Agenda fBinnenland Onze Jioloaien Publicaties JCeckéi School lOeee&ecicht Stad en Omgeving. GROOT OVERSTROOMINGEN IN CHINA. 81 personen verdronken; 6000 huizen vernield. BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND. Een Duitsche persstem. VERKEERSONGEVALLEN DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). ALKMAAR'S 30.000STE. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur: Zondags gesloten. Dagelijks van 10—5 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereeniging in het Waaggebouw. Bioscopen. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer De gunst van generaal Yen (rom.); hoofdrollen Barbara Stanwyck en Nils Asther. Extra: Bloemencorso te Ber gen. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., eiken avor.d half 8, hoofdnummer de tweede episode van Drie toffe jongens van het vreemdelingenlegioen (sens.) Extra: Bloemencorso te Bergen. Toegang boven 14 jaar. Victoria-Theater, eiken avond half 8, hoofdnummer College Humor (kom.)hoofd rollen Bing Grosby, Richard Arlen, Mary Carlisle. Extra: Studentenliefde (rom.); hoofdrollen Fritz Kampers en Lien Deyers Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, Woensdag- en Donder dagavond, telkens half 8, hoofdnummer Walzerkrieg (rom.); hoofdrollen Willy Frifsch en Renate Muller. Toegang alle leeftijden. Woensdag 15 Augustus. 912 en 25 in Kunsthandel Hopman te Bergen demonstratie kunstglasblazen. Donderdag 16 Augustus. Tenniswedstrijden Advendo. 912 en 25 In Kunsthandel Hopman te Bergen demonstratie kunstglasblazen. Verlichtingsavond Heiloo. Vrijdag 17 Augustus. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, concert Ita- liaansche Opera. Tenniswedstrijden Advendo. Zaterdag 18 Augustus. Tenniswedstrijden Advendo. Zondag 19 Augustus. Tenniswedstrijden Advendo. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Groote protestvergadering in Barmen. Te Barmen is een groote protestvergade ring gehouden waaraan 1800 vertegenwoor digers uit 400 kerkelijke gemeenten in West- falen en het Rijnland hebben deelgenomen en waarin scherpe critiek is geoefend op de be sluiten van de Donderdag te Berlijn gehou den nationale synode o.l.v. rijksbisschop Müller In deze vergadering werd verklaard, dat 21 wettig gekozen vertegenwoordigers niet ter synode aanwezig waren en waren vervangen door 21 andere, die door den rijksbisschop waren aangewezen ten einde hem de 2/3 meerderheid te verzekeren die hij noodig had. Het aannemen van een wet waardoor achtend alle door den rijksbisschop genomen maatregelen werden gelegaliseerd had geen waarde, aangezien het in strijd was met de kerkelijke constituatie. In een bijeenkomst van den raad der na tionale confessionneele synode te Barmen werd verklaard dat deze organisatie de Duit- sche pTotestantscht christenen vertegenwoor digt doch weigert het gezag van den rijks bisschop en van de nationale synode te er kennen. Vertegenwoordigers van de confes sionneele synode hadden te Berlijn een onder houd met von Neurath en andere leden der rijksregeering ter bespreking van den kerke- iijken toestand. DE BESPREKINGEN VAN STARHEMBERG MET MUSSOLINI. Groote politieke beteekenis. De besprekingen die vice-kanselier Star hemberg te Rome heeft gevoerd waren van groote beteekenis. Afgezien van zijn bespre kingen met Mussolini heeft Starhemberg in zijn functie van veiligheidsminister gelegen heid de interne organisatie van de Italiaan- sche geheime staatspolitie en andere instel lingen van het publieke en politieke veilig heidswezen in Italië nader te leeren kennen. Het verblijf te Rome van Starhemberg heeft ook ten aanzien van de interne organisatie de overeenstemming nog verhoogd, welke inder tijd op het gebied der buitenlandsche poli tiek en op eoeonimisch gebied tusschen Doll- fuss en Mussolini werd gevestigd. TWEE ONDERZOEKERS VERDWENEN? Uit Nairobi wordt gemeld, dat de deel nemers aan de expeditie onder leiding van den archeoloog Millard, die werkzaamheden verrichten in de omgeving van het Rudolf- meer, zich ernstig ongerust maken over het lot van 2 leden der expeditie, den officier van gezondheid Dyson en den opzichter Martin, die 17 dagen geleden uit het kamp aan de oevers van het Rudolfmeer vertrokken voor een tocht naar een der eilanden. Zij ge bruikten een zeer wankele boot en hadden het plan binnen een week terug te zijn. De expe ditieleider heeft thans de assistentie ingeroe pen der militaire autoriteiten. DE GROOTE MANOEUVRES IN ITALIË. Officieel wordt bevestigd, dat Mussolini heeft gelast, dat alle ministers en staats secretarissen, die daarvoor in aanmerking komen, onder de wapens zullen worden ge roepen om deel te nemen aan de groote legermanoeuvres, die van 17 tot 24 Augus tus a.s. zullen worden gehouden. Musso lini legt den nadruk op het moreele belang van dezen maatregel, waardoor de leden der regeering in onmiddellijk contact met het leger komen. Door de overstroomingen in de pro vincies Tsitsikar en Kirin is het verkeer op de spoorlijn Kirin-Keshan en op de spoorlijn naar Lafa onderbroken. On danks de hulpverleening door Japan- sche en Mandsjoerijsche troepen zijn SI personen tengevolge van de overstroo mingen omgekomen. Ongeveer 6000 hui zen zijn door het water vernield. De regeering van Mandsjoekwo heeft hulpmaatregelen genomen. AANDRANG TOT AFSCHAFFING VAN NACHTARBEID. In bakkersbedrijven in Engelahd. Het congres van den bond van arbeiders in de bakkers- en suikerwerkenbedrijven te Lei cester heeft een resolutie aangenomen., waarin bij de regeering wordt aangedrongen op wettelijke maatregelen tot afschaffing van den nachtarbeid in bakkerijen. MIJNONTPLOFFING NABIJ OLASGOW. Zes mijnwerkers ernstig gewond. Gisterochtend vroeg vond in een mijn te Bellshill nabij Glasgow een ontploffing plaats, tengevolge waarvan 6 mijnwerkers ernstige brandwonden opliepen. Gelijk gisteren is medegedeeld, heeft de re geering een maatregel genomen betreffende de vereffening van schulden wegens van 15 Augustus af uit Duitschland in Nederland ingevoerde goederen. Mitsdien is een ieder, die op of na 15 Augustus goederen, uit Duitschland herkom stig, in Nederland invoert, ingevolge het Koninklijk Besluit van 5 Juli 1933 No. 70 verplicht, bij den invoer aan de ambtenaren der invoerrechten en accijnsen de volgende documenten over te leggen 1. Een verklaring van dengene, die de goederen ten invoer aangeeft opslag in entrepot daaronder begrepen vermeldende naam en woonplaats van den leverancier (afzender) en van den ontbieder (geadres seerde) 2. Een verklaring van den ontbieder, hou dende een verbintenis om hetgeen hij met be trekking tot de ingevoerde goederen aan den leverancier verschuldigd is of mocht wor den, af te dragen aan De Nederlandsche Bank, zonder zich op schuldvergelijking of andere kwijting te beroepen; 3. Een door den leverancier onderteekende kopie-factuur of ander stuk, vermeldende het bedrag van zijn vordering, den verval datum of de vervaldata en verdere betalings condities, of, zoo nog geen vordering is ont staan, de omstandigheden en voorwaarden, waaronder de levering plaats heeft. Kan het onder 3 bedoelde document niet worden overgelegd, dan kan voorloopig wor den volstaan met een verklaring van den ont bieder, welke dezelfde gegevens bevat. Het enkele feit, dat de betaling van den koopprijs aan den invoer is voorafgegaan, geeft geen vrijstelling van de overlegging en inzending der vereischte documenten. De ont bieder zal desverkiezende bij zijn verbintenis, om het verschuldigde bij de Nederlandsche Bank te storten, kunnen vermelden, dat en waarom hij meent, ter zake niets meer schul dig te zijn of te zullen worden. Het bovenstaande is niet van toepassing op: a. Met vrijdom van rechten ingevoerde di plomatieke of consulaire zendingen en kan- selarij-benoodigdheden; b. In het z.g.n. kleine grensverkeer voor de dagelijksche behoeften der grensbewoners ingevoerde, niet voor handel of bedrijf be stemde, goederen; c. Als bagage ingevoerde goederen, voor zoo ver aannemelijk is, dat ten aanzien van deze goederen geen betalingsverplichtingen tegenover het in aanmerking komende land meer bestaan of alsnog zullen ontstaan; d. Goederen, zooals in internationaal ver keer gebezigde vervoermiddelen met toebe- hooren, monsters zonder handelswaarde of ten weder uitvoer bestemd, retourzendingen, verhuisboedels, erfgoed, huwelijksgoed, met vrijdom van rechten ingevoerde producten van of benoodigdheden voor grenslanderijen en dergelijke goederen. De voor de ingevoerde goederen verschul digde koopsom of, indien de goederen bij den invoer nog niet verkocht zijn, de uit den eer sten verkoop in Nederland verschuldigde koopsom moet worden overgemaakt aan de Nederlandsche Bank. Dit kan geschieden op de gewone wijzen: overschrijving door mid del van bank- of postrekening, storting ii. contanten enz. Hierdoor is de Nederlandsche debiteur rechtens van zijn betalingsverplichting be vrijd. Het op andere wijze vereffenen of doen te niet gaan van vorderingen, waarop deze re geling van toepassing is, wordt als misdrijf gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste 6 maanden of geldboete van ten hoogste 10.000.—. De verplichting tot storting is onafhanke lijk van het feit of bovenbedoelde documen ten al dan niet zijn overgelegd. Niet-over- tegging der documenten wordt eveneens als misdrijf gestraft. Tegelijk met de overmaking aan de Ne derlandsche Bank moeten aan het Neder- landsch Clearingiastituut verschillende ge gevens worden medegedeeld onder gebruik making van het daarvoor voorgeschreven formulier. Exemplaren van het formulier zullen van Vrijdag 17 dezer bij de verschillende kanto ren van de Nederlandsche Bank en de groote bankinstellingen, alsmede bij het Nederlandsch Clearinginstituut te 's-Gra- venhage verkrijgbaar zijn. De Frankfurter Zeftung" schrijft naar aanleiding van de gisteren bekend ge maakte maatregelen der Nederlandsche regeering Inzake de gedwongen clearing met Duitschland, dat het goederen verkeer nog eerder den doorslag zou hebben gegeven dan de eigen lijke rente- en transferkwesties. Op het punt van bet handelsverkeer bestonden voortdurend moeilijkheden. Eenigen tijd geleden had de rijksbank de betalingen op de speciale Markenkonto's der buiten landsche circulatiebanken tijdelijk doen stop zetten en met de buitenlandsche circulatiebanken, In de eerste plaats met de Nederlandsche bank', afzonder lijke overeenkomsten getroffen. Ook deze nieuwe overeenkomst schijnt niet bevredigend gefunctionneerd te hebben. Op de bij de rijksbank ten gunste der Hollandsche importeurs gehouden reke ning hoopten zich de bedragen op, ter wijl anderzijds de klachten uit Neder land over achterstallige of gebrekkige betalingen steeds toenamen. Klaarblij kelijk gaven de Hollandsche importeurs er de voorkeur aan hun inkoopen in Duitschland in guldens te betalen zoo dat de Nederlandsche bank niet in staat was, de bij de rijksbank door de Duit sche importeurs gestorte bedragen in marken te verzilveren, waardoor de Ne derlandsche leveranciers, schippers enz. moeite hadden hun vorderingen te innen. Door de ophooping van niet te verzil veren markendeposito's' op de speciale rekening werd ook zekeren druk uitge oefend op den buitenlandschen koers van de mark, al bestaat er op het oogenblik geen noemenswaardig dis-agio. De „Frankfurter Zeitung" neemt der halve aan, dat de Nederlandsche maat regel in de eerste plaats ten doel heeft het speciale konto bij de rijksbank in te lossen. Het blad zegt het te betreuren, dat Nederland tot een dergelijken stap heeft besloten, hoewel de mogelijkheden om door onderhandeling tot een oplos sing te komen nog geenszins waren uit geput. Duitschland blijft ook thans nog tot onderhandeling bereid. De Hollandsche stap heeft te Berlijn groote verrassing gewekt. Economische dwangmaatregelen bleken tot nog toe altijd nadeelig voor beide partijen, zoo dat het ten zeerste gewenscht is, dat van Duitsche bereidheid tot onderhandelen gebruik wordt gemaakt. BRAND. Dubbel pand uitgebrand. Groote schade. Gisteravond heeft te Rotterdam een felle en hardnekkige brand gewoed in het dubbe le pand van de firma Harmsen en Geerlink, handel in galanterieën, glaswaren, tuinslan gen en andere artikelen, aan de Delftsche- straat 54. Het personeel was om half zes vertrokken en een kwartier later ontdekte een wagen maker, wiens zaak aan de overzijde van de straat gelegen is, dat er rook uit de vensters kwam. De brandweer is toen gewaarschuwd en daar de brand zich meer gevaarlijk liet aan zien, werd groot materiaal naar den brand gezonden. Het was onmogelijk met het bluschmateriaal in het pakhuis door te drin gen wegens de enorme rookontwikkeling. Er was n.1. zeer veel emballage en vooral ook zeer veel stroo aanwezig, hetgeen de rookontwikkeling ten sterkste bevorderde. Tenslotte werd er gewerkt met 14 stralen. Aan de voorzijde van de straat, vanaf de daken naast en tegenover het pand en loods jes en tuinen aan de achterzijde werd ge spoten, zoodat men den brand had ingeslo ten en voor uitbreiding geen gevaar meer bestond. In het pand woedde het vuur hard nekkig, zoodat de benedenverdieping en de twee étages totaal uitbrandden, waarna de vlammen ook de zolder bereikten en het dak doorbrandde. Even hebben de vlammen boven het dak uitgeslagen, maar dit werd weldra bedwongen. Over de oorzaak van den brand kan nog niets met zekerheid worden gezegd. De mo gelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat een achteloos weggeworpen sigaret in kisten stroo is terechtgekomen. SLUITING FABRIEKEN. Gisteravond is aan de poorten der fabrie ken van de Maastrichtsche Zinkwitinaat- schappij te Eysden, waar fcet hoofdkantoor is gevestigd, een bekendmaking aangeplakt, dat de beide fabrieken der onderneming voor onbepaalden tijd gesloten zullen worden. Op de fabriek te Eysden werken een 500-tal men- schen en op de te Maastricht ongeveer 300 Wanneer de sluiting intreedt, staat nog niet vast. Motorrijder verongelukt. Gisteravond tegen tien uur heeft te Mier lo (N.-B.) ter hoogte van ..Molenheide'' een ernstig ongeluk plaats gehad. Een motor rijder, de 45-jarige gemeenteveldwachter P. Leene, reed met een groote vaart tegen de autobus uit Geldrop. Met een zware hersen schudding is het slachtoffer, dat tevens de beenen gebroken had, naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd, waar de man in den af- geloopen nacht is overleden. De persoon, die op de duo was gezeten, bekwam geen letsel. De autobus had slechts enkele minuten ver traging. Fietsrijder doodgereden. Vanmiddag is op den Zuiderzee-straatweg te Oldebroek nabij de Wissel een aanrijding met doodelijken afloop geschied. Uit de richting Zwolle naderde een luxe auto, terwijl uit de zelfde richting een rijwiel kwam. De wielrijder, de 69-jarige K., venter van beroep en wonende aan de posthoorn te Oldebroek, schijnt eenigszins aan het slinge ren te zijn geraakt. Hij werd door de auto aangereden en tegen de straat gesmakt. Met zeer ernstige verwondingen werd hij opge nomen. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse, doch het slachtoffer bleek toen reeds te zijn overleden. De gemeente- en rijkspolitie beeft de zaak in onderzoek. DE BOM OP DE „ZEVEN PROVINCIËN". In de zitting van den Volksraad legde de regeeringsgemachtigde voor het Departe ment der Marine de commandant der Marine, schout bij nacht van Duim, een uitvoerige verklaring af inzake het werpen van den bom op „De Zeven Provinciën", waarbij hij den inhoud van het door Aneta-Holland gesein de bericht van 11 Augustus tot basis nam bij de bespreking van de begrooting van het Dep. van Marine. Voor het dienstjaar 1935 ging de heer Fruin uitvoerig in op de verklaring dóór den marine-commandant afgelegd, waarbij deze het werpen van den trefbom verdedigde. De heer Thamrin interrumpeerde: „schan de"! De voorzitter verzocht den heer Thamrin dit woord terug te nemen hetgeen het volks raadslid weigerde. Vervolgens werd' de heer Thamrin ten tweede male tot de orde ge roepen. Ingekomen i6 een verzoek van J. LUIDINGA, alhier, om een VERLOF B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het per ceel KENNEMERSTRAATWEG nr. 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof in dienen. Alkmaar, 15 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Mej. J. H. Wortelboer te Alkmaar is te Utrecht geslaagd voor het examen En- gelsch l.o. GOUDEN PRIESTERFEEST. Met groote plechtigheid heeft mgr dr. G. van Noort, Deken van Amsterdam, vandaag zijn gouden priesterleest gevierd Gisteren op den vooravond van het feest, arriveerde de jubilaris aan het Centraal Station met den trein van half acht uit Medemblik, de plaats, waar hij vijftig jaar geleden na zijn priester wijding als assistent der parochie zijn loop baan begon en waar hij ook nu weer eenige dagen heeft doorgebracht. Dr Van Noort werd aan het station ontvangen door een de putatie van het huldigingscomité, dat zich voor dit feest heeft gevoirnd. Per auto begaf het gezelschap zich naar de pastorie van de Posthoorn in de Haarlemmer Houttuinen, waar de Deken zich verkleedde met de tee kenen zijner waardigheid. Vervolgens ver trok de jubilaris naar het begijnhof, dat hem reeds vlaggend wachtte. Luide toegejuicht door de bewoners, be gaf dr. van Noort zich vervolgens naar de kerk, waar hij een plechtg loi met assistentie celebreerde. Tijdens het lof sprak dr. Kat, kapelaan van het Begijnhof, een korte rede uit. Het hoogtepunt van de feestviering vorm de de plechtige H. Mis, die de jubilaris he denmorgen om tien uur opdroeg in de St. WHlibrordus, buiten de veste aan de Cein tuurbaan In de prachtig versierde kerk waren tal van vooraanstaande katholieken persoon lijkheden uit Amsterdam aanwezig, terwijl alle katholieke organisaties in de hoofdstad hun afgevaardigden hadden gezonden. Het gemeentebestuur van Amsterdam was ver tegenwoordigd, door den burgemeester, ver gezeld van zijn echtgenoote. Tegen tien uur arriveerde mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop in Haarlem. Hij ver leende, gekleed in cappa magna, pontificale assistentie. Na afloop van de H. Mis had in het Wil- librorduspatronaat een ontvangst plaats van de Amsterdamsche geestelijkheid, alsmede van degenen, die in de kerk aanwezig waren geweest. Des middags recipiëerde de jubi laris in de pastorie van het Begijnhof. Voor de kleine Grada Teunissen, die zich nog altijd onbewust is van de vreugde die haar verschijning in de stad onzer inwoning te weeg heeft gebracht, is heden van den heer W. te A. nog 1 op ons bureau binnen gekomen. naar waarnemingen, verricht in den mom— van 15 Augustus. g<a Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765,4 m.M r Le Havre en Avord. Laagste barometerstand 747,6 m.M Akuruyri. Verwachting, geldig tot den avond van 1< Augustus: Zwakke tot matigen westelijke tot zuidelif ken wind; aanvankelijk opklarend; weer toenemende bewolking; wellicht regen in het noorden, in het zuiden of geen regen; weinig verandering inW* ratuur. Weeroverzicht. DE PLANNEN NEMEN VASTEREN VORM AAN. De „Buurtvereeniging SL Annastraat" heeft besloten dit jaar wederom met 8 Oc- tober de straat te versieren, De weerstoestand blijft lastig te beo^, deelen, weliswaar is thans de depressie ovtt Scandinavië en Finland geheel verdwenen en komt het weer ten onzent steeds meer onder invloed van het hooge druk gebied rond de Golf van Biscaye, doch ook de Ijs. landsche depressie won terrein. Zij deed in de afgeloopen 24 uur de barometer over Schotland en Noord-Ierland 5 tot 8 m.M. dalen, zoodat een secundaire uitlooper over de Britsche eilanden regen geeft. Het regen- front strekt zich uit van Zuid-Ierland tot Noord-Schotland. Het zal zich wel naar onze omgeving ver- schuiven, doch zoowel de snelheid als de richting zijn niet te schatten. Het meest waarschijnlijk lijkt het, dat na een korte op klaring de lucht morgen weer zal gaan be trekken. In het noorden kan dan eenige regen vallen. In het zuiden zijn de regen- kansen kleiner. Behalve op Jan Mayen, Zuid IJsland en de Far Or, waar het nog hard waait, is het weer overal rustig. In Frank, rijk grootendeels windstil. Echt zomend» weer is nergens, over ons land en de Brit sche eilanden zijn de temperaturen welis- waar iets gestegen, doch in het overige ge bied zijn zij weer verder gedaald. Slechts in Lapland is het warmer dan normaal. De neerslag was minder zwaar dan gisteren de aftrekkende depressie veroorzaakte in Stock holm nog 28 in Kinn nog 16 m.M. regen. In ons land vielen nog lichte buitjes in Duitschland en Noord-Prankrijk wat zwaar dere buien, terwijl over Groot Brittanfliê hoofdzakelijk langs het boven genoemde front regen viel. Over Frankrijk en centraal Europa mag eenige verbetering in het weer worden verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijfofcar andere voertuigen 8.55 uur licht o* HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m nam. v.m. nam. 16 729 7.51 4.06 4.17 17 8.07 8.32 4 41 4.51 18 851 9 19 5.19 533 19 9.54 10.30 6.08 630 20 11.14 11.54 7.14 750 HOOG- EN LAAO WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 16 7 26 7.48 3.56 405 17 8.04 8.29 4.29 4» 18 8 48 9 16 5.07 5.21 19 9 51 10.27 5 56 6.18 20 11.11 11.51 7.02 736 en ORGELCONCERT GROOTE KERK. Donderdagavond 9 uur deze week speelt de heer Jan Zwart o m. werken van Italiaansche componisten, Toccata» Grison, Sombre, Muziek Ps. 103 8 en Twiante van hemzelf. De toegang Is vrij. UITDEELINGSLIJST. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van A. Gorter, thans caféhouder te Castricum (curator mr. Schuurman), met geen uitkeering aan con currente schuldeischers. BLOEMISTEN- PATROONSVEREENIGING. De Bloemisten-Patroonsvereeniging Alk maar en Omstreken hield Dinsdagavond een vergadering in den Muziektuin. De voorzitter, de heer G. Smits, opende en heette vooral welkom de talrijke nieuWt leden. Nu men door de saneering gedwongen wordt bij een organisatie aan te sluiten za ons ledental vanzelf uitbreiden. De voorzitterbracht verslag uit van o* vergadering op 9 Augustus te Amsterdam- Er is niets tegen, dat de straathandelaars en venters in onze branche zich bij ons aa - sluiten. Wij brengen hun wenschen n den Landelijken Bond en hun vert^eD*°v# digers in dien bond behandelen hup w schen. Ook kunnen zij zich zelf orgamsw?- ren, doch wenschelijk is het niet. Daarna kwam aan de orde de s3™* Het wordt zóó, dat zij die geen tegihm. kaart kunnen toonen, geen vent- of we gunning kunnen krijgen. Hoe ver de ring zal gaan is thans nog niet te z De legitimatiekaarten komen over net lingsbestuur. Op een vraag veri (va- voorzitter, dat de z.g. familievergunning der en zoons) in zooverre zal blijven, u0. leen aan personen boven de 16 jaar p lrt ning worat gegeven en alleen aan nen onzen branche hun brood verdienen-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2