£xuid: m 'Jmh&ouw JbuUealcuid DREIN DRENTEL EN PIET r c WINKEL. PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND. Ambtenarenreglement en sa< larisherziening. Het ambtenaren-reglement. HOORN. ZIJPE. STOMPETOREN. OUDE NIEDORP UITGEEST. DE MOORDEN TE BRIGHTON. Verband tusschen de koffer zaken 1 en 2? Een helderziende. E 1 d B ir l< L t n 1 b V b d d b E fa dank en hulde aan den politierechter en be ëindigde zijn lofzang met te concludeeren zijn cliënt te veroordeelen tot een voorw straf, die naar zijn meening in casu de juiste berechting zou zijn. En direct uitspraak doende, veroordeelde mr. Ledeboer den delinquent tot 6 maanden gev. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Voorts werd verdachte in vrijheid gesteld. DUITSCHE HEELSTER STAAT TERECHT. De Duitsche vrouw H. E. H. S., afkom zen voldoende te verzamelen zijn. Ook in dit geval zou het daarvoor niet terugdeinzen Maar het college vond geen aanleiding aan wezig om minder ver strekkende of schei pere bepalingen in het leven te roepen da in het rijksreglement was bepaald. Als Ged Staten het reglement onjuist gevonden zou den hebben, zouden ze zeker een ander ad vies gegeven hebben. Spr. meende dat hier mede feitelijk alles gezegd was. Spr. verzekerde den leden, dat Ged. Sta ten, zooals altijd, de toepassing naar recht vaardigheid en zonder partijbelang zullen doen plaats hebben. Dan is er nog een scheidsgerecht, dat speciaal in Noordholland ue uuitscne vrouw n. c. n. a., arnon- j-„.—l* slis uit Al», had zich Sisteren vcrani. «f S? molu- ISJS ïïïiï.raSü'ïïS «L&. gezindheid: uit hanielinsen. da- damsche rechtbank, welke werd gepresideerd door mr. Dons. Aan de vrouw waren twee gevallen van heling, subs. schuidheling ten laste gelegd. De vrouw leefde in Rotterdam samen met een vreemdeling, die zich Risto Dokie of ook wel Richard Orloff noemt. Het tweetal ver huisde naar Amsterdam, waar het zijn in trek nam in een perceel in de v. Woustraat Op Donderdag 29 Maart vervoegden zich twee rechercheurs van den Vreemdelingen dienst aan de woning om een onderzoek naar de passen in te stellen De rechercheurs waren gewaarschuwd, dat hun werk niet on gevaarlijk zou zijn Orloff stond ongunstig bekend en zou waarschijnlijk in het bezit zijn van vuurwapenen. Inderdaad bleek de vrouw een geladen revolver bij zich te dragen, ook werd een tasch met kostbaarheden bij haar gevonden Het bleek, dat zij in het bezit was van een kostbaar paarlensnoer en een hanger met diamanten. Voorts ontdekten de rechercheurs nog een bedrag van ruim 150. Kostbaarheden en geld waren afkomstig van een serie inbraken door Dokic te Rotter dam gepleegd De man werd onlangs te Rotterdam tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal, meermalen ge pleegd. Te Rotterdam had hij zich ten on rechte uitgegeven voor Joodsche vluchteling, later bleek dat hij geen Jood was. Door tus-l schenkomst van het Comité had hij onderdak gekregen. Zijn verblijf in Nederland had hij „benut" om inbraken te plegen. De man werd in deze zaak als getuige ge hoord, hij ontkende de kostbaarheden *e heb ben gestolen, hij had ze „gekocht". Waar en van wien kon hij echter niet duidelijk aan geven. De verdachte hield haar onschuld vol, Dokic had haar gevraagd de kostbaarheden, het geld en de revolver een paar dagen voor hem te bewaren. Daar een oer hoofdgetuigen niet was ver schenen, werd de behandeling van de zaak geschorst tot 21 September. Vervolgens had zich de juwelier H. Dr te Amsterdam te verantwoorden wegens schuidheling. Bij hem was een groot aantal platina en gouden voorwerpen gevonden, eveneens afkomstig van diefstallen door Do kie gepleegd te Rotterdam. Ook deze zaak werd aangehouden en wel tot 19 October a.s. gezindheid den en woorden zal moeten blijken de wil tot handelingen die tot revolutionnaire daden leiden. Er is in de provincie geen drang om de vrouwelijke ambtenaren zoo spoedig moge lijk weg te werken. Het artikel „ontslag op grond van revolu tionnaire gezindheid" werd aangenomen met 3524 stemmen. Het artikel „ontslag hu wende ambtenares en de vrouwelijke ambte nares die in concubinaat gaat leven", werd verworpen met 31 tegen 28 stemmen. De ove rige artikelen werden z.h.st. aangenomen met communisten en den heer Sneevliet tegen. De voordracht van Ged. Staten „vaste aanstelling man als gediplomeerd-verplegen de" werd z.h.st. aangenomen. Aan de orde kwam vervolgens de wijzi ging van het salarisreglement, salarisrege ling voor eenige hoofdambtenaren en intrek king tijdelijke kortingen. Nadat eenige leden het woord hadden ge voerd, werd de vergadering verdaagd tot hedenmorgen. Bij het op 2, 3 en 4 Juli te Alkmaar ge- Boekhouden van de Vereeniging voor Leer de heer Kamp Gz. voor het praktijkexamen Boekhouden van den Vereeniging voor Lpt aren in de Handelswetenschappen. INTERNATIONALE OPLICHTER VOOR DE RECHTBANK. Wegens diefstal heeft de internationale avonturier P. J., zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring te botterdam, zich voor de Vacantie- kamer van Je Rotterdamsche rechtb'nk te verantwoorden gehad. Aan verdachte werd ten laste gelegd, dat hij op 5 Maart 1933 ten nadeele van een hotelhouder, bij wien hij zijn intrede had ge nomen, een bedrag van duizend gulden had weggenomen. Verdachte bekende het ten laste ge legde. Hij zeide, het geld voor zijn levens onderhoud te hebben gebruikt. Na het verhoor van den hotelhouder, die de vermissing pas den volgenden dag had bemerkt, toen verdachte reeds naar Amerika vertrokken was, gaf de inspecteur van poli tie G. W. Beekman een uitvoerig relaas van verdachte's levensloop. Het O.M., dat werd waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, wees in zijn requi sitoir op het feit, dat verdachte reeds op ne gentienjarigen leeftijd driemaal wegens op lichting was veroordeeld. De officier van justitie eischte tenslotte acht maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. W. F. Boeles, bracht in zijn pleidooi naar voren, dat verdachte veel berouw heeft getoond. Het vonnis werd bepaald op 31 Juli. XuwUiciaai Tlieuws De Provinciale Staten van Noordholland kwamen gistermorgen bijeen ter voortzet ting van de agenda der eerste zomerzitting 1934. Voorzitter was de heer jhr. mr. dr. A Roëll, commissaris der koningin. Aan het bestuur der stichting R K. Han delsschool te Hilversum werd met ingang van 1934 tot wederopzeggens toe een bijdra ge verleend uit de provinciale kas van ten hoogste 10 pCt. der nettokosten. Aan de orde kwamen de voorstellen tot wijziging van het ambtenarenreglement 1920 (de bekende rijksregeling ten aanzien van uniform- en insigne-vlagvertoon, de hu wende onderwijzeres en revolutionnaire ge zindheid). Verschillende leden voerden het woord. De heer Lambooy (r.k. noemde de debatten volkomen nutteloos. Het vraagstuk is op zeer uitvoerige wijze besproken in het parlement en in nagenoeg alle gemeenteraden. Dat de meerderheid van de commissie te gen het voorstel ten aanzien van den revolu- tionnairen ambtenaar is laat zich begrijpen, als men ziet wie het commissie-rapport on derteekend hebben. Spr.'s fractie is dan ook uit volle overtui ging voor de voordracht. Onze bekende muziekvereeniging „Apol- lo" viert feest, de herdenking van haar 30 jarig jubileum, ter gelegenheid waarvan een groot concours wordt gehouden op 22 en 29 Juli a.s. Zondag is het muziekfeest ingezet onder begunstiging van prachtig zomerweer. teeds in de morgenuren was het druk in de stad. Van talrijke gebouwen wapperde de driekleur. Langs de straten heerschte reeds een gezellige drukte, waaronder talrijke be zoekers van buiten. „Apollo" jubileert en gaarne komt men naar Hoorn om getuige te zijn van deze schitterend voorbereide muziek feesten. Te half twaalf werd de jubileerende ver eeniging met de leden van het eere-comité, jury, vertegenwoordigers van de deelnemen de corpsen enz., officieel door het gemeente bestuur ten Stadhuize ontvangen. Wegens uitstedigheid van den burgemees ter, werden de aanwezigen welkom geheeten door den loco-burgemeester, den heer Spaan der, die de verzekering gaf, dat ongetwijfeld burgemeester Leemhorst op dezen dag Apollo gelukwenscht met haar 30 jarig jubi leum. Spr. richtte zich tot den voorzitter van Apollo, de vereeniging, het eere-comité en de verdere genoodigdcn en feliciteerde de jubi leerende vereeniging, welke, zonder iets tekort te doen aan de overige stedelijke corp sen, een zeer voorname plaats inneemt in het muzikale leven onzer stad. De voorzitter, de heer Pereboom, dankte den loco-burgemeester voor deze officieele, maar hartelijke ontvangst. Namens de deelnemende corpsen feli citeerde nog de heer S. Stelling, voorzit ter van de muziekvereeniging „De Een dracht" te Enkhuizen, die Apo'lo met haar concours alle goeds toewenschte (Instemming). Nadat de wn. burgemeester nogmaals z'n beste wenechen voor het welslagen van het groote concours uitsprak en eenige ververschingen waren rondge diend, werden de aanwezigen uitee- noodigd tot bijwoning van den marsch- wedstrijd op de Nieuwe Veemarkt. Hier hadden zich ai een achttal ver- eenigingen verzameld. De uitslag was als volgt: Postfanfare, Haarlem, le prijs met 105 p.; Het Jonge Oosten, Amsterdam, le pr. met 99 p.; Dr. Nuyens, Westwoud, le pr met 102 p.; De Eendracht, Enkhuizen, le pr. met 102 p.; St. Caecilia, Grootebroek, le pr. met 105 p.Sted. Muziekkorps, Enkhui zen, le pr. mt 105 p.; Verkade's Harmonie, Zaandam, le pr. met 111 p. 's Middags werd het concours in den Park tuin voortgezet. Er werd uitmuntend ge speeld. De uitslag was: 3e Afd. Fanfare: D.W.S., Venhuizen, 2e pr. met 273 p.; Onder Ons, Hauwert, 2e pr. met 289 p.. 2e Afd. Fanfare: Hou en Trouw, Heer- Hugowaard, le prijs met 300 p.,; Post-fan- fare, Haarlem, le pr. met 300 p. 2e Afd. Harmonie: Het Jonge Oosten, Amsterdam, 2e pr. met 279 p. le Afd. Harmonie: St. Caecilia, Lutje broek, 2e pr. met 279 p. le Afd. Fanfare: Dr. Nuyens, Westwoud, le prijs met 300 p.; De Eendracht, Enk huizen, le prijs met 337 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: St. Cae cilia, Grootebroek, le prijs met 300 p. Eere afd. Harmonie: Kunst en Vriend schap, Krommenie, le prijs met 309 p.; R.K Harmonie, Zaandam, le pr. met 309 p Sted. Muziekkorps, Enkhuizen, 2e pr. met 275 p.; Verkade's Harmonie, Zaandam, le prijs met 333 p. In den eere-wedstrijd werden de volgende punten behaald: Hou en trouw, Heerhugo waard, 126 p.; Post-fanfare, Haarlem, 144 p.; Dr. Muvens, Westwoud, 144 p.; De Eendracht, Enkhuizen, 126 p.; St. Caecilia Grootebroek, 108 p.; Kunst en Vriendschap, Krommenie, 126 p.; R.K. Harmonie, Zaan dam, 135 p.; Verkade's Harmonie, Zaan dam, 153 p. De feestelijkheden werden met een opge wekt „Apollo-bal" besloten. Het bouwen van 2 electirsche watergema De h«r A. H Gerhard Map.), lid va» I het S Kdteï "pa Gedep hiaten meende, dal hel nollenwel gehouden aanbesteding, ge-und aaï den 'heer degelijk „neen' durft zeggen, waartoe bewij I Uiterdijk, aannemer te Wieringerwaard, Zij, die meenen in aanmerking de komen voor een kosteloos rijwielbelastingmerk voer het tijdvak aanvangende 1 Aug. 1934, kun nen zich vervoegen bij den Asst. Dienstgel. der directe belastingen te Stompetoren op de volgende data: 26 Juli van 18—20 uur; 28 Juli van 16—18 uur; 4 Aug. van 16—18 uur; 6 Aug. van 1820 uur. Zondagmiddag werd op het terrein bij den heer Krouwel een meeting gehouden, welke werd georganiseerd door het Boeren- comité. Door den burgemeester was hiervoor toe stemming verleend, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat geen debat zou worden ge voerd. „De toekomst van de land- en tuin bouwers" en „Onze rechten" zouden door de heeren A. Veltrop en E. Rozema worden be sproken. Bij het openingswoord, dat door den heer J. Bakker als voorzitter van 't Boerencomité werd uitgesproken, bleek, dat beide sprekers verhinderd waren om naar Oude Niedorp te komen. Hiervoor in de plaats spraken de heeren Kenedij uit de Beemster en G. Vergaij te Breezand. De heer Vergaij zeide zich te willen rich ten tot zijne lotgenooten, die evenals hij be zig zijn met het omwoelen van de aarde, wei- ke in staat is om overvloedig te geven bij weinig arbeid. De toestand is thans echter anders. Ook schetste spr. de geschiedenis van het boerenproletariaat. Wie thans geen werk meer kan vinden, ziet zich ge noodzaakt om in de werkverschaffing te werken of zich van overheidswege te laten steunen. Wanneer de werkmethode niet ver andert zal geen werk meer kunnen worden gevonden De eenige wijze om uit dezen chaos te komen is een ander productiesysteem in te voeren. De toestand van thans kan zoo niet blijven. Het loon, hetwelk in de werkver schaffing wordt betaald en hetgeen aan steun wordt uitgekeerd is bitter weinig. Re gelend optreden is socialistisch, beperkend optreden is kapitalistisch. Beperking brengt met zich mede, dat de winst blijft, welke winst is voor de fabrikant. De Nederland- sche regeering treedt thans beperkend op, terwijl het toch zoo goed mogelijk is om re gelend op te treden, opdat ieder in overvloei! san gebruiken wat door allen is voortge bracht. Thans ziet men, dat wanneer het bouwland overvloedig geeft, wanneer dus alles naar wensch gaat, er armoede is voor de bouwers. De eenige oplossing is, dat men durft overgaan tot het socialistische stelsel. Langzamerhand moet men leeren inzien, dat het gewenscht is dat alle arbeid, die verricht wordt gelijke waarde heeft. Moeilijk zal het zijn om de nieuwe idee te doen post vatten. Onmogelijk is het echter geenszins, 'n de economie heeft men gelijke belangen. Daarom zal men eens beseffen, hoe nuttig veldarbeid is, en zal men begrijpen dat men recht heeft op een loon per uur. Dan zal men zich afvragen hoeveel uren arbeid aan een bepaald werk moeten worden verricht, dan ook zullen de proletaren in steden en. blatteland worden beschouwd als gelijkbe rechtigde wezens. Om dit te bereiken heeft men geen staat of politiek noodig. Aan het slot van zijn rede bepleitte spr. voorts de boycot-actie. Na een korte pauze verkreeg de heer Kenedij het woord. Spr. schetste de wijze waarop het wer- cende volk door de kapitalisten worden uit gebuit en hoe moeilijk het is om de kleine tuinders te bewegen zich bij een organisatie aan te sluiten. Dit vloeit hoofdzakelijk voort uit de traditie van hun bedrijf Spr. schetste thans eene vergadering te Hoorn waarbij eenige strijd-organisaties werden opgericht. Ook te de Beemster werd een organisatie opgericht. Toen was er blijk van eenige be weging. Het bleek echter dat het toen was een schip zonder roer. De strijd moet worden aangebonden tegen het bank- en grondkapi- taal, tegen de groote boeren en tegen de groote tuinders, ofschoon de laatsten er niet veel meer zijn. De eisch, welke thans moet worden ge steld is om te komen aan steun aan gezinnen, niet aan bedrijven. Hierdoor kunnen ook de kleine tuinbouwers eenig profijt van den re- geeringssteun trekken. Voorts moet men ko men tot afschaffing van lasten van verschil lenden aard, welke thans op de bedrijfjes drukken. De groote reden, waarom men zich niet wenscht aan te sluiten bij het boerencomité is wel het voorgehouden schrikbeeld: Het communisme. De organisatie van het boe rencomité heeft echter volgens spr. als zoo danig niets met het communisme uit te slaan In Duitschland heerscht op het oogenblik een droogte, waarvan men zich hier in Hol land nog geen voorstelling kan vormer. Hierdoor is Duitschland wel genoodzaakt volksvoedsel uit andere landen te betrek ken. en hierdoor kan Nederland veel gemak kelijker dan anders het geval was dit oro- duct verkoopen en wordt hierdoor een betere prijs ontvangen. Overigens wijzen de statis tieken van de landen, die met Nederland te vergelijken zijn, wel uit dat de toestand eerder nog verslechtert, dat het aantal werk- loozen toeneemt. Ook hier ziet men het nationaal-socia 1 isme groeien. De Ned. tuindersbond staat onder leiding van dergelijke fascisten. Spr zeide dat het Boerencomité zich niet afvraagt of men tot een bepaalde groep be hoort. Men vraagt zich slechts af of men slachtoffer is geworden van de kapitalistische samenleving. Na deze rede betrad de heer Bakker het podium en sprak een ern stig woord van protest. Hij sprak de afkeu ring uit tegen de communisten, die in het boerencomité zijn. die zoo huichelachtig zijn, te ontkennen dat het boerencomité commu nistisch is, hetgeen door 95 wordt be kend. Dit protest bracht onder de aanwezi gen nog langen tijd beroering teweeg. Zooals reeds gemeld, had zich een comi té gevormd tot het verzamelen van gelden om de kinderen van de werkloozen geduren de de kermis eenige prettige dagen te be zorgen. In dit voornemen is het comité uitstekend geslaagd. Er werd een tamelijk bedrag aan geld bijeenverkregen en aan de hand hier van verschillende spelen voor de kinderen georganiseerd. 130 kinderen namen aan deze feestjes deel die des Maandags plaats hadden op het U.S.V.-terrein nabij het sta tion. Dien dag des namiddags te ongeveer 2 uur stelden zij zich op bij het raadhuis en ging het vandaar naar genoemd terrein voorafgegaan door de trom. Op het terrein gekomen, werden de diverse vliegers gekeurd, welke het mooiste en aar digste was, en daarna de verschillende spel letjes gedaan, terwijl van tijd tot tijd tracta- Ml ikt. ander luidt als ties werden uitgerei De uitslag van een en volgt: prijs van den mooisten vlieger viel ten deel van Bern. Assema, deze had een vlieger, waarop het stempellokaal was geschilderc. Hiermede is hij winnaar van den gratis vlieg tocht met de K.L.M. boven Amsterdam. Vlieger oplaten: le pr. Cor Verduin (hoogste stand). Jongens (6—8 jaar) zakloopen: le pr Cor Heijne, 2e pr. Jan Starreveld en 3e pr. Jac. Boogerd. Jongens (810 jaar) blokjes rapen: le r. Piet Obdam, 2e pr. Arie Starreveld en e pr. Jac. Vennik. Jongens (10 en ouder) zakloopen: le pr. Arie Acquoij en 2e pr. Ant. van Assema. Meisjes (68 jaar) balletjes op blaadje: le pr. Agatha Vennik, 2e pr. Annie Beem- sterooer en 3e pr. Aafje Verduin. Meisjes (8—10 jaar) bal in gaper: le pr. Johanna Kuijl, 2e pr. Coba Tromp en 3e pr. Bertha Besse. Meisjes (10 jaar en ouder) wasch op han gen, le pr. Corrie Obdam, 2e pr. Jo du Crocq en 3e pr. Bertha Liefting. Dinsdagmiddag hadden de kinderen een 2en prettigen middag. Dien middag zouden zij genieten van de alhier welbekende bios coop van den heer de Jong. meerdere of mindere vraag, welke er is. Zoo doende is het voorgekomen, dat de eenen dag een goede prijs werd bedongen, terwijl de volgenden dag de minimumprijs niet kon wor den gehaald. Daar wilde men iets op vinden Maar wat. Herinnerd werd aan de verleden jaar toe gepaste regeling ten opzichte van de herfst- wittekool, welke regeling het gevolg is ge weest van een vergadering te Oudkarspel De resultaten van die regeling waren heei goed geweest en men wilde die wel navolgen Toen was het regeerings-commissaris, die de regeling vaststelde. Ook van de zijde van zuurkoolfabrikanten en handelaren waren reeds vragen ingeko men, hoe men het dit jaar wilde doen. Het is niet de bedoeling, om de wittekool voor vaste prijzen te verkoopen en men wil prijzen aannemen, waarbeneden niet zou worden verkocht. Uit de hierna gevoerde breedvoerige be sprekingen bleek; dat de minimumprijs op het oogenblik 0.60 is, waarvan slechts 0.40 per 100 Kg: wordt uitbetaald als ze niet worden afgenomen. Dat werd door al- lert veel te weinig gevonden. Medegedeeld werd, dat ook van andere zijde reeds pogin gen in 't werk werden gesteld om de 'bekende regeling van verleden jaar terug te krijgen. Men moet het saamhoorlgheidsgevoel aan kweeken, was men algemeen van oordeel er zal geprobeerd worden om de wittekool ge zamenlijk door één bouwer te la-fen aanbieden op de veiling, die ze op een zekeren prijs zal ophouden. De prijzen waar en beneden niet verkocht zal worden, werden vastgesteld voor groote wit- ten op 1.75 en voor kleine 2.—. 7, Deze overeenkomst geldt gedurende de eerste veertien dagen. OVERLEG VERPLICHT! Een nünisterieele beschikking. Naar wij vernemen heeft de minister van economische zaken thans de eerste gevallen aangewezen, waarbij overeenkomstig artikel 1 van de crisis-organisatie beschikking 1934 II, de georganiseerden bij de provinciale landbouwcrisisorganisaties verplicht zijn, omtrent de arbeidsvoorwaarden van hen, die bij deze georganiseerden werkzaam zijn, overleg te plegen met de landarbeiders orga nisaties. Het betreft hier de georganiseerden in Langeweg, Zevenbergschenhoek, Som- melsdijk en Klaaswaal. De minister heeft zoowel tot de individueele werkgevers als tot hunne organisaties een schrijven gericht, waarin hij deze den plicht tot het voeren van overleg oplegt. NOORDSCHARWOUDE. W it tekool-prijzen In „Concordia" alhier vergaderden Maandagavond een aantal verbouwers van vroege witte kool naar aanleiding van het feit, dat de minimumprijzen voor deze koolsoort zoo laag zijn. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter den gang van zaken aan de vei ling, waarb;j hij wees op het groote verschil in de prijzen welke er op verschillende da gen worden gemaakt, tengevolge van de De Londensche politie heeft een dezer da gen in een tehuis voor zwervers een man, genaamd Martin Castledine alias John Charteris, gearresteerd, die naar men aan neemt op de hoogte is van de identiteit van het slachtoffer in de zoogenaamde koffer zaak no. 1, dus van het 20 23-jarige meisje wier romp en ledematen in koffers op sta tions te Londen en Brighton werden gevon den. Naar het schijnt is de gearresteerde een intieme vriend van den gearresteerden kellner Mancini, die verdacht wordt van den moord in de kofferzaak no. 2, waarin de danseres Violette Kave het slachtoffer was. Castledine zou gedurende 7 dagen met Mancini samen op kamers hebben gewoond, kort voordat laatstgenoemde werd gearres teerd. Aangezien er in de appartementen van Mancini slechts één bed was, moet Cast ledine hebben geslapen op den koffer, die het lijk bevatte van de zoo tragisch om het le ven gekomen Violette. Mancini moet dus zijn afschuwelijke daad aan Castledine me degedeeld hebben en aldus zou er toch ver- band bestaan tusschen de koffer-mysteries 1 en 2. Indien deze theorie juist is, zou het ondet- zoek in een hoogst belangrijk stadium geko men zijn. Castledine was reeds, op denzelfden dag, dat men het lijk in de kofferzaak no. 1 ont dekte, voor de politie verschenen, doch het verhoor leverde niets op, zoodat men hem weer heeft moeten laten gaan, nadat door hem een borgstelling van 20 pond was be taald. Castledine moest zich echter ter be schikking van de politie houden, en daar hij toen de politie hem opnieuw wilde hoo- ren verdwenen was, is hij thans gear resteerd. Reeds komen tal van bezwarende verkla ringen en bewijzen tegen Castledine binnen die alle nader zullen worden onderzocht. De detectives, die met het onderzoek in de kof ferzaak no. 1 belast zijn, blijven echter ook nog werkzaam in andere richtingen. Men vermoedt dat in deze zaak meer menschen de hand hebben gehad, daar er verscheidene aanwijzingen zijn, dat de moordenaar en de- gene(n), die de koffers verzond(en) niet de zelfde kunnen zijn. Eén der medeplichtigen moet een vrouw zijn. Sinds de ontdekking op 17 Juni j.1. van het verminkte lichaam in den koffer heeft het weekblad „The Sunday Dispatch" een Ame- rikaansche helderziende in haar dienst ge nomen. Deze dame heeft thans het volgende in trance neergeschreven. „Ik zie duidelijk de omstandigheden, waaronder de moord op de onbekende vrouw is gebeurd. Zij is het slachtoffer geworden van een sadist. De moordenaar is een jonge man, klein van stuk en bruin getint. Hij bezit een glazigen blik, dien ik onmiddellijk zal kunnen herkennen. Zijn vingers zijn lang en plat en hij is op zijn lichaam zwaar geta- toueerd. Het is een man, die werkt aan boord van schepen in de dokken, maar hij is geen zeeman. 73. Deze bedelaar was echter geen echte bedelaar, maar een lid van een buitengewoon gevreesde rooversbende, die ergens buiten in de bosschen zijn vergaderlokalen had. „Die twee vreemdelingen hebben misschien veel geld bij zich", dacht de roover-bedelaar en hij bracht hen met zijn eigen auto recht streeks naar het huw van de Bende van de Zwarte Hand. 74. Aan de deur stond een reusachtige neger als portier en er waren overal zwarte handen geschilderd, om goed te laten zien van wie het huis was. ,,'t Is hier de gewoonte, dat de heeren aan mij hun goed afgeven", zei de neger. „Dat kan wel, ant woordde Piet Prikkel, „maar ik houd liever mijn petje bij de handGa je mee naar binnen, Drein",

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6