Het défilé voor Prios Hendrik. ÏZTö u D°°rdat de laatstbedoelde :5i hjtais *4 °p-Het bieek.dat tBuuwiland £aatste A De nieuwe spelling. Duitsche Rijksdag. £uehtoaact Spoet JCeck ói School Jnyezonde*t Stukken Rechtszaken MacktlecicfUen BEZUINIGING OP LEERAREN. Aan den vooravond van de bijzetting. De in te voeren wijzigingen. Voor het aarihooren van regee- ringsverklaring opgeroepen. DUITSCHE MANOEUVRES AFGELAST. SET OVERLIJDEN VAN ZARO AGHA Een tragische consequentie. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. NOODLANDING VAN DUITSCH POSTVLIEGTUIG. TWEE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Kwaadwilligheid in 't spel? D. A. W. IS ACTIEF. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudig*? strafkamer. Na atgelegd examen zijn tot 't R.K. Ly ceum toegelaten: Uit Alkmaar: Annie van Bemmel, Joannes de Boer, Maria de Boer, Piet Breed, Antoon Bruyn, Nicolaas Constant, Nico Erkamp, Franciscus Esser, Eusebius Feddema, Jacob Gerver, Johannes van Gijzen, Eugène v. d Heuvel, Petrus Jacobse, Theodorus Kamp, Willy v. Kesteren, Maria Keysper, Koos Kraakman, Jos. Krusemeyer, Petrus L'Or- tye, Johannes van Meeteren, Miep Paleari, Kees Schouten, Johannes Verbeek, Joseph Weiier, Jacobus de Winter. Uit Bergen: Johanna de Orauw, Wijnand Kraakman, Cornelis Schouten. Uit Heiloo: Johannes Engelman. Uit den Helder: Johannes van Daele. Uit Hoorn: Wim Bos, Reinier Luyckx, Joop Schulte. Uit ObdamNico Reus. Uit de Rijp: Reinier Luyckx; Martinus Piukker. Uit Schagen: Gerardus de Ruiter. Uit de Schermer: Herman Insing. Uit Spierdijk: Antonius Overtoom, Joan nes Overtoom. Uit Stompetoren: Cornelis Smit. Voor 't 2e toelatingsexamen, dat gehouden wordt op Maandag 3 Sept. a.s. voorm. te 9 uur aan het R.K. Lyceum, kan men zich van nu af aan schriftelijk of mondeling aan geven bij den Rector aan 't Lyceum, Blec- kerskade 79 of Kennemerstraatweg 67. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER, 4-10 JULI 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: W. E. Beekman, kruidenierswa ren-en manufacturen, Ropjeskuil 60. Bergen: F. P. P. van Overbeek, kapper, Ruineman 2. Den Helder: Foto-Spaarwinkel (eig. A Sparmacher), foto-atelier en -handel. West- straat 79. SchoorlC. den Das, Heerenweg C 2, Zui velproducten. Wijzigingen: Alkmaar: E. W. van der Wal, Lindenlaan 94, fijnstrijkinrichting. Eigenaar overleden. Stoom-, wasch- en strijkinrichting „De Valk", Noorderkade 68. Bedrijf uitgebreid met fijnstrijkinrichting. K. ae Heer, Boterstraat 13, schilder, be hanger en winkelier in schildersbehoeften etc. Thans uitsluitend winkelier. Anna-Paulowna: P. Smit, Molenvaart 269. Smid. Bedrijf uitgebreid met handel in ijzerwaren. G. Visser, Molenvaart 39. Smederij en rij wielhandel. Bedrijf uitgebreid met autorepa ratie-inrichting en -verhuur. Mij. van onderlinge waarborging tegen verliezen van rundvee. Bestuurswijziging, r. Den Helder: Heldersche Winkeliersveree niging „Samenwerking", Langestraat 15, •Bestuurswijziging. A. Govers, slagerij, 2e Vroonstraat 126. Overgegaan aan P. de Jong. W. J. Duinker, kruidenierswaren, Doolhof 7. Overgegaan aan W. H. Tegelaar. Wieringen: W. D. van Treuren, radio distributieonderneming, Hoofdstraat 40. Be drijf uitgebreid met electro-technisch bureau. Zuid- en Noordschermer: Onderling Vee fonds. Bestuurswijziging. Zijpe: Jb. Moleman en Zoon, Schagerbrug E 181, beurtschipper. Overgegaan aan Jb Moleman Jr. J. Bellis, Petten M 85, schilder, behanger, winkelier in rijwielen en radio-artikelen. Verplaatst naar Bergen, Jan Oldenburg- laan 42. Opheffingen: Alkmaar: D. Kaayk, Zeglis 131, hout handel. DOODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag te omstreeks half een kreeg de politie kennis van een ongeval aan den Kalk- ovensweg. De politie begaf zich onmiddellijk per motor derwaarts. Het bleek dat de 60-jarige K. v. L., wonende aan de Oudegracht alhier, op een stuk land, gelegen aan genoemden weg in de gemeente Egmondbinnen, tengevolge van een hartverlamming om het leven was geko men. Deze persoon was werkzaam bij de werk verruiming aan den Bergerweg alhier. Dr. Dijkhuizen constateerde den dood, het lijk is per ziekenauto naar het Centraal Zieken huis vervoerd. KLEINE AANRIJDING. Tc omstreeks 6 uur gistermiddag vond op de Kanaalkade nabij de Frieschebrug een aanrij ding plaats tusschen een wielrijder en een luxe auto. De wielrijder kwam te vallen, doch liep geen letsel op. De oorzaak van deze aanrijding was, dat de autobestuurder aan den wielrijder, die zich rechts van hem bevond, niet den voor rang had verleend. Door de politie wordt pro ces-verbaal opgemaakt. DRONKEN CHAUFFEUR. Op den Kennemerstraatweg had gisteravond °m U~r ecn aanrijding plaats tusschen twee au o s. e eene auto kwam vanaf de richting R.tsevoort en reed geheel links van den weg. terw ijl de andere wagen uit de richting Heiloo au o geheel rechts reed, ontstond de botsing. onder roodanigen'Lloêd alcoholhoudenden drank verkeerde, daïüj nie" in staat geacht kon worden zijn auto verder te besturen. H„ ter ontnuchtering „aar het bureau van politie overgebracht. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. VLAM IN DE PAN. Gistermorgen werd de politie er telefo nisch mee in kennis gesteld, dat er vermoe delijk brand was uitgebroken bij een der be woners van den Boezemsingel. De politie heeft zich onmiddellijk derwaarts begeven en moest zich, daar de bewoners afwezig waren, door het inslaan van een ruit, toe", gang tot het perceel verschaffen. net bleek, dat in de keuken een pan met vleesch in brand stond en een groote rook verzameling veroorzaakte. Een en ander was spoedig door de politie getluscht. Veel roetschade werd veroor zaakt. GOEDE VANGST. Door de Alkmaarsche politie zijn Zondag Egmond aan den Hoef een man en een vrouw aangehouden en na verhoor overge bracht naar het Huis van Bewaring alhier, die er van verdacht worden betrokken te zijn bij een geval van vermoedelijke berooving van een bedrag van ongeveer 400 aan bankpapier, welk bedrag een Alkmaarder bij een uitstapje met bedoelde vrouw j.1. Zater dagnacht is kwijtgeraakt. te JHR. MR. VAN LENNEP. t Te Heemstede is de kamerheer in buiten gewonen dienst van H. M de koningin, oud burgemeester van Heemstede en oud lid van Ged Staten van Noordholland jhr. mr. van Lennep, in den leeftijd van 69 jaar over leden. Aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Maas tricht is tegen 1 September aan 5 leden van het onderwijzend personeel ontslag verleend, n.1. aan 'de leeren in het teeke nen, muziek, Duitsch en»Fransch en de onderwijzeressen in Engelsch en hand werken. Die lessen moeten nu door de overge bleven leeraren gegeven worden. OPHEFFING VAN DE SPOORLIJNEN DOOR DE HAARLEMMERMEER? De Nederlandsche Spoorwegen over wegen de spoorlijnen in de Haarlem mermeer op te heffen. KORTE BERICHTEN. Zaterdag en Zondag was de afdeeling „Kennemerland" de gastvrouw van de afge vaardigden naar de algem. vergadering van den Kon Nederl. Bond van Oud-onderoffi cieren, die in Hotel „De Prins" te Velsen gehouden werd. In het geheel vergroote en vernieuwde openluchttheater Birkhoven bij Amersfoort, hield de Bond van Friesche Vereenigingen buiten Friesland gisteren den zesden Frie- zendag, waarvoor ruim tweeduizend deel nemers uit alle oorden des land waren saam- gekomen. Slechts enkele dames droegen het nationale Friesche costuum met de gouden kap, een dracht, welke blijkbaar langzamer hand verdwijnt. De arbeider Engelberts te Zeddam, die Woensdag met zijn arm in een koekbreek- machine geraakte, is aan de bekomen ver wondingen overleden. Te Maastricht is Zondag in het zieken huis Calvarienberg in den ouderdom van 62 jaar overleden gep.-luit.-kolonel J. A. F. Froeling. Van onzen eigen verslaggever. In den Haag zelf merkt men weinig van de groote gebeurtenis, die morgen weer tienduizenden in spanning zal houden. In de buitenwijken worden de voorbijgangers daaraan slechts herin nert door de vele negotianten met klei ne oranje knopjes waarvan de meeste in plaats van een zwart een wit strikje dragen. In de binnenstad hangen tallooze vlag gen halfstok. Het rcod-wit-blauw domi neert. Hier en daar is het Oranje uitge stoken. In de breedo straten kaatst de zon op het lichte asphalt. Het is warm, gloeiend warm en op de terrassen en achter de hoogopgeschoven ramen der café's zitten de dames en heeren in lich te kleeding en vroolijke zomerjaponne tjes. Slechts enkele winkels hebben het portret van den Prins geëtaleerd. Zijn beeltenis staat hier en daar in klein formaat tusschen stropdassen en boor den. Groote portretten prijken voor de ramen van fotographen-ateliers en bii de firma Pander is een schilderij ten toongesteld, waarop de Prins levens groot in admiraalsuniform wordt weer gegeven, terwijl groene palmtakken als teeken van rouw rond de omlijsting ge legd zijn. In de buurt van het paleis worden de straten drukker. Bloemenverkoopsters doen hier goede zaken; mannen en vrouwen en vooral jonge meisjes koopen hier do reeds gereed gelegde bosjes la- tyrus, die zij straks in de vestibule van het paleis willen achter laten. Straten ver zijn de belangstellenden in rijen opgesteld, en in de drukkende warmte wachten de menschen geduldig tot zij eindelijk het paleis, het einddoel hunner wenschen bereikt zullen hebben Lang is de file en stapje voor stapje gaat het voorwaarts. Het kan uren duren voor öeze gediildigen tot de vestibule van het paleis zijn genaderd. Voor een journalist, zelfs voor een Alkmaarsch journalist, mits hij maar het passepartout van den Haagschen hoofdcommissaris bezit is de toegang tot het paleis wel wat gemakkelijker. Hij neemt de tegenoveigestelde richting, passeert alle politieafsluitingen en is binnen twee minuten bij den inspecteur die het toezicht voor het paleis heeft. Door bemiddeling van den in specteur is een der wachters bij het paleis onm ddellijk bereid in de voorste rijen een plaatsje te maken en vijf minuten na aankomst staan wij reeds in de groote marmeren vesti bule van het paleis aan het Noordeinde waar tallooze kransen en bloemstukken naast en op elkander de witte marmeren tegels be dekken. Breede linten liggen tusschen de bloemen uitgespreid en in het vrij vlugge voorbij trekken wijzen de bezoekers enkele namen: Gemventebestuur den Haag, gouver neur van Curacao. rijksregeering van Duitsch- land. Vooral het laatste lint trekt óe aan dacht dooi het groote hakenkruis, dat dit maal goed zichtbaar over de bloemen gelegd is. De bezoekers van deze chapelle ardente denken automatisch aan het defile voor den Belgischen koning. Hier is het Belgische voorbeeld nagevolgd Gangen en trappen zijn onder een weelde van kleuren bedolven en de geheele vestibule is van bloemengeur doortrokken. Dan gaat het dcfilc door de achterste vestibule langs de catafalk vau den 3rins. Meer nog dan bij den ingang zijn hier de kransen tot een onafgebroken bloemkleed bijeengevoegd. Een groote lichtkroon met wit omkleede lamp werpt een gedempt licht op de catafalk, dit op een wit kleed naast eer. tuil roode rozen slechts een adiriraalssteek en eenige decoraties draagt Temidden van deze bloemenweelde staan ter zijde van de catafalk twee particuliere dienaren en daarachter bij het hoofdeindt twee hooge militairen in groot tenue. Onbe weeglijk als standbeelden zien zij uren lang de menigte aan zich voorbijtrekken. Opval lend is slechts, dat de bezoekers het gelaat van den Prins niet te aanschouwen krijgen. Het marmerbleeke gelaat van Koning Albert van België heeft na zijn dood dagen lang de duizenden passanten getrokken. Van Prins Hendrik ziet men slechts de kist met de ad miraalsteek, maar het hoofd van den vorste- lijken doode is door den stand van de kist voor 't publiek absoluut onzichtbaar. Het is moeilijk na te gaan wat daarvan de oorzaak is. Het is uit de gesprekken van hen die voor bij trokken wel op te merken, dat zij die uren lang in de file stonden om den Prins nog eenmaal te zien en hem ten slotte niet te zien kregen, zich min of meer teleurgesteld voel den. Straten lang is de file die geduldig blijft wachten en zoo nu en dan wordt de lang zame voortgang onderbroken doordat bij zondere deputaties tot het paleis worden toegelaten. waar den Haag verder niets bezienswaar digs biedt zullen wij nagaan welke voorbe reidingen thans reeds in Delft zijn getroffen. Hedenavond korte rouwdienst. Onder leiding van Pastor Herbst, predi kant bij de Duitsche Evangelische gemeen te te den Haag, zal hedenavond om 6 uur een korte rouwdienst bij de baar ten paleize worden gehouden uitsluitend voor de naaste familieleden van den overledene. In de heden gehouden vergadering van de raad van ministers heeft het spellings vraagstuk weder een onderwerp van bespre king uitgemaakt. Naar wij vernemen, is het resultaat dezer bespreking, dat bevorderd zal worden wijzi ging van algemeene maatregelen van bestuur waarbij met ingang van 1 September een nieuwe schrijfwijze wordt voorgeschreven voor het examen van onderwijzer en eind examen benevens in het programma van M.0 en voorbereidend Hooger onderwijs. De wijzigingen zullen als volgt luiden: 1. De e wordt aan het eind van een open lettergreep niet verdubbeld. De dubbele ee blijft echter aan het eind van een woord alsmede in afleidingen en sa menstellingen voor woorden op e. 2. De o wordt aan het eind van een dubbele lettergreep niet verdubbeld. De dubbele o blijft e?hter voor ch, in goochelen, goochem, en loochenen. 3. De ch .wordt §Ueen da&r geschre ven, waar de ch gesproken wordt, echter behouden de achtervoegsel isch, de thans gangbare spelling. 4. De verbuigingsuitgang e en en van een en geen, als van de bezittelijke voornaamwoorden mijn, uw, zijn, hun en haar. 5. De naamvalsuitgang n bij lidwoor den, voornaamwoorden, bijvoegelijke naam woorden of daarmede gelijkstaande verbuig bare woorden wordt uitsluitend gebruikt bij namen van mannelijke personen en bij de namen van mannelijke dieren, in de gevallen waar voor de aanduiding van de dieren af zonderlijke woorden worden gebruikt. De naamvalsuitgang en daarmee gelijk staande verbuigbare woorden wordt uitslui tend gebruikt bij de namen van mannelijke personen en bij de namen van mannelijke dieren in de gevallen dat voor de aanduiding van het dier een afzonderlijk woord wordt gebruikt. 6. Bij de voornaamwoordelijke aanduiding van de zelfstandige naamwoorden richt men zich naar het beschaafde spraakgebruik. De Duitsche rijksdag is naar het N.D.Z. meldt, voor a.s. Vrijdag des avonds te 8 uur precies voor een zitting bijeengeroepen. Op de agen da staat als eenig punt het aanhoo- ren van een verklaring der rijksre geering inzake de jongste gebeurte nissen. Aan dezen oproep hecht men zoo wel in het binnenland als in het buitenland bijzonder veel waarde. DE HAAGSCHE MESDAG DIEFSTAL. Groote belooning beschikbaar gesteld. De commissaris van politie der afdeeling B te Den Haag maakt bekend, dat door den benadeelde van den diefstal van effecten enz. uit het perceel Mesdagstraat 65 op Don derdag 28 Juni j.1. te Den Haag een beloo ning van 2000 is uitgeloofd voor het in onbeschadigden staat terugbekomen van d effecten, kostbaarheden aan geldswaarden welke toen uit het genoemde perceel zijn onr vreemd. Bij een gedeeltelijk terugbekomen van een en ander zal de belooning naa* verhouding worden uitgekeerd. MEDEWERKER VAN STAVISKY ALS HANDELAAR IN BLANKE SLAVINNEN. Aan boord van het Duitsche s.s. ,,Kap Ar cona", dat op weg naar Buenos Aires Maandag te Boulogne voor anker is gegaan, bevindt zich een minderjarige Francaise, die door hande laars in blanke slavinnen naar Zuid-Amerika zou worden gebracht. De pas van Mlle. Soiret was echter in orde en haar leeftijd was met 21 aar aangegeven, zoodat haar vertrek niet ver hinderd kon worden. Later is echter gebleken, dat de pas valsch was en dat een zekere Bat- testi, een vroeger medewerker van Stavisky, die zich bezig houdt met den handel in blanke slavinnen, het meisje aan boord gelokt had on der het voorwendsel, dat hij haar in Argentinii een betrekking als privé-secretaresse kon be zorgen. Het Fransche consulaat te Buenos Aires heeft opdracht gekregen, het meisje bij aan komst daar in bescherming te nemen en onmid dellijk naar Frankrijk terug te doen gaan. De Rijks wee rminister heeft met het oog op de aanhoudende droogte bevolen, dat de manoeuvres en oefeningen der Rijksweer, die in den herfst zouden plaats hebben, niet doorgaan. Daarbij heeft ook het gevaar voor bosch- en heideb-anden, waardoor een regel matige afwikkeling der manoeuvres dubieus zou worden een punt van overweging uitge maakt. Het overlijden van den 160-jarigen Turk Zaro Agha is een te groote schok geweest voor het hart van de 120-jarige Amfe Amet Mutafa, die toen zij het bericht vernam be zwijmde en spoedig daarna overleed. Amfe vertelde nog alvorens zij het tijdelijke met iet eeuwige verwisselde, dat de bejaard? Turk een eeuw geleden naar haar hand had gedongen, maar dat de familie er toen tegen was. Zij was toen gedwongen in het huwe lijk te treden met een rijken Turk, die haar met zijn harem naar Roemenië had ge bracht. Later had zij nog aan Zaro Agna geschreven, maar deze had nooit geant woord. De Kwartel (uitreis) is te Calcutta geland. De Havik (thuisreis) arriveerde te Ruttoah Uit Gdynia in Polen wordt gemeld, dat een der Duitsche postvliegtuigen, die den postdienst onderhouden tusschen Stettin en Dantzig, wegens gebrek aan benzine een noodlanding moest maken op het smalle strand van het schiereilandje Hel. Ondanks de moeilijkheid om op dit terrein te landen slaagde de noodlanding zonder ongelukken Reizigers uit Duitschland. die te Geneve waren aangekomen, doen mede- deeling van twee geheimzinnige onge lukken met Duitsche vliegtuigen, die aan zeven personen het leven hebben gekost. Men neemt aan, dat de berichten over de ongelukken niet in Duitschland mochten worden gepubliceerd. Beide machines kwamen van het vliegveld Löwental bij Friedrichshafen De eerst machine stortte bij Reutenen neer. Er volgde toen ontploffing en men vermoedt, dat deze uit het inwendige van het toestel kwam. Drie inzittenden werden gedood. Een uur later verliet een andere ma chine Löwental om over de plaats des onheils te vliegen. Dit toestel stortte eveneens neer. De piloot en drie passagiers werden gedood. Alle personen, die verantwoordelijk zijn voor de vliegtuigen, welke van Lö wental vertrekken, zijn gearresteerd, daar men sabotage vermoedt. Machine geweren zijn op het vliegveld geplaatst met sterke bewaking der S. A.-lieden, daar verdere moeilijkheden verwacht worden. Zwemmen. Zaterdag a.s. zullen eenige leden van D.A.W. deelnemen aan de te Edam te hou den wedstrijden. Bij deze zoogenaamd* „Holland—België"-wedstrijden is ook een 4 K.M. zwemwedstrijd ingelascht, waarvoor de beide D.A.W.-leden Fr. ten Pas en T. Gil les hebben ingeschreven. Beide zijn goed ge traind, zoodat verwacht mag worden, dat ze althans een goed figuur zullen slaan. De jeugdige S. de Haan, eveneens D.A.W.- er, heeft Zondag j.1. aan de onderlinge zwemwedstrijden te Oudkarspel deelgeno men, waar hij beslag wist te leggen op een eersten prijs (zilveren medaille). Hedenavond zullen in Pesie's familiebad onderlinge selectie-polo-wedstrijden worden gehouden om te komen tot het samenstellen van een viertal zeventallen, w.o. een dames ploeg. De oud-Alkmaaróer pater J. A. de Rooij. van de orde van den H. Geest, die m 1923 vertrokken is naar de Missie van Bagamoijs (Engelsch Oost-Afrika), is thans benoemd tót procurator van de Nederlandsche provincie. Frater P. A. Kops. S. C. J van de con gregatie der priesters van het H. Hart van Jezus, vroeger wonende te Alkmaar, zal op Zondag '5 Juk te Hees uit de handen van mgr. dr. Buckx de priesterwijding ontvan gen. Pater Kops zal 22 Juli in de St. Jozef kerk te A:kmaar zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Heiloo, 9 Juli 1934 M. de Redacteur, Zou ik voor 't volgende de aandacht even mogen vragen? Hedenmiddag rijdende van Egmond a. d. Hoef naar Egmond-binnen, zag ik links van den weg vlak bij Egmond-binnen vier koeien met bun voorpooten gebonden. Deze beesten deden al h"n best om los te komen, zoodat een en ander een vreeselijk gezicht opleverde. Men komt mij nu niet aandragen met: anders loopen de beesten weg. Dan het hek maar wat hooger; wat oude spoorbielzen met wat draad, en de zaak is voor elkaar. Alles is in ieder ge val beter dan het vreeselijke lijden van deze pootenbinderij. Ook vraag ik mij af: mag zooiets voor de wet, en kan de dierenbescherming hier niet optre den? Ik begrijp heel goed dat de eigenaars dezer beesten dit pooten-binden niet voor hun plei- zier doen, doch mij dunkt hier moet een ande re en betere weg zijn. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, D. V, POGING TOT BEROOVING. De rechtbank te Maastricht heeft Frans G., hulpmonteur te Geleen, terzake, dat hij H Weiter, arbeider, toen deze per fiets van Bom naar Urmond reed met 2000 bij zich ter uitbetaling van loon aan de werklieden van een baggerfirma met een stuk ijzer op het hoofd heeft geslagen, tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De eisch luidde 5 jaar. Zitting van Dinsdag 10 Juli. Uitspraken 3 Juli. Adriaan D., chauffeur, en Karei Tr., arbeider Uitgeest, thans gedetineerd, diefstal van een gemonteerden reserve autoband onder verzwarende omstan digheden. Eerste zaak verwezen naar den Rech tercommissaris. Tweede vrijgesproken en uit de hech tenis ontslagen. Willem C., expediteur en aannemer Bakkum, gem. Castricum, heling van bovenaangeduide autoband, 25 boete of 25 dagen hechtens. Wiebe Jan B., hoofdonderwijzer, Wij- denes. thans in voorarrest, zedenmisdr. art. 249 wetb. v. strafrecht, 1 jaar gev. voorw. met drie proefjaren. Verdediger was mr. C. A. de Groot. WITBRAAD DEFINITIEF. VRIJGESPROKEN. Geen hooger beroep aangeteekend. Men deelt ons mede, dat de officier van justitie geen hooger beroep tegen Witbraat heeft aangeteekend, zoodat deze thans defi nitief vrijgesproken is. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 9 Juli 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.50—4.80; Aard beien per 100 slof 4384; Aalbessen per 100 K.G. 7—IC; Andijvie per IOC stuks 2.80—3.60; Bloenkool le s. pe. 100 stuks 6—10.50, 2e s. f 2 50— 4.50; Doperwten per 100 por d 2-/ 7; Diuiven per 100 pond j 22—f 30; Groene kool per 100 stuks 4; Kropsla per 100 st. 0.8Ö3.50; Komkommers per 100 stuks 1 5; Meloenen per IOC'stuks 12 35; Perziken pe. stuk 4—8 cent; Postelein per bakje 1036 cent; Peulen per 100 pond 28; Rabarber per 100 bos 1.50— J.50; Roode koo. per 100 K G. 2 80; Selderie per 100 bos 0.50—1 20; Spina zie per bak 4371 cent; Snijboonen per 100 pond 1018; Dubb. Spercieboonen per 100 pond 13--) 15; Tuinbooren per 100 pend 13; Tomaten per 100 pond 7 10; Uien per 100 bos 2.10—3.50; Wortelen per 100 bos 1.50—6 50; Zwarte bessen per 100 pond 5—7. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Juli 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Andijker muizen 6 05— 7.10, Langendijker muizen 6.05—7 10, Rijper muizen 6.506.90, IJpolder mui zen 6.507, Westlandsche muizen 6.50—7, Kleine muizen 4.50^—5; Andijker Blauwen 6.907.40; Zeeuw- sehe blauwen 6.80—7.40 en Zeeuwsche Eigenheimers 6 70—7, alles p. 100 K G Aanvoer 66900 K.G. PURMEREND, 10 Juli 1934. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 stapels kleine boeren kaas. Laagste prijs 20, handel matig; 2178 K.G. Boter 1.30—1.45, Weiboter 1.301.35 per K.G.; 652 Runderen, w.o.: 310 vette kocie. 52—60 cent per K.G handel stug; 199 Geldekoeien 80—140. handel stug; 80 Melk- en kalfkoeien 110 225, handel stug; 63 Stieren 32 46, handel stug; 16 Paarden 70 140, handel stug; 144 Vette kalveren 30 50 cent per K.G. handel matig; 287 Nuch tere kalveren, slacht 38 en fok 6 13, handel vlug; 288 Vette varkens vooi de slacht 2831 ct. per K.G., handel matig. 115 Magere varkens 13—20, handel stug; 144 Bigg en/ 7—12 handel stug; 399 Schapen 10—20 handel stug; 407 Lammeren 510, handel stug; 15 Bokken 3—9, handel matig; Kipeieren 2.252.75 en Eendeie--en 2 10 per 100 stuks; Oude kippen en hanen 354'' cent per stuk, handel stug; Konijnen 25 cem tot 1.75 en Eend-ui 9.30—1.75 per st Duiven 40 cent per paar; Piepkuikens 52'^ 65 cent per stuk* 2896 stuks kipeitren 4 2.102 60 per 100 stuks; 10 Kalkoer eieren 3 cent per stuk; 1630 stuks Eenden eieren A 2 15 per 100 stuks. Fierenveiling „Het Paradijs". Aanvoer 140000 stuks Eendeneieren 1.90—2 45 en 85000 stuks kippeneieren, waarvan de prr'zen als volgt: 70—80 K.G. 2 90— 3.70, 65—66 2.49—2.70, 63—64 2.20—2.60. 6062 2.10-/ 2.40, 58 —59 2.10-/ 2.30. 56—57 2—2.20 53—55 1.902.10, 50—52 1.80- 1 90 per 100 stuks. Op de gem. kaasbeurs waren heden aan gevoerd 22 partijen kaas, wegende 6600C K.G., hoogste prijs 21. Handel matig.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3