ALCMARIA VICTRIX I STORMVOGELS I. u spaart minstens LA één cent per stuk/ 20c Spoot THANS £ucfitvaact Zondag a.s. 7 uur: OiSGELUK BIJ HET BADEN TE ZAND VOORT. Jongeman uit Amsterdam verdronken. NOODLANDING MILITAIR VLIEGTUIG. DE CANADEESCHE VLIEGERS TE LONDEN. LONDEN—MELBOURNE. Acht passagiers voor F 36. JCuhsI en Wetenschap OM DEN ALPENBEKER. Voornaamste slachtoffers in het Nederlandsche kamp. DE WERELDSPELEN TE LONDEN. ZWEMAVOND A. Z. '34, D, A. W. wint den polo- wedstrijd met 51, De Dolowedstrijd. Zwemfeesten D. A. W. Zaterdag en Zondag a.s. in PESlE's FAMILIEBAD. CLEOPATRA Gisteravond te omstreeks kwart over ne gen waren vier jongelui uit Amsterdam bij het tentenkamp ten Zuiden van Zandvooit aan het baden, toen plotseling een hunner in de diepte verdween Twee kameraden be merkten het ongeval en poogden den dren keling te grijpen, wat hun inderdaad geluk te. Toen zij op de bank waren gekomen, trok de strooming echter zoo geweldig, dat zij den jongeman moesten los laten en weer aan de zee prijsgeven Leden van de Zandvoortsche reddingsbri gade hebben getracht het lijk te bergen, tot dusverre echter zonder resultaat. Het slachtoffer is de 17-jarige R. uit Am sterdam. WIELRIJDSTER GEDOOD. Zenuwachtigheid de oorzaak Op den weg van Leur naar Zevenbergen fietsten gistermiddag twee meisjes op het rijwielpad, toen zij plotseling een vracht auto achter zich zagen. Waarschijnlijk zijn de meisjes toen zenuwachtig geworden. De stuurstangen der fietsen haakten in elkander met het gevolg dat de meisjes kwamen te vallen. Een hunner, een onderwijzeres uit Heerlen, die eenige dagen te Zevenbergen doorbracht, kreeg een klap van de auto. Het meisje werd hierdoor ernstig gewond en is korten tijd later overleden. OUD-BURGEMEESTER VAN ALPHEN b. RIJN. f Uit Alphen a. d. Rijn meldt men ons dat te den Haag, 84 jaar oud, is overleden de heer C W. F. Visser, laatstelijk burgemeester der gemeente Alphen a. d. Rijn. CORRUPTIE BIJ GRAANCENTRALE Knoeierijen met rogge? Dezer dagen is de justitie te Groningen op het spoor gekomen van ernstige corruptie ten nadeele van de Crisis-graan-centrale in Wes terwol de. Reeds zijn gearresteerd de graanhandela ren M te Bellingwolde, J. B. en EB 'e Vlathtwedde en de 30-jarige J. B te Onst- wedde Allen zijn in het huis van bewaring »e Groningen ingesloten. Er zijn nog meer a>- restaties te verwachten Naar „Het Volksblad'* verneemt, hebben de knoeierijen plaats gehad bij het denatu- reeren van rogge. Het onderzoek duurt voort. AANRIJDING TE DEN BOSCH. Gisteravond is zekere de Brasser te Hel- voirt toen hij per fiets den weg wilde over steken, door een auto uit de richting Tilburg aangereden. Hij werd zeer ernstig gewond en is na verbonden te zijn naar zijn huis overgebracht. Het slachtoffer verkeert in levensgevaar. SCHEEPJE BINNENGEBRACHT. Gisteravond is door het rijksbetonningo- vartuig bij de strandvonderij te Enkhuizen gebracht een houten, blauw geverfd zeil- jachtje, voorzien van aanhangmotor. De plecht is zwaar beschadigd en de boeg spriet is gebroken. Het tuig bevindt zich nog aan den mast. Het scheepje is in zinkenden toestand op 10 K.M. uit ae Geldersche kust gevonden. In plaats van een naam draagt het bootje aan beide zijden van de boeg slechts een „vraagteeken". Een onderzoek wordt ingesteld. Personen bevonden zich niet aan boord, terwijl men geen papieren e d heeft kunnen vinden. Uit Harderwijk meldt men nader: Omtrent het gisteravond te Enkhuizen binnengebrachte zeiljachtje, door het rijks- betonningsvaartuig, vernemen wij nog, dat dit zeiljachtje zich omstreeks twaalf uur in zinkenden toestand bevond op het IJsel- meer, op 10 K.M. uit de kust van Huizen (N HDe kapiteins van de booten, die de verbinding onderhouden tusschen Amster dam en Harderwijk, hadden het scheepje ge signaleerd en daarvan rapport uitgebracht bij aankomst in laatstgenoemde plaats. H»t betonningsvaartuig heeft daarna het scheep je weggesleept. Ook hebben de kapiteins een benzinevat gesignaleerd in zee, dat vermoedelijk van het scheepje afkomstig is, daar het voorzien was van een hulpmotor. Het scheepje is blauw en de zeilen waren bruin. Men vermoedt, dat het scheepje is afgedreven, doordat het' vai de touwen is losgeslagen. Intusschen wordt nog een onderzoek ingesteld, al neemt men aan, dat hier geen persoonlijke ongelukk.n hebben plaats gevonden. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 43 cent per K G. SCHIP DOOR MIDDEN GEBROKEN. Scheepvaart gestremd Gisteravond is het schip van den schipper C. Cornet, dat geladen was met grind, de smalle vaargeul van den Camperiandsche ha ven (Zingevaren Het schip liep omhoog, bleef vastzitten en brak door midden. E>e vaargeul is hierdoor voor het verkeer ge- stremd. Gistermiddag te drie uur heeft de kor poraal-fuselier Bosman uit Soesterberg met het militaire vliegtuig 505 nabij Eek en Wiel een noodlanding moeten maken. Het toestel kwam in een sloot terecht en bleef met den neus in den grond steken De piloot bleef bleef ongedeerd en be weerde wegens het slechte zicht de nood landing te hebben moeten maken- Het toestel werd lieht beschadigd. De Canadeesche vliegers James Ayling en Leonhard Reid, die Woensdag te Wasaga Beach (Ontario) met den twee dekker Trail of Caribou waren opge stegen voor een vliegtocht over den At- lantischen Oceaan, zijn gisteravond om 6 uur 5 op het vliegveld Hendon ♦- Londen gedaald. Naar het Hbld. verneemt, hebben reeds acht personen geboekt voor de F 36. die aan de handicap-race Londen—Mel- boürne zal deelnemen. HET NIEUW SCHOUWTOONEEL. Het Nieuw Schouwtooneel onder artistieke leiding van Ko van Dijk en Frits Bouw meester heeft voor het volgende seizoen ter opvoering aangenomen: „Inbreker ge vraagd", een nieuw blijspel van Jan Fabr- cius en Henk Bakker, „Le joli monde", het laatste werk van den kortelings overleden Franschen auteur Alfred Savoir, en „Doublé Door'' een tooneelspel van de Amerikaan- sche schrijfster Elizabeth Mc. Fadden. Automobilisme. De Parijsche sportcorrespondent van het Hbld. schrijft: De tweede étappe Aix-les-BainsIn terlaken blijkt bijzonder moeilijk. Na de zeer geaccidenteerde eerste étappe door de Fransche Alpen is reeds duidelijk gebleken, dat de zware wagens veel ineer te lijden hebben onder de moei lijkheden van het parcours dan de ge ringe cyllnder-mhouden. Hier zijn in hoofdzaak gewichisfactoren in het «pel, die voor de zware wagens rotatie- en frictiebezwaren met zich brengen, waar op deze wel eens niet berekend zijn, vooral wanneer zij bovendien nog hoo- ge etijgsnelheden moeten bereiken. Zoo hebben wij jammer genoeg moeten vaststellen, dat de voornaamste slacht offers in het Nederlandsche kamp ge vallen zijn. Inderdaad, twee van onze beste rijders van internationale ver maardheid hebben den strijd moeten staken. Zooals thans met zekerheid be vestigd wordt, moest Van der Meulen wegens het va6tloopen van den gang wissel van zijn Ford opgeven, hierdoor de eenige officieele Fordploeg eliminee rend voor het groepeklassement. Uit latere berichten meenen wij te mogen concJudeeren, dat de beide an dere wagens van de Fordploeg onder leiding van Van Beek Calcoen en Bakker Schut den tocht hebben voortgezet. Ook Sprengers ongeluk moet worden gerekend tot de meest.onverwachte sla gen van het noodlot. Wie had gedacht, dat deze crack reeds zoo spoedig on schadelijk gemaakt zou worden? Zijn Hotchkiss vloog in brand en was onher roepelijk uitgeschakeld. Het is reeds zeer gelukkig te noemen, dat de inzit tenden geen ietsel hebben bekomen en door de Hotchkise-ploeg van den Franschman Carrière kon worden opge nomen. Hierbij alle andere concurrenten, die hebben moeten opgeven en het aantal strafpunten, dat moest worden toege kend, gevoegd, kan niet anders gezegd worden dan dat de proef veel zwaarder zal zijn dan het vorige jaar. Ook de tweede étappe, Aix-les-Bains Interlaken, lang 421 K M, bleek verre van onschadelijk, want ook vandaag moesten er strafpunten worden gege ven, omdat niet voldaan kon worden aan alle voorwaarden van het bijzonder strenge reglement De talrijke concurrenten zijn Woens dagmorgen tusschen 8 uur en 10 uur 25 uit Aix-les-Bains vertrokken en werden van half vijf 's middags af te Interlaken verwacht De controle van aankomst sloot om kwart voor negen 's avonds en de klasseeringswerkzaamheden in aan merking genomen was het nagenoeg on mogelijk, dat ons de gedetailleerde resultaten bijtijds konden bereiken. Over het algemeen kan worden aange nomen, dat de overblijvende Nederland sche concurrenten, een tiental, het er redelijk afgebracht hebben, ook al kon den niet allen aan het strafpuntenge- vaar ontkomen. A t h 1 e t i e k. DE GROOTE ATHLETIEKDAG IN HET STADION. Amerikaansche wondermenschen. Berger en Osendarp! Binnen de muren van het Olympisch Stadion zullen Zondag as. velen van de meest vooraanstaande athleten der wereld vereen igd zijn en wij zullen zoo om en nabij te weten kunnen komen, welke kansen de Nederlandsche athleten zullen hebben op de a s. Europeesche kampioenschappen te Turijn. Het Htki schrijft over de as. wedstrijden het volgende: De stadiondirectie, welke veel k* toekomt voor de wijze, waarop ze weer een toernooi op sportgebied organiseerd, dat van we- r«. Woeling is en ongetwijfeld een groot aan tal belangstellenden naar -'en Amstelveen- scheweg zal lokken, heeft ons in den loop der vorige weken tal van bijzonderheden doen toekomen omtrent de buitenlandscbe deel neming en bezien we thans het sportief ge heel dan nu inderdaad van een zeer bij zonderen atMetiekdag. welke Zordag komen gaat kan worden gesproken. ZuHen er wereldrecords worden gemaakt in Amsterdam? De Amsterdamsche deelne ming doet zulks intkrdaad verwachten al hebben de bekende athleten uit de Vereenig- de Staten in Zweden reeds vier nieuwe we reldrecords gevestigd. Maar Ben Eastman, Peacock ea. kunnen ongetwijfeld voor een sensatie zorgen, al staan hun tijden thans al zter scherp. De Amerikanen, die Zaterdag per vliegtuig uit Kopenhagen op Schiphol zullen landen komen m Amsterdam tegen buitengewoon sterke tegenstanders. Zoo zal de Australiër Metcalfe b.v. in het hoogspringen tot het uiterste vechten om Jen Amerikaan Johnson te kloppen, die bet „bitter der nederlaag'' op zijn tournée nog niet heeft gesmaakt. Maar Metcalfe is ook een geweldige hink-stap- sprmger en Peters zal dus inderdaad wel het beste beentje moeten voorzetten om zijn grooten tegenstandef.te benaderen of te kloppen. We zouden ons misschien aan groot optimisme schuldig maken indien we onderstelden, dat eenige Nederlanders de kans zouden krijgen tot winnen. Maar het valt te probeeren. En zoo zullen Berger en Ossen- darp er waarschijnlijk ook over denken, wan neer ze komen te staan tegenover Peacock, 'Sw^eney, Yates en Theunissen, den Zuid- Afrikaan. Zeker maakt Peacock de beste kansen op de 100 m., maar Sweeney en Theunissen zul len hem het vuur na aan de schenen leggen. Men kan natuurlijk teoretisch gaan uitplui zen hoe het verschil precies zou kunnen zijn, maar veel hangt af van de wijze, waarop de athleten „de baan verdragen Daarom zou er nog wel eens een verrassing kunnen ko men. Zoo is het ook het geval met de 200 m. Ongetwijfeld interesseeren ons de winnaars en de tijden, maar zeker niet minder belang wekkend is eens te zien hoe Berger en Osen darp het er of brengen tegen de wereldgroo- ten, juist op het oogenblik, dat Turijn voor de deur staat. Osendarp heeft nog niet veel in internationale evenementen geloopen en dat is een nadeel, dat wel eens zou kunnen spreken. Maar een goede les is dit tournooi ongetwijfeld voor hem. Op deze athleten is de hoop ten aanzien van het vestigen van nieuwe wereldrecords gevestigd. Het is in dit verband, dat we het eerst den den aan den strijd op 1500 m. tusschen Bon- thron en Lovelock. Beide loopers hebben een wereldrecord op hun naam, eerstgenoemde met 4 min. 7.6 voor 1 Eng. mijl (1609 m.) Eastman, de wereldrecordhouder loopt de 800 m., op welken afstand de Engelscnman Hamjjson met 1 min. 49 8 sec. het wereldre- lord houdt Eastman evenaarde dit reroid reeds gedurende dit seizoen en bij zijn eer sten wedstrijd te Stockholm liep hij reeds 1 min. 50 sec. Het meest interessant van Nederlandsche zijde het looj>en van den A.A.C.-er Bouman. Zal hij het record van Hoogerwerf, dat 1 min. 56.1 luidt verbeteren, of den wedstrijd benutten om leerstof op te doen voor zijn athletiektoekomst? Bouman is de verrassing van het seizoen; door zijn jeugd neemt hij dit seizoen nog niet veel aan wedstrijden deel. Hij kan veel meer, dan hij wellicht zelf vermoedt. De Amerikaan Hardin heeft de vorige week de heele wereld verbaasd met zijn phe nomenale prestatie op 400 m. horden (50.6 sec.), een verrichting zoo goed, dat deze hem plotseling in het middelpunt der be langstelling doet staan. De 400 m. waar hij op uitkomt liep hij dit seizoen reeds in 47 sec. en men zal begrijpen, dat, hoe goed een dergelijke verrichting ook is, de Ameri kaan gezien zijn hordentijd, tot een nog veel betere prestatie :n staat is. Klasema moet den Belg Prinsen slaan om zich van de derde plaats verzekerd te zien achter Ramplug. En dan is er nog het hordennummer. Nauwelijks hebben .ve er kennis van geno men, dat Beard tot 14.2 sec. in stiat bleek of hij staat voor ons, de kersversche wereld recordhouder in zijn allerbeste conditie. Kusocinsky komt! Dat is een verrassing voor het nummer 4 Eng. mijl en zijn groot ste concurrent is de Belg Maréchal, die reeds tot 15 min. 0.6 sec. in staat bleek. De Pool is zooals bekend Olympisch kampioen op 10 k.m. en liep nog rit seizoen op 5000 m den formidabelen tijd van 14 min. 46 sec Op zijn naam staat het huidige wereld record voor 3000 m. met een tijd van 8 min 18.8 sec. en de 4 Fng mijl. In de field-events vraagt de geduchte Torrance bij kogelstcoten de grootste be langstelling. 17.40 m.. zijn befaamde pres tatie van deze weik, ligt nog versch in ons geheugen. Wat deze afstand be.eekent, be hoeft nauwelijks betoogt. Verbetert Torran ce nogmaals het wereldrecord. of gaat Ly- man zijn landgenoot nu voorbij? Op de 4 maal 100 m wari t onze nationale estafetteploeg een ongekend zwaren strijd tegen de Amerikaans he combinatie en de internationale ploeg Sweer.ev, Finlay, Yates en Theunissen. Het is een grede training vooi Turijn en een kans om j;lfs het natio- nalt record van 11 7 set te breken. Tot heden was men er nog niet in ge slaagd om ook voor onze damesathleten bij de Stadionwedstrijden op Zondag as. bui- tenlandsche tegenstanders te vinden. Naar de organisatie-commissie ons mede deelt, is deze moeilijkheid thans op geluz„ je wijze opgelost, doordat de Amerikaansche sprintsters, die zich op het oogenblik in Londen bevinden voor de dames-wereldkam pioenschappen een uitnoodiging voor Zon aag hebben aangenomen. Het zijnde dames Whorley, William, Webb en Radmai, die ip de 100 meter zullen makomen en tevens de 4 X 100 meter estafette zullen loopen. Wat de mannelijke athleten betreft: Love- loch is gisterenmiddag per vliegmachine uit Londen aangekomen; de Amerikanen ver trekken Zaterdag per vliegmachine uit Ko penhagen; de Engelschen gaan Zaterdag per boot uit Engeland, met welke gelegen- neid is nog niet bekend. De Deen Larsen arirveert Zaterdag 19.52 uur. De komst v3n zjju landgenoot Nielsen is wegens ongesU'.d- heid op het oogenblik nog dubieus De Bel gen komen met den trein van 1844, terwijl Kusoeinsky zich voorstelt Vrijdagochtend hier via Berlijn aan te komen Gisteren zijn te Londen de wereld- spelen voor vrouwen begonnen en de Nederlandsche deelneemsters namen daaraan met succes deel. Zoo wonnen mej. Schuurman en mej. Aalten haar series 60 M. hardloopen en wist zich mej. Schuurman door haar halven eindstrijd te winnen, in de finale te plaatsen. Helaas scheurde ze een spier, zoodat ze totaal uit den strijd is. Mej. Pels kwam met een worp vin 34.91 in de finale speerwerpen. Tenslotte plaatste de estafetteploeg, zonder mej. Schuurman, zich in de finale. ■b A. 4 5- D.G.G., heerlijke forse he sigaretten - veel grooter dan hier afgebeeld - werden tot voor kort geïmporteerd voor 40 en 50 centl Zwemmen. De Alkmaarsche zwemvereeniging „A Z. 1934" heeft gisteravond een zwemavond ge houden in het Victoriebad, bestaande uit springdemonstraties en een waterpolowed- strijd Aan de duiksprongen verleenden eeni ge bekende springers en springsters hur. medewerking, terwijl voor den polowedstrijd was uitgenoodigd de Alkmaarsche zwemver eeniging D.A.W. Zooals te voorzien was, bestond er voor deze eerste plaatselijke ontmoeting een groote belangstelling, terwijl de feeërieke verlichting er het hare toe heeft bijgedragen, dat deze avond in elk opzicht geslaagd ge noemd mag worden. Want inderdaad gaf deze verlichting een aardig effect aan het geheel en de vrijwel geheel bezette tribune heeft dan ook onder dit kunstlicht genoten van de prachtige zwemsport. Het was ongeveer half tien toen de heer Kroese met een enkel woord de aanwezigen welkom heette, waarna direct de verschil lende springdemonstraties begonnen. Luide toegejuicht door het enthousiaste publiek gaven de dames Schreiber en Winkel en de heeren Emmering, Klein en de Goede eenige sprongen ten beste, die over het alge meen goed gelukten. Gevangen in een bundel hei-schijnend kunstlicht bewogen de sportieve springsters en springers in hun witte tricots over de springplank, suisden daarna met een sierlij ken zwaai door het luchtruim om als een vallende ster aan een donkere lucht in de „kim" te verschieten. Vooral wat mej. Schrei ber uit Groningen en de heer Emmering uit Amsterdam boden was af. De komische nummers werden vlot ten uitvoer gebracht tot groote hilariteit van de toeschouwers Onder leiding van den heer D. Imhulsen stelden zich vervolgens de beide zeventallen op, die als volgt waren samengesteld: D.A.W. verliest de toss en A.Z. '34 wenscht met witte mutsen te spelen. A.Z.*34 Klein Kip Caarls Jr. Hansen D.A.W. Soecker Kramer de Goede o Pesie Koorn v. d. Linden Kroese Jacquemót Caarls Sr. v. Ooyen A.Z. '34 is het eerst bij den bal, combi neert goed samen, totdat door verLeeid plaatsen D.A.W. het spel overneemt en Pesie met een ver schot keeper Soecker even toetst. Het spel gaat dan vrijwel gelijk op en een zekere nerveusiteit is niet te miskenn.n Rusteloos zwemmen de beide voorhoedes heen en weer en hierdoor wordt een versneld tempo ingezet. De A.Z. "34 mist echter routi ne, maar weet door haar snelheid een doel punt te voorkomen. Maar dan wordt uit de D.A.W.-achterhoede goed op Caarls Jr. ge- filaatst, die geen fout maakt en zijn club de eiding geeft (10). De A.Z. '34 komt, hierdoor geprikkeld, fel opzetten en ook D.A W. gaat forschcr spelen. Pesie, de gevaarlijke midvoor, wordt ex*ra bewaakt en nierdoor komt telkens Caarls Si vrij te liggen. Voorloopig weten Kroese en Kramer hun beide tegenstanders in bedwang te houden, totdat Caarls Sr. vrijliggend uit een voorzet van Pesie den voorsprong vergroot (20). Na het uitzwemmen heeft Kip den bal, breekt door de achterhoede heen, plaatst te rug op Kroese, die is komen opzwemmen uit de achterhoede, de D.A.W.-achterhoede wordt uit elkaar gerukt en met een onhoudbaar schot verkleint Kroese den achterstand (2—1). Beide avonden Bal-Champêtre (f 0-50). Staanplaatsen Zaterdag f 0.40, Zondag f 0.60. Abonné's 20 reductie. Na de rust wordt Kramer vervangen dooi Wolter. Het forsche spel blijft aan beide kanten gehandhaafd, hetgeen voor de aan wezigen den wedstrijd spannender maakt. Toch is te zien, dat D.A.W. over meer aus dauer beschikt en ondanks hardnekkig ver dedigen van A.Z. *34 weten Caarls Sr. en Pesie nog resp. tweemaal en éénmaal te sco ren (5—1). D.A.W. heeft dan verdiend gewonnen, maar aan A.Z. *34 komt de eer, dat het tot het laatste toe kamp gegeven heeft. O.i. had scheidsrechter Imhulsen strenger moeten optreden, al waren zijn beslissingen volkomen onpartijdig. Hierna volgden nog eenige duiksprongen, AMEN RA een dikke, ronde sigaret een forsche, ovale sigaret D.G.G waarna om ruim 10 uur deze zwemavond ten einde was, die ongetwijfeld als propa: ganda voor de zwem- en polosport aan zijn doel beantwoord heeft. HET DERDE LUSTRUM VAN D.A.W. Wat er morgen en doen is. Zondag te Ter gelegenheid van het derde lustrum van de Alkmaarsche zwemvereeniging ,,D(e) A(lkmaarsche) W(ateratten)" zul len op Zaterdag en Zondag 11 en 12 Augustus in Pesie's familiebad „Do Bergermeer" zwemwedstrijden worden genouden. Allereerst willen ook wij deze aloude zwemclub van Alkmaar met haar derde lustrum van harte gelukwen6chen en de hoop uitspreken, dat na deze glorie rijke 15 jaar, waarin de ups en downs elkaar afwisselden, nog een lange reews van jaren zal volgen, waarin D A. W. groote triomphen zal vieren. Wanneer het steeds zoo goed zal gaan als dit jaar, twijfelen wij daar niet aan, al heeft de verhuizing naar „De Berger- meer" daaraan een groot aandeel. Alle toebereidselen zijn getroffen, de tribunes staan opgesteld, de muziek- en lichtinstallaties zijn aangebracht en in dien het weer D. A W. een weinig r wille wil zijn, moeten deze zwemfeesten een eclatant succes worden. Uit het programma nemen we het vol gende over: De wedstrijden van Zaterdag zullen om half drie beginnen en zijn bedoeld als onderlinge wedstrijden voor leden van D A. W. en abonné's van Pesie's fa miliebad De gebruikelijke banen zullen worden verzwommen, terwijl als attrac tie een hinderniswedstrijd en een vete ranen wedstrijd zullen plaats hebben. Opgevoerd zal worden een openlucht spel onder regie van den bekenden too- neelspeler Ko van Dijk, van welks spel Lou Ezermann het scenario heeft ge schreven. Het openluchtspel is bedoe'd als „een satire op een arrogant minnaar" en zal een vrooiijk slot bevatten. Over den inhoud hiervan zullen we hier niet uitwijden, om de gewenschle spanning niet te ontnemen. De heer Bottemanne zal met behulp van micro foon en luidsprekers het gesprokene over het water duidelijk naar de tribu nes overbrengen Tot slot van den middag zal er een polomatch plaats hebben tusschen een combinatie van D. A. W. en een combi natie van de Groningsche zwemver eeniging Zuiderbad. Een grootsch bai- champêtre zal een waardig slot vormen van dezen eersten feestdag. De wedstrijden van Zondagmiddag zullen uitgaan van den kring Noord holland boven t IJ en hieraan zullen deelnemen: Nereus, Neptunus, De Kroosduikers de Wiel, de Ham, D A W. en P. Z en P. C terwijl als gast de Groningsche zwemvereeniging „Zuider bad" heeft ingeschreven. Verzwommen worden banen voor 50 en 100 M vrije en schoolslag voor dames en voor heeren, evenals een baan 50 M. rug slag en een 3 X 50 M. wisselslag baan. In- gvlascht is een baan van 50 M vrije slag voor adspiianten. Na deze wedstrijden zal wederom de aan dacht gevraagd worden voor het openlucht spel. waarvan de filmonderneming Prof. ti eenige momenten op den rolprent zal vast leggen. Tot slot volgt een waterpolo-tounooi, waarvan eveneens voor de wedstrijden, fraaie meriaii.es en prijzen beschikbaar ge steld zijn. Ongetwijfeld zal dit toumooi interessant worden en naar wij verwachten, een uiterst sportief karakter dragen. Als klap van den vuurpijl zal bij de feeërieke verlichting s avonds een groot bal- champêtre worden gehouden op een daartoe gereed gemaakt gedeelte van het terrein van De Bergermeet. Even nog willen we de aandacht vestigen op de keurig verzorgde etalage van den heer A. van Dijk in de Langeslraat, die in zijn sportwinkel een gedeelte heeft afgestaan.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7