Agenda Jüeeo&ecidkt Herinnering aan 1901. De Prins en het Roode Kruis Alkmaar's medeleven. Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het schandaal in Budapest (hum.), hoofd rollen Franziska Gaal, Paul Hörbiger en Szöke Szakall. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, eiken avond tot en met Woensdag 7.30 uur, hoofdnummer Too- neelintriges (operette), hoofdrollen Kathe von Nagy en Karl Ludwig Diehl. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De Sweepstake van den Duivel (sens hoofdrollen Elissa Landi en Victor Mac Laglen. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Heerscher der wilde paarden (Wild-West- film); tweede hoofdnummer Pas op de kleintjes (rom.), hoofdrollen James Dunn en El Brendel. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 4 Juli. 7.30 uur, Wilhelminalaan 21, ledenverga dering „Kinderzorg". Zaterdag 7 Juli. 3 uur n m., officeele opening Victoriebad. in de onderscheidene provincies telegrafisch verzocht het overlijden van den Prins der Nederlanden in alle gemeenten hunner pro vincie te doen afkondigen. Voorts noodigt de minister uit wel te willen bevorderen dat alle tooneelvoorstellingen en openbare vermake lijkheden worden geschorst, heden, morgen en op den begrafenisdag. Ook de departementen geven kennis. Vanwege de departementen van algemeen bestuur is officieel van het overlijden van den Prins kennis gegeven aan de onder de departementen ressorteerende autoriteiten en diensten. In deze kennisgeving wordt met diepen weemoed gewag gemaakt van den treurigen plicht kennis te geven van het over lijden van den Prins. Tevens wordt er de overtuiging in uitgesproken dat de zware slag welke het Koninklijke huis en het Ne- derlandsche volk binnen een korten tijd an dermaal getroffen heeft met groote deelne ming zal worden vernomen. Een dagorder van den Minis ter van Defensie. Door den minister van defensie is onder dagteekening van gisteren in verband met het overlijden van den Prins een dagorder uitgevaardigd welke door de commandanten van regimenten en corpsen hoofden van diensten en inrichtingen, en overeenkomstige autoriteiten ter kennis wordt gebracht van het vereenigde onder de bevelen van ieder hunner staande personeel. Rouwbeklag ten paleize. Den geheelen ochtend was het in de om geving van het koninklijk paleis Noord-einde zeer druk. Ter rechterzijde van de vestibule waren eenige vertrekken ingericht waar rouwregisters voor de Koningin en voor de Prinses ter teekening lagen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Onder de talloozen, die hun handteekening in deze registers plaatsten, waren verschillende ministers, oud-ministers, leden van de Staten Generaal, staatsreden, leden van de rechterlijke macht en hoofdambtenaren van verschillende departementen, leden van het corps diploma- tique en vele andere autoriteiten, deputaties van vereenigingen enz. Het dagelijks bestuur van het Nederland- sche Roode Kruis kwam ook in den loop van den ochtend zijn deelneming betuigen met het verlies van zijn voorzitter. Deze depu tatie werd in de sterfkamer, welke zich op de eerste etage van den linker vleugel van het paleis bevindt, toegelaten. Ook het bestuur van de Johanniter orde kwam aan het paleis en werd eveneens tot de sterfkamer toege laten. Voorts werden tallooze telegrammen, brieven en kaartjes afgegeven alsmede een aantal bloemstukken. Feestelijkheden afgelast. In alle andere steden van ons land was hetzelfde waarneembaar, als in Amster dam. Overal werden de vlaggen halfstok uitgestoken en vrijwel overal werden de bioscopen en dergelijke inrichtingen ge sloten. Eveneens werden de radio-uitzendin gen overal stop gezet, terwijl in Rotter dam en Groningen, waar groote feeste lijkheden aan den gang waren, deze direct werden gestaakt. In Ned, Indië. Ook Ned.-Indië werd overvallen door het plotseling bericht van het overlijden van prins Hendrik, hetwelk te minder werd verwacht, wijl de betrekkelijk lan ge duur en het uitblijven van een on gunstige wending der ziekte de hoop hadden gegeven op het behoud van den prins. Aanstonds lastten alle restaurants en café's de muziekuitvoerngen af, terwijl door middel van de radio tot midder nacht zelfs de meest afgelegen posten van de laatste berichten werden voor zien. Deelneming Engelsche kon. familie. De koning van Engeland heeft mede namens de koningin een telegram van rouwbeklag gezonden aan H. M. Konin gin Wilhelmina. Ook de prins van Wales heeft een telegram van deelne ming gezonden. De Engelsche koninklijke familie heeft prinses Juliana haar deelneming betuigd met het verlies van haar vader. Telegram van President Von Hindenburg De president van het Duitsche Rijk Von Hindenburg heeft naar aanleiding van het overlijden van Prins Hendrik het volgende telegram gericht tot H. M. de Koningin: Zeer smartelijk getroffen door het be richt van overlijden van Zijne Konink lijke Hoogheid den Prins der Neder landen verzoek ik Uwe Majesteit en de Prinses de betuigingen te willen aan vaarden van mijn innige deelneming. VON HINDENBURG, Rijkspresident. H.M. de Koningin heeft verder nog tele grammen van rouwbeklag ontvangen van den Paus, den Koning van België, den Graaf van Vlaanderen, de presidenten van Zwit serland, Frankrijk en Oostenrijk, den Koning van Siam, den Koning van Zweden en van den burgemeester van Brussel. De vijfkampen gaan niet door. Het Nederlandsch Olympisch Comité meldt ons, dat het bestuur besloten heeft om in verband met het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, de vijf kampen voor officieren en onderofficieren, welke zouden plaats hebben van 10 tot en met 13 Juli a.s. geen doorgang te doen vinden. Ook schietwedstrijden afgelost. E>e gewestelijke landstormcommissie Rot terdam deelt mede, dat de schietwedstrijden, welke voor de bijzondere vrijwilligers van het verbond Rotterdam van 7 tot en met 14 Juli a.s. zouden worden gehouden in huize Padua te Rotterdam in verband met het over lijden van Prins Hendrik tot nader order worden uitgesteld. GEEN ZWART BIJ DE BEGRAFENIS VAN Z. K. H. Men deelt ons van officieele zijde mede, dat overeenkomstig den herhaaldelijk door Z.K.H. geuite wensch zal bij de ter aarde besteling worden afgeweken van het gebruik van zwart en zullen de lijkwagens en de paarden met wit overkleed zijn. Het was eveneens de wensch van den over ledene dat aan de gevoelens over het ver scheiden van Z.K.H. geen uiting zou worden gegeven door uiterlijke teekenen van rouw. De Prins-gemaal is gestorven en onze her inneringen gaan onwillekeurig terug naar het tijdvak, aat Hij als onbekende in ons land is gekomen en bovenal naar den dag, dat Hij met het 20-jarige prinsesje in het huwelijk is getreden. Hoe lang ligt dat tijdstip al weer achter ons, maar hoe geestdriftig is daarover door velen, die ons Oranjehuis liefhebben ge schreven. Zooals men nu, wanneer H.K.H. prinses Juliana een buitenlandsche reis maakt, de vraag stelt of daaraan wellicht ontmoetin gen verbonden kunnen zijn, welke voor land en voik van groote beteekenis kunnen wor den, zoo heeft men zich ook in en om het jaar 1900 wel eens afgevraagd welke van de vele buitenlandsche vorstentelgen zou voor bestemd zijn om de echtgenoot van koningin Wilhelmina te worden. Op 17 October 1900 verscheen er een pro clamatie van de jonge koningin, waarvan het geheele land met warme instemming heeft kennis genomen. „Het is mij een behoefte", zoo schreef Zij, aan het Nederlandsche Volk, van welks le vendige belangstelling in het geluk van Mij en Mijn Huis Ik diep overtuigd ben, per soonlijk mededeeling te doen van Mijne ver loving met Z.H. Hertog Hendrik van Mecklenburg Schwerin. Moge deze gebeurtenis onder Gods zegen, bevorderlijk zijn aan het welzijn van ons land en van zijne bezittingen en kolonieën in Oost en West". In zijn boek „Zilver op Oranje", geeft de vroegere inspecteur van het onderwijs G. G. van As over de gebeurtenissen in dien tijd lezenswaardige bijzonderheden. In de Tweede Kamer werd de tijding der verloving met vreugde ontvangen en in het land niet minder. Overal verschenen de por tretten van den Hertog, levensbeschrijvingen en berichten over zijn familie. De toenmalige Hertog is de zoon van Groothertog Friedrich Franz III, die rj 1897 is gestorven. Zijn moeder was Marie, Groothertogin-Weduwe van Mecklenburg- Schwerin, zijn tehuis het prachtige groother togelijk kasteel met de vele torens, dat zich als een sprookjesslot aan den oever van het meer te Schwerin verheft. De moeder van den Prins is in 1922, terwijl zij bij onze Ko ningin in Den Haag vertoefde, overleden. Uitvoerig vertelt de schrijver over het be zoek van de Koningin en de Koningin-moe der in 1900 te König gebracht, welk bezoek weldra van groote beteekenis zou blijken Kort daarna werd Hertog Hendrik op het Loo verwacht en minister Pierson deelde in den ministerraad de reden van dit bezoek mede, waarna deze in de daarop volgende Kamerzitting openbaar werd gemaakt. Nadat de staatscourant het feit der verlo ving gepubliceerd had, werd er overal in den lande met voldoening kennis van geno men. De voorstellingen in alle schouwbur gen werden een oogenblik onderbroken en overal liet het publiek zijn ingenomenheid door gejuich blijken. In het geheele land wapperden de vlaggen en in de garnizoens plaatsen werd parade gehouden. Tal van vorstelijke personen zonden har telijke telegrammen van gelukwensch o.a. de Duitsche keizer en ook van President Kruger werd een sympathiek blijk van be langstelling ontvangen. Toen de Hertog voor het eerst in Den Haag kwam werd hij door den voorzitter van den ministerraad hartelijk toegesproken, het volk juichte de beide verloofden toe en toen de Koningin met Haar toekomstigen ge maal op het Paleis aan het Noordeinde was aangekomen, kwam er aan het gejubel geen einde alvorens de vorstin zich met Haar ver loofde op het balkon van het paleis had ver toond. Bij een daarna ondernomen rijtoer stonden duizenden langs den weg geschaard en gaven door luid gejubel van hun ingeno menheid met deze verbintenis blijk. De dag van het huwelijk werd vastgesteld op 7 Februari 1901, den dag waarop de Ko ningin juist zoo oud zou zijn als Hare Moe der, toen die in het huwelijk trad, namelijk 20 jaar, 5 maanden en 7 dagen. De weg waarlangs het bruidspaar naar de Groote Kerk zou gaan werd prachtig ver sierd, maar ook de onaanzienlijkste straten waren in een feestkleed gestoken. In de Witte zaal van het koninklijk paleis werd, in tegenwoordigheid van vele vorste lijke gasten, de plechtigheid voltrokken door minister Cort van der Linden, die toen mi- nister van justitie was. In de gouden koets is daarna het bruidspaar met de Koningin moeder naar de Groote Kerk gereden en dui zenden Hagenaars en vreemdelingen hebben den schitterenden stoet met enthousiasme be groet. In de Groote Kerk heeft de hofpredi ker, wijlen dr. van der Flier, daarna het huwelijk ingezegend en werden de ringen gewisseld. Het volk leefde van harte met deze gebeurtenis mede. Overal werd de ar beid stil gezet om eenige dagen of uren aan de herdenking van dit heugelijk feit te wij den en overal vooral in de residentie werden schitterende feesten gevierd. Den 20sten Maart van dit jaar werd ons Vorstenhuis en ook ons Vaderland door het overlijden van H.M. Koningin-Moeder door een grooten slag getroffen. Nog zijn de dagen van rouw nog niet voorbij of opnieuw wordt ons Vorstenhuis in nieuwen rouw gedompeld. Op 58-jarigen leeftijd is Prins Hendrik overleden. Hij was de jongste zoon van den toenmalig regeerenden vorst Friedrich Frans II, groothertog van Mecklenburg Schwerin. Op zijn 13de jaar ging hij met zijn gou verneur Freiherr von Bischophausen naar Dresden om daar het gymnasium te bezoe- zoeken. Na met goed gevolg het eind-examen te hebben afgelegd ging hij in militairen dienst Het vaandrigs-examen deed hij in 1894 te Berlijn. Hij ondernam een lange reis naar Engelsch-Indië. Op den terugreis werd het Heilige land en Constantinopel door hem bezocht. Toen de Hertog weer in zijn land was te ruggekeerd hervatte hij den militairen dienst en deed in 1896 te Mitz zijn officiers examen. Hij diende daarna in het Garden- jagerbataillon. Op zijn verzoek werd hij in 1899 op non-activiteit gesteld om zich te Schwerin van de staatszaken op de hoogte te stellen. Een jaar later, op 16 October 1900 heeft zijn verloving plaats gehad met Ko ningin Wilhelmina. Dit huwleijk werd vol trokken den 7en Februari 1901 te 's Graven- hage. Door zijn huwelijk werd hij Nederlander en werd hij benoemd tot Schout bij Nacht bij de Ned. Marine en generaal-majoor bij het Nederlandsche leger. Later werd hij bevor derd resp. tot vice-admiraal en luitenant- generaal. Op menig gebied van openbaar belang heeft Prins Hendrik het initiatief genomen Het allereerst trad hij op den voorgrond bij den bekenden ramp van de „Berlin", die op 21 Februari 1907 op het Noorderhoofd van den Nieuwen Waterweg strandde. Aan dit reddingswerk heeft de Prins een persoonlijk aandeel genomen. Die 'dagen hebben den Prins populair gemaakt. Bij zijn terugkeer in Den Haag werden hem hartelijk en spon tane ovaties gebracht. Deze schipbreuk heeft Prins Hendrik aanleiding gegeven op te richten de Natio nale Bond voor Redaingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis". Bij dezen bond sloten zich aan de meeste vereenigingen op het gebied van het Zieken huiswezen benevens de Reddingsmaatschap pijen. Voor het reddingswezen aan onze kusten heeft hij altijd groote belangstelling ge toond. Herhaaldelijk heeft hij de reddings stations bezocht. Zelfs heeft hij daarbij het eiland Rottum bezocht, waar de reddings boot „De Prins" naar hem genoemd was ge- stationneerd. Deze boot is bij een storm in September 1914 verloren gegaan. Bij die bezoeken zijn aan dappere redders persoonlijk medailles uitgereikt voor Menschlievena Hulpbetoon. Naast het reddingswezen ter zee toonde Prins Hendrik ook zijn groote belangstel ling zooals reeds boven vermeld door op richting van „Het Oranje Kruis" voor de ziekenverpleging. Aan het werk van „Het Roode Kruis heeft hij een persoonlijk aan deel genomen. Toen hij zich aan den arbeid wijdde, men herinnert het zich zeker, troi- fen hem de eerste symptonen van zijn ziekte, waaraan hij heden is bezweken. Ook was hij beschermheer van de Neder landsche Padvinders. Vooral in de jaren 1924, 1925 en 1927 heeft hij veel voor de Padvinderij gedaan. Het is zeker hem te danken dat de Padvinderij in ons land zulk een vlucht heeft genomen. Ook op land bouwgebied heeft de Prins zich onderschei den. Het was wederom op zijn initiatief, dat de Koninklijke Centrale Nederlandsche Landbouwvereeniging werd opgericht. Voor de Nederlandsche Commendarij der Johannieter Orde heeft hij ook in ons land belangstelling weten te wekken. De gelukkigste dagen zijn tenslotte zeker die geweest, toen Prinses Juliana het levens licht had aanschouwd. De hartelijke gene genheid, die tusschen hem en zijn dochter bestond is algemeen bekend. Prins Hendrik was een man van ongekende werkkracht; hij had een ingeboren zucht om menschen te helpen en was bovendien een man van groote plichtsbetrachting. Mr. dr. P. Donker Curtius, secretaris generaal van het Nederl. Roode Kruis, schrijft het volgende In Memoriam: Aan het Nederlandsche Roode Kruis is zijn Vorstelijke Voorzitter ontvallen. Ligt er geen zinnebeeldige beteekenis in het feit, dat de eerste verschijnselen van de ziekte, welke Hem ten grave zou sleepen, hem troffen in het Roode Kruis- gebouw, dat hem zoo lief was. Vijf en twintig jaren lang bijkans da gelijks richtte Hij zijn schreden der waarts, totdat ziek en gebroken de be kende ambulance-wagen ook Hem zou vervoeren Met een glimlach en een monter woord voor zijn verslagen be stuursleden reed hij weg Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins der Neder landen had van zijn levenstaak afscheid genomen. Welke ook Zijn onverflauwde belang stelling moge geweest zijn voor het sociale, economische en philantropisch leven van de natie, het Roode Kruis vooral eischt Hem op als een zijner voornaamste voormannen. De wereld-oorlog geeft Hem gelegen heid zich ten volle aan die taak te geven: het leger het geweer aan den voet staat op wacht aan de grens, het Roode Kruis mobiliseert, daarna de uitwisseling van gekwetsten van beide fronten, de vlucht van deze burgerlijke bevolking over onze landspalen, de on dermijning van gene anderen door ja renlang volgehouden inspanning; allen evenvele belangen waaraan de vorste lijke Voorzitter van Het Roode Kruis zich geeft met al zijn hartDe vrede eindelijk geteekend blijkt, dat de Roode- Kruis-gedachte zelf getroffen is; zal zij na millioenen tot zegen geweest te zijn uiteen spatten? Hoe immer weder on der dezelfde vlag vereenigen mannen, toch weder één, in eenzelfden drang naar humaniteit? Tragisch probleem, dat Zijne Koninklijke Hoogheid niet loslaat. De oplossing daarvan en het aandeel van Nederland daarin, is een van de grootste voldoeningen van zijn leven geweest. Doch lang voor den oor log had reeds onze Vorstelijke Voorzit ter de uitbreiding zijner werkzaam heden aangevoeld, in tijd van vrede voor het Roode Kruis weggelegd, geen ramp zoowel in het binnenland als in her buitenland, pest-epidemieën in Ne- derlandsch-Indië, cyclonen en over stroomingen in het moederland, hon gersnood in Rusland, vulkanische uit barstingen in Messina of in Japan, overal waar geleden wordt, ziet men den Voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis aan het hoofd. Zoo gaan vijf-en-twintig jaren voorbij en zooals men wel eens van het licht opeens in de duisternis kan treden, staan wij aan zijn doodsbaar. Wij voelen de schrijnende pijn van den slag, maar het verlies in zijn geheelen om vang bevatten, dat kunnen wij nog niet. Zeker, wij weten, dat wij nu de glans van zijn warme persoonlijkheid zullen missen, doch wij kunnen onze vergaderingen niet voorstellen zonder Zijn leiding, met de daar uit boven alles stralende goedheid, die be hoefte iets voor anderen te zijn of te doen, welke zoo het kenmerk was van Zijn geheele persoonlijkheid. Zeker, wij weten, dat wij ons niet meer tot Hem zullen kunnen wenden, wanneer het zal gelden een ingrijpen, waartoe slechts Hij in staat was, onversaagd en ook helaas on vermoeid Ach, ware Hij dit slechts min der geweest Doch wie zal de torts, welke Zijn stervende vingers ontglipte, weder op vatten? Het bedroefde, dankbare Nederlandsche Roode Kruis biedt aan Hare Majesteit de Koningin en aan Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana de eerbiedigste betui ging aan van zijn deelneming in het leed, dat wederom over Haar gaat en tevens de plechtige belofte Zijn werk naar beste kracht voort te zetten in Zijn geest. Ook Alkmaar heeft het bericht van het plotselinge overlijden van Z.K.H. Prins Hen drik met ontsteltenis ontvangen en ook hier was niemand op een zoo onverwacht ver scheiden bedacht. De eerste bulletins, die wij gistermiddag publiceerden, trokken direct de aandacht eh overal in de stad wachtte men op nadere mededeelingen, die wij in een tweede bulletin publiceerden. Zoodra wij het ontstellende nieuws aan B. en W. van Alkmaar, die juist vergader den, mededeelden, werd daar order gegeven, om de vlaggen halfstok te hijschen en slechts enkele minuten later wapperde van onze stads-, provinciale- en rijksgebouwen, van onze torens en van verschillende particuliere woningen de vaderlandsche driekleur half stok. Ook in de omgeving van Alkmaar, waai wij onze bulletins verspreidde, was de deel neming groot en werd het overlijden het gesprek van den dag. Geen publieke vermakelijkheden. De burgemeester van Alkmaar heeft bepaald, dat in deze gemeente op 4 en 5 Juli 1934, alsmede op den dag der jij. zetting geen tooneeluitvoeringen en andere openbare vermakelijkheden wor den gehouden, en eveneens geen muziek in caió's en op straat. De dag van de bijzetting van het stjf- feiijk overschot zal nader worden be kend gemaakt. Onze arrond. rechtbank. Onze arrondissements-rechtbank is heden morgen in buitengewone zitting bijeengeko men. De waarnemende president, mr A M Ledeboer, heeft in een korte rede, die staan de door alle aanwezigen werd aangehoord, den Prins in de volgende bewoordingen her dacht: „Nog geheel onder den indruk van het groote verlies, dat ons ge liefd Oranjehuis en het Nederland sche Volk hebben geleden door het heengaan van onze geliefde Konin gin-moeder, staan wij in gedachten naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Juli Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769,5 m.M. te Croydon en Yarmonth. Laagste barometerstand 752,9 m M. te Memel. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Juli: Matige tot zwakke later toenemende wind- uit noordelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; weinig o. geen regen; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; later iets warmer. De depressie in het oosten blijft station- nair, doch begint thans op te vullen Aan haar westelijke zijde houden de krachtige winden aan, die nog tot aan ons land reiken De hooge druk in het westen nam iets in be-' teekenis af en breidde zich noordwaarts uit Bij IJsland passeert een onbeteekenende depressie. De koelere luchtmassa's dringen steeds dieper ra centraal Europa door en ziin thans tot de Alpen genaderd. Het voort- schrijden der afkoeling ging echter nergens gepaard met regen. Blijkens de waarnemin- gen beperkten de afkoelingen zich tot de onderste lagen en blijft de atmosfeer in de hoogere lagen zomers warm. In Finland, Engeland en Frankrijk is het weer zomers warm, in Zuid-Frankrijk zeer warm. Het is te verwachten, dat ook in onze om geving de wind spoedig zal gaan afnemen en het weer iets warmer zal worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.52 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). J a li- Dat. Hoogwater. Laagwa+er. v.m. nara. v.m. nam. 5 10 48 11 17 6.56 7.28 6 11 55 7.58 8.39 7 0.26 1.06 9 09 9.49 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZF.E. (In Zomertijd). T a li. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam v.m. nam. 5 10.45 11.14 6.44 7.16 6 11 52 7 46 8.27 7 0.23 1.03 8 57 9.37 weder geschaard om het sterfbed van een ander lid van het Koninklijk Huis, Prins Hendrik der Nederlan den, den Gemaal van H.M. de Ko ningin, is gistermiddag plotseling kalm ingeslapen. Het is der Arr. rechtbank te Alk maar, die recht spreekt in naam der Koningin, en in buitengewone zit ting bijeen, behoefte, blijk te geven in het medeleven met den grooten slag, die de Koninklijke Familie en ons Volk nu wederom hebben ge troffen. Degenen, die den Prins persoon lijk gekend hebben, en dat waren er in den loop der jaren steeds meer deren, ten allen tijde, wanneer een beroep op Z.K.H. tegenwoor digheid gedaan werd, gaf Hij die gaarne zijn onder den indruk gekomen van Zijn groote beminne lijkheid. Men voelde, dat het Z.K.H. geenszins te doen was om popula riteit, doch dat hij voor het volk iets wilde zijn. Moge het Gode behagen, onze beminde Koningin en H.K.H. Prin ses Juliana sterkte te geven in deze moeilijke dagen". Telegram aan de Koningin. Aan H.M. de Koningin is door het ge meentebestuur van Alkmaar hedenmorgen het volgende telegram gezonden: H.M. de Koningin, 's-Gravenhage. Gemeenebestuur van Alkmaar be tuigt Uwe Majesteit en H.K.H. Prinses Juliana eerbiedig innige deelneming met overlijden van Z.K.H. den Prins. De stad deelt in den rouw, die opnieuw over het Ko ninklijk Huis is gebracht. Gemeentebestuur van Alkmaar, VAN KINSCHOT, Burgemeester. KOELMA, Secretaris. Telegram der gemeente Koedijk. Ook door het gemeentebestuur van Koe dijk is hedenmorgen een telegram van deel neming gezonden aan H.M. de Koningin en aan H.K.H. Prinses Juliana. LATERE BERICHTEN. De Amsterdamsche universiteit .gesloten De Amsterdamsche universiteit zal op den dag der bijzetting van Z.K H. Prins Hendrik ten teeken van rouw gesloten zijn. De raad in de hoofdstad bijeen. Vanmiddag te twee uur zal de Amster damsche gemeenteraad bijeenkomen in een zitting ter herdenking van het overlijd?" van Prins Hendrik.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2