Sport NORTH STATE Vraag, rn Aanbod, ALKMAAR OEFENT! DE NEDERLANDSCHE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN. Belangstelling voor de resulta ten op de „field events". DE EUROPEESCHE Z WEMKAMPIOEN SCHAPPEN. ROOKT df, positief betere Sigaret DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. EDITH FRISCH EN NORDEM VERONGELUKT. T INVALIDITEITSWET EN OUDERDOMSWET. Op 1 Juli werden 27.226 weduwenrenten en 13.860 weezenrenten krachtens de invali diteitswet genoten. Op genoemden datum waren krachtens art. 379 dier wet 107.000 personen in het genot van een als vrucht van hun verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week Voorts geuoten 45.056 personen een invaliditeitsrente, als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens art. 24 der Ouderdomsrente 1919 waren op vorengenoemden datum 129.382 personen in het genot van een a's vrucht van hun verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Het aantal renten, voortvloeiende uit krachtens art. 10 van genoemde wet gesloten verzekeringen (selfsupporting verzekerin gen) met rentebedragen van drie tot twintig gulden per week bedroeg 2739. INBRAAK TE "s-OREVELDUIN- CAPELLE. Terwijl de landbouwer A. van Oosterhout te 's-Orevelduin-Capelle bezig was zijn koeien te melken, zijn ongenoode gasten zijn woning binnen gedrongen. Zij hebben daar uit een groot aantal gouden en zilveren voor werpen benevens een bedrag van 1000 ge stolen. VEERTIG JARIG BESTAAN S. D. A. P. Een tentoonstelling. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de S.D.A.P. is een tentoonstelling inge richt door mevrouw Adama van Scheltema in het gebouw „Het Anker" op de Prins Hendrikkade 142 te Amsterdam. Deze tentoonstelling geeft een overzicht van de geschiedenis der Soc. Dem. Arbei derspartij. Aan de wanden van de zaal hangen een aantal grafische voorstellingen. Zij geven o.m. te aanschouwen den groei van de sd. a.p. wat ledental betreft, de samenstelling van de Tweede Kamer vanaf 1893, den groei van de arbeidersbeweging. Onder de grafie ken zijn opgehangen een groot aantal spot prenten uit lang vervlogen dagen en ook uit den hedendaagschen tijd. In vitrines zijn uitgestald herinneringen aan belangrijke feiten waaraan de s.d.a.p. heeft meegewerkt of waar zij haar schouders onder heeft gezet. In een andere vitrine zijn bijeenverzameld brochurts, kranten en andere documenten, die betrekking hebben op het algemeen kies recht en het vrouwenkiesrecht. De beweging voor den 1 Mei-dag vormt het onderwerp van een volgende afdeeling. Ook uit het buitenland zijn hierover een aantal brochures tentoongesteld. De vakbeweging neemt ook een voorname plaats in op deze tentoonstelling. Een van de hoofdmomenten die naar voren worden gebracht is de spoorwegstaking in 1903 en het protest tegen de stakingswetten. Besluiten we met mee te deelen, dat ook nog een groote hoeveelheid verkiezingsma teriaal van vroeger en thans aanwezig is dan hebben we het voornaamste van den be langwekkende tentoonstelling aangestipt. De tentoonstelling wordt hedenmiddag geopend. WEGENBELASTING IN HET VER KEER NEDERLAD—BELGIE. Aangezien gebleken is, dat een onjuis te meening is ontstaan over de betaling van wegenbelasting in het verkeer met vrachtauto's tusschen Nederland en België, deelt de B. B. N., Bond van Ba- drijfsautohouders in Nederland, het volgende mede. Vrij algemeen is onder verladers van goederen per auto de gedachte ver breid, dat Nederlandsche motorrijtuigen voor goederenvervoer in België onder worpen zijn aan betaling van wegenbe lasting, terwijl Belgische vrachtauto's onbelemmerd en onbelast in Nederland zouden kunnen komen, om daar (onder ongelijke concurrentievoorwaarden der halve) aan Nederlandsche ondernemers het vervoer te ontnemen. Deze opvatting is ten eenmale onjuist. Sedert 16 Juli J.l. moet voor een Ne derlandsche vrachtauto in België welis waar wegenbelasting worden betaald tot een bedrag van 16 of 20 franks per lag (al naar het eigen gewicht van het voertuig), maar omgekeerd zijn de Bel gische motorrijtuigen voor goederen vervoer in Nederland ook onderworpen aan een heffing. Deze heffing wordt opgelegd krachtens artikel 5 der wegenbelastingwet. Voor 3 dagen is verschuldigd 1/40 van de jaar belasting, welke voor de onderwerpelij- ke motorrijtuigen op 120 is bepaald. Dit 1/40 is een minimum, zoodat de be lasting ten minste 3 bedraagt. DE VARKENSMESTERS KLAGEN. De Bond van varkensmesters heeit den mi nister van economische zaken een telegram doen toekomen, waarin wordt geconstateerd, dat de toestand in het varkensmestersbedriji onhoudbaar is als gevolg van de zeer geringe afneming door de Nederlandsche varkenscen trale, en een beroep op den minister wordt ge daan, om die maatregelen te treffen, die een spoedige afneming verzekeren. TENTOONSTELLING ABDIJ VAN EGMOND. Het Comité voor de op 3 September in Den Haag te openen tentoonstelling „De Abdij van Egmond" heeft de beschikking ge kregen over verscheidene belangrijke en be langwekkende objecten, o.m. twee hand schriften van de Leidsche Universiteit. Bij deze laatste is een hoogst belangrijk docu ment, afkomstig van Egmond uit de tiende eeuw, dus duizend jaar oud. Ook Weensche en Brusselsche bibliotheken hebben hand schriften toegezegd. Uit Parijs wordt nog antwoord verwacht. De catalogus der tentoonstelling zal bij zonder belangrijk zijn en van blijvende waar de. Dit laatste vooral door een studie van Dom Beekman O.S.B. uit de St. Paulusabdij te Oosterhout over de cultureele beteekenis der voormalige Egmond Abdij, een met zorg bewerkte biographie en een uitvoerige be schrijving door een deskundige van de ze gels der Abten van Egmond, waarvan een dertigtal afbeeldingen ter tentoonstelling aawezig zijn.' Voorts zullen worden opgeno men een zestiental platen van de abdij, van handschriften, van de kostbare abdijstaf van de bisschoppen Nicolaas van Nieuwland en Godefridus van Mierlo, die ook prelaat wa ren van Egmond. Tot de deskundigen, die op een der midda gen gedurende de tentoonstelling een voor dracht zullen houden, behoort ook dr. H. E. van Oelder, directeur van het Haagsche Oemeentemuseum, die zal spreken over: De oorspronkelijke abdij en de nieuw ontwor- pene. BRANDSTICHTING IN EEN BAKKERIJ. Een knecht gearresteerd Gistermorgen is in de Van Baerle- straat te Amsterdam in een banketbak kerij een ernstig geval van brandstich ting ontdekt. Een electrische oven, die 's avonds tevoren door den banketbak ker buiten werking werd gesteld, vond men vrijwel totaal verwoest. De justitieele dienst van het bureau Leidscheplein, die onmiddellijk door den eigenaar der zaak werd gewaarschuwd, heeft een gewezen knecht gearresteerd, op vermoeden dat hij meer van de brandstichting weet. Toen 's morgeris twee knechten de bakkerij wilden binnen gaan, sloeg hun de rook en walm tegemoet. Tot hun grooten schrik bemerkten de mannen dat de oven, ter waarde van circa 2 a 3 duizend, grootendeels was vernield. Door oververhitting van den oven was een veiligheidsapparaat in werking ge treden, waardoor het vuur werd ge doofd. Later echter, toen de oven op 6troom bleef staan, verbrandden de kostbmaarste deelen en het houtwerk. Vermoedt wordt, dat de dader Don derdagavond de bakkerij is binnengeko men en den over uit wraak in werking heeft gesteld. MOEILIJKHEDEN BIJ DE TEXTIEL INDUSTRIE IN ALMELO. Gisteren heeft een conferentie plaats gehad tusschen de directie van de N. V. de Katoen Mij., voorheen gebr. Scholten en Co., en de besturen van de textielor- ganisaties St. Lambertus, de Eendracht en Unitas. Deze conferentie werd ge houden op verzoek van laatstgenoemde besturen en wel naar aanleiding van de Ioonen, welke bij deze onderneming wor den verdiend en die te laag zouden zijn. Overeensteming werd in deze confe rentie niet bereikt. De besturen der ar beidersorganisaties deden een voorstel waardoor althans een tijdelijke oplos sing had kunnen worden verkregen. De directie nam echter het standpunt in, dat de door haar genomen maatregelen zijnde verlenging van de werktijden, tot verbetering zullen leiden, en wees het voorstel der besturen pertinent af. Hier door is de toestand weer verscherpt. DRIE VTNDEREN UIT HET RAAM GEVALLEN. Eén van hen overleden. Drie Jónge Amsterdammertjes, twee broertjes, respectievelijk vijf en drie jaar oud en een drie-jarig buurmeisje dat in hun gezelschap was is gistermiddag een zeer ernstig ongeluk overkomen dat een van hen het leven heeft gekost De kinderen bevonden zich op de tweede étage voor het raam van een hu*s aan de De Wittekade. Terwijl de moeder van de jongetjes even afwezig was, zijn de kinderen uit het raam gaan hangen, waarbij zij zich steunden aan een drooglijn. Plotseling brak deze, met het noodlottige gevolg dat de drie klei nen uit het raam vielen en op een plaatsje terecht kwamen. Onder groote verslagenheid van de huisgenooten en omwonenden heeft de Geneeskundige an-st de kinderen, die ernstig gekwetst waren, naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Het vijfjarig jongetje is daar aan de bekomen verwondingen overle den; van een der beide andere kinderen baart de toestand zorg. V oetbal. Onze vierde klasser Go ahead bereidt zich wel zeer serieus voor op de aan staande competitie. Reeds heeft het be zoek gehad van verschillende sterke tegenstanders en nu komt morgenmid dag het bekende Hollandia naar den Westerweg, om Go ahead een lesje te geven. Maar Go ahead zal haar best doen, om haar sterkeren tegenstander de loef af te steken. Of het lukken zal, weten wij niet, maar dit is zeker, dat het huidege elftal tot iets goed6 in staat is. Dat blijkt wel uit de reeds behaalde resultaten: AlkmaarWest Frisia II 5—2; Alkmaar W. F. C. II 23; AlkmaarAlcmaria II 6—5. Alkmaar komt uit in de volgende op stelling: Duiveman (doel): Dingerdis en Ooms (achter); Schrier, Baars en v. d. Stok (midden); Er.gel, Asjes, Kranen burg, Kuis en v. Os (voor). Deze elf kunnen de derde klas6er uit stekend partij geven en het zou ons niet verwonderen, als Hollandia met een kleine nederlaag huiswaarts werd gezonden! Athletiek. Ook wat de „field events" betreft, hebben de wedstrijden om de Nederlandsche athle- tiekkampioenschappen, welke vandaag en Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam plaats hebben, veel belangstelling. De serieu ze wijze, waarop o.a. de Olvmpiaan de Bruijn Zondag na afloop van het nummer kogelstooten de techniek van den Amerikaan Jack Terrance aan het beoefenen was, stempt hoopvol. Ook Brasser en andere hoogspringers volgden met bijzondere aandacht het hoog springen van den neger-athleet Johnson, dat zoo geheel verschilde van techniek, zooals deze in ons land wordt aangeleerd. Zooals wij reeds schreven, de tijd is nog te kort ge weest om nu reeds resultaten van het leer zame optreden der Yankees te kunnen ver wachten, hoewel verrassingen toch niet uit gesloten mogen geacht worden. Vooral op kogelstooten kan een goede Êrestatie verwacht worden. De Hagenaar •e Bruijn bracht dit seizoen het Neder- landsch record op dit onderdeël op 14.175 M. en indien hij in vorm is, mag zeker een recordverbetering door hem tegemoet wor den gezien. Nu de Haarlemmer Eijsker niet meer uitkomt, heeft De Bruijn weinig concurrentie, daar andere kogelstooters als Kamerheer (P. S. V.), Houtzager (V. E. L.) j en van der Wel nog lang niet op het peil staan als onzen recordhouder. Hei speerwerpen brengt weer een strijd tusschen van der Poll ('23) en zijn concur renten uit het Zuiden, Collaris (Avon Heer len) en Van Meijl (P. S. V.) waarbij andere speerwerpers, die in de provincie goede re sultaten hebben behaald mogelijk voor een verrassing zullen zorgen. Als van der Poll in vorm is, zal hij echter zeker in staat ge acht moeten worden om den titel te ver overen. Behalve op kogelstooten is ook op discus werpen de Olympiaan De Bruijn de favoriet. Hij werpt regelmatig boven de 40 M. terwijl de andere deelnemers op dit nummer er on der blijven en hem dus weinig kwaad zul len doen. Meer spanning geven de springnummers, in het bijzonder op hoogspringen is de strijd tusschen de gegadigden van den kampioens titel zwaar. Brasser (A. A. C.), Roelofs (A. A. C.), Jansz (V. E. L.) geven elkaar dit jaar wei nig toe en wanneer het weer wat gunstig is, zal een recordverbetering tot 1.90 M. niet on mogelijk kunnen zijn. Voorts nemen nog tal van jongeren athleten aan dit nummer deel. Op verspringen is de Haarlemmer van Welsenes de man, hoewel hij voor Peters (P. E. C.) zal moeten oppassen, terwijl deze laatste athleet het nummer hink-stap-sprong wel voor zijn rekening zal nemen. Ook op Polshoog zijn de beste athleten weer in het veld; van Oorschot (Hellas), Van der Zee en Verkes (Haarlem) zijn hier de favorieten, waarvan ons eerstgenoemde wel de sterkste schijnt. De wandelnummers over 1500 en 5000 M zijn slecht bezet en zullen wel door den Pro Patriaan Engelman in beslag genomen wor den, waarbij alleen Toscani van A. A. C het hem lastig zal maken. De strijd op de esta fette belooft echter weer spannend te worden. Is de 4 x 100 M. zco goed als zeker voor de A. C. '23, op de 4 x 400 M. zal het haar niet gemakkelijk gemaakt worden. Vlug en Lenig zint op revanche en als wij nog terugdenken aan den evervee. ende strijd op deze esta fette tijdens de wedstrijder om den P. H. beker te Haarlem, toen c|e Amsterdammers nog juist Vlug en Lenig wisten te kloppen, dan verheugen wij ons reeds wederom zoo een opwindende kamp te aanschouwen. In totaal nemen 170 atleten aan de kam pioenschappen deel. Vandaag nemen de wed strijden om 6 uur een aanvang en bevat het programma vrijwel hoofdzakelijk voorwed strijden terwijl van het belangrijk nummer 1500 M. hardloopen de beslissing plaats vindt. De toegangsprijzen voor dezen avond zijn zeer laag gesteld. Zondag beginnen de wedstrijden om 2 uur en ook dan zijn er po pulaire toegangsprijzen vastgesteld. Mogen de Nederlandsche athleten vandaag en Zon dag veel succes hebben! Zwemmen. Gisteren is in Maagdenburg de finale 100 M. rugslag voor dames verzwommen. Zooals ver wacht werd, wat mej. Mastenbroek de sterkste en zij won zeer verdiend het kampioenschap in den tijd van 1 min. 20.3 sec. Het Hbld. vertelt er o.a. het volgende van: De noodige emotie is in dit nummer niet achterwege gebleven. Onmiddellijk na den start ging het startpistool voor de tweede maal, daar mej. Mastenbroek te vroeg was vertrokken en er dus opnieuw gestart moest worden. Alvorens hiertoe over te gaan, maakte de voorzitter- kamprechter Donath evenwel bekend, dat bij een tweeden valschen start de race toch zou doorgaan en dat in dat gezal de zwemster, die te vroeg vertrokken was, gedisqualificeerd zou worden. Hierdoor waren de deelneemsters eenigszins zenuwachtig geworden, met het ge volg, dat Rie Mastenbroek, die bij den eersten start te vroeg was afgegaan, nu te laat afzette, terwijl de Duitscbe zwemster Ahrendt iets te vroeg startte. Ze startte evenveel te vroeg als mej. Mastenbroek den eersten keer. Door haar te laat atarten lag Rie Masten broek natuurlijk iets achter en moest in de eerste plaats zorgen dezen achterstand in te loopen, hetgeen tegen een dergelijk zwaar veld waarlijk niet gemakkelijk was. Mej. Masten broek had dus het verloop van de race niet zelf in handen, waardoor het ook kwam dat wij haar schitterende eindspurt van anders nu mis ten. Maar de strijd, dien zij tegen de Duitsche Zwemster Ahrendt heeft gevoerd, is schitterend geweest en slechts met miniem verichil heeft de Hollandsche deze race gewonnen. Puck Oversloot heeft op de eerste 50 meter keurig partij gegeven en haar keerpunt nam zij precies gelijk met mej. Ahrendt. Toen zette de Duitsche er echter een enorm tempo in, dat onze zwemster niet kon volgen. Wel spurtte zij op de laatste 25 meter nog een deel van haar achterstand in, maar zij eindigde toch met bijna 2 sec. achterstand op de Duitache. Afgezien van het feit dat mej. Ahrendt te vroeg van start is gegaan, heeft zij een buitengewone race gezwommen en de vorm dien zij thans toonde, was zeker een klasse beter dan den vorigen dag, toen zij in haar serie op het nip pertje in de finale werd geplaatst. Haar tijd van 1 min. 20.4 aec. beteekent een nieuw Duitsch record op dezen afstand. Zij zwom in de finale bijna 3 sec. sneller dan in de serie. De beide zwemsters Harding en Blondeau zijn in tegenstelling tot mej. Ahrendt tegenga- NORTH STATE SIGARET TEN worden gekozen, omdat de betere en kostbaarder tabakken waarvan zij worden gemaakt, ze in een aparte klasse plaatsen. North State Sigaretten adver- teeren zichzelf en zij hebben een maatstaf gevestigd, waarnaar de kieskeurige rooker vele zwaar geadverteerde, maar verder nooit-van-ge hoorde-sigaretten merken veroordeelt, die onbe kende fabrikanten hem hijna dagelijks - éh dikwijls met bluf argumenten - probeeren aan té praten. Dr irurT C? iW&f y11 *M SÖ N TOBACCO CORP E I LTD LOUfSVn,LE - KLMUCKY - U S A vallen en speelden in dezen strijd geen rol. Haar tijd was aanmerkelijk slechter dan Don derdag. Onmiddellijk na afloop van de race werd er geprotesteerd tegen het te vroeg starten van mej. Arendt. Dat dit inderdaad een feit was, bewijst wel dat het overgroote deel der kamp rechters dezelfde meening was toegedaan. De voorzitter-kamprechter dacht er evenwel an ders over en gaf als zijn meening, dat de Duit sche zwemster Ahrendt de eenige was, die pre cies op tijd was vertrokken, terwijl de overige deelneemsters toevallig allen te laat waren af gegaan. De „Siegerehrung", die na ieder behaald kampioenschap plaats vindt, is ditmaal voor de Hollanders tamelijk in duigen gevallen. Men begon nu reeds met het volkslied te spelen en de vlag te hijschen, toen alleen mej. Ahrendt nog aanwezig was. Men achtte het waarschijn lijk niet noodig te wachten tot de Europeesche kampioene aanwezig was. Mevr. Braun vindt evenwel een droog badpak voor haar zwem sters onontbeerlijker dan een „Siegerehrung", die zoo'n haast heeft, dat men geen minuut kan wachten! Wielrennen. Op de Alkmaarsche Wielerbaan komen morgenmiddag de amateurs en nieuwe lingen in grooten getale aan den start. Opnieuw is het programma vol afwisse ling en de directie heeft gemeend, deze keer voor een uiterst populair program ma te zorgen. Meer dan bij de openingswedstrijden krijgen de toeschouwers thans bekende renners te zien, bekend tenminste iu onze omgeving: Zoo starten bij de ama teurs o.a. P. Blokker uit Alkmaar, en verder Willemse uit Schagen, J. Re- naud uit Zuidscharwoude, J. Langedijk uit Oudkarspel, Kesselaar uit Zaandam en verder een groote groep uit Amster dam, Halfweg en de Zaanstreek. Bij de nieuwelingen zal de Alkmaar der J. Groot opnieuw zijn geluk beproe ven en als hij een beetje gelukkig is, zal hij zeker een der sterksten blijken te zijn. Ook Kuiper uit Julianadorp en T. van Egmond uit Haarlem zijn morgen weer aanwezig en verder een groote groep Haarlemmers en renners uit Zaandam en Amsterdam. Het programma bevat weer sprint nummers voor amateurs, 'n tijdrace over 500 M., ploegenwedstrijden, jachtraces, koppelwedstrijd, enz. Vooral de ploegenwedstrijden en de koppelwedstrijden beloven interessant te worden. Dergelijke ploegenwedstrij- •- zijn te beschouwen als inhaalwed strijden en het is dus voor de renners zaak, om elkaar beurtelings te trekken. Men ziet, er is weer voor elk wat wils en ongetwijfeld kan het een aardige sportmiddag worden. Voor de wedstrijden is een optocht georganiseerd. In de Pieterstraat komen om 1 uur de renners samen en om half twee gaat het in optocht naar de wieler baan, waar de nieuwelingen op de vluchtlatten een défilé zullen houden. Automobilisme. De Duitsche vrouwelijke coureur Edith Frisch is gisteren tijdens een wedstrijd, welke gehouden is als inleiding van de race om den Grooten Bergprijs van Duitschland, start en finish te Freiburg, om het leven gekomen. Zij verongelukte met haar Opelwagen in de nabij- heit' van Foehrenbach en werd zoo ernstig gewond, dat zij spoedig overleed. Edith Frisch, die het vorige jaar met een Bugatti aan verschillende wedstrijden deelnam, o.a. op den Nürburgring en aan het Eibmeer, heeft dit jaar met succes deelgenomen aan ver scheidene betrouwbaarheidsritten. Na den drie- daagschen wedstrijd in den Harz boekte ze succes na succes en behaalde talrijke prijzen. De Internationale Alpenrit volbracht zij als eenige vrouw en won den Gletscherbeker. Een tweede doodelijk ongeluk had plaats in Winterstal in de nabijheid van Kyburg. De coureur Nordem uit Bolzano was aan het trai nen met zijn Alfa Romeo voor de wedstrijden om den Grooten Prijs van Duitschland en moest plotseling remmen, om een botsing met een tegemoetkomende auto te vermijden, en sloeg met zijn wagen driemaal over den kop. Nordem werd op slag gedood, terwijl zijn met gezel een lichte hersenschudding opliep. Tennis. WEDSTRIJDEN ADVENDO Gisteren werden de wedstrijden hPtr, stigd door prachtig weer, voortgezet de inschrijvers zijn tal van jeugdige ,riu.tr die nu gelegenheid krijgen zich in wedsW tennis te oefenen. Misschien is van h jonge krachten, die nog op de onderste anlZ? van de tennisladder staan, bij serieuse T ning nog wel iets te verwachten. Daar hL31" /vnx/.kiffli r»« P*vio<-<r»Vin III- tn- pas heden geschreven Friesche deelnemers en Zondag kunnen meespelen, kon het n gramma op enkele punten niet vlot wnr,£ afgewerkt. Maar het zal heden en moraf" wel beter worden. Toch begint er al een teekening in den stand te komen. In het h* renenkelspel lijkt ons een eindstrijd P $eH mr. Schuurman niet onwaarschijnlijk krijgen beide nog moeilijke tegenstander'* u overwinnen voor zii zoover zijn. e In het damesenkelspel heeft mevr Schi zich reeds gekwalificeerd voor de kwart finale evenals mej. M. Hartkamp. Ook mii' Groen uit Enkhuizen schijnt uitstekend oo cireef. In het Gemengd Dubbelspel werd enst* renmiddag de eerste partij gespeeld. dJ' was echter zeer spannend wat de cijfer» ook wel uitwijzen. Z.ej. Hartkamp en ,y Stroïnk wisten zich te kwalificeeren voor d- volgende ronde. Ook mej. Labberté etl m Schuurman kwamen in de volgende ronde De banen op het Sportpark zijn prachtig in orde. Uitslagen volgen hieronder: Heerenenkelspel: G. Vink, L. A. Res, j, Kokkes en R. Barnaart w.o. P. A. Oiftrs si J. v. d. Bliek 1—6, 6—3, 6—4W. Stroink s W. Honig 6—1, 6—2; Erdman sl. G. Vink 6—1, 6—0; J. J. Haasbroek sl. J. Kokkes —2, 6—4; P. S. Krom sl. L. Hemelrijk 75, 6—4; D. MacDonald sl. M. Zweedijk' Zweedijk 6—0, 7—5; mr. H. Schuurman sl. D. Mac Donald 6—2, 60. Damesenkelspel: mej. A. Oroen sl. mej. D Smit 6—1, 6-0; mej. M. Hartkamp sl. mej. T. Asjes 62, 61mej. J. Smit sl. mej A. Apeldoorn 75, 75. 3e ronde: mevr. Schut sl. mej. J. Smit 6—0, 6—2; mej. M. Hartkamp sl. mej. K. Wessels 8—6, 6—3. Damesdubbelspel: mej. D. Smit en mej, A. Smit sl. mej. M. Koppen en mej. A. Fischer 64, 46, 61 Heerendubbelspel: E. Honig en W. Honig sl. C. v. Giezen en J. Sprayt 61, 86; F. Schut en jhr. N, v. Foreest sl. J. en L. He melrijk 6—0, 6—1; G. Wanna en W. Bur- lage w.o. J. Kokkes en F. Kooistra sl. J, Worm en D. MacDonald 61, 75; mr. P. Boelmans ter Spill en Bronerius van Niedek sl. J. Kokkes en F. Kooistra 6—4, 6—2; L. A. Res en M. Zweedijk sl. J. Nieu- wenhuyzen en H. Keyman 6—4, 6—4; O. Kusters en J. J. Haasbroek sl. A. C. Asjes en D. Nap 4—6, 8—6, 6—4L. Erdman en J. v. d Bliek sl. L. A. Res en M. Zweedijk 6—1,6—2. Gemengd Dubbelspel: mej. M. Hartkamp en W. Stroink sl. mevr. Offers—Held en P. A. Offers 6—4, 4—6, 8—6; mej. N. Labberté en mr. H. Schuurman sl. mej. G. Koopman» en L. A. Res 64, 62. S ch ake n» SCHAKEN, NAAR DEN MUZIEKTUW. Do Alkmaarsche Schaakclub V. V. V. 4ott voortdurend haar beit, om htt schakan in M*> maar meer populair te maken. Nu weer naeft ze tegen Dinsdag 21 Aug. a.s. in den Sted. Mu- ziektuin een «imultaan-wedstrijd georganiseerd voor iederen schaker. V, V. V. zal dan twae van haar sterkste spelers een séance laten ge ven, zoodat de opkomst zeer groot kan zijn. Ieder, die dus een leerzamen schaakavond wenscht, gaat Dinsdagavond naar den muziak- tuin. De deelname is geheel kosteloos. (Uitsluitend ié bands artibetenj. Van 1—6 regel* N eent M| betaling te volfi MEISJES-FIETSJE TE KOOP AAN GEBODEN, keurig onderhouden. G. A. BLAAUW, Lyceumstraat 60. TE KOOP zoo goed als nieuw VERLO VINGSRINGEN, GOUDEN HEEREN- en DAMESARMBANDHORLOGES, COL LIERS MET HANGER. S. VV. VET, Verdronkenoord 5,_i Wit Kinderledikant met matras z. g, a. n. 3 50, Veerenbed met toebehooren 8.50, Pfaff Hand- en Trapnaaimachine 22.50, prima Mangel 15, Jaarema Haard 30, enz. DEKKER, Laat 182. AANGEBODEN EEN ARMINIUS KAS REGISTER en een VENTILATOR. Te bevr. LOMBARTSTEEG No. 18. TE KOOP PRACHTIGE PHOON met PLATEN. KOORSTRAAT 6. GRAM0- TE KOOP EEN DAMESRIJWIEL 11, HEERENRIJWIELEN vanaf 400, JONGENSRIJWIELEN vanaf 750. LIMMERHOEK 13 TE KOOP AANGEBODEN: Moderne Kinderwagen, Kinderstoel, Wieg, Loop hek, staande Luiermand en Hobbel paard in goeden staat. Te bevragen STATIONSWEG 184- KOOPJES GEBRUIKTE RIJWIELEN Pracht Damesfietsen 10.50, 12.W 15, Heerenrijwielen met remnaaf 11.50, 12.50 enz. NIEROP, Koningsweg 40. TE KOOP TWEE GEBR. DAME* RIJWIELEN. q Te bevragen STATIONSSTRAAT^ TE KOOP GEVRAAGD. Voor Al r0 ACCU'S welke afgedankt zijn, betaa 20 cent per stuk. L. DE JONG, 0 gracht 48, 2e huis V. d. Bloem«r Alkmaar. TE KOOP GEVRAAGD 2 VIEGENDE HOLLANDER. AanbW0 onder letter L 546 bur. van dit hl» TE KOOP een mooi wit EMAlLL FORNUIS zonder gebreken. RAANS1NGEL 33a.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6