Alkmaarsche Courant QemeeHtecaden JeuilhtoH UJie met^^mu/ascht, f Wordt aangenaam verrastf u/ascht Haar avonturier. El Honderd Zes en Dertigste Jaargang. DONDERDAG 26 JULI OUDKARSPEL. HEILOO. No. 174 1934 (Vervolg.) Adres van het bestuur der IJsclub „Vol harding", houdende verzoek om een jaarlijk- sche bijdrage van f 100.in de exploitatie kosten van een, door haar opgerichte, zwem inrichting. Ook dit adres werd aangehouden tot de begrooting 1935. Aanbieding gemeenterekening over het dienstjaar 1933. Ontvangsten f 93663.72. uitgaven f 84993 33, Saldo f 8670.39. De voorzitter zeide dat het tot verheuging stemt dat er nog een batig saldo is. Ook onze gemeente behoort tot de zwaar getrof fenen en voelt den druk der slechte tijden. Re- geeren is vooruitzien en het blijkt dan ook wel heel goed gezien, dat in de goede jaren de belastingen niet verhoogd zijn. Wij pluk ken er nu de vruchten van. Balans, winst-, en verliesrekening van de gasfabriek over 1933. De winst van dit bedrijf bedraagt 2437.75. Idem van het Electriciteitsbedrijf over 1933. Winst 4745 Rekening van het Burg. Armbestuur over 1933. Ontvangsten 8270.82, uitgaven ƒ8443.06, nadeelig saldo f 172. 24. Herstemming over het voorstel van bur gemeester en wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 25 Octoter 1932. Bij dit raadsbesluit werd op voorstel van Mr. Eecen besloten, de subsidie voor de kanalisatie in te trekken. Op de vorige ver gadering staakten de stemmen bij het voor stel van B. en W. om dit besluit in te trek ken. De voorzitter zou willen voorstellen dit voorstel direct in stemming te brengen en er rriet over te discuseeren. De heer Rijper vroeg nog enkele inlich tingen, daar hij niet bij de vorige vergade ring aanwezig was. Mr. Eecen deelde mede dat hij voor het voorstel van B en W. zal stemmen; niet omdat hij de plannen nu ineens goed kan keuren, maar omdat hem gebVken is dat een groot deel der burgerij van Oudkarspcl een tegenzin heeft tegen een procedure. Hoe wel spreker van meening is dat de gemeente dit proces zou winnen, zal hij toch zichzelf m oit geval op zij stellen. In stemming gebracht, werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. Het verheugde den voorzitter dat de raad op zijn onzalig besluit is teruggekomen. B. en W. stelden voor, dat het saldo over de jaren 1933 en 1934, in afwijking van de gemeenschappelijke regelingen van de gas fabriek en het electriciteitsbedrijf. geheel ten goede te doen komen aan de gemeente. Aldus besloten. Ontwerp-verorden ing ter voorkoming van besmetting door de ziekte van Weil in zweminrichtingen en zwemgelegenheoen. De heer Zaagman zeide dat volgens art. 3 het verboden is te zwemmen of baden op Elaatsen waar B. en W. geen vergunning ebben verleend. Hiertegen maakte spreker bezwaar. Iemand die een bad in het Ambacht neemt, zou men kunnen bekeuren. Mr Eecen zeiie dat bet slaat op zweminrichtingen ol zwem- gelegenheden. iemand die b.v. van de akker in het water stapt komt niet in een zwemge- tegenheid. De voorzitter: Art. 3 moet worden gelezen in verband met art. 2. Indien één of enkele personen in het Ambacht gaan zwemmen dan is dit geen reden om in te grijpen, wan neer echter regelmatig meerdere personen op een bepaalde plaats zwemmen, dan schept men een zwemgelegheid en dan is er reden om in le grijpen. Ontwerp-verirdemng tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. De voorzitter: EHt vloeoit ook voort uit het stichten van een zweminrichting. De tegenwoordige verordening luidt dat men t m. 100 meter van de openbaren weg moet zijn. B. en W. stellen voor hiervan ontheffing fe verleen en naar zweminrichtingen, daar Een visode uit den Dertigenjarigen Oorlog Oorspronkelijke schets van O. P. BAKKER. 49 Op een mooien zomermorgen reed Saxon aan het hoofd van zijn ruiters op den weg tusschen Spandau en Brandenburg. Zij kwa men van de Zweedsche legerplaats, waar Saxon een krijgsraad van den staf had bijge woond. De koning had hem zeer geprezen en hem vriendschappelijk op den schouder ge klopt. Maar zijn droeve gedachten kon noch de koning, noch de vroonjke zon verdrijven. Op een zijweg, die zich in de zon slingerde door donkere sparrewouden, zagen zij een karos aankomen, getrokken door vier zwarte paarden, voor en achter de koets reden ge wapende ruiters, terwijl naast de portieren sierlijk gekleede pages te paard het rijtuig begeleiden. „Een gezant of de een of andere konink lijke hoogheid", meende Saxon. „Laat halt houden", zei hij tegen Mel chior. „Vraag den man zijn papieren Melchior keerde na een vrij lang onderhoud ,JL»e vent heeft geen papieren", bromde hjL „vond u een razend onbeleefden boer, vloekt u uit Von Pappenheim was een heer bij u vergeleken", verklaarde hij. „Haai hem", klonk Saxon's bevel. „Dank u", antwoordde Melchior. „Ik heb anders de zweminrichting welke aan de openbaren weg ligt niet geëxploiteerd zou kunnen worden. Aldus besloten. Vaststelling kohier van de hondenbelasting voor 1934. Aangesiagai zijn 106 honden tot een be drag van f 247.—. Rondvraag. Weth. Kostelijk bracht ter sprake een brief je hetwelk ingekomen is van een geschorsten arbeider bij het baggeren en hetwelk onder teekend was door den heer De Boer. In B. en W. waren wij allen van meening dat dit schrijven geen sin had. Nn is mij ech ter gebleken dat dit briefje op advies van weth. Bakker geschreven is. Ieder weet dat B. en W. aan deze zaak niets kunnen doen, maar zoo komt het voor alsof weth. Bakker de goe de man is en de burgemeester en de heer Kostelijk hiervoor aansprakelijk zijn. B. en W., zeide de voorzitter, staan volko men passief tegenover deze zaak. De contro leur brengt dit ter kennis. Ik geloof niet dat weth. Bakker de verantwoording s^n zich af wilde schuiven want die was er niet. Weth. Baker zeide dat de man bij hem kwam en mededeelde dat De Boer gezegd *--d dat de schuit zoo groot was dat er 2 normale schuiten ingingen. De man was dus te goeder trouw. Spr. heeft toen geadvisi.rd een briefje te schrijven. Wethouder Kostelijk kan zich voorstellen dat de heer Bakker ter goeder trouw is, maar wanneer er over vergaderd word had de heer Bakker moeten zeggen dat het brl-fje op zijn advies was geschreven. Weth. Bakker zeide dat hij er wel terdege mee is aangekomen. De heer De Boer zeide dat er al meer klach ten komen over de houtduiven, die in de erw ten veel schade doen. Spr. vroeg of er negpn p miën voor beschikbaar gestela kan worden. De heer de Boer merkte nog op dat men het niet moet beschouwen als aansluiting op het gesprokene op de vorige vergadering. De voorzitter: de rondvraag is a'leen voor het stellen van vragen. Spr. viel hierop scherp uit tegen mr. Eecen, di- de vorige vergadering er op had gewezen dat de politie in overtreding was bij het schie ten van houtduiven. "e voorzitter zeide dat hij de vorige verga dering door mr. Eecen was overrompeld. Spre ker zeide dat het optreden van den veldwach ter volkomen gewettigd was. De ipmerking van mr. Eecen was beneden elke critiek. Men moet zijn best om schade voor de in woners zooveel mogelijk te voorkomen. Het is treurig dat hierop werd gewezen. Daarna sluiting. De gisteravond gehouden raadsvergade ring werd bijgewoond door alle leden. De voorzitter, burgemeester jhr. N. van Foreest, opende de vergadering met een door alle leden staande aangehoor de rede ter nagedachtenis van prins Hendrik. Spr. hoopte, dat het Koninklijk Huis voor verdere slagen gespaard moge blijven. In verband met de notulen betreurde de heer K o s t e 1 ij k de afwijzende houding van den heer de Vries ten aanzien van den ge- vraagden verkoop van zijn perceel ten be hoeve van wegverbetering. Ingekomen stukken. Ingekomen waren verschillende stukken, de aanneming berichtende van benoemingen en de goedkeuring van raadsbesluiten door Ged. Staten. Adres inzake stichting van een kleuterschool. In de raadsvergadering van 13 Juli 1933 werd het adres van mevr. N. de Jagerde Croos behandeld en aangehouden tot na het intreden van andere omstandigheden. B. en W. waren nu van meening, dat de tijd om het adres opnieuw in behandeling te nemen nog niet is aangebroken en stelden voor hen te machtigen adressante in dien zin te be richten. De heer K o s t e 1 ij k was teleurgesteld over het afwijzend prae-advies, hoewel hij dat wel verwacht had. Spr. meende, dat ei wel iets kon worden gedaan, om de onder teekenaren van het adres (een zestigtal) al thans eenigszins tevreden te stellen. De ge meente neemt in zielental sterk toe en daar om zou spr. wenschen, dat B. en W. tegen de volgende vergadering met een kostenbe rekening komen. Devoorzitter had daartegen geen bezwaar, maar zou de zaak dan liever willen aanhouden tot de behandeling van de be grooting, opdat de raad kan zien hoeveel moeite het geeft om de begrooting sluitend te krijgen. De heer G r e e u w vertelde, dat de ini tiatiefneemster van de stichting van een kleu terschool niet bekend was met het zenden van het tweede adres. Spr. had nu den indruk, dat dit een beweging was alleen van mevr de Jagerde Croos. Hij kon zich best met het advies van B. en W vereenigen. In antwoord op den heer Kostelijk zei de voorzitter nog, dat in vele gemeenten de eerste bezuiniging de kleuterschool treft, zoodat wij in dezen tijd niet overhaast mo gen overgaan tot het stichten van zoo'n school Goedgekeurd werd ten slotte, dat B. en W bij de begrooting een kostenberekening zul len aanbieden. Adres inzake centralisatie van het rekenplichtig beheer. De kennisneming van een adres van de broederschap van ontvangers van gemeenten in Nederland met de daarbij behoorende toelichting inzake centralisatie van het rekenplichtig beheer heeft geen wijziging gebracht in de zienswijze van B. en W., dat deze kwestie voor de gemeente Heiloo nog niet urgent is. Zij stelden daarom voor te besluiten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Goedgekeurd. Subsidie aan de L.E.T.T. Op het desbetreffende verzoek van de L.E. T.T. stelden B. en W. voor om evenals ver leden jaar weder hoogstens 250 subsidie toe te staan, niet hooger dan 50 pet. van hetgeen door de L.E.T.T. aan het badhuis zal worden afgedragen. Goedgekeurd. Wegdek van klinkers op den weg naar de Egmonden. Ingevolge raadsbesluit van 16 Mei om, al vorens een beslissing te nemen over de soort van het aan te brengen wegdek op den weg naar de Egmonden, door het houden van een aanbesteding van verschillende soorten weg dek over vaststaande cijfers te beschikken, werd op 16 dezer een aanbesteding in dien geest gehouden. De ontvangen aanbiedingen werden door Burg. en Weth. in handen gesteld van den deskundige, ir. Verhey, die daarover een rapport samenstelde en advies uitbracht. Hij kwam daarin tot de conclusie, dat, gezien de aanbiedingen, het aanbrengen van een weg dek bestaande uit een constructie van 3Ti c.M. teerslakken en 2y2 c.M. koudasfalt, de voorkeur verdient en gaf in overweging het werk op te dragen aan de N.V. Koudasfalt te Utrecht. De meerderheid van B. en W. kon zich met deze conclusie vereenigen en stelde voor dien overeenkomstig te besluiten. De minderheid van het college was van oordeel, dat het aanbrengen van een klinker bestrating de voorkeur verdient, omdat haars inziens deze heeft bewezen duurzaam te ziin. Bovendien zal een klinkerbestrating minder bezwaar opleveren voor het leggen van lei dingen, indien aan den weg bebouwing ont staat. De voorzitter lichtte beide stand punten toe. De laagste inschrijving voor een wegdek met gefundeerde klinkers was pl.m. 45.000, voor koudasfalt 50.280. De heer Verhey had nog opgemerkt, dat een klinker bestrating na niet al te langen ttjd zou moe ten worden herlegd, wat nogal groote kosten meebrengt. De minderheid van B. en W. had het advies van de wegencommissie overge nomen. De heer K o s t e 1 ij k achtte het advies der wegencommissie niet steekhoudend. Hij geloofde, dat er een stratenmaker zal moeten worden aangesteld, als besloten zou worden genoeg van' >el er vervloekt". Saxon gaf zijn paard de sporen en draafde dwars door de ruiters heen, die het rijtuig begeleidden, maar angst vallig terugweken. Het portier der karos stond open; binnen in zat een blijkbaar zeer voorname dame. Saxon naderde vol haast, maar bij het zien der vrouwelijke gedaante werd hij kalmer Hij begreep er niets van, de pages maakten plaats en met een sprong vloog Wolf in den wagen. Dan staarde Saxon in de oogen var. Marion. Roerloos bleef hij staan; toen stotterde hij: „Mevrouw" „Saxon!" zei ze, en de donkere oogen ke ken hem lachend aan. „Hoe bevalt de huwelijksche s'aat?" vroeg hij smalend. „Weet je, dat ik dien man van jou hai moeten vermoorden?" „Waarom zoo bloeddorstig?" vroeg zij met lachende oogen en haar gelaat blonk van pret. „Dan was je vrij geweest, al die zottepraat ever woordbreuk! Ik vermoord hem nog", riep Saxon. „Groot gelijk! Waarom niet? Maar wordt nu eerst eens wat kalmer. Ik ben op reis naar Brandenburg, kreeg een boodschap van den vreemdeling, hem daar zonder twijfel te ont moeten. En daar de weg volkomen veilig is „Volkomen", onderbrak de overste. „Ben ik gegaan, daar ik, als ongetrouwde dame, allen tijd heb". „Ben je werkelijk nog niet getrouwd' stamelde Saxon „Kom in de koets, je ruiters kunnen zon der jou in Brandenburg komen", zei ze, „Dan zal ik je alles vertellen". „Ik heb lust je weer voor mij in den zadel te nemen, om je nooit weer los te laten!" schreeuwde de avonturier. „En waarom doe je het dan niet?" vroeg ze plagend. „Stap uit!" zei hij. Hij bukte zich, sloeg den arm om haar heen en zette haar in haar groenfluweelen reiscostuum voor zich op Balder's rug. De heerlijke geur van haar lichaam, haar zach te, warme gestalte bedwelmden hem bijna Tranen van geluk blonken in zijn oogen, toen zij haar hoofd tegen zijn schouder vleide en de armen om zijn hals sloeg. Hij drukte zijn lippen op haar lachenden mond en stelde zich aan het hoofd van zijn regiment. „In galop", klonk het commando. Stapvoest trokken de troepen de stau bin nen. Vooraan reed Saxon op Balder's rug met Marion in zijn armen. De lange, witte struis veer van haar groenfluweelen hoed hing over zijn schouder. Wolf liep naast hem. Een paar pas achter Saxon ging Melchior op zijn groot strijdros, fier in volle wapen rusting. Daarop volgde de forsche vaandel drager, de vlag hoog in de lucht, de regimenis muziek en dan de ruiters, twee aan twee, een onafgebroken, eindelooze rij, de zwaarden ge trokken, maar een lach om de lippen en hel men versierd met groote, groene takken, vol gens Zweedsch gebruik. De trommels roffelden. Vroolijk klonken de klaroenen. De trompetten klonken luid in de zonnige lentelucht. De paukenist op zijn forsch wit paard, Vrijdag 27 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (8 12—, 4—8.— en 11—12 VARA, de AVRO van 12.—4.en de VPRO—AVRO van 8—11.— uur). 8.Gr.pl. 10.VPRO-mor- genwijding. 10.15 Deel. H. Been. 10 35 Gr.pl. 11.Verv. deel 11.20 Gr.pl. 12.Gr.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 2.30 Deel. Elias van Praag. 3.Gr.pl. 4 Pauze. 4.15 Gr.pl 4.30 Voor de kinderen. 5.„Die Fledermaus", operette v. Stiauss (gr.pl.) 6.Klein VARA- Ensemble olv. P. Duchant. 6.45 Gr. >1 7.15 Verv. ensemble-concert. 7.57 erh. SOS-ber. 8.Causerie mr. A. le Cosquino de Bussy. 8 30 Aan- sl met het Kurh2us te Schevenin- gen: Residentie-orkest ohr. Schu- richt, mmv. Elis Schumann, so praan. In de pauze om 9.Cause rie dr. H. Th. Fischer. 10.15 Vrijt Godsd. Persbureau. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Deel. Ben Royaards en Georgette Hagedoom. 11.Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (Alg. progr. KRO). 8.—915 en 10.— Grpl. 11.30—12.Voor zieken eu ouden van dagen. 12.151.45 Orkestcon cert en gr.pl. 2.—Orgelconcert. 3.15 Gr.pl. 4.Operette-uitz. 5.Cau serie. 5.30 Schrammelconcert en gr.pl. 7.15 Lezing. 7-35 Cr.pl. 8.— Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias 8.35 Zangvoordracht. 8.50 Grpl. 9. Orkestconcert. 9-50 Gr.pl. 10. Zangvoordracht. 10.15 Orkestcon cert Om 10.30 Vaz Dias. 11. 12.— Gr.pl. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 12.20 Orgelconcert E. W. Maynard. 12.50 BBC-Dans- orkest olv. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest olv. Bridge. 2 20 Mi litair concert olv. T. J. Hillier. 3 20 Grpl. 3.50 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6-20 Ber. 6.50 Troise en zijn Mandoline- orkest mmv. Don Carl"S, tenor. 7 20 BBC-Theater-c- kest o. 1 v. Kneale Kelly. 820 Variété-progr. 9 20 Ber. 9.45 BBC orkest olv. Adr. Boult mmv. J. Pougnet, viool. 10.50 Voordr. 10.55—12.20 Harry Roy en zijn Band. PARIJS (RADIO PARIS) 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 10.35—11.50 Orkestconcert. 12.50 Krettly-orkest. 9.05 „Hansel und Gretel", operette van Humperdinck. Leiding: Bigot 10 50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 2 20 Strijkorkest olv Nieisen. 3. Pianorecital V. Kjaer. 3.20 Orkest olv Andersen. 8.20 Kwartetconcert 8 55 „Et enifoldigt Pigebarn", operette van Bogh. Leiding: Grön- dahl. 10.25 Omroeporkest o. 1. v. Grcndahl. 11.2012.50 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 7— Gr.pl. 10.30 Concert 12.20 Gr.pl. 1.20 Omroepklemorxest olv. Eysoldt. 2.20 Omroeporkest. 420 Órkestconcert. S.^0 Beethovencon cert. 7.20 Schumann-concert 8.35 Rep. uit Xanten. 9.20 Gr pl. 11.20 12.20 Weragkamerorkest, o. 1. v. Breuer ROME, 421 M. 8.30 Gr.pl. 9.05 Symphonieconcert o. 1. v. Selvaggi. 10.40 Concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Max Alexys' orkest 1.30— 2.20 Gr.pl 5.20 M. Alexys' orkest. 6 20 Gr.pl. 6.35 Salonorkest 8.20 Gr.pl. 8.30 Radio-tooneel. 9.Zie Huizen. 9 50 en 10.3011.20 Or kestconcert. 484 M.: 12.20 Gr.pl. I.30—2.20 M. Alexys' orkest. 5 20 Radio-Symphonie-orkest olv. Meule- mans. 6.35 Gr.pl. 7.Pianorecital. 8 20 Voor oud-strijders. 9 35 Radio- Symphonie-orkest olv. Meulemans 10.40-11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSF.NDER, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Rep. uit Xanten. 9.20 Wagner-progr. mmv. het Omroeporkest olv. Winter en solisten. 10.Omroepkoor olv. Görner. 10.20, 10.35 en 11.05 Ber. II.20—12.20 Kielsche Orkestver, o.l.v. Döring. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond Reg. 10.35 10 50, Daventry 10.50--11.20, Lond. Reg. 12 20—15.2u, Daventry 15.20 —17.35, Lond. Nat. 17.35—19.20, Daventry 19.20—24. Lijn 4: Keulen 10.3518.20, München 18.20—19.20, Luxemburg 19.20—24.—. den weg een dek te geven van klinkers De weg zou dan na verloop van tijd veel duui- der zijn dan met asfalt Met het oog ook op de werkverschaffing bepleitte spr. het aan brengen van een gesloten wegdek. De heer V a h 1 herinnerde aan den an deren nieuwen weg in de gemeente, waar toch ook een ander wegdek is gelegd dan de heer Verhey had aanbevolen. Weth. Opdam was teleurgesteld door de conclusie van den heer Verhey, die adviseert tot het slechtste procedee dat er bestaat. Spr was overtuigd, dat goede klinkerwegen beter zijn dan asfaltwegen, die zoo veel meer on derhoud vragen. Op grond daarvan prefe reerde spr. het leggen van een klinker-weg dek. De heer S c h u ij t vond het moeilijk om zijn stem aan een bepaald plan te geven. Het veiligst achtte hij het te varen onde* de vlag van den heer Verhey, aan wiens advies spr zijn stem dan ook zou geven. De heer G r e e u w was het eens met den heer Opdam, gezien ook de resultaten met de klinkerbestrating van den Rijksstraat weg. De heer Keesman sloot zich ook aan bij het advies van den heer Opdam. De heer K o s t e 1 ij k meende, dat men kis er een klinkerstraat moet komen, geen kleine steenen moet nemen. De toekomst zal leeren of spr. mis was in zijn gezegde over duurte van het onderhoud van een straat- we ■g- De voorzitter zeide, dat het advies van ir. Verhey voor den weg naar het ka naal gebaseerd was op de vrees voor ver zakking in verband met de vele slooten, waarover de weg was gelegd. Voor den weg weelderig rood opgetuigd met groote plui men, sloeg lustig de pauken. De pijpers floten In vroolijken marschtoon klonk het bekende lied: Er is geen beter leven Dan van een ruiter welgemoed De inwoners stroomden naar buiten, schaarden zich langs den weg en juichten den beminden overste toe. Voor de herberg, waar zij den laatsten nacht hadden doorgebracht, stapten ze af. „Melchior", beval de overste. „Laat de mannen vandaag rust nemen en reik twee okshoofden wijn uit". Het was dien dag feest in Brandenburg. Marion en Saxon tracen de eetzaal bin nen; er was niemand. „Wij wenschen een oogenblik alleen te zijn", beval de overste den waard. „In orde. Excellentie". De deur werd ach ter hem gesloten. „En wat nu?" vroeg Marion. „Wat nu? Jij bent mijn oorlogsbuit, woord breuk of geen woordbreuk. Je weet niet, hoe ik geleden heb, hoe dikwijls ik op het punt heb gestaan naar Berlijn te rijden om je te halen". Zij- sloeg de armen om zijn hals, zoende hem lang en hartstochtelijk. „Lieve avonturier", zeide zij zachtjes en keek hem diep iu de oogen met haar donkere kijkers. „Hij heeft mij mijn woord terug ge geven. Hij wist alles. Misschien was de re den, dat ik niet zco verbazend rijk meer was, misschien ook vond hij het minder goed, da* ik den nacht met jou in de bosschen heb door gebracht, misschien ook was hij een beetje bang geworden voor mijn vrijmoedig en wispelturig karakter. Ik was niet heel vrien- naar de Egmonden, waar men 'n vast zand- bed heeft, geldt die vrees niet. Spr. was overtuigd, dat straatwegen meer onderhoud geven dan asfalt. Dat klinkers beter zouden zijn in verband met het leggen van buizen, wilde er bij spreker niet in. Hij bleef dan ook bij het advies van ir. Verhey. De heer Maas Geesteranus had geen reden om te twijfelen aan de juistheid van het advies van den deskundige Verhey. De toekomst zal uitmaken wat het beste is; de deskundigen in den lande zijn het er nog niet over eens, getuige de vele proefnemin gen op allerlei wegen. Dr Barnhoorn vond, dat voor beide adviezen veel te zeggen valt, wat voor hem de keuze moeilijk maakte. Intusschen geloof de spr., dat allerwege een gesloten wegdek de voorkeur geniet. Het betoog van den heer Kostelijk achtte spr. wel overweging waard: een goed vakman-straatmaker moet het on derhoud van een straatweg hebben. Ook spr. geloofde, dat voor dw werkverschaffing een gesloten wegdek geprefereerd mag wor den. Alles te zamen genomen, was spr. vóór het advies van B. en W. Na nog uitvoerige besprekingen werd bet voorstel van B. en W. verworpen met 6 te gen 5 sternen. Tegen de heeren Opdam, Dek ker, Vahl, Keesman, de Jager en Greeuw. Vóór de heeren Barnhoorn, Schuijt, Fran ken, Maas Geesteranus en Kostelijk. Er zal dus een wegdek van klinkers wor den gelegd. Verlaging huurprijs voor sper- klokken. De commissie van bijstand voor het G.E.B. gaf in overweging te bevorderen, dat de huurprijs voor sperklokken, thans bedra- delijk tegen hem, want Saxon, ik voelde mij even ongelukkig als jij, nacht en dag stond je voor mijn oogen met zoo n treurig gezicht en ik kon mijn verdriet niet, zooals jij, in heldendaden omzetten". Wild sloot hij haar in zijn armen. Zij druk te zich dicht tegen hem aan. „Lieveling", fluisterde zij blozend. „Lieve ling, ik ben van jou, heelemaal van jou, voor altijd. Jij bent de mooiste de sterkste, de bes te man van de wereld". „Lièfste, heerlijke, verleidelijke, trotscbce vrouw. Nooit laat ik je weer van mij gaan Nooit zullen wij weer scheiden", klonk zijn trillende stem. Zacht werd aan de deur geklopt. De waard sprak verlegen: „Een heer om u te spreken". Hij keek angs- stig om en sloeg een k'uis, dat was hem bij gebleven uit zijn kindertijd. „Mij?" vroeg Saxon. „Beiden", luidde een stem en de vreemde ling trad binnen. „Ha! ha!" sprak hij en reikte hun de hand „Alles in orde, zie ik, proficiat". De twee verliefden keken hun vriend ver baasd aan. „Ik breng goed nieuws", vervolgde de vreemdeling. „Ik heb de prinses een bood schapper gezonden en nu vind ik u samen. Ik vertelde u, dat de schat in vreemde han den was, die vreemde handen zijn nu de mij ne. De geheele schat is tot uw bes- hikking De prinses was op dat oogenblik werkelijk 'e rijk om gelukkig te worden Z°i ik niet: Wat eerst een ramp schijnt, blijkt laier dik wijls een groot geluk". „En ik meende, dat ik den geheelen schat al gevonden had", >°'de Saxon. EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5