Qememtecadett Txooatciaal 7lieums Stad en O DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEË HOORN. NOORDSCHARWOUDE. GROOTSCHERMER. Men vertrok eerst In de richting Amsterdam HEILOO. WERVERSHOOF. RUSTENBURG. ZUIDSCHARWOUDE. DE .RIJP. Door den desbetreffenden werkman Oedjes werd verklaard, dat hij het bedrag 0.40 niet op Zaterdag 14 April doch eerst op 17 April had ontvangen Omtrent de soliditeit van verdachte was van de directie der werk verschaffing een loffelijk schrijven ontvan gen. De officier requireerde vrijspraak op grond dat opzet niet was bewezen. Vonnis dito. ONBEDUIDENDE KWESTIE MET EEN STOMP BESLECHT. De 32-jarige Joh Herm. N„ los werkman te Den Helder, stond terecht op grond van het feit, dat hij op 22 April een 17-jarig jongmensch, genaamd J. de Kok, een stomp had toegebracht Het was een soort wraak oefening, omdat de Kok weer een familielid van verdachte had mishandeld. Deze straf oefening had plaats op de Keizersgracht Door verdachte werd de Kok deftig „me neer" genoemd, wat de politierechter nogal belachelijk vond Hierop werd nog een „me neer" gehoord, de 18-jarige Piet Kooyman, die het relletje op de Keizersgracht had bij gewoond. Eisch t 15 boete of 10 dagen. Von nis conform eisch. WEER EEN VALSCHE STEUNGELD- TREKKER? Vi eer stond een arbeider, de 42-jarige Fred. B. uit Grootebroek, terecht ter zake het valschelijk opgeven van genoten inkomsten op de steunlijsten van de werkverschaffing O.m. had B. opzettelijk verzuimd mede te deelen dat hij inkomsten had van couranten rondbrengen. Het gewone gehaspel met betrekking tot den datum van aangifte had ook ditmaal weer plaats Dit is wel het struikelblok voor al de straf vervolgingen daar ter plaatse. Wat betrof de verdiensten voor het cou ranten rondbrengen ontkende onze steunge- nieter alle opzet. Gehoord werd nog de heer G. Rijkens, de uitgever van „Streeker Belang", dat door huisgenooten van Fred B in Grootebroek en omgeving huis aan huis werd bezorgd h 3.50 per week. Waarom heeft u dit niet vermeld in dien staat, vroeg de officier? Vergeten, zei verdachte. Dat wil er bij mij niet in, repliceerde de officier. De heer Boukens, secretarie-ambtenaar, verklaarde nog dat verdachte in verband met die Streeker Belang-geschiedenis van steun was uitgesloten. De officier releveerde, dat verdachte be kend stond als onbetrouwbaar en als drank minnaar, doch voor het overige zag de offi cier geen kans het bewijs voor elkander te brengen en werd vrijspraak gerequireerc. Uitspraak conform. NOG EEN GROOTEBROEKER MET HETZELFDE WATERTJE TER MARKT. Ook de transportarbeider Gerrit B. te Grootebroek zou op den inkomstenstaat val schelijk hebben ingevuld inkomsten, die on juist waren en hooger dan door hem werden opgegeven. Door hem werd eveneens als verweermid. del aangevoerd, dat hij op Donderdag niet met zekerheid kon berekenen, wat door hem werd verdiend. Waarom zet je daaronder dan je handtee- kening, vroeg de politierechter. Het is wel merkwaardig, dat al die ramingen minder zijn en daarom twijfel ik aan je goede trouw. Bovendien heb je niet als inkomsten ver meld de 2.50 die je dochter dis dagmeisje verdiende, waarom niet? Als ik dat geweten had, zou ik 't wel ge daan hebben, repliceerde de verdachte steun trekker. De officier bracht in het midden, dat ver dachte zoo al niet de eerste week, dan toch de volgende weken wel deze extra-gezins verdiensten had kunnen opgeven. Op grond dat verdachte in elk geval de verdiensten van zijn dochter niet had opge geven, requireerde de officier 7 dagen ge vangenisstraf. Verdachte verzocht „voorwaardelijk". Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk met 2 iaar proeftijd ter zake valschheid in geschrifte. NIET BEREID DE BESCHULDIGING TE ERKENNEN. Volgens dagvaarding zou de 44-jarige veehouder Corn H. te Castricum den heer J T, Kuijs, mede aldaar op den Brakersweg woonachtig, op 28 April hebben uitgemaakt voor „oplichter", waarbij de zuster van Kuijs, Griet, tegenwoordig was. Volgens Kuijs werd deze scheldtaktiek reeds geduren de 4 jaar door Kees gevolgd. Vroeger was het koek en ei, maar de kwestie was ontstaan door een maai-machine. - Verdachte zeide gezegd te hebben: Past op dat ze jou niet oplichten! Eisch 10 boete of 10 dagen, omdat de officier Jan en Griet geloofde. Uitspraak conform. De gemeenteraad heeft Dinsdagavond een vergadering gehouden onder leiding van den burgemeester, mr. Leemhorst. Afwezig wegens ziekte de heer Plomper. Allereerst had de installatie plaats van het nieuw benoemde raadslid, de heer G. V. Lampe. Alvorens met de agenda werd begonnen, hield de voorzitter een treffende rede met betrekking tot het overlijden van prins Hendrik. Naar aanleiding van ingekomen adressen in verband ma de regeeiingsmaatregelen tot steunverlaging, deelde de voorzitter mede, dat B en W. door besprekingen met den minister zullen trachten Hoorn (thans in de 4e Klasse) in een hoogere klas te krijgen. De adressen werden in verband hiermede voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een door den heer Plomper (s. d.) in de vorige zitting gemaakte opmerking, dal bij den aanbouw van het nieuwe badhuis ondeugdelijk hout zou zijn geleverd, waren een paar adressen ingekomen van de firma Van Doornik en Zuidweg te Hoorn en de firma 1 lagen te Hoorn, dat door eerstgenoemde geen hout is geleverd en door de tweede firma, dat slechts één kut>. mettr zand voor het badhuis was geleverd. (Er is een groote hoeveelheid noodig geweest). Een en ander gaf den heer Dorhout (v. d.) aanleiding om op te komen voor de Hoom- sche leveranciers. Door spr. wend voorgestel voortaan (in aansluiting met het gemeente bestuur te Alkmaar) de volgende clausule in de bestekken op te nemen: „Aan onderaannemers, fabrikanten of leve ranciers mogen geen werken of leveringen op- of overgedragen worden dan nadat de voordracht daarvoor van den aannemer door de directie zal zijn goedgekeurd". Door den raad werd van verschillende zijden instemming betuigd. Besloten werd, dat deze aangelegenheid in de commissie voor openbare werken nader onder de oogen zal worden gezien. Aan de orde kwamen nu de voorstellen inzake de gemeentebegrooting, dienst 1934, naar aanleiding van de door Ged. Staten gemaakte opmerkingen en in verband daar mede de aangehouden bezuinigingsvoorstel len betreffende het voorbereidend lager on derwijs. In een nota aan den raad geven B. en W. de voorgestelde wijzigingen weer en zij komen tot een verhooging van de inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst tot een bedrag van f 49.331.52. De voorgestelde wijzigingen in de inkomsten en uitgaven van den kapitaaldienst wijzen een bedrag aan van 58.533 42. Allereerst kwamen in behandeling de voorstellen ten aanzien van het voorbereidend onderwijs. De raad besloot voorloopig niet tot opheffing over te gaan, doch de bezuini gingsvoorstellen ter kenn,s van Ged. Staten te brengen. Ten aanzien van de wethouderssalarissen werd besloten in overeenstemming met den wensch van Ged. Staten het advies te geven deze te bepalen op f 1250. Het salaris beJn"'t thans f 1800, waar van vrijwillig f 20 vordt teruggestort. Hierna werden d> voorstellen in hun ge heel en daarmede de suppletoire begrooting zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de orde kwam vervolgens een prae- advies op een verzoekschrift van het bestuur van de handelsavondschool om subsidie. Bij ce behandeling der gemeentebegrooting is een voorstel van B. en W. tot intrekking van het gem. subsidie uit een oogpunt van bezuiniging, verworpen. B. en W. stelden nu voor voor het jaar 1934 een subsidie te ver- leenen van 700 en om aan de vereeniging machtiging te verleenen om aan het batig saldo van de rekening over 1932 ad 860.73, de volgende bestemming te geven: le een bedrag van 350 over te brengen naar de rekening over 1934 tot dekking van de kosten van de eerste helft van den cursus 1934/35; 2e een bedrag van 510.73 te gebruiken ais schoolfonds Als voorwaarde wordt gesteld, dat de vereeniging over het jaar 1934 een vergoeding van f 490 betaalt voor het ge bruik van lokalen. Goedgekeurd. Na uitvoerige discussie werd op voorstel van den heer Dorhout (v. d.) besloten de aanschaffing van een nieuwe grasmaai- machine (kosten 1035) aan te houden. Het voorstel tot aanschaffing van een transportbreek- en sorteerinrichting aan de gasfabriek werd aangenomen (kosten 1000). Benoeming van een wethouder. De r.-k. raadsfractie becritiseerde scherp de houding vau de linksche fractie, welke de vorige maal bij de verkiezing van een tijdelijk wethouder door initiatief van de s. d. a. p. deze groote fractie uit het dag. bestuur heeft gehouden. De heer Dorhout (v. d.) verklaarde, dat zijr. fractie zich de benoeming niet door de s. d a. p. laat voorschrijven. Bij eerste stemming was de uitslag: de heer Spaander (v. b. tijdel. wethouder) 6 st de heer Smits (r.-k.) 6 st.; de heer v. d. Plas (c. h.) 2 st. Bij tweede stemming werd de heer Spaander met 8 tegen 6 st. gekozen. De heer Spaander nam de benoeming aan met een vrij uitvoerig betoog, waarin hij. wijzende op de ernstige tijden, een beroep deed op den gemeenteraad. Dinsdagmiddag heeft op het gemeen tehuis een conferentie plaats gehad tusschen werkgevers, werknemers en de colleges van B. en W. der gemeenten Zuid6charwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel, met den inspecteur der rijkswerkverschaffing, den neer Kikkert waar de loonen werden besproken in verband met de eventueele plaatsing van werklooze landarbeiders in de bedrijven der tuinders. Door de arbeiders en de werkgevers werden adviezen uitgebracht, waarna door de ge meentebesturen en den inspecteur de bespre kingen werden voortgezet. Naar verluidt is men besloten het loon vast te stellen op 16.50 iper week, waarvan door den werkgever twee derde en door de overheid een derde gedeelte wordt betaald. Door dit besluit is de loonregeling alzoo lag^r dan te Broek op Langendijk en St. Pancras, waar 18.per week wordt be taald. Naar alle waarschijnlijkheid zullen aan stonds aldaar, nu de aaraappelcampagne zoo goed als afgeloopen is, wederom bespre kingen worden gehouden ter nadere regeling, waarbij zeer zeker rekening zal worden ge houden met de voor de noordelijke gemeenten vastgestelde loonen. Vormen kinderen in den regel een dank baar publiek om er mede uit te gaan, in niet mindere mate is dit het geval met ouden van dagen. Dit ondervond de commissie van voorbereiding te Groot-Schermer Dinsdag j.1., toen zij begunstigd door prachtig zomer weer voor de eerste maal met de 65-jarigen en ouderen voor een dagje naar buiten ging Te ongeveer 10 uur des morgens vertrok het gezelschap, bestaande uit ruim dertig per sonen per autobus van de firma van t Hof en Ton, begeleid door dr. Koppen, terwijl mede aanwezig was de wijkzuster, mej Tienstra, zoodat bij eventueele medisch hulp, de deskundigen onmiddellijk aanwezig wa ren. met 't doel Schiphol, waar begrijpelijker wijze met bewondering de vliegtuigen, het dalen en stijgen werden aanschouwd Bij Je rondleiding onder deskundige leiding kre gen we nog het toppunt van vliegtuigtech niek, de F 36 te zién. Hierna werd in Am sterdam den middagmaaltijd gebruikt en vervolgens een bezoek gebracht aan 't Noor derbad te Zandvoort. waar 't op het ruime terras een heerlijk zitje was. p Werd lang zamerhand tijd richting Groot-Schermer te gaan. Nog werd een prachtige rit rondom Haarlem gemaakt en de terugtocht aan vaard. Te ruim 9 uur arriveerde het gezelschap te Groot-Schermer, waar vele belangstellen den de bus stonden op te wachten. Met genoegen kan de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering op haa; werk terug zien, 't is geweest een schitteren de dag, die gelukkig zonder de geringste stoornis tot aller genoegen is verloopen. Een woord van dank aan de burgerij van Groot- Schermer, die door haar milde bijdragen dit uitstapje mogelijk maakte. Ook den heer dr Koppen dank voor zijn assistentie op dezen uitgaansdag, terwijl we den chauffeur der bus niet mogen vergeten, die op prettige wijze het gezelschap heeft gereden. Dinsdagmiddag geraakte aan de Hut alhier het 4-jarig knaapje van den heer K te water. Hulp was niet aanwezig en telefo neerde men reeds om een dreg naar 't raad huis alhier. Persoonlijk begaf de burge meester zich naar de Hut en toen deze al daar arriveerde, had de moeder, die rade loos van angst in het diepe water was ge sprongen, het jongetje gegrepen, waarvan de levensgeesten reeds bleken geweken, doch de ijlings ontboden geneesheer dr. Heringa wist door kunstmatige ademhaling de levens geesten wederom op te wekken. Echter leert dit geval, dat een dreg in die omgeving niet gemist kan worden. De vereeniging Volkshuisvesting ,.Hei- loo" hield Dinsdagavond haar jaarvergade ring in de „De Rustende Jager". De voorzitter, de heer K. Veldkamp, her dacht bij de opening den overleden secre taris, wijlen den heer J. Krom, die vanaf de oprichting zijn beste krachten gaf voor de vereeniging. De heer P. A. Holtes bracht het jaarver slag uit. De huren kwamen stipt binnen. De regeering werkte niet mee om goedkoope vo'kswoningen te krijgen. De voorzitter bracht den heer Holtes, die onverwacht het secreariaat moest over nemen, dank voor zijn toewijding. Daarna werd op de aandeelen 4 pet. rente betaald. Aangeboden werd de winst- en verlies rekening en de balans over 1933. De gebou wen (zes woonhuizen met erven) zijn ge taxeerd op 29532 2214. Afschrijvingen waren 1591.80 gulden. Onderhondsfonds 594.4714. Aan huur is ontvangen 1485.50. De balans sloot in ontvangsten en uitgaven op 30995.64, de verlies- en winstrekening oo 2011.74. In Den Haag, waar men alles klaar maakt, was alles goed gekeurd. De heeren K. Veldkamp en P. A. Holtes werden bij acclamatie als bestuursleden her kozen. Voor de vacature-Krom werd omdat men bang is, dat de gekozene zal bedanken een 3-tal personen naar voren gebracht Het bestuur kreeg mandaat om hen te pol sen en uit dat 3-tal een bestuurslid te be noemen. Bij de rondvraag werden nog een paar vragen gesteld, waarna sluiting volgde. Thans heeft ook de neutrale midden- standsvereeniging „V.E.M.L" een commissie benoemd voor de winkelweek in samenwer- king met de Hanze en V.V.V. In de commis sie zijn benoemd de heeren J. J. Korstanje, J. Jansen, A. Roest en D. de Groot. In verband met een alhier vermoedelijk plaats gehad hebbend misdrijf tegen de zeden, heeft de politie een arbeider gear resteerd. Deze is naar het Huis van Bewa ring te Alkmaar overgebracht. De kermis behoort weer tot het verleden. De drukte was zoo overstelpend als in geen jaren het geval was. In het café Mol gaf het muziekgezelschap The Jolly Boys uit Hoorn voor een steeds volle zaal schitterende mu ziek; in het café Kok zorgde het gezelschap van Plevier van Oterleek voor dansmuziek waar ook steeds een volle zaal was. Zondag waren er voetbalwedstrijden om een lauwertak en medaille, uitgeloofd door den caféhouder Mol. Daarvoor had V.V d. voor het 2e Oudorp uitgenoodigd, dat met 21 verloor van Ursem; voor het 1ste was Koedijk uitgenoodigd, uitslag .11. De lau wertak werd 's avonds met een toespraak door den heer P. Stroomer aan de gasten overhandigd. Maandag werd er gespeeld om een me daille uitgeloofd door den caféhouder Kok Hiervoor was Alcmaria uitgenoodigd, welke met 52 door Ursem werd gewonnen. Heden werd aanbesteed het bouwen van een boerderij voor rekening van de geza menlijke kerkvoogdijen Schermerhorn en Ur sem, waarvoor zeven biljetten waren ingele verd: Schotsman te Schermerhorn 5950; G. Jonker te Ursem 5066; D. Kooij te Ur sem 5428; P. Kramer te Avenhorn -5513; firma Bruinsma te Enkhuizen 5693; A. Slot te Beemster 5837A. Kroonenburg te Heiloo 6521. Gegund aan den laagsten in schrijver. Naar wij vernemen, heeft de scholier P. K. dezer dagen een moedige daad ver richt, waardoor hij zeer zeker het leven van een ouden man heeft gered. De jongen bezoekt de Openbare Lagere school te Heerhugowaard, waaheen hij zich dagelijks per fiets begeeft. Bij den overweg in den Hasselaarsweg zag hij een ouden man wandelen, die zijn aandacht had gevestigd op eenige menochen, die aan het hooien waren. De oude heer is vrij erg doof, zoodat hij den aankomenden trein niet bemerkte. De jongen zag het aankomen, dat de heer Gr. door den trein zou worden gegrepen, als niet dadelijk iets werd gedaan. Zonder zich te bedenken heeft hij zijn rij wiel in den steek gelaten en smaakte het ge noegen den ouden heer Gr. van een wissen dood te redden, waarbij redde en geredde van den spoordijk aftuimelden. 'Naar we vernemen if vanwege het Algemeen burgerlijk armbestuur deer gemeente candidaat gesteld voor lid van het bestuur van de maatschappij tot be vordering van nijverheid te de Rijp, de heer L. Visser, ai daar. VERKORT JAARVERSLAG OVER 1933 VAN DE AFD. ALKMAAR VAN HET NED. GENOOTSCHAP TOT ZED. VERBETERING DER GEVANGENEN. „Hoe zou, waar alles gist en woelt in dezen geweldigen tijd, hoe zou een werk, zoo belangrijk en zoo zeer met allerlei opvattingen nauw verbonden thans tot een voorloopige afsluiting gekomen zijn". Uit: Het Reddingswerk der Toekomst. Dr. P. B. de H Inleiding. De woeling en gisting van dezen tijd zich weerspiegelende in de groote onzekerheid op geldelijk- en werkgebied oefenen ook hun ongunstigen invloed op het Reclasseerings- werk uit! Er zijn bij dat werk groote geldelijke moei lijkheden, die direct verband houden met die van den Staat (het niet meer of zeer schamel toekennen van subsidie's) waardoor het Re- classeeringswerk meer dan ooit op particu lieren steun is aangewezen en daarnaast is ei ook helaas veel meer misdadigheid en is de stijgende lijn daarvan nog niet tot stil stand gekomen. De crisistoestand met de daaruit voortge komen speciale wetten en verordeningen maakte menigeen, die in meer normalen tijd tot de „brave burgers" zou hebben behoord tot „wetsovertreder". Iedere reclasseerder ervaart dat het funeste leegloopen voor tal van jongeren en ook voor ouderen inderdaad des duivels oorkussen is. Het brengt hen tot verkeerde daden en in handen van den rech ter. Alle goed bedoelde pogingen voor het brengen van ontspanning en het geven van gelegenheid voor studie en ontwikkeling kunnen niet de reeruteering van tal van wetovertreders uit het leger der werkeloozen tegen houden. Reeds in normale tijden levert de groep der losse werklui van wie een deel telkens periodes van geen werk kent een groot per centage van de strafrechterlijke gestraften op en in dezen abnormalen tijd ontkomt boven dien een deel der bekwame vakarbeiders nu noodgedwongen steuntrekkend niet aan den nadeeligen invloed van het niets doen, aan het leiden van een bestaan zonder doel, zonder hoop op een spoedige verbete ring, zonder het kunnen zien van het einde! De Werkverschaffing tracht daaraan tege moet te komen, maar slaagt daarin slechts gedeeltelijk, omdat geen doorloopend werk aan allen, die gaarne zouden willen werken, kan worden verschaft en omdat niet ieder in aanmerking kan komen voor een te werkstel ling. Alleen in het kamp der reclasseerders heerscht allerminst werkloosheid, integer» deel. Maar er is geen vreugde over dat vele werk! Iedere inkrimping daarvan zou die vreugde wel geven, omdat het beteekenen zou een verbetering van de werkmogelijk- heid in de Mij. on een daling van de vloed golf der misdadigheid, die nu ons land over stroomt en die de regeering ernstig doet overwegen om gesloten strafgestichten weer te heropenen. Komende tot ons eigenlijk jaarverslag zal het niemand verbazen, dat het afgeloopen jaar alweer een hooger cijfer geeft voor het aantal uitgebrachte voorlichtingsrapporten en dat in weinige jaren dat aanial verdub beld is! Sinds 1928 stijgen, met een enkele inzinking in 1932, voortdurend de voorlich tingsrapporten. De reeks is 1928 70; 1929 93; 1930 111: 1931 125; 1932 94 en 1933 141 stuks. Evenals in andere jaren geven wij in dit verslag een overzicht van het totaal aantal uitgebrachte rapporten door den zorg van den ambtenaar der Kinderwetten J. H. Wig- gers, opgemaakt en kunnen niet nalaten daaraan toe te voegen, dat zulks steeds tot groote tevredenheid van de autoriteiten, die opdrachten gaven, is geschied en dat, naast he ook voor onze afdeeling verrichte rap- porteeringswerk. door hem verschillende werkzaamheden zijn gedaan, die do taak van het bestuur hebben verlicht en waarvan wij met erkentelijkheid gewag maken, omdat ze onverplicht werden uitgevoerd Komende tot de verdeeling der 141 voor lichtingsrapporten was deze als volgt: In opdracht- of op verzoek van Procureur-generaal bij het Gerechtshof Amsterdam Rechtbank te Alkmaar Politierechter 20 Rechter-Commissaris v. strafzaken te Alkmaar 60 Officier van Justit.e Alkmaar 47 Officier-Commissaris b> d. Zeekrijgs raad Willemsoord1 Ambtenaar van het O.M. b. h. Kanton gerecht Alkmaar1 Afd. Aikmaar v. d. het Ned. Genoot- schau, enz6 Afd. Hoorn der R K. Reclasseering 2 Totaal 141 De stijging van het aantal rapporten werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de meerdere opdrachten van Rechter-Commissaris 60 (in 1932 48); Officier van Justitie 47 (in 1932 20) en de 6 door de afd. Alkmaar van het Genootschap overgenomen aanvragen voor het uitbrengen van een rapport door verdedi gers gedaan; (in 1932 geen). De conclusies dier rapporten waren, dat 7 maal advies werd gegeven de zaak niet te vervolgen 12 maal idem om tot voorwaardeijke niet vervolging over te gaan. 1 maal idem tot oplossing van een on voorwaardelijke geldboete. 77 maal idem tot voorwaardelijke straf oplegging, waarbij 11 maal als bijzondere voorwaarde het opleggen van een schadever goeding werd voorgesteld; 4 maal de ver plichte opname in een Reclasseringsinrich ting en 4 maal naast de voorwaardelijke ge vangenisstraf het opleggen van een geld boete gewenscht werd geacht. 3 maal werd een gecombineerde strafop legging (onvoorwaardelijke en daarna nog een voorwaardelijke gevangenisstraf) noodig geoordeeld. 1 maal tot overdracht van een andere re- classeeringsvereeniging. 36 maal werden alleen inlichtingen ver schaft zonder bepaalde voorstellen. 1 rapport was aan het einde van het jaar nog niet ingediend. Ten slotte werd in 3 gevallen de beoor deeling der reciasseeringskansen niet moge lijk geacht zonder een vooafgaand psychia trisch onderzoek, hetwelk nader zou vast stellen of het vermoeden van een bestaande geestelijke afwijking juist was. Voorwaardelijk veroordeelden, voor waardelijk niet vervolgden en voor waardelijk invrijhe'xdgestelden. Op 1 Januari 1933 stonden in totaal on der het toezicht onzer afdeeling 45 mannen en 2 vrouwen. Gedurende dat jaar werden 24 mannen en 1 vrouw aan ons toegewezen; voor 4 man nen moest ten uitvoerlegging van de straf worden verzocht wegens ernstige overtre- ring hunner bijzondere voorwaarden, ter wijl van 16 mannen en 2 vrouwen de proef tijd met gunstig resultaat verliep. Aan het einde van het jaar bleven nog onder ons toezicht staan 49 mannen en 1 vrouw, waar van 43 man tot de groep voorw. veroordeel den; 6 mannen tot de voorw. niet vervolgden en geen tot de voorwaardelijk invrijheidge- stelden behoorden. Het nut en de waarde van een voorwaar delijke strafoplegging en niet vervolging spreken voor zichzelf bij de beschouwing van bovenvermelde cijfers, maar dit resultaat zou stellig niet zijn bereikt, indien onze verschillende tcezichthoudsters en toezicht houders zich niet zooveel moeite getroosten om de aan hun zorg toevertrouwde gevallen te doen slagen, waarvoor wij hier aan hen onze hartelijken dank brengen, die ieder meet beschouwen als te zijn persoonlijk be tuigd. Enkele speciale gevallen willen wij even apart belichten. Onder de voorwaarde- 51. Intusschen stapten Piet en Drein vol trotsch de muziekzaal binnen. Ze zagen er niet zoo heel netjes uit, zoodat de men- schen allemaal naar hen keken. Maar daar trokken ze zich niets van aan. „Die menschen zijn niets gewend", zei Drein tot Piet, 52. 't Concert was nog niet eens begonnen, toen Piet een me neer, die voor hem zat, begon te plagen, door hem telkens in zijn nek te blazen. De meneer werd boos en haalde de politie er bij.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7