de Britsche eilan den is het hooge drukgebied wat warmer gé worden. De dalingen van den luchtdruk over Scandinavië gaven het weer ten onzent een minder stabiel karakter. Toenemende bewol king met eenige daling van de temperatuur is niet onwaarschijnlijk. De regenkansen zijn gering. HOOG- EN LAAG WATER i TE BERGEN AAN ZEE. (Io Zomertijd). Juli. Dat. Hoogwater. Laagwa+er. v.m. nam. v.m. nam. 1 7.07 7.34 3.36 3.58 2 7.55 8.23 4.25 4.48 3 8.48 9.18 5.15 5.37 4 9 47 10.15 6.03 6.28 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. .j Dat. Hoogwater. Laagwater,. v.m. nam v.m. nam. 1 7.04 7.31 3.24 '3:46 2 7.52 8 20 4.13 4-35 3 8.45 9.15 5.03 5-.2S5 4 944 10.12 5.51 6.16 V*.V£-jïftj KODAK-PATHÉ-film 45 cl. Ook in de Automaat verkrijgbaar. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Voor de vijfde groep slaagden de hee ren H. v. Twuiver t© Heerhugowaard; A. D. de Veer te Winkel; A. Wijker té Den Helder; J. Wijker te Egmond aan Zee en J. Zaadnoordijk te Alkmaar. Afgewezen 1. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publi catie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot de Handelsavondschool alhier. R.K. LYCEUM. Gister slaagden voor het eindexamen Gymnasium Afdeeling A de dames G. van Dijk en Fr. Janssen, beide te Alkmaar en de heeren Jb. Langendijk, Beemster en Ton Leesberg te Alkmaar. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de werk van 2 Juli7 Juli uitsluitend rund- vleesc'h in blik wordt afgegeven op grijze bonnen vanaf no. 8761 en onvermengde margarine op oranje bonnen vanaf no 4183. UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Ter griffie van de Arr. Rechtbank al hier Zijn gisteren gedeponeerd de eenige uitdeelingslijsten in de faillissementen var. de N. V. Manufacturen- en Beddfen- magazijn M. Laan gevestigd te Hoorn (cmator mr. H. Scholten te Alkmaar) met eene u'tkeering aan concurrente schuldeischers van 14.8453 en van P. de Vries ,T. Dz. landbouwer te Ven huizen (curator mr. J. T Windhausen te Hoorn) met geen uitkeering. KOFFIEROOM IN TUBES. De Deka-fabriek verzoekt ons, in verband met hetgeen gister over de door haar in den handel gebrachte Deka-koffieroom in tubes is geschreven, alsnog te vermelden, dat de mededeeling, dat kleinere hoeveelheden dan 50 stuks door de fabriek niet worden afge leverd, alleen voor de winkeliers bestemd is. Bi] zijn winkelier kan ieder natuurlijk pre- d'eS kt koopen, welke hem goed-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2