De nieuwe westelijke indeeling. SPORT Alcmaria in een nieuwe omgeving. Afdeeling I. Afdeeling II. Alcmaria in een nieuwe om geving. De derde klasse A Onze vierde klassers. De reserve klassen. De promotie-regeling. Kegelen. STEDENWEDSTRIJD ALKMAAR- DEN HELDER. ENGELANDS STERKSTE ATHLETEN NAAR AMSTERDAM. Op 12 Augustus in het Stadion. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". CAFE-BRAND TE NEEDE. De „Harmonieverwoest. Hedennacht is het bekende café de „Har monie" in eigendom toebehoorend aan de weduwe Rondeel in de Oude Straat te Neede (Geld.) door onbekende oorzaak geheel door brand vernield. Omstreeks half drie, toen het gebouw reeds in lichterlaaie stond, werd de brand door de bewoners ontdekt. Men kon zich toen nog ternauwernood in veiligheid stel len. Zoowel de inboedel, als de café-inven taris, werden een prooi der vlammen. De brandweer bestreed met drie stralen op de motorspuiten het vuur, doch moest zich be perken tot het beschermen van de aangren zende woon- en winkelhuizen, welke groote waterschade kregen. Het café brandde tot den grond toe af; de schade wordt door verzekering gedekt. SMOKKELBENDE AANGEHOUDEN O.a. 600 K-O. margarine in beslag genomen. Door de marechaussee en gemeentepolitie ie Neede (Geld.) zijn gisteren op den DeJdenschen weg vijf smokkelaars uit En- yhedé aangehouden. De smokkelwaar, be staande uit 600 K.G. Duitsche margarine, alsmede een personen- en een vrachtauto, werden in beslag genomen. Aan de grens nabij Oldenkotte was de auto door de com miezen beschoten en daarbij beschadigd. In 'Eibergen haddende de smokkelaars hun waar in een andere auto overgeladen. De inmiddels gewaarschuwde politie slaagde erin de smokkelaars te arresteeren. ONWILLIGE WERKLOOZEN. Van steun uitgesloten. Bij de werkverschaffing onder de gemeente Roosteren (L.) zijn ook een 40-tal werkloo- zen uit Maastricht tewerkgesteld. De Maastrichtenaren hebben geweigerd het werk voort te zetten. Zij hebben geen ge- volg gegeven aan de herhaalde sommaties van het opzicht hebbend personeel en zijn tenslotte weggestuurd. Al deze arbeiders worden nu door de gemeente Maastricht uit gesloten van verdere steunverleening. Be halve deze 40 zijn in Maastricht nog 80 werkloozen, die uitgesloten zijn van steun, wegens herhaalde veroordeeling inzakt smokkelarij. Hieronder zijn vele gezinnen, zoodat deze nu geheel zonder inkomsten zitten. DE GENUA-EXPRES. De N V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" meldt, dat de speciale trei nen met passagiers en post in aanslui ting op het dato 3 Augustus a.s. van Genua vertrekkend motorschip „Johan van 01 denbarnevelt" Donderdagmorgen 2 Augustus om 8.55 uur van Den Haag S S. zal vertrekken. Vertrek van Utrecht C S. 9.58, van Arnhem 1054, van Nijme gen 11.31. Vertrek van den aansluitenden trein naar Utrecht van Amsterdam C.S. 8.23 uur, van W.P. 8 47 uur. De aanslui tende trein van Rotterdam vertrekt om 8.34 uur. Aankomst te Genua Vrijdag morgen 7.31 uur. MOTORRIJWIEL GESLIPT. Duo-rijdster ernstig gewond. Gisteravond slipte door de gladheid van den weg de motor, bestuurd door den heer T. uit Deventer en waarop als duo-rijdster zijn vrouw meereed, terwijl verder nog een dochtertje van het echt paar meereed. Mevr. T. werd van het rijwiel geslingerd en i6 in ernstigen toestand in het ziekenhuis te Deventer opgenomen. De heer T. en zijn dochter tje bleven ongedeerd. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Het tienduizendste lid. Blijkens de candidatenlijst heeft de N. R. V. verleden week 302 nieuwe leden ingeschreven, zoodat in totaal in dit jaar sedert Januari 10.071 nieuwe leden werden geboekt. Het hoofdbestuur heeft het 10 000ste nieuwe lid, den heer R. A. Talsma in Amsterdam, als verwelkomingsprijs een gratis-reis naar Parijs aangeboden. Verwacht mag worden, dat het aantal nieuwe leden dit jaar nog een belang rijke stijging zal ondergaan. BOSSCHE MILITAIREN OPGESCHRIKT. Fictieve mobilisatie. Gisteren werd den Bosch opgeschrikt door dat alle militairen en reservisten werden opge roepen, zelfs de officieren en onderofficieren, di- in bioscopen en café's aanwezig waren, werden opgeroepen en moesten zich onmid dellijk naar de Isabella-kazerne begeven. Later bleek, dat het een mobilisatie-oefening was, zoodat hedenmorgen de rust in de stad was teruggekeerd. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Ongelukkige samenloop van om standigheden. Gisteravond reed de heer J. v. d. Most met zijn echtgenoote mevr. M. Mostvan Hoek, afkomstig uit Delft, met zijn motorrijwiel op den weg den BoschGrave. Onder Nuland wilde hij een vrachtwagen, be laden met betonnen ringen, passeeren. Plotse ling viel een van de ringen in stukken op den weg, vlak voor de wielen van het motorrijwiel. De motorrijder verloor de macht over het stuur en kwam te vallen, terwijl zijn vrouw achter over van de duo op het wegdek sloeg. De vrouw was vrijwel op slag dood. De motorrijder liep slechts eenige ontvellingen op. vloedig is geworden, dat de drommen op be paalde dagen schier niet te keeren vallen, heeft het bestuur, in overleg met de gemeen telijke overheid en de exposanten, er nog eenigen tijd aangeknoopt. En wel tot Zondag 12 Augustus. Zulks is mede in hoofdzaak geschied, om hun, wier vacanties pas in oogstmaand plegen te vallen, ook nog gele genheid te geven, deze leerzame en gezellige show te gaan bezoeken. DOOR TAXI AANGEREDEN. Jonge vrouw ernstig gewond. Gisteravond is op het Hinthamer-einde te den Bosch een 26-jarig meisje W. v. d. Putte door een Citax aangereden. Zij werd tegen den grond gesmakt; met een zware hersen schudding en een hoofdwonde is zij in het zie kenhuis opgenomen. De toestand van het meisje, dat nog steeds buiten kennis is, is ernstig. ANTI-OORLOGSMEETING TE ZAANDAM. De Zaterdag te Zaandam gehouden lan delijke en door het N. A. S. uitgeschreven anti-oorlogsmeeting heeft een zeer kalm ver loop gehad. Het aantal belangstellenden dat in het Volkspark tezamen was gekomen bedroeg ongeveer 2000. Als sprekers traden op H. Sneevliet, mevr. Sneevliet, Bouman, v. Drysten (voor de jeugd) en mevr. Burgerjon voor de vrouwen. NOORD-LIMBURG GEZUIVERD. Twee beruchte types gevat. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Neer (L.) twee bekende inberkers op heeterdaad betrapt bij het ver laten van een fabriek, waarin door beiden aan wie reeds vele van den laatsten tijd in Noord-Limburg gepleegde diefstallen wer den toegeschreven een diefstal was ge pleegd. Maandag worden beide inbrekers ter be schikking van den Officier van Justitie te Roermond gesteld en naar het Huis van Be waring aldaar overgebracht. Door deze arrestatie zijn >al van diefstal len opgehelderd. DRANKBESTRIJDING IN DE CRISIS. De kwestie van „De Blauwe Vaan". Zaterdag is te Zwolle de 100ste alge- meene vergadering van de Nederl. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken gehouden. In zijn openingsrede constateerde de alge- meenen voorzitter, de heer B. J. J. Wey- kamp, Baarn, dat de crisis een merkbaar ongunstigen invloed op het verenigings leven doet gelden. Het ledental liep iets terug (van 19346 tot 19168), de betaling der con tributies levert toenemende moeilijkheden op. De medewerking van de overheid ver slapttal van gemeenten evenals vele pro vincies verlaagden de subsidies of schaften deze zelfs geheel af. Aan het jaarverslag zij ontleend, dat het Rijkssubsidie bleef gehandhaafd en 7501 bedroeg, de prov. subsidies daalden van 18.008 tot 16.652. De plannen om te komen tot een eigen Kamphuis mislukten. De neutraliteit der vereeniging en het ver bod van „de Blauwe Vaan" voor militairen, twee onderwerpen, die nauw verband houden, werden door verschillende afdeelingen be sproken. De voorgestelde reglementswijzigingen werden aangenomen. Van de zeer vele inge komen voorstellen vermelden wij alleen het voorstel van Amsterdam-Zuid, geamendeerd door Haarlem-Zuid, om te onderzoeken de mogelijkheid van een werkloozenfonds door vrijwillige contributie-toeslag voor werkloo- zenkampen, werkkampen, werkloozenpro- paganda-bijeenkomsten, gratis abonnemen ten „De Blauwe Vaan" enz. dat werd aan genomen. Voetbal. TENTOONSTELLING TILBURG. Verlengd tol 12 Augustus. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om de sluiting der tentoonstelling op 31 Juli te gelasten. Maar nu de publieke belangstelling in binnoi- en buitenland, gaandeweg, zoo over De Sportkroniek van Maandag, hot officieele orgaan van den K. N. V. B heeft de nieuwe indeeling voor de nade rende competitie gepubliceerd. Deze indeeling zal voor velen een groote ver rassing zijn, vooral voor onze omge ving, want wie had kunnen denken, dat West-Frisia, Z. V. V. en W. F. C. niet in de 2de klasse A zouden worden inge deeld! Laten wij echter met de eerste klasse beginnen. Afdeeling I bestaat dan uit A. D. O., H. F. C., D. H. C., Ajax, Over maas, V. U. C., Feijenoord, R. C. H., Xerxes en V. S. V. Hier valt op, dat Ajax en Feijenoord opnieuw in dezelfde afdeeling zijn inge deeld. Het thans voorbije seizoen was voor Ajax; thans zal moeten blijken, of Feijenoord de kamp tegen de Amster dammers kan volhouden, tegen de Am sterdammers, die volgens geruchten in September met een sterker en homoge ner ploeg zullen uitkomen dan in het vorige seizoen. Daarnaast zullen V. S. V. en D. H. C. ongetwijfeld een hartig woordje mee spreken en wellicht, dat R. C. H een ge vaarlijke oud-sider is. Het zou ons ten minste niet verwonderen, als deze vijf clubs straks het leidende peleton gaan vormen. Hieruit volgt dus ook, dat A. D. O., H. F. C., V. U. C., Overmaas en Xerxes onder elkaar zullen moeten uitmaken, wie de tiende plaats zal bezetten en ook die strijd zal zwaar zijn, want veel ver schil in kracht zal er niet zijn. Voorloopig zouden wij dus kunnen zeggen: een sterke en een wakke helft, elk bestaande uit 5 ploegen. De eerste klasse afdeeling II worden gevormd door Stormvogels, D. F. C., Sparta, H. B- S., K. F. C.p H. D. V. S., Z. F. C., D. W. S., Haarlem en Excelsior. Voor het eerst zullen Z. F. C. en K F. C., onze „eigen" eerste klassers, dus in de competitie tegen elkaar uitkomen. Dat beteekent voor de beide penning meesters dus twee kasstukken. Boven dien zullen beide ploegen wel weer tot de sterksten behooren, zoodat de Zaan streek, behalve twee prachtige „der- bies" ook nog een titanenstrijd om het afdeelingskampioenschap mogelijk kan meemaken. Echter, Stormvogels, D. F. C. en H. B. S. zullen in dezen strijd om den titel ook nog een hartig woordje meespreken en Sparta is heusch zoo zwak niet, dat ze nu al direct uitgeschakeld moet wor den. Verder zijn wij zeer benieuwd naar de verrichtingen van D W. S., dat on getwijfeld ook in de eerste klasse een goed figuur zal slaan. Het wil ons intusschen voorkomen, dat het krachtsverschil in deze afdeeling minder groot is dan in afdeeling I, al moeten wij H. D. V. S-, Haarlem en Excelsior wel tot de zwakkeren rekenen. Resumeerende komen wij tot de con clusie, dat de nieuwe indeeling straks gelegenheid zal bieden tot felle kampen en eigenlijk is het alleen wat jammer, dat Ajax en Feijenoord weer in dezelfde afdeeling zitten. De mogelijkheid is zeker niet klein, dat beiden de twee eer ste plaatsen innemen. Nummer een mag dan mee doen om het landskam pioenschap en nummer twee mag voor zich zelf ultknobhelen, of ze zwakker is dan de afdeelingskampioen van afdee ling II. (Al weer een argument vóór een hoofdklasse!) De grootste verrassing van de nieuwe competitie is wel de indeeling van onze tweede klassers. Het was tot nog toe de gewoonte, dat de tweede klassers boven het IJ in dezelfde competitie uitkwa men. Daarin is nu een totale verande ring gekomen. Men zie de indeeling: Alcmaria, O. S. V., Hilversum, Kin- heim, Hercules, D. O. S., B. F. C-, O. V. V. O., Blauw Wit en A. F. C. Wij gaan dus deze keer slechts één keer naar de Zaan, naar de jongste tweede klasser O. S. V. Maar wedstrijden als AlcmariaZ. V. V. en Alcmaria W. F. C. zullen wij dit jaar niet hebben. En ook het reisje naar Enkhuizen gaat deze keer niet door. Alcmaria komt wel in een geheel nieu we omgeving. Het moet twee keer naar 't Gooi (Hilversum en B. F. C., Bussum), twee keer naar Utrecht (Hercules en D. O. S), drie keer naar Amsterdam, (O. V. V. O., BI. Wit en A. F. C.) en ten slotte naar Oostzaan (O. S. V.) en Bever wijk (Kinheim). Ons lijkt deze competitie heel zwaar. Immers, allereerst zullen èn Hilversum èn Blauw Wit probeeren, om zoo gauw mogelijk weer eersteklasser te worden. Waarschijnlijk zullen deze twee clubs wel de sterksten zijn, Daarnaast mag men benieuwd zijn naar de verrichtin gen van Kinheim, dat het vorig seizoen toonde een zeer sterke tweedeklasser te zijn. A. F. C- zal zich dit jaar ook wel weer redden, al zal het met een plaatsje in de middenmoot genoegen moeten nemen. Resten Alcmaria, O. S. V., Hercules, D. O. S., B. F. C. en O. V. V. O. De nieu we tweedeklasser O. S. V. kennen wij niet. Hercules en D. O. S behooren nooit tot de allersterksten, O. V. V. O. heeft het vorig jaar niet veel moois laten zien en Alcmaria heeft een zeer vreemd sei zoen achter de rug. Voor Alcmaria wordt het een zwaar seizoen. Wat de techniek betreft kan Alcmaria best mee doen; de groote moeilijkheid lag hem het vorig jaar, om wedstrijden uit het vuur te sleepen. Al te veel wedstrijden zijn toen met de on even goal verloren. Wanneer dat nu an ders wordt, zal Alcmaria ook in deze moeilijke competitie een goed figuur slaan. Zoo niet, dan zal er een heftig gevecht ontstaan tusschen een zestal clubs, om de fatale plaats te ontgaan. Intusschen, Alcmaria kent nu haar a.s. tegenstanders Het zal zich dus kun nen prepareeren. En wij zullen straks zien., wat onze withemden kunnen! De tweede klasse B bestaat uit: West- Frisia, E.D.O., 't Gooi, Bloemendaal, de Spartaan, Velox, W.F.C., Z.V.V., T.O.»i. en Zeeburgia. Beter dan in 2 A kunnen wij hier een sterke en een zwakke groep onderschei den. Tot de sterkeren zullen ongetwij feld behooren West-Frisia, 't Gooi, E D O. en Velox en tot de zwakkeren Bloe mendaal, de Spartaan en T.O.G. De ove rige clubs rekenen wij voorloopig tot de middenmoot, al kunnen W.F.C., Z V.V. en Zeeburgia voor verrassingen zorgen. Vooral al6 Zeeburgia haar „depressie" weer te boven is. kunnen wij van de Amsterdamsehe „whites" veel goeds verwachten. In de derde klasse A komen de vol gende club uit: Alkm. Boys, Assendelft, Helder, Hollandia, H.R.C., K.V.V., de Meteoor, de Volewijckers en Zaandijk. Den Helder kan dus weer genieten vaji plaatselijke ontmoetingen tusschen Helder en H R.C., waarvan de laatste ongetwijfeld een serieuze poging zal doen, om het verloren terrein te herove ren. Wij kunnen over deze competitie niet veol zeggen. De Alkm. Boys komen als nieuwelingen in een geheel vreemde omgeving. Zij zullen ongetwijfeld een zwaar seizoen krijgen, al meenen wij, dat zij zich zeker kunnen handhaven. Tegen Assendelft, K.V.V. e.d. moet suc ces mogelijk zijn. Hoofdzaak is, wat de Boys zullen presteeren tegen de oud tweedeklassers H. R. C., Hollandia en Helder, waarvan laatstgenoemde de zwakste is. (Wij missen hier de Kenne- mers; waarschijnlijk zullen ze wel in 3 A zijn ingedeeld). Men ziet intusschen, dat de Boys in ©en interessante omgeving zijn terecht gekomen. Volledigheidshalve vermelden we hier nog de formatie van 3 B: A. P. G. S., D. J. K„ D. W. V., Halfweg, O. D. E., Purmersteijn, S. D. Z„ W. M. S., de Zeemeeuwen en Z. R. C. De vierde klasse A wordt gevormd door Alkmaar, Andijk, D. T. S., Schagen, Sncces, Texel, Vrone, N. Niedorp en B. K. C. en de vierde klasse B door Beverwijk, Meervogels, Q. S. C., Uitgeest, Verkade, Westzaan, Zaanlandia, Zil vermeeuwen en Rivalen. Alkmaar krijgt dus de haar welbe kende tegenstanders te bekampen en al6 de Alkmaarders nu eens wat minder pech hebben, maken zij een aardige kans. In elk geval rekenen wij Alkmaar tot de runners-up, vooral nu wij weten, dat de Westerweg-bewoners serieus oefe nen en reeds met hun oefenwedstrijden begonnen zijn. Wij hopen, dat Alkmaar het voorbeeld van de Boys zal volgen, 't Kan enhet moet! Overigens zijn wij benieuwd naar de verrichtingen van Schagen, „Succes" in Texel, die met Alkmaar tot de sterkste groep behooren. In 4 B zal Beverwijk voor de zoo- veeiste keer probeeren om in de 3de klasse te komen. Ook nu mag ze als de sterkste beschouwd worden, maar veel geluk hebben de Beverwijkers nu een maal niet. Wat de reserve klassen betreft, 2 A en 3 A reserve zien er als volgt uit: res. 2 A.: K. F. C. 2, W. Frisia 2, V. S. V. 2, Alcmaria 2, W. F. C. 2, H. R. C. 2, Ajax 3, T. O. G. 2, V. V. A. 2 en W. M. S. 2. Res. 3 A.: Alcmaria 3, Helder 2, Hol landia 2, W. F. C. 3, Q. S. C. 2, Z. F. C. 3, Assendelft 2, de Kennemers 2 en Z. V. V. 2. De promotie-regeling voor het volgend seizoen luidt als volgt: 2e klasse. De kampioenen spelen met no. laatst der le klasse een geheel competitie om één plaats in de le klasse. 3e klasse. De kampioenen A en B spelen met no. laatst der 2e klasse A een geheele competitie om één plaats in de 2e klasse. De kampioenen C en D spelen met no. laatst der 2e klasse B een geheele com petitie om één plaats in de 2e klasse. 4e klasse. De kampioen A speelt met no. laatst der 3e klasse A een ge heele competitie om één plaats in de 3e klasse. De kampioenen B en C spelen met no. laatst der 3e klasse B een geheele com petitie om één plaats in de 3e klasse. De kampioenen D en E spelen met no. laatst der 3e klasse C een geheele com petitie om één plaats in de 3e klasse. De kampioenen F en G spelen met no. laatst der 3e klasse D een geheele com petitie om twee plaatsen in de 3e klasse. Reserve 2e klasse. De kampioenen spelen met no. laatst der reserve le klas se een geheele competitie om één plaats in de reserve le klasse. Reserve 3e klasse. Wordt nader vastgesteld. Voor de 2e ronde van bovengenoemden wedstrijd werd gisteren op 4 banen in 't Kegelhuis te Den Helder 't volgende resul taat behaald: A lkmaa r. C. Balder 230; T. Bonsema 239; W. Scheepmaker 188; D. Klos 199; M. C. Tuin man 179; Chr. Dekker 200; R. Brugman 229; C. A. Witte 228; M. Bak 210; G. Harmsen 190, J. Metz 215; J. Met Jr. 121; G. J Genefaas 216; A. KöUmann 238; L. Boom 222, totaal 3104, totaal te Alkmaar 3905, samen 7009. Helder. Dijkshoorn 227; K. Hoppe 197; T. v. d. Mey 218; M. Rosa 262; J. Lammers 238; D Kort 194; Egb. Goes 229; P. de Boer 190; J. W. Biersteker 210; E. Woudt 216; J. Nelds 136; Jb. Smit 254; Jan Smit 219; J Boerdijk 222; j. Helder 207, totaal 3279, totaal te Alkmaar 3364, samen 6643. Dames Alkmaar: Mevr. Diepen 203; mevr. MetSmorenberg 151; mevr. Dekker 202; mevr. Hartog 185; mevr. v. d. Heuvel 202, totaal 943, totaal te Alkmaar 1140, samen 2083. Dames Heidei: -Mevr. Heycoop 198; mevr. Helder 228; mevr. Slikker 198; mevr. Weerdenburg 196; mej. Thijssen 214, totaal 1034, totaal te Alkmaar 1154, samen 2188. A t h 1 e t i e k. De Organisatie-Commissie voor het Inter nationaal Athletiek Concours op 12 Augustus a.s. in het Stadion te Amsterdam, deelt ons mede, dat de Amerikaansche ploeg, bestaan de uit Foacock, Hardin, Eastman, Benthrow Beard, Johnson en Terrance, die het aantal wereldrecords dat zij op hun naam hadden, in Stockholm nog met eenige hebben ver meerderd, versterkt is met Kane en Lyman. Kane loopt de 200 M. en heeft voor de 220 yards een tijd van 21.4 sec. op zijn naam. Ook in Stockholm was hij winnaar op dezen afstand. Lyman is een koelstooter van de klasse van den wereldrecordh^Tl^T^5 bi] de Aenkaansche kampioenschap™ achter dezen op de tweede plaats met een worp van 16.65 M Een fraate T3*- tusschen deze beiden is dus te verwachten'"3 Verheugend is voorts, dat Enoetena u" ten heeft dit jaar zijn beste athleten Amsterdam af te vaardig™ om ÏSA na* kanen strijd te geven. SVngelsi^" zal bestaan uit Sweeney (100 en^00Pw* Murdeck (200 M.), Rampling (400 M? per (800 M.), Reeves 1500 M )en FjS?0, (110 M. horden). en F»% Sweeney eindigde bij de Engelsche kam pioenschappen op de 100 yards voor Be™ doch wij gelooven, dat de Nederland™?' kampioen in Amsterdam een goede e revanche heeft. Murdeck won het En^te kampioenschap 220 yards voor Sweenel Youn met Osendarp als vierde. Ook b'Ii 5 looven wij dat de Nederlander zich Lu* kan plaatsen. Zondag j.1. won Sweenev den landenwedstrijd tegen Frankriik de 100 als de 200 M. met op laatstgen^T1 afstand Murdock als tweede. Kamnlii™ Engelands beste 400 M. looper. Ook hii w 'S zijn nummer Zondag tegen Frankrijk en in den fraaien tijd van 48.2 sec. Hij wonT vens het Engelsche kampioenschap yards. Cooper is de vierde Engelsche h pioen, die de 880 yards won in 1 min 5fii sec. Teen Frankrijk liep hij Zondag notr'™., Ier en won hij de 800 M. in 52.2 sec Hii i hier den strijd hebben aan te binden tewf den wereldrecordhouder Eastman. Ook 12. ves is een van Engelands beste athleten vr zal hier starten op de 1500 M., op afstand hij tegen Frankrijk als tweede ein digde achter zijn landgenoot Cornes Ten" slotte de geduchte Finlay. Hij won het En' gelsche kampioenschap 120 yards horden in 14.8 sec. na in zijn serie onzen landgenoot Kaan achter zich gelaten te hebben. De» zelfde tijd werd door hem gemaakt op 21 do. zer terwijl ook hij in Parijs zijn nummer g». makkelijk won. Engelands inschrijving beteekent dus een zeer aanzienlijke versterking van de buiten- landsche deelneming. Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht vanuit Oudenbosch; afstand 116 K.M.; los 8.05 uur. Wind ZW. Aantal deel- neende duiven 314. De aankomst was alt volgt: 1. J. Kaper 2. B. Termaat 3. D. Haasbroek 4. Joh. Bek 5. H. Hennink 6. De Looze en Pauw 7. B. Termaat 8. S. Dingerdis 9. H. Machielse 10. D. Haasbroek 11. H. J. Caarls 12. H. J. Struijs 13. D. Haasbroek 14. N. IJpma 15. B. Termaat 16. D. Haasbroek 17. L. v. Vuure 18. A. Haring 19. De Looze en Pauw 20. A. Haring 21. J. Egbergen 22. H. J. Caarls 23. N. J. Meijer 24. H. J. Struijs 25. C. G. de Nijs 26. J. Egbergen 27. B. Termaat 28. H. J. Struijs 29. P. H. Ranzijn 30. Th. Pronk 31. N. J. Meijer 32. B. Termaat 33. L. v. Vuure 34. C. H. Noome 35. S. Dingerdis 36. J. A. Manner 37. C. H. Noome 38. G. H. Waijboer 39. A. Haring 40. H. 41. H. 42. N. 43. B. Struijs Vtachielse Meijer 'erxnaat 44. S. Dingerdis 45. H. Machielse 46. H. J. Struijs 47. S. Dingerdis 48. C J. de Moei 49. H. J. Caarls 50. L. v. Vuure 51. H. J. Struijs 52. B. Termaat 53. C. H. Noome 54. S. Hopman 55. A. Haring 56. Joh. Bek 57. N. J. Meijer 58. H. J. Caarls 59. H. Hennink 60. H. Vrasdonk 61. H. J. Caarls 62. D. Haasbroek 63. C. H. Noome 9.40.49 9.41.27 9.41.50 9.42.42 9.4237 9.42.31 9.42.29 9.42.45 9.43.06 9.43.50 9.44.54 9.44.16 9.44.45 9.44.58 9.44.41 9.45A5 9.45.15 9.4532 9.45.23 9.4552 9.45.5) 9.46.31 9.45.45 9.46.21 9.46.31 9.46.45 9.46.42 9.47.02 9.45.45 9.46.50 9.47.03 9.47.10 9.47.37 9.4753 9.47.02 9.46.35 9.48.12 9.48.12 9.48.07 9.48.31 9.48.30 9.48.20 9.48.27 9.48.32 9.48.56 9.49.09 9.49.02 9.49.39 9.49.59 9.49.59 9.50.31 9.50.44 9.51.35 950.06 9.51.17 9.5132 9.5100 9.51.58 9.51.33 955.23 9.52.11 9.51.50 9.52.12 REVUE DER SPORTEN. In het jongste nummer van de Revue der Sporten wordt nogmaals de kwestie-Bleke* molen besproken naar aanleiding van eeD brief van den stayer, waarin deze zich ver dedigt. Dan keert de redactie zich fel tegfl den N. L.T.B., die volgens haar o.a. een ver keerd trainingssysteem toepast, of lieVr_' die zich al heel weinig om de training kommert. Dan lezen wij een interessant intePJÏ met den nieuwen voorzitter van den NJU? den heer Wilson, die heel wat uit de korft» wereld vertelt. g Op de midden-pagina verschillende tuëele kiekjes en o.m. nieuws over A)aX' ij er blijkens dat nieuws maar weer drom®* goed voor staat. tef. Groothoff schrijft over een nieuwe i nationale voetbalcompetitie en ove{j. en landskampioenschap, dat Ajax behaal beide artikelen zijn weer zeer leesbaar. Verder is er nog een bijdrage over a jartsport, over golf en tenslotte zijn van kiekjes en kleinere bijdragen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8