Stad en Omgeving. Spoct Si zuid DE STERRENHEMEL VAN 11-18 JULI '34, 23 h MT (24 h ZT) Hf Wielrennen. dekt, waarbij een hunner een geduchte sabel- klap opliep Een 42-jarige man werd door de politie gegrepen, toen hij met een steen in de richting van de politie wierp. Hij werd in arrest gesteld. De politie beschouwt de relletjes als syste roatische uitingen van revolutionnaire ele menten, waartegen met kracht zal worden opgetreden. Onrust in den Haag. Gisteravond om 10 uur is het nog €ven onrustig geweest in de buurt van de V een gade. Eenige kwajongens hadden wat ouden rommel van een bouwterrein bij de Gedemp.i- Sloot naar de Venkade gesleetp om daarvan een barricade op te werpen. De motorpolitie, die daar surveilleerde, greep spoedig in, loste eenige schoten in de lucht, waarop de jongens op de vlucht sloe gen. Ook werden de bewoners, die uit ae ramen hingen gelast de ramen te sluiten. Het bleef in de buurt nog eenigen tnd on rustig, maar de politie behoefde voorloopig niet meer in te grijpen. De echtgenoote van het raadslid Schadelee. In het begin van den avond werd door eenige communisten met biljetten gecolpor teerd, waarin de vrouwen werden opgeroe- S-n tot een vergadering op a.s. Woensdag nder deze colporteurs was ook de echtge noote van het communistisch raadslid Scha delee Deze werd door de politie gearresteerd en naar het bureau Prinsestraat gebracht Na verhoor is zij weer op vrije voeten ge steld. De biljetten werden in beslag geno men. OP ZIJN VROUW GESCHOTEN. Het huisraad in een woonschuit vernield. Zondagmiddag kregen een man en een vrouw, die in een in den Rijn bij Arnhem lig gende woonschuit wonen, twist. De man wond zich zoodanig op, dat hij het huisraad stuk sloeg en de vrouw bedreigde. Toen de vrouw hierop de vlucht naar buiten nam, heeft de man met een jachtgeweer twee scho ten op haar gelost. De vrouw, die aan een harer handen gewond werd, is in het zieken huis verbonden. De man is door de politie gearresteerd en in bewaring gesteld. Het geweer is in be slag genomen, evenals eenige patronen. GROOTE BOSCHBRAND. In Noord-Limburg. Door onbekende oorzaak is gistermiddag een hevige boschbrand uitgebroken in de bosschen langs den weg tusschen de Noord- Limburgsche plaatsen Helden en Kessel. Of schoon terstond alle mogelijke pogingen tol blusschen in het werk gesteld werden, kon men niet verhinderen, dat een boschopper vlakte van ongeveer 100 H.A., toebehooren- de aan de families Haffmans en Esser uit Helden, door het vuur werd vernield. GOEDKOOP ZWEMMEN. Tengevolge van een tarievenoorlog tus schen de badinrichtingen zijn de prijzen der baden te Muiderberg Zaterdag en Zondag gedaald van 60 cent totéén cent. Deze sterke daling is te verklaren, doordat één der badhuizen Zaterdag plotseling 10 cent per bad aankondigde. Uit concurrentienijd sloeg Zondagmiddag een inrichting het record met een bord: baden nul cent. Voor de honderden Amsterdamsche gezin nen was deze „badstrijd'' een aangename verrassing. SLUITING ZINKWITFABRIEK. 450 man werkloos. Naar wij vernemen zullen de zinkwitfa- brieken te Eysden met ingang van 15 Juli a.s worden stopgezet in verband met den achteruitgang van den afzet. 430 arbeiders komen hierdoor zonder werk. NIEUW STADHUIS TE LEIDEN. De gemeenteraad van Leiden heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stem- mng besloten over te gaan tot uitvoer ring van het stadhuisplan van den ar chitect C- J. Blaauw te Haarlem. j DIEFSTAL EN BRANDSTICHTING. De dader gearresteerd. Door de politie te Venlo werd gisteren aangehouden en voorgeleid voor den officier van justitie te Roermond de 26-jarige werk looze J. Kempers uit Blerick. De jongeman had Zondag uit de kleerkast van zijn kamergenoot in zijn kosthuis 600 ontvreemd en daarop de kast in brand gesto ken. Bij het ingestelde onderzoek werd uit de verkoolde massa het slechts gedeeltelijk verbrande geldkistje gevonden. Men kwam toen op de gedachte, dat het geld gestolen moest zijn voor de brand ontstaan was. Den jongeman werd een verhoor afgenomen, waarbij hij bekende den diefstal gepleegd te hebben en den brand gesticht te hebben. FELLE BRAND TE AMSTERDAM. Bij de Martinit-fabrieken. Gistermiddag omstreeks half vijf brak brand uit bij de N.V. Martinit, Eerste Neder- landsche Fabriek van Asbest-Cementplaten te Amsterdam aan het einde van de Cru- quiusweg. De brand ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak in een groote loods, welke diende voor opslag van hout. In dat hout vond het vuur gretig voedsel, zoodat weldra van alle kanten de vlammen uitsloe gen en zware rookwolken over den omtrek wegdreven. Schipper Dekker, die met zijn wateiboo. in de Nieuwe Entrepöthaven voer, was in de onmiddellijke nabijheid, toen de brand uit brak. Hij heeft nog met een slang gepoogd het vuur in den beginne te dooven De wa terstraal was echter onvoldoende. Toen de brandweer kwam deelden de vlammen zich reeds mede aan de naastliggende loods, die als opslagplaats dient voor cement. Met drie stralen op de motorspuit werd het vuur gebluscht. De loods, waarin de brand ont stond, is grootendeels uitgebrand; de tweede loods kreeg vuur- en waterschade. Vermoe delijk is de schade aan de nat geworden zak ken cement niet gering. DE INBRAAK IN HET BELASTING KANTOOR TE APELDOORN. De recherche te Apeldoorn heeft gistermid dag in samenwerking met de Centrale re cherche te Amsterdam als verdacht van den diefstal met braak in het belastingkantoor van den rijksontvanger te Apeldoorn, te Am sterdam aangehouden, den 43-jarigen P. de J., autogeen-lasscher te Amsterdam. NOODLOTTIG ONGEVAL. Jongetje doodgereden. Gisteravond te half 9 heeft te St. Wille- brord bij Etten een ongeluk plaats gehad met doodelijken afloop. De 9-jarige Gijzij, wonende te Etten-St. Willebrord van een rijdenden vrachtauto overreden en gedood. De kleine, die met een 20-tal kame raadjes op den auto aan het spelen werd door den bestuurder meermalen waarechuwd en van den auto weggejaagd. Het kind verstopte zich met drie kameraad jes in de laadbak Bij het in beweging ten van den auto, viel het kind uit de la, bak met bovengenoemd noodlottig gevolg, zet laad- UITVOER VAN KAAS NAAR DUITSCHLAND. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat met ingang van 25 juli langs het kantoor Teglen (grens) geen uitvoer naar Duitschland van kaas meer zal kunnen plaats vinden, terwijl met ingang van dien zelfden datum voor dien uitvoer het kantoor Kerkrade-Holz iedere week des Maandags van 11 uur v.m. tot 19 uu. n.m. zal worden opengesteld. TRAGISCH ONGEVAL. Wegwerker onder den trein en gedood. Hedenmorgen ongeveer 8.55 u., terwijl een losse locomotief van Oldenzaal naar Hengelo de tunnel Wolter ten Cate-straat jasseerde werd de ongeveer 45-jarige ge luwde wegwerker Nijhof, die daar werk zaam was, door de machine in de rug aan gereden. De man was bijna onmiddellijk dood. 18-JARIG MEISJE VERDRONKEN. Te ver in zee gewaagd. Zondagmiddag omstreeks zes uur is bij het stille strand nabij Kijkduin een jeugdige baadster, de 18-jarige mej. S. Rood, wonen de aan het Oranjeplein, te ver in zee afge dreven. Een agent van politie, die in de om geving langs het strand surveilleerde, be gaf zich zwemmende naar de drenkelinge toe en wist haar na veel moeite op het droge te brengen, doch zij gaf toen geen teeken van leven meer. Gedurende anderhalf uur hebben daarop drie agenten getracht doo. toepas sing van kunstmatige ademhaling de levens geesten weder op te wekken, helaas zonder resultaat. Een medicus van den G. G. D. kon slechts den dood constateeren. INTERN. MISDADIGERSBENDE OVER DE GRENS. Nadat de politie er zich nog van over tuigd had, dat de internationale misdadi- gersende, waar we gisteren melding van maakten nog geen kans hadden gekregen een of ander misdrijf te plegen, zijn zij gistermorgen uit on land verwijderd. VTKK EERSONGEV ALLEN Meisje door auto doodge reden; vijf gewonden. Mej. E. Br. uit Süsterseel (Dld.) kwam uit de richting Elzenrade. De auto van B. uit Merkelbeek kwam haar tegemoet. Toen het meisje den weg overstak, was de auto juist bij haar. Een aanrijding was onvermijdelijk. De auto reed door haar vaart een talud op, waardoor de wagen omsloeg. Het meisje werd een 8-tal meters meegesleurd en was op slag dood. De inzittenden van de auto een moeder en haar vier kinderen, werden vrij ernstig gewond. De chauffeur bekwam geen letsel. Ongelukken te Harderwijk. Op den nieuwen betonweg te Harderwijk heeft gistermiddag tusschen twee uur en half vier een drietal verkeersongelukken plaats gehad. Op den hoek van dezen weg en den Zandweg botste eerst een motorfiets, af komstig uit de provincie Limburg, tegen een vrachtauto uit Elspeet. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Kort daarna scheelde het weinig of er ontstond een aan rijding tusschen een vrachtauto van de fir ma v. Asselt uit Elspeet en n personenauto, waarin de pastoor van Veenhuizen en een jonge dame waren gezeten. De pastoor, die laatstgenoemden wagen bestuurde, gooide om een botsing te voorkomen, plotseling het stuur om, waardoor de auto van den weg a:: reed, tegen een hek terecht kwam, dat af knapte en vervolgens in een bouwland be landde, waar het voertuig op de zijde blee: liggen. De pastoor had een ernstige snijwon de aan een der armen bekomen en is naar het Piusgesticht te Harderwijk vervoerd. De jonge dame bleef ongedeerd. Tenslotte had een aanrijding plaats tus schen een motorfiets uit Amersfoort en een auto uit Harderwijk, waarbij het motorrij wiel geheel werd vernield. Er werd echter niemand gewond. Ook bij de eerstgenoemde botsing hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats. 22 uit Duitschland A Klijbroek, R k landbouwer en kinderen, Nieuvvpoorts- laan 71, van Harenkarspel. J korver, XH., zonder beroep en kleinzoon, St. Annastraat 23, van Winkel. Th G. Voetman, R.K., fotograaf, Verdronken- oord 46, van Amsterdam. P- A. A. Gildemeijer. R.K., dienstbode, Nieuw- poortslaan 71, van Harenkarspel. - M. E J Reinewald, G.K., verpleegster, Wll- helminalaan 11, van 's-Gravenhage. A B. Posthuma, N.H., helmplanter, en echtg. en dochtertje Hoeverkade 13, van Sint Pancras. J J de Hoog, G.K., leerl- verpleegster, Wilhelminalaan 11, van 's-Gravenhage. A. Melling, geen, wed. van A. Olie, iLndenlaan 113c, van Zuidscharwoude- M. E. Hoffman, N.H. expeditiechef, Forestusstraat 39, van Amsterdam. J. J Oskam, N.H.schil der, St. Annastraat 9 inw„ van Goude rak. H. de Rover, N H., administra teur, en echtg. en kinderen, Ripping- straat 14, van Axel. A. den Iseger, N.Hkoopman, Noorderkade (woonwa genpark) van Amsterdam. A. Koedoo- der, R.K., dienstbode. Snaarman daan 3, van Oudorp. A. Rodenburg, N.H., banketbakker (o.), Langestraat 39, van Hillegom. P. J. Kruijer, R.K., zonder beroep, en J. M. M. Breed, Dahliastraat 21, van Heerhugowaard. A. Rebergen, N H., zonder beroep, en kinderen, geen, Noorderkade, van Amsterdam. F. T. Leemburg, geen, arbeider, en echtgen. en kinderen. Heiligland 18, van Zijpe. M. C. Groot, R.K., dienstbode, Nieuwlan- dersingel 70, van Venhuizen. C. A. Pronk, R.K., dienstbode, Nassauplein 19, van Heiloo. M. M. Thiadens, R.K., on derwijzeres, Oudegracht 219, van Onst- wedde. G. van de Wetering, N.H., leerl. verpl., Wilhelminalaan 11, van Amersfoort. D. J. de Jonge,N.H., dienstbode, Nieuwlandersingel 55, van Zuidlaren. M. C. J- Kosters, R.K., hulp in de huish., Laat 221, van Haar lem. J. Volkers, G.D., vertegenwoordi ger, en echtg., Bisschop Bottemannestr. 72, van Amsterdam. A. Smit, N.H., ar beider en echtg. en kinderen, Sanders- buurt 10, van Wijk aan Zee en Duin. T. M. Zijlema, G.K., echtg. van J. Krol, zonder beroep, Snaarmanslaan 131, van Appingedam. F. M. Meeuwig, N.H., winkeljuufrouw, Toussaintstraat 22, van Haarlem. B M. Knappek, E L., huis houdster, Kraanbuurt 4, van Hilversum. A. M. de Wit, geen, zonder beroep en echtg., Stuartstraat 33c van Zuilen. F. LI. C. Dingerdis, R.K., metselaar, Baansingel 23, van Hilversum. S. van Vegten, R.K., dienstbode, Baangracht 14, van Hoorn. J. van Dok, geen. Kin- heimstraat 18, van Geldrop. J P de Jong, R.K., tuinbouwer, Luttik Oudorp 40, van België. H. Helsdingen, N.H., los arbeider, en echtg., G.K., Vondelstr. 5, van Winkel. R. Lokhorst, N.H,. hoofd eener bijz. school en echtg., en kinderen, Wilhelminalaan 12, van Ned. Oost-ndië. VERTROKKEN PERSONEN. S. C. W. Stammes, N.H., denstbode, van Oudegracht 128 naar Bergen. H J. A. Boddeke, R.K., kantoorbedende, en echtgenoote, van Kweerenpad 17 en van der Woudestraat 21, naar Heloo. K. C. A. Rebs, N.H., schekundge en echtgen., en knderen, R.K., van Prns Hendrkstr 12, naar Dutschland. J. A. Stkvoort, R K., kuper, van Achterdam 5 naar Be verwijk. Y. Jorrtsma, N.H., denstbode, van Lamoraalstraat 7 naar St. Pancras. A. Pe, echtgen. van J. T. M Vonk, N.H., van Stuartstraat 14 naar Den Hel der. J. G. van Kuijk, E L., utgever, en echtg., N.H,. en knderen, geen, van Nas- saulaan 27 naar Velsen. G de Looper, geen, schil dersknecht, van Vogelenzang 11 naar Zeist. T Schoehuijs, N H kinderjuffrouw, van Magdalenenstraat 2 naar Arnhem. P. J. C Muller, R K brievenbesteller en echtg. en kinderen, van Ramen 13 naar Eindhoven. M Baikowsky, DE., huishoudster, van Bierkade 13 naar Amsterdam A. 1 er'-oot, N.H en echtgen, van Tutp- straat 6 naar Utrecht. C J Ilbriuk, geen, voeger en echtgen., van Koning straat 5 en Ramen 6a naar Wijk aan Zee er Duin. W Cnossen, N H., leerl pi keur, van Kwakelpad 7 naar Wijk aan Zee en Duin. H Doodeman, R K dienstbode, van Kennemerpark 17 naar Enkhuizen. D van Amstel NH, han delsreiziger, en echtg. van Nieuw poortslaan 34 naar Haarlem. A. T J van Loon, R K., echtgen. van J H van Bennekom, huishoudster, en dochter, van G. W. Bruinvisstraat 32, naar Am sterdam. B. M van 't Hoff, R.K., amb tenaresse bij den Raad van Arbeid, van Koorstraat 35 naar Heiloo. INGEKOMEN PERSONEN van Winkelen, G.K., verp leegs ter, Wilhelminalaan 11, van Ermelo. Algra, N.H, dienstbode, Costerstraat van Barneveld. C. Frauenrath, R n. kinderjuffr., Emmastr. 85, uit Duitsch land. F. Steckcvt, huishoudster, mastraat 15, uit Duitschland. G m- €rs> RTL) hulp in de huish., Langestraat J. 16, K, Voetbal. BIJ DE OPENING VAN HET BONDSBUREAU VAN DEN N. H. V. B Ondanks het feit, dat de werkzaamheden den Noord-Hollandschen Voetbalbond bij den heer H. Brussel, secretaris-penningmeester van genoemden bond, in zeer goede handen berust, ten, was men in de vorige algemeene ledenver. gadering vrijwel algemeen de meening toege daan tot de stichting van een bondsbureau te moeten overgaan, zoodat aldus werd besloten. Door de voortdurende en buitengewone toe name van nieuwe vereenigingen, dat vanzelf sprekend een grooter aantal leden met zich bracht, werden de werkzaamheden steeds om vangrijker en reeds eerder was den heer Brus sel dan ook de hulp van een secretaresse toe gemeten, doch ook deze gang van zaken bleek niet voldoende te zijn. Men zocht naar een geschikt administrateur en heeft dezen uit een zeer groot aantal candi- daten in den persoon van den heer D. Zijlstra gevonden. Als oud-Alkmaarder zal de nieuwe bondsadministrateur stellig voor velen geen on bekende zijn en een verheugend feit is het te vens dat een stemming heeft uitgemaakt dat het bondsbureau hetwelk voorheen steeds te Wormerveer was gevestigd, naar Alkmaar werd overgeplaatst. (UK)ON Ster grootte. ofkkta» Ster 2* grootte- Ster */d I* 0T- Til- Melkweg Wettelijk Ingeschreven bS het Bureau 'U Industrieel» Eigendom onder No. 64232 0EERSIEKN? ©VOIEMMN 3 LM35TE KW®IIER NHUVEMMN Sterretijd 18 h 17 min. van de sterrebeelden; de eigennamen vaïeïn"aanS* «S& schrijfletters geteekend. Dit kaartje is maanloos. Lang duurde het niet, alvorens men een ge schikt kantoorgebouw in het centrum van onze stad kon vinden en zoo gebeurde het j.1. Zater dagmiddag om vijf uur, dat het perceel Breed- straat nr. 12 officieel als Bondsbureau kon wor den ingeluid. De lokaliteit was overvuld met bondsbe- stuurderen, eereleden van den bond en vele af gevaardigden van de vereenigingen uit de pro vincie. De heer Delveaux de bondsvoorzitter heette allen hartelijk welkom, releveerde het verloop van het bondswezen en maakte gewag van het groote vertrouwen dat men in den nieu wen bondsadministrateur stelde, waarna tot slot van zijn rede het bondsbureau voor geopend werd verklaard. De heer Kruiver, de voorzitter van de ver- eeniging Z. F. C., nam als tolk voor de provin ciale vereenigingen het woord en memoreerde de schoone gedachte van de vereeniging „Scha- gen", om tot het geven van een nuttig cadeau over te gaan. Het deed spreker zeer veel genoegen, dat het reeds onderling gezochte contact tusschen de vereenigingen tot gevolg had dat men tot het geven van een prachtige groote bestuurstafel kon overgaan, terwijl stellig het noodige aantal stoelen nog zou volgen, Het geschenk werd met veel applaus begroet. Vervolgens verkreeg het eerelid ter Laag het woord, die eveneens op het verloop van het bondswezen terug kwam. De heer Jongejans sprak namens het Alge meen Sportblad, in de voetbalwereld beter be kend als ,,'t Groentje", en noemde het contact tusschen bondswezen en genoemd blad, terwijl een aardige surprise, in den vorm van een bu reauklokje, werd overhandigd, wat eveneens met applaus werd begroet. Ti heer Heinis sprak nog namens de Uitge versmaatschappij van genoemd blad, terwijl de heer Brussel de sprekersrij afsloot. Hij dankte voor het tijdens den 14-jarigen dienst in hem gestelde vertrouwen en beschouwde de door hem gedane veelvuldige werkzaamheden als een plicht tegenover den bond. Spreker zegde tot slot den nieuwen admi nistrateur veel steun en raadgevingen toe. Nog dienen we te vermelden dat de functies Li het bondsbestuur van den N. H. V. B., een kleine wijziging hebben ondergaan. De heer H Brussel zal uitsluitend secretaris blijven, terwijl de heer A. Onrust penningmeester is geworden. Zooals reeds eerder geschreven, is bonds administrateur de heer D. Zijlstra, terwijl de heer A. Sietsma competitieleider is. EEN NIEUWE TRAINER VOOR DE ALKMAARSCHE BOYS. In verband met het bedanken van den heer Hoek als oefenmeester van de Alkmaarsche Boys, is men in de laatste ledenvergadering van bedoelde vereeniging er toe overgegaan om tot een nieuwen trainer te besluiten. Voor dit doel werd aangezocht de Ajax- speler en oud-Alkmaarder, H. Mulders, die zich voor deze functie bereid verklaarde. Omtrent de capaciteiten van den heer Mul der.; behoeven we niet veel te zeggen. Mulders toch als ex-Alcmariaan is in onze kaas stad geen onbekende en nog heden ten dage heeft hij een zeer groot aandeel in de successen van Ajax eerste elftal. Wat meer zegt en van niet minder belang is, is het feit, dat Mulders tot de uitverkorenen behoort, die de speciale training met de daaraan verbonden concentra tie van het Nederlandsch elftal meemaakt. Waar de rood-witte Alkmaarders ware ver- orbers van nuttige trainingslessen zijn geweest, heeft men hier stellig geen ongelukkige greep gedaan en we zijn er dan ook van overtuigd, dat Mulders nog heel wat met de Alkmaarsche Boys kan bereiken. Alkmaarsche Boys, good luck! De strijd in de nieuwe afdeeling zal zwaar zijn, kent uw plichtl Watersport. KAMPIOENWEDSTRIJDEN VAN DEN NED. KANO-BOND. Een tiental leden van de Watersportver eniging „Hoorn" heeft te Zaandam deelge nomen aan de kampioenswedstrijden var. den Ned. Kanobond. Deze wedstrijden wa ren tevens selectie-wedstrijden, aangezien hier de trekkers zouden worden uitgezocht voor de a.s. Zondag te Esschen te houden internationale wedstrijden. Er kwamen der tien vereeniging uit, waaronder vooral Rot terdam met prima krachten. De heer Dirk Selie wist in de R. I S iu- nioren de tweede prijs te behalen. De heeren Erans Peetoom en Piet Tromp legden beslag op den eersten prijs in de R. II S. Boven dien voer laatstgenoemde buiten mededin ging mee in de R. I. S. senioren klasse, waar bij hij een prachtigen tijd maakte. De jonge Hoornsche Watersportvereni ging kan dan ook over het resultaat uiterst tevreden zijn. UITSLAGEN A. S. V. „VICTRIX". B-klasse, afstand 36 K.M.: 1. C. Slijde- rink; 2. P. Hoogland; 3. J. Pronk. t De renner Min, die ook op een mooje plaats lag, moest dezen afstaan dooreen val, die nogal ernstig scheen te zijn. Bij nadere beschouwing bleken de opgeloopen verwon dingen nogal mee te vallen. Wij hopen, dat hij Zondag weer aan de start kan ver. SCcE. afstand 20 K.M.: 1. L Prh»; 2. j. Martin; 3. P. Evers. Zonder medewerking kwam S. Looper alt no. 1 door de finish. Tennissen. WIELRENNEN TE BEVERWIJK. Te Beverwijk werden grasbaanwed- strijden gehouden, waaraan deelnamen de vereenigingen „De Kennemers", „Achilles" en „Onderling Genoegen". Bij deze wedstrijden werd door „On derling Genoegen" uit Noordscharwou» de een tweetal prijzen behaald. In d« sprintwed6trijd nl. de eerste prijs door Blokker, terwijl in den koppel wedstrijd over 100 ronden het koppel Kuiper— Renaud van O. G. den vierden prijs ia de wacht sleepte. Bij de achtervolgsrace over 20 ronden nam O. G. de tweede plaats in. ALKMAAR-HEILOO—READY 1928 II (61). In de semi-finale voor het kampioenschap heeft Alkmaar-Heiloo gewonnen van d« Amsterdamsche tennisvereeniging Ready 1928 II. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Heeren-dubbelP. Schut en A. Offers sl. Gilles en J. H. de Valk (8—6, 63). Dames-dubbel: mevr. M. Schut en mej. A Stroink sl. mevr. M. de Valk en mej. H. Gobins (61, 61). Heeren-single: P. Schut sl. J. N. de Valk (64, 6—3) en A. Offers verliest van Tjan Tjiang Tjan (61, 46, 67). Dames-single; mevr. Schut sl. mevr. de Valk (6—1, 8—6) en mej. A. Stroink 'al- mej. Gobins (63,64). Mixed doublé :I mevr. M. Schut en P- Schut sl. mevr. M. de Valk en N. J. de Valk (6-1, 6-4). Mixed doublé II: mej. A. Stroink en A Offers sl. mej. Gobins en Tjan Tjiang Tjan (6—2, 62). A.s. Zondag zal de finale worden gestelo tusschen Alkmaar-Heiloo en Advendo. Dt strijd tusschen deze beide Alkmaarsche clubs zal zeer zeker een spannenden match worden. Wandelen. EEN FRAAIE 30 K.M. TOCHT IN EN OM ALKMAAR. De wandelaars in Noordholland kunnen Zondag 15 Juii a s. hun hart ophalen aan de wandelsport. De Nederlandse!» Unie voor de wandelsport, aangesloten o.a bij de K.N.A.U. en A.N WB, hee" .1. voor dien dag een groote propagsü' dawandeltocht uitgeschreven, waaraf* ieder, die 14 jaar of ouder is, kan deel' nemen, zoowel als enkeling als 18 groepsverband. De Unie heeft fraaie herinnering' kruizen voor deze marsch beschikbaar gesteld, zoowel voor groepen, vereenv gJngen als voor enkelingen. De start heeft plaats des morgens ott half elf in den Stedelijken muziektui® te Alkmaar. Vandaar gaan de wand®" laars naar Heiloo en via het rijwielpad naar Egmond aan den Hoef, 't Woud en Bergen. Bij „Duinvermaak" in Berg*® wordt de groote rust gehouden. Vervol gens gaat het langs den Schoorlsri^ straatweg, Staringweg, Randweg, aj®" naar Schoorl en dan terug over Berg® naar Alkmaar. .gj Men ziet, dat het parcours langs scDi terende wegen gaat en dat de wano laars niet alleen kunnen genieten een mooie sport, maar bovenal van prachtige natuur. Daarom hoopt de Ur.ie, dat een groot aantal wandelaars aan dezen toe, zal deelnemen. De organisatie heeft aan alles zoodat de tocht wel zeer vlot moet loopen. Voor bizonderheden kan elke laar zich wenden tot Alcmaria v v die met de organisatie belast is eDhi].. ook de inschrijvingsbiljetten besCiM baar stelL t

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8