De onvindbare misdadiger. Het leven van John Dillinger. AKERSLOOT KOEDIJK, HENSBROEK. WIERINGERWAARD. SCHAGERBRUG. Reeds 7 jaar zoekt de politie hem. MEDICUS enPRAKTICUS HEBBEN ELKAAR DE HAND GEREIKT ZIJPE. *eldleeningen. Geleend moet worden 7 lOOOO tegen jaarl. aflossing f 250, te beginnen met 1935. Vervroegde af lossing mogelijk tot 31/12 1942 (1 De heer Bakker sprak zijn leedwezen er over uit, dat voor den bouw van de nieuwe christelijke school, waarvoor een crediet van 40.000 was verstrekt, deze met 10.500 is overschreden. Spréker merkte op, dat men van die zijde altijd zegt, dat men zich moet weten aan te passen. Men moet zuinig zijn. Thans heeft men een gebouw gesticht, waar van de kosten eventjes 10500 gulden hooger zijn. Spreker merkte op, dat aldaar een zeer nonchalante behandeling is geweest. Dit be gon al met het gescharrel met den grond Spreker zou tegen deze credietverleening stemmen. De heer Orsel wilde hetzelfde zeggen. Ook spreker verwonderde het, dat er zoo met geld is gesmeten. Spreker was getuige in de open bare school te Valkoog en heeft gezien, dat de kinderen met tranen in de oogen zaten, toen hun verteld werd, dat zij voortaan niet meer op deze school konden komen, maar thans eenige kilometers verder te St. Maar ten en Schagen naar school moesten. Het was indrukwekkend te zien, aldus spreker, hoeveel verdriet het de menschen te Valkoog aandeed hun oude school te moeten missen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met tegen de heeren Bakker en Orsel Tweede geldleening 5000 werd eveneens aangenomen. De heer Bakker vroeg inlichtingen betref fende zaak gasdirecteur Blaeser. De voorzitter zeide nog geen inlichtingen te kunnen verschaffen. Hierna sluiting. JledkLizaileit VOOR DEN ALKMaARSCHEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 29 Juni. (Slot). DAT MAG OOK NIET MEER! De schippersknecht Jan K. uit Texele had te Zaandam ingeladen 'n partij lijn koeken, waarvan hij, te Schoorl aange houden, desgevraagd niet 'n vervoerbe- wijs kon toonen, afgegeven door de be- vrachtings-commissie, die zorgt dat de scheepsvrachtjes .eerlijk worden ver deeld. De toepassing van dezen crisis maatregel kwam het schippertje op C boete of 3 dagen te staan, en het is niet meer dan billijk, dat zijn patroon, die hem opdracht gaf, hem deze schade vergoedt. 'N BEETJE AL TE SECUUR De heer Piet de B., reiziger te Alkmaar, had zijn rijbewijs zoodanig opgeborgen, dat hij heelemaal niet op 'tidee kwam van de vernieuwing om de twee jaar, tot stijving van de altijd hongerige schat kist. Bij aanhouding op 15 Mei bleek zijn rijbewijs op 17 April reeds te zijn^yer- loopen. De zaak was nu voor den balcker en de nalatige automobilist mocht zich van den Kantonrechter, die hem slechts tot 2 boete of 2 dagen veroordeelde. DAT WAS NIET GOED BEKEKEN. De heer F. K. uit Heiloo zou op het Vlaanderhof te Alkmaar zijn bakfiets heo ben gedeponeerd tot hinder van het verkeer, doch hij protesteerde tegen deze bekeuring heden met zooveel klem, dat a.s. week verba lisant Heijdentrijk daaromtrent eens nader zal worden geïnterpelleerd. DE NEGOCIANTEN DOOR ELKAAR GEHASPELD? Een koopman in email leartikelen, Jan B uit Leiden, was te Castricum geverbaliseerd wegens het venten zonder vergunning, doch hem werd nu ten laste gelegd het venten m j manufacturen. De man was heel uit Leiden gekomen om dit misverstand uit den weg te ruimen en vertelde nog ter toelichting, dat destijds ook een venter met manufacturen in die buurt had geopereerd. Ten einde verdere drukte maar te voorkomen, werd het manne tje, dat een goeden indruk maakte, vrij gesproken. VERSTOORDE OVERBOSCH- ILLUSIEN. Het Heilooër overbosch, dat als natuurre servaat wordt beschouwd, staat natuurlijk maar niet open voor Jan, Piet en Klaas, zoo als ook door de onsympathieke bordjes ..verboden toegang" wordt aangegeven. Een verloofd paartje, mej. R. R. en haar galant Cor M. uit Rotterdam, had geen aandacht geschonken aan dit obstakel en was des- w*§e bekeurd door een materialistischen veldwachter. De verloofde jongeling was he den als een koene ridder ook voor zijn dul cinea in de bres gesprongen en zijn verweer, dat het bordje niet door hem was opge merkt, vond een gunstig onthaal, zoodat de straf werd bepaald op 1 boete of 1 dag per stuk. EEN DUUR SLIPPERTJE. De visscher Jan Sch. was zoo onvoorzich hg geweest zich te wagen op het duinterrein der Prov \X aterleiding jn Bergen, waar niets te halen is, °ch waarop de mij. geen onge wijde voeten duldt. Deze escapade werd hem dan ook berekend op 3 boete of 3 dagen. FUNESTE GEVOLGEN VAN EEN BRUILOFTSFEEST JE Een collega van den vorigen held uit dit ver haal van zand en zee, Henk Z., eveneens een visscher zonder vischgelegenheid, had in den nacht van 19 Sept. zijn troosteloozen ledig gang wat gevarieerd door het bijwonen van een bruiloftspretje. Na afloop in het vroege morgenuur wilde men zich nog eens amusee ren door wat strooperij op meeuweneieren waarvoor echter al heel gauw rijksveldwach ter Mol een stokje stak en dit stokje tusschen Henk's beenen wierp toen het kwade geweten hem op de vlucht dreef. Henk ontkwam ech ter zijn belager niet en was toen zoo dom een valschen naam Jan Stam op te gever, welke stumperige fantasie echter door Mol die direct lont rook, spoedig werd doorzien Doch ook de pseudo Jan Zwart voelde nattigheid en vervoegde zich later bij den veldwachter om hem beter in te lichten maar toen was het al te laat. Meneer Hendrik, heden voor beide feiten ter gerechtelijke voldoening gerequireerd, kreeg de noodige boetpredikatiën te hooren en werd hierop veroordeeld tot 6 boete of 3 dagen voor de bij het conflict nutteloos vernielde eieren en j 15 boete of 10 dagen ter zake den verzonnen valschen naam. EEN ZONDERLINGE REM PROEF. De loodgieter Petrus Joh. T. uit Span broek werd op den Huijgendijk te Heerhu- gowaard door de veldwachters Visser en Bleijendaal uitgenoodigd tot het houden van een remproef en toen deze niet naar ge noegen uitviel, op den bon gezet. De loodbe- werker stond nu terecht, maar vond zulks niet het ergste, wel dat de veldwachters hem hadden gelast de rem aan te zetten en dan vol gas te geven! Op die manier moest elke rem wel naar den drommel raken. De heeren konden echter niet aannemen, dat de controleurs een dergelijke tour de for- ce hadden verlangd en dus werd de zaak ge prolongeerd tot as. week. ZIJN DE DIENAREN VAN KONING FISCUS ZOO NAÏEF? Een verzekerings-inspecteur uit Oudorp, de heer J. A. Z., was op 21 Juni met zijn motor aangehouden ter controle en bleek niet te kunnen toonen een geldig rijbewijs, weshalve hij heden te dier zake zich had te verantwoorden. De heer Z., 'n serieus heer, erkende het feit, doch deed daarbij de ont stellende mededeeling, dat hij zijn nog gel dig rijbewijs ter inruiling van een nieuwe vergunning op advies van een belasting ambtenaar had opgezonden naar de provin ciale griffie. Hem was daarbij verzekerd, dat hij, gedurende den tijd die verliep tot de datum na ontvangst van het nieuwe rijbe wijs, ongehinderd van zijn motor gebruik kon maken! Hoewel deze bewering in twijfel werd ge trokken, omdat een dergelijke onjuiste voor lichting door een belastingdeskundige on denkbaar scheen, was er toch geen reden aan de toelichting van den heer Z. te twijfelen en werd hij tot slechts 2 boete of 2 dagen veroordeeld. WEER 'N EGMONDSCHE LEKKERBEK. Nu. zooals de geachte ambtenaar zegt, de konijnen bang zijn geworden voor de ver van zachtzinnige Egmonders. hebben deze heeren interesse gekregen in meeuweneieren en wordt het voorrbestaan van deze trotsche zeevogels door deze stiooperijen bedreigd. Flinke straffen werden dan ook opgelegd en de heer Henrir. Gr. een dezer fijnproevers, werd veroordeeld tot f 7.50 boete of 3 dagen. DE WISKUNDIGE OPPOSANT. De bekende jeugdleider Wim W., onder wijzer te Harenkarspel, had op 21 Juni aldaar zijn motor aangezet tot 45 K M., terwijl 20 KM het maximum is. Hij verscheen heden ten tooneele, gewapend met een wiskundige berekening omtrent de waarneming der snelheidmetcnde veldwachters, wier autori teit als gevolg van de door hem gebezigde methode sterk werd betwijfeld. Tegen een dergelijk gedocumenteerd oritio pro Domo werd natuurlijk direct bakzijl gehaald en de voortbehandeling der zaak, in presentie der verbalisanten gelast en aangezegd. DAT IS EEN ZAAK VOOR „HORECAF". De bond van Hotel-, Restaurant- en Café houders mag zich wel eens gaan bemoeien met de declinatie van het bedrijf door som mige ter zake onkundige veldwachters, want dat begint de spuigaten uit te loopen. De heer A. de Grde exploitant van een comfortabel hotel en café te Barsingerhorn, stond heden terecht in combinatie met een viertal bezoekers, waarvan alleen de heer A. K. P. als gedelegeerde was verschenen, op grond van het feit, dat in den nacht van 20 Mei, hij na sluitingstijd nog eenige bezoekers in zijn cafézaal aanwezig had Deze overtreding was geconstateerd door rijksveldwachter Schellinkhout, die toevallig zoo laat met zijn ega van den trein kwam en wiens dienstijver onder geen enkele omstan digheid aan vurigheid te kort schiet. Het geïncrimineerde feit werd dan ook zoowel door cafébezoeker als bezoeker toe gegeven. Consumptie was niet meer ver strekt, doch de iongelieden hadden een bil- jartspelletie met 4 ballen (geen drie, om ver warring te voorkomen) genaamd „honderd uit" willtn beëindigen, voil« Tout! Echter beklaagde de heep de Gr. zich er wel over, dat zijn inrichting, een belangrijk hotel-res taurant, in het proces-verbaal was genoemd ,,'n café-bierhuis", welke benaming hem en zijn cliënt Pik ietwat minderwaardig voor kwam. Zijn leed werd echter eeniger mate verzacht door de lage boete, voor h*m en de vier bezoekers gesteld op 3 boete of 3 dagen de persoon! Er was aan de gevangenen dooi SS-mannen „beloofd" dat men er óf dood óf als nationaal- socialist zou uitkomen. Bij een transport van ongeveer 600 man was er geen een die niet is mishandeld. Van de ergerlijke mishande ling had „De Tribune" gewaagd en men ging daarop in. Wat de menschen te wachten staat als ze hier de baas werden, laat zich indenken. Opgewekt wero de beweging sterk te maken en lid te worden van de N. R. H. Daarna sprak mevrouw Stolk, die een rede hield over de versterking van de vrouwen beweging De vrouw aldus de spreekster moet zich veel meer organiseeren en van hare kracht bewust zijn om den man en de N. R. H. te steunen. Zij bracht ten s'otte een resolutie naar voren om de politieke gevan genen vrij te laten, welke algemeene instem ming vond. Voorts sprak men zich uit voor het benoemen van afgevaardigden naar het congres te Parijs in Augustus 1934. In de pauze was muziek. De muzikanten verstonden de kunst om zonder directeur goede muziek te laten hooren. Daarna was het woord aan het kamerlid Lou de Visser. De belangstelling die -tot dat moment niet groot was was volop geconcentreerd om den spreker. De heer de Visser had dade lijk de lachers op zijn hand. toen hij, na een korte inleiding, vertelde dat wat nu in Duitschland geschied was, van groote betee- kenis was. Wat thans in Duitschland gebeurt is een teeken van het wankelend fascisme en van een geweldigen strijd, waarvan wij, aldus spr., de vruchten kunnen plukken. In een gloedvol betoog hekelde spr. de misleiding van Hitier en zijn trawanten. Hitier beloofde dat als hij dc macht kreeg, het een eldorado zou wezen. Was het wonder, aldus spr., dat de vertwijfelde bevolking naar hem luisterde? En het resultaat? Nu hij jaar aan de regeering is. praat hij van een duizendjaren plan (uitbundig gelach). In den breede ging spr. na hoe goed Hitier ons begrijpt. Hij zal ons er niet onder krijgen, aldus spreker. Het gaat om de macht tusschen hem en ons. De teekenen wijzen er op. Spr. toonde dat aan. In een peroratie wekte ook deze spr op om de macht te vergrooten en pal te staan voor de N. R. H. In de pauze werd nog een tooneelstukje opgevoerd, waarin de Larensche burgemees ter een rol spee'de. In Laren wenscht de burgemeester geen anderen dan schilders en kunstenaars en vooral geen rooien. Dat werd niet alleen gezegd, doch ook in beeld ge bracht. Nadat een slotwoord was gesproken, toog men huiswaarts. Toen de lange stoet door politie begeleid van Alkmaar naar Heiloo trok, was een spreekkoor gevormd. Zoo nu en dan werd de internationale gezongen. Voor het kringhuis van de afd. Alkmaar der N. S. B liet het spreekkoor duidelijk van den afkeer der communisten blijken. van een floralia-tentoonstelling te 't Zand ver gunning verleend tot het houden van een ver loting. Aan de afd. „Zijpe-Callantsoog" van 't Witte Kruis is een subsidie van 50 toegekend door de Noordh. vereen, tot bestrijding van de t.b.e. tBiHHenland Zaterdagavond werd door de aanwezige zeilers van de Zaanstreek, Beverwijk en van hier op het Alkmaarder meer een gondelvaart gehouden. Hoewel het veer koud was, verliep deze vaart naar wensch, het was stil en helder. Een 12-tal jachten, alle verlicht, enkele nog gepavoiseerd, vertrokken begeleid door muziek om half twaalf van den steiger van Verduin en maakten een ronde cm het eiland om weer naar de plaats van vertrek terug te keeren. Het noodige vuurwerk ontbrak niet en met de muziek er bij was het een gezellige tocht, die nog wel eens herhaald zal worden en naai te hopen met meer deelnemers. Het bestuur van de afdeeling Koedijk van den Bond van Staatspensionneering heeft suc ces met zijn werkzaamheden. Het is weer in de gelegenheid gesteld, om een autotocht aan de ouden van dagen aan te bieden. De uitnoodi gingen zijn gedaan voor 11 Juli e.k. VxnMHciaal Tlieuws LANDDAG VAN DE INTERN. ROODE HULP. (N.R H.) Zondag had te Heiloo op het sportterrein van den heer van Ge me ren d' Landdag plaats var. de N. R. H. district Noordholland- Utrecht. De Zaanstreek kwam per fiets en met autobussen en vanaf Alkmaar kwam men ook pei boot aan. Er werd een stoet geformeerd er. met muziek voorop trok men naar het mee tingterrein. Er waren ongeveer een 1000 personen aanwezig. De meeting had ook de belangstelling van de politie, die ruim ver tegenwoordigd was. Na een inleiding van den voorzitter werd het woord gevoerd door de heeren van Houten. Rietveld en mevr. Stolk, die behan delden het bezoek aan de concentratiekampen. Niet ver van de Hollandsche grens in het re- geeringsdistrict Osnabruck ligt het plaatsje Papenburg, een plaatsje, waarvan men vroeger nooit hoorde, doch dat nu een verschrikkelijken naam heeft door het con centratiekamp. Het is een eindelooze heide, een dorre vlakte en daar heeft men volgens de sprekers de hel van Von Papen. Men heeft op de heide meer kampen en in die eindelooze vlakte heeft men gelegenheid aldus de sprekers om de politieke en andere gevangenen ook werklooze ar beiders te pijnigen en te dooden. In het kamp Börgermocr is het niet beter. Een delegatie, waarin de sprekers en spreekster, hadden daar een kijkje genomen. Natuurlijk zag men niet alles integendeel doch wat men zag, was om te rillen en te beven. Zooals reeds eerder vermeld, zal de gym- nastiek-vereeniging „Uitspanning door Inspan ning" op 14 en 15 Juli a.s. haar 25-jarig bestaan feestelijk herdenken. Vrijdag hebben de leerlingen der 6e, 7e en 8e klasse van de O. L. S. per autobus en een particuliere auto een reisje gemaakt via Hoorn en Edam naar Amsterdam, waar in de morgen uren Artis werd bezocht. De jongelui, onder geleide van het onderwijzend personeel, troffen het juist, dat de zeeleeuwen hun vischje kregen. Als steeds was Artis mooi en gezellig. Op het Molenpad zijn de leerlingen uitste kend terecht gekomen. In een flinke ruime zaal werd heerlijk gegeten. Daarna werd een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum, waar de scheep jes en enkele schilderijen met meer dan gewone belangstelling bekeken werden. Terug ging de tocht via de Zaan naar Alkmaar en als extraatje nog een half uurtje in den speeltuin van Bruin te Bergen. Ruim 9 uur kwam de auto in het dorp terug. De tocht is uitmuntend verloopen. In een daartoe gehouden vergadering is besloten met de Ouden van Dagen uit de wijk Schagerbrug een autotocht te maken naar Friesland over den afsluitdijk. De tocht zal plaats hebben op Woensdag 18 Juli a.s. met auto's, daartoe belangeloos beschikbaar gesteld door particulieren. De boerderij „Zandwijk" alhier, eigendom van den heer G. W. Noot alhier, gelegen aan den Ruigeweg, en bestaande uit woning met kapberg, twee schuren, erl, tuin en bosch, be nevens diverse perceelen weiland, plus een arbeiderswoning, te zamen groot 12.09.86 H.A., is gekocht door J. Jimmink Jbz. te Keinsmer- brug voor de som van 12.294.16 plus de nog te betalen achterstallige belastingen op die eigendommen rustende. Johannes Jacobus Geul, geboren te Dordrecht 2 October 1876, wordt reeds sedert 1927 door de Politie van ons land gezocht. In dat jaar maakte hij zich te Nijmegen aan op lichting schuldig. De Commissaris van Politie verzocht te vergeefs zijn opsporing in het Algemeen Politieblad. In 1928 duikt hij op in Culem- borg maar als de Politie er achter komt dat hij ook daar ter plaatse bedrog pleegde, is hij reeds vertrokken en onvindbaar. In 1930 maakte deze Geul zich schuldig aan ver duistering in dienstbetrekking te Rotterdam. Hij werd daarvoor gesignaleerd maar niet gearresteerd Echter vertoefde hij in dat zelfde jaar geruimen tijd in Amsterdam, waar hij zich aan ernstige zedenmisdrijven schuldig maakte. Toen de Politie daar ken nis van kreeg was de dader al weer gevlogen En hoewel de Amsterdamsche Politie een uitvoerige beschrijving van Geul met zijn foto's deed opnemen in het Algemeen Poli tieblad, de gezochte misdadiger bleef voor de Nederlandsche politie onvindbaar en men hoorde eenige jaren niets van hem. Te Paterswolde. In 1933*heeft hij de Zomermaan den gewoond in Paterwolde nabij Groningen. Hij had inmiddels zijn baard laten staan en een andere naam aangenomen. Zoo woonde daar de heer Nico Bolten, die vertegenwoordiger was voor een firma voor Glas-in-Iood. Toen hij op een goeden dag vertrokken was, kwamen er allerlei dingen aan het licht. Het bleek dat hij in Gronin gen menschen had opgelicht voor belang rijke bedragen en ook bleek het dat hij in Paterswolde een andere misdadigheid had botgevierd doordat hij op ongeoorloofde wijze omgang zocht met minderjarige jon gens. Nico Bolten werd gezocht maar niet ge vonden. Totdat de Amsterdamsche Politie te weten kwam, dat de glas-in-lood handelaar die in Paterswolde gewoond had, niemand anders was dan bovengenoemde Johannes Jacobus Geul. Gevolg was, dat de Politie in Groningen nog eens weer zijn aanhouding vroeg in het Algemeen Politieblad en dat de Officier van Justitie in Assen voor de zedendelicten het zelfde deed, maar het resultaat bleef ook hetzelfde als al die vorige jaren: Geul was en bleef onvindbaar. Het is welletjes geweest. De Commissaris .van Politie in Groningen die wel zoo nu en dan een spoortje kreeg waar de man geweest was, maar altijd een paar weken of nog langer nadat Geul weer vertrokken was, is van meening, dat het nu welletjes is, dat het toch tijd wordt, dat deze gevaarlijke mijnheer, die al heel wat slachtoffers gemaakt heeft door zijn op lichterspraktijken zoowel als door zijn an deren misdadigen aanleg, gepakt wordt om aan de justitie te kunnen worden uitge'e verd. Genoemde commissaris meent, dat de tijd gekomen is om het ge- heele weldenkende Nederlandsche publiek mobiel te maken en wij vol doen gaarne aan zijn verzoek om aan deze zaak de noodige bekend heid te geven. De werkwijze van Geul. Geul dringt zich bij firma's op om een vertegenwoordiging te krijgen en tracht dan hier of daar een filiaal te vestigen, waartoe hij een perceel of perceelsgedeelte huurt, dat als atelier en opslagplaats wordt ingericht en waar hij ook des nachts verblijf houdt. Hij is des daags veelal op reis maar heeft de een of andere jongen in dienst die tijdens zijn afwezigheid voor de zaak zorgt Mees want AKKER-CACHETS kunt Ge nu altijd bij U dragen in zoo'n klein plaf practisch metalen zak- doosje met 3 "AKKERTJES". Ze komen telkens van pas, want ze helpen verrassend snel bij hoofdpijn, kiespijn, migraine, spier pijnen, zenuwpijnen, vrouwenpijn. Zakdooi 20 cenl IGfcsen buit met 12 tinkt ilechts 52 Gen] Ge kunl hiernil 4 z Uw ukdootje mllen. al zoekt hij relaties met een branche, waar voor eenige artisticiteit vereischt wordt, zoo als meubileerinrichtingen, firma's voor verf- bespuitingen, glas-in-lood en dergelijke. Ook heeft hij wel handel gedreven in glas bedekkingen voor broeikassen. Zijn signalement. Wat betreft zijn signalement, het is heel moeilijk daarvan veel te zeggen. Want juist door de verandering welke hij zijn uiterlijk laa ondergaan wist hij tot heden telkens aan de nasporingen van de politie te ont snappen. Wanneer hij zijn baard en Knev 1 laat staan, zooals hij in Paterswolde droeg, gelijkt hij niets op den Geul, zooals hij wel licht thans weer ergens verblijf houdt, ge heel clean-shaven. Hij wordt beschreven ais een heer van ongeveer 1.77 M. lengte met grijs, bijna wit haar (misschien heeft hij zich nu wel geverfd), dat zijn hoofd siert met een mooi krullende kuif. Hij heeft zware donkere wenkbrauwen, bruine zwarte oogen, een forschen neus, vooruitstekende breede kin, een breeden mond met neerhangende mond hoeken en smalle lippen. Hij schijnt een of meer gouden tanden te hebben. Behalve dat hij de kunst verstaat zijn uiterlijk te veranderen, maakt hij ook gebruik van andere namen. Hij noemde zich De Klerck, Geuns, Nico Bolten, De Jonge, Bol- er, Willemse, Termeulen, en zoo meer. lelfs was hij in het bezit van een spoorweg abonnement op den naam De Klerck, dat toendertijd natuurlijk als een legitimatie bewijs werd gebruikt. Waar is hij? De vraag, die de commissaris van politie te Groningen graag beantwoord zag is nu: waar is deze man momenteel? Waar moet hij gezocht worden? Het ant woord daarop is eenvoudig: Overal. Geul kan overal zijn, zoowel in een groote stad als in het kleinste gehuchtje. Ergens i:. ens Va derland moet hij zijn. Ergens moet een heer wonen, die den een of anderen naam draagt en zich een of ander uiterlijk heeft gegeven, en zich een of ander uiterlijk heeft gegeven. Die heer leeft alleen, in elk geval is hij niet getrouwd. Ook zoekt hij niet het gezelschap van vrouwen. Wel echter zal men hem zien met andere mannen en jongens, die hij ook gaarne bij zich thuis ontvangt Hoe men de politie kan helpen. Nu is de vraag: wat te doen, wanneer men ergens iemand ontdekt die misschien langgezochte kan zijn. Het beste is zonder ruchtbaarheid aan zijn vermoeden te geven (want als Geul er de lucht van krijgt is hij gevlogen) er eens met de plaatselijke politie over te spreken, die dan wel een onderzoek zal instellen en zich in verbinding zal stel len met den commissaris van politie te Gro ningen, die alsdan onmiddellijk bereid is verdere maatregelen te nemen. Geul is ook wel eens eenigen tijd in België geweest. Wie weet of hij daar ook nu vertoeft. Mochten deze regels over de grens gelezen worden, hetzelfde verzoek is ook daar van kracht. VER. B. en W. hebben aan de vereeniging tot het houden van een jaarlijksch Kerstfeest te Scha gerbrug en aan de vereeniging tot het houden DILLINGER BEVRIJDT ZICHZELF. (Slot). Dillinger gearresteerd. Geheel Amerika her ademt, de pers juicht, de politie is overgeluk kig, want haar prestige is hersteld. De justiti- eele ambtenaar, die het onderzoek tegen Dil linger leidt, is zoo blij, dat hij zich arm in arm met Dillinger laat fotografeeren. Maar de vreugde zal niet lang duren. Als op den avond van 3 Maart 1934 de cipier Sam Calhoun de cel binnentreedt, houdt John Dil linger hem plotseling een revolver voor met het bevel: „Hands up!" De cipier gehoorzaamt onmiddellijk, want zóó groot is de vrees voor Dillinger, dat een revolver in zijn hand hypno- tiseerend werkt. Hij sluit niet alleen den cipier maar ook den directeur in een cel op, dan haalt hij wapens uit de wapenkamer, bevrijdt den neger Youngblood en bevecht zijn ontsnap ping uit de gevangenis met het wapen in de hand. Maar het wapen, waarmee hij den di recteur en den cipier bedwong, laat hij in de gevangenis achter. Het is slechts een nabootsing uit hout, die hij met een scheermes heeft ge sneden. Youngblood en bij dwingen den monteur Saager, die op de binnenplaats aan het werk is. den snelsten wagen uit de garage te halen en hen uit de stad te rijden. Buiten de stad zetten ze Saager af en verdwijnen. En nu begint opnieuw een klopjacht op John Dillinger. Hij keert terug niar Chicago, verza melt zijn flinkste medewerkers om zich en op nieuw beginnen de overvallen en de vechtpar tijen met de politie. Dillinger weet, dat Mary hem niet meer zal helpen, maar hij wil zich niet dan na moorddadigen strijd overgeven. Underhill is dood, Machinegeweer-Kelly zit LANDDAG VAN DE INTERN. BELLAMY". Zondag 8 Juli a.s. zal op het landgoed „Drafna" bij Naarden-Bussum door de Int. Ver. „Bellemay" een landdag worden ge houden, welke om 2 uur aanvangt. Des mor gens komen de deelnemers in touringcars op het stationsplein te Bussura aan. Vandaar in het tuchthuis, maar in den bandiet Hamilton heeft hij een prachtigen plaatsvervanger ge vonden. Hamilton is onbevreesd als hij, wreed als hij, meedoogenloos als hij. Met een keur bende van bandieten plegen zij de eene mis daad na de andere. Zij worden opgejaagd en toch ontkomen zij voortdurend. Eindelijk, op den 24sten April 1934, worden zij met eenige bendeleden omsingeld in een klein hotel van de badplaats Spider Lake in den staat Wisconsin. Vijfhonderd soldaten eji politie-agenten sluiten een nauw cordon om het hotel, maar als de aanval wordt geopend, blijkt, dat Dillinger van het hotel een vestlag heelt gemaakt. Overal, uit venster- en deur openingen steken de machinegeweren dreigend naar buiten. Aanval op aanval wordt afgesla gen. De politie requireert gepantserde auto's en de soldaten gaan in dekking om het hotel plat te schieten. Dan tracht Dillinger met zijn mannen, wild om zich heen schietend, het cor don te doorbreken. Hij wordt teruggeslagen, er is thans geen ontkomen meer mogelijk Maar als eindelijk het hotel wordt bestormd, vindt men er geen enkelen bandiet meer, wel zijn er drie geboeide vrouwen, die zeggen, dat zij van niets weten. Niemand heeft er op gelet, dat na de bestor ming van het hotel drie mannen van een am bulancewagen een schijnbaar zwaargewond politie-officier naar buiten hebben gedragen en in den ambulancewagen zijn weggereden. Die politie-officier was Dillinger; de mannen van den ambulance-wagen waren zijn mede plichtigen. Weer is hij ontkomenl Weer heerscht er een paniek in de Vereenigde Staten! EINDE. De zeven vorige artikelen werden opgenomen 16, 19, 21, 23, 26, 28 en 30 Juni. (Red. Alkm. Crt.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7