Agenda J>xovinciaai Hieuws JCunst en Wetenschap £aatste éetichten lüeec&ecicht HOORN, BERGEN. SCHERMERHORN. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. HEERHUGOWAARD. Na deze uiteenzetting werd met algmeent stemmen besloten art. 2 te wijzigen. Art 6 wordt gelezen als volgt: INTERVIEW MET HITLER. 3"iaaVan*n Berliinschen correspon- a! u, jjGazeta del Popoio", waarbij de rijkskanselier eenig commentaar leverde HOUTEN GEBOUWTJE AFGEBRAND. Een persoon in de vlammen omgekomen. DE HOUDING VAN VON PAPEN. Vice-kanselier oi niet? E Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7 30 uur, hoofdnummer Een nacht vol verschrikkingen (sens.), hoofdrol len Bela Lugosi, Sally Blane, Wallace Ford Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer De sterkste band (rom), hoofdrollen Jean Harlow, Clark Gable. Toegang boven 13 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Het millioenenlestament (kom.), hoofdrollen Charlotte Ander, Julius Falkenstein. Toe- gang voor alle leeftijden. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofS nummer De beste vijanden (rom.); tweede hoofdnummer Zijn Hoogheid moet trouwen (rom.) Toegang voor eiken leeftijd. BOVENKARPEL. *0p d© velling van de bloembollenvei- lingsveredniging „Weet-Frieslandwas de belangstelling zeer groot. De handel was in het begin zeer stug, maar werd later iets beter. De best gesorteerden werden uitgenomen, verschillende par tijtjes bleven voor rekening van de regeering. De K. v. K en F voor Westfriesland heeft van den Pensioenraad bericht ont vangen, dat haar secretaris, de heer S. H A. Esser, op grond van het door de geneeskundigen uitgebracht© rapport, uit hoofde van ziekten of gebreken voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt is verklaard. Onze plaatsgenoot, de heer P. J. Borst, slaagde te Amsterdam voor het kruide niersexamen, gehouden door de gecom bineerde kruldeniersbonden in Voor den herbouw van de boerderij Mijzen, welke werd aanbesteed door de Kerk voogdij van de Ned. herv. gemeenten te Schermerhorn en Ursem werd ingeschreven als volgt: Bruinsma en de Boer te Enkhuizen 5693 D. Kooy te Ursem 5423; P. Schotsman te Schermerhorn 5050; G. Jonker te Ursein 5066; P. Kramer te Avenhorn 5513; A. Slot te Beemster 5837IJ. Kroonenburg te Heiloo f 6525. De begrooting was 5000. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver de heer P. Schotsman te Scher merhorn, onder voorwaarde, dat het timmer werk zal worden verricht door den heer O. Jonker te Ursem voor de som van 5150. Opvolger van Jhr. mr. D. E van Len- nep al lid der Provinciale Staten van Noordholland is de heer N. W. van der Schans te Bovenkerk. Mocht deze de benoeming niet aannemen, dan komt in aanmerking de heer mr A. J Honig, te Haarlem, directeur der Oliefabrieken v. h. Adr. Honig te Zaandam. Vergadering der Prot. Ver. voor Zieken- huisverpleging „Helpt Elkander" te Heer- hugowaard op Woensdag 11 Juli ten huize van den heer C- Liefhebber. Bij de opening door den voorzitter, den heer A. Kooij, drukte deze zijn spijt er over uit dat er zoo weinig belangstelling van de leden was, Uit de notulen bemerkten wij dat de vereeniging door de gem. Alkmaar was vrij gesteld van de vrijwillige bijdrage ten behoe ve van de exploitatiekosten van het Cen traal Ziekenhuis. Uit het jaarverslag stippen wij aan dat de vereeniging in een groote behoefte voor ziet maar dat hij op 't oogenbiik boven haar financieele draagkracht gaat. De vereeniging is lid geworden van de federatie van vereenigingen voor ziekenhuis- verpleging in Nederland, omvattende 179 vereenigingen met 520.000 leden. In 1933 zijn in verschillende ziekenhuizen verpleegd 23 leden tesamen 448 dagen, waarvoor een bedrag is betaald van 1361. Terwijl het ledental eenigszins dalende is stijgt het aantal verpleegdagen. In 1931 305 in 1932 379 en 1933 478. Het ledental was 31 Dec. 1932 905 waar van er door verhuizing en bedanken 81 moesten worden afgeschreven, terwijl er 33 nieuwe leden konden worden ingeschreven, zoodat het ledental 31 December 1933 be droeg 857 waarvan 51 niet-betaienden. De ontvangsten over 1933 waren 1350.97 en de uitgaven 1587.74, alzoo een nadee lig saldo van 236.77. De rese»ve is dus met dit bedrag verminderd en bedraagt thans nog slechts 143.09. Onder dankzegging aan den penning meester werd de rekening goedgekeurd. Bij de hieropvolgende bestuursverkiezing werden de aftredende heeren A. Kooij Cz., Jb. Klaver en P. Haster me', algemeene stem men herkozen en namen allen hunne herbe noeming ond-.r dank aan de vergadering aan. Punt 6. Reglementswijziging. Het bestuur stelde voor om art- 2 te veranderen als volgt: De vereeniging stelt zich ten doel, hare leden op den voet van wederkeerige verzeke ring oi waarborg tegemoet te komen in de geldelijke gevolgen van noodzakelijk gebleken ziekenhuis verpleging. De secretaris gaf hierover een uitlegging, daar art. 2 thans geen rechtsgeldigheid neeft en zooals het nu geredigeerd is wel. Voor bevallingen in ziekenhuizen, welke zonder operatief ingrijpen geschieden wordt door de vereeniging 50 pet. der verpleeg- kosten betaald. Uitgesloten is voldoening van kosten voor verpleging in een krankzin nigengesticht of sanatorium, alsmede wan neer dronkenschap de oorzaak van opname is. Dit gewijzigde art. werd met algemeene stemmen aangenomen en hierbij bepaald dat het direct van kracht is. Vervolgens was er een voorstel tot con tributieverhooging, gezien de slechte finan cieele uitkomsten van het vorig jaar. Na veel heen en weer gepraat werd besloten contac te zoeken met de r -k. zustervereeniging al hier om gezamenlijk subsidie bij de gemeente aan te vragen Mocht hierop een weigerend antwoord in komen, dan is het bestuur gemachtigd om voor 1935 de contributie per lid en per kwaï- taal met 10 cent te verhoogen en bij een eventueel tekort over 1934 een navordering bij de leden te doen. In de rondvrar.g zeide de heer Dirkmaat dat hij de jaarvergadering eerder wilde hou den. Door allerlei omstandigheden de ver eeniging betreffende kon het dit jaar niet eerder maar vervolgeus zal er rekening mee gehouden worden. De heer Smit vroeg naar de liggelden en waarom of er leden in het St. Elisabeths ziekenhuis verplecgd worden De voorzitter zeide de keuze is geheel vrij, er wordt echter niet meer uitbetaald dan 3.— per dag on geacht in welk ziekenhuis of welke klas de patiënt venpleegd wordt. Daarna sluiting. IN DEN MUZIEKTUIN. Jubileumconcert Het huldigingscomité, in het leven geroe- en om Corn. Jonker's 12!4-jarig koordiri- fentschap met een jubileumconcert, a.s. londag in den Muziektuin feestelijk te her denken, stuurt ons een uitgebreid bericht, waarin o m. gesproken wordt over wat Jon ker in genoemd tijdperk heeft tot stand ge bracht en waarin tot uiting komt de hooge achting die de zangeressen en zangers voor Jonkers persoon en werk gevoelen. Gedeel telijk wordt den inhoud van dit bericht over genomen. „Zijn eerste muzikale lessen heeft de heer Jonker genoten van onzen stadgenoot, den ïeer Joh. Kuiper, die hem na korten tijd ad viseerde de toonkunst als vak te kiezen. Groot is nog steeds des heeren Jonker's waardeering voor het voortreffelijk muziek onderwijs van den heer Kuiper ontvangen dere opleiding ontving de heer Jonker van den toonkunstenaar J. W. Kersbergen te Amsterdam, waarna hij werd gediplomeerd voor leeraar in het pianospel door de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereeniging. Het Alkmaarsch dubbel mannenkwartet Zang en Vriendschap" noodigde in het jaar 1922 den heer Jonker uit het dirigentschap te aanvaarden. Ijverig van natuur begon hij zich ook aan deze taak te wijden en bijzon dere opleiding hiervoor ontving hij van één van Nederlandseh grootste dirigenten op koorzanggebied, Fred. Roeske. De heer Jon ker behaalde het diploma koordirigent en is thans leider van acht koren: Dubbel Man- nenkwaret Zang en Vriendschap, Koorklas sen, dameskoor „Half vijf", Vrijzinnig her vormd zangkoor, Alkmaarsch knapenkoor, allen te Alkmaar; Schoorl's Gemengd koor, en koorklassen, gemengd koor „Zanglust" te Koedijk. Enkele jaren is de heer Jonker dirigent ge weest van Bergen's mannenkoor. Dit moest plaats maken voor het gemengd koor Dan. de Lange te Koog aan de Zaan, welk laat ste koor eveneens haar plaats heeft moeten ruimen voor het groote Alkmaarsch Vrijzin nig zangkoor. Naast het dirigent dezer vaste koren werd zijn leiding ook elders ten zeerste op prijs gesteld (8 Octo.-aubades met 1000 kinderen, zanghulde van 300 zangeressen en zangers ter gelegenheid van het bezoek van H.K.H. Prinses Juliana, kinderzanghulde bij de be groeting van Alkmaarsch nieuwen burge meester Jhr. Mr. F. H. van Kinschot). De zangavonden en operette-opvoeringen die de jubüeerende dirigent met zijn koor klassen gaf ondervonden steeds overgroote belangstelling, te danken aan het feit, dat deze altijd zoo uitstekend verzorgd waren" Vervolgens releveeren wij Jonker's zitting hebben als jurylid bij zangwedstrijden, z'n immer welwillende medewerking ten voor- deele van instellingen van liefdadigheid en wenscht men hem toe, dat het hem nog vele en vele jaren gegeven zal mogen zijn te kun nen arbeiden aan de schoone taak, die hem als musicus zoo na aan 't hart ligt. A. K. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Geen interpellatie toegestaan over de ongeregeldheden te Amsterdam en andere plaatsen. Z.h.s. wordt besloten de vergadering ledenavond voort te zetten. De heer de Visser vraagt de regeering morgen te mogen interpelleeren over de on geregeldheden te Amsterdam en elders, ont staan door de steunverlagingen. De voorzitter stelt voor de interpellatie niet toe te staan. De heer de Visser komt hier tegen op. De heer Vliegen vraagt wegens het be- ang van het onderwerp stemming. De heer Joeke6 wenscht een bespreking op meer gelegen tijdstip. De heeren Sneevliet en Wijnkoop bestrijden iet voorstel van den voorzitter. Dit wordt aangenomen met 58 tegen 24 stemmen. Mevr. Bakker—Nort krijgt verlof morgen den minister van onderwijs, K. en W. te in terpelleeren over de subsidie voor 1934 aan iet Lorenz Lyceum te Eindhoven. Over de laatste gebeurtenissen. Een dezer dagen heeft Hitier een Interview naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 Juli. Medegedeeld door het Kon Nederl. Meteo rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.9 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 751.8 m.M. te Reykjavik. Verwachting (geldig tot den avond van 13 Juli): Zwakke tot matige, uit Noordelijke tot Westelijke richtingen; toenemende bewolking; toenemende kans op regen of onweer; waar schijnlijk koeler overdag. Weer overzicht. Terwijl in onze omgeving de barometer allerwege daalde, is over IJsland en Lap land de druk slechts weinig veranderd ter wijl in het zuidwesten de hooge druk eenigs zins toeneemt. De depressietoestand in het oostenvereterkt belangrijk en een 755 kern bevindt zich nu over noord- en midden. Duitschland. Overal is het weer nog rustig, slechts Le Havre meldde hedenmorgen krach tige wind tijdens 'n onweerrbui. Hoewel over vrijwel geheel Groot-Brittanië en Ierland, het zuiden van ons land, België en Frankrijk de temperatuur nog daalt, blijft het overal nog warm en zijn alleen over Finland de ochtendtemperaturen nog beneden normaal. Hier en daar onweert het. Danzig had 13 m.M., Calshot 5 m.M. neerslag, terwijl ook over Hongarije en Zuid-Duitschland krach tige regens vielen. Voor onze omgeving krijgt het weer een steeds wankeler karakter. Het is nog niet in te zien, hoe zich de verande ringen precies zullen voltrekken, doch er moet op toenemende bewolking en koeler weer met kans op regen of onweer gerekend worden. HOOG EN IAAO WATER TE BFRGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). 1 UIL Dat Hoogwater. Laagwater v m Dam. v m nam. 13 5.14 5 40 1 48 2.06 14 550 612 2.22 2 41 15 621 643 2.57 3.14 HOOG- EN LAAG WATER TE EOMOND AAN ZFE. (In Zomertijd). 1 uil Dat. Hoogwater. Laagwater. v m. nam v m. nam. 13 5 11 5.37 136 154 14 5 47 6 09 2.1» 2.29 15 618 6.40 2 45 3.02 op de gebeurtenissen van 30 Juni. De Catiiinaansche samenzwering, aldus de rijkskanselier is volkomen onderdrukt en van nu af aan zal niemand meer eenigerlei illussies hebben omtrent de mogelijkheid wederom te beginnen. Ik had verscheidene malen getracht, de mannen die gedurende twaalf jaren naast mij gestreden hadden te rug te brengen tot een begrip van werke- üj eid en plicht. In een önierhoud dat ik een paar weken geleden met een hunner heb gehad de correspondent der „Gazeta del 'opolo" teekent hierbij aan, dat hij den in druk kreeg dat Hitier hier een toespeling maakte op den leider der revolutie en welk onderhoud meer dan 5 u. duurde, heb- ik getracht hem ervan te overtuigen, dat de - ma die hij volgde hem eventueel van mijn le weg zou kunnen leiden. De waarschu wing bleek vergeefs en hij is niet alleen van mijn zijde afgeweken maar heeft zich zelfs tegen mij gekeerd. Hitier verklaarde uitdrukkelijk, dat het on juist was te beweren, dat de opstandige be weging niet tegen hem persoonlijk gericht was. „Ik zou als eerste hebben moeten wor den omgebracht, aldus verklaarde Hitier met ovèrtuiging, wie zou zoo dwaas hebben kun nen zijn te denken, dat ik wanneer de sa menzwering gelukt was, mijzelf er toe zou hebben laten brengen of dwingen het hoofd te worden van een dusdanige regeering? Sprekende over den politieken stijl en de strijdmiddelen der nazi's tot dusverre, zeide Hit.er, dat deze na zijn interventie thans definitief tot het verleden behoorden. Deze strijdmiddelen waren aangepast aan toestanden, waarin Duitschland zich be vond toen de nazi-politiek er een van op stand was. Samenzwering was een forma mentis (een geestesgesteldheid) geworden, de Putsch was geworden tot een gewoonte. Gedurende twaalf jaren waren dit de wape nen waarmede de strijd tegen het democra tische regime gevoerd was. De samenzweer ders waren zoodanig gewend aan dezen vorm van politieken strijd, dat zij niet in staat waren in te zien, dat de tijden veran derd waren. In opstand te komen tegen iedere autoriteit was voor hen een tweede natuur geworden. Met betrekking tot zijn rede, die hij mor genjn den Rijksdag zal uitspreken verklaar- de Hitier, dat dit de afrekening zou zijn, In den afgeloopen nacht te omstreeks drie uur ontdekte een rijksweg-werker, zekere R., dat brand was uitgebroken in de directiekeet van de aannemers de Graaf te Halfweg en Strijland te Driebergen, staande jn den Grooten IJpolder aan den nieuwen Rijksweg AmsterdamVelsen. De wegwerker waar schuwde onmiddellijk de brandweer uit Half weg, die met een motorspuit arriveerde Toen zij ter plaatse kwam, was het houten gebouwtje echter vrijwel geheel afgebrand In het huisje hield tijdelijk verblijf de 35- jarige heer Teunissen, boekhouder van de firma Strijland, wonende te Driebergen. Hij is in de vlammen omgekomen. Men vond zijn totaal verkoold lichaam in zijn kamertje naast zijn bed. Vermoedelijk heeft hij op het laatste oogenbiik nog getracht zich te red den, hetgeen hem niet meer gelukt is. Het stoffelijk overschot is naar een nabij gelegen boerderij overgebracht en daar gekist. Hedenmorgen om half zes heeft de substi tuut officier van justitie Mr. A. R. Adringa een onderzoek ingesteld. Gelijk bekend is het zeer moeilijk eon juisten indruk te krijgen van de tegen woordige positie van den vice-kanselier Von Papen in het Kabinet Men heeft den Indruk, dat Von Papen zelf, wiens verzoek om ontslag door Hitier schijnt te zijn gesteund doch door Von Hinden burg te zijn afgewezen, zich niet moer als vice-kanselier voelt. Een zijner voor malige medewerkers, Von Kettler werkt thans in zijn particuliere woning. In het aar-bureau, dat zich bevindt in de Pots- dammerstrasse 12 en dat ook na de ge beurtenissen van 30 Juui op gelijke wijze is blijven doorwerken, verschijnt Von Papen betrekkelijk zelden. Hij schijnt zich steeds meer op een afstand te houden van het Kabinet. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Juli 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 139000 K.0. DE HEER RINGERS BEDANKT ALS RAADSLID. op medisch el De heer Ringers heeft thans advies besloten enkele zijner veer tijd ver- eischende functies in het openbare leven neer te leggen en in verband daarmede heden ook zijn ontslag ingediend als raadslid. Opvolgers van den heer Ringers op de lijst der voor zijn fractie verkozenen zijn achter eenvolgens de heeren P. Schipper, J. A. van Kleef en G. Grondsma. Het staat wel vast, dat zoowel de heer Schipper als de heer van Kleef practisch bezwaar heeft het raadslidmaatschap te aanvaarden, zoodat de heer Grondsma o volger van den heer Ringers in den Al maarschen Raad zal worden. Het bedanken van den heer Ringers al komt het niet onverwacht is toch een op merkelijke gebeurtenis waaraan wij een en kel woord willen wijden. De heer Ringers heeft jarenlang zijn partij op uitstekende wijze vertegenwoord.gd, als wethouder van Publieke Werken cn als raadslid. Zijn groot deskundigheid als aannemer en bouwer is hem in den raad uitstekend te pas gekomen. Op zijn adviezen werd grooten prijs gesteld en menigmaal heeft zijn deskundig oordeel in kwesties van bouwkundigen aard den doorslag gegeven. Op 2 September 1919 is de heer Ringen als raadslid geinstalleerd en van 4 Septem ber 1923 tot 14 Nov. 1930 toen hij als zoodanig ontslag nam was hij wethouder van Gemeente Werken. Met den heer Grondsma komt een man in den Raad die de pracrijk van het koopman schap kent en een deskundig oordeel kan vel len over allerlei regeerir.gs en crisismaatre gelen, welke tegenwoordig onzen handel be dreigen. Hij zal daarnaast wanneer in de trouwzaal na afloop der raadsvergaderin gen weer min of meer ieestelijke bijeenkom sten worden gehouden -er. waardig partner van den heer Keijsper blijken die dergelijke bijeenkomsten in den regel doo* humoristi sche declamatie v,eet op te vroolijken. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Hedenmiddag ongeveer half drie reed een motorrijder uit Den Haag met een duo-paseagiere op den Kennemerstraat- weg tegen een boom, doordat hij moe^t uitwijken voor een wielrijder. De motorrijder kwam met den schrik vrij De juffrouw werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. Een ijlings gewaar schuwde dokter verleende de eerste hulp. De patiënte werd naar het Stads ziekenhuis overgebracht. EINDEXAMEN R. H. B. S„ AFD. A. Geslaagd: Ae. Ca. Ma. Baas, A. van der Hoek, H. J. G. Klijn, Ge. Koster, Je. As. de Lange, Me. Tje. Visser en A. van Wierin- g«n. Afgewezen: één. JUBILEUM J. M. v. d. HORST. Toen we hedenmorgen in de woning van den heer J. M. v. d. Horst eens een kijkje kwamen nemen in verband met het 25-jarig jubileum wat door hem thans wordt geviercT kregen we al een zeer juist beeld van <fp heugelijke feit. „Zeg het met bloemen" klinkt het vaak in den volksmond enzeer terechtOok liter gaven eenige bloemstukken en bloemenman den aan het huiselijke interieur een zeer prettige sfeer. Tot op lieden ontbrak het den jubilaris niet aan belangstelling. Vele cadeaux en feli citaties waren reeds binnengekomen en vooral de instelling Nederlandsche Spoorwe gen, waarmede v. d. Horst's jubileum nauw in contact staat, had zich zeker niet onbe tuigd gelaten. Vooral een oorkonde, door het spoorwegpersoneel aangeboden en door één der collega's op waarlijk buitengewone wijze geteekend, trok zeer den aandacht. Dat nog meerdere belangstelling getoond en deze dag voor den jubilaris een onverge- telijken dag zal worden, is stellig aan geen twijfel onderhevig. En nu naar het volgende jubileum! 8 OCTOBER-HERDENKING. Het bestuur der 8 October-vereeniging „Alkmaar-Ontzet" verzoekt ons den volgen den oproep te plaatsen: Een optocht, waarin de verschillende be drijfsgroepen, die in de bevolking van Alk maar aanwezig zijn, de kenmerkende facto ren van hun vak naar voren brengen, een optocht dus, waaraan om het met een ouderwetsch woord te mogen zeggen de gilden deelnemen en waarbij zij pogen de liefde tot hun handwerk tot uiting te bren gen door middel van een harmonisch samen gestelde groep of praalwagen, ziedaar den optocht, dien het bestuur van de 8 October- vereeniging „Alkmaar Ontzet" zoo gaarne ter gelegenheid van de eerstvolgende her denking zou willen organiseeren. Daartoe behoeft het de medewerking van al die vereenigingen, die in den ruimsten zin geno men de behartiging van een bepaalden tak van bedrijf door hare leden uitgeoefend ten doel hebben. Een dergelijke optocht, die niet alleen ten weergave van den tegen- woordigen staat van het bedrijf, doch ook van den toestand in het verleden, b.v. ten dage van het beleg van Alkmaar, mogelijk maakt, zal zich ongetwijfeld in de over groote belangstelling van de geheele bevol- king mogen verheugen en dientengevolge den bloei der vertegenwoordigde bedrijven helpen bevorderen. Besturen van vereenigin gen, die bereid zijn om tot het welslagen van dit plan hare medewerking te verkenen, worden vriendelijk verzocht zich ten spoe digste in ver! inding te stellen met den heer M. Kater, Mient 24 te Alkmaar, die door zijn medebestuursleden is aangewezen om de leiding der organisatie op zich 'e nemen. EINDEXAMEN M.U.L.0. Voor het B-diploma slaagden: D. J. A. Pronk te Alkmaar; J. v. Amers foort te Beverwijk; P. Slikker te Alkmaar; J. Klein te Enkhuizen; J. A. de Vries te Den Helder; T. Duivens te Hoorn. Afgewezen geen. Voor het A-diploma slaagden: G. B. Groen, A. H. Scheepmaker, R. C. Oudes, P. Langeveld te Alkmaar; A. v. d. Bom te Castricum; N. P. Timmerman te Alkmaar; J. v. Wijk te Helder; C. A Weenk te Castricum; J. Oostwouder te Alkmaar; K Asma, J. Roosendaal, D. Appel te Enk huizen, W. Zeehuisen, P. J. den Das, G. v. Dijk, G. Stam, I. Beers, E. T. H. Munk te Bergen; M. G. v. Zoonen, J. A. Woud, J- Stolk, K. Sont te Helder; S. Kooij te Wierin- gen; J. Burger te Alkmaar; W. M. C. Kaas- kooper te OosthuizenJ. P. Karsen te Hoorn G. J. Ruig te N. Niedorp. Afgewezen 8. R. K. LYCEUM. Na het Dinsdag en Woensdag J.l. af gelegd mondeling examen, zijn van het R K. Lyceum alhier geslaagd voor bet eindexamen H. B S. (B) mej. Jans Boe kei en de heeren Jan Arntz, Herman de Munk en Joh. Siliacus, de laatste uit den Helder, de anderen uit Alkmaar. Een candidaat werd afgewezen. Hiermee zijn de eindexamens voor 't Lyceum afgeloopen. GESLAAGD. Bij de op 11 dezer te Amsterdam ge houden examens vanwege de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagde voor het examen Kantoorstenograaf 130 let tergrepen per minuut (Nederlandseh) de heer W. Portegijs, alhier. EEN ARME CHINEES. De politie te Enkhuizen arresteerde gister een Chinees, met wien naar uit het politieblad bleek, de justitie nog een appeltje te schillen had. Daar zijn han deltje echter blijkbaar niet voldoende had opgeleverd om de boete te betalen werd voor Jen Te Sen eentge dagen gra tis logies gereserveerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar. NIEUW HOTEL-CAFE-RESTAURANT GEOPEND. Waar in October van het vorige jaar op de Nieuwesloot 55 een huis tot den grond toe afbrandde, daar is thans na een ver bouwing van vier maanden een nieuw pand verrezen. Het is het hotel-café-restaurant „Limbur- gia" van den heer Herm. Smith. Door den aannemer Duinmaijer is het ge heel zeer practisch en met overleg opge bouwd en we hebben geconstateerd, dat hier inderdaad iets goeds is bereikt. Met frissche kleuren steken de wanden goed af bij het mahoniehouten meubilair. De heldere verlichting is aangebracht door de firma Genefaas, terwijl het Excelsiorbiljart door de firma Hoed is geleverd. In de linker-achterhoek is het buffet aan- :bracht met een aantal barstoeltjes ervoor, 'er vervroolijking laat de luidspreker door middel van een pick-up muzikale klanken hooren. Op de bovenverdieping bevinden zich zes ruime kamers, alle met stroomend water. We wenschen den exploitant met zijn nieuwe zaak veel succes. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissementsrechtbank al'hier weroen heden de volgende faillissementen uit gesproken. F. J. Bervoets, koopman te Oudkarspel Rechter-commissaris mr. Ubbens, curator mr. Leesberg. N. van Riel, den Helder, r.c. mr. Ledeboer, c mr Langeveld. D. Koning bloembollenkweeker te Anna- Paulowna, r.c. mr. Krabbe, c mr. de Groot. P. Olij, reiziger en winkelier te Alkmaar, r.c. mr. Ubbens, c. mr. Winnet P. Vrij te Egmond aan Zee, r.c mr. Lees berg, c. mr. Schuurman. R Huisman, groentenhandelaar te Wierin- gen, r.c. mr Krabbe, c. mr. Schoiten. P D. J. Warden te Barsingerhoxn, r c- mr- Ubbens, c. mr. Smal.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2