yxcwutciaal Hieums £aatste Betichten JSutqediikz Stand. Jnqezondest Slakken Sport JCertióL School Macfttlccichtm KINDERVERLAMMING TE PURMEREND. Jhr. H. VAN BAERDT VAN SMINIA. t OVER DEN IN- EN UITVOER VAN PEULVRUCHTEN. De verschillende heffingen. BIJ DEN DOOD VAN DILLINGER. Alom opluchting. *t Kan zelfs dit jaar nog. HENGELEN TE NIEUWE NIEDORP. WIELERCLUB „ALCMARIA". WIELERCLUB „DE KAMPIOEN". WIELERCLUB A. S. V. „VICTRIX". HANDICAP-RIT TE NOORDSCHARWOUDE. EUROPEESCHE ROEIKAM- PIOENSCHAPPEN. De Nederlandsche deelname. IN HET VICTORIEBAD. NED. KAMPIOENSCHAPPEN. DE ONDERLINGE D.A.W.- WEDSTRIJDEN. HET TOURNOOI TE ZURICH. WEDSTRIJD TE DUSSELDORF. WEDSTRIJD TE ZANDVOORT. Succes der Alkmaarders. zingen, opgewekt en uit volle borst, zonder dat één jongen aan pinda-lekka en dergelijke .fraaiigheden denkt. „We gaan naar Rome", ja, dat werd gezongen, doch daarvoor is een excuus. Dit is ons tweede volkslied en het populairste. Hoe genoegelijk het er toeging bleek wel aan de breede zoom van volwassenen om het terrein. Eenige uren lang kwamen dezen niet van hun plaats, om toch maar niets van het schouwspel te missen. Tusschen de verschillende nummers werden versnaperingen uitgedeeld. De S.S. leden en vele buitenstaanders hadden door bijdragen d aankoop van ruime hoeveelheden mogelijk gemaakt. De ijver van den staf van stille me dewerksters en werkers, onder leiding van den alles-overzienden voorzitter kwam het wel slagen ten goede. Zelfs de regen liet genade voor recht gelden; de honderden strandtenten konden nog droog worden opgeborgen. Zoo kan de Stille Strandvereeniging een tv gemaal geslaagd kinderfeest boeken. TWEE POESJES VERKRIJGBAAR. Bij den heer Verver, inspecteur van „Die- renbeschermering" Baanstraat, alhier, zijn tusschen 7 en 8 uur twee zwarte poesjes, bei den enkele maanden oud, verkrijgbaar. HET CONCERT VAN DEN HEER KOHLER IN DEN MUZIEKTUIN. Onze muziek-recensent eindigde zijn verslag Zaterdag als volgt; De dirigent liet voor het applaus na het laat ste nummer het orkest daarvoor danken, door het te laten opstaan, en complimenteerde nog eens extra z'n concert-meester, die zulk een flink aanvoerder der eerste violen is. Jammer dat Kohier, doordat hij Alkmaar gaat ver laten, hem missen moet. De heer Kohier deelt ons mede, dat uit den laatsten zin door sommigen geconcludeerd is, dat hij Alkmaar gaat verlaten. Da zin is inderdaad niet heel duidelijk, maar men zal wel begrepen hebben, dat het de concertmeester is en niet de heer Köhler, die vertrekken gaat. JONGEN TE HOORN VERDRONKEN. In het nieuwe strandbad ts Hoorn heeft Zaterdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 10-jarig zoontje van den heer Hendriks sprong van den springplank bij den duikto- ren, waar het water drie meter diep is. Hij verdween in de diepte en kwam niet meer boven. Toen men hem aan wal bracht, ble ken de levensgeesten reeds te zijn geweken HET TWEEDE AVOND-CONCERT VAN DE MUZIEKVEREENIGING „EXCELSIOR". Men schrijft ons: De opwekking om het concert van „Excelsior" op 24 Juni te bezoeken, is met succes bekroond Alle stoelen en banken waren dien avond bezet, een op komst zooals dit in de laatste jaren niet is voorgekomen. Het tweede avondconcert van „Excel sior" zal plaats vinden op Woensdag 25 Juli van 8 tot 10 uur in den Stedelijken Muziektuin. Evenals voor het vorig concert, is ook nu weer voor een mooi programma ge zorgd .terwijl de vereeniging alles in het werk stelt om de uitvoering daarvan zoo goed mogelijk te doen plaats vinden De meeste nummers van het programma werden meermalen door omroeporkesten ge speeld en hebben zoo meer bekendheid gekre gen. Voor twee nummers willen we een uit zondering maken, nl. nummer 5 een werk van C. v. d. Linden. Dit werk, dat helaas niet zooveel wordt uitgevoerd, is inderdaad een mooie compositie en is gebaseerd op de Fransche omwenteling in 1792. Daarin is tevens verwerkt het bekende vrijheidslied. Nummer 7 van het programma Suite Bal let „Marion" van Sam Vlessing is in het iprogramma opgenomen ter nagedachtenis van dezen helaas te vroeg gestorven compo- nis en toonkunstenaar. Wanneer het weer medewerkt en het pu bliek in groote getale naar onzen mooien Mu ziektuin gaat, kan het weer een mooie avond worden. Wanneer dit inderdaad geschiedt zullen we zeer zeker de goede richting uitgaan en zal de Muziektuin tijdens de concerten zoo danig bevolk worden, als dit in de eerste ja ren van zijn bestaan het geval was. Te Purmerend heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan. Het li/2- jarig patiëntje is in de gemeentelijke barak voor besmettelijke ziekten opgenomen. ade Klinze te Oudkerk is, 60 jaar oud, ;den jhr. H. van Baerdt van Sminia, een zeer bekend figuur in Friesland. Hij was een der weinige Friesche edellieden, die zelf no°- een boerenbedrijf exploiteerden. Op het gebied van de paardenfokkerij trad hij in het vereenigingsléven op den voorgrond. Hij is voorzitter geweest van het Friesche paarden stamboek, van de provinciale regelingscom- missie voor de paardenfokkerij in Friesland, lid van het bestuur van de harddraverij- en renvereeniging. In verband met het in- en uitvoermonopolie van peulvruchten, dat 2' Juli in werking is getreden, wordt o.m. nog het volgende mee gedeeld. Ten aanzien van den uitvoer zijn Belanghebbenden voorshands geheel \nj. Prijsverschillen bij uitvoer zullen vooralsnog niet worden toegepast. Slechts moet worden voldaan aan de formaliteit van het sluiten een er monopolie-overeenkomst, - v- Exporteurs kunnen derhalve doorgaan om te werken, zooals dit tot op heden geschied de. Zij kunnen zonder eenige bezwaar peul vruchten in het binnenland met bestemming voor export koopen. Wat de heffing op aanwezige voorraden betreft, moge nog opgemerkt worden, dat alleen een heffing word» toegepast op peul vruchten van buitenlandsch origine, welke voor menschelijke consumptie bestemd zijn of daarvoor eventueel in aanmerking kunnen komen. Buitenlandsche booneu 9.—, buitenland- sche erwten, capucijners, linzen en overige peulvruchten, bruikbaar voor menschelijke consumptie 5.— per 100 K.O. Voor hen, die op termijn naar het buitenland willen ver- koopen, bestaat gelegenheid om het prijsver schil bij uitvoer thans nul bedragende te doen fixeeren, zoodat indien mogelijk later een prijsverschil zou worden bepaald, waar uit bijbetaling door exporteurs zou voort vloeien, die exporteurs, die voor reeds afge sloten contracten het prijsverschil door de N.A.C. hebben doen fixeeren, er zeker van zijn, dat zij slechts dit gefixeerde prijsver i L J' :ijn. Ei schil verschuldigd zijn. Een uitvoerige uit eenzetting aangaande de werking van het in- en expon-monopolie inzake peulvruchten is voor belanghebbenden gratis verkrijgbaar bij de N.A.C. Op de plaats, waar de gangster John Dilhnger doodgeschoten werd, stroomden binnen enkele minuten duizenden nieuwsgie rigen samen. Daar de doode misdadiger zeer snel was weggevoerd en niemand in de na bijheid van het lijk werd toegelaten doopten zij die het eerst ter plaatse waren aangeko men hun kranten of zakdoeken of wat zij maar het eerst in de hai.d kregen, in het uit gestroomde bloed. Dergelijke stuitende too- neelen herhaalden zich in de lijkenzaal, waar souvernir-jagers en nieuwsgierigen regelrech te gevechten voerden met de politie om toe gelaten te worden. De politie stond echter niemand toe binnen te treden. Het departemeit van Justitie te Washing ton heeft uiting gegeven aan zijn voldoening over het snelle en vastberaden optreden zij ner beambten. De dood van den misdadiger vormt de sen satie van het geheele land, daar er in de laatste maanden nauwelijks één staat ge weest is, waar men niet had beweerd, dat de ze meest roekelooze aller Amerikaansche bandieten gezien was. Onder de duizende valsche sporen had de Federale Politie echter korfgeleden één en k-Ie juiste aanwijzing gevonden, en de Cri- mineele ambtenaren waren reeds in den nacht op Zaterdag ervan in kennis gesteld, dat Dillinger het plan had de misdadigers-film te gaan bekijken. De bandiet stond dus reeds onder de scherpste controle toen hij zijn kaartje kocht. Toen hij uit de bioscoop kwam, aldus vertellen eenige ooggetuigen, had Dil linger afgwaan gekregen en een beweging gemaakt om zijn revolver te trekken. Voor het echter zoover was, was hij reeds door de schoten der politie gedood. Dit snelle schie ten was het gevolg van een besluit van het congres van de vorige winter, waarin den crimineele ambtenaren het recht gegeven werd vuurwapenen te dragen. Dillinger had getracht zijn uiterlijk zoo veel mogelijk te veranderen. Zoo had hij zich de haren laten verven en de lidteekens op zijn gelaat en zijn neus operatief laten veran deren. Ook de voornaamste lijnen van zijn vingrtoppen had hij door bijtende zuren doen verwijderen. GEBOREN: Divera Gerarda, d. van Gerrit de Groot en Dieuwertje Commandeur. Sophia Maria, d. van Hendrik Mors en Stanislawa Jaworski. Dirk, z. van Pieter Honigh en Neeltje Rijswijk. OVERLEDEN: Pieter Slot 57 jaar. Antje Barten wed. Cornelis Kalverdijk 67 jaar. Wibregje Harteberg wed. Jan Stam 87 jaar. VAN ALKMAAR DE VICTORIE! Geachte Redacteur, Uwe campagne voor inzameling der oude rijwielplaatjes zal zeker slagen. Niemand gooie derhalve zijn oud plaatje weg, maar zende het met naam en adres aan uw bureau. Van 't eene idee komt 't andere. Heel Ne derland moest verzamelen. Welnu! Nederland heeft een Emmabloempje, maar wanneer het Nederlandsche Volk ook nog een Emmaplaatje had, dan was het doel be reikt. Als straks iedere fietser, en dit zijn er mil- lioenen, zijn rijwielplaatje koopt met de ge dachte dit is nu mijn Emmaplaatje, d.w.z dit zal ik weer afstaan ten behoeve der t.b.c.- bestrijding waarvoor onze overleden gelief de vorstin Koningin Emma ook zooveel voel de, dan doen zij dit geheel in haar geest. En om hare nagedachtenis te eeren en tc vereeuwigen geeft zijne Excellentie de mi nister van financiën een Koningin Emma week (de laatste week in Juli), de week waarin het Nederlandsche volk vrij mag fietsen (dus zonder plaatje). En de minister doet dan een beroep op de harten van het fietsende Nederlandsche volk, om juist in die week zijn oude plaatjes te deponeeren op alle postkantoren en in brievenbussen en de Ne derlandsche posterijen krijgen orders om deze op een centraal punt te verzamelen, zoodat bevoegden daarover kunnen beschik ken, dan zal 't geld dat deze millioenen oude plaatjes opbrengen, velen tot zegen zijn. Nederlanders op voor een Emmaweek, de week waarin uw hart klopt voor de arme t.b.c.-lijders. De Alkmaarsche Courant heeft de actie van inzameling ingezet, mogen velen haar werk beloonen door haar het oude plaatje af te staan enmoge de gevers voor een nieuw rijwielplaatje velen zijn. Als vader van de Emmagedachte zend ik u het eerste Alkmaarsche Emmaplaatje. Moge dit gedijen tot een Nederlandsch Emma-plaatje, tot een Nederlandsche Konin gin Emma-week. 't Zou aardig zijn als juist in 1934, 't jaar dat Koningin Emma overleed, de Emmaweek en Emmaplaatje geboren werden te Alk maar. Hoogachtend, met dank voor de plaatsing, X. Inzender, de eerste die ons zijn oude rij- wielplaatje toezond, heeft dit een passende omlijsting gegeven waarbij de gedachte aan een En bracht zending hangen in de hoop, dat velen daardoor aan onze actie herinnerd zullen worden. Wanneer het Alkmaarsche voorbeeld alom in den lande navolging vindt kunnen dui zenden guldens voor de t.b.c.-bestrijding bij eengebracht worden. Voor de namen van stadgwooten, die reeds een bedrag van 2.50 voor de verlo ting van een aantal nieuwe plaatjes beschik baar stelden verwijzen wij naar onze ru briek Stadsnieuws. Red. Alkm. Crt.) Hengelen. De bengelclub „VIOS" te Nieuwe Nle- dorp hield gistermorgen j.1. een wed strijd in de ringvaart aan den Wate ringskant. 15 deelnemers dongen naar de prijzen, welke werden behaald als volgt: le pr. J. van Wielen voor de grootste baars 22H c.M; 2e pr. grootste aantal maatbaars P. Heye, 4 «tuks; 3e pr. B Zar.dstra, grootste aantal baars onder de maat; 4e pr. G Peetoom, grootste aan tal viscb; 5e pr. Jn. Hart, vijfde baars. In totaal werden 99 stuks gevangen. De wedstrijd had als gewoonlijk een buitengewoon gezellig verloop. De prij zen werden na afloop in de Prins Mau- rits met een toepasselijk woord door voorzitter Hart uitgereikt. Wielrennen. Uitslagen van een achtervolgingsrace: A.-klasse 40 K.M.: T. Roobeek, J. Zand- voort en L. van Engelsman winnen van J. Snel en P. Joon. B-klasse 30 K.M.: J. H. Mulder, W. Wou- ters, A. van der Veer, H. Smith en H. Stroombergen winnen van C Joon, J. de Bood, D. Groot, J. Aanhold, A. Zuidam en C. W. Damer. C-klasse 20 KM.: K. Kusch, J. Hollebeck en J. Frijn winnen van J. Sluis, N. Tanes en J. Mulder. Een trainingsrit over 40 K.M. werd giste ren gehouden, met het volgende resultaat: A-klasse: 1. W. Muurlink, 2. A. van Kuyt, 3. W. Corbië. Nieuwelingen: 1. G. Hahn, 2. J. Wieden- hoff, 3. J. Botterman^ Uitslag beslissingswedstrijd B-klasse over 44 K.M.1. C. Slijderink, 28 punten, le prijs (lauwertak); 2. J. Pronk, 27 punten, 2e prijs (medaille); de overige ren ners ontvingen een draagpenning. C-klasse over 28 K.M.1. F. Fial, 16 pun ten, le prijs /medaille); 2. P. Evers, 8 pun ten, 2e prijs (medaille); terwijl ook de ove rige renners een draagpenning ontvingen. Gisteren hield de ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" een handicaprit over 65 K.M. om de Concordia-prijzen. Hierover zullen waarschijnlijk nog twee wedstrijden worden verreden. De uitslag van deze 65 K.M.-race was als volgt: 1. G. Zeeman 1 uur 39 min. 14 sec.; 2. P, Kort 1 uur 39 min. 30 sec.; 3. C. Jongsma 1 uur 42 min. 30 sec.4. A. Willemse 1 uur 44 min. 25 sec.5. J. Ridderbos 1 uur 44 <n 35 sec. Te Uitgeest werd het lid Jb. Kuiper twee de in een 30-ronden race en 4e in een afval race op de grasbaan. J. Langeaijk werd tweede in een koppel- wedstrijd met Stekelenburg en 4e in een jachtrace. Joh. Renaud behaalde met Scholten den derden prijs in den koppelwedstrijd. Voorwaar mooie prestaties van O.G.'s leden. Roeien. Het bestuur van den Nederlandschen Roei- bond heeft besloten de volgende ploegen uit te noodigen voor deelnaipe aan de Europee- sche kampioenschappen, welke van 10—12 Augustus a.s. op de Rotste nabij Luzern zul len plaats vinden: Achtriemsgiek van Njord (Leiden); Vier met sturman van Nereus (Amsterdam); Vier zonder stuurman van Laga (Delft); Twee met stuurman van Argo (Wapeningen) Zwemmen. Het was gisteren een aardige middag in het Victoriebad. De tribune bewees reeds goede diensten, doch had bij deze gelegenheid geheel vol moeten zijn. De afdeeling Amsterdam van de Ned. Reddingsbrigade verleende hare mede werking en de dames en heeren hebben in alle opzichten een woord van hulde verdiend voor hun keurig werk op veler lei gebied. Allereerst werd door de geheele groep op duidelijke wijze gedemonstreerd ver schillende reddingswijzen en grepen bij het redden van drenkelingen en het was meteen voor de zwemliefhebbers een oproep toe treden tot de reddingbrigade alhier. Enkele leden gingen gebonden en geheel gekleed te water, doch wisten er alleen in hun badpakje uit te komen. Anderen zwommen de geheele baan onder water. Ook in 't opvoeren van z g komische watertafreelen was de afd. Amsterdam goed thuis. Om „De opening van het bad te Hollandshuizen" werd hartelijk gelachen „De kellner en zijn gasten" deed het ook goed, evenals de visschers met al hun resten, die het jongetje zouden redden. Een aantal fraaie staaltjes schoon- springen werd er uitgevoerd door den heer Emmerick. Telkenmale klonk een luid applaus, ook voor de komische in termezzo's op spring- en duikgebied. Een nummer estafette tusschen het Victoriebad en Amsterdam (5 dames en 5 heeren van leder 25 M werd op fraaie wijze door Alkmaar gewonnen. Ploegen van het Victoriebad en van Amsterdam gaven daarna nog interes sante waterpolo- en pushball-demon- straties. In de Alkmaarsche ploeg vielen de heeren Kroese, v. Diepen en Zee lander op als uitstekende polo-spelers. Alkmaar won met 41. De strijd om den grooten bal was heel aardig. Er werden ook nog eenige wedstrijden ge houden voor de leden van het Victorie bad. De meisjes en Jongedames zwommen uitstekend, evenals de zwemmers. Wij laten de uitslagen hieronder nog even volgen: I. 25 M. schoolslag meisjes tot 12 jaar: I. C. de Vos Burghardt, 212/5 sec.; 2. H. de Wit 27 sec. II. 25 M. schoolslag meisjes tot 16 jaar: 1. T. v. Steeg 201/5 sec.; 2. B. Boll 24 4/5 sec. III. 50 M. schoolslag dames: 1. Mej. Hanraads 47 4/5 sec.; 2. mej. Veltman 49 sec. IV. 50 M. schoolslag heeren: 1. J. Hoogland 473/5 sec.; 2. J. Balder 49 sec. V. 50 M. vrije slag heeren: 1. G. Soecker 37 3/5 sec.; 2. J. Kramer 40 sec. Er is zeker een groeiende belangstel ling te constateeren voor het zwemmen en de zwemsport. En wanneer men er voor zorgt, dat er op een wedstrijddag vlot wordt afgewerkt precies volgens een vastgesteld programma, dan zou de tribune wel eens te klein kunnen blijken. Voor interessante wedstrijden is er in het Victoriebad alle gelegenheid. Bij de wedstrijden in den Wilgenpias te Rotterdam verbeterde van Aelst zijn eigen Ned. record 300 m. wisselslag en bracht het op 4 min. 25.2 sec. Willy den Ouden zwom de 100 m. vrijen slag in 1. 06 1/5. Op de 400 m. startte zij niet. Daar won mej. Mastenbroek het kam pioenschap in 5.35 d.i. 6 sec. sneller dan de heerenkampioen. Een mooie prestatie. Ondanks het minder gunstige weer van mochten de wedstrijden, die A. W. had uitgeschreven, zich in een groote belangstelling verheugen. Op het programma stonden allereerst eenige zwem wedstrijden, meerendeels over 50 M„ waar aan deelnamen D.A.W. en de Schager zwemclub „De Wiel". Laatstgenoemde vereeniging beschikt over uitstekende jeugdige zwemmers en zwemsters, die voor de toekomst iets beloven te worden. Het enthousiasme, waarmede zij zich aan deze wedstrijden gaven, kenmerkte deze sympathieke zwemclub. Daar echter ook D.A.W. onder zijn leden goede zwemmers (sters) telt en het verschil vaak een fractie van een seconde was, namen de verschillende nummers in spanning toe, naarmate de striid heviger werd. Over het algemeen genomen was „De Wiel" iets sterker. De heeren Koning, Kruit en Wester hadden in de D.A.W.-ers P. Cloeck, Fr. ten Pas en R. Velthuys gelijk waardige tegenstanders gevonden. Bij de dames konden alleen de dames G. v. d. Berg en T. v. Beek zich meten met de Schager-dames. Na afloop van deze onderlinge wedstrij den, die een uitstekende oefening zullen blij ken te zijn voor de a.s. groote wedstrijden op 11 en 12 Augustus, werden er twee polo- matches gespeeld, die beide voor de toe schouwers zeer belangwekkend en interes sant waren. De herhaalde toejuichingen be wezen dit wel overduidelijk. Onder de uit stekende leiding van den heer Pesie Sr. speel de als eerste D.A.W. II tegen „E>e Wiel" I. Het leek in den aanvang alsof beide ploe gen goed tegen elkaar opwogen, maar de meerdere schotvaardigheid van D.A.W. gaf eigenlijk aan de 51 overwinning den door slag. Zeer productief was de geheele voor hoede (Stroink, Caarls en Velthuys), terwijl in de achterhoede Koolhaas uitblonk door regelmatig goed opzwemmen en behoorlijk balplaatsen. D.A.W. I, dat tegen de Velser-zwemver V.Z.V. speelde, was voor deze gelegenheid uitermate versterkt. Het meespelen van H. Pesie Jr. beteekende een niet gering ver sterking. En het is vooral ook door het feit, dat de Velser-keeper vrijwel niet te passeeren bleek, dat D.A.W. een magere overwinning uit de wacht wist te sleepen. De rust ging in met een 21 stand voor D.A.W., maar niet zoodra was de tweede speelhelft begonnen of V.Z.V. kwam duchtig opzetten en wist vlak voor het einde den stand op 33 te brengen. Een listig schot van Caarls Sr. verraste den uitmuntenden keeper en zeer kort daarna floot de scheidsrecht het einde van dezen boeienden wedstrijd, tevens als einde van een genoeglijken sportmiddag. Schaken. Na de 9e ronde heeft Flohr de leiding met lYi p. Op hem volgen Aljechin en Bogolju- bow met 7 p., dan Euwe met 6H. Stahlberg heeft 6 p. Lasker 554 met een hangpartij. Er is in de leidende groep dus wel span ning. Tennis. In den eindwedstrijd damesenkel werd mej. Rollin Conquerque met 6—3, 6—1 ge slagen door Tr. Cilly Aussem. Bridgen. Zaterdagavond werd in het Groot Bad- Hotel te Zand voort een bridge-drive gehou den, waaraan door 28 paren werd deelgeno men. Vooral Amsterdam kwam met veel sterke spelers, o.a. de heeren mr. E. C. en mr. F. W. Goudsmit, L. Zeldenrust, B. Ein- horn, Mr. Martin Levenbach. Uit Haarlem waren ook verschillende wedstrijdparen en ook de bekende schaker en bridger E. Landau behoorde tot de deelnemers. De drie Alkmaarsche paren, die aan dezen wedstrijd meededen, hebben zich uitstekend gehouden en behaalden in dit sterke millieu één eerste en twee tweede prijzen. Er werd gespeeld in twee gelijkwaardige groepen van 7 tafels. De uitslagen waren Groep A, oneven-lijn 7 paren: 1. de heeren Schalken en Göbel fe Ha' lenL 22 p 2. de heeren C. Beek Jr. en Finkensieper te Alkmaar 23 p. Evenlijn 7 paren: 4 1. de heeren E. Landau en A. Perel le Xa* sterdam 21 p.; 2. de heer en mevrouw dr. FaceeScheifer te Zandvoort 24 p. Oroep B, oneven-lijn 7 paren: 1. mevr. v. Gulik en mevr. de Vries te Xflb maar, 18 p.; 2. de heeren G. C. van Guli| en J. H. Voort te Alkmaar. Even-lijn: 1. mevr. Sievers en Ml Ie. Christafori te Amsterdam, 17 p.; 2. de heeren L Zelden rust en mr. F. W. Goudsmit 22& p. Gisteren werd de Bedevaart van R.K. mannen en jongemannen naar O L. Vrouw ter Nood te Heiloo gehouden Er was zeer veel belangstelling voor. Men vertrok om 9 uur van de Harddravers laan. Te half elf werd op het Genade Oord de Hoogmis gehouden; om kwart voor één het lof en daarna hield men de processie. De oud-Alkmaarders, de paters Petrus Kops van de congregatie der priesters van het H. Hart en Gerard Pater van de orde der Laz** >n hebben gietermorgen alhier hun e plech tige H Mis opgedragen, i ctievelijk in de St. Josephkerk'en in parochie kerk van den H Dominicus. DF VFFM APVT ALKMAAR, 23 Juli 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 75 Vette koeien 135—225; 7 Graskalveren 20—30; 17 Vette kalve- ren 3075, per K.G. 4575 cent; 44 Nuchtere kalv. (slacht)/ 4—14; 355 Vette varkens (zware) per K.G. 30—32 cent. Handel redelijk. AMSTERDAMSCHF AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Juli 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt -werd be taald voor: Zeeuwsche eigenheimers 5— 5.40, Zeeuwsche blauwen 5—5.40, Westlandsche muizen 55.40, Kleine Westlandsche muizen 3.203.40, Zeeuw sche bonte eigenheimers 2.405.80. De overige prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 144.100 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Juli 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 453 vette koeien, le kw. 5864 cent, 2e kw. 5257 cent en 3e kw. 4250 cent per K.G. slachtgewicht; 96 Melk- en kalfkoeien 170f 210; 185 Vette kalveren, le kw. 3842 cent, 2e kw. 3237 cent en 3e kw. 20—30 cent per K.G. levendgewicht; 104 Nuchtere kalveren 4 8; 64 Schapen 12—17; 560 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 KG., 37—38 cent, zware varkens 3637 cent en vette varkens 3536 cent per K.G., slachtgewicht; 48 Paarden 60—100. Er waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juli '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 35000 K.G. Aardappelen: Duc of York 2 2.20, Eigenheimers 3.60—4.10, Sch. muizen 3.304 50, Blauwe Eigenhei mers 3.604.40, Drielingen 2.10 2.80; 51000 K.G. Roode kool 1—/ 2; 5300 K G. Gele kool 3.40—3.60; 3400 K.G. Uien; Gele drielingen 3.10—3.40, Zilvernep 7.107.50, Zilveruien 1.90; 750 K.G. Bieten 1.70; 700 K.G. Slaboo- nen 9.90—11170 K G. Snijboonen 1.70—12.20; 90C K.G. Wortelen 1.60 2, alles per 100 K G. en 7400 stuks Bloemkool les./ C.70—9.10 en 2e s. 1.50—1.70 per lOOstuks. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juli 1934. 134000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 3.50—4.20, BI. Eigenheimers 3.50 3.70, Drielingen 1.30—2.70; 18200 K.G. Zilveruien: zilveruien 0.801.20, Ehïelingen 2.90—3.60, Zilvernep 5.20 7.30; 550 K.G Spercieboonen 10— 12.60; 120 K.G. Tuinboonen 1.10; 650 K.G. Kroten 1.70-/210; 1900 K.G. Roode kool 1.10—1.90; 5900 K.G. Witte kool 2, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 21 Juli 1934. Sch. muizen 3 jO4 40, grove 3 504, drielingen 1.70—2.80; Eigenheimers 3.50—4.30; Zilvernep 5.50—7.30, drielingen 33.20, uien 0.800.90 en Slaboonen 10 20. Aanvoer: 86300 K G. Aardappelen; 7650 K.G. Zilveruien en 105 K.G. Slaboonen. PURMEREND, 21 Juli 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken'. Aardappelen: Sch. muizen 0.88 1.15, BI. Eigenheimers 0.88—1.09 en Kleine: Schotsche muizen 36—81 ei en Blauwe 52—73 cent per kist, 25 K.G.; Tuinboonen 20—23 cent per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 8—17 per 100 K.G Klapbessen 20—50 cent per 10 K.G.; Augurken: Middel 33—40 cent, Basterd 3340 cent, Stek 8—19 cent en Bcmmen 13 cent per njand, 6 K.G. i

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3