De stilte voor dên storm. and* m JmwAouw JlechtazaAeH £uchtvaact DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. EGMONDBINNEN LANGEREIS. WIERINGERWAARD. HENSBROEK. HEILOO. SCHOORL. NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT 1934. Buitenlandsche deelnemers. LUCHTVAARTTENTOONSTELLING „LUTO". Loterij met als hoofdprijs „vlieg tochten near Indië". ZWEEFVLIEGTUIG „OP SLEEP TOUW" VAN AMSTERDAM NAAR ARNHEM. Het vertrek van Schiphol. DE STRATOSFEERTOCHT VAN COSHNS. het St. Jansvier van Wierts werd door deze dames heel mooi en enthousiast gezongen. En hoewel het „Waak Op" en Waar de hei te bloeien staat" ons bijzonder goed voldeden is het jammer dat er niet meer heeren zijn om de verschillende mooie gedeelten te ver tolken. De overbekende Harmonie „Excelsior" onder leiding van den heer P. Pranger ver wierf een langdurig applaus waardoor een extra nummer gegeven moest worden. Het was een mooie, muzikale avond. De belangstellenden keerde hoogst voldaan huiswaarts. K weekersvergadering. De vergadering van kweekers te Rinne- gom gehouden om de regeeringsmaatrege- Jen te bespreken, werd door meer dan 80 kweekers bezocht. De heer J. de Waard had de leiding. Geconstateerd werd, dat er een kreet van angst en vrees was opgegaan over de nieuwe heffingen van boilentelers. Daarbij kwam nu ook verontwaardiging over de nieuwe saneering. Verschillende aanwe zigen hadden een aanschrijving ontvan gen, dat ze te weinig hadden ingeleverd, ter wijl ze bewijzen konden aan hun verplich ting voldaan te hebben, zoodat er te Haar lem fouten gemaakt moeten zijn. De hoeveel heden. die alsnog ingeleverd moesten wor den wegens te veel planten of te weinig leveren waren schrikbarend groot. De voorzitter ried aan zich persoonlijk naar Haarlem te begeven en daar de zaken tv bespreken, dan zouden de abuizen wel gevonden worden. Ook zou men uitstel van inlevering kunnen vragen, maar dan liefst per aangeteekende brief. De secretaris van den L T. B„ afd Eg- mond-Bir.nen, stelde voor, aan de Crisis centrale en desnoods aan den minister een verzoek te richten om de nieuwe maatrege len te verzachten. Vele kleine kweekers heb ben het nu reeds zoo moeilijk, dat ze geen landhuur of interest kunnen betalen. Zij worden nu zoo zwaar getroffen, dat de toekomst voor hun gezinnen onhoudbaar wordt. De veeboer, die saneerde, ontving voor zijn vee nog geld, de bloembollen- kweeker ontving voor de ingeleverde bollen niets, noch voor landhuur, noch voor be mesting of arbeid, noch zelfs voor de vracht naar de vuilnisbelt. Deze ligt thans op groo- ten afstand, ofschoon er hier ter plaatse een terrein kosteloos werd aangeboden. Sommige leden waren in hun uitingen vrij heftig. Zij wilden eenvoudig aan de eischen niet voldoen, maar afwachten en als het er toe komen moest, achtten zij het beter, dat de maatschappij maar in elkaar stortte, mis schien kwam er uit den chaos iets beters. De leider waarschuwde tegen overdrij ving en spoorde aan tot voorzichtigheid. Als men de zaken kalm en met verstand behan delt, is eT mogelijk iets te bereiken. Het schrijven van vele adressen kan wellicht iets uitwerken en verder moesten de aanwezi gen hunne zaken maar met gegevens toe lichten, dan zal het recht zeker te vinden zijn. Met deze aansporing sloot de voorzitter de vrij rumoerige vergadering. Nu de sociëteit te Veenhuizen is opge heven heeft men een geslaagde poging ge daan, om aan de Langereis een dergelijke vereeniging op te richten. De naam der nieuwe sociëteit is „De Vriendschap". Het ledental bedraagt op het moment 10, welke leden deels te Langereis, deels te Veenhuizen wonen. Men verwacht, óat het ledental zich zal uitbreiden. Het bestuur bestaat uit de leden P. Groen, voorzitter; P. Sterk, secretaris; K. Visser, penningmeester. Donderdagavond vergaderde de Handel drijvende- en Industrieele Middenstands- vereeniging in het lokaal van den heer H. v. d. Woude, onder leiding van den heer C. Rezelman Jz. Naar aanleiding van de door den heer F. Zwaag voorgelezen notulen deelde de voorzitter mede, dat om financieele reden geen spreker is gevraagd. De grootere zustervereeniging Anna Pau- lowna en Schagen kunnen dat beter doen en dan kunnen wij ook beter daar heen gaan. Met genoegen heeft de voorzitter onlangs dr. Toby gehoord, die voorstander is van een ordening in de Middenstandsbedrijven. Men kan den Middenstand evenmin aan zijn lot overlaten als het verkeer. Een zeer groote serie ingekomen stukken werd voor kennis geving aangenomen, o.a. een uitnoodiging voor Almitento te Amsterdam, idem voor de Gamit te Alkmaar, een verzoek van de afd. Breezand om een lid aan te wijzen om zit ting te nemen in een commissie, welke zich ten doel stelde actie te nemen tegen het voor nemen van het Gem. bestuur van den Helder inzake een ventverbod. De heer H. Sijbrands, die bereids als Com missielid was aangewezen, deelde een en an der mede van een audiëntie bij B. en W. aan den Helder. De zaak was evenwel niet zoo erg als voorgesteld was. Het was meer de bedoeling paal en perk te stellen aan het groote aantal venters dat van buiten kwam. Er kwamen b.v. 75 ijscoventers, 28 bloemenventers, enz Naar aanleiding van het a.s. congres dat dit jaar te Amsterdam gehouden zal worden zou de voorzitter het zeer gewenscht vinden ondanks den slechten stand der kas er een afgevaardigde heen zou gaan, temeer daar het nu niet ver is. Als tegemoetkoming in de kosten werd 20 genoemd, welk bedrag door den heer J. Bakker te hoog werd gevonden. Na breed voerige discussie werd het bedrag op 15 gesteld en werd bij tweede stemming de heer J. Bakker als afgevaardigde gekozen. Aanvankelijk bedankte deze, doch na wat heen en weer gepraat werd besloten dat ook de heer Sijbrands mee zal gaan. Tenslotte werd nog goedgevonden enkele proefnum mers te laten zenden van het algemeen week- blak van den Middenstand. Bij enkele candidaatstelling werd de heer K. Schenk herkozen als hiofdingeland van den polder Wieringerwaard en de heer Jb. Kaan Kz. in de plaats van den heer P. Grin, die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens niet meer in aanmerking kon komen. Dezer dagen werd aan de Nieuwesluis uit 4 karen de daarin aanwezige paling ontvreemd. Men had een bootje van den kant geno men en de ledige karen aan de overzijde van het Kanaal op de keien neergezet, waarna men het Bootje heeft laten varen. Donderdagavond vergaderde de plaat selijke tooneelvereeniging 't Viooltje in lokaal Groot. De aanleiding voor deze bijeenkomst was het 60-jarig jubileum, dat de vereeniging dit najaar hoopt te herdenken- De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat het wel heel moeilijk is onder de huidige omstandigheden een feest op te zetten, te meer daar de kas een bedenkelijke leegte laat zien. NHtemin was men algemeen van meening dat er toch iets gedaan moest worden en na ampele bespreking werden de volgende besluiten genomen. Naast de gewone uitvoering op Zondag zal de daarop volgende Dinsdag worden benut om de donateurs en de plaatselijke ver- eenigingen een feestavond aan te bieden. Donderdag da.v. zullen de leden van den Westfrieschen Bond van Dili. tooneelver- eenigingen worden uitgenoodigd van hun belangstelling blijk te geven. Beide avonden zullen voor zoover moge lijk, ook tegen entree toegankelijk zijn- Een commissie is benoemd om één en ander uit te werken en zoo noodig nog aan te vullen. Deze commissie bestaat uit de heeren Den Das, Oudendijk en de Boorder. De beschermheer, Mhs. Kooiman, die evenals het eerelid de heer K- Schuit, aan wezig was, verklaarde desgevraagd liever geen zitting te nemen in deze commissie, omdat er naar zijn meening voor hem op een ander terrein wel iets te doen zou zijn. Hoewel deze vergadering een voorloopig karakter droeg, werd toch, behoudens goed keuring van B. en W„ alvast definitief vastgesteld, dat, om aan kasmiddelen te komen, een verloting op touw zal worden gezet, terwijl ook de zaaihouder zich van zijn goede zijde liet zien. Al met al een vergadering die een be lofte in zich sloot voor het welslagen van het 60-jarig bestaan, Vrijdag had de door den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen uitgeschreven keuring plaats. Zij geschiedde door den heer D. Wit Czn. te Berkhout, inspecteur van den bond en secretaris van het hoofdbestuur. In het stamboek werden opgenomen: Cathri- na van A. Kleef, Olga van A. J. J. van Hulzen, Alberta van Th. B. Brand, Marie en Greta van A. Ploeger, Ali van A. Leusink en Bregie van J. Spaans, allen uit Heiloo. De Commissie tot het houden van Kinder feesten op 12 September hield Vrijdagavond vergadering onder presidium van den heer H. Nijdam, die mededeelde, dat van den burge meester toestemming is ontvangen voor het bieden van een lijst aan de burgerij. Besloten werd om zoo mogelijk de prijzen ter plaatse aan te koopen. Vastgesteld werd dat niet meer de kinderen een keus hebben uit de spelen, doch dat die worden bepaald naar den leeftijd. Allerlei wedstrijden werden vastgesteld voor groepen kinderen van verschillenden leeftijd. Door de vacantie was nog geen medewerking van de onderwijzers(essen) toegezegd, doch men rekende er op die te zullen verkrijgen. Alle kinderen, die de lagere scholen bezoe ken, kunnen aan de spelen deelnemen. De L. E. T. T. heeft volledige medewerking toege zegd. Evenals vorige jaren organiseert in dit seizoen de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Groet—Kamperduin weder de zoo bekende duinwandelingen. Vrijdag vereenigden zich achter de Groe- terkerk voor dit doel een kleine twee hon derd gasten en plaatsgenooten waar zij door den heer P. Kos, voorziter van V.V.V. wer- der verwelkomd. Hierna verkreeg als altijd de heer Greup, boschwachter bij het Staatsboschbeheer in de Schoorlsche duinen de leiding en trok men de duinen in. Op veel en velerlei werd gewezen, nuttige wen ken werden gegeven, waardoor ook nu weer de heer Oreup zich deed kennen als een perfect leider, en de aangewezen man voor zulke tochten. Al loopende kwam men bij het Water- boschje waar, als vanouds, onder de goede zorgen van de familie Dalenberg, Kooi] enz. de koffietafel gereed stond. Die Koffietafel is altijd een welkom intermezzo. Een der deelnemers dankte V.V.V. Door de Berger duinen bereikte men het eindpunt van de tocht, de hoeve „de Fransch- man" onder Bergen, waar de autobussen van de firma de Jong gereed stonden om de te vreden tochtgenooFen weder huistoe te voe ren. De V.V.V. Groet—Kamperduin doet met de organisatie van deze tochten een orgi- neel en goed werk. LANGENDlJK. Op heit oogenblik zijn de tuinders bezig hun bloembollen in te leveren, waartoe ze volgens het saneermgsplan verplicht zijn. Duizenden kilogrammen bollen worden te Broek op Langendijk uit den geheelen Lan gend ijk en wijde omgeving aangevoerd en in vaartuigen geworpen, waarmee ze gedeelte lijk naar de veeboeren gaan. Hedenmiddag (Vrijdag) stonden er steeds ongeveer een tiental vrachtauto's te wach ten, waardoor groote drukte heerschte. Niet alleen auto s, alle middelen van vervoer wonien gebruikt, om aan de inleverings- phcht te voldoen. Het is wel een treurig gezicht, die groote schuiten met bollen, waaraan de menschen hun arbeid en zorgen hebben gegeven, en waar niets voor terecht komt. Men mag dan zeggen, dat het voor de toe komst gaat, doch op het oogenblik heeft de kweeker niets dan narigheid ervan. Sommige kweekers moeten een zeer groot kwantum bloembollen inleveren, soms meer dan ze op het oogenblik bij elkaar kunnen schrapen. Het schijnt, dat men zich bij den uitplant niet voldoende rekenschap heeft gegeven van het door de Centrale toegestane aantal uit te planten bollen, of dat men niet goed de maatstaf wist, volgens welke de opmeting zou geschieden. In het begin was het, zooals men ons mededeelt, niet voldoende bekend hoe de perceel en zouden worden gemeten'. Het blijkt, dat de maatstaf welke genomen is, den kweeker niet erg meegevallen is, daar een groot aantal meer heeft uitgeplant dan was toegelaten, hoewel de meesten ter goeder trouw. Bij het meten heeft men n.1. een ge deelte van de paden ook bij de bedden ge rekend, roodst de tellers over het algemeen tot een grootere oppervlakte kwamen dan was opgegeven. Hierdoor komen de kweekers met de straf bepalingen in aanraking met gevolg, dat een groot aantal kilogrammen, men zegt van 24 KG. per roe, van de teveel geplante bol len moet worden ingeleverd. Dit staat onge veer gelijk met de geheele opbrengst. Dat er groote armoede heerscht, komt ook tot uiting bij het boonen-afhalen voor de conservenfabrieken. Zeer velen komen reeds uren voor er een vracht boonen aan zal komen op de fabrieken en wachten er op, om maar niet zonder boonen naar huis te geraken. Op een avond zalen er zelfs een aantal menschen nog te wachten om pl.m. 11 uur 's avonds. Het loon is niet hoog, maar het blijkt wel, dat er nog vélen zijn, die op deze manier, met hard werken, iets willen bijver dienen. ONVERKOOPBARE TULPEN. Reeds nu is de gelegenheid opengesteld, om tulpen en hyacinthen, die op de veiling onverkoopbaar bleken en aan export-eischen voldoen, af te staan aan de regeering (via de veiling). Op den gestelden tijd zullen bollen betaald worden. de ONVERKOOPBARE BLOEMBOLLEN Regeringsmaatregelen toegez gd De handel aan de Hillegomsche bloembol lenveiling was deze week belangrijk ^"8 ger dan in de voorgaande week. Slechts enkele goede soorten werden gekocht Vele soorten bleken na drie a vier maal veilen on verkoopbaar te zijn. Ir» verband hiermede heeft men aan de regeering verzocht maatregelen te treffen voor de bollen, die te pen de mini mumprijzen niet van de hand gaan- Gistermiddag kwam bij de Hillegomsche veiling de meedeeling binnen, dat deze maatregelen in beginsel zijn toegestaan. Z-ij zullen nader uitgewerict worden. DE FIETS VAN EEN POLITIE-AGENT GESTOLEN. In den nacht van 21 op 22 April werd te Amsterdam uit een schuurtje, behoorende bij de woning van een agent van politie, een fiets gestolen. Een paar dagen later surveilleerde de agent op de Ruijkrkade. Op zeker oogenblik werc zijn aandach* getrokken door een man, die op een driewielige bakfiets een fiets ver voerde, welke fiets hii als zijn eigendom her kende. De man, die het rijwiel vervoerde, be weerde de fiets te hebber, gekoch» van een „onbekende" in den Jodenhoek. Hij had zich gister te verantwoorden voor de vacantiekamer der rechtbank. Voorts was hem inbraak ten laste gelegd in een patronaatsgebouw, gelegen aan het Meer- pad. Hij zou daar zijn binnengedrongen door verbreking van een ruit aan de achter zijde van het gebouw. Uit een met een hang slot gesloten kist werd 0.75 vermist. Verdachte ontkende beide feiten. De Com missaris van politie A. van IJsendijk had als deskundige een onderzoek ingesteld naar de op de ruiten gevonden vingerafdrukken, die volgens desk. van verdachte afkomstig zijn. Verdachte staat zeer ongunstig aangeschre ven bij de politie, hij wordt verdacht van vele kleine inbraken en diefstallen- Het aantal van dergelijke misdrijven is te Amsterdam aan merkelijk afgenomen na zijn arrestatie. Hij is reeds meermalen veroordeeldmede in ver band hiermede in verband requireerde de officier van justitie een ge\ angenisstraf van twee jaar en drie maanden. Zooals reeds voorloopig gemeld is, zal de Nederlandsche rondvlucht dit jaar een in ternationaal karakter dragen. Er worden on geveer 15 buitenlandsche deelnemers met hun passagiers verwacht. Zonder uitzondering zijn het vliegers van internationale bekend heid, zooals uit het volgende lijstje moge blijken Wolfgang von Gronau, de beroemde Pool. en wereldvlieger Vicomte J. de Sibour, de be kende wereldvlieger, die recordvluchten over Tokjo, China en Afrika op zijn naam heeft, Hansez, de Belgische sportvlieger, die de eerste post van Brussel naar de Belgische Congo bracht, Air Vice Harshal Berton, di recteur van de Engelsche Motoren fabriek, Arthuro Ferrarin, de beroemde Italiaansche wereldsportvlieger, H. M. Fürst Kinsky, voorzitter van den Oostenrijksche Aero Club, Hauptman Tibor Bisitz van het Kon. Hong. Luchtvaart Ministerie, Ivor Mc. Clure, Chief if the Aviation Departement of the Brutish Automobile Ass, Dr. P. Behaugue, directeur van de afd. Luchttoerisme van de Tiuring- club, de France, R. Fester, voorzitter van de Antwerp Aviation Club, P. Schellekens, se cretaris van de Antwerp Aviation Club, A. Aero Club. Horris Jackman, directeur van een Engelsche Luchtvaart Maatschappij. De minister van Justitie heeft aan de Kininklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart ten behoeve van de luchtvaarten toonstelling „Luto", welke in September te den Haag op het Malieveld geopend wordt, toegestaan 'n loterij te houden. De hoofdprijs dezer loterij zal bestaan uit, naar keuze, een reis AmsterdamBatavia per K.L.M. heen en terug voor 2 personen met inbegrip van een 12-daagsch verblijf op Java en Bali, of een Lincoln Automobiel. De „Luto", welke een volledig beeld van de ontwikkeling van de Nederlandsche Luchtvaart in het algemeen en van hetgeen deze heden ten dage vermag, bedoelt te ge ven, is een zuiver propagandistischen aard en beoogt geen winst te maken, mocht zij een batig saldo opleveren, dan zal dit ten goede komen aan het Nationaal Luchtvaartfonds. Teneinde het kopen van de loten onder ieders bereik te kunnen brengen, heeft het uitvoerend comité van de tentoonstelling be sloten, den prijs daarvan op 0.60 per stuk te stellen. De bureaux van de tentoonstelling zijn ge vestigd te den Haag, Koninginnegracht 14, telefoon 112105. De Amsterdamsche luchthaven Schiphol heeft gisteren den talrijken bezoekers, die gewoonlijk op Zondag daar verstrooiing ko men zoeken, naast de gewone aantrekkelijk heid van luchtvaart bedrijvigheid nog eenige bijzondere attracties geboden. Daar was in den eersten plaats het kort oponthoud van den Belgischen Koning, waarvan de meeste bezoekers pas iets merkten toen het per luid spreker bekend was gemaakt nadat de bei ie Belgische militaire vliegtuigen met den jeugdigen monarch aan boord gestart wa ren. Daar was in de tweede plaats, voor iede- ren bezoeker duidelijk te volgen en de alge- meene aandacht trekkend, de start van het zweefvliegtuig der Arnhemsche Zweef vlieg club, dat door een gewoon sportvliegtuig omhoog werd getrokken voor de grootste vlucht, die tot nog toe een zweefvlieger in Nederland heeft gemaakt, namelijk van Schiphol naar Arnhem, waar het in de be doeling lag, boven de Arnhemsche vlieg- heide Teriet de verbindingskabel van bet motorvliegtuig los te gooien om met het mo- torlooze toestel in glijvlucht van een hoogte van circa 2000 meter te dalen, op Teriet Aan militaire zijde van het Amsterdam sche Vliegveld lag het houten gevaarte, dat deed denken an een soort slede met draag vlakken op den grond, omringd door een aantal belangstellenden van de Amsterdam sche Zweefvliegclub, eenige Arnhemsche zweefvliegers en eenige leden van de Am sterdamsche Aero-Club. Het toestel, dat plaats biedt aan twee per sonen, weegt 213 K.G. en is gebouwd naar een ontwerp van den heer Hoekstra van de Nederlandsche Vliegtuigfabrieken in samen werking met Ir. Oyens door de Amsterdam sche Vereeniging voor Vliegtuigbouw. Ete bestuurder was de heer Reumerman, instruc teur van de Arnhemsche Zweefvliegclub, die reeds verscheidene zweefvluchten in de omgeving van Arnhem achter den rug heeft en in deze langere tocht niet het minste be zwaar zag. Hij was vol goeden moed en het vertrouwen in hem, bij de Arnhemsche Zweefvliegclub was zoo groot dat een der leden een persfotograaf erop had aange drongen de tweede plaats in het toestel te Nog eenige dagen en Nederland zal door Tuxedoa overstroomd ivordenl mogen innemen en als passagier mee te maken. Beide heeren schatten hun zamelijk gewicht op circa 150 KG znJfe' een totaal gewicht van omstreeks 370 K -1 door het motorvliegtuig moest worden trokken. 8e* Dit motorvliegtuig was een kleine tweepersoons Tiger-Moth, voorzien van 130 P.K. gipsy-motor, en werd bestuS door den instructeur van de National Luchtvaartschool, den heer Sluijter, die al passagier zijn echtgenoote meenam', Dq start Alvorens de groote vlucht zou aanvancS werd een proefvlucht boven Schiphol maakt. Op nog geen 100 meter hoogte wi£ de kabel losgegooid en vlot landde m zweeftoestel, ongeveer op de plaats alWaa" het was weggesleept. Toen kon de aTOni[ vlucht de 120 meter lange, slechts drie half m. dikke stalen sleepkabel werd strak gelegd en verbonden achter de staart van de Tiger Moth, waarvan de heer Sluijter pi! Gipsy-motor onmiddellijk op volle toeren Het draaien om zijn zwaren last in beweging te krijgen. Eenigszins moeizaam taxide motorvliegtuig te ruim kwart over twee over het terrein, doch na nog geen twintig meter verhief het zweeftoestel zich reeds in lucht. Toen duurde het ook niet lang of het motorvliegtuig was los, en tegen de vrij krachtige wind in steeg de „Luchttrein" weldra snel, maakte een halve ciricel boven het vliegveld en verdween toen in Oostelijks richting. Over de Veluwe ging het over Arnhem, waar boven het vliegveld de verbinding tusschen de beide toestellen werd verbroken. In een keurige glijvlucht daalde het zweef vliegtuig en landde even later veilig op den grond. De luchtvaarders werden met een harte lijk applaus begroet. Toen ook het motortoe. stel was gedaald werd in de eerste plaats de jeugdige ontwerper van het toestel door den voorzitter van de A.Z.C. gehuldigd, waarna ook den piloot een souvenir aan deze tocht werd overhandigd. Door den heer Reumerman werd vervol gens de eerste luchtpost per zweefvliegtuig in Nederland, bestaande uit vier pakketjes aan den voorzitter der A.Z.C, ter distributie aan de geadresseerden ter hand geste'd, waarna de heer H. Willemse. secretaris- penningmeester de doopsplechtigheden ver vulde. Als de geschikste naam voor het toe stel werd gekozen „Lits Jumeaux'. Ten slotte heeft de heer Kerkken uit Amsterdam, voor zitter van de Nederlandsche Zweef Vlieg club, den piloot, de A.Z.C. geluk gewenscht met deze prestatie. Met het nieuwe toestel werden daarna eenige starts met autoHer uitgevoerd, waarbij de heer Hoekstra als be stuurder fungeerde. De heer Reumerman deelde mede dat de tocht door veel remous en de sterke wind zwaar was geweest. Het toestel ging via Soesterberg en Ede en is on danks den wind voorspoedig geweest. De Belgische stiatosfeerballon, bemand met ir. Cosijns en zijn Ne- derlandschen medewerker v. d. Ulst, is gisternacht in Zuid-Slavië vlot geland. De landing geschiedde zeer normaal en de beide luchtvaarders bevonden zich in een uitstekenden toestand. De Belgische stratorfeerballon, die Za terdagmorgen was opgestegen met ir. Cosijns en zijn helper van der Eist. is veel langer in de lucht gebleven, dan de bedoe ling was. Cosijns toch was van plan om tegen den avond te dalen, maar dat gelukte hem niet. Hoewel er een draadlooze verbinding be stond, is de ballon een tijdlang zoek geweest en vooral toen de avond gekomen was, wist men niet, waar de ballon zich bevonden. Wel had men den geheelen dag vrijwel de ballon kunnen volgen en uit de berichten bleek toen, dat de ballon naar het Oosten afdreef Maar meer wist men toch niet. Ook Zondagmorgen kreeg men geen be richten over de ballon, zoodat het ergste ge vreesd werd. Echter tegen den middag werd bekend, dat de ballon gedaald was. Ir. Cosijns had niet eerder telefonische of tele grafische vebrinding met een stad kunnen krijgen, zoodat een bode met een bericht naar een postkantoor werd gezonden. De lucht- vaarders zelf wenschten n.1. bij den ballon te blijven Intusschen is bekend geworden, dat de ballon reeds is opgevouwen en dat ook de instrumenten zijn ingepakt. Zoo spoedig mo gelijk keeren de luchtvaarders naar België terug. 117. „Nou", zei de meneer de villa, toen Piet en Drein weer bij hem terugkeerden, „wat hebben jullie gezien?" „Er wordt hard gewerkt zei Drein, „dat moeten we eerlijk toegeven, maar de manier waarop die lui olie en meel verknoeien, dat i» verschrikkelijk „Dank je welzei de meneer, „nu weet ik genoeg. En hier hebben jullie allebei een rijksdaalder". 118. Dolblij trokken Piet en Drein verder door de vlakte. Niet ver van de zee zagen ze opeens een ezeltje ataan. „Er u niemand bij", rei Drein. „Nou, dan is dat ezeltje van niemand antwoordde Piet. „Dan kunnen we het vrijuit nemen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6