Bedekte* ft&M&iakeit MacktfecicfUm Amstecdamsche Jieucs (Ongecorrigeerd.) „MEIN FÜHRER". De nieuwe aanspreeknaam van Hitler. TWEE BENZINE-TREINEN VLIEGEN TEGEN ELKAAR OP. Waarschijnlijk het geheele personeel verbrand. DE TYPOGRAFENSTAKING TE DUBLIN. AANVARING IN NOORDZEE-KANAAL. VREES VOOR ALBINO-KINDEREN VARIA UIT DE VOGELWERELD. van Vrijdag 10 Aug. 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. waarin men de talrijke bekers en prijzen, die D. A. W. zooal in den loop van 15 jaar be haalde, benevens de medailles enz., die voor de as. zwemfeesten beschikbaar zijn ge steld, geëtaleerd ziet. Moge het weer in deze zijn medewerking verleenen, dan twijfelen we niet of de feesten zullen een ongekend succes worden. LIJK AANGESPOELD. Donderdagmorgen j.1. is te St. Maartens brug aan het strand te Petten, aangespoeld het lijk van den 17-jarigen Gerritsen, bak kersknecht alhier, die sinds Zondagmorgen j.1. werd vermist. DE TOESTAND IN DE DUITSCHE KERK. Actie tegen Hitler? In de gisteren te Berlijn gehouden bijeen komst van de de Nationale Synode der Duitsch-Evangelische Kerk heerschte een ge- spannen atmospheer. De Synode, die bijeen komt in het vroegere Herrenhaus, bestaat uit 44 Duitsche Christenen en 15 leden van de Oppositie. Een der gedelegeerden las namens de Wurtembergsohe en Beiersche kerken een verklaring voor. waarin geprotesteerd werd tegen de samenstelling van de tegenwoordi ge Synode en tegen de afwezigheid van voor aanstaande leden als bijvoorbeeld dr Fezer, die in de eerste Nationale Synode zelf Dr. Muller als Rijksbisschop had voorgesteld. Het was funest voor het prestige der Synode, wanneer haar samenstelling bij het begin van elke zitting gewijzigd werd. Bovendien bevatte de agenda zeer belangrijke punten, waarvan de gedelegeerden pas 24 uur voor het begin van de besprekingen od de hoogte waren gesteld, zoodat zij zich voor voldon gen feiten geplaatst zager.. Tenslotte werd geprotesteerd tegen het tijdstip van bijeen komst dezer Synode, vallende binnen de rouwperiode voor het overlijden van rijks president Von Hindenuu-rg. De oppositie verzette zich vooral met kracht tegen de nieuwe eed die de geeste lijken voortaan zullen moeten afleggen en die begint met de woorden: „Ik zweer voor God als prediker van het Heilige Woord in mijn tegenwoordige en in elke andere geestelijke bediening getrouw en gehoorzaam te zijn aan den leider van de Duitsche natie en staat, Adolf Hitler, zooals een dienaar der Evangelische kerk betaamt, en mij te zullen wijden aan de Duitsche na tie met alle kracht en opoffering die een Duitsch evangelist betaamt" D. Oppositie maakte er bezwaar tegen, dat in deze eed wereldlijke en kerkelijke ver plichtingen met elkaar verward werden, ter wijl achter de naam Adolf Hitler in werke lijkheid die van den Rijksbisschop Herman Mueller staat, wrens dictatoriaal regime door ongeveer 7000 predikanten wordt ver worpen. Deze predikanten zullen ongetwij feld weigeren deze eed af 'e leggen, niet op dat zij geen trouw aan den staat wenschen te zweren doch omdat zij weigeren zich te onderwerpen aan de maatregelen van den Rijksbisschop. Verschillende kerkwetten werden vervol gens goedgekeurd, alleen met de stemming der 44 Duitsche Christenen, die gedurende de geheele zitting niet aan de discussie schijnen te hebben deelgenomen. De kerk- wetgeving zal voortaan uitsluitend worden uitgevaardigd door de Duitsch-Evangelische kerk voor het geheele rijk. De Hannoveriaan- sche kerk zal in de Rijkskerk worden opge nomen. De nieuwe eed werd definitief als wet uitgevaardigd. De bevoegdheden om wetten uit te vaardigen van den Rijksbis schop en zijn kerkministerie werd vastge legd, terwijl tenslotte werd bepaald, dat bij gelegenheden, waarbij gevlagd wordt, de kerken de twee Rijksvlaggen en in bepaalde gevallen de landsvlag moeten uitsteken, doch dat de eigen kerkvlag wordt afgeschaft. In een legerorder deelt gene raal Von Blomberg mede, dat de leider en rijkskanselier beeft bevolen, dat hij door soldaten van de weermacht moet worden aangesproken met den titel: „Mein Führer". Bij het station Kroanska op het traject BoekarestClaova zijn twee benzine- tanktreinen met elkaar in botsing ge komen. Alle wagons en de locomotieven ontspoorden en aangezien er benzine wegvloeide, stond de plaats van het on geval weldra in lichter laaie. Uit de vlammenzee hoorde men kort na elkaar de ontploffingen der verschil lende benzinetanks. De vlammen waren op een afstand van 40 K M. te zien Tengevolge van de groote hitte kon niemand de beide brandende treinen naderen, zoodat het aantal slachtoffers tot heden onbekend is. Men vreest, dat het geheele trein-personeel in de vlam men is omgekomen. was geschied, omdat het kind een albino was, en dat een albino-kind beschouwd werd als een aap, zoodat het de plicht der groot ouders was het te verbergen tot het op ouderen leeftijd was gekomen. De grootmoe der ontkende het kind, waarvan zij beweer de veel te hebben gehouden, in de rivier te hebben geworpen. Beide vrouwen werden ter dood veroordeeld doch hun straf zal ver moedelijk verzacht worden. Gisteren is de typografenstaking te Dublin in Ierland beëindigd. Beide partijen zijn overeengekomen, het conflict voor te leggen aan een nieuwen industrieelen raad, dien de regeering zal instellen en waarin regeering, werknemers en werkgevers zijn vertegen woordigd. Het conflict in de dagbladdruk kerijen is echter nog niet bijgelegd. Veertien dagen geleden is de staking ook bij de dag bladen uitgebroken, toen de zettere weiger den een verklaring der dagbladdirecteuren te zetten, waarin naar de meening der ar beiders een onjuiste uiteenzetting van hel conflict werd gegeven. De dagbladdirecteu ren willen thans de garantie hebben, dat de zetters al het materiaal zullen verwerken, dat hun door de redactie gegeven wordt Noch de arbeiders, noch de ondernemers willen de zaak aan arbitrage onderwerpen, zoolang deze kwestie niet is opgehelderd. Gisteravond is het van Archangel met een lading hout naar Zaandam op weg zijnde s.s. „Wieringen" van den Rotter- damschen Lloyd ter hoogte van de Velser pont door een onopgehelderde oorzaak in aanvaring geweest met het uitgaande stoomschip Anna Sophie, dat op weg was van Amsterdam naar Ar changel. Beide schepen werden bescha digd. Het heeft de reis niet kunnen ver volgen, doch in IJmuiden gemeerd, waar door experts een onderzoek is in gesteld. De schade is aanzienlijk. PROVINCIALE ZWITSERSCHE BLADEN VERBODEN. De Duitsche Rijksregeering heeft tot na de volksstemming van 19 Augustus a.s. we derom een aantal provinciale Zwitsersche bladen verboden, onder andere de vrijzin nige „Thurgauer Zeitung" en de conserva tieve Oost-Zwitsersche „St. Gallem und Buendner Zeitung". Voor de rechtbank te Durban in Afrika stonden twee negervrouwen, een moeder en dochter, terecht wegens moord op het kind van de jongste vrouw, dat in de Usutu-rivier aan de Portugeesche grens van Natal voor de krokodillen was geworpen. Het hoofd van den stam, waartoe de beide vrouwen behoorden, verklaarde dat zulks Uoop kleine tuinen. Het stekken van Pelar- goniums of Geraniums. Half Juli tot half Augustus is wel de beote tijd om bovengenoemde planten te stekken Als stvk gebruiken we liefst korte, gedrongen scheuten welke we ter lengte van 7 tot 10 c.M. met een scherp mes onder een bladknoop afsnijden. Het onderste blad wordt met <4e steef, geheel weggesneden. Staan de bladeren dicht opeen, dan doen we dit ook met een of meer der volgende bladeren. Hooger ge plaatste volgroeid, bladeren snijden we half door; de jonge blaadjes worden gespaard. Verder verwijderen we alle steunbiaadjes, welke ter weerszijde van de bladknoppen als vliezige schubben aanwezig zijn Nu laten we de stekken cd een beschaduwde plaats, liefst op een afgesloten ruimte, eenige uren liggen, opdat de snijwonden kunnen opdrogen. Daarna gaan we stekken in de aarde plaatsen. Als grondmengsel gebruiken we fijn gezeef de bladaarde vermengd mei circa 1/10 deel scherp zand. We kunnen de stekken plaatsen 1 in een stekpotje, ofwel 5 tot 7 stuks in een geraniumpot. In beide gevallen leggen we een potscherf met den bollen kant naar boven op het gaatje in den bodem, om een goede af watering te verzekeren. De aarde wordt goed aangedrukt, waarna we de stekken er s'echts even, dus zeer ondiep, maar toch stevig in plaatsen. Voor het gemak gebruiken we een klein stokje ter dikte van de stekken, waar mede we een ondiep gaatje maken waarin de stek geplaatst wordt. We plaatsen de potten nu bij voorkeur in een bak a? of niet met glas bedekt. Bij veel regenval moeten de stekken onder glas staan, omdat de aarde niet te nat wordt, waardoor de stekken licht gaan rot ten. Bij zonnig weer zal vooral den eersten tijd rnof ten worden geschermd om slap han gen en verdrogen te voorkomen. Het is dan ok noodig om een paar maal daags te sproeien. Evenwel zorgen we dat de stekken 's avonds weer zijn opgedroogd. Tot goed begrip wijs ik er even op dat dit schermen en sproeien ook noodig is. wanneer de stekken niet onder g'as staan. Zijn ze eenmaal ge worteld, dan houden we ze betrekkelijk droog, zoodat ze niet te veel gaan groeien. Een kort gedrongen stekplantje komt het ge makkelijkst den winter door. Daarom is het ook niet wenschelijk om al vroeger, bv. in Juni of begin Juli te gaan stekken Het over winteren geschiedt hef beste in een bloemen kas, maar gelukt het ook zeer goed voor een venster in een vorstvrij vertrek. Hoofdzaak is dat ze gedurende den winter zoo licht mo gelijk, vorstvrij, maar ook niet te warm staan. A. G. noodige vocht uit het hem voorgelegde voed sel, bestaande uit hazen-, sneeuwhoenders-, konijnen-, hermelijn- en eekhoornboutjes. Maar, vraagt G. zich af, drinkt de oude arend? Er zijn waarnemers, die gelooven, dat hij het nimmer doet. Drinken de Zee-vo gels zout water? Of drinken ze nooit. G. heeft hier niet het oog op die meeuwen, wel ke hun leven deels op het land doorbrengen, maar op de groote scharen z.eekoeten, Alken, Aalscholvers, Stormvogels en Jan van Gen ten. Drinken die zeewater, of krijgen ze "iet hun vischvoedsel genoeg vocht binnen. Zei is indien ze geen zoutwater drinken, moet er een of ander met hun voedsel, dat met zout geïmpregneerd is, gebeuren. De Ijs- en an dere Zeeduikers en verschillende Zeekoeten houden geregeld hun snavel na een duiking in het water, en óók als ze zwemmer., tn dit doen ze zoowel als ze een visch gevan gen en verslonden hebben, als tp het geval, dat dit mislukt is, zoodat het hun niet te doen kan zijn om den snavel te reinigen. Men krijgt den indruk, dat de vogel drinkt, maar G. is eerder geneigd het voor een gewoonte te houden, wellicht primitief aangenomen bij het schoonmaken van den snavel, eigenaar dig is het dat, wanneer men de nestplaats van een paar Zwarte Zeekoeten nadert, de vogels snel heen en weer gaan zwemmen, schel roepende en telkens hun snavel in het water doopende. De Papegaai-duiker ectlter vormt een uitzondering; deze vogel steekt zijn snavel niet in het water, ofschoon ook hij een ijverig visscher is. Misschien doet lij het niet, omdat zijn groote en PlomP£ snavel een te groote weerstand aan het wa ter, waar hij doorheen zwemt, zou bieden. Bovenbedoelde, zonderlinge gewoonte om, al zwemmende, den snavel in het water te houden, heeft naar G.s meening niets met drinken uitstaande. Zeemeeuwen, ofschoon een groot deel van ïun leven op zee doorbrengende, veria en deze, als zij willen baden en drinken. Wilde ganzen in hun winterkwartier schij nen een tijdlang buiten water te kunnen, want op enkele door de zee omsloten eilan den, waarop zij zich dan ophouden, ont breekt zoetwater geheel en al. De Bonte Kraai is een beruchte eierdief. In het bijzonder als zij jongen heeft, gaat ze wijd en zijd op eierroof uit. Mogelijk doet ze dit om den jongen zooveel mogelijk het noo dige vocht te verschaffen. Maar het Frater- tje, dat zijn jongen met zaden voedt, het Sijsje, het Kneutje en andere zangvoge s, hoe kunnen hun jongen, zoolang ze in het nest verblijven, zonder water het leven hou den? De zangvogels, die hun jongen met harde en droge zaden voeden, doen dit door weder-uitwerping van het voedsel; ze slikken de zaden namelijk in en geven ze daarna, dus bevochtigd en geïmpregneerd met hun spijsvertering-bevorderend speeksel aan de jongen. Die vogels, welke hun jongen met in secten en ander sappig, levend voedsel grootbrengen, geven hun dit direct, zonder regurgitatie. G. citeert uit een geschrift van dr. Glover Allen (dat hij niet noemt, maar vermoedelijk zal het wel diens „Birds and their Attribu- tes" zijn) het navolgende: „Van de meeste zeevogels is het bekend, dat ze liever zout- dan zoetwater drinken; gevangen meeuwen kunnen inderdaad dooi gebrek aan dit laatste sterven" 2). Zonder twijfel kunnen eenige vogels lan gen tijd buiten drinken, zooals b.v. de Neus hoornvogels, waarvan het wijfje, in haar nestholte ingemetseld, onafgebroken zit te broeden en door het mannetje gevoed wordt. Nauwkeurige waarnemingen, zoo besluit G., door geoefende bespieders betreffende drinkgewoonten bij de vogels, zijn tot nu toe maar zelden gedaan en daarom nog zéér ge- wenscht. A. A. VAN PELT LECHNER Arnhem, Augustus 1934. Het drinken bij de vogels Menig vogelvriend zal zich wel eens afge vraagd hebben zoo zegt Seton Gordon in een uitvoerig artikel over bovenstaand on derwerp („Nature", no. 3360, 24 Mrt. '34) hoe krijgen de jongen in het nest het noo dige vocht binnen en wat drinken de Zee vogels? G. is de meening toegedaan, dat de jonge vogels, zoolang ze in het nest verblijven, niet gedrenkt worden 1). Zij krijgen z.i. het voor hen noodige vocht mèt het voedsel binnen, en is het wel zoo goed als zeker, dat de ouder-vogels hen zorgvol tegen de directe zonnestralen be schermen, zoolang zij niet bevederd zijn, omdat zij niet kunnen drinken. Het is mis schien niet algemeen bekend, dat direct zon licht voor jonge vogels zéér gevaarlijk is. jon£ van den Steenarend komt vroeg in Mei uit den dop en vliegt vóór midden Juli met uit. Gedurende dien tusschentijd drinkt het jong nooit, maar verkrijgt het 1) Dat de ooievaar zijn jongen drenkte is o.a. in ons land met zekerheid indertijd door de heeren Ad Burdet (Overveen) en A B. Wigman (Wageningen) bij laatstgenoem de plaats waargenomen. (Zie: „Ardea", III, pp. 136-7, met afb. en id. IV, pp. 19-21). v. P. L. 2) Is de ervaring, met in Diergaarden in gevangenschap gehouden zeevogels opge- dan, hiermede in overeenstemming? v. P. L DE GRAANPRIJZEN. ALKMAAR, 10 Aug. 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 392 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 10 H.L. voertarwe 6.50; 1 H.L. gerst: nieuw (winter) 6 en chev. 6 50; 90 H.L. haver 6.50—6.75; 18 H.L boo- nen, w.o.: bruine 12—13, citroen 12, duivenboonen 89.75; kanariezaad 7.75, rood mosterdzaad 24; 125 H.L. karwijzaad; 21 H.L. blauwmdanzaad 17 50, nieuwe 18.50—19 en 127 H.L. erwten w.o.: kleine groene 9.60—9.85, grauwe 29f 38 en vale erwten 19 f 24. Alles per 100 K G. Handel stug. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 10 Aug. 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 71 sta pels, wegende 125000 K-G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: Fa- briekskaas: 39 stapels Kleine 23 en Boe renkaas: 4 stapels Kleine 19 en 28 stapels Commissie 25.50. Alles met rijksmerk. Handel matig. EROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 22000 K.G. Aardappelen: Duc of York 2.102.70, Eigenheimers 5 20— 5.40, Blauwe Eigenheimers 5—5.30; GEMEENTE-GRAS GEMAAID. Demonstratie tegen vcrwaarloozing van Amsterdamsche plantsoenen. Eenige bewoners van de Stadionkade in Amsterdam-Zuid, die met leede oogen de verwildering aanschouwden van het plant soen vóór hun deur, hebben op 6 Juni zeil de hand aan een ploeg geslagen. Zij zijn met messen en scharen en rolmachines aan het werk gegaan in het plantsoen bij den Parnassusweg. Nadat zij een half uur ijverig doch onzaakkundig hadden gewerkt, kwamen twee rechercheurs en een rijwielagent, en maakten teden drie „maaiers" procesverbaal op wegensvernieling. De demonstratie tegen de verwaarloozing van de grasperken in Zuid was afgeloopen Het naspel werd gisteren voor den kan tonrechter dr. C. A. J. Hartzfeld opge voerd. Drie personen hadden zich te verant woorden, omdat zij zich hadden bevonden op een niet tot speelplaats bestemd gras veld, gelegen aan den openbaren weg, dc Stadionkade hoek Par.iassusweg. Zij stonden dus niet wegens vernieling terecht. Twee „verdachten", vader en zoon, waren verschenen, de derde was op reis. Het bleek, dat de twee verschenen verdachten pas tegen 16 Augustus waren gedagvaard. Thans werd de zaak tegen den niet-verschenen verdachte bij verstek behandeld; als gemachtigde trad op mr. C. Zadoks. De ambtenaar van het O. M., mr. v. Meulen, vond het een vrij onaangenaam ge val. De gemeente had het gras maar laten groeien. De bewoners zijn toen zelf gaan maaien, als protest tegen de verwaarloozing. De politie moest wel optreden, daar er een overtreding werd begaan. Gezien den ach- t€r&ron^ van *€1*> w''^e de ambtenaar Mr. Zadoks voerde aan, dat z. i. de dag vaarding géén strafbaar feit inhoudt en dus van het O. M. géén straf eischen. verdachte ontslagen dient te worden van rechtsvervolging. Voorts wees pl. erojp. dat de gemeente haar publiekrechtelijken plicht verwaarloosde en dat daarom de bewoners hadden ingegrepen. De kantonrechter verwierp het juridisch verweer; het feit als zoodanig is strafBaar, doch de kantonrechter wilde in dit geval geen straf opleggen. POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te 's-Hertogenbosch behan delde gisteren de strafzaak tegen den vijftig jarigen timmerman B. A. B. uit Eindhoven, die verdacht werd van poging tot doodslag op H. v. d. Wiel op 29 April j.1. te Eindho ven. De verdachte was dronken, zocht ruzie en bedreigde zijn vroegeren vriend, om daar na bij hem terug te keeren met een mes, waarmee hij v. d. Wiel aan het hoofd ver wondde. Deze wist den aanval af te slaan met een haak en een schop. Verdachte beriep zich echter op zelfver dediging. Na het getuigenverhoor deelde de officier van justitie, mr. Dubois, mede, dat verdachte voor eenzelfde handelwijze in 1924 tot vijf aren gevangenisstraf was veroordeeld Toen stak hij iemand dood. Spr. achtte zelfs poging tot moord bewezen, maar eischte we gens poging tot doodslag vijf jaren gevan genisstraf. Uitspraak op 23 Aug. 26000 K.G. Roodc kool K.G. Gele kool ji 70. 8000 Uien: zilver 1 zilver drieling^/ g le drielingen 2.40—3 10f „J 3 4—4.50, zilvernep 4 8(>1. f"«P uien 2.60-/ 3.40: 925 K G Peen V 11.30, 215 K.G. Snijboonen f a aA* 7.40, alles per 100 K.G. en 31Q0 Bloemkool le s. 7.10—1500 pn 1.80-/ 5.20 per 100 stuks NOORDSCHARWOUDE, 9 Aup ,0, 38000 K.G. Aardappelen: Schofschf m 2.60-/ 5, R. Duken Eigenheimers 4.30—4 80, BI pf heimers 4.70—5; 13400 K G. if*0" uien 2.703.40, drielingen 2 bo^r^i en gele nep 3.70—4.20; 14000 v r3 Zilveruien: zilveruien 0 80—l 30 5.10; 120 K.G. Tuinboonen 1.70- K.G. Roode kool 1—/ 1.10; 7500' kr Witte kool 1.10—1.40; 1000 K.G. tw£ kool 1.60—1.70, alles per 100 K G PURMEREND, 9 Aug. 1934. „Afsjj. vereeniging Beemster, Purmerend en qZ streken". Aardappelen: BI. EigenhjkT 1.10—1.36, Borgers 1.29 per kiT? K.G.; Slaboonen: dubb. 1.15 dubb. z. dr. 1.34—1.67, enkele jd en enkele z. dr. 1.55 per kist, 15 k.q Snijboonen: Stok 1.05—2.50 en Stam (breede) 0.55—1.60 per kist, 15 K.G- Roode Aalbessen 5—13 per 100 K.G Perziken 4.60—6.20 per 100 st.; Rooji kool en Savoye kool 5 per 100 stuks; U'or! telen 2.60—4.90 per 100 bos; Uw, 50—70 cent per 25 K.G. Meloenen: Suiker 12—26 en N*t 10-/ 20 per 100 st Appels: Kardinaal Julet 12, Roode tulp. apjrel 4—11 en Yel-ow Transparant 5-ƒ 17, alles per 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 10—15, Kruideniers peer 7—/ 17, Precose de Trevoux 5— ƒ11, Suikerpeer 2—4.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 9 Aug. '34. Schot- sche muizen 4.50; Graafjes 4.70- 4.90; Eigenheimers 4 50—5.30; Duc 2.40; Gele Nep 3.80-/ 4.20; Uien 2.603.20, drielingen 2.70—3; Zil- vernep 44.90, drielingen 33.20, uien f 0.60; Roode kool 1—1.60; Gele kool ƒ11.30; Slaboonen 8.901180 en Snijboonen 3. Aanvoer: 36300 K.G. Aardappelen; 6725 K.G. Gele Nep; 5725 K.G. Uien; 2700 KG. Zilveruien; 7600 K.G. Roode kool; 2900 K.G. Gele kool; 4190 K.G. Slaboonen; 135 K.G. Snijboonen. BEVERWIJK, 10 Aug. 1934. Tijdens een stugge markt werd gister betaald voor werkpaarden 250—100; hitten 150- 70 en slachtpaarden f 125100. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned-Indië 5y, Uuitschiand BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. ONO. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl bord ex 40 afst. Philips Gloeit. Gem Bezit Uniiever INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service S*eel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg Explo Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Per lak Continent?' Oil Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bal Rubber Hessa Rubber Serbadiadi lnterc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison iopeka Southern Railw Cert. Union Paciiic §Noteermg per 50 'txdividend +Exclaim PROLONGATIE Vo Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 plu. 2.15 1021/g 1021/8 l°Os/i« 30»/g 1021/g 30»/,-1 30»/,-1 307/8 103»/, 39»/, 40»/, 59 78»/, 1031/, 47.8»/, 78»/, 337/g 26 46 201 204»/, 61 34 33-»/, 33»/, 199 208 611/s 207»/, 2071/,-i 6l»/# 21% 5 75/j« lt>18/i« Wie 20»/, 3ls/ie 7*/, 17»/, 1% 21»/8 -Ve 4 17»/,-'/, 7 170/, 87 787/8 206/8 10.10 172»/, 30 79'/, 172.1/, 79»/, 172 20»/, 123»/, 6»/8 151 124 61/, 153 161-3»/, 162'/,«4 162»/, 130 1507/g 901/8 10»/, Wie 153 90 10»/$ 44 '/re 152»/, 894-90 152»/, l0»/g 4'/, 101 73»/, 49»/, 7U/, 102»/,. f 74 - 5 50 27/i« 1021-31 74 103 75'/, 103 74»A 2»/, 4»/e 32 4»/e 34-»/, 148 39»/, 1361/, 136»/, 149 39 137-8 137»/, 148»/, 39'/» 148*/, 137»/, 30»/, 91/g 561/, ge koeri 1 pCt Heden 1 pCf* _nxU. WISSELKOERSEN AMSlEKW Vorige koers NIET OFFICIEEL rzïork ^00ld,nJ441/, 57.85 ram»9 75 Brussel (Belga)34.72»/» Bazel4825 W eenen p. Sch. 10000 00 Kopenhagen33 30 Stockholm 38 40 P'.?_37 40 ltaüii 12.75 Koer* op heden 2 aur 1.4Ól/i 7.43»/, 5775 9 74»/, 34.72 48 25 00.00 33 30 38 40 37 40 12.75

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8