Amstecdamsche ïBeucs C JUowHciaal TUeums RecfU&'zaketi £aatste berichten 3Sw:qedi\kc Stand Jiachtbecicfiten EGMOND AAN ZEE. NOORDSCHARWOUDE. ZWAAG. HEILOO. LANGENDIJK. BELANGRIJKE UITVINDING OP HET GEBIED VAN SCHEEPSMOTOREN Tweetakt- zuiniger dan vier- taktmotoren. van Woensdag 15 Augustus 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). het rayon Alkmaar betreft, dat is voorloopig zuidelijk tot Castricum-Bakkum tot Alkmaar en Doordeüjk tot den Helder. Tenzij den Hel der zelf een afdeeling sticht. Er ontstond een meeningsverschil of de pas opgerichte veree- niging van bloemist-winkeliers, die ook den Helder omvat, als organisatie kan worden erkend. De voorzitter meende van niet omdat zij geen straatventers, hoveniers en bloemisten in hun vereeniging kan opnemen. Op verzoek van den heer Schouten (Heiloo) zal aan B. en W. van Alkmaar verzocht worden om aan de kinderen beneden de 16 jaar geen ventver gunning te geven. Zulks in afwachting van de rijksregeling. De voorzitter was er niet tegen, doch meende dat B. en W. het adr^s in handen van de daarvoor benoemde commissie zullen stellen en dan hoort men niets. Aan de orde was de nadere vaststelling der contributie. Het bestuur stelde voor ook al omdat meer leden uit een gezin lid zijn de contributie te bepalen op 3 per jaar, evenals in Beverwijk. Aldus besloten. Op voorstel van den secretaris werd be paald, dat men zich kan aanmelden tot 1 September a.s. Daarna een entree van 1 per persoon. Op voorstel van de heeren Verver en Schouten werd besloten om beurten te ver gaderen in Heiloo en Alkmaar en eenmaal per maand. Het laatste punt was aansluiting bij den Landelijken Bond, hetwelk werd aanvaard Bij de rondvraag werd gewezen op een poging om leden te krijgen in den Helder. De voorzitter meende, dat die lid wil wor den zich maar moet aanmelden. Bovendien zal den Helder zelf een vereeniging moeten stichten. HOLLENDE PAARDEN TE OUDKARSPEL. Dinsdagmiddag kwam een paard ge spannen voor een driewielde kar, vanaf Tuintjehorn langs den Oosterdijk de gemeen te Oudkarspel binnenhollen' en werd al gauw tot staan gebracht. Een paar uur later geraakte de disselwa- en bespannen met twee paarden van den eer Francis uit de Woudmeer op hol en bracht in den krappen draai aan *t noordein de nogal wat schade aan. Eerst moest een auto, welke daar gepar keerd stond, het ontgelden, waardoor een der banden sprong. Vérvolgens werden de hek- kken van A. S., G. Y. en C. B. gerammeid en het huis van F. M. beschadigd. Hier liepen de beesten vast doordat ze den draai niet goed konden nemen AUTOBOTSING ONDER SCHAGERBRUG. - Zondagmorgen ongeveer halftwaalf had op den hoek RuigewegKeinsmer- weg nabij Keinsmerbrug een botsing plaats tusschen twee luxe auto's. De eene ayto, bestuurd door den heer VV. de V. uit Amersfoort, kwam uit de richting Oudesluis, de andere uit de tegenover gestelde richting Beide wagens bereik ten tegelijk het aldaar gelegen brug getje, dat te smal bleek om elkaar te kunnen passeeren. Een botsing volgde, waarbij de auto van den heer W. de V zwaar werd beschadigd, terwijl een in zittende dame een blessure aan het hoofd kreeg De andere wagen, bestuurd door den heer H W A. E J uit Was senaar, werd licht beschadigd en kon onmiddellijk na het ongeval weer verder gaan De zwaar gehavende auto van den heer*~W. de V is later per kraanwagen naar garage „De Moor" te Schagerbrug gesleept. Door den gemeente-veldwachter J Ho- man aldaar werd proces-verbaal opge maakt. 1 EEN CHEVROLET ZWAAR BESCHADIGD. Op den nieuwen weg tusschen Limmen en Uitgeest had gisteravond een ernstige aan rijding plaats. Een nieuwe Chevrolet kwam fut de richting Uitgeest, toen een Ford vrachtwagen, die aan den kant van den weg stond, plotseling achteruit reed. Een botsing was voor den Chevroletrijder, den heer v. B. uit Amsterdam, niet meer te vermijden en het werd W3S' Z'^n wa^en grondig vernield De bestuurder van den Ford verklaarde, niets gezien te hebben van een naderende auto. De politie stelt een onderzoek in. De zwaar beschadigde Chevrolet werd door den kraanwagen der firma Met in den loop van den avond weggehaald. Uitstekend, geslaagd strandfeest Nauwelijks zette de heer Koperberg uit Amsterdam den voet op het perron, of bij werd bij zijn aankomst begroet met de woor den: „En nu krijgen we natuurlijk een strandfeest". Want dat kon met hem en dan midden in het seizoen niet uitblijven. En zoo werd in overleg met de heeren Bos- schaart en van Eenennaam, bestuursleden dér V.V.V., direct de koe bij de horens ge pakt. Hard moest er dus gewerkt worden, maar een aantal dames en heeren onder de bad gasten sprongen bij en het kwam voor elkaar, tenminste wat de regeling betreft. De voor naamste medewerker echter, het weer, sloeg van het eene uiterste in het andere en dreigde met storm en regen alles in de war te stu ren. En grondig ook. De regen kletterde, de wind gierde als in den herfst, de zee bruiste Des nachts bestormden hooge zeeën bet strand, waarvan slechts een klein gedeelte droog bleef. Na den vloed bedekte een dikke laag schuim het anders zoo heldere zand en liet geen behoorlijke plaats voor de spelen over. Dan maar de bakens verzet. Op het ter rein aan den Hoeverweg werden de banen voor de wedstrijden afgezet, zoodat men tevens voor den nog tamelijk sterken wind beschut was. Onder de tonen der muziek van het Eg- mondsche fanfarecorps marcheerden ruim 160 daarheen, vergezeld van honderden be langstellenden. Met veel animo werd ge kampt bij het blokjes-rapen, pensteker., bal- dragen, spritloopen, estafetteloopen, zak- loopen, schortje binden met pensteken en de wedloopen met hindernissen voor jongens en meisjes, zoodat de voormiddag omvloog Vlaggengewapper en zonneschijn verhoog den de pret. Ondertusschen was de wind na eerst het strand schoon te hebben geblazen wat kalmer geworden, zoodat de wedstrijden in sierwerk en fortenbouw ook konden door gaan. Onder de belangstelling van honder den toeschouwers werd er geschept, dat het een aard had, zoodat de eene berg al hcog^r en steviger groeide dan de andere. In tegen stelling hiermede besteedden een veertigtal sierwerk(st)ers rustig al hun aandacht aan vorm en lijn hunner soms heel mooie kunst werken. Het zou voor de daarvoor aange wezen jurv geen gemakkelijke taak worden om de prijswinnaars aan te wijzen. Prompt op tijd kwam de vloed opzetten en al heel gauw moest stoppen geblazen wor den. De aanval der golven begon en de tijd opnemers namen hun posten m. Ondertusschen werd door de Egmond- zeeër-Reddingsbrigade op een ander staand- gedeelte een demonstratie gegeven onder leiding van den heer J. van der Plas Mzn schipper van de N.Z. Hollandsche Reddings maatschappij. Gedemonstreerd werd hef ver loop van het redden van een bader met be hulp van het lijntoestel, alsook van een au der met de vlet, gecombineerd met kunst matige ademhaling en toepassing van het zuurstof-apparaat. Een en ander trok gmote belangstelling, zoodat ten slotte bij de for ten slechts de tijdopnemers en forter.bou wers .overbleven. Pluvius meende echter, dat hij nu geduld genoeg had gebruikt en nu ook weer eens aan de beurt diende te komen. De posters we-deu getrakteerd op een bui, doch dat kon aai den loop van het feest niets meer veranderen Alles was uitstekend verloopen en wat kon men beter wenschen! Des avonds werden de uitslagen bekend gemaakt in de zaal van „De Vergulde Valk", eerst voor de jonge groepen, daarna vot de grooteren. Van deze gelegenheid werd ge bruik gemaakt om verschillende personen, die zich voor het feest verdienstelijk hadden gemaakt, dank te betuigen, inzonderheid aan den burgemeester en de heeren de Groot en W. Th. Kockx. De uitreiking der prijken werd, dank zij de medewerking van het Cen traal Genootschap", voor beide groepen ge volgd door het vertoonen van eenige films, waarvan door groot en klein genoten werd Een der ouders, de heer Franssen, gevoel de zich verplicht namens allen een wooid van dank en hulde te brengen aan de Com missie en de V.V.V. van Egmond aan Zee. Reeds 15 jaar was hij een trouwe gast van Bad-Egmond en elk jaar opnieuw trok zijn hart er heen. Zoo volslagen genoot hij er van zijn rust, dat hij niet wist, wie eigenlijk in Egmond de ziel der V.V.V. was. Doch wel was het hem bekend, dat er door deze veree niging veel en goed werk gedaan werd in het belang der geheele gemeente. Wat n' weer aan de kinderen was gedaan, beschouw de spr. als gedaan aan de ouders Den grootsten dank zou men Egmond daarvoor brengen door straks weer in zijn woon plaats teruggekeerd bloedverwant en vriend te wijzen op Egmond aan Zee a.s een badplaats, waar men echt rust vindt en vooral als badplaats, waar men zijn kinde ren met een gerust hart hun gang kon laten gaan, en niet bang behoefde te zijn voor al lerlei gevaren welke spr. meende niet noo- dig te hebben nader aan te duiden die hen zouden kunnen be'agen. Juist voor de kinderen achtte hij Egmond aan Zee een ideaal oord. Mocht Egmond een paar jaar geleden mondaine allures vertoond hebben, dat was gelukkig van voorbijgaanden aard geweest. Egmond was zich zelf gebleven Thans, nu deze plaats in hoofdzaak is aangewezen op ae inkomsten door het vreemdelingenverkeer, kan men het geen grooler dienst te bewijzen dan door het nog meer bekend te maken. Na afloop der prijsuitdeelingen bleef me nog wat bijeen. Een drietal jongelui zorgden voor animeerende muziek. Er heerschte een bijzonder aangename stemming bij jong en oud, zoodat de heer Bosschaart het inder daad sneu vond erop te moeten wijzen, dat het zoo zoetjes aan welletjes was. Maar al kende de gezelligheid ook hier geen tijd, het was toch tijd! Al met al: een mooi feest met een aange naam slot. De Noordscharwouderpolder hield in hotel „Concordia" alhier een vergadering van stemgerechtigde ingelanden. Voorzitter was de heer A. Barten, die in zijn openingswoord in het bijzonder de ver tegenwoordigers van de pers welkom heette, die voor het eerst tijdens spr.'s voorzitter schap en dat is pl.m. 25 jaar, aanwezig zijn, tengevolge van het gewijzigde reglement. De voorzitter deelde mede dat Ged. Staten zich vereenigen konden met een persoonlijke borgstelling van den penningmeester. Hierna was aan de orde de vaststelling van de begrooting 1934, welke reeds door het bestuur voorloopig was vastgesteld. Bij de postgewijze behandeling werd me degedeeld, dat het salaris van den molenaar- sluiswachter in verband met de verplichte pensioenbijdrage met 70 per jaar is ver hoogd. De aanwezige ingelanden konden zich hiermee vereenigen. Totaal waren de uitgaven geraamd op 2441,75, de ontvangsten op 2465 72. De begrooting was geopend met een voordeelig saldo van 64.32. Dit jaar zijn de lasten vastgesteld op 24 per H A. Er moet dit jaar voor het laatst aan de boerenleenbank worden afgelost. Voor het volgend jaar verlicht dat al weer iets. Ook de geldleening ten behoeve van de aanschaf fing van een gemaal is al aardig naar om laag gebracht. Van het oorspronkelijke be drag van 8500 moet nog vijf jaar 500 per jaar worden afgelost. Naar aanleiding van den post onderhoud werden eenige opmerkingen gemaakt over het schilderen. Ditmaal is het door een an der gebeurd. De begrooting werd daarna op de voren- vermelde bedragen aldus vastgesteld. Tot leden van de commissie tot nazien der reke ning werden de heeren K. Wagenaar Wz., J. Heeman en J. Lindeboom gekozen Vervolgens was aan de orde de aanvrage var. een nieuwe concessie voor het heffen van sluisgelden, wat elke drie jaar moet gebeu ren. Er bestaat dan gelegenheid bet sluis- geld te wijzigen. Het bestuur wenschte echter de sluisgel den te handhaven. De heer W. Hink had gedacht, da* men ze wel_ gelijk kon maken aan de Ambachtssliris nl. o cent goedkoop>er. Het bestuur achtte (fit niet gewenschr daar men het geld wel noodig heeft Na eenige besprekingen werd het bestuurs voorstel aangenomen. Verder werd nog medegedeeld dat de stemmingen in het vervolg in October in plaats van m Juni moeten worden gehotktai WINKEL. Door de Floralia-Commissie alfaier werd besloten op 22 en 23 September as haar tentoonstelling te houden, waaraan tevens zal worden verbonden een tentoonstelling van fruit, waaraan deelname open staat voor de leden der fruit- en groentenvereeniging alhier Als juryleden voor de fruittentoonstelling worden uitgenoodigd de heeren van der Deure te Zwaag en Veerman te Wognum. Ter opluistering wordt georganiseerd een afstandsrit op race-fietsen, waarvoor mede werking zal worden gevraagd van de ren en toervereeniging „Onderling Genoegen" te Noordscharwoude. In het tentoonstellings-gebouw zullen ver schillende atrractie's aanwezig zijn tot ver maak der bezoekers. WlfK AAN ZEE. Op het strandgebied van Velsen, nabij Wijk aan Zee, is gisteravond te ongeveer half negen het lijk aangespoeld van een manspersoon, gekleed in een blauw badpak. Het lijk is naar het politiebureau te IJmui- den overgebracht. Het anderhalfjarig kindje van den heer Lieshout aan de Reguliersstraat te Wijk aan Zee en Duin is gistermiddag in een pinda nootje gestikt. Alhier is een varken geboren met twee koppen, drie oogen, vier ooren en twee staar ten Een unicum dus in de familie Krul staart. Daar de ochtendpost niet meer per trein komt, doch per auto, is er een beduidende vervroeging in de morgenbestelliog inge voerd. Nu nog een keer meer buslichting, wat eveneens dringend noodig is. Tot tweede administrateur aan de Coöp. Veilingsvereeniging „St. Willebrordus" benoemd de heer A. J. Sengers Jbz. is Door een misverstand is .in het num mer van 14 Augustus gemeld dat er een heffing zal komen "van 20 per snees op de bloembollen. Dit moet echter 10 zijn, nl. 400 per H A, ZWARE MISHANDELING. Op 25 Juli heeft een 35-jarig arbeider in den vroegen ochtend een aanval gepleegd op J. Hartlief, bediende van den vischhande- laar Smid aan het Gedempte Zuiderdiep :e Groningen. De aanvaller, die met een paar vrienden den geheelen Zondagnacht aan den boemel was geweest, ergerde er zich over, dat de bediende al zóó vroeg aan het werk was Men lachte den bediende uit en het ge volg was een scheldpartij, waarbij Hartlief „steunvreter" zou hebben geroepen. De boemelaars trokken daarop verder, maar een uur later kwam een hunner terug en bracht Hartlief onverhoeds met een mes een steek in den rug toe, die zóó ernstig aankwam, dat de getroffene in het academisch ziekenhuis moest worden opgenomen. Maandag stond de aanvaller voor de rechtbank te Gronin gen terecht Hij bekende, maar zeide, dat hij niet de bedoeling had gehad om te s'eken Hij had toevallig een mes in de hand gehad, omdat hij een haring had gegeten De officier van justitie, mr. A. Rombach, aannemende, dat hier wel opzet aanwezig is geweest en het feit kwalificeerende als zware mishandeling, eischte een gevangenisstraf van één jaar. Uitspraak 23 Aug. (Ongecorrigeerd.) Op het proefstation van de firma gebr. Sulzer te winterthur (Zwitserland) werden gedurende de laatste dagen twee tweetakt Dieselmotoren beproefd, die met betrekking tot het economisch verbruik van brandstof een resultaat aantoonden, dat tot dusver met nog geen enkele warmtekracht-machine ter wereld kon worden bereikt Het zijn twve voor een schip van de New Zealand Steam- ship Co bestemde acht-cylindermotoren, eik van 5500 P K. Het bij de officieele proeven vastgestelde brandstoffenverbruik bedroeg, met inbegrip van de werking der spoelpompen, 149 3 gram per effectief paardekrachtuur bij volle belas ting en 148 3 gram bij driekwart belasting. De uitlaatgassen waren nog bij 35 pCt overbelasting practisch onzichtbaar De ge bruikte brandstof had een stookwaarde van 10.150 cal/kg., hetgeen bij volle belasting een thermischen werkingsgraad van 41.7 pCt. en bij driekwart belasting een van 42 pCt. uitmaakt. Om de beteekenis van de bereikte resulta ten goed te begrijpen, moet men voor oogen houden, dat de viertaktmotor, die wat hel economisch verbruik van brandstof tot dus ver algemeen als het beste werd beschouwd, thans door den tweetakt-motor is overtroffen. Van bijzonder belang is, dat de bereikte bezuiniging in het brandstoffenverbruik bij een olieprijs van 80 francs per ton, berekend op 250 reisdagen per jaar, voor het nieuwe schip een besparing van ongeveer 105000 francs per jaar mogelijk maakt, hetgeen meer dan de geheele amortisatie van de kosten der motoren beteekent. Nog tien motoren van hetzelfde model zijn in verscheidene landen bij licentie-houders van gebr. Sulzer in aanbouw. Nu komt er rustl Nu zijn over bodige geluidssignalen verboden (f75.- boete!), 't Werd tijd: ze toeterden er maar op losl Wie. .7 JA ZEKER.... U OOKI GEBOREN: Margaretha Córnelia, d. van Johan Dirk Dubbeld en Grietje Brouwer. Cecilia Geertruida, d. van Petrus Adianus van Kes- sel en Anna van Wonderen. Johannes Maria, z. van Cornelis van Dam en Neeltje van Horik. OVERLEDEN: Dirk Saai, 72 jaar. Anna Kuijper, echtg. v. J. Leeuwenkamp, 29 jaar. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 15 Aug. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 313 Vette kalveren, le kw. 4852 cent, 2e kw. 3646 cent, 3e kw. 28 34 cent per K.G., levendgewicht, enkele hocger; 29 Nuchtere kalveren 3.50 6; 406 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 3536 cent, zware var kens 3435 cent en vette varkens 3334 cent per K G, slachtgewicht. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Aug. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 10000 K G. Aardappelen: Duc of York 2 80, Eigenheimers 5—5.50, Blauwe Eigenheimers 4,705.20; 26000 K G. Roode kool 1.102.70; 11000 K G. Witte kool 2.40—3.30; 55 K G. Vroege witte kool 1.30—1.90; 6800 K G. Uien: gele nep 3.604.10, gele uien 3.20 3.90, gele drielingen 2.502.70; 850 K G. Bieten 1.50-/ 1.70; 3200 K G. Slaboonen 8 30—/ 11.80 275 K.G. Snij- boonen 49.40, alles per 100 K.G. 800 stuks Bloemkool le s. 14.90 per 100 stuks. PURMEREND, 14 Aug. 1934. „Afclag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken" Aardappelen: BI. Eigenheimers 1.10—/ 1.24, Borgers 1.24 per zak, 25 K.G.; Slaboonen: dubb. 1.341.60, dubb. z. dr. 1.691 76 en enkele z. dr. 1.852.10 per kist, 15 K.G.; Snijboo- nen: Stok 1.10—1.95 en Stam (breede) 0.451,20 per kist, 15 K G.; Perziken 2.60—6.40 ner 100 stuks; Pruimen 19 per 100 K G.; Uien 0.75 p. 25 K G.; Meloen (Suiker) 5—27 per 100 stuks. Appels: Codlin Keswick' 2—8, Roode tulpappel 210, Yellow Transparant 516, per 100 K.G. en Peren; Clapp's Favorite 217, Kruidenierspeer 10— 19 en Precose de Trevoux 16—/ 21, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. 1934. 18000 K.0 Aardappelen: Sch. muizen 2.705, R Duken 2 80—2.90, Eigenheimers 4.80—5.30, BI. Eigenhei mers 4.90—5.30 BI. Aardappelen 4.80; 10300 K.G Uien: uien 330— 3.70, drielingen 2.50—2.90, gele nep 3.90—4.30; 4100 K.G. Zilveruien: drie lingen 3.70—4, zilvernep 6.10— 7.90; 13700 K.G. Spercieboonen 8.10— 12.30; 200 K.G. Snijboonen 2—4.80; 3100 K G. Kroten 0.86-/ 1.20; 8200 K.G. Roode kool 1 1.20; 10000 K G. Witte kool 1.20-/ 1.70; 2400 K G: Gele kool 1.80—1 90, alles per 100 K.G WARMENHUIZEN, 14 Aug.' 1934. Sch. muizen 5.205.80, grove 2.40; Eigenheimers 4.70—5 60; Blatfwe aard appelen 3.504: Gele Nep 2 60 2.70; Roode kool 12.40; Gele kool 1.60—2.30; Slaboonen 8.50—12.20. Aanvoer: 11500 K.G. Aardappelen; 4250 K.G. Gele Nep; 2750 KG. Uien; 7800 K.G. Roode kool; 2250 K.G. Oele kool en 1920 K G. Slaboonen. 1931 1934 1934 1930 jrr STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië b'A Uuitscbland BANKINSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mpij Cert. v. 1000 Kolooiala Baak Ned lad Handelsbaak Rotterd Baak iNDUSTR. OND BINNENL. Altf Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvê Delft Cert. Nederl bord ex 40 afsL Philips Gloeit. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND BUITENL. Acn Smelting -- Anaconda Bethleh Steel Cities Service S'eel cotnm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. 1- H. V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions ..IJNBOüW Alg Explo: Mij. Boeton 4 Radiang Lebong PETROLEUM. Dordtsrhe Petr. Kon Petr. Perlak Continent*' Oil Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber Deh Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi in tere Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembab AMER SPOORWEGEN. Atcbison lopeka Soutbern Railw Cert Union Pacilic §Noteering per 50 'bxdividend. f bxclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 102»/;, l"28/i4 100*/9 29'/i6 29 1028/;, 105 39» 468/J- 59'/, 79'/, 'l 33»/s 25'/, 41 202'/, 2)0'/, 03'/, 33'/. 2"!1/, i08j-9) r4}-'/, 33'/,-4 209 64I-5J 34»/,-4 47'/, i 65 j-»/, 48 2088/.. 9 65'/,-6 23'/. S 18/s 20'%, 3Ve 7|-uAo lv'/, 1% 2£|-»/i« 3»/, 16V:«-i 7u/t«-f 168/ig 7»/»-l 1707/, 8/ 77 20»/, 11.00 >278/, 7 127'/, 7 156'/, 156 133'/, 154*/i6 8 JJ/« H1/» 4'/> 153.'/, 90 <7. 891/, io.-*%« 100'/, W/s 49'/, 71»/* ■»/l« 72 997» 99'/,-J 997.-I 6 3ot/s O1/, 35-«/, 148 37 V, 135V, 1 51/, 149 3 'V, 135»/, 149-'/, 308/, 9»/, 5S8/4 9 58 PROLONGATIE Vorige koer* 1 pCt Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn Pari)* Bctissel (Belga) Bazel V* eenen p Sch 100 K ipeobagen S'ockholm O-lo i Italië i NIET OFFICIEEL. Vorige koers 1455/8 7 42V, 57 70 V /4*/, 34.70 20 00 UO 33 30 3ï 40 3/ 40 lt.70 Koers op heden 2 mr 1 461/, 7 41# 57 65 V '2*/, 34.67'/! 46 20 00.00 33 30 38 40 37 35 12.70

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3