Agenda CONGRES N.O.G., WELKOM Het Bloemencorso te Bergen. £aatste AeticfUen ALKMAAR PACKET Stad en Omgeving. lüeecAeacAt KIJKEfl is KOOPEfl tyCLOECK LANDGENOOT SPANSIER. V30R DE DUITSCHE RECHTBANK. Verboden lectuur verspreid. DREIGENDE SLAGERS-STAKING. Beslissing aan William Collins. DILLINGER-EPILOOG. CONTINGENTEERING VAN SLOTEN. VON PAPEN'S NIEUWE POSITIE. De houding van Oostenrijk. DAGELIJKS VANAF I JULI TOESTAND VAN HINDENBURG IETS GUNSTIGER. Dollfuss' moordenaars ter dood veroordeeld. SANEERING VAN DE BOOMKWEEKERIJ. DE NEDERLANDSCHE AKKERBOUW-CENTRALE. Uitvoer van aardappelen geregeld. STOMPETOREN. RIJWIEI PLAATJES WAARDELOOS? Neen, zeggen honderden Alkmaar ders! Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ken je niet en toch heb ik je lief (rom.); hoofdrollen Magda Schneider en Willy Forst. Toegang eiken leetfijd. Woensdagmiddag half 3, middagvoorstel ling, vertooning van het Avondprogramma- Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, des av. 7.30 uur, hoofdnummer Wien wo der Wein und der Walzer blüht (amus.), hoofd rollen Carl Brisson en Francis Day. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Twee menschen (rom.), hoofdrollen Gustav Fröhlig en Charlotte Suza. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Loulou maakt promotie (amus.); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3 matinee. Dinsdag 31 Juli. Kermis te Heiloo. Woensdag 1 Augustus. Kermis te Heiloo. (Ongecorrigeerd.) Naar men ons meldt, zal de Ne- derlandsche ingezetene H. M. Spansier, die, zooals bekend is, in j Duitschland zich in hechtenis be- f vindt op beschuldiging van ver spreiding van de „Freie Presse" en wien in dit verband landverraad is ten laste gelegd,'hoogstwaarschijn- lijk morgen te Berlijn voor het „Volksgericht" terecht staan. VIERJARIG KNAAPJE DOOD GEVALLEN. Bij de brug aan de Worp te Deventer heeft hedenmorgen een ernstig ongeval plaatsge had. Toen de heer Ekhart ter plaatse op de fiets reed, werd hij aangereden door een vrachtauto. Het vierjarig zoontje van den heer E., dat achterop de fiets zat, viel en werd op slag gedood. DR. BERLAGE ZIEK. Naar wij vernemen, is de toestand van dr. Berlage, den bekenden architect in den laatsten tijd achteruitgaande en thans zeer zorgwekkend. De beslissing oI er wél, dan niét een verdere staking zal uitbreken onder de arbeiders van de veeparken in Chicago, aldus verluidde gis teren, ligt bij William Collins, den organisator van de vakvereeniging van slagers en veehou ders. Collins heeft het in zijn macht 8400 leden van deze vakvereeniging op te roepen tot sta king. Reeds zijn 800 leden van een andere vak vereeniging aan het staken. Wanneer deze 8400 arbeiders in staking mochten gaan, zal het werk in de vleeschconservenfabrieken stopge zet moeten worden, zoodat ongeveer 50000 per sonen dan zonder werk zullen komen. De toe stand is des te erger door het feit, dat de reeds bestaande staking, hoe gering deze van omvang ook moge zijn, voor een deel de pogingen der regeering om de veehouders te redden van de ernstigste gevolgen der groote droogte door het vee op te koopen, dat anders van honger en dorst zou zijn omgekomen, heeft verlamd. De federale bemiddelaars trachten nu te bemidde len tusschen de arbeiders der veeparken en de werkgevers, de Union Stockyards en Transit Cy. Geen van beide partijen heeft echter tot dus verre de voorstellen van den ander aange nomen. Familieleden van Dillinger zijn vader, zuster, halfbroer en zwager vormen thans een „nummer" in een Veaudeville-theater in Indianapolis te Noord-Amerika, teneinde gelden bijeen te brengen voor de begrafenis van den gangster. Zij zullen gedurende een week zesmaal per dag optreden. De vader van Dillinger verklaarde in ver band daarmede, dat hij hiertoe was overge gaan, omdat deb elastingen en de droogte zijn farm hadden „opgegeten", zoodat hij geen geld had voor de begrafenis van John. Wel was er iemand geweest, die hem tien duizend dollar had aangeboden voor het lijk van den gedooden bandietenkoning, maar de oude Dillinger had het niet over zijn hart kunnen verkrijgen dit aanbod te aanvaarden. In de staatscourant van hedenavond zal een K B. worden gepubliceerd, waarbij de invoer van alle sloten met uitzondering van hangmeubelsloten en onderdeelen van sloten wordt gecontingenteerd. Het contingent van den toegestanen invoer is bepaald op 70 pCt. van het gewicht van den gemiddelden driemaandelijksdien invoer ingaande 1 Augustus a.s. De Weensche christelijke sociale „Reichs- post" bespreekt heden de benoeming van von Papen en verwijt daarbij den vorigen Duit- schen gezant dr. Rieth, dat deze zijn taak in Berlijn begrip te wekken voor het wer kelijke Oostenrijk niet heeft weten uit te voeren. Hij heeft in de ernstigste crisis, die VAN ALKMAAR 7.43 10.30 14.00 0 «8.00 - VAN AMSTERDAM x 7.00 - 9.30 - x 11.05 - 14.15 x niet op Vrijdag en Zaterdag. O niet op Zaterdag. GOEDKOOPE OAGRETOURS EN SPOORBOOT KAARTEN I 18.00 uur 17.45 uur ooit het geestelijk verband van het Duitsche volk in zijn geheel aangetast heeft, nooit ob jectief waarnemer en bemiddelaar kunnen zijn. De persoonlijkheid van zijn opvolger von Papen, die bij de Oostenrijkers bekend is door het sympathieke optreden op den christelijk socialen partijdag te Klagenfurth. is door de gebeurtenissen tot dusverre ver duisterd. Vele problemen hangen samen met de aankondiging van zijn Weensche missie. Zeker zou een oprecht man, die bereid en in staat is Oostenrijk en de Oostenrijksche men schen met goeden wil en zonder vooroordee- len te begrijpen en die ook in Berlijn den noodigen invloed zou bezitten, er veel toe kunnen bijdragen, dat de onheilvolle kloof in het Ehiitsche volk wordt opgeheven. Voor het binnentrekken van von Papen in de Metter nichstrasse, het domicilie van het Duitsche gezantschap, meent het blad echter, dat een reeks voorwaarden moeten worden gesteld. President Hindenburg heeft hedenmorgen een ontbijt tot zich ge nomen. De koorts is minder, de polsslag krachtiger en de patiënt toonde veel belangstelling voor zijn omgeving. Voor het Weensche militaire gerechtshof is hedenmorgen in de zaak tegen de moor denaars van bondskanselier Dollfuss aan mi litairen deskundigen een verhoor afgenomen. Generaal-majoor Pummerer verklaarde, dat in totaal 69 9 m.M. Steier zelflaad-pistolen type 12, een gewone trommerrevolver, en 4600 schoten 9 m.M. munitie in de bonds- kanselarij zijn gevonden. Slechts van twee wapenen kan met zekerheid worden vastge steld, dat zij waren afgevuurd. Een dez.r twee wapenen was de revolver van Planetta. Door een andere deskundige werd vervol gens de doodsoorzaak van Dollfuss medege deeld. De moordenaars van Dollfuss, de beide hoofdbeklaagden Otto Planetta en Frans Holzweber, zijn heden ter dood veroordeeld. De behandeling der procéssen tegen de overige opstandelingen zal eerst over eenigen tijd plaats vinden. Naar wij vernemen is de minister Tan economische zaken na gunstig advies van de centrale commissie van de land- bouw-crisiswet bereid een bedrag van 250.000.uit het landbouw-crisiefonds beschikbaar te stellen voor afkoop van producten van de boomkweekerij. Tot dusverre werd de boomkweekehij gesteund door een crediet uit dat fonds ten bedrage van 3500.000.— terwijl daarnaast dezer dagen de teeltregeling in werking zal treden. Teneinde het nog aanwezige surplus te verminderen, zal nu aan belangheb benden de gelegenheid worden gegeven tot verkoop van een deel van hun over tollige producten over te gaan. Uiteraard zullen daarbij allerlei voor waarden worden gesteld, onder andere ten aanzien van den prijs die wordt ver goed en ten aanzien der verplichting het afgekochte niet door nieuwe aanplan ting te vervangen. Inplaats van over te gaan tot vernietiging van een deel der producten worden nu de afgekochte boomkweekerij producten voor vermeerdering van natuurschoon ter be schikking gesteld. Men hoopt de planten op verschillende plaatsen in ons land te kunnen afzetten, teneinde aldus eenige centrale van natuurschoon te verkrijgen, waarvan de geheele bevolking kan profiteeren. In het bedrag van 205.000 wordt door de boomkweekers zelf voor 20 deelgeno men. Een plan betreffende de azfetmogeliik- heid van aangenomen producten zal den minister dezer dagen bereiken. Vanzelf sprekend is er hierbij rekening mede gehou den, dat de vrije handel in geen enkel op zicht door de regeeringsmaatregelen schade zal worden berokkend. Het bestuur van de Nederlandsche akker- bouw-centrale brengt ter kennis van belang hebbenden dat het de navolgende prijsverschil len voor export heeft vastgesteld: Met ingang van 1 Augustus 1934 voor aard appelen bij bestemming voor consumptie-doel einden; voor uitvoer naar alle landen nihil, be halve voor België 35 ets. per 100 K.G., welk bedrag overeenkomt met frs. 5 aan invoer rechten, welke door de Nederlandsche akker- bouwcentrale aan België moeten worden afge dragen. De sorteering is tot nader bericht voor alle landen vastgesteld op minstens 40 m.M. op waarts vierkantsmaat. (In België mogen deze aardappelen niet beneden 27 frs. per 100 K.G. worden verkocht). Met ingang van 22 Juli voor aardappe len (bij bestemming voor pootdoeleinden) voor uitvoer naar alle landen behalve België 25 cents per 100 K.G., voor uitvoer naar België 60 cent per 100 K.G., waarin begre pen de 5 frs. invoerrechten. De sorteering voor goedgekeurde pootaardappelen is vast gesteld op de maat 2860 m.M. of tusschen- en, ycrder overeenkomstig de voor schriften hieromtrent eventueel bestaande in het land van bestemming, yoor uitvoer van pootaardappelen naar Duitschland kunnen nog geen monopo lie-overeenkomsten worden afgesloten. Be sprekingen hebben evenwel o.m. tot het re sultaat geleid, dat binnenkort deze uitvoer onder bepaalde voorwaarden zal kunnen plaats vinden. GELEIDE-BILJETTEN LATE AARDAPPELEN. Met ingang van 1 Augustus zullen voor het v..voer van late aardappelen geleide-biljetten worden afgegeven tegen 1.per 100 K.G. voor wat betreft aardappelen van de con sumptie-maat en 2,— per 100 K.G. voor wat betreft buitenmaatsche aardappelen. De Alkmaarsche brandweer gaf Maan dagavond een demonstratie op de Buurt. Vooral de jeugd, die deze oefenavonden erg op prijs stelt, was weer in grooten getale aanwezig en vermaakte zich kostelijk. Oude rijwielplaatjes zijm niet waardeloos. Zeker, als men bij een opkooper van oud- kooper komt, krijgt men er geen cent voor En als men met 10 plaatjes bij zoo iemand komt, geeft hij er natuurlijk precies evenveel voor. Doch honderd oude plaatjes hebben wel waarde; duizend waardelooze blikjes leveren eenige centen op, tienduizend plaatjes ver tegenwoordigen een waarde van een aantal dubbeltjes, misschien wel een aantal guldens. En drie millioen plaatjes wij hebben in ons land zoo'n ongeveer 3 millioen fiet sers vertegenwoordigen een heel kapitaal. Dat blijkt wel uit de actie van het vorig jaar. Toen heeft „Zonnestraal" een massa „waardelooze" plaatjes gekregen en ze kreeg er 8000 in contanten voor terug. En nu weten wij heel zeker, dat lang niet eiken wielrijder zijn plaatje heeft gegeven aan „Zonnestraal". Dat moet anders worden. Dit jaar mag geen enkel oud rijwielplaatje worden wegge gooid. Op ons bureau staat een groote bus, een soort brievenbus. Deze is nog lang niet vol. Er kunnen nog duizenden enveloppen in. Deze bus moet vol! Iedere fietser, die zijn oude plaatje vandaag voor een nieuwe ver wisseld heeft, of die dat morgen doet, werpt het „waardelooze" plaatje in die bus. „Zon nestraal" zal den schenker er dankbaar voor zijn! En men weet het: wie zijn plaatje bij ons brengt, gesloten In een enveloppe, liefst in een enveloppe van een visite kaartje, en voorzien van naam en adres, die heeft kans op een gratis nieuw plaatje. Want in onze kas is reeds een aardig bedrag, waarvan wij nieuwe plaatjes kunnen koopen. Wie steunt deze actie? Wie heeft er nog een rijksdaalder over, opdat wij er een „verloting6-rijwielplaatje" voor kun nen koopen. Wie heeft er nog oude plaatjes? Onze bus is nog niet vol. En onze bus moet straks te klein zijn! Dan werken wij allemaal mee aan de t.b.c.-bestrijding. En nog wel zonder dat het iets kost! Mooier kan het niet. AANRIJDING. Maandagmorgen j.1. ongeveer 8 uur, had op den Rijksweg te Stolpervlotbrug, te genover café Bakker, een aanrijding plaats. Op dat tijdstip stond aan den rechterkant van genoemden weg een luxe-wagen van den heer H. Riemersma uit Amsterdam. In die auto bevonden zich drie personen. Een uit de richting Alkmaar komende auto, die wat veel naar rechts was uitgeweken voor een uit de richting Den Helder komende autobus, reed de stilstaande wagen van achteren aan. De stilstaande auto werd belangrijk bescha digd aan het linkerachterspatbord en aan het linkerachterwiel. Ook de andere auto, be stuurd door den heer J. Hendriks uit Haar lem, liep eenige schade op. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Van dit ongeval werd proces-verbaal op- femaakt door den gemeente-veldwachter van chagerbrug. Het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap komt op 1, 2 en 3 Augustus in zijn 88ste algemeene vergadering in de Harmonie bijeen. Wij maakten kennis met het keurig uitge voerde programma, waarvoor burgemeester van Kinschot een sympathiek voorwoord schreef, en constateerden dat hier het "aange name met het nuttige is vereenigd. Om 10 uur komen de deelnemers op het Stationsplein bijeen en bezichtigen daarna de Groote Kerk. Om 11 uur heeft de officieele ontvangst ten stadhuize plaats, terwijl om 12 uur in de Harmonie een tentoonstelling van leermid delen wordt geopend. Hierop volgt een kof fietafel in „De Unie", waarop om 2 uur de algemeene vergadering wordt geopend, die om half zes met een gemeenschappelijken maaltijd in „Het Gulden Vlies" wordt on derbroken en 's avonds half negen weer wordt heropend. Donderdag 9 uur begint met een huishou delijke vergadering, die gevolgd wordt door een koffiemaaltijd in 't Gulden Vlies. Om 2 uur wordt de algemeene vergade ring heropend, waarop om half zeven een diner volgt in de Harmonie, terwijl deze dag beëindigd wordt met een gezellige bijeen komst in 't Gulden Vlies, welke om negen uur aanvangt. Het programma voor deze gezellige bij eenkomst ziet er goed verzorgd uit. Vrijdag vangt ae dag om half negen aan met een autotocht door Kennemerland. Om 10 uur wordt de Kaasmarkt bezocht, terwijl om 11 uur de autotocht wordt voortgezet. Om 11.45 wordt een koffiemaaltijd in „Duin- vermaak" te Bergen gebruikt, waarna in Bergen een boschwandeling wordt gemaakt, waarop een tocht naar Bergen aan Zee volgt, die beëindigd wordt met een afscheidsmaal tijd in de Harmonie. Zooals men ziet wachten den deelnemers eenige zeer drukke dagen. De 55 pagina's dikke beschrijvingsbrief bevat belangrijke voorstellen, w.o. het in de vorige vergadering aangehouden rapport van de fusie-commissie, waarin gestreefd wordt naar een onderwijsstelsel, waardoor verkregen wordt een geleidelijke overgang van het voorbereidend naar het lager-ondfr- wijs, waarbij het voortgezet onderwijs en het onderwijs aan de rijpere jeugd zich moet aansluiten, zoodat de gansche leertijd één aansluitend geheel vormt, een belangrijke plaats inneemt. De conclusies van de commissie zijn in 19 voorstellen vervat, die o.m. ook bevatten „Kosteloos onderwijs" en „Een overheids- school, die objectief is ten opzichte van po litieke en godsdienstige geschilpunten". Voorts staat dit congres in het teeken van de wenschelijkheid, dat er één organisatie van openbare onderwijzers zal worden gevormd. Het is dus zeer wel mogelijk, dat hier het be langrijke besluit zal worden genomen tot sa menvoeging van den Bond van Nederland sche onderwijzets en het Ned. Onderwijzers Genootschap. Deze algemeene vergadering is dan ook van veel gewicht voor het in 1842 opgerichte Genootschap, waarvoor de grondvester D. Buddingh reeds in 1828 had gepleit. Het Genootschap, dat opgericht werd met 261 leden en thans duizenden leden telt, heeft veel gedaan voor de verdediging van het openbaar onderwijs. Bekende paedago- gen hebben zitting gehad in het hoofdbe stuur en tal van vraagstukken verband hou dende met het onderwijs werden in de wer kingsfeer van het genootschap getrokken. Van de oprichting af heeft het NOG. be grepen, dat de algemeene vergaderingen er veel toe kunnen bijdragen om de band tus schen het hoofdbestuur en de afdeelingen en tusschen de leden onderling te versterken. Moge dit ook van deze vergadering kun nen worden getuigd. Wij roepen de afgevaardigden binnen onze veste een woord van welkom toe en spreken den wensch uit, dat ze slechts aangename her inneringen zullen bewaren aan deze 88ste al gemeene vergadering. ALKMAAR PACKET. Verliessaldo f 22.236. In het verslag over 1933 der Maatschappij Alkmaar Packet, te Alkmaar, wordt mede gedeeld: Evenals bij vele andere ondernemingen op scheepvaartgebied heeft de teruggang in zaken, de ongebreidelde concurrentie als ge volg van het feit, dat ten opzichte van rail-, water, weg- en luchtverkeer nog steeds geen bindende rijksregeling is tot stand gekomen, gevoegd bij de groote werkloosheid, niet na gelaten de uitkomsten van het bedrijf te be- ïnfluenceeren. De opbrengsten, zoowel uit personen- als uit goederenvervoer, zijn dan ook beneden verwachting gebleven. Ondanks bezuinigingen van velerlei aard sluit het boekjaar 1933 met een saldo verlies van 22.236. Een en ander dwingt noodwendig de reeds ter hand genomen bezuinigingen door nog grootere beperking der uitgaven te doen volgen. Wat het personenvervoer betreft -zijn er verschillende factoren, die er op wijzen, dat de lust om te varen bij het publiek nog on verflauwd aanwezig is. De aangenomen wet op het Verkeersfonds en de aangekondigde nieuwe motorwet zullen de onbehoorlijke be voorrechting van het landverkeer ten op zichte van rail- en waterverkeer temperen. Wanneer de regeering de coördinatie van het vervoer zal hebben geregeld en speciaal het openbaar vervoer van personen en goe deren door niet tot het geconcessioneerde vervoersapparaat (rail-, water-, weg- en luchtvervoer) behoorende personen of instel lingen zal hebben verboden, zal voor het ge heele vervoersapparaat, dus ook voor onze n.v. de toekomst weder met vertrouwen kun nen worden tegemoet gezien. De balans per 31 December 1933 ver meldt onder activa o.a.: booten, rollend ma teriaal, onroerend goed enz. 793.385 785.175), kasrekening 3967 2254), debiteuren 1607 1659), voorraden 14.854 13.977), vooruitbetaalde lasten 4102 1909), waarborgfonds ziektewet 2889 (onv.), saldo verlies 1931 6540 (onv.), saldo verlies 1933 22.236; en on der passiva: geplaatst aandeelenkapitaal 600.000 (onv.), statutaire reserve 132.801 (onv.), bankrekening 13.142 24.257), crediteuren 25.638 20.322), te betalen accepten 75.000 35.000), saldo winst 1932 4466. Alle voorteekenen wijzen er op, dat het op 8 Augustus a.s. des middags 3 uur in het van Reenenpark te houden Bloemencorso schitterend zal slagen. De Berger Koorvereeniging. Bergen's Mannenkoor, Bergen's Gymnastiekver- eeniging. de Berger Revue en Operette Vereeniging, de Berger Esperanto Club, de Tooneel vereeniging Kunst na Ar beid, de Berger Arbeiders Tooneelver- eeniging en de Berger Sportvereeniging zijn allen bezig met het samenstellen van een groot nummer. Wij hoorden praten over een Vuurto ren, de Koe van St. Maarten, een Sche- veningeche Botter, een Venetiaansche Gondel, een groep uit van Lennep's Ferdinand Huyk, de Ridder van St. Joris met de Draak, van Don Quichot en zijn schildknaap, van de Berger Ruïne en waf niet al, doch overal bewaart men de grootste geheimzinnigheid om naar waarnemingen, verricht in den moriren van 31 Juli, Medegedeeld door het Kon. Nederl M.r Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763,6 m.M Ween en. Laagste barometerstand 744,3 m.M u Blacksod. Verwachting, geldig tot den avond van i Augustus: Meest matige zuidelijke tot westelijken wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken- kans op regen of onweer; waarschiinliaJ overdag koeler. Jm* Weeroverzicht. In het westen bleef de depressie vrijwel stationnair; zij vormde een tweetal secundai ren, die thans over noord-west-Frankrijk ziïn gelegen en daar lichten regen brengen Hm bleef verder nog regenachtig boven Groot Britannië en Ierland, waar in Stornowav 16 en in Scilly 12 m.M. regen viel. Ook over Zuid-Scandinavië viel onder invloed van de zich weer boven Finland bevindende <jfc. pressie vrij veel neerslag. De hooge druk is over het algemeen verder afgenomen, doch over Zuid-Frankrijk en Spanje neemt haar invloed weer toe. Wanneer de drukstijgingen daar doorgaan, hetgeen niet onwaarschijn- lijk is, moet op regen of onweer worden ge- rekend. Over het algemeen is op het vaste land de temperatuur gestegen. Vooral over Zweden en Noorwegen werd het wanner. De Britsche eilanden en IJsland melden ge. middeld wat lagere temperaturen. Krach- tige winden komen niet voor. LICHT OP! Hedenavond voor rijw'elen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.26 uur licht op. HOOG- FN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. vm. n«in. v.m. nam 1 8.13 8 39 4.49 5.07 2 9.02 9 29 5.34 5 48 3 10.01 1032 6.16 6.38 4 11.09 11.44 7.14 7 47 5 0.29 8.29 9.06 6 1.05 1.51 9 50 1026 7 2 20 2.50 10.59 1128 8 3.06 3.34 11.52 HOOG- EN LAAO WATER TE EG MOND AAN ZEE. (In Zomertqd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. 4 vm. nam. v.m. nam 1 8 10 8 36 4.37 4.56 2 8 59 8 26 5.22 5.36 3 9 58 10.29 6.04 626 4 11.06 11.41 7.02 7.3b 5 0.26 8.17 8 56 6 1 02 1.48 9.36 10.14 7 2.17 2.47 1047 11.16 8 3.03 3.31 1140 straks elkander de loef af te kunnen steken. Zoowel particulieren als vereenigtn- gen zijn druk in de weer om het corso, dat ook ditmaal door twee muziekgezel schappen wordt opgeluisterd, tot Ber gens gloriedag te maken. In overleg met de buurtcommissie» besloot de V. V. V. voorts om des avonds een herhaling van den verlichtings avond van 17 Juli te geven, omdat dit fe tijn toen door het onweer zoo werd verstoord. Voor het corso stelt de V. V. V. een gouden medaille, drie geldprijzen van 50 en drie van 25, benevens kunst voorwerpen en prijzen voor kinderen beschikbaar. Het Gemeentebestuur schonk een gouden medaille, de K.N.A C, een verguld zilveren, Alcmaria V.V.V. 2 verguld zilveren, de Berger Winke- liersvereeniging een verguld zilveren medaille, de afd. Bergen van de Handel drijvende en Industrieele Midden6tands- vereeniging een fototoestel, de erven Lucas Bols een vierdeelige flesch met met likeuren, de firma H. Bootz een mandje met likeuren. Voorts werden mooie prijzen ontvan gen van de Alkmaarsche Courant, de Badbode, Dr. Prinsen Geerligs, de fa milie Reub, mevr. Boendermaker, de, firma Lienesch en De Rustende Jager, terwijl de Wasscherij van den heer S. Krom een verguld zilveren medaille be schikbaar stelde en meerdere prijzen nog verwacht worden. De deelname van particulieren in rubrieken: groepen, paren, enkelingen en auto's is gratie. Aangifte te richten aan het informatiebureau der V. V. V. te Bergen. Reeds thans worden voor het gereserveerde binnenterrein tegen g«" reduceerde prijzen toegangskaarten ver krijgbaar gesteld. Door deze reeds nu te koopen, heeft men de zekerheid van een zitplaats. LEVERINGEN. Gedurende het tijdvak van 1 Augustus foj en met 31 October 1934 is de levering turfstrooisel voor de bereden politietroepf» te Amsterdam opgedragen aan de firn» Leeuwenkamp te Alkmaar, tegen den pPP van 13.50 cent per 10 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2