fzswmciaai Tlieuuxs Jieck School Buitenland Vervolgens bestreed pleiter den officier op onderscheidene punten in diens requisitoir om tot het slot van zijn uitvoerig betoog te komen tot de conclusie dat verdachte T- 'n elk geval te zwaar was belast, niet in het minst omdat hij de rol vervulde van den wolf, die in 'n kwaad gerucht staat en pleit--r verzocht vrijspraak en in ieder geval m aanmerking te willen nemen, dat verdachte reeds geruimen tijd in voorarrest heeft door gebracht. De rechtbank heeft gistermorgen in deze zaak uitspraak gedaan De zaak van D. werd verwezen naar den rechter-commissaris. T. werd vrijgesproken en in vrijheid gesteld. EEN ZWAKKE LEERAAR. In de middagzitting stond terecht het 31- jarige gehuwde schoolhoofd te Wijdenes, Wieoe Jan B., thans gedetineerd, die zich vanaf 1930 tot en met 1934 op verschillende tijdstippen had schuldig gemaakt aan han delingen strafbaar gesteld bij art. 249 wet boek van strafrecht. In deze zaak waren een vijftal jonge meisjes, alsmede dr. Barnhocn en de heer Wiggers als getuigen gedag vaard. Gedurende zijn gang naar de zon- daarsbank kreeg verdachte een flauwte en moest de hulp van dr. Barnhoom worden ingeroepen. Op grond van het zedenkwetsen- de, werd sluiting der deuren gelast. Eisch 6 maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en 6 maanden voorwaardelijk met 3 proefja ren. Mr. de Groot pleitte een geheel voorw straf. DE GESTOLEN AUTOMOBIELBAND De 32-jarige chauffeur Adrianus D. uit Limmen en Karei T., los-arbeider te Uit geest, laatstgenoemde thans in voorarrest, stonden heden gezamelijk terecht terzake den hen tenlast gelegden diefstal van een nieu we gemonteerden reserve-autobuitenband, uit een nevens de woning van den handelaar en eigenaar W. Overeem staande schuur aan d« Kleis onder de gemeente Uitgeest, welk feit was gepleegd in den nacht van 23 op 24 Maart. Ieder dezer heeren was de weelde van een eigen advocaat gegund Mr. Prins trad op voor den eersten verdachte en mr. C. A. de Groot voor Karei T. Door verdachte D. werd het feit erkend, niet alzoo echter door Karei T., die minder openhartig was. De rijksveldwachter D. Tilstra had na aangifte een serieus onderzoek ingesteld en zelfs een gipsafdruk gemaakt van opgemerk te voetafdrukken in de nabijheid van ce schuur. In den nacht van den diefstal had Tilstra bij den viersprong een Chevrolet- vrachtauto aangehouden, waarin behalve de bestuurder, Karei T. was gezeten. LaUi bleek de bestuurder Adriaan D. te zijn Ka- rel T. hield zich echter van den domme en beweerde Arie niet te kennen. Hij was mee gereden vanaf Beverwijk Nota-bene was Arie een zwager van Karei, gehuwd met een zuster van zijn vrouw. Thans beweerde Karei zijn bekendheid met zijn zwager te hebben geloochend, den kende dat zijn zwager iets op zijn kerfstok had. Door ijverige navorschingen wist Tilstra in den bestuurder, eersten verdachte, Adr. D. te identificeeren. In tegenwoordigheid van brigadier de Koekkoek, gem.-veldwachter Bornbroek en den burgemeester van Uitgeest als hulpofficier van justitie, had Karei T. erkend aanwijzing aan Adr. D. te hebben gegeven, waar een autoband was te vinden Samen zouden zij daarop den band uit de schuur hebben weggenomen. De band was verkocht aan den caféhouder en expediteur Willem Castricum op Bakkum voor 25. De heer Karei Tr. herinnerde zich abso luut niets van eenige bekentenis en was zoo vrij deze openhartigheid tegen te spreken Hierop Werd uit het proces-verbaal zijn omstandige bekentenis voorgelezen. Karei zelf had het initiatief genomen den band aan den caféhouder te verkoopen. Het ontvangen geld had Karei ten eigen bate aangewend, zijn zwager wilde niets genieten. De gipsafdrukken konden niet als bijzon der geslaagd worden beschouwd. Het meeste voordeel had hiervan vermoedelijk Karei, wiens voeten thans met elegante molières waren bekleed in ruil van de on ooglijke turftrappers die in beslag waren ge nomen. De officier had het dan ook beter gevon den deze onpassende schoene»i niet aan te trekken en bleef onverschillig. Bij de ter zit ting gedane opmetingen kwamen de maten niet precies overeen Karei T. staat, volgens den rijksveldwach ter, niet gunstig bekend. Men vermoedt in hem een inbreker. Zijn strafregister is dan ook niet blanco, doch bij deze rechtbank is hij een onbekend-'. Verdachte T zei, dat men den laatsten tijd beslist niets nadeeligs van hem kon zeggen. Tenslotte werd als ingeschoven getuige a charge ook nog gehoord Pieter Besse, 'n 38- jarig chauffeur, destijds te Uitgeest Hij ver klaarde dat hij op verzoek van Karei T. een autoband had gehaald bij Adrianus D. en daarop is men gegaan naar het café van Cas tricum op Bakkum. Behalve Adrianus D. en Karei T. waren ook nog van de partij zeke ren Vrouwe en W. Brunenberg. De niet vlotte onderhandelingen hadden eindelijk tot resultaat, dat de band door Wil- lem Castricum werd gekocht. Piet Besse had voor zijn bemoeiingen 4a 5 gulden ont vangen. De officier gaf een resume van het verloop der zaak en kwam tot de conclusie, dat de diefstal in vereeniging was begaan trachtte voorts aan te toonen, mede uit de buitengerechtelijke erkentenis van Karei T waarvan hij later zeker zelf was geschrok ken, dat het feit wettig en overtuigend was bewezen. Gevorderd werd tegen den meer sympathieken eersten verdachte D. 6 maan den gevangenisstraf en tegen Karei Tr. 10 maanden gevangenisstraf. Karei gaf het woord aan zijn verdediger, doch vooraf werd dit vergund aan mr. Prins, die in een geestig betoog met weerkundig-: waarnemingen nog wat méér clementie ver zocht voor zijn cliënt dan de officier had betoond voor dezen meer sympathieken ver dachte, vader van vier kinderen. Pleiter con- cludeerde dus geldboete of voorwaardelijk WESTFRIESCHE BOND VAN VRACHTLIEDEN „GEMEENSCHAPPELIJK BELANG". Bovengenoemde bond hield gistermid dag een ledenvergadering in café J. Pz. Coen te Hoorn onder leiding van den heer J. Sta pel te Bobeldijk. Deze opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot den rechtskundigen adviseur, den heer mr. Windhausen en den heer Schekkcrman Spr. constateerde, dat er na de vorige ver gadering in den bond een goede geest heeft geheerscht en hoopte, dat dit zoo zal blij ven. In verband met een ingekomen verzoek van de muziekvereeniging „Apollo" om een prijs beschikbaar te stellen voor het a.s. concours, deelde de voorzitter mede, dat een kleine krans voor het doel beschikbaar is gesteld Een klacht van een firma te Hoorn, dat verschillende vrachtlieden de rembour- sementen niet tijdig afdragen, gaf den voor zitter aanleiding, aller medewerking in te roepen. Bii de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden C. Jongkind (de Rijp) en C. Sta pel (Hoogkarspel) met vrijwel algemeene stemmen herkozen. In de vacature wegens het bedanken van den heer J. Groot (Spanbroek) werd be noemd de heer J. Molenaar (Westwoud). De heer Groot trad ook af in de commis sie van schade en geschillen, waar in zijn plaats werd benoemd de heer H. de Vos ie Andijk, die tevens voorzitter werd. Bij -i< rondvraag is door verschillende leden over de standplaatsbelasting het woord gevoerd. Men wilde n.1. over 1934 bij de gemeente daarvan geheele of gedeeltelijke ontheffing vragen, in verband met het feit, drt verschil lende vrachtauto's ook Zaterdags op de vee markt een gratis standplaats innemen, ter wijl ook voor het parkeeren van luxe-wagens op het Breed niets behoeft te worden be taald. Het bestuur was van oordeel, dat er meer zou kunnen worden bereikt, als alle leden over 1933 in dit opzicht aan hun verplichtin gen hadden voldaan, doch zegde desondanks toe, zich in deze tot het gemeentebestuur te zullen wenden. Enkele leden waren echter halsstarrig ge weest en hadden een opstandige houding aangenomen Na de traditioneele verloting volgde slui ting. ZUIDSCHAR W OUDE. De lange reeks van lauweren door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier, in den loop der laaste jaren verworven, kon weer met een vermeerderd worden. Op een Zondag te Heemstede gehouden concours wist het corps met 307 punten beslag te leg gen in de afd. Uitmuntendheid op een eer sten prijs. De uitslag van den eere-wedstrijd wordt na afloop van het geheele concours eerst later bekend gemaakt. URSEM. Eindelijk is het bestuur van de Scher- meer er toe overgegaan de zoo dringend noodige verbetering aan den Ursemmerweg en Rustenburgerweg aan te brengen. Hel ongelukkige paardenpad in den eerstgenoem den weg is verdwenen. Deze weg is gewaist en worat voorzien van een teerdek. Ook de Rustenburgerweg wordt op gelijke wijze on derhanden genomen, zoodat voor automobi listen een prachtverbinding met den weg langs de Noordervaart tot stand wordt ge bracht Een woord van lof komt het bestuur zeer zeker toe. BROEK OP LANGENDIJK. Maandagmorgen voor den aanvang dei veiling werd de heer T. Keizer, beambte bij de L.G.C., bij monde van den heer S. dé Boer, gefeliciteerd met zijn 25-jarig jubi leum als zoodanig. Gememoreerd werden cie verdiensten van den jubilaris in het afgeloo- pen tijdperk, waarna als blijk van waardcé- ring een enveloppe met inhoud werd over handigd. Door de „Tuinbouw" te Zuidschar- woude werd een mand met bloemen geof freerd, terwijl door „De West" te Koedijk -n „de Tuinbouw" te Sint Pancras bij monde van de heeren W. Visser en A. Hoogland ieder een enveloppe met inhoud werd aan geboden. De heer Keizer dankte voor de bewijzen van waardeering ontvangen en bood nadien een ieder de gelegenheid om hem thuis Ie complimenteeren, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. OUDE NIEDORF. De installatie van den nkuw-benoemden burgemeester zal plaats vinden op Zaterdag 7 Juli a.s. HOOGKARSPEL. Toen de moeder afwezig was, ontstond in een landbouwerswoning een begin van brand, vermoedelijk tengevolge van onvoor zichtigheid der kinderen. Gelukkig werd de brand door de buren opgemerkt, die het vuur in den aanvang wisten te stuiten. BERGEN. Bij de Dinsdag plaats gehad hebbende verkiezing van een lid van het bestuur van den Noorder Reeker- en Mangelpolder, is als zoodanig gekozen de heer mr H. D. A. van Reenen, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer D. Swaan. Tot voorzitter van dezen polder werd ge kozen het bestuurslid, de heer J. de Wit. Gevonden voorwerpen. Een damestaschjekomen aanloopen een groote hond. zwart met wit gekleurd, een kinderschopje, een zilveren vulpotlood, een spatlap van een rijwiel, een wit mutsje, een portemonnaie met eenig geld, een padvin- dersriem met beursje, een shawl een zwart lederen jas, een electrische rijwiellamp, een gummipop. DE STREEK. De aanvoer van bloemkool is hier bij lage prijzen gering. Voor de beste kwaliteit wordt slechts 3 per 100 stuks gemaakt. TWISK. Door den gemeenteraad is besloten den toren, die uit bet einde der 15e eeuw dateert, te restaureeren. HOORN. In de laatst gehouden gemeenteraadszit ting zijn het gemengde bad en de zonnebaden in het eerstdaags te openen nieuwe zwembad scherp becritiseerd door de r.k raadsfractie. Onderstaande resolutie is thans van katho lieke zijde ter kennis van den gemeenteraad gebracht: De katholieken van Hoorn, in demonstra tieve vergadering bijeen, onder het motto „Op voor ven menschwaardig openbaar leven", gehoord de uiteenzettingen van drs. Emile Franke uit E>en Haag-, gezien de jongste beslissingen van den gemeenteraad inzake de exploitatie van de nieuwe bad inrichting; protesteeren nW kracht tegen het feit, dat in het openbaar gemengde zonne baden zijn toegestaan, waardoor een belang rijk deel van de bevolking in haar opvattin gen over zedelijkheid en fatsoen wordt ge kwetst dringen er ten sterkste op aan. dat betere maatregelen zullen worden genomen ter be scherming van de openbare zedelijkheid; besluiten van het gemengde zwembad en het gemengde zonnebad geen gebruik te maken en he' gesepareerde gedeelte slechts dan te bezoeken, wanneer dit voldoet aan de aigemeene Christelijke normen van de door God gestelde wetten, zooals die mede zijn omschreven in bijgaande brochure: „Op voor een inenschwaardig openbaar leven"; besluiten verder, zich zoo noodig te wen den tot Z. Exc. den minister van Binnenland- sche Zaken, die reeds in November 1933 in een circulaire aan de gemeentebesturen tegen buitensporigheden op dit gebied gewaar schuwd heeft; en sprekeu het vertrouwen uit, dat de raad of althans het college van B. en W. alsnog alles in het werk zullen stellen om de ge voelens en de opvattingen van zoovele der gemeentenaren te respecteeren; besluiten deze resoiutie ter kennis te bren gen van den gemeenteraad en te publiceeren in de pers. ANNA PAULOWNA. Tot buitengewoon veldwachter dezer gemeente is benoemd de heer C. Wins, alhier. OPENING VAN EEN JEUGD HERBERG TE IJMUIDEN. Zaterdag 7 Juli a.s. zal de vergroote en vernieuwde jeugdherberg te IJmuiden door den burgemeester, als voorzitter van het be stuur van de IJmuidensche jeugóherbergstich- ting geopend worden Een aantal gasten wordt ter bijwoning verwacht zooals het bestuur der Ned. Jeugd herberg Centrale en verschillende gemeente lijke autoriteiten. Ook zullen trekkers door muziek, dans en gezang aan deze opening een feestelijk karakter geven. De kerkeraad der Ned. herv. gem. te Wijk aan Zee heeft besloten voortaan ook in haar vereenigingsgebouw te Wijk aan Duin doopbeurten te doen houden. L* eerste doop zal daar 12 Augustus plaats vinden. GEMEENTE-DAG DOOPSGEZINDEN IN NOORDHOLLAND. De jaarlijksche gemeentedag voor de Doopsgezinden in NoordboUand vindt dit maal te Beverwijk plaats en wel op Zondag 8 Juli a.s. Des morgens wordt voor de deel- i.aners een kerkdienst gehouden onder lei ding van ds. J. D. van Calcar, pastor loei, in het veilingsgebouw ,,'t Centrum". Des middags is er in het buiten „Akerendani een openluchtsamenkomst; sprekers: ds. H. Britze! uit Wormerveer en ds. J. J. G. Wuite uit Zaandam, over: „Uw pèrsoonlijk geloofs leven" en „De broederschap". OPENLUCHTSAMENKOMST OP TER COULSTER. Men schrijft ons: De Vrijz. Christ. Jeugd Gemeenschap, in de wandeling V. C. J G. geheeten, besluit het derde werkjaar van hare afd. te Alk maar met een Openlucht-samenkomst op het gastvrije Ter Coulster, Zaterdagavond a.s. om half acht. Wij herinneren ons van vorige jaren de opvoering van het spel van den Vos Reinaerde en van Het Dgivelsbruggetje Nu komt een bewerking van het kostelijke sprookje van Andersen „De kleeren van den Keizer" aan de beurt, onder den aanlokkelij- ken titel „Een spitsboevencomedie". Naar het markiezenjasje te oordeelen, dat wij dezer dagen te bewonderen kregen, zitten deze spitsboeven piekfijn in de kleeren! De opvoering geschiedt door de „Spel- groep" der Seniores. (De jongere leden van 1215 jaar heeten „Vrije Vogels" en zijn apart georganiseerd). Natuurlijk zal men goed doen, bij deze en andere prestaties op dien avond (volksdansen, koorzang) te be denken, dat het hier niet gaat om model uitvoeringen voor „publiek", maar om een staal van het werk der Jeugdbeweging te 5even voor belangstellenden. Van Sept. tot uni wordt door een schare van voor hun taak berekende leiders en leidsters met de jeugd gewerkt en daarbij gaat het allereerst om de jeugd mei onze godsdienstige begin selen in aanraking te brengen. Er is dus niet alleen maai gerepeteerd, gevolksdanst, gezongen, handenarbeid verricht, plant- en dierkunde bestudeerd, uitstapjes gemaakt, les in eerste hulp bij ongelukken gegeven, voorgelezen, spelletjes gedaan, met losse troepjes jongens en meisjes meer en deels in onze fraaie lokalen op de Oude Gracht), maar dit alles geschiedde in, en had zin door, het vereenigingsverband. Hierbij is de maandelijksche jeugdke'kdienst centraal ge steld. Op al onze samenkomsten echter weer klinkt frisch het godsdienstig lied of wordt een toepasselijk woord gelezen en besproken. Opvoedend, vormend wordt gewerkt en, daar jonge menschen ontvankelijk zijn (onze jon gens en meisjes trachten wij te bereiken in de moeilijke jaren van 1219 jaar) kan dit doelbewust en toch voorzichtig en aan dachtig met hen omgaan niet anders dan een kracht zijn in een wereld, waarin zooveel verdeeldheid en slapheid heerscht De lei ding wordt vast gehouden! Aantrekkelijk is immers, dat deze bewe ging interkerkelijk is: zoowel de leiding als de jeugd zelve komen voort uit de verschil lende kerkgenootschappen hier ter stede, ter wijl de verschillende desbetreffende predi kanten uit Alkmaar en omgeving beurtelings voorgaan in de jeugddiensten. Ouders en belangstellenden worden dan ook gaarne met hun jongens en meisjes op Ter Coulster verwacht, zoowel om kennis *e maken met de V.C.J.G., als wel uit waardee ring voor het werk dat geheel beiangeloos door alle daarbij betrokkenen wordt verricht Den geest der Vereen gin? leert men ken nen uit de Inwijdingsspreuk, welke (in het ve.band van een eenvoudige liturgie) bij de uitreiking van het insigne gesproken wordt. Verbonden met allen, die van goeden wille [zijn, Gedragen door hooger kracht, Geroepen tot vernieuwing van de wereld [en ons leven, Willen wij God met al onze krachten [dienen Het insigne: vuurvlammet je met twee roode strepen, wordt thans reeds door een kern van een dertigtal jongens en meisjes (na twee-jarigen trouwen dienst) gedragen Liet vlammetje verbeeldt de kampeervuur- vlam; de twee strepen hebben geen andere dan organisatorische be-eekenis: zij kenmer ken al onze uitgaven. De V.C.J.G -vlag ver toont dan ook op het witte veld hetzelfde symbool, terwijl oo alle vlaggen van Noord holland een zwart vak voorkomt (andere provincies andere kleur) en die van de afd A'kmaar (dat wieselt voor elke afd. van Noordholland) daarenboven een rood vak Met deze beschrijving komen wij tegemoet aan den wensch van vele A'kmaarders die onze iongelui zien marcheeren. of, zooals op den Volkenbonds- en Vredesdag, hen voor den dag zien komen, en dan telkens vragen: wat is dat toch voor een vlag? Op Ter Coul ster zal zij weer waaien: „Zie de vlag, waai de wind in komt gevaren!" MACHTIGINGSWET IN DE BELGISCHE KAMER. De minister-president van België graaf de Broqueville, heeft bij de Kamer de aangekon digde machtigingswet ingediend, waarin de regeering voor den duur van zeven maanden bizondere volmachten verzoekt tot verbet-^ ring van den economischen- en financieelen toestand. Bij deze wet wordt voorzien in maatrege'en tot verruiming van het crediet, voorts in bizondere maatregelen tot vermin dering der ope ibare lasttn en der transport kosten. De regeering wil met haar maatrege len in de eerste plaats door de verlaging der productiekosten het bedrijfsleven op gang brengen. De wet zal de regeering voorts de mogelijkheid geven de loonen en salarissen aan te passen bij het indexcijfer voor de eer- te levensbehoeften. ENGELAND'S GOUDEN STANDAARD. Voorloopig geen terugkeer. In den loop van het Engelsche Lagerhuis debat over de Britsche financieele politiek verklaarde de Kanselier van de Schatkist Neville Chamherlain, dat Groot-Britannie er voorloopig nog ni t aan denkt, tot den gou den standaard terug te keeren. De omstan digheden, die als voorwaarde voor een der- gelijken terugkeer konden gelden, waren nog steeds niet vervuld. Chamberlain gaf een gedetailleerde opsomming van deze voor waarden. Om te beg'r.nen waren de goederen prijzen op de wei ildmaikt nog niet voldoen de gestegen om een behoorlijke winstmarge tusschen de productie-kosten en de verkoops prijzen te waarborgen. Nog steeds waren de belemmeringen, die het internationale han delsverkeer in den weg stonden, niet verdwe nen; zij waren zelfs nog niet in omvang ver minderd. Ook was nog geen regeling van hei probleem der oorlogsschulden tot stand ge korven. Tenslotte achtte Chamlerlain het noodzakelijk, dat een procedure gevonden zou worden, om in de 'oekomst groote schom melingen van den goudprijs uit te schakelen HERTOG VAN YORK ZIEK. Lijdend aan een infectie- De tweede zoon van den Engelschen koning de hertog van York, had een infectie aan zijn hand opgeloopen, die gisteren 'n lichte ope ratie noodzakelijk maakte. Blijkens een gister avond uitgegeven bulletin zal de hertog eenige dagen rust moeten houden. HET OVERLIJDEN VAN MADAME CURIE. Een zwaar verlies voor de wetenschap. Uit Londen wordt gemeld, dat naar aan leiding van den dood van Madame Prof Curie de bekende Engelsche natuurkundige Lord Ru'.herford verklaarde: „De weten schappelijke wereld betreurt den ploselingen dood van Madama Curie, die beschouwd kan worden als de eerste vrouw van onzen tijd, die zich geheel aan het wetenschappelijk on derzoek heeft gewijd. Ook te Warschau wordt het overlijden van Madame Curie, die geboren werd als het Poolsche meisje Marie Sklodowska, ten zeer ste betreurd. Als blijk van de gevoelens, die zij altijd voor haar geboorteland is blijven koesteren, heeft zij een der door haar tijdens haar onderzoekingen ontdekte nieuwe elemen ten Polonium genoemd. Het is twee jaar ge leden, dat zij voor de laatste maal Polen be zocht, n.1. toen zij was uitgenoodigd de openingsplechtigheid van het radiologisch instituut te Warschau te verrichten. Uit Praag wordt gemeld, dat de Tsjecho- Slowaaksche cers herinnert aan de beide be zoeken, die Madame Curie in 1898 er, 1925 heeft gebracht aan het tegenwoordige Tsjecho-Slowakije, en wel aan de stad Ja- chymov, waar zich de grootste radiumhou dende aardlagen ter wereld bevinden. Ook de Weerrfche en de Berlijnsche pers wijden uitvoerige artikelen aan bet ieven en werken van Madame Curie. X-stralen ondermijnden haar. Mevrouw Curie was pas sinds Vrijdag m het sanatorium te Sallanches in Opper- Savoye, waar zij in gezelschap van haar dochter Eva een kuur van openlucht en rust moest doen. Sindsdien is haar toestand blij ven verergeren. Dinsdagavond begon de doodsstrijd. Zij verloor allengs het bewust zijn en is zonder pijn gestorven. Haar beide dochters en schoonzoon waren daarbij te genwoordig. De oorzaak van den dood was perniceuze anemie met koorts met 'n buiten gewoon snel verloop. Het gestel, ondermijnd door de herhaalde proeven met x-stralen, heeft geen weerstand kunnen bieden. De begrafenis zal heel eenvoudig zijn. HET VERBLIJF VAN BARTHOU TE LONDEN. Vloot-besprekingen. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Barthou, zal a.s. Zondagmiddag in gezelschap van den Franschen minister voor de oorlogsmarine, Piétri te Londen aanko men voor zijn aangekondigd bezoek. De besprekingen met de Britsche ministers zullen vooral betrekking hebben op Engel- sche-Fransche vlootkwesties. Barthou zal Maandagochtend Sir John Simon in het Foreign Office opzoeken. Voorts zal hij Baldwin ontmoeten. Dinsdagmiddag zullen de Franschen naar Parijs terugkeeren. In officieele kringen wordt verklaard, dat het gerucht, vc-lgens hetwelk Barthou naar Londen zou komen om te onderhandelen over een Engelsch-Fransch bondgenootschap, van allen grond ontbloot is. 40 PERSONEN VERGIFTIGD. Door ondeugdelijke vleeschwaren. Te Avranches in Frankrijk werden veertig personen na het gebruik van worst ziek en toonden ernstige symptomen van vergifti ging. Een 70-jarige vrouw is reeds in het ziekenhuis overleden. De behandelende ge neesheer heeft geweigerd de acte van over lijden te teekenen, teneinde een diepgaand onderzoek van de justitie uit te lokken. Veer tien personen zijn naar het ziekenhuis over gebracht. Eerigen hunner verkeeren in levensgevaar. VAN HET DUIVELSEILAND TERUG. Zijn verloofde wachtte trouw 10 jaar. De voormalige zee officier Benjamin Uil- mo, die wegens spionnage destijds naar ii-it Duivelseiland werd verbannen, is thans na 26-jarige ballingschap gisteren in Frankrijk teruggekeerd. Ullmo droeg nog steeds de lange snor, welke twintig jaar geleden zijn bovenlip ook reeds sierde. „Ik zal trachten", aldus Ullmo, „mijn ver leden te vergeten en een nieuw leven te be ginnen". Voor het eerst heeft de ex-zee-officier zijn mystieke bruid gezien. In 1924 heeft deze dame, Madeleine Poirer, gedreven door mi delijden met zijn lot, aangeboden zich bij Ullmo in de strafkolonie te voegen De ban neling schreef haar echter, dat de toestanden in de kolonie voor vrouwen te verschrikkelijk waren. In den loop van de op deze manier begonnen correspondentie raakte het paar verloofd. Tien jaar lang heeft mej. Poirer gevochten voor de invrijheidstelling van haar verloofde en thans zijn deze pogingen einde lijk met succes bekroofld. Bij de eerste ontmoeting tusschen de beide verloofden aan boord van het schip te HA- vre mocht niemand tegenwoordig zijn. Toen men Ullmo bij zijn aankomst te Parijs naar zijn plannen voor de toekomst vroeg ver klaarde hij: ,.Ik denk een maand in ae hoofdstad te blijven, en dan een tocht dooi de provincie te maken, maar definitieve me- dedeelingen kan ik daaromtrent niet ver schaffen Ik ben natuurlijk heel blij in Frank rijk terug te zijn". Daarna stapten Ullmo en zijn verloofde in een taxi en vertrokken naar onbekende bestemming. AANSLAG TE WEENEN. Op het paleis van justitie te Weenen. Gisterochtend is in het paleis van Justitie een helsche machine tot ontploffing gebracht. De zitting van het opperste gerechtshof is onderbroken. Voora' in de gangen van h-et gebouw is aanzienlijke schade aange richt. ZARO'S LANGE LEVEN. Het geheim zat 'm in drie nieren. v'olgens „Der Mittag" is het geheim van de „levenskracht" van wijlen den Turkschen Methusalem, Zaro Agha, thans ontdekt. Men heeft namelijk volgens het blad sectie op het lijk verricht en de voornaamste in wendige organen aan een onderzoek onder worpen. Daarbij deed zich voor de heeren medici een buitengewone verrassing voor Het bleek namelijk, dat de Turk niet, als ieder gewoon sterveling twee, maar liefst drie nieren had. Zijn lange levensduur zou aan deze ab normaliteit zijn toe te schrijven. Tot zoo ver „Der Mittag". Men kan nu, na deze nieuwe „ontdek king" naast allerlei proefnemingen met in plantingen van apenklieren dito experimen ten verwachten met inplantaties van allerlei slag nieren. Ook de officieele en niet-officieele kwak zalvers zullen nu meer nog dan vroeger mef nierpillen en alles, wat der nieren werking bevorderen kan, gaan opereeren. Want gezonde nieren beteekent langen le vensduur, zoo wordt er geredeneerd.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7