e DREIN DRENTEL EN PIET PRIKK.E£ £attds en JmhBouw Xcovtitciaal 'llieuws !Bmnen£aitd LANGENDIJK. HEILOO. OUDE NIEDORP HOORN. KOEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. ZUIDSCHARWOUDE. DE STEUNVERLAGING. En de haren. Zware straf geëischt. De officier van justitie, mr. van Arkel schetste verdachte als een geraffineerd op lichter en eischte één jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Th. J. Eskens betoogde, dat de advertentie op zichzelf niet „listiglijk is geweest, zooals verdachte ten laste is ge legd Misschien heeft meende pleiter verdachte wel degelijk langs legalen weg in het bezit van 't geld der weduwe willen ko men door haar te trouwen! Hij kreeg daar toe niet de gelegenheid omdat hij werd af gewezen. Overigens trok pleiter de geraffi neerdheid, waarvan zijn cliënt beschuldigd was, in twijfel, omdat hij referenties had op gegeven, welke indien daarvan gebruik ge maakt was. verdachte noodlottig zouden zijn geworden. Pleiter drong tenslotte op cle mentie aan. Vervolgens stond de 22-jarige electro technicus terecht, die het hart van een 19 jarige dienstbode had weten te winnen, daarbij gebruik makend van het door hem fantaseerde verhaal, dat hij Eddy Brown bij een auto op na hield. tte, ingenieur bij Werkspoor was en er President, tot het als getuige gehoord meisje: U vond het zeker prachtig om een man met een wagen te hebben (hilariteit). De bedragen, welke verdachte, wien in 1932 door den politierechter een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes maanden was opgelegd, het trouwlustige meisje af handig had gemaakt ongeveer zestig gui- den in totaal waren hem ook in dit geval door haar uit medelijden uitgekeerd, medelij den, dat hij had weten op te wekken door als kostbare waarheid opgedischte fanta sieën, waaraan zelfs een buikoperatie te pas kwam. Ook hier achtte de officier van justitie de gepleegde feiten zeer ernstig, vooral daar verdachte een eenvoudige dienstbode tot zijn slachtoffer gemaakt had. Hij eischte acht maanden gevangenisstraf. De verdedigster, mej. mr. C. Hoogland, deed uitkomen, dat uit het over verdachte uitgebrachte reclasseeringsrapport feitelijk te constateeren valt, dat hij geestelijk niet normaal is. Verdachte, die een flinke vrouw heeft, toont veel berouw over zijn daad. Met deze feiten rekening houdende drong pleiter er op aan dat de rechtbank het nog eens met een voorwaardelijke veroordeeling probeeren zal. Voor het geval de rechtbank gevangenis straf mocht opleggen vroeg pleiter de uiter ste clementie. Uitspraak in beide zaken 24 Juli. DE AARDAPPELINVOER IN DUITSCHLAND. Stijging seizoensverschijnsel. De Duitsche invoer van aardappelen was reeos in Mei tegenover <Je voorgaande maand van 12.840 dubbele centenaars met een waar de van R M. 122.000 op 88.162 dubbele cente naars inet een waarde van R.M. P66.000 aan merkelijk gestegen. Daarna steeg hij in Juni tot 372.253 dubbele centenaars met een waarde van R.M. 3.634.000. Deze stijging is echter slechts een normaal seizoensverschijn sel. Uit de volgende tabel is te zien, dat Duitschlands invoer van jonge aardappelen in den loop van het jaar ten minste tot einde Juni slechts weinig hooger was dan in den zelfden tijd van het vorige jaar. De maand Juli zal echteT tegenover dezelfde maand van het voorgaande jaar waarin 122.693 dub bele centenaars geïmnorteprd werd een aan zienlijke vermeerdering van den invoer aan wijzen. 1933 1934 in dubbele centenaars R.M. Januari 10.845 9.011 46.000 Februari 25.234 18.207 113.000 Maart 3.088 16.281 99 000 April 32.924 12 840 122.000 Mei 74.338 88.162 966.000 Juni 333 560 372.253 3.634.000 Totaal 480.889 516.754 4 980.000 In de eerste helft van het loopende jaar wijst de Duitsche aardappeleninvoer in ver gelijking met de eerste helft van 1933 een geringe vermeerdering van 480.889 dubbele centenaars, met een waarde van R.M. 4,44 millioenen aan tot 516754 dubbele cente naars, met een waarde van R M 4,98 mil- lioen. De invoer uit Italië, het belangrijkste land van herkomst, is van 325 662 tot 373.825 dubbele centenaars verhoogd, terwijl de in voer uit Nederland, de tweede leverancier, met 103.957 dubben centenaars tegen 104.444 dubbele centenaars, bijna onveranderd is ge bleven. Verder werd in de eerste helft van dit jaar uit Polen 21.586 dubbe centenaars tegen 26.566 dubbele centenaars en uit Bel gië 4.148 regen 4.943 dubbele centenaars ge- importeerd. DE LANGENDIJKER GROENTEN. VEILINGEN Wat 't verloop van de prijzen der Schot- sche muizen betreft (deze vormen nog altijd het leeuwenaandeel van den aardappelen- aanvoer), daarover viel deze week niet te klagen. De partijen van puike kwaliteit wer den aanvankelijk tot 5 verkocht en later brachten ze zelfs 5.30 tot 5.50 op, onge twijfeld als gevolg van de verminderde hef fing. Was aanvankelijk een belangrijk aan tal aanvoeren voor 4 verkocht, bestaande uit partijen, die niet in dezelfde mate de kwaliteiten bezaten van de eerstgenoemde, iater brachten ook die 4.20 tot 7 4 40 op. Voor drielingen werd tijdens de hoo- gere heffing 2 tot 2.40, later 2.10 tot ruim 7 3.betaald. Schoolmeesters stegen van 3 tot 3.20 a 3.40. Blauwe eigenheimers brachten goede prijzen op, n 1. f f 5eiR«nheimers 7 4.20 tot 4.60. Evenwel, de tuinders zijn nog maar weinig tevreden, daar het beschot, op enkele uitzonderingen na, sterk tegenvalt. De aanvoer beliep 183 spoorwagens Een bijzonder scherpe prijsdaling trad in voor tomaten. Aanvankelijk bleek al een ach teruitgang van 72.50 tot 7 3, vergeleken met de laatste noteenng der vorige week, zoodat nog gem.ddeld 7 12 voor A-kwaliteit kon wor de a bedongen. Successievelijk liep de prijs echter naar omlaag, zoodat op het laatst dei week 7 4.20 tot 5.10 werd betaald! Andere soorten vertoonden hetzelfde beeld: B liep in prijs achteruit van 13.50 op het eind der vorige week tot 7 5 nu; C van 7 13 tot 7 3.40 en CC van 7 7.20 tot f 2, terwijl deze soort soms onverkoopbaar was! Aanvoer 70.000 K.G. Voor bloemkool was de stemming beter bij grooteren aanvoer. Mooie, groote eerste soort, die aanvankelijk 6.50 tot 7 9.60 op bracht, liep tot 11 f 13 op. Kleinere en iets afwijkende kwaliteit werden verkocht voor 7 4 tot 7 8. Voor tweede soort werden maar lage prijzen besteed, n.1. vrm 7 1 50 tot 7 3. De aanvoer beliep 25.000 stuks. De aanvoer van roode kool was ook «tij gende De prijzen bleven echter onbevredi gend. De mooiste van de meest gezochte grootte, die aanvankelijk nog ongeveer 7 4 opbrachten, zakten later tot 3 i 7 3.50. Grootere werden voor 2 tot 2.80 ver kocht. Er werden 13 spoorwagens van die kool verhandeld. De aanvoer van gele kool was nog gering. De prijzen varieerden van 7 3.80 tot 7 5. Ook kwam er nog weinig witte kool ter markt. Toch was de prijs zeer matigjes, n.1. 7 3 tot 7 3.60. De verschillende koolsoorten zijn meest alle voor het binnenland bestemd Met de wortelen was en bleef het misère. Veel van de aangevoerde boswortelen brach ten den minimumprijs van 7 1 50 op F.en deel werd voor iets hoogeren prijs verkocht, die echter niet boven de 7 2.30 uitging. Losse wortelen brachten 7 1 tot 7 2.10 op. De aanvoer van zilveruien nam toe. In den prijs der zilvernep kwam maar weinig verandering, de meeste werd voor 7 6 tot 7.20 verkocht. Drielingen brachten 7 2 tot 7 2.80 op en voor uien werd slechts 7 1 tot 7 2 betaald. Met den grooteren aanvoer van slaboonen daalden de prijzen. Brachten ze aanvankelijk nog ruim 7 28 op, later werden ze voor ge middeld 7 14 verkocht. Peulen werden voor lage prijzen verkocht, n.1. 7 3. Voor druiven (Frankenthalers) werd 7 51.70 betaald. REGELING VOOR PEULVRUCHTEN. De bekendmaking van óe regeling voor peulvruchten wordt a.s. Zaterdag verwacht. KENNEMERLAND. In de afgeloopen week is de aardbeien campagne geëindigd, hoewel het de laatste week niet veel op het lijf had. Er zijn ons nog geen cijfers over de totale opbrengst en gemiddelde prijzen van de vei lingen in Kennemerland (Beverwijk, Heiloo en Castricum), doch wel weten we dat de op brengst tegen is gevallen, hoewel Beverwijk (en omgeving) en Castricum, (gezien de ver zengende hitte gedurende het seizoen) niet tegenviel. Heiloo is bitter tegen gevallen, (hoewel ook dit niet uit de aanvoer op de veiling blijft), want een belangrijk contigent der aanvoer komt uit Schoorl en de Egmon- den. Hoe het ook zij, het staat wel vast dat de gemiddelde prijzen hooger waren dan het vorig jaar. Aan de groenteveilingen was vrij bedui dende aanvoer, hoewel men meer tot het besef schijnt te komen dat men beter uitschot kan thuis houden. Wat de prijzen betreft, deze waren aan schommeling onderhevig. Wan neer we dan ook prijzen gaan noemen, dan zijn dat de gemiddelde over de laatste week. Bloemkool, waarvan de goede kwaliteit nog al in trek was, kon op een gemiddelden prijs boogen van 7 6.50 a 710 per 100 stuks en een neiging tot prijsverhooging. Postelein maakte een slechte week mee. Wat nog werd verkocht en dat was niet veel gold f 0.10 a 70.20 per kist en veel aanvoer kon niet den minimum-iprijs halen. Met Sla was het weinig beter. Alleen le kwaliteit en voor zoover de kooplust bevre digend was en dat is gauw het geval) gold nog wat, doch een groot deel gold óf niets, óf bitter weinig. De prijzen waren 7 1 h 72 per 100 stuks. Een uitzondering op den regel is Rabarber. Rabarber is best te plaatsen en regel is dan: een hooger prijs. Ook deze keer 7 3 a 75 per 100 bos. Bospeen was goed te plaatsen, voor zoo ver mooie fijne peen. Grove soorten hadden weinig belangstelling. De noteering was pl. m. 7 4 k f 7.50 per 100 bos. Komkommers beginnen los te komen. Daardoor ging de prijs terug en voor 2e soort was weinig interesse. De prijzen waren (voor le soort) f 2.50 a 7 4 per 100 stuks Door de enorme hitte kwamen groote partij en 2e kwaliteit peulvruchte los en alleen voor le soort was eenige belangstelling. We no teerden voor doperwten 7 9 a 7 12. Capucij- ners 7 8 a 7 13, Raspers 7 15 a 7 20 per 100 Kg. Spercieboonen, hoewel nog zeer mi- nium van den kouden grond beginnen toch meer los te komen. De prijzen bleven nog op peil, nl. 7 26 a 7 30 per 100 Kg. Snijboonen werden nog spaarzaam aangevoerd en toch ging de prijs terug, de prijzen waren 7 25 h f 33 per 100 Kg. Hoewel de aanvoer van tomaten nog niet groot is, ging de prijs terug de prijs was pl.m. 7 8 a 7 13 per 100 K.G, Den aardappelenhandel gaat het tot heden goed. met prijzen van 7 4.50 tot 7 6.50 per 100 Kg. In den fruithandel komt kentering, aard beien verdwijnen (in de laatste week was de gemiddelde prijs van 7 16.20 tot f 19 doch bessen en frambozen werden ruim schoots aangevoerd. Besren, zoowel, rood, zwart als wit golden niet hoog, nl. 7 0.15 a 7 0.30 per slof en frambozen worden voor al le prijzen verhandeld. We wagen ons niet om een gemiddelden prijs te noemen. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke be spreking. V olgens het verslag van de Gemeenschap- >ehjke Gas- en Electriciteitsbedrijven voor in trend iik pn Panrroc - *<<vviiiviiviiciA.Ul II VC -angendijk en St. Pancras bleef het ga: bruik vrijwel gelijk. Het eerste halfjaar gasver- v j— »"-i voioic u-mi i-dar gaf KHYttriM^ tn?ri*ke stllRing te zien van ruim IVUUU M». of 5 procent; daarna s, ~A~~ K'wan, oaarna trad echter D^rroV,?™^ Vanii! fumpingsprijzen voor petroleum een geleidelijke daling in. zoodat de vooruitgang van het verbruik door parti culieren slechts 1616 M*. of 0.2 procent be droeg. Opgemerkt wordt, dat tegen dum- pingsprijzen weinig valt te doen; aiieen be staat de zekerheid, dat dit maar een tijdelijk verschijnsel zal zijn, daar het onmogelijk is. lang door te gaan met levering beneden den kostprijs. Om het verbruik uit te breiden, wordt vastrecht-tarief aangemoedigd. Het aantal vastrecht-verbruikers vermeerderde van 551 op 760. Het aantal geplaatste meters verminderde met 31 tot 2499. waarvan 1536 voor licht- en kookgas, 855 voor muntgas, 7 voor industriegas en 101 voor kachelgas. De gemiddelde kolenprijs over het afge loopen jaar was f 8.30 tegen 9.60 het vorige jaar. De cokes bracht gemiddeld 46,3 cent per H L. op tegen 53.5 cent het vorige jaar. Ten aanzien van het Electriciteitsbedrijf wordt de volgende opmerking gemaakt: „Waar de geldelijke uitkomsten van het tuin bouwbedrijf zoo mogelijk nog slechter wa ren dan het voorgaande iaar, kon het geen verwondering wekken, dat deze slechte gang van zaken zich weerspiegelt in het electrici- teitsverbruik. Het lichtverbruik daalde met niet minder dan 13967 kwh; daarentegen steeg het klein krachtverbruik door eenige meerdere bedrijvigheid (nieuwe bruggen bouw) met 6435 kwh. en het groot-stroom- verbruik met 1370 kwh., zoodat het verbruik van particulieren verminderde met 6162 kwh. of 1.5 procent. In verband met dezen achter uitgang werd besloten den grondprijs van het bestaande vastrechttarief met 5 cent te ver lagen en op 18 cent te brengen, om zoodoende het verbruik te stimu'eeren. Dat er dadelijk veel belangstelling voor dit verlaagde tarief bleek te bestaan, kon hieruit blijken, d3t het aantal van 25 tot 332 steeg. Het aantal plaatste meters bedroeg 2464, waarvan voor licht en 165 voor kracht. De winst van het gasbedrijf bedroeg f 2437.75 en die van het electriciteitsbedrijf 7 4745. Voorgesteld wordt, in afwijking van de gemeenschappelijke regeling de geheele winst uit te keeren aan de gemeenten, in ver band met de eischen, welke de tegenwoordige omstandigheden aan de gemeentekassen stellen. Verschillende arbeiders, die bij de werk verschaffing in de Wieringermeer te werk waren gesteld, zijn thuis gebleven uit proteJ tegen de lage loonen, die bij het zware grond werk voor het draineeren worden verdiend. Er werd de laatste weken slechts 6.80— f 10 thuis gebracht. Na een korte ongesteldheid is Dinsdag overleden de heer R. van Heijst, rector van de Sint Willebrordus-stichting, alhier. De overledene, die ook buiten de stichting vele vrienden had, bereikte den leeftijd van 35 jaar. Door den heer R. Mul werden heden de eerste snijboonen van de koude grond (na- tuurboon*n) aan de veiling aangevoerd De kwaliteit was mooi. De prijs was 7 0.28 per K.G. Van verschillende zijden klaagt men over de fietsers, die het de wandelaars onmogelijk maken om langs den Rijksstraatweg rustig ie wandelen Ffet zijn voornamelijk jongens, die op race-fietsen jakkeren. Hoewel we die klacht kunnen billijken de vorige week hebben we 3 aanrijdingen gezien moet mei: toch niet uit het oog verliezen, dat de fietspaden voor de fietsers en niet voor de wandelaars zijn. Toch is er voor de wande laars weinig gelegenheid om rustig te wan delen. Naar wij vernemen, waren op Zaterdag 7 en op Zaterdag 14 Juli 11. respectievelijk 5 en 6 arbeiders uit deze gemeente te werk gesteld bij de centrale weikverschaffing in den Wieringermeerpolder. De agenten van politie W. Scheper en M. J. Stapel alhier zijn benoemd tot buiten gewoon gemeenteveldwachter dezer ge meente. Dinsdag was de lang verbeide dag dat de autotocht met de ouden van dagen zou plaats hebben, aangeboden door de afd. van den Bond voor Staatspensionneering. De heeren C. de Frenne, Jb. Kramer. Jb Groot, A, Appel, Jb. Lek. K. Bosen T. Kok stelden hun persoon en auto gratis beschikbaar en de bus van de wed. Spaan was aangenomen 's Morgens om 9 uur trok men de gemeen te uit in de richting Alkmaar, met als verste punt Hilversum. Onder de gemeente Heems kerk werd aan den Provincialen weg ha.t gehouden en werden door het bestuur en een drietal begeleidende dames de eerste ver snaperingen aangeboden. Hier werd een wijle vertoefd en toen ging men door Am sterdam in de richting Hilversum. Ongeveer één uur kwam men daai aan en gebruikten daar een uitmuntenden broodmaaltijd die verzorgd was in het restaurant Htck, waar het zeer gezellig toeging. Verder ging er We het langs den Gravélandschen weg over Weesp, gedeeltelijk de Vecht langs waar voor allen veel te zien was. Vervolgens weer over Am sterdam, Tolhuis enPurmerend. In het café de Tuinbouw in de Beemster werd weer af gestapt, waar weer de inwendige mensch versterkt werd en gezellig vertoefd werd. Door de Beemster ging het over Schermer- horn en Schermer huiswaarts, waar wij ver welkomt werden werden door de Harmonie Aurora, die eenige muzieknummers ten beste gaf. Er waren talrijke belangstellenden en vijf-en-dertig oude van dagen die deze rond rit hebben medegemaakt. Zij hebben volop genoten. Het was prachtig weer. De heer Akerboom dankte, als leider van dezen dag voor de zoo ruim verleende medewerking. hu Het verplichte veilen. In de laatstgehouden algemeene vergade ring van den Noordermarktbond heeft men besloten om het veilen der verschillende pro ducten aan d*. eigen veiling waarvan men lid was, verplicht te stellen. Dat ontmoette eerst nog al wat bezwaren en sommigen waren bang, dat het wel eens leden zou kunnen kosten. De bouwers van het Noordeinde van Zuidscharwoude en het Zuideinde van Noord- scharwoude waren gewoon hun aardappelen steeds in Broek op Langendijk te veilen, wat nu volgens het nieuwe reglement niet meer mocht. De betreffende tuinders hadden deze woonte aangenomen, omdat er volgens un oordeel te Broek op Langendijk voor de z.g. lekkere aardappelen meer werd betaald dan te Noordscharwoude. De Nederiandsche Groenten- en Fruit Centrale is de veilingsbesturen in deze te hulp gekomen, want het voorstel van de Noordermarktbond was nauwelijks aange nomen of er werd door de Centrale vastge steld, dat de tuinders verplicht waren, daar hun producten te veilen, waar ze aangesloten waren. Zoodoende was er niets aan te doen. De tuinders hierboven genoemd, hebben hun aardappelen te Noordscharwoude ge veild en naar wij vernemen, is het prijsver schil niet van dien aard geweest, dat men er schade van heeft gehad. Thans staat men echter voor een ander feit. Voor verschillende producten, welke niet kibeemsch zijn op de veiling, waar de aan voerder is aangesloten, kan een uitzondering worden gemaakt, zoodat die producten op op een ande-.e veiling mogen worden geveild. Verleden jaar hebben een groot aantal leden hun spercieboonen te Beverwijk en an dere plaatsen geveild. Gezien echter, als alle aangeslotenen hun spercieboonen aar, de Noordermarktbond brengen, er een flinke aanvoer zal zijn, heeft het bestuur dezer veiling besloten, dat voor spercieboonen geen vergunning wordt ge geven om o;> andere plaatsen te veilen, zoo dat degenen, die zich niet aan deze bepaling houden met de straffen, hieraan verbonden, rekening zullen dienen te houden. Men vertrouwt evenwel, dat als alles hier wordt aangevoerd, de prijzen evenals elders zullen zijn, daar een goede boonenmarkt ook de kooplieden trekt. In de vergadering der afd. S. D. A. P. werd de heer P. Kist benoemd tot lid van den Plaatselijken raad. terwijl in de vacature, ontstaan dcor het bedanken van den heer B. van der Wal de heer A. Schrijver is ge kozen. Men besloot met de colportage met Vrijheid Arbeid en Brood door te gaan. AANVULLING VAN HET AMBTENAREN-REGLEMENT VAN ZAANDAM. Van hooger hand opgelegd Naar het Hbld. meldt, kan men thans zeer binnenkort het Kon. besluit tegemoet zien tot vaststelling van de aanvullingen, die het ambtenarenreglement van Zaandam zal moeten ondergaan (in verband met bepalin gen tegen revolutionnaire ambtenaren, enz.), waartoe de Zaandamsche raad zijn mede werking onlangs heeft geweigerd. VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. Gisteravond ontmoetten in de Van Meeke- renstraat te Rotterdam de 30-jarige losse werkman L. S. en de 52-jarige slager J. van O. elkaar. De beide mannen leefden allang in onmin en gisteravond besloten zij het ge schil uit te vechten. S. heeft daarbij Van O. tegen de straat geworpen, waarna hij hem in het gezicht heeft getrapt. Een voorbijgan ger. toevallig een initiaal- en leeftijdgenoot van L. S., bemoeide zich met net geval en hij keerde zich tegen L. S. De beide L. S.-sen hebben elkaar danig afgerost, met het ge volg, dat de S., die zich met het geval was gaan bemoeien, een bloedende wond aan de lip opliep. Daarna kwam er weer een voorbij ganger, die zich op zijn beurt met het geval meende te moeten bemoeien en deze gaf den eersten L. S. een flink pak slaag. Toen kwam er een agent bij, die de vechtenden scheidde. L. S. is naar een politiebureau overgebracht; de andere L. S. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld en Van O. is in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen, met een hersenschudding en een hoofdwond onderlinge van werkloosheid én ziekte, heeft een adres ge zonden aan den minister van Sociale zaken, naar aanleiding van de steunverlaging. Adr. zag met leedwezen, dat de huurbij- slag ook is verlaagd, terwijl geen wettelijke maatregelen zijn genomen om de huren van 1 Juli af te verlagen. Wanneer de minister wettelijk een huur- verlaging van 30 pet. zou voorst nir huren boven de 7 4, dan zou da e komen aan de groote gezinnen, wei i,u «n huur verwonen tusschen de 7 5 en 8, welke bedragen niet van den steun gemist kunnen W0Adr" doet een dringend beroep op den mi nister om de gemeentebesturen te berichten, dat de huurbijslag gehandhaafd blijft als voorheen, totdat er een wettelijke regeling wordt ingevoerd om de huren boven het ge noemde bedrag te verlagen. „DE BLAUWE VAAN». Voor militairen verboden lectuur. Naar aanleiding van vragen van het Eer ste Kamerlid Hermans betreffende de inhou ding van aan militairen geadresseerde exem plaren van het orgaan voor drankbestrijders „De Blauwe Vaan'', deelt de minister van feefensie het volgende mede: Het blad „De Blauwe Vaan", orgaan voor drankbestrijding, uitgegeven door de Neder iandsche vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, beperkt zich niet tot het in den naam van de vereeniging aan geduide doel, doch strijdt tevens vóór de doeleinden, gesymboliseerd door de roode vaan, en tegen het zoogenaamde „milita risme". Dit orgaan werd kosteloos toegezon den aan onderofficiers- en manschappen- cantines. Een en ander heeft den minister aanlei ding gegeven te bevorderen, dat de ter zake bevoegde commandanten geen vergunning verleenen tot het aanbieden van „De Blauwe Vaan" binnen de kazerne-complexen en an dere tot huisvesting of verblijf van militairen aangewezen inrichtingen en tijdens de rust bij militaire oefeningen. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks half vier is in de Lek bij Beusichem de 19-jarige P. Hey uit Culemborg bij het baden verdronken. Het lijk is opgehaald en gebracht naar de ouder lijke woning te Culemborg. DE VERZAKTE SPOORDIJK BIJ LEEUWARDEN. Hersteld. Gistermiddag is men met het herstellen van de spoordijk tusschen Leeuwarden en Wirdum, waarvan de bodem Zondagmiddag over 20 Meter was gezakt, gereed gekomen. De trein, welke van Leeuwarden om 15 uur 17 vertrekt, reed wederom over de rechter lijn, welke sedert Zondagmiddag voor het treinverkeer gesloten is geweest. PORTEFEUILLE MET GELD VERMIST. Handelsman het slachtoffer. Een handelsman te Amsterdam vermiste dezer dagen, op weg van de Kasvereeniging naar het hoofdpostkantoor, een zwart leeren portefeuille, welke een bedrag aan bankpa pier bevatte van 4440, alsmede een notitie boekje met stempels van de betreffende firma en een regu van de Kasvereeniging. Van deze firma is aangifte gedaan bij de politie van het bureau Warmoesstraat, die een on derzoek instelt. Niet onmogelijk is, dat de portefeuille aan den eigenaar is ontrold. AUTO-BOTSING TE HOOGKERK. Gistermiddag is aan het Hoendiep te Hoogkerk een vrachtauto tegen een boom gebotst doordat het stuur bleef vastzitten bij het nemen van een bocht. De chauffeur, de 27-jarige D. K. te Sevenhuizen, kreeg een dijbeenoreuk en verschillende verwondingen. Zijn medepassagiers de 44-jarige K. S. werd zeer ernstig gewond. Hij verkeert in levens gevaar. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. De auto is totaal ver nield. Een half uur later botste op den Frieschen straatweg een personen-auto bij het uitwij ken voor een anderen auto tegen een boom. Van de inzittenden werd de heer L. v. d. W. te Dokkum aan het hoofd gewond. Een an dere inzittende, de heer G. de J. uit Aalsum bij Dokkum bleef ongedeerd. De auto ia zwaar beschadigd. 61. „Dat is nu wel heel mooi, Piet", zei Drein, „dat we hier zoo rustig zitten, „maar we moesten ook maar eens probeeren of we geen zaakje kunnen beginnen. Weet jij niets wat we langs de huizen zouden kunnen verkoopen?" „Zeker", zei Piet, „we gaan met vliegenvangers langs de deur". 62. Piet besloot er maar eens op uit te gaan, om te kijken, waar hij het goedkoopste vliegenvangers kon krijgen. Hij vond een winkelier, die hem vliegenvangers wilde verkoopen voorde helft van de prijs, en hij zei er bij, dat het de besti van de wereld waren.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6