Aan de Belgische Noordzeekust. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. !Biwte*tland Buitenland. Oostende door Knokke onttroond. Knokke, de koninklijke badplaats. Het Koninklijk chalet. Naar Knokke. Een Vlaamsche villa. Nederlanders in de speelzalen. DE TOESTAND IN ALGERIfi. De ongeregeldheden te Constantine. BLOEDBAD IN MEXICAANSCH DORP. Ergerlijk bandalisme. MILITAIREN STELEN EEN AUTO. En rijden er mee te water, (Van onzen correspondent). f Brussel, Aug. 1934. Wij hebben u reeds meer over de Belgi sche kust geschreven. Maar elk jaar ontdekt de journalist dit landsgedeelte opnieuw en vraagt hij er belangstelling voor. Elk jaar ook is er iets over te zeggen. Niet het uit zicht van de dingen is veranderd, maar de atmosfeer, en wie de Vlaamsche kust be zoekt zal b.v. getroffen worden hoe Oostende (en niet het Fransche Ostende, dat in Ne derland blijkbaar bij voorkeur wordt ge schreven) als „koningin der badsteden" lee- lijk is onttroond. De Oostendenaars moeten het wel kwalijk nemen, dat de bezoeker er deze meening op gaat nahouden, maar feiten zijn feiten. Ondanks de reclame over „Oost ende, koningin der badsteden" vermijdt het publiek jaarlijks meer en meer de voorheen met Blankenberge zoo druk bezochte stad, die door Leopold II bestemd werd als de plaats van bijeenkomst voor de elegante we reld, met welk doel door de koninklijke fa milie ook een koninklijk chalet werd aan vaard, dat van Engelsche zijde als geschenk was aangeboden. Het chalet, vlak aan den zeedijk en dicht bij de Kurzaal, dus practisch midden in de stadsdrukte, verhief de stad tot koninklijke verblijfplaats, waarop Oostende niet weinig fier was. De dochter van koningin Elisabeth en koning Albert, prinses Marie-José, thans gemalin van den kroonprins van Italië, werd er geboren. Thans heeft het chalet eenvou dig een afschuwelijk uitzicht en men kan het zich moeilijk nog als een koninklijke verblijf plaats voorstellen. In den beginne werd het gebouw vrij ge regeld ieder jaar bewoond door leden van het koninklijk gezin. Dit was tot voor den oorlog. Er was een chic publiek en de aris tocratische wereld volgde steeds het hof. Maar sedertdien is er veel veranderd en Oostende is als koninklijke verblijfplaats tot vage theorie geworden, terwijl het ook ge daan is met het overdrukke bezoek van bad gasten. Oostende krijgt de eendagjesmen- schen ende spelers, met nog een min derheid van gasten, gezinnen, die komen om op het strand te zitten, te zwemmen, te roeien, kortom om van de genoegens van een verblijf aan zee te genieten. Het op staats kosten gebouwde „Palais des Thermes" heeft daar niets aan kunnen veranderen. De staat doet er alleen haar belastingbetalende hotel houders concurrentie. De Kurzaal is dt hoofdzaak geworden en, zoo vertelde ons iemand die jaren te Oostende woont, de bad gasten in de stad beginnen schijnbaar slechts om 8 uur 's avonds te leven. In an dere badsteden staan de bezoekers vroeg vp om van het mooie weer en de frissche lucht te genieten. De ongenade van Oostende bij het publiek krijgt haar bekrachtiging door de ongenade bij Koning Leopold, den jongen vorst, die niet geaarzeld heeft een andere verblijfplaats aan zee te kiezen, n.1. Knokke, waar hij niet een stad vindt met haar rijen hooggebouwde en aaneengesloten ouderwetsche huizen, zoo als te Oostende, maar de open lucht, de on gerepte duinen, de breed opengebouwde vil la's in modernen stijl. Nog voor zijn vaders dood was uitvoering gegeven aan het plan om te Knokke voor den toen nog prins zijn- den Leapold een villa te bouwen. Toen hij tot vorst was gekroond werd het plan niet opgegeven en wie ooit de Vlaamsche kust be zoekt en Knokke aandoet mag niet nalaten een wandeling in de buurt te maken, waarbij het hem zal opvallen hoe eenvoudig de Bel gische Koning is in zijn levenswijze. De villa ligt op den uitersten Noordhoek van de gemeente, d.i. in een nog niet als villabouw grond geëxploiteerde duingroep, op een paar honderd meter van het beroemde Zwin, op een tweetal kilometer ten hoogste van de Nederlandsche grens. Men ziet er de eerste huizen van de Nederlandsche gemeente Cad- zand, dat veel bezoek krijgt van badgasten van de Belgische kust. Hpf gebouw is midden in een boschje opgetrokken en het terrein grenst aan het vliegveld van Knokke. waar eiken dag o.m. de toestellen neerstrijken van de K.L.M., die de verbinding Knokke Vlissingen—Haamstede—Amsterdam onder houden. De koning, die, zooals zijn vader, een enthousiast bewonderaar is van de vlieg kunst, kan zich aldus vlg verplaatsen Knok ke ligt op een uur vliegen van Brussel. Ge regeld vliegt de vorst van de hoofdstad naar zijn verblijfplaats aan zee, en dit dikwijls in gezelschap van de koningin en een zijner kinderen aan boord van een militair vlieg tuig. Aldus is het hem mogelijk aan zee te verblijven en toch de werkzaamheden van zijn hoog ambt waar te nemen. Intusschen zou men moeilijk een betere propaganda voor de luchtvaart kunnen uitdenken. De villa is naar de plannen van den archi tect L. Viérin, uit Brugge, in lokalen stijl op getrokken. Uit de verte gezien zou men zeg gen de villa van een heereboer. Zij is in kruisvorm opgevat en de bemeubeling is wie zich twee vrouwen en vier buitenlanders bevinden. Een der beklaagden is veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid, drie zijn ver oordeeld tot 25 jaar dwangarbeid, één tot 24 jaar, drie tot 20 jaar, één tot 17 jaar, een tot 16 jaar en vijf tot 15 jaar dwangarbeid ook in Vlaamschen stijl De zuidelijke „vleu gel" om dan maar van een vleugel te spre ken, ondanks de beperkte afmetingen is ingenomen door de kinderen, met een slaap kamer, een nursekamer, een speelkamer en een studiekamer. De slaapkamer van de vorsten ligt in den oostelijken vleugel en heeft slechts eenvoudige meubelen: twee bedden, een toilettafel in laqué met naast de kamer een badkamer. De keuken en de dienst boden-eetkamer bevinden zich in het noorde lijk gedeelte. De eetkamer van de vorsten is in den westelijken vleugel. Op de eerste ver dieping zijn nog drie kamers met badkamer. Dit alles is zonder nuttelooze luxe en het komt goed overeen met het sympathieke ka rakter van de Belgische vorsten. De Koning, die zooals men weet, aan zijn reis in N'eder- landsoh-Indië een dankbare herinnering heeft bewaard, heeft aan zijn zee verblijf den Ma- leischen naam „Roeman Laoet" gegeven, wat, naar men ons zei, „Zeehuis" schijnt te be- teekenen. Het geheel wordt door struikge was omringd en de toerist die op de duinen, even voorbij Lekkerbek, uitkijkt zal slechts de schitterende hooge daken ontdekken, ter wijl de wandelaar naar het Zwin of naar Cadzand toe, zonder iets van het gebeuren binnenhuis te merken, wellicht slechts de plezierige stemmetjes zal hooren van de jonge koningskinderen. Men begrijpt dat er, van wat men 'n hofhouding noemt, in dit betrekkelijk kleine gebouw niet veel terecht komt. Men kan zich voorstellen, dat de Ko ning en de Koningin hier leven als twee echtgenooten, die zooals gewone stervelin gen elkander liefhebben. Van militaire bewa king of eerbewijs is er niets te zien. Alten enkele gendarmen, met geweer. Velen, die eens in de buurt komen kijken achten het, ontgoocheld, alles veel te eenvoudigMen zou eerder een groot paleis willen zien ver rijzen, in dit voorheen zoo verlaten hoekje, aan het Zwin, waar rondom, het spreekt van zelf, binnen enkele jaren de gemeente Knokke wel een nieuwe villawijk zal hebben tot stand gebracht die een graad aristocratischer zijn zal dan het huidige Zoute. Het heeft slechts aan een zijden draadje gehangen of de nieuwe erfprins. Boudewijn, zou een Knokkenaar van gieboorte zijn ge weest. De Koning had alles in gereedheid doen brengen om de geboorte te Knokke te laten plaats vinden. Het personeel was reeds in de nieuwe koninklijke villa aangekomen. Het gemeentebestuur had reeds de te nemen maatregelen overwogen. Doch toen raadde de dokter Koningin Astrid de reis naar Knokke op het laatste oogenblik af. Waar door de jonge prins van geboorte een Brus selaar is geworden. Zoo is dus Knokke de badstad geworden van de Vlaamsche kust. Met zijn Casino, waar zooals te Blankenberge en te Oostende wordt gespeeld, is het ook een attractie voor vreemdelingen, die er overigens talrijk wor den aangetroffen. De Nederlanders zijn er talrijk. En, laten we het maar zeggen, men vindt ze naar verhouding het talrijkste in de speelzalen. Uit den aard der zaak is Knokke nu min der geschikt voor een verblijf aan zee voor wie er tegen opziet toilet te maken. Het strand is van iedereen, evenals de duinen, en in België kent men geen verschillende afdee- lingen waar moet worden betaald en waar men naar gelang den prijs in een chic milieu zit of niet. Zoodat er toch nog stille hoekjes zijn te vinden, waarbij nog dient gevoegd dat het chicste bij mooi zonnig weer, te Knokke ook het naakste is. De zonnebaad- sters maken van de hun vergunde vrijheid een flink gebruik. Dit is zelfs zoo erg, dat aan den Nederlandschen tolpost te Sluis een ord in vier talen de badgasten uit België har telijk welkom heet, maar hen toch verzoekt te zorgen voor een behoorlijke kleeding. Behalve in Knokke zal de bezoeker, die geen verpoozing kan vinden te Oostende, c te Blankenberge, in welke laatste stad de badgasten zoo talrijk zijn, dat het er eenvou dig krioelt op het strand, wel in menig ander plaatsje zijn gading vinden. De zestig kilo meter lange kust van België is als het ware een ononderbroken dijk geworden, die op vele plaatsen voor autos berijdbaar is, zoo bv. op het gedeelte tusschen Oostende en Middel- kerke. Heist, Duinbergen, Wenduine, Den Haan Breedene, Nieuwpoord-Bad, Coxyde, St Idesbaldus, De Panne zijn badplaatsen waar intimiteit en gezelligheid heerschen. De Bel gische kust heeft elk jaar een nieuwe beko ring. Men verstaat er de kunst om den be zoeker tegemoet te komen. Het zij hierbij ge zegd, dat in sommige plaatsen als in De Panne de naaktlooperij niet in dezelfde ma te wordt geduld als b.v. e Knokke. De bad gast heeft bovendien gelegenheid om, bij druilerig weer, een bezoek te brengen aan de steeds even interessante steden als Brugge, Nieuwpoort, Veurne, leper om niet te spre ken van de oorlogsoorden, waar nog elk jaar veel belangstellenden heen trekken en de trips naar Frankrijk, die door de garages worden ondernomen. MASSAAL VONNIS TEOEN OPROERIGE ARBEIDERS. Gevangenisstraffen van twee tot zes maanden. Van 84 arbeiders, die tijdens de ongere geldheden van 21 Juni te Carïo werden ge arresteerd wegens beleediging van en aanval op de politie, zijn vandaag 79 veroordeeld tot gevangenisstraffen afwisselend van twee tot zes maanden; de overigen zijn van rechts vervolging ontslagen. De onlusten braken uit, toen leden van het Egyptische arbeiderssyndicaat een poging deden om bijeen te komen in het verblijf van den vroegeren prins Abbas Halim, voorzit ter van het syndicaat, die toen niet aanwezig was, doch later in preventief arrest werd ge zet voor J-n tijd van 25 dagen. Te Constantine in Algerië zijn tot nu toe 144 personen gearresteerd, die be schuldigd worden van diefstal, inbraak, huisvredebreuk, heling, moord en andere ernstige misdaden. Hoewel het schijnt dat de orde te Con stantine is hersteld, bevinden de troepen zich nog in de stad. De teraardebestelling der 24- slacht offers van Zaterdag heeft plaats gehad in aanwezigheid der autoriteiten. VERLOVING IN FILMWERELD. Jan Kiepura en Marta Eggerth, die in de ilm „Mein Herz ruft nach Du" een_ liefdes paar vormden, hebben ook na het beëindigen van de opnamen dezen band niet verbroken. Op het oogenblik rusten beide artisten in ïotel „Lido" te Venetië van de opnamen uit. Zij hebben daar dezer dagen hun verloving (evierd. FRONTSTRIJDERS PROTESTEEREN. Tegen buitenlandsche werkkrachten. Het bestuur van den bond van Fransche frontstrijders heeft in een motie stelling ge nomen tegen het feit, dat in de mijn van Escarpelle 36 Fransche mijnwerkers door de Polen gevangen zijn gehouden. In de motie wordt geprotesteerd tegen de onvoldoende bescherming der Fransche arbeiders tegen buitenlandsche werkkrachten. Het bestuur geeft als zijn meening te ken nen, dat de Fransche regeering dergelijke voorvallen moet onmogelijk maken en een einde moet maken aan deze schandalen. In een tijd, waarin vele Fransche arbeiders werkloos zijn, kan het niet geduld worden, dat zoovele buitenlanders in Frankrijk werk zaam zijn, gedeeltelijk met misbruikmaking van de gastvrijheid. Tenslotte wordt de onmiddellijke uitwijzing geëischt der Poolsche arbeiders, die voor het incident in kwestie verantwoordelijk moeten worden geacht. HET SPIONNAGE-PROCES IN ITALIË. Zware straffen. Van Januari tot Juli zijn voor de speciale rechtbank te Rome ter verdediging van den staat 18 processen gevoerd wegens verraad van militaire geheimen. Thans zijn 29 personen veroordeeld, onder Het dorp Vista Hermosa in den staat Oaxana in Mexico is volgens „La Prensa" gistermiddag het tooneel ge weest van een ontzettend bloedbad. Een rooversbende viel het plaatsje binnen en stak ongeveer 60 huizen in brand. Alles wat de onverlaten van hun ga ding achtten roofden zij. In het geheel zijn 43 mannen, vrouwen en kinderen vermoord. De regeeringstroepen, welke ontboden werden, vonden bij aankomst te Vista Hermosa niet veel meer dan een puinhoop. De troepen achtervolgden de roovers, die op hun vlucht twee dooden en een gewonde moesten achter laten. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. De evangelische nationale synode. De Duitsche evangelische nationale syno de heeft de wet goedgekeurd tn zake de lei ding der Duitsche evangelische kerk en der landskerken, inhoudende: de kerkelijke wet geving wordt alleen uitgeoefend door de Duitsche evangelische kerk. De kerkwet der Duitsche evangelisch kerk en der landskerken wordt slechts goedgekeurd door de geeste lijken der Duitsche evangelisch kerk. De kerkwet tot verzèkering van de belijde nis houdt o.m. in: de wet voor het gebied der evangelisch-gereformeerde lankskerk voor de provincie Hannover kan slechts worden uit gevaardigd op voorstel of in overleg met den landskerkenraad. Voorts is de kerkwet goedgekeurd in zake de bevoegdheid der geestelijken der Duit sche evangelische kerk. Op de kerkgebouwen zullen slechts de bei de rijksvlaggen mogen worden geheschen DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS IN ITALIË. Alle voorbereidingen zijn reeds getroffen in verband met de te verwachten blijde ge beurtenis in het Huis Savoye te Rome. De kroonprinses vertoeft thans op de zomerresidentie Villa Rosebery in de buurt van Napels. De bevolking van Napels zal een wieg schenken, waarvoor thans bijdragen worden verzameld: AARTSHERTOG OTTO VON HABSBURG. Te Kopenhagen. Aartshertog Otto van Habsburg, die Woensdagavond te Kopenhagen is aangeko men, wilde oorspronkelijk gisterochtend naar Zweden vertrekken. Intusschen heeft hij besloten zijn verblijf te Kopenhagen voor onbepaalden tijd te ver lengen. GRANAAT IN DE SMELTOVEN. Onverklaarbaar voorval. Zooals reeds gemeld, heeft Dinsdag te Osniwitz in Polen bij het ijzersmelten een eplosie plaats gehad, waarbij verscheidene arbeiders ernstig werden gewond door hei rondspattende vloeibare ijzer. Het is thans gebleken, dat zich onder het ijzer, dat ge smolten moest worden, een granaat van klein kaliber bevond, die tot ontploffing is gekomen. Het is nog niet duidelijk, hoe de granaat in het ijzer is gekomen. NOODWEER BIJ DENVER. Twee dooden, achttien vermist. In het gebied ten Westen van Denver in Amerika, waarheen veel vacantie-uitstapjes worden gemaakt, heeft een hevige wolkbreuk zich ontlast. Twee personen zijn gedood, ter wijl er achttien vermist worden, van wie men vreest, dat zij door het water zijn meege sleurd. STAAT VAN BELEG TE MINNEAPOL1S. Is deze rechtmatig? Drie federale rechters te Minneapolis (Am.) overwegen op het oogenblik de vraag, of gouverneur Olson van Minnesota rechtma tig heeft gehandeld, toen hij den staat van beleg afkondigde in verband met de stakingS' onlusten. Waarschijnlijk zal in den loop van morgen beslist worden, of de troepen te Min neapolis zullen blijven dan wel de stad zul len verlaten. DE HITTE IN AMERIKA. De hulp aan de droogtegebieden. De Amerikaansche regeering zal bij 500.000 boeren een onderzoek instellen, om vast te stellen, hoe groot de levensmiddelenvoorra- den zijn in de droge en de gespaarde gebie den, hoeveel hooi en graan er beschikbaar is, waar er een teveel aan producten is en waar het voedsel schaarsch is. De bedoeling is, dat men voorraden uit de gebieden, waar een overschot aan levensmiddelen is, wil trans porteeren naar de schaarschtegebieden. ONTPLOFFING OP POLITIEBOOT. Drie ambtenaren gewond. Gistermiddag is een ontploffing ontstaan aan boord van een benzinemotorbootje, dat in een der gemeentelijke dokken aan de Dok haven te Rotterdam lag; vermoedelijk is er vuur gespat in een hoeveelheid benzine. De drie politie-ambtenaren, die op het bootje werkzaam waren, werden deerlijk gewond. Kapt. M, Boer liep brandwonden op aan het gelaat, een der armen en beide beenen. Hij is 42 jaar oud. De 34-jarige dekknecht C- van der Graaf kreeg brandwonden aan borst en beide armen. De 30-jarige machi nist P. Lens werd gewond aan hand en gelaat. Hij is er het minst erg aan toe. Alle drie gewonden zijn per brancard van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar de kapi tein en de machinist ter verpleging moesten worden opgenomen. De dekknecht kon, na dat hij verbonden was, naar huis gebracht worden. Hoofdinspecteur J. Riedijk, chef van de rivierpolitie, heeft onmiddellijk na het onge luk een onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing ingesteld. MR. A. TAK OVERLEDEN. Procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden. Gisteravond is zeer onverwacht te zijnen huize in Voorburg overleden de procureur- generaal bij den Hoogen Raad der Neder landen mr. A. Tak. De heer Tak was Woensdag van een reis teruggekomen en gevoelde zich licht onge steld. Aanvankelijk dacht men niet, dat de ongesteldheid van eenige beteekenis was, doch gisteravond nam de toestand een ern stige wending. Om kwart over acht is mr. Tak ontslapen. Omtrent den levensloop van mr. Tak kan worden medegedeeld, dat deze den ouder dom van 70 jaar heeft bereikt. Hij studeerde aan de Leidsche universiteit en promoveerde daar in 1889. In hetzelfde jaar trad hij reeds bij de rechterlijke macht in dienst. Aanvankelijk was hij werkzaam als kantonrechter-plaatsvervanger te Schie dam. Daarna werd hij benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Hulst. Hier u~ werkzaam tot 1893, toen hij zich hon 1 zag tot ambtenaar van het O M tefeSf1 burg, om in 1898 in dezelfde funcUe noemd te worden te Haarlem. In 1900 mr. Tak benoemd tot substituut-officier 'IS justitie, eerst bij de Alkmaareche rechth^te terwijl hij van 1902-1905 deze fuS^J' vulde bij de rechtbank te 's-HertogenboS* In laatstgenoemd jaar zag mr. Tak Jci tot een hoogere functie geroepen. Hij wera benoemd tot advocaat-generaal bij het rechtshof te 's-Hertogenbosch. Tot 1913 vZ hij aldaar werkzaam; toen werd hij benoemd tot advocaat-generaal bij den Hoogen RaJJ der Nederlanden. Kaad In 1927, toen de procureur-generaal mr Noyon zijn ambt neerlegde, werd deze door mr. Tak opgevolgd. In zijn veeljarige loopbaan bij de Neder landsche justitie heeft mr. Tak zich doen kennen als een scherpzinnig jurist van groote bekwaamheid en veelzijdigheid. J), conclusies, welke hij eerst als advocaat, generaal en later als procureur-generaal ja" belangrijke zaken nam, trokken veler aan. dacht. In de juridische wereld genoot hij een groot aanzien. Niet alleen op juridisch ter. rein bewoog de heer Tak zich echter. Zjj„ belangstelling betrof het geheele maatschap pelijke leven. In het bijzonder had hij langstelling voor vragen van algemeen hygiënischen aard. Zijn langjarig voorzit terschap van de Gezondheidscommissie in Den Haag is hier wel het bewijs van. Met mr. Tak is iemand heengegaan van groote en algemeen erkende bekwaamheid, die op velerlei gebied een zeer bijzondere plaats innam. Dat de regeering de verdiensten van den ontslapene heeft gewaardeerd, bleek uit de hooge onderscheidingen, welke hem in den loop der jaren werden verleend. Mr. Tak was commandeur in de orde van den Neder- landschen leeuw en commandeur in de orde van Oranje Nassau. Mr. Tak was ook lid van onderscheiden staatscommissies. Gisteravond heeft een te Roermond inge kwartierd militair, zekere S., afkomstig uit Roermond, een op de markt staande perso nenauto ontvreemd, toebehoorende aan den heer A. uit Rochel. En met deze auto, in ge zelschap van den militair Ph. en zekere L, beiden uit Roermond, een tochtje gemaakt naar de voorstad St. Jacob. Toen de auto op den weg naar Heerlen ter hoogte van de wasscherij van de gebr. Giesbers was geno men, reed de auto met inzittenden in de Roer. Door het inslaan van de ruiten wisten de jongemannen zich uit de auto te werken. L moest met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd, S. werd be wusteloos naar zijn woning overgebracht, terwijl Ph. ernstige hoofdwonden had. Het schijnt dat zij onder invloed van ster kei drank hebben verkeerd. DE DREIGENDE STAKING TE VAALS. Het arbeidsconflict voorloopig^ gelegd. In verband met de dreigende staking aan de Eerste Nederlandsche Naaldenfabriek kunnen we thans melden, dat het conflict opgelost is. Door bemiddeling van den burgemeester was de voorgestelde loonsverlaging met 10 pCt. een week uitgesteld. Ondertusschen hadden de arbeiders zich in verbinding gesteld met den Nederlaiu- schen R.K. Metaalbewerkersbond, welke be sprekingen heeft gevoerd met de directie. Het resultaat is geweest, dat de vertegen woordigers der organisatie de directie er van heeft kunnen overtuigen, dat de loonsverla ging niet verantwoord zou zijn en het be drijf in nog grooter moeilijkheden zou ko men. De loonsverlaging is dan ook voorloo- pig ongedaan gemaakt, terwijl de directie zal trachten beschermende maatregelen voor het bedrijf te verkrijgen. De staking is dus door deze overeenstem ming voorkomen. OPSTANDIGE JEUGD. Een wachtmeester der marechaussee te Amersfoort heeft Woensdagavond een auto; bestuurder gesommeerd te stoppen, doch hij reed door. Met de gemeentepolitie werd de achtervolging begonnen en nog op Hoogenweg was de schuldige ingehaald- Het jongmensch bleek nog geen 18 jaar te zijn. LJ Op de auto werd beslag gelegd en het jongmensch vertrok e voet. Hij nam evenwt het contactsleuteltje mee, zoodat de poWj* de auto niet mee kon nemen, doch bij bewoner moest stationneeren. In den nacn kwam de jeugdige autorijder met vrienom terug en ze namen den wagen mede, zonfl zich aan het wettelijk beslag te storen. 101. Piet Prikkel, die Drein Drentel in geen evlden of wegen zag, begon zich erg ongerust te maken. „Dat is niet in orde", darht hij. „Die geschiedenis van die zeetaart is nrsschien niets an cis dan een grapje, en is die arme Drein al door andere negers ontvoerd". 102. „Ik houd het niet langer meer uit", riep Piet Prl c tej laatste. „Ik moet haring ot kuit hebben. Ik ga Drein zoeken". Meteen sprong hij op en liet de steenen los, <-n landwaarts, alsof honderd -eetaarten hem op de hielen i i

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6