'n STEEK VAN EEN WESP IN DE LIP KLOOSTERBALSEM DOET ZIJN LIP OPZWELLEN Dank HJ den KLOOSTERBALSEM verdwijnt de zwelling direct AKKER'S HULDE VOOR DE GEHUWDE ONDERWIJZERESSEN. Resultaat van een onderzoek te New York. Uit New York wordt gemeldt: Dr. David Wilbur Peteis, voor research ver bonden aan 't onderwijzers-college van de Columbia-universiteit, heeft 'n onderzoek in gesteld naar de werkzaamheden van 1842 onderwijzeressen van wie de helft gehuwd en de andere helft ongehuwd was. Daarbij i® hij tot de conclusie gekomen, dat gehuwde onderwijzeressen haar leerlingen niet alleen beter les geven en betere resultaten verkrij gen, maar in feite ook meer tijd doorbrengen in de school. Het onderzoek, dat werd inge steld bij de leerlingen van gehuwde en onge huwde onderwijzeressen, gaf in het alge meen betere resultaten dan die van de ge huwde. Ook kwam dr. Peters tot de conclusie, dat de geestelijke groei van leerlingen van ge huwde onderwijzeressen beter was dan die van andere leerlingen. In zijn rapport zet hij uiteen, dat het verschil niet kan worden toe geschreven aan grootere rijpheid en langere ervaring, daar voor het onderzoek onderwij zeressen waren gekozen van ongeveer ge lijken leeftijd, opleiding en ervaring. Dr. Peters verklaart verder, dat er geen reden is, noch opvoedkundig, noch anders zins, om onderscheid te maken ten nadeele van de gehuwde onderwijzers. HET GEVOLG VAN DE HITTEOOLF. IN AMERIKA. Runderen worden afgeslacht. Gistermiddag scheen het, dat de enorme hitte eenigszins zou afnemen. In enkele stre ken stond het kwik echter nog steeds boven de 100 graden. Schrikwekkend hooge temperaturen heer- schen nog in steden in Ohio en in Texas, waar thans 60000 stuks vee zijn geslacht. Op vele plaatsen wordt het vee eenvoudig neergeschoten om het uit zijn lijden te helpen daar de boeren geen kans zien het van water te voorzien. In verband daarmede, heeft de regeering, die tot dusverre reeds 1 Yt mil- Iioen stuks vee had opgekocht om het voor den dood door verdorsten te behoeden, giste ren maatregelen genomen om nog 7 mil- lioen runderen op te koopen. Gistermiddag heeft de regeering bekend gemaakt, dat gezinnen, die hun woningen in de door de droogte getroffen streken van Dakota niet willen verlaten, niet gedwongen zouden worden tot evacuatie. fBUmetdand VRACHTAUTO BOTST TEGEN STOOMTRAM. 58-jarige vrouw gedood. De auto vernield, wagen omge kanteld. Op den Rijksstraatweg te Wellerlooy (Limburg) heeft gisteravond een ernstige verkeersongeluk pjlaats gehad, dat het leven heeft gekost aan een 58-jarige passagiere van de stoomtram van de lijn VenioNij megen. Door tot nu toe onverklaarbare oorzaak is omstreeks zeven uur op genoemden weg een groote. met fruit geladen vrachtauto, waarin twee personen gezeten waren, en welke op weg was naar Maastricht, waar de wagen thuisbehoorde, in volle vaart te gen de stoomtram, welke uit Venlo kwam, opgereden. De botsing was zoo hevig, dat de zijwand van den personenwagen, waar tegen de auto is opgevlogen, geheel werd ingedrukt er. versplinterd. De 58-jarige me juffrouw Willemse uit Bergen (Limburg) raakte tusscben de wrakstukken van den ver nielden wagenbekneld en werd zwaar ver minkt Een been werd haar afgekneld, ter wijl het andere op een groot aantal plaatsen brak. Zij is spoedig na hei ongeluk bezweken In den wagen bevonden zich nog elf andere passagiers, die er echter allen gelukkig goed zijn afgekomen. Voor een deel zaten deze personen aan de andere zijde dan de onge lukkige, terwijl eenigen op het balcon had den plaats genomen. De tram, die behalve uit den locomotief, bestond uit een personen rijtuig en twee goederenwagens, reed na de botsing nog ongeveer vijfentwintig meter door, alvorens tot stilstand te komen. De laatste goederenwagen is door den schok omgekanteld en dwars over den rijweg ko men te liggen, waardoor het verkeer geheel werd gestremd. De auto is geheel vernield. Men mag van geluk spreken, dat de beide in zittenden, er zonder letsel zijn afgekomen. Dokter Thielen uit Arcon was spoedig na het ongeluk ter plaatse. Zijn hulp mocht echter niet meer baten, want de zwaar ge wonde vrouw, die in stervenden toestand verkeerde, is eenige minuten na de komst van den geneesheer overleden. De politie heeft een onderzoek naar het gebeurde in gesteld en de auto in beslag genomen. De tram heeft latei de reis voortgezet en in den loop van den avond is ook de omgeslagen wagen weer in de rails gebracht. Men be grijpt niet hoe de botsing is kunnen geschie den, aangezien het ongeluk op een recht stuk weg is gebeurd, waar de ruimte groot genoeg was om de tram te passeeren. ALGEMEENE VEROADER1NG DER AV.R.O. De Algemeene Vereeniging Radio Omroep hield gisteren in Musis Sacrum te Arnhem, haar zevende Algemeene jaarlijksche verga dering onder leiding van den voorzitter, den heer G. de Clercq. In zijn openingsrede herdacht de heer de Clercq het overlijden van H.M. de Koningin Moeder en van Z.K.H. Prins Hendrik. Vervolgens gaf spr. een schets van den toestand van de A.V R.O, Het vereenigings leven der A V.R.O. vaart voor het oogenblik door de rustige wateren: „Meeresstille urid Glückliche Fatort". DE CONTINGENTEERING VAN STEENKOLEN. Invoer van Poohche kolen. De Msb. schrijft hierover: Het Kon. Besluit inzake de contingentee- ring van steenkolen kan beschouwd ,Ns 'n prettige fietstocht bestelde ik ergens een glas limonade. Onder 't drinken stak een wesp, die in mijn glas geologen was, mij in de lip, welke dadelijk onrustbarend opzette. Nu heb ik altijd in mijn zadeliaschje Klooster balsem, tegen het doorzitten. Onmid dellijk kon ik dan ook Kloosterbalsem op mijn lip doen. Daardoor kwam de zwelling dadelijk tot staan, de pijn verminderde en binnen een kwartiertje was de geheele gebeurtenis vergeten." J. o. d. KI. te H. „Geen goud zoo goed' Onovertroffen b(j brand- en snfjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel b(J Rbeumatiek, spit en pfjnlfjke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag Omzet-belasting. worden als antwoord van de regee ring op de gesluierde mededeeling, welke mgr. dr. H. A. Poels eenige dagen geleden in de vergadering der katholieke mijnwer kers heeft gedaan. De regeering deed wat haar mogelijk was om de Limburgsche mijn industrie, die in hoogen nood verkeert, te helpen. Wat de verdragsverplichtingen betreft, waarvan het K B gewaagt, wij zitten vast aan het verdrag met Duitschland, dat pas 31 December a.s. afloopt. Wat daarna geschie den zal, staat nog niet vast. Wij wijzen er evenwel op, dat de marktafspraken tusschen de Duitsche en Nederlandsche mijnonderne mingen inzake den afzet, niet rechtstreeks van de regeering zijn uitgegaan. De juiste inhoud dezer afspraken is ons niet bekend en men kan ons daarover geen nadere me- dedeelingen verstrekken. Engeland zal eveneens zijn plm. 20 pCt. koleninvoer behouden. Er was echter sinds den aanvang van dit jaar een abnormale stijging van den invoer van Poolsche kolen. Zij bedroeg vroeger 100.000 ton per jaar en is geleidelijk geste gen tot 30.000 ton per maand. Daarvoor had men reeds een apart apparaat te Am sterdam geschapen Rotterdam had bij de zen invoer althans geen traditioneel belang. Polen zal dus worden getroffen. Hoezeer wij dit ook betreuren, men zal elders moeten begrijpen en billijken, dat de Nederlandsdu.- regeering onze kolenindustrie, d.w.z. een halve provincie, niet aan den ondergang kan prijsgeven. SCHOENFABRIEK AFGEBRAND. Een woonhuis een prooi der vlammen. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is in de schoenfabriek van de firma van den Broek en Jacobs te Hilvarenbeek een felle brand ontstaan, waardoor zij totaal is uitgebrand. Een aangrenzend woonhuis, bewoond door de familie v. d. Zanden, werd eveneens een prooi van het vuur. Zes duizend paar schoenen gingen in de vlammen verloren alsmede de in de fabriek aanwezige machinerieën. Alle machinerieën verloren gegaan. Omtrent den brand vernemen wij nader het volgende: Vrijdagmiddag even na twaalf uur, toen de arbeiders de fabriek voor het schaften hadden verlaten, werd brand ontdekt op de bovenverdieping van de schoenfabriek van de firma van den Broek op Jacobs. De meesterknecht zag bij het verlaten van de fabriek rook uit een der vensters van de bovenverdieping komen. Hij snelde onmid dellijk terug de fabriek in en trachtte met de daar aanwezige snelbluschapparaten het vuur nog te biusschen, hetgeen hem evenwel niet gelukte. Met razende snelheid greep het vuur om zich heen en in een minimum van tijd stond de geheele bovenverdieping in lichte laaie. En toen de vlammen eenmaal uitsloegen, was er geen houden meer aan; ze werden in hevige mate aangewakkerd door den vrij feilen wind. Het dak van de fabriek was dan ook reeds ingestort voor de plaatselijke brandweer ter plaatse was. De toestand liet zich al aanstonds zoo dreigend aanzien, dat de autoriteiten het noodzake lijk oordeelden de Tilburgsche brandweer ter assistentie te roepen. Dit geschiedde dan ook telefonisch. Intusschen hadden de fel voortwoekerende vlammen zich meegedeeld aan de naast de fabriek gelegen woning, eigendom van den heer van den Broek, en bewoond door de familie van der Zanden. Gelukkig echter wa ren dit huis en de andere belendende wonin gen bijtijds ontruimd. De aan de overzijde van de straat gelegen woningen van atn heer Jacobs werden spoedig eveneens door het vuur aangetast, doch door krachtdadig optreden der brandweer kon hier erger wor den voorkomen. Ruim één uur kwam de Til burgsche brandweer met groot materiaal ter plaatse. Er werd in een minimum van tijd een geweldige hoeveelheid water op de nog woedende vuurzee geworpen en na ongeveer twintig minuten kon men dan ook zeggen, dat de brandweer meester van den toestand was. Voor uitbreiding bestond toen geen ge vaar meer. De fabriek en de naastgelegen woning zijn tot den grond toe afgebrand. Alle in de fabriek aanwezige machinerieën gingen ver loren, alsmede een voorraad afgewerkte schoenen, pl.m. zesduizend paar. Alleen de men t'jdig kunnen bergen. De fabriek was op beurspolis tegen brand schade verzekerd. Naar verluidt, is de firma eveneens tegen bedrijfsschade verzekerd Op de fabriek, waar in normale tijden zestig menschen werkzaam zijn, werkte den laat- sten tijd veertig man personeel. Uiteraard verwekte deze groote brand rond het middaguur in het rustige dorpje groote consternatie. DE WERKLOOSHEIDSLASTEN. Een wetsontwerp in voorbereiding. Van welingelichte zijde verneemt de Msb. dat de regeering een wetsontwerp voorbe reidt, waarvan de strekking is, om naast het onlangs ingediende wetsontwerp inzake de financieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten, dat den grondslag der wet van 1929 niet aantast, "tie abnormale lasten der werkloosheid gelijkmatiger te verdeelen over het geheele land, zoodat niet alleen de bran- punten der werkloosheid die hooge kosten behoeven te dragen. De voorbereiding van het ontwerp is door de departementen van Financiën, Binnenlandsche Zaken en Soc. Zaken beëindigd. Echter zal het wetsontwerp waarschijnlijk niet eerder dan in September ingediend kunnen worden. Om hun begrootingen voor 1935 eenigs zins te kunnen ramen, zullen naar we verder vernemen, de gemeenteraden dezer dagen een officieele circulaire nopens de plannen van de regeering ontvangen. Het is echter duidelijk, dat nog niet met absolute zekerheid op ven en ander kan wor den gerekend, vermits het bedoelde wetsont werp immers eerst na indiening de Staten- Generaal zal moeten passeeren. VAN EEN VOER GEVALLEN. Dood opgenomen. De 47-jarige arbeider P. van Laere was bij den landbouwer A. Dhondt te Groede (Z.)be hulpzaam bij het vervoer van erwten. Hier bij is de man van een voer gevallen en met het hoofd onder de wielen terechtgekomen. De dood moet onmiddellijk zijn Ingetreden. DE ORGANISATIE VAN DE NEDERLANDSCHE REISWEEK. In samenwerking met de Nederlandsche Spoorwegen, Allgemeene Transport onder neming, Koninklijke Luchtvaart Maatschap pij, Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Nederlandsch Hotelwezen-Horecaf, Nederlandsche Stoom boot Reederijen, Natuurbaden en Sportpar ken, Kunst- en Amusementsbedrijven, Han del en Nijverheid, organiseert de Nederland sche Reisvereeniging van 20 t/m 27 Aug. de eerste Nederlandsche Reisweek In deze reisweek kan ieder Nederlander goed'kooper reizen, logeeren en uitgaan in het eigen en mooie land. Want de Nederlandsche Reisweek wil niet alleen de gedachte aan reizen in eigen land wekken, maar geeft tevens den gemakkelijken weg tot de daad aan. De Nederlandsche Reisvereeniging ver strekt n.1. aan ieder, al dan niet lid dezer ver eeniging, die in de Reisweek een langei of korter uitstapje maakt in het eigen land, gratis een legitimatiebewijs (6 ct. voor toe zendingskoeten bij de aanvraag insluiten) Het legitimatiebewijs dat bestaat uit een stamblad en coupons, gjeft recht op de na volgende reductie; 1. Reductie op vacantiekaarten. Een ieder, die in de Reisweek van 20 t/m. 27 Augustus 1934 een vacantiekaart koopt, begint met daarvoor den vollen prijs te betalen (le klasse f 7.50, Ile klasse 5.75, IHe klasse 4.De legitimatiekaart wordt door de Nederlandsche Spoorwegen afgestempeld en op deze afgestempelde legitimatiekaart kan de reiziger voor den terugweg een vacantie kaart koopen tegen den prijs van 4. voor de Ie klasse; f 3.voor de Ile klasse en 2.voor de IHe klasse. De vacantie kaart voor de terugreis kan niet alleen op eiken dag van de reisweek (behalve op den dag van afgifte van de vacantiekaart voor de heenreis) genomen worden, maar ook ge durende het tijdvak t.m. 3 September 1934. Reductie op 8-daagsche abonnementen. Om de gedachte van de Nederlandsche Reis week zooveel mogelijk te steunen, hebben de Nederlandsche Spoorwegen zich bereid ver klaard aan een ieder, ook op 8-daagsche abonnementen, een reductie van 25 te geven. De prijzen dezer abonnementen be dragen gedurende de reisweek Ie klasse 21.50; Ile klasse 16.50; IHe klasse 11.50. Deze gereduceerde 8-daagsche abonnementen kunnen desgewenscht nog op den laatsten dag der reisweek genomen wor den. 2. Reductie van 50 op alle autodiensten van de A.T.O. 3. Reductie van 15 op de rondvluchten en van 25 op enkele reisbiljetten voor de Nederlandsche luchtlijnen der K.L.M. 4. Reductie van 515 in de meeste hotels en pensions in Nederland. 5. Reductie van 10—40 op de meeste stoombootreederijen in binnenlandsch ver keer. 6. Reductie van 20—50 op de meeste natuurbaden en sportparken. 7. Onderhandelingen voor andere reduc ties zijn verder hangende met diverse Neder- lendsche kunst- en amusementsbedrijven Aan óeze Reisweek verbindt de Neder landsche Reisvereeniging een prijswedstrijd, die eenerzijds de gegevens zal verschaf fen in welke mate van de organisatie wordt gebruik gemaakt en anderzijds den inzender van de gestempelde talon kans geeft op het winnen van verschillende fraaie prijzen. MOTORRIJDER MET EEN ^SCHEDELBREUK OPGENOMEN. In den nacht van Donderdag op Vrij dag vond een passeerend automobilist op den Nispenschen weg, onder Roosen daal, een motorrijder In een plas bloed liggen. Onmiddellijk werd de politie met het geval in kennis gesteld en werd dr. Brabers ontboden. De verongelukte bleek te zijn zekere G. van Broekhoven, wonende aan aen Wouwschen weg te Roosendaal De man die buiten bewust zijn was, werd naar Charitas overge bracht, waar bleek dat hij vermoeae'ijk een ernstige schedelbreuk had opgo- '.oopen. De motorrijder, die evenals zijn mo torrijwiel rechts van den weg lag Je vermoedelijk in een kuil van den keieu- rand tusschen rijweg en rijwielpad terecht gekomen en tengevolge daarvan met motor en al over den kop geslagen. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. EEN BOTSING, DIE GOED AFLIEP. Op den hoek van de Stadhouderskade en de Van der Helststraat te Amsterdam heeft gisteravond een botsing plaats ge had tusschen een autobus met kinderen uit Utrecht en een vrachtauto. Aanvan kelijk lieten de gevolgen van deze bot sing zich nog al ernstig aanzien, daar de schok hevig was en de kinderen, door den schrik bevangen, overstuur waren. Het bleek echter, dat geen der kinde ren eenig letsel had opgeloopen. Ook de beide chauffeurs waren er vrij goed af gekomen. De bestuurder van den vracht- auto had een wonde aan het been, ter wijl die van de autobus in het gelaat lichtgewond was. Beiden zijn naar het Tesselschade-ziekenhuis overgebracht. Na verbonden te zijn .konden zij weer huiswaarts keeren. Beide auto's waren ernstig aan den voorkant beschadigd. KIPPENDIEFSTALLEN. Vader en 12-jarig zoontje gearresteerd. In den nacht van Donderdag op Vrij dag werd bij de landbouwers van Zand- voort en Verweij op het Loo te Nistel- rode een belangrijke partij kippen ge stolen. Daar men vermoedde, dat de dieven uit Oss afkomstig waren werd de ge meentepolitie te Oss gewaarschuwd, die het onderzoek instelde en in den loop van Vrijdag arresteerde zekeren v. L., terwijl later nog zijn twaalfjarig zoontje werd aangehouden. Tevens kon men de hand leggen op de gestolen kippen De jongen heeft bekend, de kippen uit de hokken gehaald te hebben, terwijl de vader op den uitkijk stond. G. C. BARON VAN ASBECK OVERLEDEN. Oud-voorzitter van de Algemeent Rekenkamer. Op bijna 78-jarigen leeftijd is te 's-Gra- venhage overleden G. C. baron van As- beck, oud-voorzitter van de Algemeene Rekenkamer. Bij zijn aftreden als voorzitter van de Rekenkamer werden zijn langdurige diensten jegens den lande beloond door zijn bevordering tot grootofficier in de Orde van Oranje Nassau. Te voren was hem reeds de onderscheiding toegekend van ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw. Jijdschcifteti ,yAstrds", Nederlandss eerste geïll. maandschrift. Het Augustusnummer van „Astra" draagt het karakter van een echt zomernummer. Het opent met een kluchtig strandverhaal„De smadelijke terugtocht", door C. Hedley Bak ker. Ook is er een beschrijving van F. Reichler over de muziekfeesten te Salzburg, die gedu rende de geheele Augustusmaand zullen wor den gehouden. Van den Berge vertelt een le gende over het ontstaan van den Boroboe- doer. Rie Reinderhoff illustreerde een aardig verhaal van M. V. Angel, terwijl van Bem- mel de detective-story „Achter gesloten deu ren" suggestief luchtte. Van E. F. Henderson is er een verhaal „Plicht", Miep Luitingh schreef „Het Auto-ongeluk". Het feuilleton „Masterson" eindigt met een goede ontknoo ping. In hetzelfde nr. is het begin versche nen van een serieverhaal: „Zes zeelui op zoek naar een kapitein" door den Engelschen schrijver W. W. Jacobs. Als speciale bijdrage is in dit nummer verschenen: „De loopbaan van een groot danskunstenaar", met als ondertitel: „Romo- la Nijinsky vertelt het leven van haar man". JiacktêecicfUen DE EIEREN MARKT, ALKMAAR, 28 Juli 1934. Op de heden ehouden eierenmarkt werd betaald voor ipeieren (groothandel) 2.753 en eendeieren 2.15. Boter 6572J4 cent. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 28 Juli 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 9 Paarden 80200; 24 Melkkoeien 150200; 26 Nuchtere kalveren (slacht) 512; 17 Vette scha pen 1721; 3 Bigzeugen 2436. 17 Schrammen 10—14; 25 Biggen (10 weken) 7—10; 1 Bok of geit 12. Han del redelijk. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 28 Juli 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 27 Juli 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.205; Aalbes, sen per 100 pond 39: Andijvie per 100 stuks 0.80—4.20; Appelen per 100 pond 3—8; Augurken per 100 pond 37; Bloemkool le s. per 100 st. 9.50 19, 2e s4—7; Doperwten per 100 pond 2—6; Druiven per 100 pond 21 33; Groene kool p. 100 stuks 24; Kropsla per 100 stuks 0.50—4.20; Komkommers per 100 stuks 14 50; Meloenen per 100 stuks 1228; Pera ken 212 cent per stuk; Postelein per bakje 1056 cent; Peulen per 100 pond 2— 7Rabarber per 100 bos 13Roode kool per 100 K.G. 1.60—2.20; Selderie per 100 bos 1.10—2.60; Spinazie per bak 0.201.06; Snijboonen p. 100 pond ff 3.5010; Dubbele spercieboonen per 100 pond 1.351.65; Tuinboonen per 100 pond 1—/ 2; Tomaten per 100 pond ƒ3.50—ƒ7; Uien per 100 bos 3.20— 4.10; Wortelen per 100 bos 1.50— 5.50; Zwarte bessen per 100 K.G. 3— 5. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Julf '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 65000 K.G. Aardappelen: Duc of York 2.10—2.50. Eigenheimers 4.20- 4.50, Schotsche muizen 3.40—5.30, BI. Eigenheimers 3.40—4.30, Drielin- en 2.10—3.30 en Cres 2; 60000 K.G toode kool 2—3.20; 13000 K G. Geit kool 5.50—6.70; 6600 K.O. Tomt\m-. A 5.90—8, B 8, C 4.60 en CC 2} 5400 K.G. Uien: zilverdrielingen 7.20— f 7.70, gele nep 8.30, zilvernep 7.80— 8.70, zilveruien 150; 750 K.G. Bietta 1.20—1.70; 1000 K.G. Slaboonen 7.509 80; 100 K.G. Snijboonen ƒ5.90 7.40, alles per 100 K.G. en 1200 stuks Bloemkool le s. 11—11.90 en 2e s. 2.102.80. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni 1934. 52800 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 3.705.30, R. Duken 2.50—2.70, Eigenheimers 4—4.50, BI. Eigenheimer» 3.90-/ 4.30 en Drielingen 2.70- 3.10; 600 K.G. Uien: uien 2, Drielingen 2.8043.30, Gele Nep 8.909.10; 7200 K G. Zilveruien: zilveruien 0.80— 1.40, drielingen 4.30—5.50, zilvernep 8.70—10.50; 2600 K.G. Spercieboonen 8.60—11; 1600 K.G. Roode kool 180 2.80 en 3500 K.G. Witte kool 2.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 27 Juli 1934. Sch. muizen 4.50—5.40, grove 3.90—4, drielingen 2.703.20 en Eigenheimer» 44.50; Gele Nep ƒ8; Zilvernep 9.90—10.60, drielingen 4.80 en uien 1.10f 1.20; Slaboonen 9.50. Aanvoer: 12000 K.G. Aardappelen; 250 K.G. Gele kool; 2125 K.G. Zilveruien; 70 K.G. Slaboonen. PURMEREND, 27 Juli 1934. „Afslag- ïgenheimers Kleine aardappelen: Schotsche muiz« 0.761.10. Blauwe 70-98 cent per kist, 25 K G.; Slaboonen: dubb. 1.27— 1.83, dubb. z. dr. 1.601.76 en enkele z dr. 1.75—1.90 per kist, 15 K.O.; Snijboonen: Stok 1.50—2.45 en Stam (smalle) 0.60—1.65 per kist, 15 K.0.J Tuinboonen 1536 cent per kist, 15 K G.; Doperwten 0.70—1.45 p. kist, 15 K.O l Advocaat tot bedenkelijk financierJk geloof heu.ieh dat O beter doet, het reisbureau op de eerste verdieping te raad plegen" {Hi.jpnrJgtt

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6