!PxoMstciaal Tlieuws Rechtszaken Sftucqeclijke Siand £xuuU en Juinêouw JCetk éi Sefiool £aatste Aecichten. noodlAtig spel. sint pancras. schadelijk insecten, de jacht op patrijzen; st. maartensvlotbrug. heerhugowaard. langendijk. zuidscharwoude. uitgeest. schoorl, de rijp. hensbroek. de rechten van den duitschen president. tegen prijsopdrijving van levensmiddelen. Als men toch het materiaal vergelijkt van de rammen-keuring van pl.m. 25 jaar terug en dat van de tegenwoordige fokveedag, dan valt toch ontegenzeggelijk het groote verschil in 't oog, speciaal waar het waarlijk fokvee betreft. Dit verschil bestaat hoofdzakelijk in het meer uniforme type, dat de tegenwoordi ge inzendingen kenmerkt. Juist deze unifor miteit is het gevolg van het werken van het stamboek, dat door levende keuring en in sa menwerking met de vereeniging tot verbete ring van de Wolhandel, door de keuring der wol tot dit resultaat heeft geleid. Bovendien heeft het schapenstamboek door een goed ge voerde reclame in de vorm van keurig uit gevoerde brochures in diverse talen, niet al leen in ons land, doch ook ver buiten de gren zen naam gemaakt voor ons Texelsche pro duct wat meer tot uitdrukking is gekomen in hét bezoek van elders op onze Texelsche fokveedagen en op verschillende bedrijven. Sk dit is voor de Texelsche fokkers lang niet zonder beteekenis geweest. Samenvattend kunnen we dus zeggen, dat de oprichting van ons Schapenstambodc waartoe ook mijn in 1911 overleden broer Dirk Keyser H* en R. Joh. Keyser veel toe hebben bijgedragen van groote invloed is geweest op de fokkerij en de verbreiding van ons Texelsche schaap. Tot zoover de heer Keyser. Aangezien de heer C. Keyser Hz niet al leen in het openbare leven een eerste plaats inneemt, doch ook de grootste schapenfokker is van het eiland, mag aan zijn oordeel ze ker zeer veel waarde worden toegekend. Beter compliment dan het bovenstaande kan aan de jubileerende vereeniging niet worden gebracht. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publi catie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot de Handelsavondschool alhier. S. KINDERFEEST D. E, Het was Zaterdagmiddag feest voor de klein tjes van 4 en 5 jaar. Waren den vorigen Zater dag de jongens en meisjes van 613 jaar met 12 groote touringcars uit geweest, nu gingen een honderd kleintjes met twee groote wagens. Begunstigd door prachtig weer, ging het om twee uur vanaf de verschillende buurten door den Hout langs Bergen naar den speeltuin van den heer Timmerman te Schoorl. De grooten konden zingen, maar deze klein tjes wonngn het. Wat een blijde gezichten aan de tafels, waar de ranja en koek werd uitge deeld, wat een gejuich toen ze het groote duin opgingen öm te spelen! Te gauw was het tijd om terug te gaan. Nu ging het over het Woud, Egmond en Heiloo naar huis. Na het zingen van een gemeenschappelijk lied kwam het slotwoord. Na het dankwoord van den voorzitter die allen dank bracht, voerden nog verschillen de personen het woord. Voorgesteld (en met handgeklap onder steund) werd elk jaar een landag te Heiloo te houden. De afdeeling Alkmaar zeide bij monde van den voorzitter spontaan mede werking toe. Daarna vertrokken de deelnemers (onge veer 200) naar huis. V 8 Op bot voetbalveld van do vereeniging Go ahead aan den Wostorweg is gister middag de speler Buisterman zoodanig gevallen, dat hij met een hersenschud ding naar het Centraal Neutraal Zieken huis werd vervoerd. Hedenmiddag was hij weer bij kennis, zijn toestand was toen goed te noemen. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Twee ernstige gewonden. Gistermiddag is ter hoogte van -huize Nijenburg een uit de Amsterdam komende auto over den kop geslagen ten gevolge van het springen van een achterband. De be stuurder, zekere B. Wagenaar en zijn naast hem zittende echtgenoot kregen geen letsel. Een achter in den wagen zittende heer kreeg lichte verwondingen aan het hoofd; zijn dochter liep een gekneusden arm op. Beiden konden, na verbonden te zijn, hun weg naar Alkmaar (waar zij een bezoek zouden afleggen) vervolgen, zij het niet met dezelfde auto. De wagen was n.1. deerlijk gehavend en werd door den garagehouder v. d. Kommer, uit Heiloo, weggesleept. NIEUWSPUBLICATIES TE HEILOO, Dank zij de welwillendheid van den heer Klopper, barbier en sigarenwinkelier fe Heiloo, hebben wij aan de gevel van zijn pand een nieuws publicatiebord van de Alkmaarsche Courant kunnen plaatsen, waarop wij ten be hoeve van de Heilooërs dagelijks het belang rijke nieuws zullen publiceeren. VAKONDERWIJS VOOR BAKKERS. Het cogjité voor bakkers-vakonderwijs zal ook dit jaar weer een cursus openen voor de afdeelingen broodbakkerij en banket. Ah-leeraren zullen optreden resp. de heeren A. W. Bernards en J. J. Hubbelmeijer. Dinsdag 18 Sept. 'zal de cursus officieel geopend wor den.- Aangifte kan dagelijks geschieden bij den secretaris, den heer Jan Kes, Zocherstraat 20. EEN CONCERT VOOR DE 30.000STE. Het Alkm. Gem. Koor, dir. Jac. N. Al, heeft het plan in de maand September a.s. in de Ste 1 Muziektuin een concert te geven, ten bate van de onlangs geboren 30.000ste inwoonster van Alkmaar. Mej. Veenenbos heeft haar wel willende medewerking als zangeres voor dit concert toegezegd. SPELDJESDAG. De speldjesdag ten bate van het Sanatorium- en Kinderherstellingsfonds, uitgaande van den Chr. Nat. Werkmansbond, heeft opgebracht 186.03)4. DE NEDERLANDSCHE REISWEEK. Ook in onze omgeving bestaat er belangstel ling .voor de Nederlandsche reisweek. Aan het V. V. V. Bureau „Alcmaria" werden tot heden 300 legitimatiekaarten afgegeven, terwijl een 30 weekabonnementskaarten werden verkocht. Het bezoek aan de in het Waaggebouw ge houden tentoonstelling van werken van leden der Berger Kunstenaarsvereniging, waarvoor a 10 cent aan Let V. V. V. Bureau „Alcmaria toegangskaarten te bekomen zijn, was gister morgen dermate bevredigend, dat a.s. Zondag de tentoonstelling wederom van 10 tot 12 uur zal worden opengesteld. GEWESTELIJKE LANDDAG VAN DE VEREENIGING VAN SPIRITISTEN. Zondag had op het landgoed „Ter Coul- ster" te Heiloo, daar voor bereidwillig afgestaan, de landdag plaats van de spin- tistenvereeniging ,Harmonia". De voorziter van de afdeeling Alkmaar, de heer A. Starreveld, onder wiens auspi ciën deze landdag was opgezet, opende en sprak zijn genoegen uit over de groote op- komst. Bijzonder welkom heette spr. mevr. Ak- kringa, eerelid en het hoofdbestuur, verte genwoordigd door den heer Barman uit Amsterdam en de besturen der afdeelingen Daarna sprak de heer Barman, lid van het hoofdbestuur, die meedeelde, dat men na de reorganisatie zeker kan zijn van de instem ming en de volledige medewerking van het hoofdbestuur. Daarna spraken verschillende afdeeltngs- voorzitters een begroetingswoord. Hierna werd gezongen, waarna werd ge- pauseerd en onder leiding van de V.V.V. en de afdeeling Alkmaar het landgoed rondge wandeld. Hierna was het woord aan de heer A Muis te Rotterdam, die zich verdiepte in een beschouwing over de innerlijke waarde van het spiritisme. Na een pauze sprak de heer A. ;t Hoen van Amsterdam over „Bouwen". Spr. werd geïnspireerd door het lied „Bouw op God Om 3 uur werd onder leiding van den heer W. Trouw een openlucht seance gege ven. Stemmingsvol zat men samen, toen de leider in gebed voor ging. Meerderen ge raakten in extasse en uitten zich. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Tel. 838. Geopend voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 25 uur. Uitgezonderd op Zaterdag. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 53 grondwerkers, 26 metselaars, 11 voegers, 10 stukadoors, 10 opperlieden, 72 timmerlieden, 2 bouwkundi gen, 1 bouwk. teekenaar, 1 opz. teekenaar, 2 bouwk. opzichters, 1 stuc.-opperman, 1 steen houwer, 2 tegelzetters, 4 betonwerkers, 16 schilders; groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 8 bankwerkers, 5 carrosseriebouwers, 4 elec- triciens, 1 fitter, 1 fraiser, 2 instrumentma kers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 3 klinkers, 11 lodgieters, 1 lijnwerker, 7 machinisten, machineteekenaar, 1 plaatwerker, 1 piano stemmer, 5 rijwielherstellers, 1 scheepsbou wer, 7 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 14 monteurs, 2 scheepstimmerlieden, 3 smeden, 7 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 1 werktuigkundige, 2 wagen makers, 6 ijzerwerkers, 1 zandbereider, zandvormers groep voedings- en genotmiddelen: 36 si garenmakers, 1 sorteerder, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 2 slagers, 1 kok, 4 chocoladebewerkers, 2 suikerbakkers, 13 bakkers, 1 bierbottelaar groep boek- en steendrukkerijen: 8 boek binders, 1 brocheerder, 3 letterzetters, drukkers groep houtbewerking: 14 meubelmakers, 5 meubelstoffeerders, 7 machinale houtbewer kers, 3 kistenmakers, 1 houtbeeldhouwer, borstelmakers; groep landbouwbedrijven: 4 tuinlieden, 10 boerenarbeiders, 3 bloemisten, 1 kweeker; groep handel: 11 vertegenwoordigers, winkelbedienden, 12 pakhuisknechts, 13 ma gazijnbedienden; groep verkeerswezen: 22 chauffeurs, koetsiers, 5 kellners; overige beroepen: 1 wassclier. 1 kleerma kers, 2 rietwerkers, 3 schoenmakers, 1 zeil maker, 4 incasseerders, 1 tegelmaker, 1 b drijfsleider. 2 huidenzouters, 1 kapper, 1 se cretarieambtenar, 1 reclame-teekenaar, 10 kantoorbedienden. 4 zakkenstoppers. 1 klom oenschi'der, 36 transport- en 153 losse ar beiders gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 30, tabaksindustrie 14, overige beroepen 3; vrouwelijk nersoneel aangeboden: 1 siga renringster. 8 werksters, 1 kinderjuffrouw 1 huishoudster. 3 kantoorbediende, 1 dienst bode, 2 dagmeisjes; geolaatst: 65 werkzoekenden. Alkmaar, 18 Aug 1934. De directeur voornoemd. ED. v. d. HEUVEL. Een diep geladen motorschut met kool van den tuinder G. de Groot is in de wijde vaart gezonken. Een motorschuit van den heer Koelemeij, ge laden met zaad, geraakte door het scheef laden overzij en zonk vlak voor de losplaats. De uitgepote jonge andijvieplantjes worden bij massa's vernield door de emelten, vele ak kers vertoonen groote gaten. De minister van economische zaken heeft goedgevonden, onder wijziging in zooverre van het bepaalde sub 1 in zijn beschikking van 27 Juni 1934, Directie van den Land bouw No. 6837, afd. I nader vast te stellen dat de jacht op patrijzen zal zijn geopend in de provincie Noordholland van 1 Septem ber 1934 tot 2 December 1934 Landbouw cursus. Aan de o.l. school alhier zal gedurende den as. winter een landbouwcursus worden gehouden, welke zal werden geleid door den ieer J.- Leeuwen, hoofd van genoemde school Deze cursus gaat uit van de afd. „Zijpe" van de HoH. Mij. van Landbouw. Zaterdagavond werd door de mnziek- vereeniging HU.GO. voor 't eerst geoefend in de muziektent, welke door den caféhouder lus is overgenomen van de vereeniging Kunst na Arbeid te Zuid-Scharwoude. De ten is zoodanig geplaatst dat zij beschut ting vindt tegen de westelijke winden. De afd. Het Witte Kruis heeft besloten als proefneming de kraamverzorging Lr hand te zullen nemen. De heer J. du Burdc, wethouder, heeft bedankt als bestuurslid en secretaris van de Vooruitstrevende Kiesvereeniging, evenwel niet als lid. Eerste hulp bij ongelukken. Voor het eerste gedeelte van het diplo ma E. H. B.è O. van de afdeeling Uitgeest zijn de volgende personen geslaagd: de Ga mes Van Rheenen en A Schoehuijs en de heeren P. L. van Rheenen. J. B. Diroe, H. Vermeulen, N. J .Feijken en H. A Vos. Binnenkort zal wederom een nieuwe cur sus voor beginnenden aanvangen. De vereeniging „Algemeen Welzijn" al hier, welke zich onder meer ten doel stelt, het in kweek geven van kamerplantje aan schoolkinderen, met het daaraan verbonden tentoonstellen van dat gekweekte had j.1. Zaterdag en Zondag in café de. Roode Leeuw dezer z.g. Floraliatentoonstelling ge organiseerd. Bij den rondvraag merkte we op, dat een en ander bij vorig jaar was uitgebreid. Zoo was er een aardige schelpenverzameling, een mooie inzending diverse naaldhoutplanten, gedroogde veldbloemen, plaatwerken, een aardige zending houtwerken van het clubje van den heer Breedewoudt,, (hieruit konden den prijzen worden gegeven) en vooral een aardige inzending wilde flora uit den om trek van Schoorl afkomstig. Dit laatste trok zeer de aandacht. Hierna volgen de bekroningen: a. Schoolinzendingenle pr. school te Catrijp, 2e pr. school te Groet. b. Begonia: le pr. Truusje Arpeau, 2e pr. Johan Meedendorp, 3e pr. Willy Zuurbier, 4e pr. Andr. Wijntje terp, 5e pr. Corry Dalen- berg, 6e pr. G. Dalenberg. c. Afrikanen: le pr. Grêtje Dekker, 2e pr. Grietje Oud, 3e pr. Anny Houter, 4e pr. Aletta van den Burg, Se pr.'JO. Praat, 6e pr. Dien de Jongh. d. Colleüs: le pr. Truusje Arpeau, 2e pr. Corry Dalenberg, 3e pr. Meisje de Vries, 4e pr. Marijtje Henneman, 5e pr. Alie Houter, 6e pr. Tine Hettema. e. Bruid en Bruidegom: Ie pr. Tine Hette ma, 2e pr. Hamnie Zuurbier, 3e pr. Marrus Jansen, 4e pr. Marius Slot, 5e pr. Klaas de Vet, 6e pr. Kek de Jong. f. Lobelia: le pr. Marius Janeen, 2e pr. Corry Dalenberg, 3e pr. Guurtje Schuite- maker, 4e pr. Loesje Dekker. 5e pr. Truusje Arpeau, 6e pr. Pieter Fraüsen. Zaterdagavond werd vanwege de afdeeling de Rijp der Algemeene middenstandsvereeni ging een vergadering belegd, teneinde te be raadslagen met de vereeniging V.V.V. en de r.k. middenstandsvereeniging inzake vermaak voor 't publiek gedurende de kermis. De leiding dezer vergadering was aan den heer Langerijs, voorzitter der algemeen midden standsvereeniging. Deze deelde mede, dat het doel is om gedurende kermisweek op verschil lende dagen eenige feestelijkheden te organi seert, opdat de kermis eenig publiek uit de omliggende gemeenten zal trekken. Een besluit in dezen geest werd genomen. Voor feesten zal toestemming worden gevraagd aan het ge- neemtebestuur om bij de inwoners zal men een collecte houden. Tevens werd besloten een feestcommissie aan te wijzen, bestaande uit de heeren C. L. C. de Boer, voorzitter V.V.V.; L. Visser, bestuurslid V.V.V.; G. de Jong en Zurlohe, bestuursleden r.k. middenstandsver eeniging. Verder zal omtrent betgeen voor de winkel siering in de Rijp van voordeel kan zijn iedere vereeniging op zich zelf de noodige stappen doen. 'Naar we vernemen is het besluit van den raad dezer gemeente tot voeren van een rechtsgeding in hooger beroep door de gemeente met de heeren Matzer en Van Vliet door Ged. Staten goed gekeurd. De heeren Matzer en Van Vliet hebben tegen de beslissing van de rechtbank te Alkmaar inzake het bekende geschil van de Beemsterbrugf beroep ingesteld bij het gerechtshof. 'Zaterdagavond vergaderde het be stuur van den polder. De agenda bevat te één punt en wel de bemaling. In een van de vorige week gehouden spoedvergadering is besloten een nieu wen stoomketel in het stoomgemaal te laten plaatsen. Daar de tijd dringt, zei de voorzitter ben ik persoonlijk bij Ged Staten geweest en deze hebben hiervoor volle medewerking gegeven. Van de Unié van Waterschappen had spr een drietal adressen ontvangen voor eventueele levering van den stoom ketel. Door hem was ook op spoed aan gedrongen om de aanbesteding zoo spoe dig mogelijk te kunnen doen plaat6 vin den. Het een en ander werd door de vergadering goedgevonden. Daarna vroeg de heer Bas hoe de ver gadering dacht over het ombouwen van wieken van den bestaan den molen in stroomlijnwieken, wat volgens hem een enorme verbetering is wat betreft het draaien bij een kalmen wind. Spr was bang dat we, als de regenperiode komt vóór het stoomgemaal in orde is, we het water niet machtig kunnen worden. De heer de Vries was het met den heer Bas eens en durfde de verantwoording van hoog water niet op zich te nemen. Ook vond spr. de kosten niet te hoog 1000), daar we er jaarlijks heel wat kolen mee zullen besparen. Bij omzet ting draait de molen bijna met wind stilte. Nu kwam de heer Poland, de molen maker ter vergadering om advies te geven. De heer Wit sprak hierover zijn ver bazing uit. De heer Poland zette het voordeel der verbouwing uiteen. Volgens deze gege vens geeft de verbouwing een groote be sparing wat betreft het gebruik van steenkool en biedt zij ook een grootere zekerheid wat betreft het op peil houden van het polderwater. In het geheel zijn nu in Nederland on geveer 70 molens omgebouwd, waarvan in Noordholland de polder „Lage Hoek" de eerste is. Na bespreking werd nog geen defini tief besluit genomen, maar besloten eerst eens op onderzoek uit te gaan en dan een molen te bezichtigen die het water minstens zoo hoog moet opvoeren als bij onzen molen het geval is. De voorzitter deelde nog mede dat met een deskundige een bespreking en te vens bezichtiging zal worden gehouden aangaande het uitdiepen en verbreeden van enkele polderslooten. Geprobeerd zal worden dit in werkverschaffing uit gevoerd te krijgen. Voor den Haagschen kantonrechter, mr. Ferguson heeft terecht gestaan N. G. M. G., directeur van de Nederlandsche Spaarbrief bank aldaar, aan wien was ten laste gelegd, dat hij, zonder de hiertoe vereischte toestem ming te bezitten, spaarbrieven door middel van agenten, heeft doen verkoopen, die trok ken op de Staatsloterij, dus een loterijbedrijf heeft uitgeoefend. In October 1933 heeft de agent D. te Elburg aan zijn moeder een dergelijke „spaarbrief" verkocht. Toen bleek, dat op hetzelfde nummer van de Staatslote rij de 25.000-priis was gevallen zijn D. en zijn moeder haar Den Haag gegaan, waar zij het geld (ongeveer 1062.50) bij den verdachte opeischten. Verd. zeide toen, het geld niet in voorraad te hebben, doch gat de vrouw een schuldbekentenis en twee aan- deelen als pand waarop zij de schuldbeken tenis en de aandeelen terug ontving. De verdachte voerde tot zijn verdediging aan dat het niet de gewoonte was, dat prij zen werden uitgekeerd op dezelfde nummers als in de Staatsloterij, doch dat dit slechts bij wijze van eert aardige reclame hier had gedaan. De ambtenaar van het O.M. mr. Lange- meyer, zeide, dat het wel heel onwaarschijn lijk is, dat verd. dit geld als aardigheid had uitgekeerd daar, toen de vrouw erom vroeg geen geld aanwezig was. Verd. heeft veel gezegd, maar wat hij in dit geval had moe ten zeggen, n.1.,. dat de vrouw geen recht had op de uitkeering van dit geld, niet, waaruit z.i. duidelijk blijkt, dat verd. het publiek in den waan heeft willen laten, dat het in de loterij speelde. Spr. achtte dit een zeer ern stige overtreding en vorderde een geldboete van 2000 subs. 100 dagen hechtenis. GEBOREN: Willy Erich, z. van Pieter Mienes en Maartje Benit. Reijer, z. van Jan Hoog- schagen en Trijntje Hoep. Jacob Chris- toffeï, z. van Christoffel Knaap en Cornelia Duif. Daniël Gerrit, z. van Daniël Schmidt en Wilhelmina Meerman. Petrus Johannes, z. van .Johannes Erkamp en Di vera Hoetjes. OVERLEDEN: Hendrik Godfried Theodoor Mann 83 jaar. Grietje Benjamin wed. Simon Jo hannes Bijl 81 jaar. PRIJZEN DER AARDAPPELEN. Het lid der Tweede Kamer, de heer Kersten, heeft den minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de aard appelprijzen van dien aard zijn, dat in Zee land reeds te velde staande aardappelen zijn verkocht voor 7.50 per ha? Acht de minister bij dezen stand van za ken het geen grove onbillijkheid de heffing van 1 per 100 kg nog te handhaven? Is de minister bereid deze heffing ten spoedigste te doen eindigen? Kan de minister meedeelen, wanneer het ingehouden bedrag van de aardappel-cam pagne 193334 aan de landbouwers in Zeeland zal worden uitbetaald? TEELT VAN ANDIJVIE. Door de Commissie inzake de teeltbeperking van tuinbouwgewassen voor westelijk Noord holland wordt er de aandacht op gevestigd, dat de teelt van andijvie als nateelt op erwten of andere gewassen verboden is, tenzij men rech ten op nateelt heeft, waarvan men nog geen ge bruik heeft gemaakt. LANGENDIJK. De omzet over de laatste maand van de groenteveiling van den Noordermarktbond be liep rond 158.000 tegen 50600 in de overeen komstige maand van 1933. UITVOER BLOEMBOLLEN. De uitvoer van bloembollen heeft in de afgeloopen maand 55 ton bedragen, ter waarde van 26000 tegen in de overeenkomstig maand van bet vorige jaar 37 ton, ter waarde van 19000. De totale uitvoer in de eerste 7 maanden van 1934 is daarmee gestegen tot 3419 ton ter waarde van 1.627.000 tegen in he'. overeenkomstige tijdperk van 1933 slechts 2754 ton ter waarde van 1.307.000. Een zeer groot deel ging naar Groot-Brittannië, n.1. 1615 ton, ter waarde van 758.000. HET LEGER DES HEILS. Evangeline Booth is uit Amerika in Enge land aangekomen met het oog op de gene- raalskeus, en heeft aan een vertegenwoor diger van Reuter verklaard, op een vraag of zij eenig denkbeeld had wie er gekozen zat worden, dat de Raad van het Leger vrij is om te kiezen wien hij wil, maar dat zij, spreekster, bereid is tot het aanvaarden van het ambt indien zij gekozen worden mocht. De aftredende generaal Higgens heeft haar te Plymouth verwelkomd. DE DUITSCHE RIJKSKERK. Oeen eed aan Hitier. De Raad van de vrije- of Belijdenis Syno de, bij welke ongeveer 7000 predikanten zijn aangesloten, heeft te Berlijn vergaderd, en opnieuw besloten de wetten der Nationale Synode niet na te leven, en den aangesloten predikanten niet toe te staan den geëischten eed van trouw jegens Hitier af te leggen. De positie dezer vrije Synode heeft een onverwachten steun gekregen van het Hoog gerechtshof te Leipzig, in dien zin, dat een der leden van het Hof, dr. Flohr naar de Daily Telegraph meldt de uitspraak heeft gedaan, dat de kerkelijke wetten van aarts bisschop Müller en de Nationale Synode geen rechtsgeldigheid bezitten. (Ongecorrigeerd.) De rijkspresident had de uitoefening van eenige zijner rechten overgedragen op andere autoriteiten of instanties De Fuhrer en rijkskanselier Adolf Hitier heeft thans naar het D. N. B. meldt, door een verordening deze over drachten van rechten aan andere auto riteiten bevestigd. President Rooseveldt heeft besloten een krachtige campagne op touw te te zetten, teneinde het onmatig opdrijven der graanprijzen en de prijzen van an dere levensmiddelen in verband met het mislukken van de oogsten tegen te gaan. - HET TESTAMENT VAN VON H1NDENBURO. De „Paris Soiri' publiceert onder voor behoud de volgende bijzonderheden omtrent het testament van Von Hindenburg, wélke het blad ontvangen heeft van zijn corres pondent in Mkiiden-Europa. Deze correspondent schrijft: Een zeer uitvoerige enquete inzake het testament van Von Hindenburg heeft mij een aantal lezin gen ter kennis gebracht, waarvan ae waar schijnlijkste m verband met de bron, waar uit deze verkregen is, de volgende is. Alleen Hitier, Goebbels, Von Papen, kolonel Von Hindenburg, Van OldenburgJanuschau, de ex-keizer, de ex-kroonprins, prins August Wilhelm en staatssecretaris Meisner kennen den authentieken tvkst van het testament, waarvan het derde gedeelte apocrief is. De medewerking van staatssecretaris Meisner in deze affairevormt de eerste en onvergete- .ijke dienst, die door deze hooge lunction- naris aan den Reicnsführer is bewezen. Het testament zou niet alleen vérvalscht, maar ook verkort zijn. In den authentieken tekst raadde de veld maarschalk het Ehidtsche volk krachtig aan terug te keeren tot het monarchistische sy steem en derhalve als rijkspresident een lid te kiezen van de vorige regeerende dynastie. Von Papen zou een restauratie in d:en geest hebben moeten uitwerken. In nationaal-socia- tashsche kringen had men dit laatste al eenigen tijd voorvoeld, hetgeen mede een verklaring zou leveren voor het gevaar dat Von Papen geioopen heeft tijdens de bloe dige gebeurtenissen van eind Juni. Von Papan werd toen slechts gered dank zij de tusschenkomst van generaal Von Fritsch, dien maarschalk Von Hindenburg op de hoogte zou hebben gesteld van den belangrijken rol, dien hij voor den vice- kanselier bestemd had bij zijn overlijden. Thans zou Von Papen ziin leven en zijn positie gered hebben door Hitier te zweren, nooit het geheim van het historische tes tament te onthullen. Uit vrees voor confis catie van al hun goederen zouden de leden der Hohenzollern-dynastie het zwijgen be waren. Twee dagen voor de publicatie van het testament zou prins August Wilhelm op de hoogte gebracht zijn van het gevaar waaraan hij de dynastie zou blootstellen door de ge ringste indiscretie. Staatssecretaris Meisner had tot taak de Hohenzollern te waarschu wen. In Doorn waar men door tusschen komst van de echtgenoote van den ex-keizer, Hermine. een copie van het testament ont vangen heeft heeft men telefonische waar schuwingen ontvangen. Ook kolonel Von Hindenburg zou hebi-en deelgenomen aan de vervalscl.ing van het testament. Op den dag van het overlijden van zijn vader zou hij zich ertoe hebben bepaald, den authentieken tekst aan Hitler te overhandigen. Hem werd bevel gegeven vol ledig stilzwijgen hierover te bewaren. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Oehoe (thuisr.) vloog van Calcutta n. Jodhpur. De Snip (uitr.) vloog van Rutbah naar Djask

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3