i'Binnenland JUooüiciaat Tlieuws £uchtuaact £aatsteBetichten Stad ett Om ^lOeec&ecicht De ziekte van Von Hindenburg. U blijft bij VERKADE's BESCHUIT! VERKADE's BESCHUIT Ayeada Toestand zeer critiek. AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN. Arm van bestuurster afgesneden. NIEUWE NIEDORP. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ken je niet en toch heb ik je lief (rom.); hoofdrollen Magda Schneider en Willy Forst Toegang eiken leetfijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Twee menschen (rom.), hoofdrollen Gustav Fröhlig en Charlotte Suza. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Loulou maakt promotie (amus.); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 2 Augustus. 10 uur, Sted. Muziektuin, Schaakdag Alkm. Schaakvereeniging V. V. V. 8 uur, café Central, openbare vergadering bloemistenpatroonsvereenigingdrie spre kers. Kermis te Heiloo. Vrijdag 3 Augustus. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Italiaansche opera. In den toestand van den Rijks president was gisteren geen veran dering gekomen. In de middaguren trad een lichte verbetering in. Geen koorts, polsslag regelmatig en krachtig. De Rijkspresident staat onder controle van prof. Sauer- bruch. Alle Duitsche bladen drukken natuurlijk hun levendige deelneming uit met het lot van president von Hindenburg. Zoolang er bulletins worden uitgegeven, begrijpt het publiek, dat er aanleiding is tot zeer ernsti ge bezorgdheid, ook al kan de leek niet pre cies uitmaken, of de mededeelingen in deze bulletins vervat, als gunstige of ongunstige teekens moeten worden beschouwd. Het spreekt vanzelf, dat de bladen zich uit kieschheid onthouden van beschouwingen over de kwestie der opvolging. Dit zou ook in landen met volkomen vrijheid van pers in overeenkomstige binnenlandsche omstan digheden het geval zijn, aldus de N R.Crt. Alleen de Deutsche Zeitung heeft een uitzondering ge maakt en het blad is dan ook voor acht dagen verboden. De ontsporing van dit blad komt voor in de slotalinea van een overigens onbeduidend artikel, welke alinea aldus luidt: „Het is even ijdel om voor het geval van zijn verscheiden (hetwelk, daar moeten wij nog eens den nadruk op leggen, in ongewenschte nabijheid is gekomen) over wegingen te houden over de eventueele op volging. De partijstaat van Weimar met zijn wisselvallig spel van intrigues, van egoïsti sche groepen van belanghebbenden is ver nietigd. Het lot van het Duitsche volk en dus ook elke beslissing berust in één hand, in die van den Leider". Men ziet, dat de Deutsche Zeitung, of schoon zij eerst alle overwegingen op dit gebied ijdel noemt, nochtans op de beslissing vooruitloopt en wel op een wijze, welke niet alleen waar het het eigen staatshoofd geldt, niet kietsch is, maar welke bovendien het streven verraadt om de regeering bij voor baat in een bepaalde richting te sturen. Het verbod van dit blad is dus alleszins ver klaarbaar. Men zal zich herinneren, dat volgens ar tikel 51 van de grondwet van Weimar de Rijkspresident bij ontstentenis voorshands wordt vervangen door den rijkskanselier. In dien aan te nemen is, dat de ontstentenis van langen duur zal zijn, dan moet deze door een rijkswet worden geregeld. Bij den vrij plotselingen dood van presi dent Ebert is dat dan ook geschied, maar al leen door een wet ad hoe, waarbij de tijde lijke vertegenwoordiging werd opgedragen aan den president van het rijksgerecht te Leipzig. Tijdens het rijkskanselierschap van Brü- ning scheen met de mogelijkheid rekening te moeten worden gehouden, dat de kwestie op nieuw acuut zou worden en er is toen een wet doorgekomen, volgens welke opnieuw en nu bij voorbaat de vertegenwoordiging van den rijkspresident ingeval van een lang durige verhindering zou worden opgedragen aan den president van het rijksgerecht (dit is tegenwoordig de heer Bumke). Bij ver schillende van de toenmalige voorstemmers in den rijksdag zat de bezorgdheid voor, dat Brüning wel eens, indien deze wet niet be stond, misbruik zou kunnen maken van zijn voorloopig recht van vertegenwoordiging en deze onnoodig zou rekken. Ook de nat- socialistische leden van den toenmaligen rijksdag hebben voor deze wet gestemd. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat de tegenwoor dige regeering uit hoofde van de haar door den rijksdag verleende macht, bevoegd is nieuwe wetten uit te vaardigen. Het is echter niet a priori uitgesloten, dat zij zich eventueel, wat aangaat de voorloo- pige vervanging, aan de oude wet zal hou den en in alle gevallen, al gelooft ook het publiek sedert lang, dat het, ingeval van een voleindiging van de dagen van den presi dent zal komen tot een volksstemming, zoo is toch ook al moet het daar op den lan gen duur op uitloopen, te verwachten dat net geval, wat overigens gelukkig nog n:et ingetreden is, voorshands op bilatorische wijze zou worden behandeld. De toestand hedenmorgen. Hedenmorgen 8.30 wordt uit Neudeck gemeld: Ondanks een rustige nacht neemt de zwakte toe. De rijkspresident is helder van geest en vrij van koorts. Polsslag wordt zwakker. De hertog van Brunswijk eerste candidaat? Hoewel officieel daarover niets wordt ge meld. hebben de berichten omtrent den ge zondheidstoestand van den rijkspresident tn politieke kringen groote onrust veroorzaakt. Onmiddellijk na ontvangst der eerste d°s- betreffende mededeelingen heeft Hitier zich naar Berlijn begeven voor een spoed kabi netsraad. In gezaghebbende kringen wijst men erop, dat bij een eventueel overlijden van von Hindenburg een nieuwe president zou moeten worden gekozen. Men beraa l- slaagt thans over de te volgen procedure en het wordt waarschijnlijk geacht dat de her- tog van Brunswijk eerste candidaat zal worden. De hertog van Brunswijk is een neef van den Engelschen koning en van wijlen Czaar Nikolaas en schoonzoon van den ex-keizer. Parijs denkt na al aan de gevolgen. De berichten omtrent de ernstige onge steldheid van von Hindenburg hebben in Parijsche politieke kringen ernstige bezorgd heid gewekt niet alleen om persoonlijke maar ook om politieke redenen. De mogelijkheid van een verdwijnen van den veldmaarschalk van het politieke tooneel wordt te Parijs met ernstige ongerustheid overwogen. Men is van meening, dat dit niet alleen zou beteeke- nen, dat daardoor de krachtigste zoo nijt de eenige matigende invloed uit de Duitsche politici zou verdwijnen, maar het zou te vens Hitier een uitweg bieden uit de per soonlijke moeilijkheden, waarin hij zich steeds meer komt te bevinden, hetgeen waar schijnlijk zou beteekenen een nog fellere ont wikkeling van het nationaal-socialisme. Hitier naar Von Hindenburg. Hitier is hedenmorgen om 10.15 uur per vliegtuig naar Neudeck gegaan. Toestand onveranderd. Om 12 uur hedenmiddag werd over den gezondheidstoestand van rijkspresident von Hindenburg het volgende communiqué gepu bliceerd De lichamelijke gesteldheid van den rijkspresident is sinds heden morgen onveranderd gebleven. De president is nog steeds helder van geest. Tegen den middag heeft hij eenig voedsel tot zich genomen. Het communiqué is namens de behandelende geneesheeren onder teekend door prof. Sauerbrug. DE „ZEVEN PROVINCIEN"-MUITERS IN HOLLAND. Te Vlissingen van boord gestapt. Te half elf is hedenochtend het motorschip „Ghristiaan Huygens" van de Stoomvaart Mij. „Nederland" te IJmuiden binnengeko men. Het schip had in Indië een 30-tal ver oordeelden van de „Zeven Provinciën" aan boord genomen. De muiters, waaronder zich ook korporaal Boschard bevond, waren in een aantal cellen, welke op de Huygens waren ingericht, ingesloten, waar zij door mili tairen werden bewaakt. Bij aankomst van 'het schip in de Noordersluis waren aan wezig de commissaris van politie, de heer D. de Ridder en een aantal agenten. Blijkbaar had deze politioneele belangstelling niets te maken met de bijzondere passagiers, want te 10 minuten voor elf voer de „Huygens" naar Amsterdam op. Bij informatie vernamen wij nader, dat de „Huygens" in den vroegen ochtend de reede van Vlissingen had aangedaan, waar de gevangenen van boord zijn gehaald. Een aan tal van hen zal de hun opgelegde straffen te Den Helder uitzitten, terwijl ook eenigen in de strafgevangenis te Amsterdam zullen wor den ingesloten. VULPENHOUDERS MET GRATIS \ER- ZEKF.R1AG TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL. VULPENHUIS VAN PUTTEN OORTMEIJER, PAYGLOP. V- V. S. U.-LEDEN IN DUITSCHLAND AANGEHOUDEN. Tijdens hun doorreis naar Rusland. Een uit 7 personen bestaande z.g.n. „zie- kendelegatie", welke onder de auspiciën van de „Vereeniging van Vrienden der Sovjet- Unie" via Berlijn een reis naar Sovjet-Rus land onderneemt voor het ondergaan van een kuur in een sanatorium in de Krim, heeft gisteravond moeilijkheden ondervonden bij- het passeeren van de Duitsche grens. Het ge zelschap is zonder opgave van redenen door de Duitsche grenspolitie te Bentheim aange houden en naar het politiebureau overge bracht, waar men de reizigers vannacht heeft vastgehouden. Hedenochtend heeft men hen weer over de Nederlandsche grens geleid. In den afgeloopen nacht is een personen auto, komende van Antwerpen op de bocht te Veldhoven (N.-Br.), op onverklaarbare wijze van den weg geraakt en in een langs den weg loopende diepe sloot terecht geko- m*n- De auto, die werd bestuurd door de echtgenoote van den autobusondernemer P. Martens uit Eindhoven, sloeg, doordat de sloot zeer diep was, eenige malen over den kop. De bestuurster kreeg ernstige verwon dingen, haar linkerarm werd vrijwel Scheel afgesneden. De vrouw, die van de H- H. sacramenten is voorzien, is naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. De andere drie inzittenden liepen verwondingen van met ernstigen aard op. Zij konden na ter plaatse verbonden te zijn naar huis terug keeren. RELLETJES IN ZAKFORMAAT. Amsterdamsche buurten onrustig. In den afgeloopen nacht ontstond een bu renruzie in de Vinkenstraat te Amsterdam, waarbij een kind door een bloempot wera getroffen, waarmee werd gegooid. De politie maakte aan deze ruzie spoedig een einde. Een half uur later werd de ruzie voortgezet in de Bikkerstraat. Hier werd het tumult iets grooter, omdat het publiek tegen de politie optrad. Toen echter een uitrukwagen met een detachement ter plaatse kwam, was ook hier met een paar revolverschoten aan den tegenstand in korten tijd een einde gemaakt. Hier en daar was de straat opgebroken om steenen te hebben, die naar de agenten wer den geworpen. Er werden 2 arrestanten ge maakt. Een van deze twéé was een commu nist, die met een roode doek had gezwaaid Tegen half een was de rust weergekeerd. DOOR ELECTRICITEIT GEDOOD. Aanraking met onder stroom staande drooglijnen. Gisteravond is de 42-iarige bewoner van een perceel in de Havendwarsstraat te Hil versum op het plaatsje achter zijn woning in aanraking gekomen met eenige stalen drooglijnen, welke door een defect aan de electrische leiding van het perceel naar het schuurtje onder spanning stonden. De man was op slag dood. OVER BOORD GESLAGEN. En verdronken. In de rijkshaven te Hoek van Holland is aangekomen het Engelsche plezierjacht „Sil- verform" uit Colchester, waarvan de 65- jarige kapitein Folster gistermiddag door een stortzee overboord is geslagen en ver dronken. DIEFACHTIGE „DAMES" GEARRESTEERD. Goede vangst van de Zeister politie. Het is de Zeister politie gelukt een tweetal gehuwde jonge vrouwen uit Utrecht aan te houden, die reeds geruimen tijd in verschil lende plaatsen zich aan tal van winkeldief stallen schuldig maakten. Zij deden in aller lei zaken ruime bestellingen ter bezorging aan een gefingeerd adres, waarbij werd ge tracht ook wat te vragen, waarvoor de win kelier zich even moest verwijderen. Tijdens diens korte afwezigheid werden dan eenige voor-de-hand-liggende artikelen in de tasch gestopt, waarna de terugkomst van den winkelier rustig werd afgewacht, die ge woonlijk niet eens merkte, dat hij iets kwijr was. Het gelukte de „dames" aan te houden, ter wijl ze wat in de tasschen hadden. Bij onder zoek bleek, dat het tweetal er vanuit UtreCht per fiets op uitging en overeenkomstige dief stallen pleegde te Utrecht, Hilversum, Maar- sen, Blaricum, Amersfoort, en Zeist, waar zij thans in arrest zijn gesteld. BRAND IN SIGARENZAAK. Tevens een drukkerij in brand. In den afgeloopen nacht heeft een ernstige brand gewoed in de Raadhuisstraat te Beek (L.) in het achterhuis van een perceel, waar in een sigarenmagazijn en een drukkerij zijn gevestigd. De brandweer van Maastricht be- streedt het vuur met drie stralen. Zoowel de sigarenzaak als de drukkerij konden behou den blijven. Het achterhuis brandde even wel geheel uit. Een groote voorraad boeken ging verloren De voorzijde van het pand heeft waterschade opgei oopen. SCHOORL. Door den architect K. P. Zuurbier alhier werd Dinsdagavond in het Noordzeebad „Camperduin voor rekening van den heer H. R. J. Groothof aanbesteed het bouwen van een woonhuis te Camperduin. Er werd als volgt ingeschreven: J. de Boer te Alkmaar f 6174, H. Balder te Alkmaar 6411, D. Akkerman te Alk maar 6499, J. den Das te Bergen 69ÖO, C. Schotvanger te Schoorldam 7093, P. Dekker te Tuitjenhorn 7097, C v. d. Steen te Bergen 7180, J. Schuit te Egmond a. d. Hoef 7295, C. Mooy te Schoorl 7295, P. Doorn te Sint Maartensbrug 7400, M. Molenaar te Koedijk 7415, P. den Das te Schoorl 7 7474, Gebr. Kops te Bergen 7 7757, C. Hoogvorst te Schoorl 7800, Jb Siekman, R. v. Essen en W. Hartog te Schoorl 7842, W. Giltjes te Broek op Lan gendijk 7939, IJ. Kroonftiburg te Heiloo 7950, D. Nieuwland te Schoorl 8070, H. de Vries te Alkmaar 8290 en A. C Asjes te Alkmaar 10966. Het raadsverslag. Men maakte ons opmerkzaam op een kleine onjuistheid in het verslag in ae cou rant van Maandag van de raadsvergadering betreffende den bouw schoolhuis. De heer Olie zou hebben gezegd, dat de begrooting was overgenomen van een ander. Dit is niet zóó gezegd en zou bovendien on juist zijn. De architect toch had de begroo ting vastgesteld naar een ander door hem pas aanbesteed huis van gelijke grootte. Verder is door den voorzitter nog gezegd, dat de architect zijn begrooting bluft hand haven. HEILOO. Dinsdag, den eersten dag der kermis, had men niet over bezoek te klagen. Het ker misterrein, gelegen aan den rijksstraatweg, benoorden Ter Coulster, was een beduidende verbetering. Evenwel gaf het de politie han den vol werk om het verkeer te regelen. Dins dagmiddag was het bezoek niet groot. De traditioneele optocht van moeders met kin derwagens bleef door den regen achterwege, doch 's avonds was het vol. In de Rustende Jager waar mej Mimmy Höfer, soubrette en de humorist Jonny Rovo optraden, alsmede een strijkje, was het ge zellig. In de groote concertzaal was gelegen heid tot dansen. Een uitstekende band, onder leiding van Jan v. d. Brink, zorgde voor mu ziek en het was er tjokvol. Ook in café Ad miraal bij de veiling was een gezellige drukte. Door B. en W. is nu de raad met 6-5 stemmen zijn goedkeuring onthield aan het maken van een gesloten wegdek aanbe steed het maken van een klinkerbestrating aan den Zeeweg. Het werk is opgedragen aan gebr. Min te Bergen voor 45.439. OUDE NIEDORP De laatste tijd worden door de politie dezer gemeente zeer veel bekeuringen ge maakt terzake van het zonder visch- of hen- gelakte visschen. Diegenen, die bekeurd wer den, zijn allen menschen woonachtig buiten deze gemeente. DE POSTVLUCHTEN OP INDTE. De Snip is op uitreis te Singapore aange komen. 1 HET BELGISCHE KONINGSPAAR OP SCHIPHOL. Groote belangstelling voor de F. 36. Zooals wij reeds meldden, heeft het Bel gische koningspaar en de jonge koning Leo- pold gistermiddag eenige uren op het vlieg veld Schiphol vertoefd op doorreis naar Zweden. Het bezoek was geheel onverwacht. Nadat het Koninklijk gezin in het restaurant de lunch heeft gebruikt, heeft koning Leopold rondgeleid door de heeren Dellaert en Thomson de nieuwe F. 36 en enkele andere Indië-toestellen bezichtigd. Vooral toonde hij zeer veel belangstelling voor de F. 36. Te vier uur vertrok de koninklijke familie aan boord van de P.H.A.F.V., de Valk, naar Malmö. (Ongecorrigeerd.) NIEUWE BURGEMEESTER VAN ARNHEM. Thans burgemeester van Groningen. Naar wij vernemen zal de staats courant van heden de benoeming met ingang van 1 September bevat ten van H. P. J. Bloemers tot burge meester van Arnhem onder toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Groningen. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Aug. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 24000 K.G. Aardappelen: Duc of York 7 2.20,- Eigenheimers 3.704.20, Sch. muizen 3.10—3.50 Blauwe Eigenhei mers 3.704.30 en Drielingen 1.70; 63000 K.G. Roode kool 12.30; 16000 K.G. Gele kool 2 40-/ 3.30; 400 K.G. Vroege witte kool 1.501.90; 5300 K.G. Uien: gele nep 7.508.20, zilvernep 6.30—7 7.60, gele uien 3.70; 1400 K.G. Bieten 0.60; 3100 K.G. Sla- boonen 7.2010.70; 170 K G. Snijboo- nen 4.40—7 7.30 en 1100 K.G. Peen 7 0.607 1, alles per 100 K.G.900 bos Wortelen 7 1.507 1.60 en 1100 stuks Bloemkool le s. 7 7.10—7 13.20 en 2e s. 7 1.50-7 1.80. Want uit elke beschuit zoo'n groote rol van Verkade is 't beste bewijs hoe Verkade, ondanks de prijsverlaging, de be roemde kwaliteit van zijn heerlijk-brosse beschui ten handhaafde. U kunt ze vergelijken met ieder ander merk:U blijft bij DE STROOM VAN RIJWIELPLAATJES. Met hun drieën zijn ze vanmorgen op ons bureau aan het werk geweest, om lange lijsten in te vullen. Met hun drieën hebben ze eenige uurtjes plaatjes uit de enveloppes gehaald, namen genoteerd, aantallen neer geschreven. En met hun drieën hebben zij nauwelijks kans gezien, om de massa te ver werken. Reeds hebben wij een paar duizend plaatjes binnengekregen, maarer zullen er nog meer volgen. Immers, tot en met gis teren was het oude plaatje nog een rijks daalder waard; vandaag is de waarde tot ver beneden een cent gedaald. En nu wij allemaal vandaag een fonkelend nieuw plaatje op onze fietsen gekregen heb- naar waarnemingen, verricht in den mor**, van 1 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl M«t Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765,9 m m Vardö. ,e Laagste barometerstand 745,2 m M Vest Manör, 1 Verwachting, geldig tot den avond van 5 Augustus: i Zwakke tot matigen zuidwestelijke tot zul delijken wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvan kei ijk weinig of geen regen; waarschijnliit iets warmer overdag. Weeroverzicht. De stijging van den druk in het zuid wen. ten zette door, zoodat zich over Frankriit de hooge druk een weinig herstelde, Qjt over het zuiden van de Britsche eiianóe» steeg de barometer. Intusschen passeerden met veel regen en onweer de gisteren ge noemde secundairen gistermiddag en heden nacht ons land (Groningen tapte 20, de Bilt 13 m.M. af). Ook over zuid-Scandinaviê deed zich de invloed van deze secundairen nog gelden (Blaavandshuk had 19, Sküdesnaes 17 m.M. neerslag). Over Noord-Scandinavië versterkte zich de hooge druk. Het weer is overal rustig Behalve in Noord-Duitschland en hier en daar in Scandinavië is het over het géheele gebied kouder geworden. Vooral over ons land zijn de ochtendtemperaturen lager. Het laat zich aanzien, dat een tijdelijke weers- verbetering zal intreden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.24 uur licht op. HOOG- FN LAAG WATER TE BERGEN A/cN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. n«jn. v.m. nam 2 9 02 9 29 5 34 5 48 3 10.01 10 32 6.16 638 4 11.09 11 44 7.14 747 5 0 29 8.29 9.06 6 1.05 151 950 10.26 7 2 20 2 50 10.59 11 28 8 3 06 3.34 U.52 HOOG- EN LAAO WATER I TE EGMOND AAN ZEE, (In Zomertijd). Augustus. Dat Hoogwater. Laagwiter. - v.m. nam. v.m. na® 2 8 59 8 26 5 22 3 9 58 10.29 6.04 6.26 4 11.06 11.41 7.02 7.35 5 0.26 8.17 856 6 1.02 1 48 9.38 10.14 7 217 247 10.47 ltJft 8 3.03 3.31 11 40 4 ben, nu kunnen wij het oude best missen. En nu pas is de stroom los gekomen. De brievenbus is tientallen keeren leegge haald. De brievenbus zal nog meerdere tien» tallen keeren leeggehaald worden. Want nie mand mag thans nog een oud plaatje in zijn bezit hebben. Daarom: men kijke zijn „rommella nog bijvoorbeeld verscholen zit. En wij ze allemaal gebruiken, ook van vorige jaren. Lezers, laat uw plaatje niet ergens „slin geren". 't Kost slechts een kleine moeite en meer kost het U niet! om een waarde loos plaatje bij ons te laten bezorgen. Ge hebt dan iets bijgedragen in den steun der t. b. c.-lijders. Bovendien hebt ge allemaal een kans op een gratis rijwielplaatje 1934/1935. Want in onze kas is geld voor een aantal plaatjes. Die kas wordt nog steeds grooter. Want zoo mochten wij hedenmorgen van mevr. K. 6 in dank een rijksdaalder ontvangen. Wie volgt dat goede voorbeeld? MINISTER DECKERS TE ALKMAAR. Het Oostzee-eskader onder bevel van kapi tein ter Zee C. E. L. Helfrich is hedenmor gen om 12 uur in de haven van Nieuwediep teruggekeerd. Wij vernemen nader, dat de minister vaö defensie, mr. Deckers, bij zijn terugkeer naar den Haag een bezoek aan Alkmaar heeft ge bracht. MOTORBOTSING. Hedenmiddag omstreeks half twee reed een motorrijder met zijn motor op den hoek LaatKoorstraat tegen een vrachtauto van den heer Bloothoofd aan, die de Laat wilde oprijden. Wonder boven wonder hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Beide voertuigen werden beschadigd. AANRIJDING OP DE OUDEGRACHT. Op den hoek Oudegracht-Ridderstraat' brug had gisteravond een aanrijdibff plaats tusschen een auto en twee wiel rijders. De auto kwam uit de riebtine van de Baangracht in de richting Yft# de ZiJverstraat en moest even vóór d® Zilverstraat voor een stilstaand** vrachtauto uitwijken, waardoor wagen midden op den weg reed. Uit richting Emmastraat kwamen 8€|Ük J.' dig met de auto op het kruispunt tw«®.- wielrijders aanrijden, die de si8n^'b, van de auto niet of althans te laat h® ben gehoord. Een der wielrijders aangereden, waardoor het ac'lterv,u4f van zijn rijwiel werd verbogen en

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2