^Buitenland Speet JCetk S. School £uchtoaaet ^Binnenland Oaatste AeticfUen Stad en Omgeving. Jlechtszaken Jiucqeclijke Stand Macktèecichten iVERKADE's BESCHUIT Oostenrijksche kabinet neemt ontslag. Dollfuss stelt nieuwe regeering samen. ALKMAAR RACKET DAGELIJKS VANAF I JULI rotterdam rustig. begrafenis van de amsterdamsche slachtoffers Veel belangstelling. Verkade blijft Verkade Bondskanselier Dollfuss heeft namens de geheele regeering aan bondspresident Miklas het ontslag van het kabinet aangeboden. De bondspresident heeft daarop Dollfuss opgedragen voorstellen te doen voor de sa menstelling van een nieuwe regeering. De bondskanselier zal thans de volgende minis- terlijst voorleggen leider der regeering, bondskanselier, bui- tenlandsche zaken, landbouw en defensie: Dollfuss; vice-kanselier: Starhermberg bondsminister: Fey; onderwijs: Schuschnigg; sociale zaken: Neustadter Stürmer; financiën: Burech; handel: Stockinger; justitie: Berger-Waldenegg; staatssecretaris voor de veiligheid: Kar- winsky; staatssecretaris voor buitenlandsche za ken: Tauschitz Voor de aangelegenheden van binnen- landsch bestuur zal een bondsminister wor den voorgesteld. Voor de landsverdediging zal in plaats van minister Schönburg-Har- tenstein, die uit persoonlijke motieven heeft verzocht niet opnieuw te worden benoemd, een staatssecretaris worden benoemd Even zoo zal voor de landbouw een staatssecie- taris worden benoemd. Bondskanselier Doll fuss is tot de reorganisatie van het kabinet overgegaan om op deze wijze concentratie der portefeuilles die betrekking hebben op de handhaving van orde en rust »e bewerken en zoo de laatste resten van staatsgevaarlij ke bewegingen te verwijderen. Onverwijld zal een reeks maatregelen worden uitge voerd, die in het bijzonder betrekking heb ben op uitbreiding van de wetten en voor schrift geldende voor dynamietaanslagen. Op het bezit van dynamiet wordt de dood straf gesteld, indien niet binnen zeer korirn termijn, waarin de onbevoegde bezitter niet met straf bedreigd, de voorhanden zijnde ontplofbare stoffen volledig worden uitgele verd Het gewicht van. het besluit van den ministerraad wordt geaccentueerd door het benoemen van een algemeen staatscommis saris voor buitengewone veiligheidsmaatrege len tot bestrijding van staatsgevaarlijke be wegingen, waarvoor Fey benoemd is. die voorzitter wordt van een permanente minis- tercomm'ssie en een buitengewone staats commissie met bijzondere volmachten. KLOPJACHT OP PARLEMENTS LEDEN. Gevaarlijke voorwerpen gevonden. Jose Primo de Rivera, de zoon van den vroegeren Spaanschen dictator en Moreno Herrera, beiden parlementslid, zijn gisteren gearresteerd bij een razzia op de woning van Herrera. Zij werden later weer op vrije .voeten gesteld, nadat zij uitvoerig verhoord waren. Bij de razzia heeft de politie in de woning .van. Herrera flesschen in beslag ge nomen, die-gevuld waren met ontbrandbare vloeistof en verder een aantal knuppels en verdachte documenten. DRANK-INVOER IN RUSLAND, t" Per 1 September. Volgens een aankondiging van de fede ratie alcoholinstantie zal in September onge limiteerde invoer van alcoholhoudende dran ken in Rusland worden toegestaan. De gc- acrediteerde importeurs zullen in een vastge stelde periode onbeperkte hoeveelheden mo- gen invoeren. Waterpolo. D.A.W.-SELECTIEWEDSTRIJDEN. Het waterpolospel in Alkmaar heeft in enkele weken tijds zoo'n grooten vlucht ge nomen, dat het D.A.W.-bestuur zich ge noodzaakt zag behalve een drietal hee- ren-zeventallen ook nog een dames zevental samen te stellen. Na een heeren-oefenpartij werden defini tief het eerste en het tweede als volgt sa mengesteld. I- v d. Linden Hansen Koorn Biskanter Caarls v. Ooyen Velthuys o IL v. Beek v."d. Weide Koolhaas Schilder de Haan Stroink Caarls Jr. o Een.reserve-zevental ziet er als volgt uit: III. Gilles P. Cloeck Kalf de Haan Jr Zomerdijk Ooievaar Imhülsen Jr. Hierna werden 14 dames te water geflo ten en we hebben met genoegen geconsta teerd, dat er ook bij de damesleden voldoen de enthousiasme bestaat voor het edele polo- spel. Het werd een allergenoeglijkst par tijtje. De zeventallen waren o.l.v. den heer H. Pesie met tact en overleg in elkaar gezet: To v. Beek JopieOostwouder Jo Boulonois Aag Hoed Iet Landman Cor Rus Tiny Sluis Willy Pesie Eli v. d. Berg Maike Oudes Truus Carels Janny Metz Mien ten Pas Bennie Kosters Het begin was eenigszins verwarrend en van een behoorlijk samenspel was geen sprake. Het zag er naar uit, dat het zeven tal van Willy Pesie glansrijk zou winnen, daar deze voorhoede sneller en tadischer was. Toch scoorde Jopie Oostwouder die Eer ongeluk in de voorhoede terecht was ge omen het eerste doelpunt. Aangemoedigd door vrienden en kennis sen kwam de andere voorhoede sterk opzet ten, met het gevolg, dat Willy Pesie twee maal e,n Eli v. d. Berg eenmaal keurig doel puntte.' Officieel werd het dames-zevental als volgt samengesteld: To v. Beek Janny Metz Jo Boulonois Aag Hoed Eli v. d. Berg Willy Pesie Jopie Oostwoude Binnenkort zullen deze dames in het strijdperk treden tegen de Zaandamsche „Waterlelies" en ongetwijfeld kunnen onze dames zich dan behoorlijk verweren. Door den r.k. bisschop van Haarlem is be noemd tot pastoor van de parochie van den Joseph te Alkmaar pater Th. Hagemans Pastoor L. Biesta van de St. Dominicus- kerk aldaar is benoemd tot pastoor te Nijme- gen, O.L. Vrouw Geboorte. Als opvolger van pastoor Biesta is benoemd pater A Oor sprong. Pater E. Teppema, kapelaan in de St. Do- minicuskerk alhier, is overgeplaatst naar Rot terdam en in diens plaats alhier is benoemd pater M. Helling. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Ue Kwartel (uitreis) is uit Calcutta vertrok ken en te Bangkok aangekomen. De Kwartel is heden op uitreis te Singapore geland. De IJsvogel is heden op thuisreis te Singa pore geland. BESTURENCONGRES NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE. Tegen dictatuur. Te Utrecht werd op 7 Juli j.1. een alge meen Besturencongres van de Nederlandsche Vakcentrale gehouden, ter behandeling van een door het bestuur uitgebracht prae-advies in zake dictatoriale stroomingen. Alle bij de Nederlandsche Vakcentrale aangesloten organisaties, alsmede de Be stuurdersbonden, waren op dit congres door meerdere bestuursleden vertegenwoordigd. Algemeen was men van oordeel, dat de politiek-onafhankelijke vakbeweging, beli chaamd in de Nederlandsche Vakcentrale, zich had te keeren tegen die stroomingen, welke de opheffing van de zelfstandige vak beweging beoogen en streven naar een dic tatuur. Ten aanzien van de aanhangers dier stroo mingen, die tevens lid zijn van een der organi saties aangesloten bij de Nederlandsche Vak centrale, werd vastgesteld, dat, gelet op de beginselen van de politiek-onafhankelijke vak beweging. geen maatregelen tegen hen zullen worden genomen, zoolang zij zich als bona fide leden hunner vakorganisatie gedragen. HET SPELLINGVRAAGSTUK. Een nieuwe regeling voor het onderwijs. In de gieter gehouden vergadering van den raad van ministers heeft het spellingvraagstuk weer een onderwerp van bespreking uitgemaakt. Naar wordt vernomen, is het resultaat dezer be spreking, dat bevorderd zal worden wij ziging van algemeene maatregelen van bestuur, waarbij met ingang van 1 Sep tember een nieuwe schrijfwijze wordt voorgeschreven voor het examen van onderwijzers en eindexamens, benevens in het programma voor middelbaar onderwijs en voorbereidend hooger on der wijs. De wijzigingen zullen dan als volgt luiden: 1. De e wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het eind van een woord, alsmede in afleidingen en samenstellingen van woorden ook ee 2. De o wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter voor ch, in gooche len, goochem, loochenen. 3. Sch wordt alleen daar geschreven waar de ch gesproken wordt. Echter behoudt het achtervoegsel isch de thans gangbare spelling. 4 De verbuigingsuitgangen e, en van een en geen en van de bezittelijke voor naamwoorden mijn, Uw, zijn, hun, haar, worden weggelaten. 5 De naamsvaluitganf] n, bij lidwoor den, voornaamwoorden, bijvoeglijke naamwoorden of daarmede gelijkstaan de verbuigbare woorden wordt uitsluitend be- bruikt bij de namen van mannelijke per sonen en bij de namen van mannelijke dieren in de gevallen dat voor de aan duiding van het dier een afzonderlijk woor.d gebruikt wordt. 6 Bij de voornaamwoordelijke aan duiding van zelfstandige naamwoorden richt men zich naar het beschaafde spraakgebruik. (Reeds in een deel van onze vorige oplaag vermeld). VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers heeft aan de Tweede Kamer een uit voerig adres verzonden naar aanleiding van het ontwerp van wet op de verbindende kracht van ondernemersovereenkomsten, zoo als dit bij koninklijke boodschap van 23 Juni 1934 is ingediend. De ingebrachte bezwaren resumeerende. zegt het adres: Op grond van het feit, dat dit ontwerp een stap in het duister beteekent, dat het in breede kringen der bevolking groote ontevredenheid tegen het regeerings- beleid zal opwekken, dat het in strijd is met de beginselen van ons staatsrecht, die voor algemeen bindende maatregelen een groote mate van publiciteit vereischen, opdat belang hebbenden in staat zijn hun bezwaren naar voren te brengen; op grond van de ondes kundigheid van het regeeringsapparaat; op grond van het feit, dat dit ontwerp de rechts zekerheid en het gevoel voor een rechtvaar dig en intègre regeeringsbeleid zal onder mijnen en een eersten stap beteekent op een weg, die tot socialisatie moet leiden, ver zoeken wij met de meeste klem Uwe Kamer dit ontwerp niet te aanvaarden, maar het daarheen te leiden, dat zoo de regeering het verbindend of ontbindend verkeren van on dernemersafspraken wenschelijk acht. bij af zonderlijke wetten de daartoe noodige maat regelen worden genomen. VAN ALKMAAR x 7.45 10.30 14.00 o 16.00 18.00 uur VAN AMSTERDAM x 7.00 9.30 x II.05 14.15 17.45 uur niet op Vrijdag en Zaterdag. 0 niet op Zaterdag. GOEDKOOPE DAGRETOURS EN SPOORBOOT KAARTEN I KORTE BERICHTEN. Bij beschikking van den minister van justitie is te rekenen van 9 Juni 1934 opnieuw benoemd tot lid der Ka mer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Utrecht mr. A. N. L. Otten, kantonrechter te Utrecht (Ongecorrigeerd.) Echter op alles voorbereid. De staking in de Rotterdamsche haven be hoort geheel tot het verleden. In de Croos- wijkbuurt heeft men de afzetting opgeheven, doch politie en militairen blijven met kara bijnen door de omliggende straten patrouil leeren. Hoewel het in deze buurt zeer druk is blijven onregelmatigheden uit. Het ligt in de bedoeling van ce autoriteiten, om. zoo- dra zich weer ongeregeldheden voordoen, dezelfde maatregelen als gistermiddag en -avond te nemen. T den loop van den dag zijn nog drie slacht offers van de ongeregeldheden te Amsterdam naar hun laatste rustplaats gebracht. Uit zijn woning op het Zaandammerplein werd de 82-jarige C. Hagedoorn uitgedragen. De politie had een groot deel van het plein af gezet. Een aantal buurtbewoners volgden den rouwstoet naar het Kerkhof „St. Barbara" aan den Spaarndammerdijk. Uit het Binnengasthuis werd de 17-jarige H. J. v. d. Valk begraven, die in de Laurierstraat doodelijk door een kogel werd getroffen. Ook hier had zich een aantal belangstellenden op de Turfmarkt verzameld, die naar het kerkhof volgden. Tenslotte werd vanaf zijn woning in de 8a- taviastraat van Wijngaarden ter aarde besteld. Hem trof een schot, toen hij voor zijn venster stond. De belangstelling was hier groot. Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. Er was er hier een bij van communistische zijde. Bij alle begrafenissen was politie aanwezig. Incidenten deden zich niet voor. VLUCHT DER S.-A.? Opzi nbarend bericht. De Fransche „Oeuvre" publi ceert, onder allé reserves, een bericht uit Colmar, waarin wordt medegedeeld, dat te Muhlhausen een zestigtal S.A.-lieden in uniform in den nacht de grens zijn gepas seerd die verklaren niet meer naar Duitschland terujj te willen. „Liever willen zij in de gevange nis worden oipgesloten dan verder te leven in het Derde Rijk". Zij vertelden verder, dat een groot aantal nationaal-socialisten over de Nederlandsche grens zou zijn gevlucht. De Fransche autoriteiten doen hun best de kwestie geheim te hou den, temeer, daar zij niet weten wat zij met de vluchtelingen moeten aanvangen. (Wij geven dit bericht onder alle voorbe houd. Red). Nooit heeh Verkade iets verminderd aan de in heel Nederland beroemde kwaliteit van zijn knap- Eerig brosse beschuitl aarom blijft Verkade's beschuit wat samenstel ling, voedzaamheid en brosheid aangaat, ge makkelijk aan de spits Vergelijkt U maai eensl GEEN BIOSCOOPVOORSTELLINGEN. Vandaag zullen er geen voorstellingen in de bioscopen worden gegeven. EEN JUBILEUM. Morgen, 12 Juli, zal de beer J. M v. d Horst, wonende Stationsstraat 51 alhier, het feit herdenken, dat hij een 25-jarigen diensttijd bij de Nederlandsche Spoor wegen achter den rug heeft. Zooals dit bij de N. S. reeds meerdere malen geschiedt, viel ook dezen jubila ris verschillende woonplaatsen ten deel. Aanvankelijk gelegitimeerd in de plaats Hoofddorp, nam de heer v. d. Horst sinds 26 Maart 1921 zijn intrek in de functie van machinist hier ter stede. Wat de jubilaris voor bedoeld ver-, voorwezen is geweest, is ongetwijfeld menigeen bekend. Steeds als betrouw baar en zeker niet in mindere mate actief persoon, diende hij bedoeld lichaam en om het vervoer naar de „spoorwegen" te trekken, maakte hij zich zeer verdienstelijk. Eveneens nam hij geruimen tijd in de afdeeling Alkmaar van de N. V. het voorzitterschap waar. In verband met het feit dat de jubi laris als voorzitter van de vereeniging „Alkmaarsche Boys" fungeert, alsmede een bestuursfunctie in de „Brandstof- fenvereeniging" waarneemt en over vele kennissen beschikt, zal het hem morgen ongetwijfeld niet aan de noodige belangstelling ontbreken. Ook wij wenschen den jubilaris te midden van zijn huisgenooten een ge noeglijken dag toe. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTFNO- PLAATJES De ontvanger der directe belastingen enz. te Alkmaar maakt bekend, dat hij op de na volgende dagen des avonds van 7 tot 9 uur te zijnen kantore zitting zal houden voor hef aanvragen van kostelooze rijwielmerken, t.w. op Dinsdag 17 Juli, op Donderdag 19 Juli, op Dinsdag 24 Juli, op Donderdag 26 Juli, op Dinsdag 31 Juli en op Donderdag 2 Augustus 1934. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelings- lijst in het faillissement van P. Water, tuinder te Grootebroek (curator mr. J. P Windhausen te Hoorn), met geene uitkeering aan concurrente schuld- eischers. GESLAAGD. Voor het vak diploma „Warenkennis", uit gaande van het „Comité van Samenwer king" van den Kruideniersbond slaagden onze stadgenooten de heeren P. Kreb, J. Pastoor en D. Meyer. ORGELCONCERTEN GROOTE KERK. Donderdagavond de 6e orgelbespeling 89 uur in de Groote Kerk begint met een tweetal Psalm-duo's van Hendr. Speuy, in 1610 orgelist der Groote Kerk van Dordrecht. Uit deze oigelpsalmen blijkt, in welk tem po in dien tijd gezongen werd op heele en halve noten. Veïier vermeldt het program ma werken van Boellmann en Guilmant en tot besluit 2 oud-Nederl. Volkswijzen, voor orgel bewerkt door den concertgever. Toe gang vrij. Opbrengst collecte en vrijwillige pro gramma verkoop ten bate van het restau ratiefonds der Groote Kerk. HET TUINFEEST VAN T.O.G. Gistermiddag heeft T.O.G. voor haar kin deren beneden 6 jaar een feest in den tuin gehouden. Aan den ingang wapperden aan de groote masten de stadskleur en de club- vlag, terwijl de groote glijbaan rijk was voor zien van wimpels in verschillende kleuren, hetwelk in de heerlijke zonnestralen een feestelijk aanzien gaf. De kleuters zijn een paar uur gezellig bezig gehouden met ver schillende spelletjes, terwijl zij ook in ruime mate zijn getracteerd op limonade korstjes, enz. Tenslotte is een goochelaar met veel succes opgetreden. Om ongeveer half vijf trokken allen ruim voldaan huiswaarts. Ook deze feestmiddag is dus goed geslaagd, zoodat T.O.G. met trotsch op haar kinderfeesten kan terugzien. BRAND ONDER BERGEN. Maandagmiddag omstreeks vier uur werd te Bergen de brandklok geluid, waa'- op de motorbrandspuit na enkele minuten uitrukte, terwijl de burgemeester zich ook terstond naar de plaats des onheils begaf. De brand bleek op Zanegeest te zijn, waar een hooiklamp bij de woning van J. Wokke aan den Westerweg in vlammen stond. Deze bleek van zoo'n geringe grootte, dat besloten werd de motorspuit niet in wer- king te stellen en de hooiklamp maar te la ten branden. Met 't oog op den wind en de kans van overslaan van vlammen op de behuizing bleef de spuit met enkele brandweerlieden ter p'aatse totdat de hooiklamp was uitge brand. CARILLONCONCERT door P. A. van Langen te Alkmaar op Donderdagavond 8.309.30 uur. Programma. Mijn Nederland Rich. Hol. De Gilde viert Ein. Hullebroeck. 't Liedje v. d. Beiaardier Gavotte Handel, Menuet Friedemann Bach Musette Joh. Seb. Bach Des winters als het regent 'k Heb mijn wagen volgeladen Twee voerlui J. J. Viotta, Heer mijn hert Catu. v. Rennes. O Jesu F. Hansen EINDEXAMEN MULO. Voor het A-diploma slaagden: H. Bakker, J. de Waal en J. A. F. v. 't Hooft te Texel; H. Been, J. van 't Roer en H. Schoorl te den Helder; A. J. van Possum te Amst.; J M. Einwachter te Heiloo; A. Hazes te Alkmaar; L. G. W. v. d. Loo te Lutjewin kel; A. M Vethman te Winkel; M. Zwaag te Aartswoud; M. J. Zwagerman te Nieuwe Niedorp; J. van Hees te Bergen; E. A. Brand te Beemster; N. N. de Jong te Noordscharwoude: M. G. Wieringa te Pur merend; J. W. Biesboer te Dirkshorn; P Zwart en J. Schotsman te Enkhuizen; H Bruin en B. M. /dolf te Alkmaar; B. Steg- Jerda te Hoorn; T. Moejes te Oudorp; E. J. van Overwest te P urmerend. Afgewezen 9. Voor het B-diploma slaagden: J. A. Pe per te Heemstede. De examens duren voort. ILPENAAR KRIJGT TWEE MAANDFN. Wegens verspreiden van „Het Kompas" en opruiing. De Vacantiekamer der rechtbank te Am sterdam heeft gisteren een 40-jarigen pluim veehouder uit Den lip, terzake van opruiing en medeplichtigheid daaraan, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, vermin derd met een maand voorloopige hechtenis. Verdachte zou een blad „Het Kompas", uitgegeven door het W. S. C. (Werkloozen Strijd Comité) te Landsmeer, op 27 Januari aan verschillende personen ter hand hebben gesteld om te verspreiden. In dit geschrift werd opgeruid tot gewelddadig optreden tegen het openbaar gezag, tot het onderne men van een aanslag met het oogmerk om den grondwettelijken regeeringsvorm te ver nietigen en tot het plegen van handelingen in strijd met de voorschriften van het „Cri- sispluimveebesluit 1933". SNEL RECHT! Oproermaker krijgt een half jaar gevangenisstraf. Naar bekend is, hebben de handhavers van het gezag tijdens de ongeregeldheden in de hoofdstad talrijke arrestaties verricht. In de zaken van eenige dezer delinquenten is snel recht gedaan, want hedenmorgen hadden zij zich reeds te verantwoorden voor den po litierechter mr. Boon. Het eerst stond terecht een 19-jarige fietsjongen, die 4 Juli 1.1. op den Insulindeweg een steen naar politierui ters had gegooid, echter zonder er een te treffen. Het bleek, dat de jongeman als zeer recalcitrant bekend staat en ook reeds met den politierechter in aanraking is geweest. Over zijn daad toonde hij onder tranen veel berouw. De officier eischte tegen verdachte 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie. De politierechter legde verdachte overeenkomstig den eisch 6 maanden gevan genisstraf op. „Een volgende keer beter raak". De tweede delinquent was een 18-jarige kappersbediende, die in de Sumatrastraat in den avond van 4 Juli temidden van relletjes eveneens met een steen had gegooid, waar van het doelpunt een inspecteur van politie was, die in de zijspan zat van een politie motorrijwiel. Doordat de bestuurder op het oogenblik dat de jongen gooide vol gas gaf, werd de inspecteur voor ernstig letsel ge vrijwaard, want de steen kwam met groote kracht neer op de plaats waar de motor had gestaan. Uit het verhoor van den jongen bleek, dat deze op weg was naar zijn kano stalling en in het gebied van de ongeregeld heden komende aan de relletjes was gaan meedoen. De verbalisant, een agent van poli tie, die hoewel niet in dienst zijnde, den jongen dadelijk had aangehouden, verklaar de dat de jongen voor hij den steen gooide uitriep„Nou zal ik hem op zijn donder ko men". Toen hij zag dat hij had misgegooid had hij gezegd: „dat was mis, maar een volgenden keer zal ik tegen zijn kop raken". De officier eischte evenals in de vorige zaak zes maanden gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak wegens poging tot mishande ling overeenkomstig den eisch zes maanden gevangenisstraf. GETROUWD: Cornelis Gerardus Bakkum en Elizabeth Geertruida van Deutekom. GEBOREN: Gerritje, d. van Pieter Harderwijk en Aaltje de Vet. Engelina Johanna, d van Arie Booij en Johanna de long. Hendrik, z van Hendrik Kooger en Eefje Haster. Elly Elise, d. van Hendrik Toes en Liekeltje Adema. OVERLEDEN: Oerhard Douche* 71 jaar. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Juli 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 441 Vette kalveren, le kw. 4247 cent, 2e kw. 31—40 cent, 3e kw. 24 30 cent per K G., levend gewicht; 50 Nuchtere kalveren 36; 413 Varkens, vleeschvarkens 90—110 K.G. 37—38 cent, zware varkens 3536 cent en vette varkens 3435 cent per K.G. slachtgewicht. Er wa ren 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juli '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1750C0 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 45, Drielingen 22.40, Blau we Eigenheimers 4.40—5.50 en Eigen heimers 4.60; 18000 K G. Roode kool 2.804 10; 500 K G. Peen 1.80; 200 K.G. Slaboonen 23.10—24 20; 275 K.G. Zilvernep 6 80—7 20, alles per 100 K.G.; 4100 stuks Bloemkool le s. 5 11 en 2e s. 1.50—3 per 100 stuks en 1400 bos Wortelen 2—2.60. WARMENHUIZEN, 10 Juli 1934. Aan gevoerd waren in totaai 59300 K G. Aard appelen, waarvan de prijzen als volgt. Schotsche muizen 4.305.20, grove 4.30—4.90, drielingen 2—2.60; Eigenheimers 4.605.20, drielingen 2.20. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli 1934 149600 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 4—4.90, export 1.70—2.10, BI. Eigenheimers 4—5.70, Drielingen 2— 3; 1000 K.G. Zilveruien: drielingen 2, Zilvernep 5.50—6.90; 500 K G. Witte kool 3.60, alles per KO K.G. en 50 stuks Bloemkool 3—4.90 per 100 stuks. BEVERWIJK, 9 Juli 1934. Aan de aard beienveiling waren de prijzen per 100 K.G. 17.50—30 en 42—88 per 100 slof

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3