JUcfitszaken DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKËZ Cactussen met botersaus! steun van M. H. van artikelen, waarin dt betrokkenen als regel geen handel dreven. De heer d e R a a t zei, dat zooiet» aan leiding heeft gegeven tot oneerlijke concur rentie, doordat de menschen verkochten be neden behoorlijken prijs. Dergelijke venterij is stop gezet. Spr. vond het ventvraagstuk rijp voor een rijksregeling, zooals die al bestaat in Italië, waar men mag venten in de eigen en de twee naastgelegen provincies. Na nog eenige bespreking over de toepas sing van de bepalingen op het venten te Dtr Helder, werd (omdat de heer de Raat de heden Donderdag te houden vergadering der commissie niet kan bijwonen) als ver tegenwoordiger der Kamer voor die bijeen komst de secretaris aangewezen. Het nieuwe tarief van invoer rechten. Werd na korte beschouwing ln handen ge steld van de commissie voor de verordenin- 5 en, voor deze zaak uitgebreid met de han- elscommissie. De handelsschool. De heer Grondsma betreurde de be slissing van den minister inzake de handels school te Alkmaar. Hij zou nu gaarne zien, dat de K. v. K meer medezeggenschap over het leerplan van de nu te vormen 4-jarig® school kreeg, opdat die geheel op de eischen van de practijk worde ingericht. De voorzitter erkende de noodzaak hiervan en geloofde, dat op vervulling kans bestaat, nu de minister samenwerking tus- schen de Kamers v. K. en de inspecteurs van gymnasiaal en middelbaar onderwijs wen- schelijk oordeelt. De kwestie werd in handen gesteld van de onderwijscommissie. Vliegveld-commissie. De heer R i n g e r s, door den gemeente raad van Alkmaar als vertegenwoordiger der K. v. K. benoemd in de vliegveld-com missie (plaatsverv de heer Arntz) wenschte om gezondheidsredenen de functie met dezen te ruilen. De heer Arntz stemde hierin toe. Rondvraag. De heer K u y p e r maakte zich tot tolk van de bewoners der Nieuwpoortslaan te Alkmaar, die bij het gemeentebestuur klaag den over schade door afsluiting van die straat tijdens de motorraces. Spr. vroeg steun der K. v. K. voor hun adres. De Kamer meende echter, dat dit een zaak is voor de middenstandsvereenigingen. Voorts vroeg de heer K u y p e r namens twee belanghebbenden of er niets te doen valt tegen het verhuren van de Korenbeurs te Alkmaar voor doeleinden, waarvoor anders lokalen van particulieren zouden worden ge bruikt. De voorzitter voelde veel voor het beoogde principe, mits het mogelijk is par ticuliere zalen te gebruiken voor het doel. De heer R i n g e r s meende, dat elk ge val op zich beoordeeld moet worden. De Kamer sloot zich hierbij aan. Op verzoek van den heer Hoogland zal gevraagd worden om voor Broek op Lan gen dijk gelegenheid te geven tot postverzen ding tusschen 11 en 12 v.m. De heer K o 1 s t e r vroeg, om bij den Rijkswaterstaat aan te dringen op herstel van den aanlegsteiger voor de Texelsche boot. Voorts klaagde hij over langzamer, voortgang bij de werkzaamheden tot herstel van de bij het Rijk in onderhoud zijnde stra ten te Den Helder. Daarna sluiting door den voorzitter met dank aan Helder's gemeentebestuur voor de beschikbaarstelling van de zaal. NOORDSCHARWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond acht uur ten raadhuize. De voorzitter opende met woorden van welkom, er zijn genoegen over uitsprekende, dat de heer Reinders weer hersteld was. Onder de ingekomen stukken was het be richt van Ged. Staten, waarbij de herbe noeming van den burgemeester, jhr A L van Spengler, ingaande 6 Juli a.s., werd medegedeeld. Van de commissie van vijf uit de vijftig Westfriesche gemeentebesturen was bericht ingekomen, dat men nogmaals een onder houd heeft gehad met de Heide Maatschap pen over de baggerregeüng. Het is de com missie gebleken, dat de gevraagde arbeids prestatie niet te groot is. Het halen van 27 pramen is geen onmogelijkheid Alleen heeft men weten te bereiken, dat het aanvangsuur iets is veranderd. Men besloot het volgend seizoen de schuiten op te meten. Van de U.L.O. school was de rekening over 1933 aanwezig Het nadeelig saldo dezer rekening was 131.73, wat voor elke gemeente een aandeel beteekent van 43.91. Deze rekening werd aldus vastgesteld. Ged. Staten zonden een schrijven omtrent de salarisregeling van burgemeester, secre taris en ontvanger. Het pensioenverhaal moet aanstonds 10 zijn. Voor kennis geving aangenomen. Van de ijsclub „Volharding" te Oud karspel was een brief ingekomen, houdende mededeeling van de a.s opening van de zweminrichting op het Waardje. Men brengt onder de aandacht van het gemeentebestuur, dat daar zwemmen wordt geleerd. Deze inrichting is alzoo van groot belang voor de gemeente, daar er hier geen dergelijke gelegenheid bestaat. Gezien de groote financieele offers welke een dergelijke inrichting van de ijsclub vraagt, wordt een bijdrage van 50 per jaar verzocht. De vereen, is dan bereid concessies te doen ten opzichte van schoolgaande kin deren uit deze gemeente. B. en W stelden voor, dit adres bij de be grooting 1935 te behandelen, welk voorstel werd aangenomen. B. en W. stelden voor, van de gemeen schappelijke regeling van de lichtbedrijven af te wijken en de winsten van 1933 en 1934 geheel ten goede der gemeente te doen ko men. De financieele toestand der gemeente was in de vergadering der commissie aan leiding tot dit voorstel. Men ging er mee accoord. Verder was aan de orde de wijziging van de begrooting 1933 voor den gewonen dienst tot een totaal bedrag van 17.930,29 en voor den kapitaaldienst uitgaven 10071 40, ontvangsten 25 minder. Na een toelichting van den voorzitter werd het voorstel aldus aangenomen. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op 220, voor 74 honden. Van den inspecteur der Rijkswerkverschaf fing was bericnt ingekomen, dat de werkver schaffing bij staatsboschbeheer te Schoorl was stopgezet i'net ingang van 2 Juli. Men heeft de werkloozen echter direct kunnen overhevelen naar de Wieringermeer. De voorzitter merkte op, dit nu juist niet de aangewezen werkverschaffing te vinden. B. en W. hebben bij den minister aange vraagd of deze gemeente ook als proefge- meente mag fungeeren voor de tewerkstel ling van arbeiders in de tuinbouwbedrijven. Dat zou voor allen, zoowel arbeiders, werk gevers als overheid, voordeel zijn. Bij de ronvraag wees de heer Schrijver op de onjuiste verhouding van de ziektewet tegenover de arbeiders, die in de werkver schaffing werken, daar zij, die om de drie weken een wachtweek hebben, niet voor ziek- teuitkeering in aanmerking komen, omdat de wet aangeeft, dat hij die in vier weken zes dagen niet werkt, geen ziektegeld ontvangt Kan daar niets aan worden gedaan? Bij voorbeeld door het doorbetalen van de premie. De voorzitter was het met den heer Schrij ver eens, dat bedoelde bepaling zeer on gunstig is. Spr. zal er in de vergadering var. de 50 Westfriesche gemeenten over spreken, er zullen stappen dienen te worden gedaan bij den minister, dat hier verandering in komt. WIERINGERWAARD. Zaterdagmiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burgemeester De korting op de Rijksuitkeering op het gem.fonds zal 10 bedragen. Bericht werd, dat geen kolentoeslag kan worden gegeven, als aanvulling van even tueel verleenden steun aan werkloozen. Ingekomen stukken. Balans, winst- en verliesrekening van de Woningbouwvereniging. Het exploitatiever lies heeft 1327,62 bedragen. Algemeen goedgekeurd Van den minister van binn. zaken was er een circulaire, betreffende het verhaal van pensioenbijdrage en salariskorting. Van 1 juli 1934 af zal de pensioenbijdrage voor den ambtenaar ter secretarie 10 bedra gen De meerderheid van B. en W. stelde voor, 25 verhooging van salaris toe te kennen, zoodat het salaris van den ambtenaar, dat toch al niet hoog is, ongeveer gelijk blijft Na eenige discussie werd dit voorstel aan genomen met de stemmen van de heeren A Sleutel en C. Blaauboer tegen. Van Ged. Staten was een circulaire inge komen, betreffende salaris van burgemees ters, secretarissen en ontvangers. De voorzitter zeide, hiervoor geen pleidooi te willen houden. De heer P. Visser Az. stelde voor het be drag woninghuur a 500 met ingang van 1 Juli vast te stellen op 350. Dit voorstel werd aangenomen. De heeren A. Sleutel en H. Koster stemden tegen. Aan Ged Staten zal dit besluit worden medegedeeld. De voorzitter dankte voor de genomen billijke beslissing. Van den comm. der Koningin was ingeko men een schrijven, betreffende veldwachters verordening en de salarisregeling. B en W hebben de zaak gced nagedaan. Nu komt de veldwachter zonder pensioen- aftrek op 1425 plus vrij wonen. B. en W. stelden nu voor, bij een pensioen bijdrage van 10 het salaris zóó te rege len, dat het in elk geval niet verlaagd wordt. De heer Blaauboer wilde wèl verlagen, daar hij vreesde, dat verhooging van de op centen toch onvermijdelijk zal zijn. Wie een flink salaris heeft, moet dan maar een steen tje bijdragen. Het voorstel van B en W. werd met de stem van den heer Blaauboer tegen, aange nomen Van dokter de Vries was een verzoek inge- tomen, in zijn woning een badkamer te wil len maken en de voordeur te vernieuwen, terwijl verder nog enkele verbeteringen wor den gevraagd. De voorzitter zeide, dat op de begrooting f 300 was uitgetrokken, maar het verzoek van den dokter kwam hem niettemin billijk voor, al zal het bedrag dan pl.m. 700 worden. De heer P. Visser wilde den dokter tege moetkomen. Algemeen werd zeer waardee- rend over den dokter gesproken, en bij zijn komst hier is 't salaris herzien en verlaagd, zoodat spr. voorstelde, om nu aan 't verzoek te voldoen. Met algemeene stemmen werd besloten, de verdere behandeling dezer zaak aan B. en W over te laten. Een circulaire van den min. van sociale zaken, omtrent de steunregeling, werd vooi kennisgeving aangenomen. Van den Raad van State kwam een schrij ven in, betreffende een geschil over gemeen schappelijke regeling van den vleeschkeu- ringsdienst. Aan de comm. van uitvoering werd machtiging verleend voor de gemeen'e oo te treden. Verder was ingekomen 't verslag van de S'.O. Spoor-Tramweg WieringenSchagen. Met 1 Januari 1935 zal de exploitatie wor den stop gezet. De voorzitter vond het jammer, vooral voor deze gemeente, waar nog al veel scho lieren dagelijks van de tram gebruik maken. Er is nog een onderzoek gaande, of op een of andere wijze de baan nog te benutten zal zijn als verkeersweg. Van de afd. van het Witte Kruis was 't verzoek ingekomen, op de begrooting een be drag voor den ontsmettingsdienst te willen vaststellen. Dit zal bij de begrooting worden behandeld De geloofsbrieven van den heer N. P. Nieuwboer werden in orde bevonden. Met algemeene stemmen werden vastgesteld de suppletoire begrooting en eenige af- en overschrijvingen tot een gezamenlijk bedrag van 1245.45. In verband hiermee werd algemeen goed gevonden oninbaar te verklaren een belas tingbedrag van 31.75 Aan de orde was thans benoeming van een tijdelijk opzichter, voorloopig tot 1 Januari 1935. B en W stelden voor, den heer Groot, op zichter van den polder, te benoemen voorloo pig tot 1 Januari 1935 op een salaris van 150 per jaar. Na een opmerking van den heer Sijörands werd de heer Groot met al gemeene stemmen benoemd. De voorzitter stelde voor den heer Los thans te beëedigen als plaatsvervangend secretaris, omdat de instructie van den amb tenaar ter secretarie de bepaling bevat, dat deze functionnaris tevens plaatsv. secret is In handen van den voorzitter legde de heer Los thans de vereischte eeden af. Na rondvraag volgde sluiting. VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. Middag zitting van 2 Juli). WEENEN KWAM IN VERZET. De primeur had heden de Weensche elec- tricien Frans M., uit Alkmaar, die veroor deeld was tot 15 boete of 15 dagen hech tenis, wegens het doen rijden met een 2 wie- lig motorrijtuig, gemerkt G 82752, op den Westerdijk te Hoorn, waarvan bij controle bleek dat geen wegenbelasting was voldaan Frans M. was deswege veroordeeld tot 15 boete of 15 oagen hechtenis, van welk bij verstek gewezen vonnis veroordeelde in verzet was gekomen. De rijksadvocaat mr. Besseling uit Utrecht genoot heden het voor recht in deze oppositiezaak te mogen optre den als eischer namens de administratie der directe belastingen. Bekrachtiging van het gewezen vonnis werd gerequiretrd. Uit spraak conform. EEN IMPOSANTE VERSCHIJNING. De 69-jarige landlooper en bedelaar, Wil lem Z., thans „in pension" voor rekening vdn het rijk, 'n prac.'tipf Petrus figuur, had te Enkhuizen in de Vijzelstraat in het open baar gebedeld en stond nu terecht. Zijn wensch was 1 jaar opzending, dan kon hij later in een armenhuis vermoedelijk zijn laatste dagen slijten. Eisch in de lijn van zijn verlangen 3 dagen hechtenis er. 1 jaar opzending tegen dezer patriarch, ettelijke malen veroordeeld. Vonnis conform. EEN OUDE KENNIS IN NIEUWE GED, ANTE. De voormalige vertegenwoordiger Klaas K., destijds te Schagerbrug, thans gemetha- morphoseerd in kaasmaker te Heiloo, stond teiecht wegens verdusteiir.g van een dames rijwiel in huurkoop gelacht bij de Maat schappij „Velo" welk rijwiel hij wel afge staan had aan een schoonzus'er, maa* ver zuimd had af te betalen. Op zijn gewone manier vertelde verdachte at rijn schoonzus in Schagen diende en hij den agent van „Velo" in kennis had gesteld met het feit dat zijn schoonzuster .et rijwiel in haar bezit had en hij geen geld had om voor de afbeta ling te zorgen. Hij had Nelly Bakker, be deelde schoonzuster, 't rijwiel niet verkocht, noch geschonken, doch in bruikleen gegeven. Mej. Nelly Bakker, stiefschoonzuster van den kaasmaker, dienstbode, 19 jaar, zwarte japon en tango hoedje, verklaarde, dat zwa ger haar behalve 3 loon, ook de fiets be loofd had en zij beschouwde dus de fiets als haar eigendom. Loon had ze nimmer geno ten. Zij wist echter dat haar zwager de fiets had gekocht op afbetaling dus bracht de politierechter haar onder het oog dat zij zich cp gevaarlijk terrein had begeven en haar manier van doen in elk geval niet be hoorlijk was. Ze zou verstandig handelen de fiets zoo gauw mogelijk aan de „Velo" terug t° geven. De officier was niet onverdeeld tevreden over de Mij. „Velo" die nogal roekeloos waardevolle voorwerpen in huurkoop geeft en requireerde voorts vrijspraak wegens ge brek aan bewijs. Mr. Belonje, verdediger, betwijfelde het opzet der wederrechtelijke toeëigening niet minder sterk en concludeerde vrijspraak Na gehouden juridische beschouwing was het vonnis vrijspraak. EEN HELDERSCH DAMETJE MET HAAR OP DE TANDEN. De 18-jarige dienstbode, mej. Catharina W te Den Helder had op 28 Maart blijken ge geven van haar uitnemende educatie, door den agent de Haan, die informaties kwam doen naar haar levensgedrag, te kwaliticeeren als een „rotvent". Het beschaafde meisje stond daarvoor heden terecht en moest op verzoek van den politierechter haa. scheef op de lokken hangend hoofdmutsje af zetten Mr. Ledeboer verkeerde in voortdurende vreeze, dat het hoofddekseltje eensklaps op haar teenen zou vallen Het meisje beweerde thans, dat zij die uitdrukking nad gebezigd tegen haar „verloofde". Eisch tegen deze dame. alleen aan de bui tenkant. zei de officier 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. EEN LASTIGE ARRESTANT. Agent Verbaan, lid van het Alkmaarsche politiecorps, beproefue zijn krachten op een dronken kerel met name Klaas B., met het ooel ferm in bet sehuurtit te deponeeren Hr ondeivond echter een duchtig verzet en werd zelfs een beentje gelicht. Eisch en vonnis 2 maanden gevangenis straf. NOG N LASTPOST VOOR DEN DIENDER. De politieagent de Gooijer te Alkmaar kreeg op 16 April een ernstig verzet van een beschonken arrestant J- F. W. K. genaamd, die hij wenschte in te rekenen. Deze dronken- lap, alreeds veroordeeld, ontpopte zich zelfs als een wo»stelaar. Eisch en vonnis 1 maand gevangenisstraf. Worstelen wordt minder ernstig gedacht dan beentjes lichten en is ook meer sportief. VEELZIJDIGE WORSTELING. De heer P- M. Bos, die vanuit Alkmaar zich huiswaarts begaf in den nacht van 2 op 3 April, werd te Spierdijk gemolesteerd door zekeren Cornelis L., die hem uitschold voor .dikkop", hem dreigde op z'n „smoel" te zullen slaan en hem per rijwiel achtervolgde, van dit rijwiel scheu'de, hem sloeg, schopte en beet. Verdachte, die niet was verschenen, werd veroordeeld tot slechts 10 boete of 10 dagen. OP MELK VERZOT? De 56-jarig-e huishoudster mej. Maria Sch weduwe te Wi.ikel, had zich te verantwoor den ter zake het feit, dat zij op 14 April had ontvreemd een hoeveelheid melk ten nadeele van den heer Svbrand v d. Wal. Deze miste al sinds langen tijd melk en deed daarvan een klacht bij den rijksveldwachter van Ens, die zich verdekt opstelde en de vrouw be trapte. De rijksveldwachter kon niet veel uit haar los krijgen en de politierechter evenmin Besloten werd een reclasseeringsrapport te gelasten en de zaak werd tot 1 Octoter geschorst. RADIO-AFTAPPER. Een 21-jarige machinist te Limmen, Har- men H., had zich de luxe gepermitteerd de gemeentelijke radio-installatie af te melken, welke fraude na ontstane storing en gedaan onderzoek werd ontdekt. Deze liefhebber, af gesneden als gevolg van wanbetaling, pro beerde alsnu gratis te profiteeren. Maar de pret was van korten duur. Heden terecht staande werd hij veroordeeld tot 10 boite of 10 dagen. RECALCITRANTE STEUNTREKKKER De 59-jarige los arbeider Antoon Gr. te Oosthuizen, die zich aldaar op 14 April be vond in het stempellokaal scheen toen den burgemeester geen aanleiding te geven om langer op zijn gezelschap gecharmeerd te zijn, reden waarom hij werd verzocht zich ie verwijderen. Doch mijnheer Antoon voldeed niet aan de tweemaal herhaalde vordering en stond nu terecht wegens huisvredebreuk. De heer Gr. wilde aldaar met burgemees ter een bespreking houden over werkver schaffing en gelet op de manier waarop hij heden stond te praten voor den politierech ter, konden wij ons best voorstellen, dat de burgemeester spoedig van de conferentie zijn bekomst had. Eisch 15 boete of 10 dagen. Vonnis 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. ONAANGENAME CRITIEK. Mej. Mia van H., echtgenoote van den heer Jac. L. te Alkmaar zou op 6 April j aan mej. Gutter geb. Martin hebben verwe ten, dat zij op minder voegzame wijze een soort van tafeldans had uitgevoerd, welke aantijging de bewuste dame niet smaakte, reden waarom zij een klacht indiende te be- voegder plaatse en mej. Mia heden terecht stond, zich verwerend met bewonderings- waardige rapheid van tong. De beleedig'ng was het luchtruim in^eslingerd in de Lely- straat, alwaar beide dames woonachtig zijn Gevorderd werd 15 boete of 10 dager. Uitspraak 12 boete of 10 dagen. AFGEROST MET EEN PAARDEN TUIG. Een Alkmaarsche koopman Rembertus D. had op 19 April de niet-verschenen heer A Wetsteyn met een paardentuig een zoo hard handige opstopper verkocht, dat Wetsteyn bloedend aan den linkerwang werd ver wond. De heer Rembertus heden comparee rende beweerde in een opwelling van drift te hebben gehandeld. Eisch 15 boete of 10 dagen. Uitspraak 10 boete of 5 dagen. MELKBUSSEN INGEPALMD. Een 21-jarige melkslijter, getooid met een bescheiden schillerkraagje, de heer Jitse v d M., gedomiliceerd te IJmuiden, stoffeerde heden de zondaarsbank op grond van het feit dat hij in den nacht van 10 op 11 Oct. had weggenomen twee melkbussen, eigendom van de Coöperatieve Zuivelfabriek „Ons Be lang" te Middelie. De man, juridisch bijge staan door mr. v. d. Loos, erkende het feit, maar reduceerde dit tot 1 bus. De waarde der ontvreemde bussen bedroeg plm 7.50. Als getuige a décharge werd op verzoek van verdediger nog gehoord Bertha Brons, de vrouw van den verdachte, die verklaarde dat anderen haar echtgenoot op dit verderfelijk Overgiet gij uw geraniums met mayonnaise? Krijgen uw clivia's „biefetukzjuu"? Maar waarom gooit dan wèl allerlei etensresten, schillen en doozen op de bloemen en het gras in de natuur als u ergens pientet? De Natuur is geen Vuilnisva:1 idee hadden gebracht, omdat hij geen geld had om bussen te koopen. De officier releveerde dat een drietal per sonen, waronder ook verdachte, er dien nacht per auto op uit waren getrokken, om melkbussen te stelen, zulks na gedane af spraak. Het was een gemeene diefstal, hoe wel de officier niet al het odium op het hoofd van dezen verdachte wilde uitstorten. Wee hem echter, indien hij weer in de han den kwam van den officier. Gerequireerd werd 30 boete of 15 dagen, wat den be klaagde best meeviel. Mr. v. d. Loos wilde zich refereeren aan het oordeel van den politierechter, dat luid de 30 boete of 15 dagen. Conform eisch. SCHADE TOEGEBRACHT AAN V HET DEKSEL IN HET POLITIE- CACHOT. Het was de gelegenheidslogé Joh. K., die wegens in dronkenschap een rijwiel willende besturen, ter ontnuchtering was opgeborgen- zich aan bovengemeld vandalisme had schul. dig gemaakt. Een en ander was geconsta teerd door den wachtcomandant Joh. Over- eem. Eisch en vonnis 10 boete of 5 dagen. EEN HELDERSCHE VUISTVECHTER TOT BESLUIT. De kleine Heldersche chauffeur Jitse v. d. M. had zich op 9 April door den heer Klaas Bok uit Zaandam bedreigd geacht en ge dachtig aan het spreekwoord, dat de eerste klap zes kwartjes waard is, hem onthaald op een slag in t gelaat. Bedoelde heer Bok, die reeds terecht stond wegens een schietpartij maakte volgens ver dachte een beweging of hij een revolver wil de trekken, waarop de chauffeur dit voor kwam, door hem een klap toe te dienen. He den ter zake mishandeling terecht staande, werd het feit toegegeven en verdachte ver oordeeld tot 15 boete of 10 dagen. Het bekende spreekwoord: cherchez la femme, kon ook hier wel weer van toepas sing worden gebracht! ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 3 Juli. WILLEM ALS SCHULDHELER BESCHOUWD. In een donkeren Maartschen nacht kreeg de aannemer-expediteur-caféhouder, de 46- jarige Willem C. op Bakkum, gem. Castri- cum, bezoek van eenige personen, per auto gearriveerd, waaronder de twee verdachten Arie D. en Karei T., welk gezelschap eenige verteering maakte, terwijl K. T. tevens een nieuwe vrachtauto-buitenband presenteerde voor 35. Willem was niet zoo happig op dit koopje, maar na informatie of de zaak eerlijk was, ging hij er ten slotte toe over den gemonteerden buiten- met binnenband voor 25 te koopen, in welke omstandigheid de officier motief vond hem te vervolgen ter zake schuldheling. In deze zaak werd gehoord rijksveldwach ter Tilstra, die een band in beslag nam, alsmede Arie Daneberg en de chauffrt Piet Besse. Wat dit verhoor betrof kunnen we wel verwijzen naar de vorige zaak. Voorts werd nog gehoord op verzoek van Willem C. als getuige a décharge, de heer Dirk Schermer, 'n 56-jarig tuinder op Bak kum, die tegenwoordig was bij het auto bandhandeltje en kon verklaren, dat Willtm wel driemaal had gevraagd of het eerlijk was. Gevorderd werd, aangezien de officier niet was overtuigd, of verdachte zich wel vol doende op de hoogte had gesteld omtrent de te verantwoorden herkomst van den band en voorts den geringen prijs daarvoor be taald, 100 boete of 50 dagen. Verdachte achtte dezen eisch veel te hoog en bleef volhouden, overtuigd te zijn ge weest, dat het hier een eerlijken handel go d. Mr. de Groot was van meening, dat in zijn zaak muziek zat en het contact met Ka rel T. uit een sportief oogpunt zeer belang wekkend was. 39. De meneer vond het goed, maar nu begon Drein zoo gek en wild in 't rond te schieten, dat Piet vol angst in een boom klom. terwijl de meneer een schuilplaats zocht in een konijnen hol Eerst toen alle kogels op waren, durfden ze weer te voor schijn te komen. 40. Nog diezelfde middag was Drein door deze schietpartij zijn baantje alweer kwijt en zoo trokken de beide zwervers spin nijdig verder langs de verlaten landweg, en geen van beiden wist waarheen ze gingen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6