Agenda Stad m Omgeving. ^U^eec&edcftt ERNSTIG VRKEERSONGELUK. Drie gewonden, waarvan twee ernstig. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE AMSTERDAM. Automobilist rijdt vier men- schen aan. HET WATER EISCHTE Auto zonder achterlichten. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Dagelijks van 105 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereeniging in het Waaggebouw. Zondag van 10 tot 12 uur voormiddags. Van 23 t/m 25 Aug. te Schagen, eiken avond 8 uur, Bouwmeesters Revue „Vooruit maar weer", met Buziau en Nieuwenhuizen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. half 8, hoofdnummer Een meisje met temperament (rom.); hoofdrol Magda Schneider. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer De reis om de wereld in 80 minuten; hoofdrol Douglas Fairbanks. Extra: Bloemcorso te Bergen. Toegang alle leeftijden. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer Houdt vol cowboy (sens.), hoofdrollen John Wayne en het wonderpaard Duke. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer Fraulein Hoffmann's Erzah- lungen (kom hoofdrol Anny Ondra. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdag 22 Augustus. 8 uur, Sted. Muziektuin, feestconcert Zang en Vriendschap. In den voormiddag van gisteren had op de kruising van de Van Beuningen- straat en de Limburg Stirumstraat te Amsterdam een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij drie personen, twee da mes en een heer, werden gewond. Een motorrijwiel, bestuurd loor den 24-jarigen G. Stapper uit Velsen reed in de Van Beuningenstraat, komende uit de richting Van Beuningenplein en gaande naar den Haarlemmerweg. Op het genoemde kruispunt kwam hij in botsing met een auto, die in de Van Limburg Stirumstraat reed in de rich ting var. de De Wittenkade. Het motor rijwiel reed met vrij groote snelheid tegen den rechter zijkant van de auto. De automobilist remde uit alle macht, doch 'n botsing kon hij niet voorkomen. De. motorrijder en zijn duo-passagiere, iöej. Clazina Steenberg, werden op straat geslingerd, waar zij bewusteloos bleven liggen. De bestuurder van de auto was niet gewond en kwam met den schrik vrij, doch de naast hem zittende mej. M. Stoffelen, wonende aan den Koninginne weg te Amsterdam, liep lichte verwon dingen op aan hoofd en armen, Onmiddellijk werd de G. G. en G. D. gealarmeerd, evenals de politie van 't posthuis van Beu ningenplein. De bestuurder van het motor rijwiel is zeer ernstig gewond. De duo-rijdster heeft een hersen schudding opgeloopen. Beide gewonden zijn naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. Mej. Stoffelen werd met de auto, die niet ernstig was beschadigd, eveneens naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht en vandaar kon zij, na verbonden te zijn, naar haar woning terug keeren. De politie heeft onmiddellijk een on derzoek naar de schuldvraag ingesteld. De remmen van de auto bleken in orde te zijn, doch de automobilist had den motorrijder voorrang moeten verleenen, daar deze laatste van rechts kwam. Te ruim kwart over zes is Zaterdag avond op de Weesperzijde bij tien Om val te Amsterdam een ernstig verkeers ongeval geschied .waarbij vier personen min of meer ernstige verwondingen hebben opgeloopen en drie in het zieken huis moesten worden opgenomen. Een 46-jarig Amsterdamsch koopman, die al6 bestuurder van een personen auto uit de richting Diemen kwam, wil de de spoorwegovergang bij Blooker's Cacao-fabriek passeeren op het oogen- blik dat de boomen reeds dalende wa ren. Zijn snelheid bedroeg ongeveer 60 K M. Vóór hem reed op zijn fiets een krantenbezorger, die het bruggetje naar Bertel's Oliefabrieken aan den Omval wilde opgaan en daartoe een teeken gaf. De automobilist trachtte met de voetrem een oliedrukrem zijn vaart te stui ten, doch de rem weigerde. Hij gebruik te toen, links uithalende, de handrem, maar het was reeds te laat. De kranten bezorger werd aangereden en sloeg tegen den weg. Nauwelijks was dit geschied of de auto greep, doorschietende, een echtpaar, dat links van den weg liep, botste vervolgens tegen een lantaarn paal, om tenslotte, voor hij tot stilstand kwam, een zich midden op den weg be vindende wielrijdster over te rijden. Het geheele ongeluk speelde zich in eenige seconden af. Van alle kanten kwamen omstanders toeschieten, zoodat de slachtoffers die er oogenschijnlijk ern stig aan toe leken, weldra door een haag van menschen waren omringd. Passee- rende auto's wiel- en motorrijders stop te. en zoo heerschte er ter plaatse lang zamerhand een groote drukte. Inmid dels was de politie van het bureau Lin- naeusstraat gewaarschuwd; inspecteur Stuurman en een aantal agenten waren spoedig met een uitruk-auto ter plaatse om hulp te verleenen en het verkeer te regelen. Met twee auto's van den Ge neeskundigen Dienst werden de vier slachtoffers naar het O. L. Vrouwe- Gasthuis vervoerd. Drie van hen zijn daar opgenomen, n.1. de krantenbezor ger, die vermoedelijk een hersenschud ding had opgeloopen, alsmede het echt paar, waarvan de man een gecompli ceerde linker-onderbeen-breuk en de vrouw een gebroken linkerpols en hoofd wonden had opgeloopen. De wielrijdster had slechts enkele ontvellingen aan het linkerbeen en kon, na gekalmeerd te zijn, naar huis gaan. De auto, die uit Brugge kwam, waar hij was gerepareerd, is in beslag geno men. Den bestuurder, die zeer onder den indruk was, is aan het bureau Lin- naeuestraat een voorloopig verhoor af genomen. INBRAAK. Terwijl de landbouwer A. van Oosterhout te Capelle bij Waalwijk zijn koeien aan het melken was, is in zijn woning ingebroken Ruim 1000 werd ontvreemd, terwijl ook een groot aantal gouden en zilveren voor werpen verdwenen is. LIJK GEVONDEN. Geen misdaad in het spel. Onder de gemeente Schinnen nabij Sittard is Zaterdagmiddag door kinderen in het bosch het lijk gevonden van een onbekenden man. Op het lichaam werden geen sporen van geweld aangetroffen. De burgemeester van Schinnen vraagt inlichtingen. Het signalement luidt als volgt: lang ongeveer 1.70 M., blond haar, gekleed in blauw col- bertcostuum, op de armen zijn eenige vrou wenfiguren getatoueerd en de letters E.V.M en het jaartal 1936. OP VRIJE VOETEN. De bakkersknecht, die verdacht werd een electrischen bakkersoven van een winkel in de van Baerlestraat te Amsterdam vernield te hebben, werd Zaterdagmorgen op vrije voeten gesteld. Gebleken is, dat de man er niets mee te maken had. TWEE KINDEREN ERNSTIG GEWOND. Zaterdagmiddag heeft op het terrein van de fa. W. de Vries te Helmond, waar on langs een ernstige brand woedde een onge luk plaats gehad, waarbij een jongetje en een meisje meer en minder ernstig werden gewond. Op het terrein worden op het oogenblik steenen houtopslagplaatsen gebouwd. De fundeeringen bestaan uit betonnen ringen, die op het terrein worden gegoten. In en kele ringen, welke te drogen lagen, waren kinderen aan het spelen. Drie kinderen zaten in een der ringen, terwijl er bovenop ook en kelen stonden. De kinderen trachtten den ring aan het rollen te brengen, het gevaarte, dat hierdoor scheurde, viel in elkaar. De drie in den ring zittende kindeern werden onder de stukken bedolven. Het 7-jarige jongetje Gomans uit Hel mond had een ernstige hoofdfractuur opge loopen en enkele bloedende verwondingen, het meisje Martens kreeg een diepe hoofd wonde. Een tweejarig kind bleef ongedeerd. Het jdngetje werd naar St. Antoniuszieken- huis vervoerd, het meisje werd naar haar woning vervoerd. TWEE BROERS AANGEHOUDEN. De een bestal den ander De Haarlemsche politie heeft twee broers aangehouden, verdacht van diefstal. De een is een 24-jarige magazijnchef, die ten na- deele van zijn te Amsterdam gevestigde fir ma vijf kisten en twee koffers met auto-on- derdeelen heeft ontvreemd. De ander is een 33-jarig reiziger, die op zijn beurt bij zijn broer auto-onderdeelen stal. Beiden zijn naar Amsterdam gebracht. FABRIEKSBRAND TE NIJMEGEN. Olieleiding in ijzerfabriek gebroken. Zaterdagavond half acht is door het bre ken van een olieleiding brand ontstaan in de fabriek van ijzerwaren Nepeha aan de Voor stadslaan te Nijmegen. Door de gebroken leiding stroomende olie kwam in aanraking met een brandende oven en de vlammen deelden zich weldra mede aan een oliereser voir, zoodat in een oogwenk de brand groo te afmetingen aannam, en de vlammen bo ven het dak en een glazen luchtkoker uit sloegen. Een brandweerman, die aan de overzijde bij zijn barbier zat, was met assistentie van eenige burgers spoedig met een slangenwa gen ter plaatse. Inmiddels had de directeur de brandweer gewaarschuwd, die in korten tijd met een motorspuit en een manschappen- wagen ter plaatse verscheen. Met eenige stralen op de waterleiding werd de brand aangetast en binnen een half uur was men nu het vuur meester. De rechterzijde van het dak en de glazen luchtkoker waren wegge brand, in de voorste afdeeling van de fa briek was vooral aan de machines groote schade aangericht. Deze schade wordt door verzekering gedekt. Het is de derde maal in betrekkelijk korten tijd. dat deze fabriek door brand geteisterd wordt. GEHEUGENISVERLIES NA MOTOR ONGEVAL. Een merkwaardig geval van geheu genverlies heeft zich in het St. Jans ziekenhuis te Weert voorgedaan. Enkele dagen geleden is een inwoner van Geleen met zijn motor gevallen. Hij sloeg met zijn hoofd tegen een gevel aan. Hevig bloedend en in bewusteloo- zen toestand werd hij, nadat hem ter plaatse eerste hulp was verleend, naar het St. Jans-ziekenhuis overgebracht. Daar werd een lichte hersenschudding geconstateerd. Zijn toestand was niet ernstig. Zeer vreemd was het echter, dat het slachtoffer, na uit zijn bewusteloosheid ontwaakt te zijn, zich niet meer kon herinneren, wie hij was en waar hij thuis hoorde. Hij meende alleen te we- En dw» Poster"» MatgplUen avond» bi) het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft 'a morgens 1 volkomen normale stoelgang. f 0.65 ptr flacon. ten dat hij mijnwerker was, maar ook dat kon hij niet met zekerheid zeggen. Hij zal nu nog, tot deze geheugenstoor nis verdwenen is, in het ziekenhuis moeten blijven. GEVOLG DER RUZIE IN DE O S P. Een royement. „De Fakkel" bericht, dat Geert van Oorschot, een der actiefste leden van de O.S P-, die o.a. veelvuldig als spreker en debater optrad en tegen wien een poli tieke strafvervolging hangende is, door een der Rotterdamsche afdeeling van die partij geroyeerd is als aanhanger van De Kadt, met wiens brochure tegen Schmidt c.s. hij gecolporteerd had, ter wijl hij ook aan „fractievorming" deed. VECHTPARTIJ IN DONKER DEN HAAG. Vrouw door jongelieden „opge wacht" en met mes gestoken. In den nacht van Zaterdag op Zondag, rond middernacht, is het in de Van Limburg Stirumstraat te Den Haag tot een vechtpartij gekomen tusschen een aantal bewoners van. die straat en de onmiddellijke omgeving daarvan. Daarbij heeft de 28-jarige publieke vrouw H. van M., wonende in de Van Limburgstirum6traat, een messteek in het onderlijf opgeloopen. Zij zou door een zestal jongemannen zijn opgewacht, waarvan één tijdens het gevecht haar den steek zou hebben toegebrach. De politie heeft in den loop van den zelfden nacht gearresteerd dé gebroe ders P. B. en A. B., wonende in de Poel- dijkschestraat. Een van beiden wordt van het toebrengen van den steek ver dacht. Tot nu toe heeft geen hunner een bekentenis afgelegd. De vrouw is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Bij onderzoek bleek, dat de lever was getroffen. Zondagavond was de toestand van de vrouw, welke zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, naar omstandigheden niet ongunstig. HEFFING OP OLIE. Het blijkt, dat nog,steeds niet voldoende tot houders van café's,jestaurants, hotels en daarmede gelijk te stellen inrichtingen, olie- verwerkende bedrijven, oliehandelaren, gros siers en Winkelbedrijven is doorgedrongen, dat zij na vijf Augustus 1934 geen olie voor handen mogen hebben, waarvan zij geen op gave aan de crisis-zuivel-centrale hebben verstrekt en waarover geen heffing is be taald. In verband daarmede worden belangheb benden erop gewezen, dat onbelaste voorra den olie, welke na 22 Augustus as. worden aangetroffen en waarvan niet kan worden aangetoond, dat de verplichte opgave aan de Crisis-Zuivel-Centrale is gedaan, in be slag zullen worden genomen, terwijl proces verbaal zal worden opgemaakt. FABRIEK STOPGEZET. Wegens gemis aan orders is Zaterdag van Deventers Kalkzandsteenfabriek te Scnoorl- dam stop gezet. Vijf en veertig arbeiders zijn hierdoor werkloos geworden. DEN „FüHRER" VERGETEN. Moderne straatnamen te Maatstricht. Het gemeentebestuur van Maastricht werd, naar de „Tijd" meldt, verrast door een ver zoek van nagenoeg den volgenden inhoud: „De Duitsche Kolonie te Maastricht deelt u mede, dat zij kennis nam, dat de gemeen teraad reeds een straat naar onzen propa- ganda-minister dr. Goebbels genoemd heeft, terwijl door de deftiger Papenstraat onzen vroegeren vice-kanselier hulde werd ge bracht. Zij wijst in dit verband op een plichtsver zuim tegenover den „Führer" zelf en ver zoekt ook hem met een straatnaam te hul digen, waartoe als herinnering aan het edele ambacht vroeger door hem uitgeoefend van zelfsprekend is aangewezen de tegenwoordige Verwerhoek. Na den uitroep „Heil Hitier!" bleek het request geteekend: „De voorzitter der Duit sche Kolonie te Maastricht, Flicker". Te Maastricht bestaan sinds jaren de straatnamen Gubbel, Papenstraat en Ver werhoek. De onderteekening van het ten gemeente huize, ontvangen request is natuurlijk gefin geerd. De een of andere oolijkerd heeft zich een spitsvoudige grap veroorloofd. Do bootsman van het schip „Boschfon tein" liggende aan de fabriek „De Schel de" te Vlissingen is tusschen kade en schip gevallen en verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Gisteravond is het 2K-jarig zoontje van den heer Douwe Yntema, veehouder te Workum, in het water te Diepe Dolte geraakt en verdronken. Hedenmorgen is het 10-jarig zoontje van den heer A. Sinnema uit Leeuwar den, dat bij den heer Zwager in Workum logeerde, eveneens in hetzelfde water bij het kanovaren te water geraakt en verdronken. De heer Van der Weijden, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van econo mische zaken gevraagd of hij wil bevorde ren, dat voor den door de ihagelramp op 18 Juli j.1. vernielden oogst in de ge meenten Nieuw veen, Uithoorn en Leumiiden. de minimumprijs wordt betaald op grond van de tuinbouwsteun-wet of uit het land bouwcrisisfonds De heer v. d. W. meent, dat deze ramp een wel ongewilde, maar dan toch een radicale beperking der pro ductie moet genoemd worden en dat daar om alleen reeds aanleiding is. om voor dit gedeelte den minimum-prijs uit te betalen. BRAND. Woonwagen afgebrand. Toen de woonwagenbewoner Douwe de Meer, staande aan deo Hoogengraven te Ommen, Zaterdag de fiche! wilde aanleg gen, vatte de wagen plotseling vlam. In een oogenblik stond de houten bovenbouw in lichte laaien en het gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen kon zich ternau wernood in nachtgewaad redden. De wagen brandde geheel af, terwijl niets was verzekerd. INBRAAK OPGEHELDERD. De diefstal van f 4000 aan goud te Den Haag. De Haagsche politie heeft dezer dagen 6 personen aangehouden in verband met den inbraak op 11 Juli j.1. aan de Goudbloems laan te Den Haag, waarbij voor 4000 aan goud en juweelen werd gestolen. Twee van ae aangehoudenen worden verdacht de in braak te hebben gepleegd, terwijl de andere vier zich aan heling zouden hebben schuldig gemaakt. NACHT-AUTOBUSVERBINDING AMSTERDAM-ROTTERDAM. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben, voor zoover deze provincie betreft, aan G. Matser en D. Mars, beiden te E>e Rijp, ver gunning verleend voor een nacht-autobus- ai nst van Amsterdam over Haarlem naar Rotterdam (Diergaardelaan) en omgekeerd. Tegen de aanvraag voor dezen dienst, welke werd ondersteund door den Bond van Bloembollenhandelaren te Haarlem, was door het gemeentebestuur van Wassenaar als bezwaar aangevoerd, dat van den dienst wellicht gebruik zal worden gemaakt door personen, die in zoodanige stemming ver- keeren, dat zij de aandacht van den bestuur der kdnnen afleiden, zoodat door deze diensten de veiligheid op den weg in gevaar zou kunnen worden gebracht. Naar aanleiding hiervan hebben Ged. Staten overwogen, dat vanwege de aanvra- fers de verzekering is gegeven, dat het niet e bedoeling het reizend publiek te trekken als door het gemeentebestuur van Wessenaar blijkbaar bedoeld en ongewenschte reizigers uit de bussen zullen worden geweerd, terwijl bovendien, zoodra blijkt, dat door het ge drag der reizigers de veiligheid op den weg Ongunstig wordt beïnvloed, tot intrekking der vergunning kan worden overgegaan. Voorts hadden verschillende vervoerson dernemingen als bezwaar aangevoerd, dat de bestaande vervoermiddelen schade van den nieuwen busdienst zullen ondervinden. Ged. Staten achtten de door haar inge brachte bezware nonvoldoende, terwijl zij ten slotte nog hebben overwogen, dat daai - entegen de door de aanvragers voorgestelde late dienst van nut kan zijn voor zeelieden, tooneelgezelschappen e.d. en de voorgestelde vroegdienst ongetwijfeld van belang zal zijn voor bezoekers van markten, veilingen enz., zoodat mitsdien deze nachtverbinding tus schen de grootste steden van Nederland in een thans bestaande leemte in het geregeld verkeer zal voorzien. VERKEERSONGEVALLEN. Onder de gemeente Margraten reed een motorrijder, wonende aan de Brusselsche- straat te Maastricht, tegen een auto, welke geen achterlichten voerde en bovendien plot seling stopte. De schok was zeer hevig. Het motorrijwiel werd vernield. De man is in bewusteloozen toestand opgenomen in het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht. JONGETJE AANGEREDEN. Zaterdagmiddag te omstreeks kwart voor vier vond op de Paternosterstraat een aan rijding plaats, waarbij een 3-jarig jongetje werd aangereden. Hoewel de bestuurder van de aanrijdende vrachtauto onmiddellijk rem de en direct stilstond, kwam het knaapje, dat onoplettend overstak, onder de voorzijde van de auto terecht en werd met een dijbeen breuk en hoofdwonden opgenomen en na ver leende eerste hulp door een paar ter plaatse verschenen verpleegsters per luxe auto over gebracht naar het Centraal Ziekenhuis al hier. GEEN GOEDE REMMEN. Door de politie is Zaterdagmiddag een motorrijwiel in beslag genomen, dat voor zien was van ondeugdelijke remmen. H. G. TH. MANN f. Gister is alhier overleden de heer H. G. Th. Mann, oud-hoofdopzichter van den Hondbosche en Duinen tot Petten, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. E»e begrafenis zal morgen plaats hebben op de algemeene begraafplaats alhier. De heer Mann heeft tal van jaren voor het beheer van de Hondsbossche overgang naar het Hoogheemraadschap „Hollandsch Noorderkwartier" de technische leiding ge voerd over deze grootsche zeekeering. Hij kende de zee en de eischen, die het on derhoud stelde, volkomen, .genoot tenvolle het vertrouwen van het toenmalige bestuur en het is zijn groote «verdienste, dat hij het beheer zoo economisch mogelijk heeft ge- yoerd. naar waarnemingen, verricht in den rnorrr.- van 20 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.1 m M Biarritz en Zürlch. Laagste barometerstand 745,4 m M Holyhead. Verwachting, geldig tot den avond vaK 21 Augustus: Matige in het noorden, tijdelijk krachtje- zuidwestelijke of noordwestelijke zwaar bewolkt tot betrokken, later opHa ring; waarschijnlijk tijdelijk regen, vooral' in het noordenaanvankelijk zelfde temn*™ tuur; later koeler. Weeroverzicht. Een diep minimum naderde gisteravond Ierland omringd van krachtige winden. Bij zijn bewegingsrichting naar de Noordzee zal ook hier de wind tijdelijk toenemen vooral in het noorden van het land. Het ge bied van hoogen luchtdruk houdt krachtig stand in het zuidwesten op den oceaan en boven de Alpen, waar het weer windstil en onbewolkt blijft. Op het vaste land is het nog 's Zomers warm. Bij de Pyreneeën zeer warm. In noord-Scandinavië zijn de hooge temperaturen verdwenen. Het is te verwach ten, dat de depressie hier niet zonder een tijdelijke verslechtering van het weer zal passeeren en dat vooral het noorden van het land den invloed zal gevoelen. Geseind uit de BUt aan alle posten: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.49 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 21 0.44 8.43 9.27 22 1.25 2 10 10.16 10.50 23 2 34 3.08 11.26 11.52 24 3.27 3.59 Q.22 25 4.14 4.41 0.47 1,13 HOOG- EN LAAG WATER TE EG MOND AN ZEE. (in Zomertqd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater.' v m. nam v m nam. 21, 0.41 8.31 9.15 22 1.22 2.07 10.04 .ie.38 23 2.31 3.05 11 14 1140 24 3.24 3.56 - 0.10 25 4.11 4.38 0.35 1.01 GRASDIEFSTAL. Terzake diefstal van gras te Bergen ge- pleegd zijn Zaterdagavond door de politie alhier een drietal woonwagenbewoners aan gehouden en ter beschikking gesteld van de politie te Bergen. KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer A. S. Schouten, Groot Nieuw- land 54, is een geringde postduif komen aan vliegen. In de ring staat ~2T3T" Holland De eigenaar weet nu, waar hij het beestje kan terugbekomen. EEN JUBILEUM. Heden, 20 Augustus 1934, is het 25 jaar geleden dat alhier werd opgericht „Het Texelsche Schapenstamboek in Noordhol land". Deze ve-eeniging is hier gevestigd en heeft haar kantoor in het Landbouwhuis. Voorzitter en secretaris zijn de heeren E Dz. Govers en J. Sijip Jr., beiden te Alkmaar.- De Texelsche Courant van j.1. Zaterdag wijdt aan het jubileum een artikel waaraan wij het volgende ontleenen: Maandag zal het 25 jaar geleden zijn, dat het Texelsch Schapenstamboek werd gesticht. Een heugelijk feit voor de Schapenfokkerij in het algemeen en die op Texel in het bij zonder. De tijdsomstandigheden zijn slecht en niet het minst heeft de schapenfokkerij onder, de heerschende crisis te lijden. Het past dus niet met uitbundige feestvreugde van dit 25 jaar bestaan van het Stamboek te gewagen, maar we meenen er toch een oogenblik bij te moeten stilstaan, omdat toch aan de oprich ting en in stand houding van het Texelsche Schapenstamboek te danken is, dat onze schapenfokkerij de beteekenisvolle plaats in neemt, waarop wij terecht zoo trotsch zijn. Dank te brengen aan hen, die tot de stich ting het initiatief namen en aan alle anderen, die met hen aan de opbouw hebben meege werkt, meenen we op deze plaats niet te mo gen nalaten. Het Stamboek moge tot in lengte van dagen zijn nuttige arbeid blijven veirichten tot leening en profijt van allen, die zich toe- leggen op de fokkerij van ons bij "''f Texelsche product, van ons Texelsche sc"a De Texelsche courant verzocht de vo mannen van de Texelsche landb?uw°r#a saties een klein artikeltje aan dit jubu te willen wijden. ._pn. Hierna laten wij het onderstaande volg De heer C. Keyser Hz., voorzitter vari w afd. Texel van de Holl. Mij. van Lan schreef: .„an van U vraagt mii bij het 25-jarig best* het Texelsche Schapenstamboek aan teekenis van dit stamboek, speciaal v tfl. eiland, eenige woorden te wijden. WJ ziens is de invloed, die het Texelsch penstamboek gehad heeft op de fo hier, van bijzondere beteekenis gewees

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2