Alkmaarsche Courant 25voor vier flinke groote stukken JUomaciaai Tlieuws JeuiMetcH EEN EERESCHULD. i !Bucqedükz Stand Honderd Zes en Dertigste Jaargang. VRIJDAG 10 AUGUSTUS LIMMEN. HET GOUD VAN DE LUTINE CTS. OP ELK PAK EEN BON VOOR FRAAIE GESCHENKEN CASTRICUM. (Wordt vervolgd). Na 187 1934 HEILOO. De heer T. Kostelijk, lid van den ge meenteraad, heeft de volgende vragen tot B. en W. gericht, met verzoek daarop in de eerstvolgende raadsvergadering antwoord te mogen ontvangen: Het kan aan uw aandacht niet zijn ont gaan dat in den raad van Alkmaar ten aan zien van het afloopende contract in Decem ber 1937 met het P.E.B. een bijzondere acti viteit zich beeft ontwikkeld. In dezelfde ver houdingen als onze naastbijgelegen gemeen te zal ook de onze door bedoelde annexatie worden getroffen. Het gemeentelijk electrisch bedrijf is één van de fundamenten, waarop het fmancieele gedeelte van onze gemeente is opgebouwd. Dit te moeten derven zal ontegenzeggelijk een ernstige belastingverhooging beteekenen. Om daartegen te waken moet in de naaste toekomst geen maatregel ons te moeilijk val len. Komt het daarom uw college niet ge- wenscht voor om krachtiger dan tot heden toe met belanghebbende gemeenten samen te werken om dat onheil af te wenden? Woensdagavond werd de heer A. Meijns, directeur van „Eensgezindheid", die met dit corps een eersten prijs behaalde, gehuldigd. In open auto, waarin de familie Meijns, werd een rondrit door het dorp gemaakt en men toog naar het muziekpark in de Nieuwe Laan. Hier aangekomen, werd een pittige marsch geblazen en daarna begon de huldiging. De heer W. Bruul, gemeente-secretaris, sprak den jubilaris toe. Uw leden, aldus spr., gevoelen behoefte om U te danken en zij stemmen blijde in met het behaalde succes, wat uw werk is. Spr. memoreerde de behaalde le prijzen in An- dijk en Den Haag en den overgang naar de eere-afdeeling. Daarna wendde de spreker xich tot de leden en het publiek en vroeg om den blijvenden steun van de burgerij. Als her innering aan de behaalde successen bood spr. een Parker-vulpen en een zilveren vulpotlood aan, terwijl mevr. Meijns bloemen werden aan geboden. Daarna sprak namens de V. V. V. de heer P. Zwaag. Bij ontstentenis van den voorzitter bracht spr. de hartelijke gelukwenschen na mens zijn vereeniging aan directeur en leden. Spr. gewaagde van de vriendschapsbanden tus- schen beide vereenigingen en bracht dank voor de bereidwilligheid waaneer een beroep op „Eensgezindheid" wordt gedaan. De heer Kuiper, voorzitter van „Ons Ge noegen" te Wormerveer, gevoelde behoef'e om „Eensgezindheid" dank te brengen voor de prestaties. Uit naam van den directeur drong spr erop aan, niet overmoedig te worden of op de lauweren te rusten. Hiermede was het „officieele" gedeelte ten einde en begon het concert met de num mers, waarmede de vereeniging in Den Haag den eersten prijs behaalde, gevolgd door andere nummers. ♦De afd. Heiloo van den Nat. Oranjebond hield Dinsdagavond vergadering in café Admiraal onder presidium van den heer H. Nijdam. De voorzitter zeide bij de opening, dat. nu de Alkmaarsche Courant de vorige week ver meldde, dat de koningin zich niet tegen een feestviering op haar verjaardag verzette, het bestuur voorstelde om feestelijkheden te organiseeren. De vorige feestelijkheden met de Willem de Zwijger-herdenking kostten 250. De L.E.T.T. heeft ons aangeboden het kinderfeest te houden op haar terrein, mits op 12 September. Men was dan bereid fratis het terrein af te staan, alles wat noo- ig was voor die spelen en bovendien een bedrag van 25. Wij hebben dan de zorg voor ae prijzen en tractatie. Hiervoor is on- Seveer 125 noodig en spr. stelde voor om en burgemeester te verzoeken om hiervoor met lijsten te mogen loopen. Enkele aanwezigen maakten bezwaar, om dat 31 Augustus „de" dag is. De voorzitter en andere heeren meenden, dat we niet angstvallig aan dien datum moeten vasthouden. Besloten de feestelijkheden te houden op 12 September. In de commissies werden als voorzitter ge kozen de heeren Jb. Nijdam, G. Smits en S. Modder Szn. Als leden de heeren ia. B Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. 13) HOOFDSTUK V. Onverwijld werd Anulka naar huis en naar bed gedragen en de prettige middag ging over in een eenigszins verstoorden avond. „Ze zal ziek worden. O, daar ben ik zeker van!" herhaalde Jadwiga steeds, ter wijl ze het arme drenkelingetje wreef och, wat een mager lichaampje was het maar, zoo zonder kleeren aan! en haar voortdurend warme thee te drinken gaf. Maar toen het zusje eindelijk veilig en wel onder de wol lag en het klappertanden had opgehouden, was dit voor allen in huis een verlichting. Men had alle hoop dat de zoo zeer geduchte verkoudheid nu toch zou zijn afgewend. Wij gingen dien avond allen vroeger naar bed dan gewoonlijk, maar nauwelijks was ik op mijn kamer, of de deur ging open, zooals dit nu zoo dikwijls voorkwam. Jadwiga vroeg: „Mag ik?", trad binnen en nam haar gewone plaats in op den rand van mijn bed. Dit was nu ik kan wel zeggen tot een vaste gewoonte geworden; haast geen avond ging voorbij waarop zij niet in haar peignoir binnengleed, met de bloote voeten in pantof fels en bezig het haar te vlechten. Anulka Brand. C Zeeman, B. Snelten en P. Vier kant. Deze heeren kregen het recht verschil lende personen uit te noodigen zitting te nemen, terwijl de door de L.E.T.T. voorge dragen personen (eenige dames en heeren onderwijzers (en) aan de commissie werden toegevoegd. Deze week is alhier een comité opge richt, dat zich ten doel stelt nog dit jaar in de eerste helft van September aan de ouden van dagen een autotocht aan te bieden. Al diegene, die /O jaar zijn of ouder, worden uitgenoodigd. Is van een echtpaar een van beiden 70 jaar, dan gaan beiden mee. Het is ook de bedoeling om de verpleegden van „St Maria-oord (inrichting voor verpleging van oudjes) mee te nemen. Voor zoover men kan nagaan, zullen er pl.m. 00 personen aan den tocht deelnemen. De commissie zal de volgende week bij eenige menschen aankloppen om een bij drage. De commissie bestaat uit de heeren P Commandeur, S. A. Gijzen, Chr. Kieft, I J.' M Mok en J. Nuijens Pzn. De burgemeester Nieuwenhuisen en pas toor Wolff zullen verzocht worden als eere lid tot de commissie toe te treden. SINT PANCRAS. Tocht ouden van dagen. Dinsdag werd het jaarlijksche feest der ouden van dagen gehouden. Om 8 uur stonden twee autobussen gereed om al het benoodigde in te laden, alles beschikbaar gesteld door bakkers, slagers en neringdoenden van St. Pan- cras en St. Pancras-Zuid (gem. Koedijk). Hierna werden de oudjes (60 in getal) afgehaald van hunne woningen, waarna naar Alkmaar gereden werd en verder door het mooie Kennemerland naar Haarlem. Hier werd gepauzeerd, eer de tocht werd vervolgd via Amsterdam naar 't Gooi. In Hilversum werd het raadhuis bezichtigd. Op den terugweg werd, evenals op de heenreis, hier en daar even uitgestapt Als laatste pleisterplaats werd aangedaan „De Tuinbouw" in Beemster, waar de heeren van Kampen en Verduin de oudjes toespraken en allen bedankten voor hun medewerking Te ongeveer 9 uur kwam men hoogst vol daan in het dorp aan. ZIJPE. De minister van sociale zaken heeft de werkverschaffing bij het waterschap Zijpe en Hazepolder voorloopig verlengd tot 29 Sept. a.s. CALLANTSOOG. Met ingang van 15 Aug. is alhier be noemd tot bezoldigd gemeenteveldwachter te heer Reindert Koelemeij. STOMPETOREN. Als gevolg van den plaats gehad hebben den brand bij den heer P. de Geus aan de Zuidervaart, werd ook de hooiberg nageke ken en het bleek, dat ook deze vuur bevatte. Andermaal werd de motorspuit in werking gebracht en met buitengewone inspanning, in samenwerking met brandweer, buren en arbeiders, wist men de plaats te behouden. NOORDSCHARWOUDE. De laatste kermisdag is heel rustig ver- loopen. In de verschillende dansgelegenheden werd met animo gedanst en heerschte er een gezellige stemming. In de Centraal Bioscoop draaide als hoofdnummer „Baby", hoofdrol Anny On- dra. Het vrij talrijke publiek heeft zich wel vermaakt met deze vroolijke film. Bij J. de Bakker en ook in „Concordia" waren nog kolfwedstrijden uitgeschreven, doch wegens te weinig belangstelling kon den die niet doorgaan. De uitslag van den gehouden wedstrijd biljarten om een rijwiel bij den heer J. de Bakker was, dat de heer D. Spanjaard te Alkmaar de overwinning behaalde met 158 punten. HENSBROEK. In een spoedvergadering van het polder bestuur alhier is na ontvangen schrijven van den heer Wartenhorst besloten tot aanschaf fing van een stoomketel, behoudens de goed keuring van Ged. Staten. Een verzoek van den heer D. Stapel om een perceeltje polJerwater te mogen koopen, is toegestaan. LANGENDIJK. Overtreding bepaling teelt regelingen. Men deelt ons mede, dat tengevolge van de opmetingen door de landbouwcrisisorga nisatie eenige afwijkingen zijn geconstateerd in de toepassing van het reglement, hierin bestaande, dat méér van een zeker product is uitgeplant dan volgende de geldende be palingen mocht. Het gevolg hiervan is. dat reeds één dezer verbouwers bezig is, een oppervlakte van plm. 2K H A. roode kool om te ploegen. KOEDIJK. Donderdagavond raakte een auto mobilist, komende uit het noorden, in de bocht tegenover het bakkershoekje het beheer over het 6tuur kwijt, met ge volg, dat de wagen over de trambaan in het Noordhollands Kanaal reed. De in zittende wist zich zwemmende te redden. Een kraanwagen moest meerder mate riaal halen om de auto uit de diepte op te halen. Een groote menschenmassa volgde het reddingswerk. CAMPERDUIN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier wendde zich tot het districtshoofd van den rijkstelefoon dienst, met het verzoek te willen bevorderen dat te Camperduin een publieke telefooncel wordt geplaatst. CASTRICUM. Naar wij vernemen, heeft de heer C. de Groot Jr. alhier te Utrecht met gunstig ge volg, na een examen van vier dagen, aen meesterstitel behaald als metselaar, EGMONDBINNEN. Wij vernemen, dat de „stakers" bij het zandladen weer aan het werk gingen in plaats van de nieuw aangekomen ploeg. Zij zijn in overleg getreden met de bonden en zullen ook bij B. en W. van Alkmaar hun handelwijze uiteenzetten. ligt op den bodem der zee. De ijverige zoekers weten welk een groote afstand dit is! Toch zou alle Sunlight Zeep, die per jaar in ons land gebruikt wordt, een afstand vormen, die nog 71680 maal zoo lang is! Dit is het beste bewijs voor de groote populariteit van Sunlight Zeep bij de Neder- landsche huisvrouwen! Voor geen goud ter wereld zouden zij Sunlight Zeep willen missen! sliep aan het andere eind van het huis in haar oude kinderkamer, waar nog steeds voor haar zorg droeg de oude vrouw, die al van haar geboorte af bij haar was geweest, zoodat Jadwiga en ik dezen vleugel haast alleen bewoonden. Dit bood uitstekend ge legenheid tot vertrouwelijkheden, maar tot nu toe had ze mij blijkbaar niets bijzonders te zeggen gehad, behalve dan haar meening over het laatste gedicht, dat zij had gelezen, of de mededeeling van de een of andere al gemeenheid. Vandaag had het er wel van of er iets meer bepaalds zou komen, dit merk te ik aan het stilzwijgen gedurende de eer ste paar minuten van haar tegenwoordigheid en door de wisseling van licht en schaduw op haar uitdrukkingsvol gelaat. Ineens be gon zij zonder inleiding: „Wat zoudt u doen in mijn plaats?" „Ten opzichte van wat?" zei ik, daar ik niei de strekking van de vraag begreep. „Wel, tegenover die twee jongelui. Ik ge loof, dat ik gerust mag aannemen, hoe ze beiden voor mij voelen". „Je zoudt al blind moeten zijn als je dat niet zag!" „Nu, wat zoudt u doen?" „Wel, aanmoedigen degene, op wien ik het meest gesteld was". „Dat is nu juist de moeilijkheid: ik weet niet goed wien van beiden ik het best lijden mag. Nu eens denk ik, dat het de een is, dan weer de ander". „Dat beduidt dus, dat je om geen van beiden zoo bii"»uder geeft; tenminste nóg niet" „O, maar ik verlang er toch zoo naar! Ik weet, dat ik niet rusten zal eer ik heel veel voor iemand voelen kan en ik weet ook, dat, als zoo'n gevoelen eenmaal bij mij ontwaakt, het dan veel sterker zal zijn dan bij de mees tenDaarom zie ik er anderzijds ook weer tegenop", ging ze peinzende voort, „want ik weet, dat het gevaarlijk kan wor den als ik wat te veel laat gaan". „Ik zou je raden dat je je eenigen tijd nog wat afzijdig hieldt tot je er zeker van bent welke richting je wenscht uit te gaan". „Neen, neen, het is nu tijd! Alleen wan neer men z'n hart geheel aan iemand ge- Schonken heeft kan men zeggen, dat men volop leeft, en ik wil het mijne geheel weg schenken. Slechts dan kan men begrijpen alle verzen, die ooit gedicht werden en alle mu ziek, die ooit getoonzet werd. Ik weet, dat mijn bestaan voller en rijker zal zijn, als ik een punt heb, waarom ik al mijn gedachten, mijn hoop en vrees en gebeden kan groepee- ren. Als ik nu een liefdeszang van Heine lees, dan voel ik, dat die niet geschreven werd voor mij en dat verlangde ik juist zoo zeer; ik wil kunnen deelen in de schoonheid en in de smart. lederen keer, dat ik zing: „Voi che sapete che cosa amor". voel ik mij beschaamd, want ik ben ook een vrouw en weet nog niet, wat liefde is. 't Is, of men offert op een altaar waar geen beelc op prijkt. U begrijpt toch zeker, wat ik be doel?" Dit kon ik niet geheel bevestigen, daar ik nooit zulke gemoedstoestanden had doorge maakt, maar, te oordeelen naar Jadwiga's Zaterdag 11 Augustos. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 10— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Deel. C. Rij ken, de Notenkrakerfs olv. D. Wins, het VARA-tooneel olv. W. v. Cap- pellen en gr.pl. 12.1.45 Eddv Wal is en zijn ensemble en gr.pl. 2.Mr. P. J. Mijksenaar: Nieuwe motor- en rijwielwet 2.20 Gr.pl. 3.Filmpraatje M. Sluyser. 3.15 De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst en A. de Booy, zang. 4.30 Lezing. 4.45 De Notenkrakers olv. D. Wins. 5.40 Literaire causerie A. M de Jong. 6.De Notenkrakers olv. D. Wins en gr.pl. 7.15 K. Toornstra: Het Intern. Jeugdfeest te Luik 7 30 VARA-Mandoline-Ensemble olv. J. B Kok en gr.pl. 8SOS-ber. 8.03 Gr.pl. 8.30 De Flierefluiters olv. J v d Horst en gr.pl. 10.Vaz Dias en VARA-Varia. 10-1512.Gr.- platen. HUIZEN, 301 M. (KRO-progr.) 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.151.45 Schla- geimuziek en gr.pl 2-Voor de jeugd. 2.30 Gr.pl. 3.Kinderuur. 4— Concert. 5.30 Causerie en gr.pl. 6.20 Lezing. 6 457.Gr. pl 7.15 Voordr. en gr.pl. 7 45 Cau serie. 8.Gr.pl. 8-10 Vaz Dias 8.15 Orkestconcert. 9.Gr.pl. 9.15 Zang. 9.30 Schlagermuziek. 10.15 Zarg. 10.30 Vaz Dias. 1035 Schlagermuziek 11.4512.Gr. platen. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 12.20 Northern Studio orkest olv. Bridge mmv D- Hall, viool. 1.20 Commodore Grand Orkest olv. Muscant. 2.20 Dansmu ziek, gr.pl. 2.50 Het Oio; Sextet. 3.50 E. Pini en zijn Tango-orkest. 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 620 Ber. 6.50 Golfpr. 7.05 Zang door B. Caerleon, alt. 7.20 R. King's orkest. 8.20 Het BBC-Symphonie-orkest o. 1. v. Sir Henry Wood mmv. solisten In de pauze om 9.55 Ber. 10.55 Voordr. 11.12.20 Het BBC-Dansorkest olv. Henry Hall. PARIJS (RADIO-PARIS) 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 10.35 Orkest concert. 12.202.20 Goldy-orkesv 8.20 Populair orkestconcert mmv. solisten olv. Labis. 10.50 Dansmu ziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Concert uit rest. Wivex. 2.50 3.20 Gr.pl. 3.505.50 Omroep orkest olv. Gröndahl. 8.20 Oude Fransche dansmuziek. 9.20 Zang en deel. 10.25 Klarinet- en piano recital. 10.45 Concert door mando linekwartet. 11.1512.35 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M, 5.50 Gr.pl. 6.45 Concert uit Breslau. 10 50 So listenconcert. 12.20 Concert door cinema-orgel en schrammelkwartet. 1 20 Kwintetconcert. 2.203.05 Gr.pl. 4.20 Concert door het Emdé- orkest. 5.35 Concert door de Hifler- jeugd. 7 20 Dansmuziek o. 1. v. Eysoldt. 8.35 und Ihr dreht Euch doch", dansmuziek. 11. 1.20 Dansmuziek olv. Rio Gebhard. ROME, 421 M. 8 25 Gr.pl. 9.05 Radiotooneel. 9.50 Symphoniecon- cert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 1.30—2.20 M Alexvs' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gr. pl. 6.35 Cello-recital. 8 20 Gr.pl. 8 50 „De Oorlog", oratorium van P. Benoit 11.12.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30—2.20 Gr.pl. 5.20 Max Alexys' orkest 6.35 Zangvoordracht 7.05 8 20 Symph.-concert olv. Kumps en gr.pl. 10.3012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Kernspreuk, ber. 8.35 Zie Keulen. 10.20 Ber. 10.40 Rep. van de Duitsche Tenniskampioenschap pen. 11.05 Weerber. 11.20 Rep. v. d Europeesche Roeikampioenschap- pen te Luzern. 11.401.15 Dans muziek uit Hamburg olv. Rio Geb hard. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.3512 20, North Reg. 12.20—13.20, Daven try 13.20—24.—. Lijn 4: Keulen 10.3516.20 en Warschau 16.20—24. Zondag 12 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (9.—12 en 56.VAR de VPRO van 6.8.en de AVRO van 12. 5.en 8.12.uur). 9-Gr.pl. 9 04 Postduivenber. 905 Tuin- bouwpraatje S. S. Lantinga. 9.35 Gr.pl. 10.Deel. M. Beversluis en gr.pl. 10-15 Gr.pl. 11.30 Orgelspel Cor Steyn. 12.Omroeporkest olv. N. Treep. 1.Bart Peizel spreekt over ,,'t Schilderij". 1.20 Vervolg Omroeporkest. 2.— Literaire cause rie Mr. H. M. Merkelbach. 2.30 Vioolrecital H. v. d. Vegte. Aan den vleugelE. Veen. 3.Residen tie orkest olv. Neumark, mmv. H. Freundberg, piano. In de pauze: Reislezing. 4.30 Gr.pl. 5.De De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst. 5.40 Sportpraatje. 6.Boekbespre king mr. H. Fortuin. 6.45 V dingsdienst mmv. dr. J. Vink, Arendz, zang en W. Zorgman, piano. 8.Vaz Dias. 8.10 Omroep orkest olv. N. Treep, m. m. v. WeijnschenkHogenbirk, sopraan en H. Viskil, tenor. 8.40 Res.-orkest olv. Mario Parenti mmv. N. Grau- dan, cello. 9.15 Radio-journaal. 9 30 Vervolg Omroeporkest en so listen. 10.Alex de Haas in zijn repertoire. 10.20 Omroeporkest olv. N. Treep. 11.12.Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (8.30—9.30 en 5 —7.45 NCRV, de KRO van 9.30 5.en 7.4511.uur). 8.30 Morgenwijding olv. Joh de Heer, mmv. W. Verver, viool. 9.30 Gr.pl. 10.Hoogmis. 11.45 Gr.pl. 12. Causerie. 12.15 Schlagermuziek en lezing. 2.30 Orkestconcert en gr.pl. 4 30 Ziekenhalfuur. 5.Gewijde muziek. 5 45 Orgeispel E. Woelde rink. 6.— Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Hasselt (O.) Voorg.; Ds. J. Hettinga. Orgel: E. Woelderink. Na afloop gewijde muziek. 7 45 Gr. pl. 7.50 Lezing. 8.15 Schlagermu ziek. 9.Vaz Dias en gr.pl. 9.20 Kamermuziek. 10.Gr.pl. 10.15 Vaz Dias en gr.pl. 10.4011. Epiloog. in, NOORD-SCHARWOUDE (Juli) Geboren: Alida Jacoba d. van G. Oud en M. Jongedijk. Jacob Cornelis z. van C. Rus en H. Martens. Gustaaf Nan z. van K. Boot en A. M. Groot. Gerardus Hen- drikus z. van G. Kos en Y. Kos. Getrouwd: Jacob Kos te Oudkarspd en Anna Catharina Kardinaal. AKERSLOOT (Juli). Geboren: Maria Silvina, d. van J. Kerssens en C. M. Duin. Antonia Maria, d. van J. Th. Kaptein en M. C. glinsterende oogen en haar versnelde adem haling, merkte ik toch wel, dat alle naturen niet hetzelfde zijn en dat voor sommige vrou wen misschien was het juister om te zeg gen: voor de vrouwen van sommige naties het gevoelen van liefde zulk een noodzakelijkheid is, dat het voorwerp, waaraan dit geschonken wordt, er minder op aan komt, dan het feit alleen van in staat te zijn liefde te geven. Ik heb altüd gedacht, dat, als ik Henry niet gekend had, ik dan ook in het geheel geen behoefte zou hebben gehad om liefde te hebben, maar dit werd luide verworpen en misschien is Jadwiga's geval dan ook het normaalste. „U mocht wel wat meer meelij hebben met mijn verslagenheid", zei ze, quasi met grooten ernst. „Ik beb nog nooit zoo'n moei te gehad om vast te stellen welken weg ik volgen zal". „Maar je verwacht toch niet van mij dat ik je dien zal kunnen wijzen?" Jadwiga lachte. Ik geloof om de onstelte- nis, die op mijn gezicht te lezen stond. „Waarom niet? U is ouder dan ik en op z'n minst tien maal zoo verstandig. Op het oogenblik hangt de weegschaal nog gelijk tenminste, daar houd ik het voor één woord van u kan den doorslag geven. Toe, spreekt u dit dan uit! Wie zal het wezen: Wladimir of Krysztof?" Ze keek naar mij met overmoedig-lachende oogen, het hoofd wat in den nek geworpen, zoodat haar blanke hals duidelijk uitkwam Na dien schrik over Anulka was er bij haar, met haar beweeglijk gemoedsleven, Kuijs. Johannes Cornelis, z. van P. Verduin en A. de Jong. Petrus, z. van C. van Diepen en D. Vis. Getrouwd: K. Borsjes en C. Besse. D. Kramer en H. Braaksma. URSEM (Juli) Geboren: Maria Johanna d. v. S. J. Groot en E. A. Bisschop. Hermanus z. van H. Vendel en H. Commandeur. Jo hannes Cornelis z. van A. Komen en A. Stuyt. Overleden: Catharina Besseling, 16 jaar. Pieter Boud, 88 j., wed. van Grietje van 't Hoog. Cornelis Seyts, 1 jaar. Geboren: Catharina, d. v. K. Bakker en T. Kooij; Hannes Dirk, z. v. Q. Stolk en M. M. Vos. Christina, d. v. R. Oosterloo en C. Penthum. Overleden: Anna Leuring, oud vier maanden, d. v. K Leurir.g en C. Hollander. blijkbaar een reactie ingetreden: de triomfen van dien middag kwamen weer boven. Ik ge loof waarlijk, dat ze zich op dien avond op een kruisweg bevond, wat de beslissing van haar lot betrof, daar zij zoo vluchtig voor de beide mededingers voelde en in een stem ming was, dat dit gevoelen dieper kon wor den voor een van beiden, maar voor wien, dat zou van het toeval afhangen. „Ik geloof, dat, als verloofde, Wladimir beter zou zijn", antwoordde ik peinzende en terwijl ik mijn best deed om toch nauwge zet in mijn oordeel te wezen, al was het dan maar in scherts bedoeld, „maai de ander zou zeker een beter echtgenoot wezen". „Dat beteekent dus eigenlijk, dat u voor Krysztof is, daar de man langer echtge noot dan verloofde blijft!" „Ja, als je er op staat mijn meening te willen hooren, dan zou ik hem verkiezen". De gedachte aan Wladimir, zooals wij daar samen een uur op den wilg hadden ge zeten, deed mij een gevoel krijgen of ik on dankbaar was jegens hem; toch had ik met geen mogelijkheid anders kunnen spreken. „Wat kunt u tegen Wladimir hebben?" „En wat heb jij teg.-n Pan Malewicz? Hij is nu wel niet zoo knap als zijn mededinger, maar J

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5