WB DAGBLAD VOOF ALKMAAR EN OMSTREKEN. S©S Morgen begrafenis van Dollfuss. De rust nog niet teruggekeerd. rodukte aus der Wat doet Italië? m Ho. 174 Vrijdag 27 Juli 1934 136e Jaargang ,J ,,y:. De overval op het Ravaggebouw te Weenen. De politie doet een aanval op de gebarrica deerde deur, waarachter de nationaal-socialisten zich verschanscht hadden Ook van handgranaten werd door de Weeniche polHie ge bruik gemaakt bij de herovering van het Ravaggebouw De Weensche brandweer moeit bij de herovering van het Ravaggebouw een brandje, dat door een handgranaat wai ontitaan, bluiichen W «Ml ttf ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTIEN» Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, tfroote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk« kerij v h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060 Telef. 3, redactie 33. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. De gebeurtenissen in Oostenrijk, Hoewel de situatie in Oostenrijk nog niet duidelijk overzien kan worden, blijkt toch wel, dat de putsch der nazi's voor 99 pCt. volkomen mislukt is. Daarom is het des te meer te betreuren, dat deze omwentelingspo ging een slachtoffer geëischt heeft, dat het arme Oostenrijk slechts noode kan missen. Wij hebben gisteren al medegedeeld, hoe Dollfuss vermoord is en tevens het een en ander verteld over de persoon van den over ledene. Onmiddellijk na de arrestatie der nazi's heeft de Weensche politie een onderzoek in gesteld naar den schuldige aan den dood van Dollfuss, maar dat onderzoek heeft nog geen enkel resultaat opgeleverd, aangezien alle nazi's weigeren ook maar iets te vertel len over het noodlottige schot. Intusschen heeft de regeering uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen, om een her haling van de putsch te voorkomen. Zoo is het geheele Schutzcorps, dat alle burger- weerorganisaties omvat, per radio opgeroe pen. Verder heeft de ministerraad een wet aangenomen betreffende de instelling van een militair gerechtshof als speciale recht bank ter berechting der met de Putschpo ging van 25 Juli in verband staande straf bare handelingen, en wees als zoodanig het militair gerechtshof te Weenen aan. Dit treedt in de plaats van de gewone burgelijke rechtbanken en der standrechtbanken voor bepaalde misdaden, voor zoover zij met deze orh wentelingspoging in verband staan. Tegen de vonnissen kan geen beroep wor den aangeteekend en de straf moet terstond worden voltrokken. Het militair gerechtshof bestaat uit een senaat, waarin zitting hebben een rechter en drie officieren van bondsleger als assessoren. De oudste officier in rang voert het voorzit terschap. De behandeling wordt verkort op dezelfde wijze als voor de standgerechten. Het militaire gerechtshof is niet bevoegd be neden het wettelijke strafminimum te gaan of het buitengewone verzachtingsrecht toe te passen. De ministerraad heeft verder in principe besloten, den minister van justitie te machti gen, een amnestiewet in te dienen voor de leden van het Schutzcorps, die bij de Febr onlusten in dienstwaren en hun plicht ver vuld hebben. Het Vaderlandsche Front steH eischen. Dr Stephan, de bondsleider van bet Vaderlandsch Front, heeft uit naam van het bondsbestuur en het landsbestuur den mi nisterraad vijf eischen gesteld. Daarin wordt verklaard, dat het Vader landsche front het onmiddellijk standgerech- telijk vonnissen der in de bondskanselarij gevangen genomen personen verlangt. Voorts, dat „de leidende vijanden van den staat, nationaal-socialisten en communisten" op alle plaatsen terstond in arrest worden gesteld. De meermalen geëischte zuivering van het ambtenarenapparaat, speciaal bij de execu tieve, moet „terstond en meed oogenloos ten uitvoer worden gelegd.'' Het bondspersoneel moet terstond worden bv.ëedigd en onder de gendarmerie worden geplaatst. Op voorstel van bet landsbestuur van het Vaderlandsche front moeten de veiligheids organisaties en de plaatselijke burgerwachten worden gewapend. Ten slotte wordt geëischt, dat de bonds leider van het Vaderlandsche front in den ministerraad zal worden opgenomen, en dat eveneens de landsbesturen van het Front in de regeeringen der landen vertegenwoorcfcgd zullen zijn. Verder wordt een order gepubliceerd, vol gens welke het Vaderlandsche front drie maanden lang voor Dollfuss rouw moeten dragen. Starhemberg minister-president. Officieel wordt medegedeeld, dat de vioe- kanselier Starhemberg Donderdagmiddag tot voorzitter van den Oostenrijkschen mi nisterraad is benoemd Ernst Rüdiger fürst von Starhemberg is een afstammeling van den beroemden gr: af Ernst Rüdiger, die in 1683 Weenen tegen de Turken hielp verdedigen. Hij is thans 35 jaar minerva Een zwaargewonde wordt uit het Ravaggebouw te Weenen gebracht nadat de politie de nationaal-socialisten, die den ovfrval hadden gepleegd, in verzekerde bewariy had gesteld

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1