DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEt VOOR DE KLEINTJES Jhiadecu&dek IN DEN BOOMGAARD. KLEUR- EN KNIPPLAAT. HEILOO. SCHAGEN. HEERHUGOWAARD. RaadseShoekie OM OP TE LOSSEN. xxxxxxx OP DE WANDELING OV»nyor» <4* Onz Vierde Juni-Opgave. Een mooie krniswoordpnzzle. Van deze puzzle zonden velen een keu rige oplossing in. Zij hadden alle moei lijkheden glansrijk overwonnen. Hieronder volgt het geheel ingevulde diagram. Onze Nieuwe Opgave. (No. 5 der Juni- serie). Lettervermenigvuldiging. Wanneer in de beide volgende ver menigvuldigingen dezelfde lettere, steeds dezelfde cijfers voorstellen, wordt <re- vraagd beide sommen in cijfers in te zenden. BERGEN X ZEE BHZOBAZGE. HAR X LON NEZBB. Oplossingen liefst zoo vroegtijdig mo gelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 6 Juli 12 uur aan den Puzzle Redacteur van de Alkmaarsche Courant. mat, waarachter men zich zal kunnen ont- kleeden, wanneer de hokjes allemaal bezet zijn. Voor de kleedkamers wordt een vloer gemaakt ter breedte van 1 Meter. Het bas sin zal een afmeting verkrijgen van 10 M. bij 30 M. Dit bassin zal wordien verdeeld in twee bassins, resp. ter diepte van 40 en 110 c.M. De bassins zullen van elkander worden ge scheiden door een drijvende balk. Het bestuur zal later een reglement vast stellen. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter werd besloten in het reglement op te nemen, dat kinderen beneden den leeftijd van 8 jaren niet zonder geleide mogen zwemmen. Goedgevonden werd dat de benoodigde 300.wordt geleend bij de Boerenleen bank te Nieuwe Niedorp. Na ampele bespreking werd een contribu tieregeling vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van den heer Buddendorf werd besloten, dat alleen de leden van het zwembad gebruik zullen kun nen maken. Een uitzondering zal echter worden gemaakt voor logé's. Voorts werd besloten, dat de opening van het zwembad zal plaats hebben op Zondag middag 15 Juli a.s. Bij de rondvraag zeide de heer H. Kriller het op iprijs te zullen stellen, wanneer de opening werd opgeluisterd door een paar nummers muziek, gegeven door het fanfare, corps te Oude Niedorp. Aan de opening zal zoo mogelijk een wedstrijd worcHn verbon den. Hierna sluiting. Kleinen roepen om hulp! Het bestuur van „Jeruel" schrijft ons: Met toestemming van B. en W. te Heiloo zal in de week van 2 tot 7 Juli a.s. een col lectie worden gehouden ten bate voor het „Tehuis voor door armoede verzwakte kinde ren Jeruel", gevestigd te Leiden. In dit Tehuis worden kinderen, die door ondervoeding zijn verzwakt, geheel gratis en ook zonder eenige voorwaarde, wat vaak voor menig huisgezin onbereikbaar is wat uitzet betreft, opgenomen om weer op krachten te komen. Reeds een 163-tal kinderen kon gedurende het bestaan van deze stichting als geheel hersteld naar hun familie worden teruggezonden. Dit werk wordt belangeloos bestuurd. Ook de geneesheer, die de kleinen controleert, doet dit belangeloos. Dit neemt niet weg, dat waar de stichting geen enkele bron van in komsten heeft en geheel van vrijwillige giften bestaat, zij zich iedere week voor nieuwe zorgen ziet geplaatst en heel veel finanti- ëelen steun noodig heeft om aan haar ver plichtingen te kunnen voldoen. Er worden kinderen opgenomen uit diver se plaatsen van ons land van ouders van verschillende richtingen. De voorwaarde, die voor opname wordt gesteld, houdt zonder meer in: „Heeft de kleine hulp noodig". Wat zult U doen voor dit mooie werk? Bij dit verplegingswerk heeft de inrich ting nog een plaatselijken arbeid. Er komen namelijk eiken morgen de armste kleinen van Leiden bij ons ontbijten, die anders voor een groot deel vaak zonder ontbijt op school kwamen. De zware zorgelijke tijden, welke wij nu beleven, doen zich begrijpelijkerwijze ook in dezen arbeid gevoelen, doch wie nog iets kan doen, doe het van harte! 'Donderdagmiddag heeft in café „Ceres", alhier, ten overstaan van den te Wieringerwaard gevestigden notaris J. Koomen de afslag plaats gehad van de boerderij „Zandwijk", groot 12 09 86 H.A. gelegen aan den Ruigeweg en Keim-merweg te Zijpe en eigendom van den heer G. W. Noot. De vorige week werden de huizen en diverse perceelen weiland in 9 perceel en irgezet op 11841.16. Tijdens de combi natiën werd dit bedrag met 3 ver hoogd. Bij de voorlaatste combinatie, waarbij de arbeiderswoning werd uit geschakeld, werd het op 1 afgemijnd door de heeren A. Govers en Co. te Hel der. Het geheel met de arbeiderswoning stond toen in bod op 11845.16 en werd bij den afslag op 450 afgemijnd door den heer J. Jimmink te Zijpe, zoodat het in totaal heeft opgebracht 12294 16 *Na de veiling van de boerderij „Zand wijk" had ook nog de afslag plaats van de waschfabriek „de Lelie" te Schagen, groot 5.66 Aren, eveneens ten overstaan van notaris Koomen te Wieringerwaard. Du perceel werd de vorige week ingezet op 3000, terwijl de diverse machine rieën in opbod werden gebracht op 221. Bij de combinaties van de machine rieën werd het bedrag van 221 ver hoogd tot 13. De eindcombinatie werd door den heer H. v. d. Woude verhoogd tot 5004 en bij afslag niet gemijnd, zoodat de heer H v d Woude te Wieringerwaard koo- per is geworden. De werkzaamheden aan den provin cialen weg Verlaat-Mallegatsluis namen gistermorgen een aanvang. Zooals be kend worden deze uitgevoerd door de firma Daalder te Alkmaar. EGMONDBINNEN. Speldjesdag. De opbrengst van de verkochte speldjes op den Radio-Missiedag bedroeg 69.65 H, respectievelijk 35.35 Y, te Egmond aan den Hoef en te Rinnegom 34.30. Oplossingen der raadsels nlt het vorige nummer. Voor grooieren. 1. Zijn de jongens daar al? Laat hen een oogenblik wachten. (Athene). Och Piet, heb éénmaal den moed de waarheid te spreken! (Thebe) Je wist niet, in wiens salon ik in middels vertoefde. (Saloniki). Laat Bob er nog even vóór school- tijd heengaan. (Bern). 2. 1 O O M O L I E O I S E M E E L 3. Amerongen. Groen, Norg, Amer, morgen, Anna. 4. Een luipaard. Voor kleineren. 1. De molenaars (die een water- of een windmolen hebben). 2. Zuil Zwammerdam. twee zaag t ram gems kelk rood A dam raaf gram 3. Een klok. 4. Ham, kam, tram, dam, jam, lam. Voor grooteren. 1. Hier onder zie je eenige eigennamen. Elke naam wordt, als je 'm goed door elkaar schudt, het beroep, dat de persoon uitoefent. E. L. Natiuin Mina Nut Alida Ram Riek de Ruin P. E. Park 2. Mijn geheel wordt met 10 letters ge schreven en noemt een stad in Duitschland. Een 7, 2, 8, 1 is een lichaamsdeel 4, 3, 7, 7, 8, 9 wordt in Indië verbouwd Een 7, 5, 2, 4 is een roofdier. Een 7, 2, 4, 10 is een hoogte. 1, 2, 10, 8, 6 is een getal 3. Al heb ik heel geen beenen, Geen vleugels en geen vin, Toch kan 'k mr vlug bewegen. Als 'k eenmaal maar begin. Een oor bezit ik ook niet, Maar 'n oog heb ik altijd. Ik was een nut'loos voorwerp, Als ik dat raakte kwijt! Voor kleineren. 1. Kruisraadsel. Op de beide kruisjeHijnen komt de naam van een dorp in de prov Utrecht. X X X X X X Ie l ij een medeklinker. 2e een vruchtje. 3e een groot roofdier. 4e 't gevraagde woord. 5e een veel voorkomende vogel. 6e het tegenovergestelde van dik. 7e een medeklinker. 2. Verborgen deelen van een plant of bloem. Gaan Mies en Loek eiken dag santen naar school? Ik zei het al vooruit: Meta komt nooit op tijd! Wij zullen het u maar vertellen: wij misten geld uit de kas. Heeft Oom Bob ladders te leen? Ik zou er zoo graag twee willen heb ben. 31. Het wederzien was ontroerend. Zij spraken af om maar weer samen verder door het leven te gaan en zoo kwam het dat Drein op de laatste van de maand aan het bestuur van de die rentuin zijn ontslag kwam aanbieden. 32. Ze besloten samen met den trein verder te reizen, daar Drein als wereldberoemdheid voor niets met den trein mee- mocht. En daar Piet Prikkel zijn roem deelde, mocht hij ook de voordeelen mee genieten. Toen Drein echter weer niet op tijd aan den trein was en deze wegreed, trok Piet zoo hard aan de noodrem, dat deze heelemaal naar beneden kwam. In den boomgaard van Boer Jansen Gaan wij ieder jaar te gast: Vader, Moeder, al de kind'ren, Dat staat als een huis zoo vast. Aan een lange, houten tafel Zoo maar, midden op het gras, Zitten wij op witte banken, Alsof het een „schooltje" was. De boerin brengt diepe schalen Vol met kersen, hoog belain En zoo gauw ze leeger worden, Brengt zij nieuwen voorraad aan. Ook Boer Jansen komt eens kijken, Hij maakt met ons grap op grap, En geeft raadsels op te raden Wie die vinden kan, is knap. Veel te gauw is 't tijd van scheiden, Er wij roepen door elkaar: Dag, dag! Wel bedankt voor alles! Graag weer tot het volgend jaar! HERMANNA. (Nadruk verboden). Zullen wij den automobilist en den wegwijzer eens opzetten? We doen het weer in de gewone volgorde: Eerst de plaatjes en de driehoekjes op dun, doorzichtig papier overtrekken. Daarna alles op dun karton plakken. Dan de plaatjes kleuren en duidelijk op den wegwijzer zetten, welke de meest nabij gelegen stad is en hoeveel K M. hij er nog van verwijderd is. Vervolgens de plaatjes en de driehoek jes uitknippen. De driehoekjes op de stippellijnen omvouwen. De smalle reepjes met lijm of gluton bestrijken en ze tegen de plaatjes plak ken. (Nadruk verboden). Step stap - stap! wie komt daar Deftig tripp'lend aan? 't Is mevrouw de Eend, die Naar het bal wil gaan In haar mooiste kleeren: 'n Jurk van roode zij! Is het te verwond'ren, Dat zij is zoo blij? 'k Wensch haar veel plezier, hoor! En ik ging wat graag Met haar mee Zou 't mogen, Als ik 't vriend'lijk vraag? 4. mijn mijn Welke appels zijn veel waard? Wil je vast niet missen? Voor geen appels zelfs van goud! 'k Zou mij erg vergissen, Als je and're liever hadt, Zelfs de allerfijnste! Daarbij komt: die ik bedoel, Zijn ook nog de kleinste. Mijn eerste is een platvischje, tweede een lichaamsdeel en geheel vindt men o.a. aan deuren door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Op een mooien dag in 't voorjaar Maakte Pluut een wandeling O f hjj blij was, dat hij uit mocht En het vrouwtje medeging! Door de bosschen dwaalden samen Piuto en zijn lieve vrouw, Was Pluut te ver weggeloopen, Kwam hij steeds op 't fluitje gauw Plots ling komer z' aan een beekje. Pluut blijft heel verwonderd staan, Zie, in 't water heusch een hondje En dat hondje kijkt hem aan! Pluut begint heel hard te blaffen. D' and're hond is dat niet gek? - Geeft geen sikkepit geluid en Toch staat hij met open bek! Nijdig kijkt hij naar ons hondje. Dat wordt Pluut toch al te bar! Wai wil toch die hond in 't water Met zijn stom en laf gesar? Wacht! hij zal 't hem eens goed zeggen En hem bijten in zijn oor! Dan zal hij toch zeker blaffen.... Is hij nog te dom ervoor? Maar op eens rolt Pluut in 't water and're hond is weg! t Vrouwtje lacht en zegt: Jou domoor, t Was je eigen beelt'nis zeg! (i\adruk verboden). I

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8