Neem 'n "AKKERTJE" Kindermoord te Zeist. uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. POLITIE-VOETBAL. POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF", Gisteravond heeft de 30- jarige chauffeur B., wonende aan den Koppelweg te Zeist, na een twist met zijn vrouw zijn beide kinderen vermoord en daarna een poging tof zelf moord gedaan. Omstreeks half acht kreeg B zooals vaker voorkwam, in zijn woning hef tige ruzie met zijn vrouw en zijn vader. De twist liep zoo hoog dat de vrouw het huig uitliep om hulp te halen. Toen zij het huis had verlaten is de man, gewa pend met een broodmes, naar de op de bovenverdieping gelegen slaapkamer gegaan en heeft daar in ko«.lcn bicede zijn beide kinderen, jongetjes van IK en 4 -"-ar den hals afgesneden. Be'de kin leren waren onmiddellijk dood Daarna heeft de man zich met een touw aan de trapleuning opgehangen. Op het hulpgeroep van de vrouw was intusschen de inspecteur van politie Schoorhuis met eenige agenten versche nen. Zij troffen den man nog levend aan en sneden het touw door B is op me disch advies naar de neurologische kli niek overgebracht. Zijn toestand is ernstig, doch men denkt hem in het leven te kunnen houden De politie heeft de lijkjes van de kin deren in beslag genomen In afwachting of er sectie moet worden verricht, zijn zij voorloopig naar het lijkenhuisje overgebracht De vrouw en de vader van den dader, die zeer onder den indruk van het drama zijn, hebben voorloopig bij kennissen onderdak gevonden. TRAGISCH GEBEUREN. Zijn kind bij ongeluk met een sikkel gedood. De landbouwer F. Dijkstra uit Kol- lumerzwaag was hedenmorgen onder eenwouden bezig haver te zichten Zijn 11-jarige tweelingzoontjes waren bij hem. Zij hadden zich in het korenveld begeven zonder dat de vader het wist Op een gegeven moment is een der zoontjes door den sikkel van den vader in den hals getroffen en na enkele ocgenblikken doodgebloed. DOOR ZIJN EIGEN WAGEN OVERREDEN. Doordat het paard op hol sloeg. De landbouwersknecht v. Zundert, die in dienst van den landbouwer Veraart, wonen de aan den Achterhoek te Nispen, gisteren een vracht varkens per wagen naar Roosen daal zou vervoeren, is er af gevallen en ovei reden. Toen hij wilde verhinderen, dat een varken van den wagen zou springen, schrok het paard, dat op hol sloëg, waar door de man viel en een wiel over het been kreeg. De spoedig ontboden geneesheer con stateerde ernstige inwendige kneuzingen aan het been. TAXISTAKING TE AMSTERDAM. Het gegeven ontslag blijft gehand haafd. Als gevolg van den aandrang der organi saties, uitgeoefend op de stakende chauffeurs bij het Entam-taxibedrijf te Amsterdam, is de staking, nadat zich met ongeorganiseerden nog eenige moeilijkheden hadden voorge daan te ongeveer half zeven gisteravond opgeheven Er heeft met de directie geen overleg plaats gehadhet door haar aan een der chauff -urs gegeven ontslag blijft gehandhaafd. DE JAPANSCH—INDISCHE ONDERHANDELINGEN. Japan verwacht goede resultaten De zegsman van het Japansche ministerie van buiten-landsche zaken heeft verklaard, dat er thans goede vooruitzichten bestaan ten aanzien van de handelsonderhandelingen met Nederlandsch-Indië te Batavia. x erklaard wordt verder, dat de kwestie van de scheepvaart, die van de Nederlandsche maatregelen op handelsgebied en die van de vereeniging van importeurs in Ned. Indië, welke de voornaamste punten van bespreking te Batavia uitmaken, zullen worden geregeld door wederzijdsche concessies. DE INBRAKEN TE AMERSFOORT. Nog een aanhouding. De politie te Amersfoon heeft Zaterdag in verband met de talrijke inbraken van den 'latsten tijd nog aangehouden den 44-jarigen L. ciie de vijf eerder gearresteerden aanwij zingen gaf over de perceelen. welke bewerkt moésten worden. Ondanks de vele verkla ringen van de vijf verdachten blijft L. ont kennen. DE NEDERLANDSCHE REISWEEK. Vele aanvragen binnengekomen. De afdeeling Organisatie Nederlandsche R< isweek van de Nederlandsche Reisvereeni- ng deelt mede. dat de animo zoowel van de zijde van het publiek als van de verschillen- d> organisaties buitengewoon groot is. Duizenden legitimatiebewijzen zijn reeds aangevraagd. E)e Nederlandsche Reis vereeniging heeft :en nieuwe oplage van de reductielijsten la- en drukken. Deze reductielijst beslaat acht «agina's van het formaat 30 X 43 c.M. Iedere aanvrager van een legitimatiebe- viis kriigt zulk reductielijst gratis toege zonden. De legitimatiebewijzen zijn verkrijgbaar b i de organisatie der Nederlandsche Reis- eeek Laan van M«*erdervoort 53 d. 's Gra mhage tegen toezending van een 6 cents Postzegel voor toezendingokosten Bovendien zijn aan de stations strooibil jetten ter beschikking van het publiek, waar op behalve verschillende gegevens over de reisweek, ook een -ijst van adressen voor komt, waar de legitimatiebewijzen eveneens verkrijgbaar zijn. PAPEGAArENZIEKTE. Maatregelen ter voorkoming. In verband met het feit, dat in den laat- sten tijd wederom ernstige gevallen van be smetting van de menschen door zieke of ge storven parkieten of aanverwante papegaai achtige vogels, de zoogenaamde psittacosis, zijn voorgekomen, verzoekt de voorzitter van den Gezondheidsraad ons het volgende mede te deelen: Zij die behoefte gevoelen pape gaaien of parkieten thuis te verzorgen, niet tegenstaande daar gevaar aan verbonden kan zijn, worden erop attent gemaakt dat zij daarbij de uiterste voorzichtigheid en ook groote zindelijkheid dienen in acht te nemen Men rake bijvoorbeeld de vogels zoo min mogelijk aan, vermijdde elk onnoodig con tact en houde ze nooit in een slaapvertrek. In geval van twijfel over het ziek zijn van een vogel of, als deze gestorven is, over de oor zaak van den dood, in één woord bij ieder verdacht verschijnsel, raadplege men een dierenarts. In afwachting bedenke men, dat ook de afvalproducten van ieder ziek of ge storven dier, zelfs uitgevallen veeren, de be smetting kunnen overbrengen. Men regele zich verder omtrent hetgeen te doen valt ge heel naar de voorschriften van den dieren arts, die de noodige voorlichting zal geven BRANDEN Café te Heeze in vlammen. Te Heeze N. Br.) is Zondagnacht brand uitgebroken in het café met woonhuis van en bewoond door den heer L. Verrest. Het huis brandde in een minimum van tijd geheel af Men slaagde er niet in eenig huisraad in veiligheid te brengen. De bewoners van hei perceel konden zich met moeite nog tijdig redden. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon men niet verhinderen, dal het huis alsmede de aangrenzende gebouw tjes afbrandden. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Een millioen kilo stroo verbrand. Gisterenmiddag is door tot nu toe onbe kende oorzaak brand ontstaan in een der stroobelten bij de stroocartonfabriek Rein- derland bij Winschoten. De geheele belt, welke ruim 1 millioen K G. stroo bevat ging verloren. Alles was verzekerd. Boerderij een prooi der vlammen. Te Veghel is de boerderij van den land bouwer W. Verkuylen totaal afgebrand. De brand was in de varkensschuur ontstaan. Landbouwmachines en de hooivoorraad gin gen in het vuur verloren. Hooibroei. Te Boelenslaan is de groote boerderij van J. P. vermoedelijk ten gevolge van hooi broei, totaal afgebrand. Een zeer groote hoe veelheid hooi, een auto en een partij graan gingen mede verloren. VERKEERSONGEVALLEN Auto te water gereden, chaufieur gered. Een auto, welke uit de richting Maarssen kwam, is gistermiddag onder de gemeente Zuilen ten gevolge van de gladheid van den weg geslipt en na over een afstand van circa 20 meter te zijn weggegleden, achteruit he' Merwedekanaal ingereden. De bestuurder van een achteroprijdende vrachtauto, die het ongeval bemerkt had, sprong direct te water en wist een ruit van den wagen in te slaan Hij slaagde er in den automobilist, d.e vol gens de Tel. niet zwemmen kon, te grijpen en aan den wal te brengen. Kind in auto verdronken. Toen Zondagmiddag een auto, waarin zich een Italiaansche familie bevond, welke te Gent verblijf houdt, van Selzaete in de richting Gent reed, is deze even buiten Sei- zaete in het ter plaatse zeer diepe kanaal gereden, met het gevolg, dat een der inzitten den, een kindje van ongeveer vijf maanden, is verdronken. De overige drie passagiers konden door een ijlings toegeschoten voor bijganger worden gered, terwijl de bestuur der zich door het intrappen van een ruit in veiligheid wist te stellen. Omtrent de oorzaak van het gebeurde tast men in het onzekere. De correspondent van de Tel. geeft echter de volgende lezing van het ongeval: Waarschijnlijk is het uitzicht door den neervallenden regen voor den be stuurder belemmerd geweest, waardoor hij een bocht in den weg niet heeft opgemerkt. De wagen is toen in volle vaart tegen een paar paaltjes opgereden, geslipt en in liet kanaal terecht gekomen. Een schipper, die zich in de nabijheid bevond, begaf zich on middellijk te water en slaagde er in drie der inzittenden, waaronder twee dames, te red den. Inmiddels was de bestuurder, die een ruit van he portier had ingetrapt, ook boven water gekomen, waarna hij zwemmende den oever wist te bereiken. Tot ontsteltenis der toegestroomde omstanders deelde hij mede, dat een kindje van vijf maanden zich nog in de auto moest bevinden. De juist passeeren- de kanaal loods, F. C. Leunis, bedacht zich geen oogenblik en dook verscheidene malen naar de plaats waar de auto lag. Hij slaagde er echter niet in de kleine te vinden. De bemanning van de sleepboot „Zaan" uit Rotterdam, welke zich in de na bijheid bevond, stelde onmiddellijk alle po gingen in het werk om de auto boven water te halen. Men slaagde er in de auto tot bij den kant te krijgen, doch het bleek niet mo- e1 ijk haar op den wal te brengen. Eerst gistermorgen is het gelukt den auto met be hulp van een kraanwagen op het droge te brengen. Deze kleine is nu reeds het achtste doode- lijke slachtoffer van auto-ongevallen in bet kanaal Terneuzen-Gent. Drie gewonden, waarvan twee vrij ernstig. Een autobus van een Eindhovensche on derneming, die Zondagmorgen op weg was naar de Ardennen, passeerae op den spoor wegovergang in den Eindhovenscheweg te Valkenswaard een personenauto. Midden op den overweg slipte de personenauto in de rails, waarna het achtergedeelte tegen de passeerende touringcar botste. Daardoor verloor de chauffeur van dit vervoermiddel de macht over het stuur en botste met volle vaart tegen de houten palissade van oen overweg. De palen van dit hekwerk braken als lucifers af. De passagiers in de bus wer den door elkaar geschud en door glasruiten gewond. De chauffeur had zware snijwon- den aan de handen; een inzittende, mej Van der Goor, bleek er het ernstigt aan toe. Ge neeskundige hulp uit Valkenswaard was spoedig aanwezig, waarna zij naar haar woning te Eindhoven kon worden vervoerd Van de inzittenden van de personenau»o werd slechts een meisje licht gewond. E)e schade, ook aan den spoorwegovergang, is zeer aanzienlijk. De auto's moesten worden weggesleept. Het spoorwegverkeer onder vond eenige vertraging. KORTE BERICHTEN. Eenige malen was het voorgekomen dat ten nadeele van bezoekers van het zwembad der A. M. V. J. aan de Stadhouderskade te Amsterdam geld gestolen was. De politie heeft thans den dader, een jonge man. In Ouwehands Dierenpark te Rhenen is een zebra geboren. Door de politie te Kerkrade is de reeds langgezochte K. geboren te Schinnen en den laatsten tijd zonder vaste woonplaats, aan gehouden. Hij wordt verdacht van zeer vele oplichterijen en verduisteringen te Heerlen en omstreken. Op 24 Augustus a s. zal het honderd jarig bestaan van het zeebad Domburg feestelijk worden herdacht. Een 40-jarige sigarenwinkelierster aan de Geldersehe kade te Amsterdam werd, door middel van de zg. wisseltruc, opgelicht voer een bedrag van 10. Het honderdjarig bestaan van het Zee bad Domburg zal op Vrijdag 24 Aug. her dacht worden. De verbinding Maas-Julianakanaal te BorgharenMaastricht is thans in haar ge heel tot stand gekomen. De eerste schepen met ladingen basaltsteen voeren van de Maas reeds het kanaal in. Zwemmen. DE EUROPEESCHE ZWEMKAM- PIOENSCHAPPEN. Een succesje voor Mooi. Gisteren werd de finale 100 M. vrije slag voor heeren verzwommen. Onze Nederlander Mooi hield de stérke zwemmers uitstekend bij en werd met den Zweed Petterson vierde en vijfde. Mooi maakte een tijd van 1 min. 1.4 sec., wat een nieuw Nederlandsch record beteekent. De uitslag was: 1. Csik (Hong.) in 59.7 sec.; 2. Fischer (Duitschland) in 59.8 sec.; 3. Wille (Duitschland) in 61.2 sec.; 4. en 5. Mooi (Ned.) en Petterson (Zweden) in 61.4 sec. Scheffer (Ned.) werd zevende in 64.1 sec. Verder werd ons land in den polowed strijd met 9—1 door Hongarije geklopt. Vandaag zijn de dames aan de beurt. DIPLOMA-ZWEMMEN IN HET VICTORIEBAD. Bij het eerete diplomazwemmen in het Victoriebad alhier werden totaal 22 dames en heeren geëxamiheerd, waar van bij de dames en bij de heeren elk 1 candidaat niet slaagde. Geslaagd de dames T. Smit, T. Boers- ma, T. Oud, J. de Wit, H. Peet, R. Kra mer, D. Bakker, J. Blokker, A. de Groot van Heugten, Gr. Postma, S Hartog. Bij de heeren slaagden de volgende candidaten: C. Boersen, A. Minderhout, P Swier, A. Rentenaar, A Schenk, D. Hagtingius, C. Spaans, F. Netten en W- Verhagen. Wandelen. DE TURNLUST-WANDELTOCHT. Uit het verslag der wandeltocht, zoo schrijft men ons, zou te lezen zijn, dat de wandelver. „De Kaaskoppen" zich terugge trokken zou hebben voor den marsch. Dit is echter niet het geval, zij hebben den ge- heelen marsch mede gemaakt met 31 man en den tocht zonder uitvallers goed vol bracht. Het terugtrekken heeft betrekking op 5 leden der Kaaskoppen, die waren uitgenoo- digd met het hoofdpeleton mede te loopen. doch bezwaar hadden achter de vlag van Turnlust te loopen, daar dit in de wandel sport geen gewoonte schijnt te zijn. De organisator van den tocht „Turnlust" had niet verwacht, dat bovengenoemd be zwaar zou worden geopperd en stelde er prijs op, dat de Turnlust-vlag den stoet zou openen, reden waarom genoemde 5 heeren zich achter hun eigen vlag bij hun club heb ben aangesloten en daar den tocht hebben medegemaakt. Turnlust heeft met haar tocht de sympa thie van Alcmaria V.V.V. mogen ondervin den, niet alleen door de medewerking bij d? voorbereidingen, doch ook in den vorm van een geldelijke toelage per deelnemer, terwijl de fabrikante van de bekende sportdrank „Perl", nl. de HERO-fabriek te Breda ge heel gratis de startkaarten ter beschikking stelde. (Van de wandeldcub „De Kaaskoppen" ontvingen wij ook nog een schrijven over bovenstaande. Wij meenen, dat het boven staande reeds een voldoende rehabilitatie is, zoodat plaatsing van het tweede bericht achterwege kan blijven. Red. Alkm. Crt.) Watersport. KANOWEDSTRIJDEN TE NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag hadden op de Rijd te Nieuwe Niedorp, de kanowedstrijden plaats. De uitslagen waren: Klasse A Heeren, over 200 Meter: 1 (wisselprijs) H Peereboom Az 1 inin. 1/10 sec.; 2. G. v. d. Stok 1 min. 2/10 sec Klasse B, Dames, over 100 Meter: 1. A. Kuiper en J. Visser 38,1 sec.; 2. Tr. Peere boom en N. Visser 39-15 sec. Klasse C (jongens en meisjes tot 15 jaar) over 100 Meter: 1. C. v. d. Oord en Y. Booy 37.7 sec.; 2. C. Kooy en C. M. Staverden 38,51 sec., 3. J. Rezelman en K. Molenaar 39 sec. Klasse D, Dames en Heeren: 1. Jn. Wit en Tr. Peereboom; 2. C. de Graaf en J Roosloot. V o e t b»a 1. Hedenavond zal op het Gemeentelijk Sportpark een wedstrijd worden gespeeld tusschen de politie en de brandweer. Aan vang half zeven. Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met jonge duiven, op 5 Aug., vanuit Vilvoorde (België), afstand 200 K.M., gelost 7.30, met Westenwind Aan komst als volgt: 1. C. Rabeling 100205 2. A. J {Je Wit 10 02.18 3. A. J. de Wit 10.02 29 4. Th. v. d. Kamer 10 02 35 5. R Thie 10 02 35 6 Th. v. d. Kamer 10 02 59 7. A. J. de Wit 10 03.03 8. C. Rabeling 1003.18 9. A. J. de Wit 10.03 42 10. F. Feijen 1003-54 11. A. J. de Wit 100426 12. D. Pilkes 1004 41 13. J. Koolhaas 1004.36 14 Th. v. d. Kamer 10 0455 15. A. J de Wit 10 04 59 16 Th. v. d Kamer 10G501 17. C Rabeling 10 05 36 1. J. Koolhaas 10 05 54 REVUE DER SPORTEN, De Revue der Sporten heeft vandaag een uitvoerig verslag van den grooten athletiek- dag in Amsterdam, een verslag, dat verlucht is met verschillende actueele foto's, o.a. van den kogelstooter Torrance. Verder wordt een verslag gegeven van de wereldspelen voor vrouwen in Londen, waar onze Hollandsche dames aan deelnamen. Dan lezen wij de Leipziger notities, in drukken van de wieler-wereldkampioen- schappen en een onthulling van de Apel- doornsche wielerbaan, waar het zaakje lang niet in orde is. Een dooltocht door de catacomben van het Stadion te Amsterdam, verlucht met aardige foto's, is zeer interessant, evenals het verslag van de wedsrijden achter motoren. Hockey en golf nemen verder een belang rijke plaats in dit nummer in, dat er goed verzorgd uitziet en met veel interesse zal worden gelezen. Ou te Jiol STRENGE VORST IN INDIE. Op sommige ondernemingen op de Penga- lengansche hoogvlakten in den Preanger heeft het gedurende den afgeloopen nacht 2'A graad gevroren. Over geheele theetuinen lag een dek van rijp. Veel schade is aange richt. De heer Berling, hoofdadministrateut van de thee-onderneming Sidep, die bijna 30 jaar aldaar is gevestigd, herinnert zich niet zulk een koude over zoo'n groote oppervlak te te hebben meegemaakt. Hij schat de tem peratuur in de hoogstgelegen tuinen op circa 8 gr. G onder nul. In den groententuin van een woning was de boerenkool met ijs be dekt. Op de onderneming Kertasari heeft het in den afgeloopen nacht 4 graden gevroren, en den dag daarvóór 2 graden. Op de onderneming Wanasoeka vroor het vannacht twee graden en op de onderneming Taloeng waren alle daken en planken-wonin gen wit berijpt. Op het water lag ijs ter dik te van een rijksdaalder. jftucqeclijke Stand. HEEMSKERK (Juli) Ondertrouwd: J. Fatels en E. A. Meyer. Bevallen: W. KluftMeyer z. J. Stengs—Scheerman z. G. Spanjaard- Smit z. C. SteemanLute d. J. Rijs Mulder d. Overleden: M. M. Welboren, 30 jaar. Mackt&ecidïten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Aug. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Appe len per 100 K.G. 4.50—5.70; Aalbessen per 100 pond 5—10; Andijvie per 100 stuks 0.805; Appelen per 100 pond 3—10; Augurken per 100 pond 2— 10; Bloemkool le s. per 100 stuks 9— 17, 2e s. 3—5; Druiven per 100 pond 19—26; Gele kool per 100 K.G. 2.60 3.20; Groene kool per 100 stuks 3 6; Kropsla per 100 stuks 1.40—4.50; Komkommers per 100 stuks 1—/ 3; Me loenen per 100 stuks 8—28; Peren per 100 pond 2—10; Prei per 100 bos 5.70; Perziken pei stuk 4—15 cent; Pos telein per bakje 22—49 cent; Rabarber per 100 bos 1—/ 3; Roode kool per 100 K.G 2.90—/ 3.80; Selderie per 100 bos 1— 2; Spinazie per bak 0 80—1.50; Snij- boonen per 100 pond 3—8; Dubbele Spercieboonen per zak 1.35—2.10; To maten per 100 pond 2.50—5 50; Uien per 100 K G. 2.60-ƒ 3.80; Wortelen per 100 bos 1 50-/ 8. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Aug 1934. Op de heden gehouden aardapptlenmarkt werd be taald voor: Andijker blauwen 6.60—7; ners 6—6 2<T i,r" bonten 6.80-/ 7^" onveranderd. Aanv^ Zeeuwsche"eigenbeim^ wen 6.80j 7 en Overige prijzen 328.500 K.G. BROEK OP LANGENDIIK ia Langendijker Groenteveiling Aa™£ '3< prijzen waren heden als volft- 8(M*l Aardappelen: Duc of York 2 fio cK'G- sche muizen 5.20 Ria„u,l c- ^ot 4.80-/ 5.20, iV„'i,aSrsE,«'"l'?»5 5.40; 41000 K.G. Roode kool 1 ,5 '°- 10000 K.G. Gele kool 80-O Ir' 2<>0- K.G. Vroege witte kool l 2Ö l3°0Ó 5600 K.G. Tomaten: A/ 8 60 '-50- 8-40, C 8.30, CC 2 80; 2300 1®^ Uien: gele nep 3.70-/ 4 20' -, 5.20-/ 6.90, gele uien 3 ibJé,VeS gele drielingen 2.30. zilverdri r3<5°. 3.40-/ 3.50; 1750 K.Ó. DrS*1"1^ kenthaler 34.90—4070 »,.Fran- 30.30-/ 33.10; 1800 K G suvCa,»e 9.10-/ 12.30, alles per 100 K G 9tuks Bloemkool: le s. 9 30—f '10 5l50 2e s. 1 50-/ 5.20 per 100 stuks 40 en PURMEREND, 14 Aug. 1934. Ona den gehouden weekmarkt waren aj. prijzen als volgt: °er en 1830 K.G. Boter 1.35-/ 1.45 Pn boter 1.20-/ 1.40 per K.G.; 693 p ^ei- ren, prijs niet genoteerd; 118 Gelde l ?e" 90—145, handel matig; 130 AffiuCe!ta 110—220, handel stug; 105 Stw ,'eo 46 cent per K.G., handel vlug; 32 den 60130, handel stug; 15$ vr- kalveren 30—50 cent per K.G. hande\ tig; 294 Nuchtere kalveren: slacht fT' 8 en fok 6—13, handel vlug' tr. Vette Varkens (voor de slacht) 28—30 per K.G., handel vlug; 32 Magere vai-uf 12—38 handel matig; 130 Bimren 10 handel stug; 619 Schapen" ƒ10; 23, handel stug; 28 Bokken 3 handel matig; 239 Lammeren 5 handel matig; Kipeieren 3.10—3 60 ril 100 stuks; Eendeieren 2.40 per 100 stuk? Piepkuikens 45—50 cent per K.G, handel stug; 12000 Oude kippen en hanen 40-, 17)4 cent per K.G., handel vlug; Konijnen 0.30-/ 1.50; 750 Eenden 0.30-/ 1 j Duiven 40 cent per paar; 585 Eendeneieren A 2.40; 2181 st. kippeneieren A 3.10 3.60; 200 stuks kippeneieren B I.90. Coöp. Centrale eierenveving. 125000 st Eendeieren 2.652.70 en 65000 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt- 70—80 K.G. 3.90-/ 4.40, 65-66 3 50 3.70, 63-64 3.403.60, 60-62 3.30-/ 3.60, 58-59 3.20-ƒ 3 50 56 -57 3.10-/ 3.30, 53-55 2 80- 3.10, 50—52 2.602.80, 45-49 ƒ2 2.60. NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. '34. 14600 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 2.704.80, R. Duken 2.60—2.70 BI. Eigenheimers 4.80—5.40; 4300 K.G. Uien: uien 2.90—3.50, drielingen 2.50—2.80, gele nep 3.80—4.10; 3300 K.G. Zilveruien; zilveruien IJ, drielingen 3—3-60, zilvernep 5.76- 6.10; 3800 K.G. Spercieboonen 10.46- 12.30; 2300 K.G. Roode kool 1— 1.30; 2900 K.G. Witte kool 1.26- 1.40, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 13 Aug. 1934, Aanvoer en prijpen waren heden als volgt: 85C K.G. Uien: uien 3.30 en 14( K.Q. Slaboonen 8.809. PURMEREND, 13 Aug. 1934. „Ah\^. vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". AardappielenBI. Eigenheimers 1261.50, [-lauwe 1.40 en Borgers 1.26—1.39 per kist, 25 K.G.; Slaboo nen: dubbele 1.34—1.54, duhb. z. dr. 1.58—1.88 en enkele z. dr. 195 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.20 2.30 en Stam (breede) 0.45—1.65 p. kist, 15 K.G.Perziken 3 507.80 per 100 stuks; Pruimen 828 p. 100 K.G.; Komkommers 0.703.10 per 100 st.; Tomaten: A 912 en C 6—9 per 100 K.G.; Roode kool 3—5.40 en Sa- voye kool 4.60—7.60 per 100 stuks; Spinazie 5486 cent en Postelein 12—54 cent per kist, 6 K.G.Sla 2—6.80 per 100 krop; Andijvie 3676 cent per kist; Wortelen 4—8.60 per 100 bos; Uien 60 70 cent per 25 K.G. Druiven: Franken* thalers 40 cent en Alicant 3842 cent per K.G. Meloenen: Suiker 7—36, Net 6 25 en Annanas 6—25 per 100Si. Appels: Zoete Bellefleur 10—13, Codlin Keswick 2—9, Fisher's Eerstling 3- 6, M. Gladstone 413, Roode tulp appel 110 en Yellow Transparant 5—28, alles p. 100 K.G. Peren: Clapp* Favorite 617, Kruidenierspeer 8— 23, Precose de Trevoux 614, Suiker peer 1.50—4, alles per 100 K.G. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 13 Aug. 1934. Op de heden» houden eierenveiling waren in totaal 66060 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de pi? zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 3.1« -/ 3.45, 62-64 3.30-/ 3.60, 66-70 3.60-/ 4, 5056 2.60-/ 3; Jon? hanen 40 cent en oude kipjnen 36 cent p® K.G. (vorige veiling). TEXEL, 13 Aug 1934. Op de heden g* gehouden weekveemarkt waren aanvoer prijzen als volgt: 119 Lammeren 6—/°' - - 6 - Melkkoe*> >0—1 Nuchter' prijzen als volgt. 387 Schapen 12-/ 15, 7 Melkkoei» 150-/ 170, 2 Vette kalveren 50-/6' 3 Graskalveren 2025, 12 NwJjl kalveren 5—7; 2 Schrammen 12; 10 Biggen 6—9 en 70 Kipp» 0.80-/1. ZAANDAM, 13 Aug. 1934. Veiling^- „De Zaanstreek". Sla 15—75 cent en An^ vie 4090 cent per kist; Peen 6A 1 per bos; Bloemkool IA10 cent pe Pieterselie 2—3 cent, Selderie 26 cc., IVi cent en Uien 25% cent per b«s> troenen 3.20 per 100; Slaboonen 4 cent, Snijboonen 2K—8 cent P-P0" ga- kommers 0.70—/ 2-80 per 100 '25— barber 2—5)4 cent per bos; Spinaz 50 cent per kist; Postelein 10—_5t stui(; kl kist; Roode kool 5—6)4 cent pe Stoofperen 2—4 cent per pond; u cent, 7 cent per stuk; Tomaten 6 '13— Handperen 5)410 cent, Pruime ^jja en Druiven 15-20 cent per Pon°v ceflt p- 3 cent per boe en Meloenen 12 Stuk- ,0. Ter SP*#" BEVERWIJK, 13 Aug. '34 3" s. bloemkoolmarkt werd betaald ,5 9.10—14.10 en voor 2ts- J i

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8