Gemeenteraad van Alkmaar. and: eu JMH&OUW JUiMicaties LBuiteidatid Spoct ALGEMEENE SCHAAKDAG TE ALKMAAR. WEDSTRIJD TE BERGEN. ZUIDSCHARWOUDE. SCHOORL. DUITSCHE V AC ANTIEREGELING. Voor jeugdige arbeiders. OPEN BRIEF AAN GÖBBELS. Van de „Chicago Tribune". DE HIMALAYA-EXPEDITIE. Nog enkele gegevens. Heldhaftige inlandsche dragers. DE OVERSTROOMING IN POLEN. Het hooge water bereikt Posen. DE FRANSCHE POLITIEKE SITUATIE. Chautemps versus Tardieu. DE BOSCHBRAND BIJ TOULON. Breidt zich steeds oit- HET EINDE VAN EEN PARFUM KONING. NA DILLINGER S DOOD. Wie is dat meisje „in 't rood". DE HITTE IN AMERIKA. Steeds meer slachtoffers. Doodenlijst wordt langer. DE CHINEESCHE OOSTER-SPOORWEG. Als Rusland weigert HET LANDSKAMPIOENSCHAP. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCH. OM DE DAVIS-CUP. NEDERLANDERS TE SPA. Schaken Onder leiding van de Alkmaarsch- Schaakvereeniging V.V.V. zal op Donderdag 2 Augustus 1934 in den Stedelijken Muziek- tuin een algemeene schaakdag worden ge houden, waaraan iedere schaker uit Alkmaar en omgeving (ongeacht zijne speelsterkte) geheel kosteloos kan deelnemen. Voor de winnaars zijn eenige kleine prij zen beschikbaar gesteld. De aanvang is bepaald op 10 uur v.m maar men kan op eiken willekeurigen tijd komen deelnemen. Bridge. Wij vermelden nog gaarne even, dat bij dezen wedstrijd in de Oneven-lijn van groep C den eersten prijs werd gewonnen door de heeren Kieft en D v. d. Ward te Alkmaar met 11 p. Moge dit succes een aansporing zijn tot nog ernstige beoefening. „EET MELKBROOD"-ACTIE. Men schrijft ons: De Provinciale Bond van oud-leerlingen van inrichtingen voor Land- en Tuinbouw- onderwijs in Noordholland wil in onze pro vincie een actie op touw zetten voor de leuzi en de daad „Eet melkbrood". Verschillende hooggeplaatsten worden aangezocht de actie te steunen door woord en daad. Vooral van de zijde van de bakkers hoopt mea op mede werking, terwijl het publiek wordt verzocht, te vragen naar „melk-brood" De zondvloed van melk over ons land kan bij voldoende medewerking zonder ingrijpen van hooger- hand gekard worden. Vereenigiogen, die deze actie willen steunen kunnen zich wen den tot de heeren K. Ber *sma, landb -on- derw te Berkhout, voorzit* t* S. Doets te Purmer, secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat bij beschikking van heden aan het bestuur van de R K. Vereeinging ,,St. Fidelis van Sigmaringen", krachtens artikel 9, 5e lid, der winkelsluitingswet 1930, S. 460 ontheffing is verleend van de verbods bepalingen dier wet ten behoeve van de door dat bestuur in het perceel Verdronkenoord nr. 44 te houden fancy-fair. De verleende ontheffing geldt voor Zater dag 4 en 11 Augustus as., des avonds van 10 tot 12 uur, voor Zondag 5 en 12 Augus tus a s., des avonds van 7 tot 12 uur en voor Maandag 6, Ehnsdag 7, Woensdag 8, Don derdag 9 en Vrijdag 10 Augustus as., des avonds van 8 tot 12 uur. Alkmaar, 25 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, lo -Secretaris. De moderne landarbeiders vergaderden bij den heer C. Kuilman, alhier. De opkomst der leden was goed. Medegedeeld werd de ingekomen circu laire van het H.B., waarin wordt bericht, dat degenen, die nu lid van den bond willen wor den, eerst 26 weken in het vrije bedrijf moe ten hebben gewerkt alvorens in aanmerking te komen voor steunuitkeering van den bond De baggerregeling zal worden vergeleken bij die te Oostzaan Men was van oordeel, dat het werk daar veel en veel lichter is dan hier. De tewerkstelling in de Wieringermeer werd uitvoerig besproken en verschillende personen deelden hun bevindingen mee Een in het oog loopende ervaring is wel, dat eenige arbeiders in de werkverschaffing moesten overwerken. Zomerfeesten V.V.V. Aan bet groote feest, dat Zondag en Maandag 29 en 30 Juli zal worden ge vierd, wordt thans de laatste hand gelegd, en het kan gezegd worden: dit feest beloofd iets extra's te worden. Om te beginnen de groote folkloristische optocht, welke Zondag één uur vanuit Schoorldam langs den Laan- weg naar het Schoorlsche Sportpark zal trekken. Men deelde ons mede, dat meer dan 20 rijtuigen hieraan zullen deelnemen. Oud- Hollandsche kleederdrachten, gebruiken en nijverheid zullen provinciegewijze naar voren komen. Het openluchtspel, hetwelk te 3 uur aanvangt en alleen toegankelijk is voor be zoekers van het feestterrein, zal een bijzon dere adractie vormen. Op een mooi boschrijk gedeelte van het sportpark zal het Amster- damsche gezelschap onder de deskundige leiding van Ko van Dijk echte onvervalsch'e en oud-Hollandsche kluchten naar voren bren gen. Voor een laag entree kan men dit extra nummer var. het feestprogramma bijwonen en reeds nu is bekend, dat er vele bezoekers zullen komen. Op de beide avonden zal de dans hoogtij vieren. Deze avonden trekken altijd veel be zoek van heinde en verre. Thans echter is hiervoor een extra gelegenheid, doordat de commissie beslag heeft kunnen leggen op een overdekte danstent, waarvan wordt beweerd, dat dit de grootste is in haar soort. Een mooie groote en nieuwe dansvloer en daarnaast nog plaatjes aan tafeltjes voor honderden be langstellenden. Hier is dus het risico weg genomen, hetwelk koude of regen kunnen be rokkenen. Een flink muziekkorps zal zorgen voor dansmuziek. Op den tweeden dag de humoristische ge- costumeerde voetbalmatch en de onderlinge grasbaanwèdstrijd op race-rijwielen. En des avonds na het concert van het be kende Schoorlsche zangkoor (Zondagavond concertreert Schoorl's fanfare) zal te 10 30 de dans even worden onderbroken door het bekende vuurwerk Dit is altijd een waardig slot van de zomerfeesten geweest, doch thans krijgt het vuurwerk een extra-verzorging vanwege het 25-jarig bestaan van V.V.V. Men ziet, een program, dat menschen zal trekken naar ons mooie duindorp. Natuur lijk zijn vele dingen nog niet genoemd, doch daarvoor zijn de feestprogramma's en de annonces in de bladen. De entree is zeer laag gesteld. Wij roepen dus allen toe: Op naar Schoorl! In zijn kwaliteit van Duitsch rijksgevol machtigde voor de regeling van arbeids voorwaarden voor metselaars, timmerlieden, betonwerkers, bouwers en mijnwerkers, heeft dr. Daeschner een verordening uitge vaardigd waarbij het verlof van de Teerling- gezellen en alle jeugdige arbeiders in deze beroepen wordt geregeld. Volgens deze verordening krijgen leerling gezellen en jeugdige arbeiders, die op 31 Oc tober 1934 het achttiende levensjaar hebben bereikt, na zes maanden werken, twaalf da- dagen vrijaf. Zoo mogelijk moeten alle va- canties voor 31 October genoten zijn. Gedu rende de vacanties wordt als vergoeding het achtvoudige van het uurloon betaald. Deze vacantieregeling geldt voor het ge heele rijk doch alleen voor 1934. De Parijsche editie van de „Chicago Daily Tribune" bevat een open brief van den hoofdredacteur aan dr. Göbbels, den Duit- schen minister van propaganda, naar aan leiding van het verbod van dit blad in Duitsdiland. In dezen open brief wordt gezegd, dat als reden voor het verbod wordt opgegeven, dat de Berlijnsche correspondent van het blad geschreven had, dat president von Hinden burg alleen weet, hetgeen Hitier wil, dat hij weet. Volgens den hoofdredacteur heeft de Duitsche regeering in het afgeloopen jaar getracht de politiek van het blad te beïnvloe den door te dreigen met verbod en het belet ten van de plaatsing van Duitsche adverten ties. In aansluiting op hetgeen we gisteren hebben gemeld aangaande het lot van de Duitsche Himalaya-expeditie, valt thans nog het volgende te vermelden: Een later telegram dat Dinsdag te Berlijn werd ontvangen meldt, dat Willy Merkl op 16 Juni in kamp 6 is gestorven. Alle pogingen om hem te redden waren vergeefsch. De bijzondere correspondent van een Britsch Indisch blad, dat te Calcutta ver schijnt, meldt uit het hoofdkamp der Duit sche Himalaya-expeditie nog de voIgendle bijzonderheden, die eenigszins van de Duit sche berichten afwijken: De drie dragers die als eenige overleven den van het hoogste kamp 9P 23.000 voet hoogte zijn teruggekeerd, berichtten dat Schneider en Aschenbrenner met drie andere dragers op 8 Juli j.1. kamp 8 verlieten terwijl Merkl, dr. Wieland en dr. Welzenbach later zouden volgen. Zij bereikten laat in der. avond kamp 8, maar alleen de drageis slaagden er in nog dien zelfden dag kamp 7 en den volgenden dag kamp 6 te bereiken, waar alles door de sneeuwstormen was weg geblazen. Op 9 Juli bereikten Merkl en Wel zenbach met vier andere dragers kamp 7. maar Wieland scheen met drie andere dra gers achter te zijn geraakt, en later op den dag werd bekend dat Wieland dicht bij kamp 7 was omgekomen. Daar er geen tenten meer waren, ging Merkl met vier dragers verder naar kamp 6, waar de tenten echter ook waren verdwenen, zoodat zij in de open lucht moesten over nachten. Den volgenden dag gingen deze dragers naar kamp 5 en zij ontmoetten on derweg drie andere dragers, die uitgeput waren achtergebleven Tezamen trokken zij verder, doch slechts vier van de zeven be reikten kamp 4; de drie andere dragers zijn omgekomen. Drie overlevende dragers kwa men met Berchtold op 11 Juli aan in het hoofdkamp en de vierde die sneeuw-blind was geworden volgde twee dagen later. Daarna bleef men zonder nieuws, totdat de drager Angtsering op 14 Juli alleen kamp 4 bereikte, na een vtrschrikkelijken tocht van kamp 6 en nadat hij sinds een week nie» had gegeten. Angtsering berichtte, dat hij en de drager Gaylay als laatstcn uit het hoogst gelegen kamp waren vertrokken De derde drager Dakshi was toen reeds gestorven. Op 11 Juli vonden zij Willy Merkl en dr. Welzenbach in kamp 7 en op 6 Juli brach ten zij Merkl naar kamp 6, waar zij drieën beschutting tegen de koude vonden in een ijsgrot. Daar Merkl te zwak was om verder naar beneden te gaan, bleef de drager Gay lay bij hem, terwijl Angtsering op 14 Juli verder den berg afdaalde om hulp *e halen. Op 16 Juli werd Angtsering, die geheel uit geput was, van kamp 4 naar het hoofdkamp gebracht. Schneider, Aschenbrenner en en Müllritter hebben van kamp 4 uit voortdu rend wanhopige pogingen gedaan om Merkl en Gaylay te bereiken. Bij die pogingen vonden zij de lijken van drie inlandsche dra gers Het Engelsche expeditielid kapitein Sang- ster verliet op 13 Ju'i het hoofdkamp, daar zijn verloftijd was verstreken. Het hooge water heeft gisteren het Noor delijke deel van het district Posen en Pom- merellen bereikt. De Weichsel en haar zijri vieren voeren enorme hoeveelheden water aan. Op vele plaatsen in P^mmerellen is de Weichsel buiten haar oevers getreden, waar bij hier en daar de dijken zijn bezweken en groote landerijen onder water zijn gezet. Bij zonder veel gevaar loopen de plaatsen For- don, Schwetz en Kulm. In de omgeving van Fordon staan uitgestrekte gebieden onder water. De landbouw is zeer zwaar getroffen, daar het grootste deel van den oogst als ver loren moet worden beschouwd. Het gevaar wordt nog vergroot door den aanhoudenden sterken regenval. E>e Fransche rad.-soc. kamerfractie is gis termiddag nogmaals onder voorzitterschap van Chautemps bijeengekomen om haar standpunt ten aanzien van de politieke situa tie te bepalen. Alle rad.-soc. ministers namen aan de ver gadering deel. Chautemps begon met het uitbrengen van een uitvoerig rapport waarin hij nogmaals protesteerde tegen de insi nuaties van Tardieu en beweerde, dat de Stavisky-cheque, die den intusschen onlees baar geworden naam „Tardidroeg, niet vervaischt was. Ondanks het feit, dat de verhoudingen in het kabinet zelve opgehel derd zijn, stelde Chautemps vast, dat Tar dieu door zijn aanvallen op de parlemen taire enquete-commissie onmiddellijk de rad. soc. partij en haar leiders heeft willen treffen en dat hij daarmede den godsvrede verstoord heeft Herriot bracht daarna rapport uit over het verloop der kabinetszitting, waarna de aan wezige afgevaardigden een motie aanna men, waarin zij p>un voorzitter Chautemps nogmaals hun vertrouwen uitspraken en de lasteringen, die aan zijn adres waren geuit, afwezen. De reusachtige boschbrand in de nabij heid van Toulon (Fr.) neemt steeds grootere afmetingen aan. Verscheidene dorpen, die door het vuur bedreigd werden, moesten in allerijl worden ontruimd. Gistermiddag moest ook een groote boerderij door de bewoners worden verlaten, daar zij geheel door de vlammen omringd was. Door de marine-pre fectuur van het departement Var zijn ver scheidene compagnieën soldaten naar het terrein van den brand gezonden ter bestrij ding van het vuur. De schade beloopt op het oogenblik reeds ongeveer 20 millioen francs. Francois Coty. t De bekende Fransche parfum- fabrikant en eigenaar van het Parijsche dagblad „Ami du Peu- ple", Francois Coty, is gisteravond op zijn landgoed nabij Versailles overleden tengevolge van een long ontsteking, waaraan hij gedurende ongeveer veertien dagen lijdende was. Francois Coty is in 1882 te Ajaccio op Corsica geboren. Zijn fabrieken van parfums en cosmetische artikelen zijn wereldbekend Behalve industrieel was Coty eigenaar van de „Figaro" en later stichtte hij het volks blad „Ajni du Peuple", dat gedurende eeni- gen tijd een veelgelezen boulevardblad was In de laatste jaren was Coty alleen nog maar geinteresseerd bij de „Ami du Peuple Als politicus stond Coty tamelijk extreem rechts en voerde nij, evenals in zijn bladen, een nationalistische politiek. Hij was gerui- men tijd senator voor Corsica. Het raadselachtige „meisje in het rood", dat genoemd is in verband met den dood van Dillinger. is de 43-jarige mevrouw Anna Miller. Zij en mevrouw Rita Keele, die 26 jaar oud is en de gescheiden vrouw is van een politie-agent. vergezelden Dillinger naar de bioscoop op den avond, dat Dillinger werd doodgeschoten. Thans wordt gemeld dat de foto, die in Dillinger's horloge werd gevonden, van mevrouw Keele was, en niet van zijn verloofde Evelyn Frechetti De po litie maakt niet bekend of mevrouw Keele of mevrouw Miller iets heeft te maken met de val, die aan Dillinger werd gezet en tot zijn dood leidde. Het aantal slachtoffers van de hitte, die heerscht in de staten van 't midden-Westen, bedraagt thans bijna 1000. Daarvan komen 205 op rekening van Misaouri en 150 op rekening van Illinois. Te Ineta in Oklahoma is een temperatuur opgenomen van 37 gra den, te Noblesville in Indiana zelfs een van 45 graden. Terwijl het Midden-Westen on der de enorme hitte lijdt, heerscht in het Coloradogebied winterweer. Op de Mount Evanes is 4 c.M. sneeuw gevallen. De schade ten gevolge van de droogte wordt geschat op verscheidene milliarden dollar Sedert middernacht woedt aan de kusten van Texas een storm die een snelheid van 70 tot 80 kilometer per uur heeft. De verbin dingen zijn verbroken, zoodat nog niets na ders bekend is over de aangerichte schade. Het zwaarst zijn de plaatsen Freeport en Port CConner getroffen. Te Freeport stroomde het water over de kaden, zoodat groote deelen der stad onder water kwamen te staan. Talrijke inwoners hebben de stad reeds verlaten. De kademuur van Galveston is door reusachtige golven vernield. Het water wordt door den wind over de straten gezweept. De ontzaglijke hittegolf in de Ver- eenigde Staten heeft totdusverre in de staten van het Westen en midden ruim 1100 slachtoffers geëischt, waarvan al leen in de staat Missouri reeds 312. in Illinois 254, in Ohio 114. Hier en daar is regen gevallen. Doch deze heeft slechts weinig verlichting gebracht. Volgens een bericht van de „Times" uit Tokio heeft de minister van buiten- landsche zaken Hirota, den Sovjet-Rus- sischen ambassadeur inzake de over dracht van den Oost-Chineeschen spoor weg door Mandsjoekwo een definitief tegemoetkomend aanbod gedaan. In geval de Sovjet-regeering een afwijzende houding aanneemt, zullen de onderhan delingen onmiddellijk worden afge broken. Vo e t b a 1. De tweede wedstrijd van de uit-eindelijke finale om he' voetbalkampioenschap tusschen K.F.C. en Willem II wend gewonnen door K.F.C. met 21. Vanavond valt dus de be slissing, als Ajax en K F.C. tegen elkaar uit komen. Wa n d e 1 e n. De tweede dag van de vierdaagsche te Nijmegen is onder schitterend weer ver- loopen. Gistermorgen konden elf loopers niet starten en in den loop van den dag vielen 33 deelnemers uit. In totaal zijn er nu 47 uit vallers, een zeer klein percentage dus. T e o D i e. De strijd om de Davis-cup tusschen Ame rika en Australië is in een onverwachte zege der Amerikanen geëindigd. Nadat de beide eerste enkelspelen tot overwinningen voor de Australiërs waren geëindigd en Australië dus met 20 de leiding had, wonnen de Amerikanen vervolgens het dubbelspel en uiteindelijk ook de beide resteerende enkel spelen. De uitslag was dus 32 voor Amerika, dat nu tegen Engeland in <#«1 eindstrijd komt Paarden. Aan het internationaal concours-hippique, dat te Spa wordt gehouden, neemt ook <.en Nederlandsch equipe deel. Drie daarvan namen met succes deel aan het concours breedtespringen. De eisch was om over een sloot van beoaalde breedte te springen. Door het verschuiven van een heg. die voor de sloot stond opgesteld, kon de breedte van de sloot steeds vergroot worden. Be gonnen werd met 32 paarden, die over een sloot van 454 M. moesten springen. De meeste haalden dit wel. doch toen de sloot ongeveer één M. verbreed werd. vielen reeds vele paaiden af. De drie Nederlandsche paarden hielden zich best en zelfs toen op 6.75 M nog slechts 7 paarden overgebleven waren bevonden zich hier de Nederlandsche paarden bij. Trixie en Danseuse Kose bleven tot op den iaatsten sprong (7.25 M.) aan, terwijl Ernica op 6.75 M afviel De beide Nederlandsche Daaiden deelden uiteindelijk de tweede plaats. Hedenmiddag te één uur vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den burge meester. Vacature die van den heer Ringers. Afwezig wegens ziekte de heer Bulens en de heer Geels wegens uitstedigheid. Secretaris mr. Veendorp. De voorzitter herdacht de nagedach tenis van den heer D. Schenk, directeur van verschillende bedrijven, er aan herinnerende, dat hij bij de begrafenis reeds van zijn waar deering getuigd had. Spr. releveerde, dat de gemeente in hem verliest een trouw ambte naar en verzekerde, dat de familie er zeker van kan zijn, dat zijn nagedachtenis door het gemeentebestuur in eere zal worden ge houden. Na vaststelling van de notulen van de vo rige vergadering werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Ingekomen zijn: a. een brief d.d. 4 Juli j.1., nr. 186 van Oedep. Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 31 Mei 1934, nr. 19, waarbij aan B. en W. machtiging is verleend tot aankoop van een gedeelte der voortuinen aan de Oostzijde van den Kennemerstraatweg. Voor kennisgeving aangenomen. b. een brief d.d. 10 Juli j.1., nr. 1 o2 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 31 Mei 1934 tot aankoop van de door de N.V. Aik- maarsche Bouwmaatschappij Lyceumkwar tier aangelegde straat, de Korte Lyceum straat. Als voren. c. een besluit d.d. 7 Juli 1934 van B. en W. tot aankoop van grond en water, be- noodigd voor het maken van een nieuwe doorvaart tusschen de Oude en Nieuwe Hoomsche Vaart, van de N.V. Houthandel, v.h. J. Bierdrager, alhier. Als voren. d. een brief d.d. 13 Juli 1934 van B. en W. aan Ged. Staten dezer provincie, ten ge leide van hun besluit van denzelfden datum tot aankoop van gedeelten der voortuinen aan de Oostzijde van den Kennemerstraat weg. Als voren. e. een brief d.d. 12 Juli 1934 van den heer J. Ringers, om gezondheidsredenen ontslag nemende als lid van den raad. De voorzitter sprak woorden van waardeering over het scheidende lid. Hij herinnerde er aan, dat de heer Ringers net dubbel aantal jaren dan zijn vader raadslid was geweest en herinnerde aan de vele wer ken die onder het wethouderschap van den heer Ringers tot stand kwamen, waarvoor hij opsomming deed van een respectabele lijst. Spr. deed uitkomen, dat de raad steeds prijs had gesteld op zijn deskundig oordeei. Gezondheidsredenen noopten hem te bedan ken, doch gelukkig blijft hij nog in belang rijke functies voor het publiek werkzaam Onder instemming van den raad uitte spr. den wensch, dat het met zijn gezond heidstoestand goed zal gaan. f. een brief d.d. 19 Juni 1934 van den heer A. Sipman te Zwolle, daarbij verzoe kende hem als leeraar aan de Gem. Avond school voor lager nijverheidsonderwijs eer vol ontslag te verleenen. Besloten werd het gevraagde eervol ont slag te verleenen met ingang van 1 October 1934. g. een adres, ingekomen d.d. 16 Juli 1934 van de N.V. Autobusonderneming Van Gee- len en Van den Berkhof te Heiloo, verzoe kende ten behoeve van de stadsautobusdiens* over 1933 een subsidie uit de gemeentekas te verleenen. Besloten werd dit in handen te stellen vau B. en W. om bericht en raad. h. Een brief d.d. 18 Juli j.1., nr. 99, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten ge leide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 5 Juli 1934, nr 7, tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Jan van Scorelkade, aan E. Th. J. van Latum. Voor kennisgeving aangenomen. i. Een brief d.d. 18 Juli j.1., nr. 99, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 5 Ju'i 1934, nr. 13, tot wijziging der huurover eenkomst aangegaan met de vereenigiug „Het Landbouwhuis Noordholland". Als voren. j. Een brief dd. 18 Juli j.1., nr. 74, van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 5 Juli 1934, nr. 8, tot wijziging der gemeentebe- grooting voor 1933. Als voren. k I. Brieven d.d. 13, 16 en 18 Juli 1934, yan den voorzitter van het Centraal stem bureau, ten geleide van een afschrift van zijne besluiten van die data, waarbij respec tievelijk de heeren P. Schipper, A. van Kleef Jr. en G. Grondsma zijn benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad en brieven d.d. 16 en 17 Juli 1934 van de heeren P. Schip per en A. van Kleef Jr., daarbij mededeelen- de hunne benoeming niet aan te nemen. Als voren. II. Een brief, d d. 20 Juli 1934, van den voorzitter van het Centraal stembureau, houdende mededeeling, dat de heer G. Grondsma zijne benoeming tot lid van den raad aanneemt. Als voren. III. Een brief dd. 24 Juli 1934 van den heer G. Grondsma, ten geleide van zijn ge loofsbrief. In handen van de commissie van advies gesteld, bestaande uit de heeren Govere. Keesom en Bakker. Om de commissie gele genheid te geven de geloofsbrieven te on derzoeken, werd de vergadering geschorst. Na heropening deelde de heer Go vers mede, dat de stukken accoord waren bevon den, waarop tot diens toelating werd beslo ten voor de volgende zitting. 1. Een adres d.d. 24 Juli 1934 van het be stuur van de afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche vereeniging voor vrouwen- belangen en gelijk staatsburgerschap, ver zoekende in de vacature van stadsarts te voorzien door de benoeming van een vrou welijke arts. Te behandelen bij punt 2 der agenda. m. Brieven d.d. 23, 24 en 26 Juli 1934 van het bestuur van de afd. Alkmaar van de Ned. vereeniging van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers „Ons eigendom" van de afd Alkmaar e.o., van den Nederl. R.K. Bond van bouwpatroons, van de afd. Alk maar van den Ned. Aannemersbond en van de R.K Middenstandsvereeniging „Dc Hanze", waarbij verzoekende het voors el van B. en W tot het verleenen van finan- cieele medewerking aan de R.K Woning- bouwvereen. „Goed Wonen" voor het bou wen van 27 arbeiderswoningen ten NO. van den Bergerweg, niet aan te nemen Te behandelen bij punt 7 der agenda. 11 Een adres d.d. 18 Juli 1934 van plaat selijke arbeidersorganisaties, verzoekende B. en W uit te noodigen met het ministerie van sociale zaken in onderhandeling te tre den, teneinde het daarheen te leiden dat de oude steunregeling weder wordt ingevoerd. De heer van Drunen oordeelde, dat de raad meermalen getoond had de belan gen van de werkloozen te willen behartigen. Hij legde den nadruk op de ingevoerde ver slechteringen er op wijzende, dat de uitga ven niet waren gedaald. Spr. gaf den raad in overweging aan het verzoek te voldoen. De heer Venneker sloot zich aan bij het denkbeeld van den heer van Drunen en deelde mede, dat door een misverstand het adres niet door den R.K. Volksbond was on derteekend. Spr. was van oordeel, dat naast de oude regeling de verbetering voor groote gezinnen behouden moest blijven en stelde voor dat de gemeente in verbinding treedt met andere gemeenten. De heer H 0 ij t i n k herinnerde er aan, dat het college vóór de regeling reeds ge poogd heeft deze terug te houden en hij nam niet aan dat men na ae invoering succes zpu hebben. Ook de regeering is van het onvdl- doende der regeling overtuigd, doch zij moet harde maatregelen nemen. Krachtens het personderhoud in de Alkm. Crt. bleek, dat de wethouder van sociale zaken nog een vrij goeden indruk van de regeling had ge kregen Spr. citeerde dit artikel. Spr. vroeg hoe het college daarover denkt en meende dat de raad over de materie niet kan oordeelen De raad kan niet op alle gegevens letten en hij stelde daarom voor lijsten aan te vragen aan het ministerie van sociale zaken. Spr. wilde voorkomen, dat men klakkeloos naar de regeering gaat. Het stuk is mede onder teekend namens den Chr. Bestuurdersbond, doch het bestuur weet daarvan niets. Weth. v. Slingerland zeide dat de R.K. geen verzoek hebben gehad om het adres mede te ondeteekenen. De R.K. Volks bond is bezig een overzicht samen te stellen en spr. wilde dit afwachten. De Volksbond kreeg wel een verzoek van het P.AS. voor het bijwonen van een gecombineerde verga dering over grieven aan den Bergerweg, doch had daaraan geen behoefte. De heer Vogelaar stelde voor het adres in handen van B. en W. voor prae- advies te stellen. De organisaties hebben zelf niet het juiste inzicht. Uit het oog mag niet verloren worden, dat wa' in Nederland gedaan wordt inzake werkloozensteun niet ongunstig afsteekt bij andere landen. Spr,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7