Amslecdamschc Jieucs CRITIEK OP STEUN AAN LANDBOUW EN VEETEELT. PEENHAAR, Theater Harmonie van Donderdag 19 Juli 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). pI.Q. 2.15 Na bespreking van enkele ingekomen stuk ken, welke geen aanleiding tot nadere dis cussie gaven, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. In een gisteren in den Dierentuin te 's-Gravenhage gehouden demonstratieve ver gadering van den Nederlandsche Industrie- en Handelsraad is van verschillende zijden ernstige critiek geuit op de maatregelen der regeering tot ondersteuning van .andbouw en veeteelt, speciaal met het oog op de na- deelige gevolgen, welke deze maatregelen naar het oordeel van verschillende sprekers voor handel en industrie hebben gehad. Aangenomen werd de volgende motie: Vertegenwoordigers en leden van 77 bij den Nederlandschen Industrie- en Handels- raad voor land- en tuinbouw aangeslottn organisaties van handelaren en industriee len op het gebied van de producten van en grondstoffen voor landbouw, tuinbouw en veeteelt, op 18 Juli uit alle deelen van het mijden en met vrij groote kracnt tegen den fietser opbotste. Huisman sloeg tegen de straat en bleef bewusteloos liggen. Ook de motorrijder, de 2b-jarige J. Bravenboer, uit de Gaasbeek straat, viel. De duopassagier, de 38-jarige A. Wagenmaker, uit de Putschelaan, school over den motorrijder heen en kwam 15 meter verder op het trottoir terecht. Ook bij bleef bewusteloos liggen. Huisman, Bravenboer en Wagenmaker zijn per auto van den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bleek, dat Huisman het linker onderbeen had gebroken, dat Bravenboer schaafwonden had opgeloo- pen en dat Wagenmaker een zware schedel breuk had. De toestand van laatstgenoemde is zorgelijk. De drie gewonden zijn in h; ziekenhuis opgenomen. VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. Gisteravond zat de 15-jarige loopjongen H. C. Levering, uit de Laurierstraat, op de stoep van een huis aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam een sigaret te rooken, toen de 15-jarige C. J. de J., dien hij wel kende, toe DE VERZWEGEN BELASTINGEN In totaal f 11.600.000 De verzwegen belasting naar inkomen en vermogen hebben, naar verluidt, over de jaren 1931 ^32 en 1932/'33 in totaal voor het geheele rijk opgebVacht 11.600 000 Het grootste gedeelte van dit bedrag komt ten goede aan het rijk. In de toekomst zal de I belastingopbrengst in het geheele land met bijna drie millioen verhoogd zijn. MINISTER DECKERS NAAR KOPENHAGEN. Naar het Corr. bureau verneemt, zal de minister van Defensie, vergezeld van zijn adjtfdant, den luitenant ter zee der 1ste klasse J. E. A. Post Uiterweer, den tocht van drie watervliegtuigen der Marine van Den Helder naar Kopenhagen op 23 Juli mee maken. Te Kopenhagen zal de minister embar- queeren aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik, behoorende tot het oefeningseska der, dat op het oogenblik een reis in de Oost zee maakt. Aan boord van dit schip zal de minister met het eskader 28 Juli uit Kopen Jf—nfm P.r.i'an I .F.. hagen naar Nederland vertrekken. De aan- gebouw van den Dierentuin te s-Graven de sigaret uit den mond, waardoor een twist fco®st He)(ler js hage, gehoord de besprekingen over de ervarin gen, door industrie en handel opgedaan in verband met de vaststelling en de uitvoering van crisismaatregelen, die in het belang van de bodemcultuur getroffen werden; gezien de verwachting, dat dusdanige crisismaatregelen nog geruimen tijd zullen gelden stellen vast: le. dat de ervaring geleerd heeft, dat be doelde maatregelen op ongekende wijze in grijpen in de bedrijven van niet gesteunde industrie en handel; 2e. dat daarnaast de ervaring heeft aan getoond a. dat bij de steunverleening aan de bo demcultuur veelal op onvoldoend deskundige wijze tegenover handel en industrie is opge treden, waardoor technisch sommige crisis maatregelen en hunne uitvoering aan recht matige critiek te onderwerpen zijn; b. dat daardoor handel en industrie groote schade geleden hebben en nog lijden, welke niet onvermijdelijk verbonden is aan den steun aan de bodemcultuur en daarom ver meden dient te worden; temeer omdat zij een ernstige benadeeling der gemeenschap beteekent; c. dat bovendien de crisismaatregelen soms op een wijze zijn uitgevoerd, die leidt tot een kunstmatige, onnatuurlijke en on rechtmatige bevoordeeling van den coöpera tieven vorm van handel en industrie op het gebied van de bodemcultuur; 3e. dat aan beide bovengenoemde bezwa ren tegemoet gekomen kan en moet worden door industrie en handel, evenals reeds ten aanzien der drie takken van bodemcultuur geschied is, van voeten uit te betrekken in d voorbereiding en uitvoering der crisisrege lingen; 4e. dat geheel in strijd met dit redelijk ver langen van een behoorlijk georganiseerde vertegenwoordiging van industrie en handel veelal geen sprake is; 5e. aat met name dusdanige vertegen woordiging niet tot haar recht komt in de provinciale en centrale landbouw-crisis-or- ganisaties; spreekt als haar wensch uit. aat industrie en handel in georganiseerd verband ten spoedigste zullen worden ge plaatst in de positie van volwaardige en practisch tot haar recht komende adviseeren- de en uitvoerende groepen in het algemeen en met name door een gelijkwaardige verte genwoordiging van de georganiseerde groe pen der bij de bodemcultuur betrokken be drijfstakken uit industrie en handel in de provincialê landbouw-crisisorganisaties, al'e centrales en verdere bij de uitvoering van den landbouwsteun betrokken lichamen. stelt zich verder ter beschikking van de re geering, het Nederlandsch algemeen volks belang en den land- en tuinbouw om behulp zaam te zijn bij den opbouw en de uitvoe ring van de in het belang van land- en tuin bouw getroffen en nog te treffen regelingen jn verband met de economische crisis; verzoekt den Nederlandschen Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw deze motie aan te bieden aan Zijne Excellen tie den minister van economische zaken en al het mogelijke te doen om spoedige verwe zenlijking van haar zeer redelijke wenschen te bevorderen. jbinnenland ontstond, die weldra in een vechtpartij ont aardde. Toen L. meende, dat hij De J. ge noeg had afgestraft, liep hij door. De J- kwam hem evenwel achterna en plotseling stak hij hem met een zakmes in den rug, even onder het linker schouderblad, waarna hij er vandoor ging. Levering liep hevig bloedend naar het politiebureau aan de Nassaukaie, waar hij vertelde, wat er was gebeurd. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij vervolgens naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, om te worden behan deld. De politie heeft later op den avond E>e J in zijn ouderlijke woning aangehouden. De jongen is opgesloten. tus. bepaald op 1 Augus- ,Pro PRO SENECTUTE. Wij ontvingen van de Vereeniging Senectute" het jaarverslag over 1933. Als voornaamste gebeurtenis in het afge- loopen jaar is wel te beschouwen, de opening van Huize „Rosorum" te Arnhem. Dit huis dat in September werd opengesteld, biedt plaats aan 32 dames. Het aantal candida- ten, dat in 1933 geplaatst kon worden, is hierdoor aanmerkelijk hooger dan in hei vorige jaar. Het is dan ook voor een groot deel hier aan te danken, dat het aantal candidaten, op het einde van het jaar ongeveer 40 min der bedroeg dan bij het begin. Het lidmaatschappij bedraagt 5 per jaar, donateur wordt men door storting van 100 ineens of door het schenken van een jaarlijksche bijdrage van 25, terwijl men stichter wordt, zoodra men 500 in de kas der vereeniging stort. DREUMEL BIJFT BRANDEN. Windstilte en brandweer voorkomen erger. Nauwlijks was de brandweer met de r.a- blussching gereed van den zwaren brand, die Dinsdagnacht te Dreumel heeft gewoed, of Woensdagmiddag te circa half twee brak wederom een felle brand uit, thans in de kapitale boerderij van J. Driessen, in de Dorpsstraat te Dreumel. Het vuur, dat in het achterhuis is ontstaan, deelde zich spoe dig mede aan de woning en de schuur alsook aan de timmermanswerkplaats, waarin een zoon van D. het timmerbedrijf uitoefent. Het geheele complex was weldra een vuur zee. Dank zij echter de windstilte is men erin geslaagd de omliggende boerderijen die zeer veel gevaar liepen, door nat houden ervoor te behoeden, dat zij eveneens in de asch zou den worden gelegd. Ongeveer 8000 K.G. hooi, de geheele land bouw- en huisinventaris, de inventaris van de timmerwerkplaats en vele kippen gingen verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van der. brand is onbekend. STAKING ONDER DE LAND ARBEIDERS OP DEN HONDSRUG Gistermorgen ingegaan. Men meldde gistermorgen, dat ongeveer 300 landarbeiders en landarbeidsters van Borger, Buinen, Exloo en Odoorn thans in staking zijn gegaan. Zooals bekend, hadden de landarbeiders bonden ultimatieve besprekingen voorgesteld op uiterlijk gisteravond. Zonder succes blijk baar. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN MOTORBOOT. Schipper en dekknecht ernst'w ge wond. Aan boord van de motorboot „Primus", ligplaats hebbend aan het terrein van de Stoomvaart Mij. „Nederland" aan de Suma- trakade te Amsterdam, is gistermorgen een luchtkogel, welke zich in de motorkamer be vond, in de lucht gevlogen. De slag was tot in den verren omtrek hoorbaar. De schipper en de dekknecht, die zich in de motorkamer bevonden, liepen ernstige verwondingen op Nadat door de Mij. „Nederland" de eerste hulp was verleend, zijn de slachtoffers, resp. woonachtig te Zaandam en Koog a. d. Zaan, naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Naar de oorzaak van het gebeurde wordt een onderzoek ingesteld. HET KONINKLIJK BEZOEK GAAT NIET DOOR. Naar de Tel. verneemt, is bij het gemeen tebestuur van Amsterdam bericht ingeko men, dat de Koningin, in verband met het overlijden van prins Hendrik, heeft afgezien van het reeds aangekondigde bezoek aan Amsterdam in September a.s. Zeer tot haar leedwezen zal Hare Majesteit dan ook niet gevolg kunnen geven aan de uitnoodiging om de Land- en Tuinbouwtentoonstelling, A.M.A.T.O. te openen. HUISZOEKING BIJ COMMUNISTEN. Opruiende geschriften gevonden. Hedenmorgen in de vroegte heeft de Lei- densche politie op last van den officier van justitie te Den Haag huiszoeking verricht bij een vijftal communisten te Leiden naar op ruiende geschriften. Een aantal geschrif ten is in beslag genomen. Arrestaties hebben niet plaats gehad. AUTODIEF GEARRESTEERD. Eerst wist hij te ontsnap^-n. Enkele weken geleden heeft de 23-jarige H. W. A. E. te Loppersum door middel van braak een auto gestolen uit een garage te Groningen. De Groningsche recherche vond de auto in de schuur van zijn ouders te Lop persum, maar de dief, die de politie zag aan komen, wist door een tuin te ontsnappen. Zijn schuilplaats kon men niet ontdekken. Gisteren keerde hij naar Loppersum terug en werd ingerekend. DE STEEKPARTIJ TE DINTHER. Zooals gemeld, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Dinther een ern stige vechtpartij plaats gehad, waarbij de 24-jarige L. v. Erp door messteken is ge dood. Het parket uit Den Bosch kwam gis-1 der regeering in het bestuur van de N.V. teravond te Dinther. De drie verdachten zijn Ontginningsmaatschappij Land van Vollen- SMOKKELWAAR AANGEHOUDEN Suiker van 5 ct. per pond. Toen de stoomtreiler Alma IJm. 48 Dins dag van de Engelsche westkust te IJmuiden binnenkwam, begaven de douaneambtenaren zich aan boord. Zij vonden 25 pond suiker en een kruik met jenever, welke niet waren aangegeven. Deze waren werden in beslag ge nomen. De suiker kost in Engeland slechts 5 cent per pond. UITWIJZING. Naar Het Volk verneemt, heeft dezer da gen de minister van justitie een bevel tot uit wijzing uitgevaardigd van den Duitscher F. P. J. Schneekloth, wonende Heerengracht 35 Amsterdam. De onmiddellijke aanleiding tot deze uitwijzing is, volgens het blad, gelegen in het feit, dat deze Schneekloth uitgever is van een anti-semietisch en anti-socialistisch schendblaadje „De Stormer", van welk blad tot dusver slechts één nummer is verschenen. DE ZIEKTE VAN WEIL. Verleden week zijn in Rotterdam twee ge vallen van de ziekte van Wed geconstateerd. Het waren de eenige verschijnselen in het land van deze ziekte. ONTGINNINGEN IN WERK VERSCHAFFING. De mededeeling omtrent onthou ding van rijkssteun. Het Tweede Kamerlid Krijger heeft aan den minister van sociale zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen, of juist is de uiting van vertegenwoordigers GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE ROTTERDAM. Drie ernstig gewonden. Gisteravond fietste de 16-jarige J. Huis man, thuisbehoorende aan boord van het sleepschip Hendrika, dat in de Coolhaven ligt, door de Rosestraat te Rotterdam. Toen een vrachtauto hem inhaalde, wilde de jon gen zich verder voort laten sleepen, maar de chauffeur wilde dit niet hebben. Om den fietser kwijt te raken, is de chauffeur zig-zag gaan rijden. De fietser moest toen wel los laten, maar hij verloor daarbij de macht aan een verhoor onderworpen. Twee van hen, v. H. en v. M. uit Nistelrode, hebben bekend de doodelijke steken te hebben toege bracht. Beiden zijn naar 's-Hertogenbosch gebracht. De derde verdachte is op vrije voe ten gesteld. WINKELDIEVEGGE AANGEHOUDEN. Op heeterdaad betrapt. Dinsdag heeft de gemeentepolitie te Venlo een zekere vrouw K. aangehouden, die er met haar 14-jarig zoontje werk van maakte om diefstallen in groote winkelzaken le plegen. De vrouw werd op heeterdaad betrapt, toen zij een japon stal en deze aan haar zoontje overhandigde om in een tasch te ber gen. In een andere winkelzaak trachtte de vrouw eveneens haar slag te slaan, welke poging echter werd verijdeld. De vrouw wordt verdacht zich reeds va ker aan winkeldiefstallen te Venlo te hebben schuldig gemaakt. Gisteren is de vrouw op transport gesteld naar Roermond, teneinde in de strafgevange nis te worden opgesloten. De jongen is op vrije voeten gesteld. hove, n.1. dat de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat den ministerraad een voorstel zal bereiken tot onthouding van rijkssteun aan alle ontginningswerken, als gevolg waarvan deze werken zullen moeten worden stopgezet; van welke uiting mededeeling is gedaan in de zitting van de Staten van Overijssel, op 12 Juli j.1., door den heer G. FI. P. Bloemen, lid van Ged. Staten en voor zitter van het bestuur van voornoemde Ont ginningsmaatschappij 2. Indien het antwoord op vraag 1 beves tigend moe luiden, is de minister dan bereid mede te deelen: a. de feiten, waarop bovenbedoelde uitla ting is gegrond, benevens de omstandighe den en overwegingen, die tot bedoeld voor stel aanleiding geven: b. het aantal arbeider, dat, per 1 Juli j.1 werkzaam was bij de met rijkssteun in uit voering zijnde ontginningswerken, en c. of het in de bedoeling ligt in plaats van de ontginningswerken andere werkgelegen heden, eveneens et rijkssteun, open te stellen en, zoo ja, welke die gelegenheden zullen zijn KOFTE BERICHTEN. De raad van Edam vulde de politiever ordening aan met een verbodsartikel tegen gemengde zonnebaden. Het gemengde bad BIJ HET BADEN VERDRONKEN. over zijn stuur en hij reed daafdoor pïotse: I wedelïnaalte Gorincte^df ^in hCt I ï^33"' lrag schuin den rijweg over. Achter hem verdronken \nderhah uur fatlr"'^1^ 7 °!stfr £ield de VoIksbond tegen drank- reed een motorfiets, welke hem niet meer kon I opgehaald. l 1 J gadering ziJn 60ste a'gemeene ver- Minister de Wilde heeft hedenmiddag de tentoonstelling geopend op het Loo, welke door de vereeniging „Kunst in Noodis ge arrangeerd. JUmmeuws Vanaf Vrijdagavond tot en met Woensdag avond loopt in het theater Harmonie een bij zonder mooie film, namelijk „Peenhaar", een film die de lotgevallen der familie Lepic op het doek brengt en op treffende wijze een beeld van kinderleed geeft. Uit de zeer vele gunstige persbeoordeelingen namen wij de volgende over: P. Kloppers schreef in het Handelsblad: Een film vol kinderleed en vol poëtische schoonheid. Het verhaal, dat eigenlijk geen ver haal is, speelt zich af in een Fransch dorp, be woond door menschen voor wie de locale ge beurtenissen van oneindig veel meer belang zijn dan alles wat ver beneden hun gezichtskring de wereld schokt. Het genen der Lepics leeft er zooals alle andere gezinnen, zuinig en zich ver diepend in kleine ijdelheden en kleine zorgen, Wij verpanden ons hart onmiddellijk aan „Poil de Carotte", aan „Gingerhead", zooals hij in Engeland heet, aan „Peenhaar", zooals hij hier wordt genoemd. Een pracht jongen en een pracht acteur. Robert Lynen is zijn naam; hij speelde nooit eerder voor de lens, maar ont popt zich onder Julien Duvivier's leiding als een volmaakt artist. Men ziet hem in zijn jon gensvreugde en in zijn jongensleed. Men volgt hem in al zijn doen en laten tot aan de op het laatste oogenblik voorkomen poging tot zelf moord; men leeft met hem mee, als hij angstig op een donkeren avond het kippenhok moet sluiten, of als hij onder de eindelooze plagerijen van zijn afschuwelijke moeder lijdt, men juicht met hem, als hij nu en dan eens pleizier heeft in zijn jonge leven, en men kijkt bewogen toe 5*j de kinderbruiloft in de wei, als de dieren achter de kinderen aanloopen. Daarnaast speelt Harry Baur de rol van den vadc-r, die de liefde, die zijn zoon voor hem k.-stert, miskent, in een stijl die soms aan Wal- lace Beery, meestal aan Emil Jannings herin nert. De moeder, gespeeld door Catherine Fonte- ney, is een tanige uitgr^ „eide heks, een vrouw die weinig geluk in haar leven heeft gekend, en haar woede en teleurstelling telkens koelt op den armen „Peenhaar", wiens ziel zij niet begrijpt. Van de vele voortreffelijke Fransche rolpren ten die den laatsten tijd op het doek komen, is deze wel de beste en de aandoenlijkste; een film zooals er in jaren slechts één wordt ge maakt. Qua film, zegt de Maasbode, mag „Peenhaar" er zijn. De regie is uitmuntend en de beelden met hun entourage zijn in een voortreffelijke pastorale sfeer gehouden. Alle puntigheden en fijne trekjes zijn uitgebuit en de fotografie i« een lust voor het oog. Sterk en suggestief spel wordt geleverd door alle prachtig getroffen typen, met name door Robert Lynen in de titelrol. Men zal begrijpen, dat wanneer wij deze film een aanbeveling meegeven, deze niet is voor personen, die nog niet ten valle den kinder. schoenen ontwassen zijn, en die zich in moei! lijke oogenbhkken al te gauw ongelukkig voe len en hun daden dan niet meer controleeren. De Telegraaf schrijft o.a.: De twee hoofdfiguren die het leven v*a „Peenhaar" beïnvloeden, vader en moeder Lepic hebben in Harry Baur, een van de beste Fransche film-acteurs en Catherine Fonteney voortreffelijke vertolkers gevopden. Waf j, Franscher dan het type van den Fransehen pr0, vinciaal, met zijn baardje en lorgnet-aan-een, koordje, dat Harry Baur van zijn rol gemast» heeft? Ook in zijn spel voelen wij volkomen de psychologie van dezen zorgeloozen, ja huwelijksleven gedesillusioneerden, voor zfin kinderen onverschilligen man. Hoe fijn gespeeld is het contrast tusschen dea verstokten zich verbijtenden zwijgzamen manen de bonhommie en zorgeloosheid bij het feetf van zijn burgemeestersbenoeming. Levend tot in de diepste vezelen van zijn bestaan is Harry Baur's père Lepic. Catherine Fonteney had in haar rol niet alleen uit te beelden de koude ongevoeligheid voor haar jongsten zoo,n haar treiterzueht e« geniepigheid, maar ook te suggereeren, dat zjf in wezen ziek van ziel is, en dat zij deze gecoa. pliceerde figuur volkomen aanvaardbaar speel de, in heel het bewegen van haar lange, magere gestalte, haar felle gelaats-mimiek, getuigt van haar groot kunstenaarschap. Dat men, ondanks dc telkens onafwijsbaar opkomenden afkeer voor deze feeks, toch weer medelijden heeft met deze vrouw, die innerlijk toch ook onder haar noodlot gebukt gaat, is een bewijs voor het innige begrip dat zij had van haar rol. De tragedie van het gezin Lepic, die vooral de tragedie is van kinderleed, speelt zich ai in een milieu waaraan fotografisch de hoogste eischen zijn gesteld. Prachtige beelden van het Fransche platteland. In „Voorwaarts" werd ten slotte geschreven: Samen maken Harry Baur en de jongen een slot aan de film, dat de meest volstrekte vera dubbeling van de indrukken uit het boek is. n herinnert zich hun gesprek langs den landweg, waar zij de jongen, eindelijk vrij en meteen parmantig een bondgenootschap tegen de helleveeg van een moeder sluiten. -r ziet men het met eenige verbazing op het doek terug, zóó precies in den geest begrepen, da. men over de film haast niets meer durft te zeggen. Het is „Peenhaar" en dat is al! Koers van heden te: 1931 1934 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 4 4 5 Ned-Indië 5J4 Duitschland u ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned, Ind Handelsbank Rotterd. Bank iNDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. Boeton Rediang Lebong a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a Kon Petr. Perla-k Continent»' Oil Shell Unioo RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi loterc. Rubber - -TEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. •Exdividend. -j-Exclaim. Vorige koers lUIT/e, 100% 321 Vis] 103»/, 59 78 35 19% 48% 201% 212 68% 25% 20 1% 24% 4% 169 77 75% 17% 10.20 122% 7% 150% 1307/g 153%6 91 117:8 41S/j6 104% 72 44% 63 3% 32% 145% 37% 136. 132% 36i/a 11% 70 pl.m. 1.30 32-% 40-% 34% 203»/, 212%, 67*. 8 uA«-% 205% 24%« 4% 169-8»/, 78 123 8 91%. 11% 4-% 106J-5I 3 145% 38 135% 134% lj% 71% pl.m. 1.45 ioi'A« 1007/lg 32!--Yi6 104% 78 212i-% 67% 168 pl.m. 2.00 40»/, 34i-% 212-1/, 67% 20% 168»/, 102J-% '5-% 144% 38»/» 135% 134-»/, 32% 212»/, 67-% 20*-s/a 153'/, 4!%«-5 145 38% 136 134 4^8-5 105-1/, 75% 2% 145U 38% PROLONGATIE Vorige koer. 1 pCt Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSIERDAM. - -t' -V'N. New-York Londen Berlijn Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm O»lo UaiiS NIET OFFICIEEL t t fl Vori|« ko«rt U7»/g 7-43 56.75 9 74% 34.48 4815 00.00 33.30 38 40 37 40 12,70 Koers op heden 2 uur 148 7.46% 57.10 9 74 34.47»/, 43,17'/. 00.00 33 40 38 55 37 55 12.72 jft.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8