Na Amsterdam thans Rotterdam in verzet. DOBBELMANN Aan onze abonné's! De Crooswijckerbuurt geïsoleerd. Scholen gesloten, verkeer stopgezet. Rotterdam opstandig. FRIESCHE BAA110,13 en 15 Groote fabrieksbrand in Edam. Oud vrouwtje doodgeschoten. en géén andere Opruiïng te Gouda. Vuurzee in Vereenigde Touwfabriek. Gisteravond is het in alle deelen van Amsterdam rustig gebleven. Overal is de politiedienst dan ook weer normaal. Slechts benoorden Het Y is de straat patrouille nog versterkt, terwijl de afzetting van Wittenburg gehandhaafd is. Bewo ners kunnen echter rustig passee- ren. Ook in dezen buurt kwamen geen incidenten meer voor. Brigadier gemolesteerd. In de Bergerstraat werd tegen 7 uur een brigadier van politie door een man, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeer de, lastig gevallen. De brigadier trachtte den man te arresteeren waartegen deze ver zet pleegde en daarbij den brigadier in de hand beet. De man kon echter spoedig over meesterd worden en is wegens verzet tegen de politie ingesloten. Rust van alle fronten. J Te half negen was het in alle volkswijken rustig. Wat de „Eilanden" betreft, hadden politie en mariniers uit voorzorg de Grootc Wittenburgerstraat tot de 2e Wittenburger- dwarsstraat en de doodloopende 3e Witten- burgerdwarsstraat afgezet, zoodat ze daar de macht reeds in handen hadden voor er iets kon losbreken. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam mr. Enthoven heeft in overleg met de regeering een deta chement militaire politie ontboden, dat thans in samenwerking met de gemeentepolitie den Crooswijkschen Weg en alle zijstraten heeft afgezet De gewapende militairen zijn ge posteerd op de hoeken van straten en op de daken. Hier en daar zijn in de straten doeken geplaatst met de waarschuwing geen verzet te plegen, daar in dat geval onmid- delijk geweld gebruikt zal worden, aldus het Hbld. Tot dusver zijn geen pogingen tot verzet geconsta teerd. Scholen gesloten. Er heerschte in het Noorden van de stad Rotterdam een toestand, zooals Roterdam die in geen vijftig jaar heeft gekend. Het ge- heele gebied bestaande uit -den Crooswijk schen Weg en zijn zijstraten is absoluut af gesloten. Zoodra de militaire bezetting kwam zijn de scholen binnen het gevechts terrein en in de omgeving gesloten. De kin deren zijn onder geleide van onderwijzers en onderwijzeressen naar huis gebracht. Ook de leerlingen van scholen buiten de bezet ting zijn voor zoover zij daarbinnen woon den, naar huis begeleid. Zij moeten thans in huis blijven. De militaire politiemannen zijn gewapend met karabijnen, waarop de bajonetten. Op platte daken ziet men hier en daar militairen surveilleeren. In de zolderramen bij de hoe ken van straten staat een gewapende politie man of militair. Verkeer stopgezet. Het verkeer met de buitenwereld is stop gezet. Bakkers en melkboeren worden niet toegelaten en bezorgers der dagbladen kun nen hier hun werk niet verrichten. Een plaatselijk blad, dat agentschappen heeft aan den Crooswijkschen Weg heeft daar de exemplaren voor de abonné's laten brengen; de kranten kunnen echter niet verder e n hun lezers mogen ze niet af halen ook. Heftige protesten. Tegen half zes liepen fabrieken en groote werkplaatsen in de omgeving leeg. Honderden arbeiders en arbeid sters die van hun werk kwamen en nog van niets wisten werden bij den ingang der straten aangehouden. Vooral aan den Crooswijkschen Singel verzamelde zich een groote menigte. Militairen met het geweer in den aanslag moesten de mannen, die zoo nu en dan heftig pro testeerden tegen dezen toestand in be dwang houden. Alleen zoo nu en dan werden groepjes fabrieksmeisjes doorgelaten; onder lei ding van een agent werden zij thuisge bracht. Ook een enkele schooljongen, die buiten de afzetting was geweest, werd doorgelaten. Trams moeten binnen de afzetting de deuren gesloten houden. Reeds om zes uur verscheen commis saris C van de Pol, waarnemend hoofd commissaris van politie op het terrein. Om kwart voor zeven is de Crooswijk- sche Weg schoongeveegd. Niemand mocht nog aan de deur staan of uit het raam hangen. Onwilligen werden met schoten gewaarschuwd Er zijn nog al tijd menschen, die den ernst van den toestand niet inzien. Langzamerhand echter verdwijnen ook de kleine kinde ren, die men aanvankelijk rustig buiten had laten spelen, van de straat. De toe stand wordt hoe langer hoe meer ge spannen. Personeel van het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf is reeds in den voor avond verschenen met een aantal schijnwerpers, die op de stopcontacten in de lantaarnpalen zullen worden aan gesloten. De stukgegooide lampen zijn nog niet vervangen. Gedwongen hongerkuur. In de omgeving van Crooswijk verzamel den zich hier en daar groepjes menschen die de ordemaatregelen bespraken. Het volk, dat verrast was door het snelle en krachtdadige optreden van het hoofd der politie was over de krasse maatregelen slecht te spreken. De gedwongen hongerkuur der werklieden, die hun woning niet konden bereiken, welke als straf maatregel was bedoeld, viel bij de slachtoffers slecht in den smaak. De groote transparanten met het opschrift „Straat ontruimen, er zal geweld gebruikt worden" blijken niet veel ontzag in te boeze men. Met karabijnen in den aanslag moest men de beteekenis daarvan duidelijk maken. Nu en dan rijden bereden agenten door de stratenoveral is het een vreemde aanblik. Er rijden geen auto's, geen wagens of wielrijders. Slechts zoo nu en dan wordt er een nieuw detachement politie ter aflos sing gebracht. Ook ziet men de wagens van den GGD. en voortdurend rijden er auto's rond met doktersteekens. Oud vrouwtje doodgeschoten. Omstreeks zes uur, toen alle zijstraten stelselmatig ontruimd werden, is een oude vrouw in de Isac Hubertstraat door een ver dwaalden kogel neergeschoten. Zij werd ge troffen in den buik en is doodelijkge- w o n d. Een korporaal van de militaire po litie en een Roode Krufs-soldaat hebben haar verbonden. Even later kwam de G G D haar weghalen. Voor aankomst in het ziekenhuis evenwel is zij overleden. Het is de 75-jarige mej. A. Welling—Richard. De vroolijke noot. Zelfs in het kader van deze ernstige om standigheden heeft de „note gaye" niet ont broken. Tegen half negen kwam uit het café op den hoek van den Crooswijkscheweg en den Boezemsingel een zonderling, die met een bordje eten onder den arm rustig ging zit ten onder het transparant bij de afzetting van den Crooswijkschenweg en daar zijn maal ging verorberen. De man werd onmiddellijk omringd door agenten en toen hij zich uitliet in dezen geest, dat ze hem kapot konden schieten, maar dat hij zijn kroten zou eten, heef* hij in zoover zijn zin gekregen, dat hij een paar flinke klappen opliep en vervolgens naar hei. posthuis aan den Crooswijkscheweg is ge bracht. De straten worden verlicht- Tegen het tijdstip, dat de schemer inviel werden bij de ingangen van de zijstraten van den Crooswijkschenweg sterke zoeklich ten opgesteld, die de straten in haar gehee- le lengte scherp verlichtten. De militaire po litie, onder leiding van luitenant van Hors sen, nam de zaak toen geheel in handen De oosten aan de grenzen van het afgezette ge- oied werden teruggetrokken om bij een even- tueele schietpartij de mogelijkheid' te voorko men, dat op eigen menschen werd gevuurd. Van 1011 uur viel slechts af en toe een schot en van eenig verzet was geen sprake. De nieuwsgierigen buiten de afzetting ver dwenen successievelijk en om 10 uur reeds heerschte in de omgeving van de Crooswijk buurt volkomen rust. De schrik zat er blijkbaar flink in. Luite nant van Horssen deelde nog mee, dat het schot, waardoor een vrouw doodelijk is getroffen, vermoedelijk een zoogenaamd ricochetschot is geweest. De kogel heeft ver moedelijk eerst de straat geraakt en daarna de vrouw getroffen. Buurtbewoners naar huis ge bracht. Te elf uur begon men de mannelijke bewo ners van de Crooswijkbuurt, die tot dien tijc buiten de afzetting hadden moeten wachten onder geleide van politieruiters naar hun woningen te brengen. Scherp werd erop gelet dat zich hierbij geen ongeregeldheden voor deden. Om half twaalf was het nog volkomen rus tig in de Croosw ijkbuurt. Arrestaties In de Crooswijkbuurt zijn giste ren nog twee communisten aange houden. In het huis van een van hen hen werd een partij steenen gevon den. Te Vaals is aangehouden op last der Rotterdamsche politie mevr. mr. S. de Ruiter-de Zeeuw, di secre taresse van de O. S. P. te Rotterdam. Rumoer buiten de afzetting. Het publiek dat eerst vlak achter de afz^t tingen stond te kijken naar wat zich in de Crooswijkbuurt afspeelde is, zooals wij reeds schreven, tegen tien uur weggegaan. Hee wat menschen zijn toen naar der Goudsche- weg met zijn zijstraten getrokken en terwij in de Crooswijkbuurt volkomen rust heersch te was het in die buurt vrij rumoerig. De politie patrouilleerde echter geregeld en hier en daar werden charges uitgevoeid en schoten gelost die de menschen, die kwaac wilden, ijlings uiteen deden stuiven. Ook in andere stadsdeelen is het gisteren avond nog rumoerig geweest en tegen elf uur kregen wij bericht dat er in de omgeving van de Eendrachtsstraat was geschoten. net bleek, dat bij een communist in de derde Eendrachtstraat bij den Westzeedijk Lwai uitgehangen met het op schrift. „Eerst brood, dan huur honger". 26 De politie heeft dit doek onmiddellijk ver wijderd en ae te hoop geloopen menschen met sabel en gummistok uiteen gejaagd. Daarbij is ook een enkel schot gelost ter wr n a r^rh 11 w i n P" BijTe firr.il'Jamin aan den Goudscheweg heeft men ondanks de strenge Dewaking toch nog kans gezien de ruiten in te <ooien. De raddraaiers zijn onmiddellijk uit elkaar gejaagd. Op de militairen geschoten. Om twaalf uur is de afzetting van de Crooswijkbuurt voor het grootste deel op geheven en bleef de buurt onder bewaking van militairen. De bewoners konden naar hun woningen terugkeeren. In de Frederiksstraat is echter tegen dit tijdstip nog op de militaire politie geschoten hetgeen onmiddellijk werd beantwoord met een salvo op de ramen van verscheidene hui zen, waarna het verzet was afgeloojren. Voor zoover bekend zijn bij deze schietpartij geen gewonden gevallen. Twee O.S.P. leden gearresteerd. Door de politie te Gouda is aangehouden een lid van de O. S. P., die op de Vierdekade aldaar opruiende pamfletten verspreidde. Bij zijn verhoor bleek, dat deze gedrukt waren bij een drukkerij aan de Vierdekade. De Commissaris van Politie heeft daarop met eenige rechercheurs bij deze drukkerij, eigenaar de heer van Leest, het zetsel en eenige duizenden pamfletten in beslag ge nomen, alsmede de copiën van andere nog te drukken biljetten. Na deze in beslagneming is de ojxlrachtgever, de voorzitter van de af- deeling Gouda van de O. S. P., A. M. ge naamd, in arrest gesteld. Beiden zullen ter beschikking van de justi tie te Rotterdam worden gesteld. Relletjes te Schiedam. Gisterenmiddag voor den aanvang van de raadsvergadering te Schiedam heeft een deputatie van communistische vrouwen onder leiding der echtgenoote van het raadslid Collé een onderhoud bij den burgemeester aangevraagd, het geen deze voor het oogenblik weigerde toe te 6taan. De burgemeester was ech ter bereid, Donderdagmorgen te elf uur drie vrouwen te ontvangen. Een groote menigte was op de Groote Markt aanwezig en werd tegen half drie door inspecteur Kloezeman en eenige agenten met gummistokken en sabel naar verschillende kanten verdre ven. Enkele winkelruiten werden door de rebellen stukgeslagen. Wegens weer spannigheid is zekere K. uit de Maria- straat gearresteerd ,die bij zijn verzet de ruit van een winkeldeur op den Korten Dam stuk sloeg. De Groote Markt bleef gedurende de geheele raadsvergadering afgezet. Te half vier werd een vergadering in het Passagetheater gehouden, welke was op touw gezet door den Schiedam sc'aen Bestuurdersbond, doch tegen den wensch van de S.D A.P. ter plaatse. Alle werkloozen hadden toegang tot deze drukbezochte bijeenkomst, waar het woord werd gevoerd door den heer G. Visser, voorzitter van den S. B Bhet communistisch raadslid Collé en ie heeren Broekmeijer en Valkensteijn ie- den van de R K. democratische volks partij Er werd tenslotte een motie aangeno men, waarbij de katholieke en christe ijke kamerleden werden opgewekt de steunverlaging alsnog ongedaan te maken. De vergadering droeg uiterlijk een heftig karakter, doch omtrent het uit gaan beweren ooggetuigen, dat het wel leek of er een kerk leegliep. Begrafenis te Arnhem Gistermiddag heeft te Arnhem de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den metaalarbeider J. Gerressen, die als eerste slachtoffer viel bij de relletjes in Amsterdam. Zoowel bij de ouderlijke woning, vanwaar het slachtoffer begraven werd, als langs den weg was de belangstelling groot. In de stoet liep onder anderen mee de heer Schmidt, voorzitter van de O. S. P. Aan de groeve werd het woord gevoerd achtereenvolgens door den heer Het trois, uit Amsterdam namens de Metaalarbei dersbond, door den heer Schmidt, door den heer Nathans uit Amsterdam, vertegenwoordi ger van het N. A. S., door den heer J. Snelten namens de Internationale Socialistische Anti Oorlogs-Liga, door het Arnhemsche Communis tische gemeenteraadslid J. Dercks en tenslotte door een afgevaardigde der R. S. P. Een broeder van den overledene dankte voor de belangstelling. Er deden zich geen incidenten voor. „AMSTERDAM'S DOOP". Onder den titel „Amsterdam's doop" schrijft de Engelsche „Manchester Guardian", dat Europa te veel wordt bezig gehouden door an dere dingen om veel aandacht te schenken aan de onlusten in Nederland, hetgeen symbolisch is voor het vele bloedvergieten van dit jaar. Parijs, Weenen, München en Berlijn hebben een maatstaf in het leven geroepen, waarmee Amsterdam niet is te vergelijken, al is ook de onderdrukking van de Amsterdamsche onlusten niet te verwaarlozen. De pogingen van de Nederlandsche regeering tot het handhaven van den gouden standaard door middel van salarisverlagingen en het be snoeien van sociale uitgaven zijn tot misluk king gedoemd en als minister Colijn meent een verder geneesmiddel te kunnen vinden in het verbieden van politieke partijen, heeft hij het ver mis. Begrootingen kunnen niet uitsluitend met het kapmes in evenwicht worden gebracht en wanhoop kan niet worden opgeheven met een ijzeren vuist. Hedennacht te ongeveer half twee werd brand ontdekt in het groote fabrieksgebouw- van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Edam. Het vuur vond gretig voedsel in de in het gebouw opgeslagen stoffen en breidde zich met groote snelheid uit, zoodat de Edamsche brandweer, toen dezer ter plaatse arriveerde, het geheele uitgestrekte gebouw, waarin o.a. de spinnerij gevestigd is, in volle vlam vond. Onmiddellijk werd krachtig in gegrepen, doch weldra bleek, dat de Edam sche motorspuiten met de beschikbare stralen tegen de vuurzee weinig konden uitrichten, zoodat de brandweer der omliggende gemeen ten werd gealarmeerd en weldra de motor spuiten uit Ilpendam, Monnikendam, Volen- dam en Purmerend arriveerden, die spoedig met tal van stralen water gaven. De vuur zee bleek echter niet te suiten en men zag dan ook in, dat het geheele hoofdgebouw 'n prooi der vlammen zou worden. Men zorgde der halve in de eerste plaats, dat het vuur geen gelegenheid kreeg, zich uit te breiden. Aan vankelijk liepen vooral de in de nabijheid ge legen pakhuizen met groote hennap-voorra den gevaar, doch dit gevaar wist men te voorkomen, door de pakhuizen met verschei dene stralen nat te houden, evenals de dicht bij gelegen zakkenfabriek. Eenige woonhuis- jes tegenover de brandende fabriek moesten door de bewoners ontruimd worden. Men is er gelukkig tijdig in geslaagd, eenige vaten irenzine uit het brandende gebouw te verwij deren, waardoor een ontploffingsramp kon worden voorkomen. Tegen vier uur brandde het fabrieksge bouw nog fel. Een doffe knal wees op de explosie van een der in het gebouw staande tanks, doch ongelukken kwamen hierbij niet voor. De oorzaak. Waarschijnlijk is een der hoofdkabels, waar door Edam van Wormerveer uit van electri- schen stroom wordt voorzien, tengevolge van den brand doorgebrand, want tijdens iet blusschingswerk ging plotseling al het electrisch licht uit en was Edam in duister nis gehuld. De fabriek, die volop in het werk zat en de zer dagen nog eenige groote orders had ge kregen, bood werkgelegenheid aan 200 ar beiders. De brand trok natuurlijk veel belangstelling en ook de burgemeester van Edam, de heer Kolfschoten, was op het terrein van den brand aanwezig. Zelfs in de hoofdstad kon men den vuurgloed waarnemen. Merkwaardige bijzonderheid. Gisterochtend was toevallig in het Dam- hotel de aanbesteding gehouden van de uit breidingswerkzaamheden der touwfabriek (afdeeling spinnerij). Van de 31 inschrijvingen was de firma C. Kok uit Amstelveen met een bedrag van 38.900 het hoogst. De firma Dekker en de Boer uit Edam was de laagste inschrijfster met 23.982 De toewijzing zou later plaats hebben. Schade van 2 millioen. De brand bij de N.V. Vereenigde touwfa brieken heeft den geheelen nacht geduurd. Hedenmorgen te 9 uur was men nog bezig met het nablusschen. Het blijkt, dat de klei ne olietank, die tusschen de fabrieksgebou wen gelegen was, tijdens den brand is ge sprongen. Vooral de brandende olie kon moeilijk worden gebluscht. De fabrieken zijn totaal verwoest; alleen de groote opslag plaats van hennep en een groote olietank achter de opslagplaats gelegen konden wor den behouden. De schade is zeer aanzienlijk en bedraagt volgens een mededeeling wel ke wij van de directie ontvingen zeker ongeveer 2 millioen gulden. Zij wordt door verzekering gedekt. Er is nog geen besluit genomen of de fabrieken te Edam zullen worden herbouwd. KASLOOPER OVERVALLEN. 40 buitengemaakt te Amsterdam Gistermiddag om half één heeft op di Lijnbaansgracht te Amsterdam een man een brutaal stukje uitgehaald: hij sloeg een 70- jarigen kaslooper met een stuk hout tegen de straat en ging er met diens geldtasch vandoor Het slachtoffer is in dienst bij een wijn handelaar op de Passeerdergracht. Toen hi op de Lijnbaansgracht bij de Leidschegrach liep, voelde hij eensklaps een slag op he. hoofd, die hem deed duizelen en vallen. Op dat moment greep een man zijn tasch en ging er vandoor. De kaslooper kon spoedig weer worden bijgebracht en is overigens on verlet gebleven, aldus het Hbld. De buit van den brutalen straatroover heeft slechts 40 bedragen. De dader kon ongehinderd ontkomen en het slachtoffer heeft hem niet kunnen zien. BOSCHBRAND BIJ DIEREN. Een ernstige boschbrand heeft gistermiddag gewoed tusschen de Imboschlaan en den brand- toren in het Schaddeveld bij Laag Soeren, oppervlakte van circa 20 H.A. dennen en ge heide werd vernield. Politie en brandweer «it Laag Soeren, Dieren, Rheden en Eerbeek, bijgestaan door enkele honderden helpe tastte het vuur met groote kracht aan en den een verdere uitbreiding voorkomen. rs, kon- DE INBESLAGNAME DER TRIBUNE. In „Het Volk" schrijft Mr. R. v. d. H. een juridische beschouwing over de inbeslagname der Tribune-pers. De schrijfster stelt voorop, dat geragshandha ving vóór alles inhoudt: wets- en rechtshand having. Abonné's van ons blad, die eenigen tjjd de Alkmaarsche Courant aan een tijdelijk adres bezorgd willen hebben, worden verzocht ons dit vroegtijdig bekend te maken onder ver melding van naam, huisadres, tijdelijk adres, ingaande op, eindigende op. Men verzekert zich hiermede een regelmatige toezending en bewijst er onze administratie een grooten dienst mee. Het is om deze reden, dat wij protest aan. teekenen, tegen de inbeslagneming van de pers van de Tribune. De justitie heeft door deze inbeslagneming een maatregel toegepast, die zelfs indien hij met de letter van de wet is te rijmen stellig ingaat tegen den geest van de wet, met name van artikel 7 der Grondwet, dat de drukpers* vrijheid waarborgt en dat luidt: „Niemand heeft voorafgaand verlof noodig, om door de drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoorde lijkheid volgens de wet". Waarom is dit artikel juist zóó geformuleerd niemand heeft voorafgaand verlof noodig..."? Omdat de grondwet den gewonen wetgever eens en vooral heeft willen verbieden de pre ventieve censuur in te stellen. Na critiek te hebben uitgeoefend op een ra het Hbld. aan dit onderwerp gegeven beschou wing, zegt de schrijfster: Het is niet minder dan een verdraaiing van woorden, de „verant woordelijkheid" (van den drukpersvrijheid ge nietenden burger) uit het grondwetsartikel te gebruiken om de daad van een ander (de over heid) te rechtvaardigen. De „verantwoordelijkheid voor de wet", waarvan het grondwetsartikel spreekt, is gele gen in de strafwet-artikelen, die dien zelfden burger het plegen van beleediging, smaad, op ruiing enz. verbieden eenerzijds en in die, óók voor dien zelfden burger geschreven bepalingen in het burgerlijke recht anderzijds, die onaan gename gevolgen verbinden aan jegens zijn me deburgers door middel van de drukpers ge pleegde onbehoorlijkheden. Die verantwoordelijkheid is repressief, zij werkt na het feit. De mogelijkheid om in 't al gemeen hier preventief op te treden, verbiedt juist de grondwet. Na te hebben geconcludeerd, dat de druk pers nimmer kan vallen onder de voorwerpen, die kunnen dienen om de waarheid aan den dag te brengen en een omschrijving te hebben gege ven van wat onder inbeslagneming moet worden verstaan, eindigt het artikel als volgt: Ziet, hieruit blijkt hoe volkomen artikel 7 van de grondwet parallel loopt met ons straf recht en strafprocesrecht, met andere woorden hoe diep het recht van drukpersvrijheid en het verbod van preventieve censuur in het Neder landsche recht liggen verankerd! Om herhaling te voorkomen, nog vóór het vonnis is geveld, kent ons recht één middel, de preventieve hechtenis, die dan ook slechts den vermoedelijken dader, d. i. degene, tegen wien „ernstige bezwaren zijn gerezen", raag treffen. Te pogen dit doel n.1. voorkoming van herhaling van het feit te bereiken door toepassing der in beslagneming, is het van overheidswege gebruiken van rechten voor an dere doeleinden dan waarvoor zij zijn gegeven, is misbruik van recht, waartegen in den rechts staat moet worden opgekomen. KORTE BERICHTEN. Met ingang van 1 Juli j.1. is geccmtin gen teerd de invoer van kolenhaarden, kolen- kachels en kolenhaardkachels, alsmede van gietwerk bestemd voor het vervaardigen van kolenhaarden enz. Het percentage, waarvoor invoer wordt toegestaan bedraagt 40 pot. van het gewicht van hetgeen gemiddeld per 5 maanden in het jaar 1933 werd ingevoerd. OltchtSMxkw DE MOORD IN DE BOOMSTRAAT. Interlocutoir vonnis gewezen. In de zaak van den 36-jarigen E., die in den nacht van 29 op 30 September van het vorig jaar den kastelein Arts in de Boom straat te Amsterdam heeft neergeschoten en deswege door de rechtbank tot zes jaar ge vangenisstraf was veroordeeld, heeft het ge rechtshof Maandag een interlocutoir vonnis gewezen. Het Hof wenscht na te gaan of het schot de kastelein is enkele dagen na den aan slag overleden op zichzelf al of niet doo delijk is geweest en heeft in dit verband be volen dat op 4 September nog enkele des kundigen zullen worden gehoord. INTERN. ZAKKENROLLER VEROORDEELD. 't Gerechtshof te Arasterdam heeft Maan dag 'n 28-jarigen Italiaan, wiens anteceden ten de betiteling van internationaal zakken roller op hem van toepassing doen zijn, wegens diefstal en vervalsching van een reispas veroordeeld tot anderhalf jaar en tot zes maanden gevangenisstraf, zulks met bevestiging van het vonnis der rechtbank. Wat den diefstal betreft, had de vreemde ling op klaarlichten dag, op den Nieuwen- dijk te Amsterdam een incasseerder een stomp in de borst gegeven, hem vervolgen4 weten mee te tronen naar een hotel en nem daar, vóór hij op zijn verhaal was gekomen» beroofd van een bankbiljet van twintig guj* den, twee van tien en een rol van twintig kwartjes Ook had hij, op een anderen dag, in een winkel aan de Kalverstraat een damestaschje gestolen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8