PLAKT £ucfitvoact !Buitmlcutd jBimentand gg. Een brief dd. 3 Juli 1934 van Mej C. W. v d. Weele. houdende dankbetui ging voor de waardeering en huldeblij ken haar geschonken bij de herdenking van haar 25-Jarig ambtsjubileum. Voor kennisgeving aangenomen, hh. Een brief dd. 4 Juli 1934 van het Bestuur der R. K. Meisjessscholen, daarbij mededeelende de aanvrage om de financieel© medewerking der gemeen te, voor wat betreft een tweedehand- piano voor de Juliaschool UL O., terug te nemen-. Als voren. Vragen van den heer Keijsper. Aan het einde der agenda te behandelen. Besloten werd den toegangsweg naar het sportpark „Sportlaan" te noemen. In verband met het adres van de -Kieuwpoortelaanbewoners uitte Mr. Langeveld den wensch een bevredigende oplossing te zoeken. De heer Woldendorp sloot zich hierbij aan, betoogende, dat wel een op lossing mogelijk was, waarom hij voor stelde het ln handen van B en W. om bericht en raad te stellen en niet ter afdoening. De heer Go vers sloot zich hierhij aan, waarop aldus werd besloten. Besloten werd voorts om vanaf één 'Augustus de verlaagde marktgelden voor de botermarkt te handhaven. Voorstel tot het aangaan van een drietal geldleeningen. B. en W. stelden voor met de firma Staal en Co. te 'a Gravenhage een drietal onderhandscho geldleeningen aan te gaan groot resp. 150.000, 100.000 en f 50.000, rentendo 4 X koers 100 met uitsluiting van versterkte of gehoole aflossing gedurende de eerste vijf jaren. Weth Westerhof deelde mede, dat dan voorloopig ln de kapitaalbe hoefte zal zijn voorzien. Conform besloten, Vernieuwing brug Noorderkade en verbetering van de Nieuwe Hoornsche Vaart. Vervolgens zou worden gestemd over 't voorstel inzake vernieuwing van de brug in de Noorderkade en verbetering van de Nieuwe Hoornsche Vaart, waarover de stemmen in de vorige raadsvergade ring hebben gestaakt. Zooals bekend was het voorstel van B. en W. het maken van een verbinding tosschen de Nieuwe Hoornsche Vaart en de uitmonding van de Oude Hoorn sche Vaart het zoogenaamde plan- Oost terwijl een deel van den Raad meer gevoelde voor verbetering van de uitmonding van de Nieuwe Hoornsche Vaart, het zoogenaamde plan-West De voorzitter stelde voor de discussie over het onderwerp te her openen. Hiertoe word besloten. De voorzitter deed mededeeling van een ingekomen schrijven van den heer akeman, waarin een oplossing aan de hand wordt gedaan, die het mo gelijk maakt, dat ook hij zich met plan Oost vereenigt. Door deze mededeeling, aldus ie voorzitter, is de stemming gemakke ij ker gemaakt, aangezien B. en W. geen bezwaar hebben om eenige M2. talu l af te staan. De heer Govers had niet om een particulier belang, doch om het alge meen belang tegen het voorstel van B- en W. gestemd. De voorzitter: Ook de betreffen de subsidie was besproken. De heer Geels: Er was ook een be zwaar ten aanzien van het scheepvaart verkeer en spr. vroeg hoe het met Schut tevaer staat. De heer S i e t s m a had van de be kende schippersfar ilie Duinker in de A. C. een ingezonden stuk gelezen waar uit wel blijkt dat er scheepvaartbelangen zijn. Er komt een kanaal Huigendijk—Omval Spr. is voor de wegverbetering, doch hij oor deelt de vaart niet noodig en zal dus tegen stemmen. De heer Vogelaar had voor de bijlage van B. en W. gestemd uit financieele over wegingen. Na het advies van ir. Ringers heeft spr. geen bezwaar meer om ook thans voor de bijlage te stemmen. Wordt die ver worpen dan is er niets. De financieele gevol gen zijn van plan-West niet te overzien. Spr. wil van de gemeente wel aandrang op een spoedige verandering bij de Frieschebrug De heer Woldendorp sloot zich aan bij het betoog van den heer Sietsma en sprak zijn verwondering er over uit, dat B. en W in de laatste dagen zooveel hulptroepen in het geweer hadden gebracht. Uit scheep vaartoverwegingen zal hij blijven tegenstem men. De heer Venneker oordeelde, dat het voorstel vast zit aan de kanaal-plannen. Spr. vroeg of de gemeente gedwongen kon worden. Zoo niet, dan ziet hij geen heil in de kanaal-plannen. Weth. Klaver oordeelde, dat de behan deling eigenaardig wordt. In de vorige ver gadering was alleen de industrie het ge vaar. Protesten bij de oppositie. In stemming bij de Soc. - Dem. De voorzitter hamerde. Weth. Klaver betoogde, dat het in h:t gedrang komen van de industrie het eenig motief was. Nu krijgt hij den indruk, dat ar gumenten gezocht worden om tegen te stem men. Nu blijkt, dat die industrie accoord gaat. De heer Lakeman had steeds de mee ning van de tegenpartij verkeerd verstaan] Totale ombouw van het bedrijf is niet noo dig. Tegen het standpunt van den heer Go- vers, die a priori tegen de kanalenplannen is en alles wat er mede verband houdt,, is. geen praten. Schuttevaer heeft zich noch vóór, noch tegen uitgesproken. Bezwaren van de scheepvaart zijn niet gebleken. De di recteur-generaal van waterstaat heeft ook geen bezwaar tegen plan-Oost. Aandrang om de Frieschebrug te verleggen, wonjt door uitvoering van plan-Oost bevorderd en het college wil gaarne, ook uit een oogpunt van landverkeer, aandringen om deze hin dernis te verbeteren, waarvoor reeds plan nen bestaan. Als ter zake kundigen geen an dere plannen naar voren brengen, kunnen wij toch wel met de voorstellen accoord gaan De heer Lakeman heeft zijn bezwaren ingetrokken. Wij hebben de verplichting om 22.000 per jaar voor het kanalenplan te offeren. Deze zaak staat er los van. De heer Venneker: Dan kunnen wij gerust weigeren. Weth. Klaver: Maar dan zullen wij een ander sluitstuk moeten aanbrengen. Spreker verwonderde zich er over, dat niet met an dere bezwaren naar voren is gekomen. Het wegverkeer is bij uitvoering van plan-Oost het meest gebaat. De heer Govers had zich steeds tegen de 22.000 per jaar gedurende 40 jaar ver zet. Tegen dit plan-Oost had hij zich verzet omdat hij een eventueel plan-West wensche- lijker oordeelde. Pertinent is spreker niet tegen kanalen in principe, doch wel tegen dit plan, omdar er een leelijke S-bocht komt. De heer Sietsma concludeerde, dat de wethouder zijn argumenten niet had ont zenuwd en ook niet juist was geweest in zijn antwoord aan den heer Venneker. Spr. voor ziet, dat de groote scheepvaart door het kanaal Huigendijk—Omval zal moeten gaan. De voorzitter zei, dat het advies van den directeur-generaal van den Waterstaat ongevraagd is gekomen. Deze was ter plaatse geweest en de heer Krayenhof had 'n rapport ingezonden. Pas Woensdag vernam spr., dat de heer Ringers accoord ging met publicatie en hedenmorgen kreeg spr. bezoek van den lieer Lakeman. B. en W. hebben geen hulp troepen gerequireerd. Voorts verwonderde spr. zkh er over, dat de heer Sietsma het kanaal, dat als voorwaarde voor de f 22000 was gesteld, nu wil terugnemen. De beer Sietsma Dat was een ander kanaal. Weth. Klaver: De heer Sietsma is niet op de hoogte. Het kanaal is al in uitvoering. De heer Sietsma: Dat is voor afvoering van het boezemwater. Weth. Westerhof geloofde, dat het vervoer van groote hoeveelheden tc water zal blijven gaan en hij betwijfelde, dat Oost 32000 kost en eventueel plan West f 45000. Thans blijkt dat de V. B. erkent, dat plan Oost niet in haar nadeel is. Spr. wees er op, dat de deskundigen voor plan-Oost zijn en oordeelde, dat hun ad viezen behooren te worden opgevolgd. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen met 13 tegen 7 stemmen. Tegen de V.B.ers, de V. D. en de heeren Geels en Woldendorp. Het verleenen van medewerking aan RK.-scholen. Het bestuur der R.K. Meisjesscholen al hier verzocht gelden uit de gemeentekas voor het aanschaffen van een tweedehandsch piano ten behoeve van het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de Juliaschool en voor het aanschaffen van schoolboeken wegens het invoeren van een nieuwe reken methode aan de St. Agnes-school. (De aan vrage van schoolboeken wegens invoering van een nieuwe leesmethode aan de Maria school werd, met het oog op de voorgeno men spellingswijziging, voorloopig terugge trokken). B. en W. stelden voor aan de aanschaffing der rekenboeken mede te werken, maar het aanschaffen van een tweedehandsch piano te weigeren. Conform besloten. Weth. W e s t e r h o f zeide, dat dit ook in het G. O. is besproken. Vele ambtenaren die overwerken hebben een hooger salaris, doch geen vergoeding voor overuren. Ook spr. wilde de door den heer v. d. Vall gewraakte woorden er uit verwijderen. Z. h. st. werd hiertoe besloten. Bezwaarschrift ongegrond verklaard. B. en W. stelden den Raad voor een be zwaarschrift van B. Koomen, slager alhier, ongegrond te verklaren, zoodat geen terug gave wordt gedaan van een bedrag van 40.80 aan betaald keurloon. Voorgesteld werd adressant wel het on verschuldigd betaald zegelrecht tot een be drag van 0.10 te restitueeren. Conform besloten. Verbouwing van hef Landbouwhuis. B. en W. vroegen den Raad machtiging de zolderverdieping van het Landbouwhuis zoo danig te doen verbouwen, dat diverse regee- ringscrisisbureaux daar van de vereeniging ,,Het Landbouwhuis Noord-Holland" kan toorlokalen kunnen huren. De verbouwingskosten tot een bedrag van 5240 zullen door de vereeniging in 10 ja ren terugbetaald worden in den vorm van verhooging van huur. Conform besloten. Intrekken van een verordening. Omdat het verhaal van pensioensbijdra gen bij de wet imperatief wordt voorgeschr> ven, stelden B. en W. voor de verordening regelende het verhaal van pensioensbijdra gen op de ambtenaren in dienst der gemeen te Alkmaar in te trekken. Als voren. Verkoop van grond De heer E. Th. J. van Latum alhier ver zocht een perceel bouwterrein te mogen koopen aan de Jan van Scorelkade, groot ongeveer 960 M2 voor den prijs van 10 per M2. teneinde daarop 7 woningen te kun nen bouwen. Als voren. Vaststelling eener suppletoire begrooting. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting dienst 1933. De verhooging van inkom sten en uitgaven bedraagt voor den gewonen dienst 359000 en voor den kapitaaldienst 224.600. Als voren. Een nieuwe verordening voor het Murmellius-Gymnasium. B. en W. stelden voor een nieuwe verorde ning vast te stellen voor het Murmellius Gymnasium. Als voren. Reorganisatie van de Handelsschool. In verband met het feit, dat de Minis ter van Onderwijs voortaan te Alkmaar nog slechts subsidie verleent ten be hoeve van een handelsschool met ten hoogste vierjarigen cursus, werd (een nieuwe verordening voor de Handels school vastgesteld. De voorzitter deelde op een vraag van den heer Sietsma mede, dat de mi nister zich tegen een afloopende school heeft verklaard. De heer Sietsma dacht dat met een bijslag van 800 door de gemeente de 5e klasse in tact kan worden gehouden. De voorzitter: Dan vervalt de geheele rijkssubsidie. Het Rijk wil 4- jarige handelsscholen. Conform het voorstel werd hierop be sloten. Een nieuwe verordening regelende de inrichting der gemeente-politie. In verband met een nieuwe bepaling inzake de jaarlijksche vergoeding van over uren aan personeel in vasten recherche dienst werd een gewijzigde verordening re gelende de inrichting der gemeente-politie voorgesteld. De heer v. d. Vall ging met de bijlage accoord, doch had bezwaren om recherche arbeid in verband te brengen met overuren. Z.L gelden voor recherche geen overuren Overigens wilde hij de verhooging voor overuren wel. De voorzitter: Men moet toch vast leggen waarvoor meer gegeven wordt. De heer v. d. V a 11 wilde den recherche arbeid hooger beloonen, doch geen overuren. Wel ging hij accoord met de 150 meer voor de recherche, doch het verband tusschen overuren en recherchearbeid dient te verval len. Fout is dat ambtenaren zelf hun over uren kunnen bepalen. Reorganisatie van het Openbaar Lager Onderwijs. B. en W. stelden den Raad voor een be trekking van onderwijzeres aan de Bosboom- Toussaintschool (Brillensteeg) met ingang van 1 Augustus a.s. op te heffen en in ver band daarmede aan mej. E. M. Buijs met in gang van dien datum eervol ontslag te ver leenen onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Verder vroegen B. en W. machtiging ge durende het schooljaar 19341935 tot bo vengenoemde school een kweekelinge toe te laten op een belooning van 800 per jaar Mede werd voorgesteld het aantal leer krachten aan de school voor Centraal 7e en 8e leerjaar met ingang van 1 Augustus a.s. van 3 op 4 te brengen en mej. W. W. Kaper met ingang van dien datum van de Gemeen teschool no. 7 over te plaatsen naar de school voor Centraal 7e en 8e leerjaar. De heer Vogelaar noemde den inhoud van de bijlage teleurstellend. In de commissie van onderwijs had hij den indruk gekregen, dat de voorzitter de zaak grondig wilde re gelen en nu blijkt hem, dat de voorzitter in het zog van het college is geraakt, om de moeilijkheden te verschuiven naar de toe komst. Spr. oordeelde d© bijlage een carica tuur. In het begin verwachtte men te genovergestelde voorstellen dan die ge daan werden. Spr. toonde dit aan. Spr. begreep niet hoe deze bijlage tot stand was gekomen. Reeds bij de vorige bespreking bleek dat 7 openbare scholen in deze gemeen te niet te handhaven zijn en de aangifte- cijfers Ieeren dit opnieuw. Toch wordt voorgesteld den toestand te laten zooals die is. Als de deskundigen gesproken heb ben, aldus weth. Westerhof, bij het vorig punt „laten wij ons daar dan bij neer leggen." Hier gaan B. en W. in tegen het ad vies van de deskundigen. Spr. toonde dit aan en merkte op, dat de adviezen van de deskundigen hier ter zijde worden geschoven. Spr. verwacht dat die deskundigen in de toekomst er geen prijs op zullen stel len advies uit te brengen. Spr. kon zich absoluut niet vereenigen met de voorgestelde maatregelen en v r- klaarde zich ook tegen aanstelling van kweekelingen met akten. Hier gaa tmen een onderwijzeres op wachtgeld stellen en in haar plaats jen kweekeling met akte aanstellen. Neemt de regeering daarmede genoegen? Di* is voor rijk en gemeente samen de uitgaven verhoogen, Spr. concludeerde, dat hij aan deze bijlage zijn stem niet kan geven. Het is verkeerd met kunst en vliegwerk 7 open bare lagere scholen in stand te houden De commissie ging in meerderheid dan ook in de richting van opheffing van één der opleidingsscholen. Wan neer B. en W. in de commissie de Ko ningswegschool willen opheffen inplaats van een opleidingsschool, is hem niet duidelijk, omdat voor de opleidings scholen er gemiddeld 23 leerlingen per klas zijn en voor de andere nog 37. Spr. overwoog een voorstel om tot ophef fing van één der opleidingsscholen over te gaan. De heer Keesom gevoelde zich vrij tegen over de bijlage, omdat ze afwijkt van het voorstel aan de commissie voorgelegd. Hij oordeelt B. en W. in de bijlage opti mistisch en lichtte deze meening aan de hand van de cijfers nader toe, er op wijzende dat men zich met het aantal leerlingen voor de Nicolaas Beetsschool had vergist. Men loopt groot kans, dat er daar een bovental lige moet komen. Ook betwijfelde hij, dat de minister zal doen wat B. en W. wensche.n, nl een extra leerkracht voor het rijk zal nemen. Met den heer Vogelaar was hij het eens inzake het maken van een wachtgelder en het aanstellen van een kweekeling met akte. Spr. citeerde een zin uit het rapport van den inspecteur van het L. O., waarin deze het een stad als Alkmaar onwaardig oordeelt, dat op een school leerkrachten werkzijn zijn, gehonoreerd door particulie ren. De heer Bakker betreurde het, dat de heer Vogelaar de commissie-vergadering niet had bijgewoond. Het was van belang geweest, dat de heer Vogelaar daar zijn be schouwing had gehouden. Het advies van de commissie was dan sterker geweest. Het stre ven is te komen tot niet meer dan drie bo ventallige leerkrachten. Er is een hiaat, „de kweekeling met akte". Practisch beteekent htt stand is de man daarop naaf de MaJ«u laetifhting te BusSum overgebracht. Deauto was inmiddels tegen ©en wegwijzer tot stilstand gekomen en werd hierdoor ernstig beschadigd. De heer Tlantis bekWAm geen letsel. VLIEGTUIO OP STRAAT NEEROESTORT. Inzittende verbrand. Gisteren is in een der straten te St. Ang- ger (Am.) een vliegtuig neergestort, dat on middellijk in brand vloog. Honderden per sonen snelden onmiddellijk toe om de inzit- tenden te hulp te komen, doch de oplaaiende vlammen hielden hen op een afstand. De 5 inzittenden van het vliegtuig verbrandden jammerlijk. 4 boventallige leerkrachten. Spr. was er ook tegen om met kunst- en vliegwerk de oplei dingsscholen in het leven te houden. Hij zou voor de bijlage stemmen, omdat het volgend jaar door de aangifte wel zal blijken, dat cr een opleidingsschool moet verdwijnen. Spr. f af B. en W. nog in overweging een kweeke- ing met akte uit Alkmaar te nemen en bo vendien wilde hij die voor één jaar aanstel len. De heer Sietsma sprak zijn voldoening er over uit, dat B. en W. terug zijn geko men op het plan een opleidingsschool op te heffen. Toch gevoelde ook hij, dat het hier is „verschuiven van de moeilijkheden naar de toekomst". In de toekomst zal een opleidings- j school moeten worden opgeheven. Er moet iets gebeuren. Hij vraagt B. en W. dit onder de oogen te zien voor het volgend jaar. Principieel is spr. het eens, dat aanstellen van kweekelingen met akten loondruk is. Psy- sologisch acht hij het echter van belang toe komstige leerkrachten niet te lang te laten loo- pen. Voor één jaar gaat hij dan ook met de proef accoord. Ook in andere gemeenten doet men dit, In Utrecht zijn er 6 en het volgend jaar zijn er daar 30. De heer v. d. V a 11: Wij gaan naar den ouden tijd terug. De heer Sietsma: Van belang is ook de jeugd aan het werk te zetten. De heer v. d. Vall: Ja, maar betaal ze dan ook. De heer Sietsma informeerde nog naar een vacature die aan de Rochdale-school zal ontstaan en wil daar in de laats stellen een vrijkomend onderwijzer. De voorzitter: Wij hebben twee af keuringen en een derde is loopende. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) BOERDERIJ MET WOONHUIS AFGEBRAND. Te Spakenburg. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak gistermiddag brand uit in de boerderij van de weduwe T. van Halteren te Spakenburg. Het vuur deelde zich weldra aan het woon huis mede, dat dadelijk vlam vatte. Zoowel de boerderij als het woonhuis brandden tot den grond toe af. De weduwe was niet verzekerd. GEVAARLIJKE DUIK. Ernstige halswervel-wonde. Gistermiddag is de 20-jarige dienstbode Timmermans, afkomstig uit Tilburg, in de gemeentelijke zweminrichting te Vugt bij een duiksprong op een ondiepe plaats in het bas sin met het hoofd op den bodem terecht ge komen. Het meisje liep een ernstige wonde op aan de halswervel. Ze is naar het zieken huis te Den Bosch overgebracht. Haar toe stand is hoogst ernstig. ERNSTIGE AANRIJDING TE NAARDEN. Gistermiddag reed de heer Tilanus uit Almelo op den Rijksweg, bij den Meer- steeg, komende uit de richting Amster dam. Plotseling verliet een wielrijder daar ter plaatse het rijwielpad, stak den weg over, om vervolgens den Meersteeg te bereiken. De heer T. remde onmiddel lijk doch kon niet verhinderen, dat de wielrijder werd gegrepen. Deze, de 66- jarige R. Boudewijn uit Hilversum, bleef bewusteloos liggen. Een juist passeeren de dokter verleende de eerste hulp en constateerde een fractuur van den schedelbasis. In zorgwekkenden toe- ENOELSCHE MEENINO OVER DUITSCHLAND. Von Papen zon van niets hebben geweten. De Berlijnsche correspondent van de „Times" heeft van gezaghebbende zijde een aantal inlichtingen gekregen over de samen zweringen, die het regime tot het drastische optreden van Zaterdag aanleiding hebben ge geven. De correspondent geeft op grond van deze inlichtingen de volgende uiteenzet- ting: Er bestonden intriges in drie onderschei den groepen, waarvan twee met elkaar in verband stonden. Deze groepen waren de leiders van de S.A., die samen gingen met Röhnr generaal von Schleicher en lijn vrienden en een groep, die naar men ver onderstelt onder leiding stond- van Von Bose en die contact met r.k. kerkelijke krin gen en in verband stond met doch onaf hankelijk werkte van von Papen. De groep Röhm zou zich hebben willen ontdoen van een aantal leidende figuren van het regime en aldus zijn invloed op Hitier hebben willen herwinnen. De Schleicher- groep van zijn kant had intriges op touw gezet om wijzigingen in de regeering tot stand te bengen, waarbij men echter toegeeft, dat ook deze groep Hitier had willen hand haven, als leider van de door hem ontworpen regeering. Oeneraal van Schleicher zou dan weer rijksweer-minister zijn gewenden. Deze groep stond verder in contact met de ontevredenen door tusschenkomst van Gregor Strasser en Ernst, van wie hij bij de uitvoering van zijn plannen gebruik had willen maken. Het schijnt verder, dat de leden van de derde groep niet allen bekend waren met de samen- zwerng van von Schlechti en Röhm. De leden van de derde groep waren doodelijke vijan den van het regme en voortdurend bezig met het smeden van plannen om het ten val te brengen. Verklaard wordt, dat von Papen zich niet bewust was van wat er om hem heen gebeurde en van het feit, dat hij ge bruikt werd ter bevordering gelijk het geval was bij zijn redevoering te Marburg. JODEN-OVERBEVOLING IN TURKIJE. Behoeftige omstandigheden. Voortdurend blijven te Stamboel de joden van Turksche nationaliteit uit de gebieden der Dardanellen en Oost-Tracië aangekomen. Vele hunner verkeeren in zeer behoeftige omstandigheden. Ze zijn op korten termijn door de politie uit hun woningen gezet. In Adrianopel zijn gisteren agenten van politie bij de daar woonachtige joden gekomen en hebben hun bevolen binnen 48 uur uit de stad te vertrekken. De meeste betrokkenen zijn kooplieden en zijn in het bezit van voor raden goederen, waarvan zij zich niet onmid dellijk kunnen ontdoen. Velen waren gewoon op crediet te verkoopen en kunnen thans de hun toekomende gelden niet innen. Er ver luidt, dat in totaal 8000 door de nieuwe be palingen worden getroffen. Volgens een nog niet bevestigend bericht uit Ankara heeft de regeering bevel gegeven, dat de uitzetting van joden uit Oost-Tracië en de Dardanellen gestaakt moet worden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN BELGIE. Gezantschaps-secr. gedood. Op den weg tusschen Verviers en Dolheim in België is de uit de richting Verviers ko mende auto van den Duitschen gezants- schaps secretaris te Brussel Werner in bot sing gekomen met een benzine-tankwagen. De auto van den secretaris sloeg om. De drie inzittenden, de gezantschapssecretaris, zijn vrouw en dochter werden zwaar gewond. Eenige uren later is de heer Werner te Ver viers aan zijn verwondingen overleden. Men hoopt de beide,andere gewonden in het leven te kunnen houden doen hun toestand is ernstig. Man „Ik heb de keukenmeid overreed om te bllJVen, lieve". Vrouw „Zóó hoe heb Je dat geleverd 1" Man „Ik heb haar er van overtuigd dat het lal van haar zou zijn om me alleen te laten", (London ^ipuilon)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10